Grootste deel park blijft intact PZC PZC Meer dan oefeningen op een matje Hebbes! Geen haast met oordeel windpark in Koegorspolder Crossers hangt dwangsom boven het hoofd in Axel 1 3 Liberalen willen flitspalen in gemeente Sluis kwijt Woonzorgcentrum Philippine heeft minder dan helft perceel nodig forse boete en jijverbod voor ïerneuzenaar Benzeen ontsnapt bij Total Huur dranghekken Hulst simpel Heler krijgt werkstraf SP wil reclamezuil rooien AAZET agenda dinsdag 12 april 2005 eede De Sluise partij «m/Gemeentebelangen vindt dat alle flitspaleii in dc gemeen te Sluis moeten worden verwij- derd- (tanleiding voor dit verzoek aan iet college van burgemeester en wethouders zijn meerdere mci- ienten met een flitspaal aan de Rijksweg in het grensdorp Eede, Ier hoogte van tankstation Stae- JBS „Verschillende automobi- listen worden hier ten onrechte bekeurd. Vrachtwagens die af slaan om te tanken zijn geflitst met snelheden die ver boven de honderd kilometer per uur lig gen. Dat kan natuurlijk nooit, je kan daar echt niet harder dan vijftien tot twintig kilometer per uur rijden om fatsoenlijk de bocht te nemen. Het ligt dan ook voor de hand om te veron derstellen dat deze flitspaal be hoorlijk van streek is", zegt raadslid W. Gijsel van WD/Gemeentebelangen. Afschrift Gijsel heeft van een Belgische klant van Staelens een afschrift van een boete gekregen. Daarin staat dat de man met 108 kilome ter per uur voorbij de flitspaal is gezoefd. „Dat kan gewoon niet. Bedrij ven die bezwaar hebben ge maakt, kregen nul op rekest. Niet erg klantvriendelijk, als je het ons vraagt. We doen er alles aan om bezoekers binnen te ha len, maar zodra ze over de grens zijn, worden ze ten onrechte be keurd", aldus Gijsel. Uitbater J. Staelens van het tankstation is allesbehalve ge lukkig met de situatie. „Dit is ei genlijk al twee jaar aan de gang. Het heeft mij nog geen klanten gekost, maar nu beginnen steeds meer mensen toch erg boos te worden", zegt Staelens. Een politiewoordvoerster meldt dat deze week wordt bekeken of de flitsapparatuur aan de Rijks weg goed is afgesteld. Gijsel vraagt het college van burgemeester en wethouders te bemiddelen om de situatie op te lossen. Sterker nog, hij grijpt de situa tie aan om te pleiten voor het verwijderen van alle flitspalen in de gemeente Sluis. „De flitspalen hebben hun nut inmiddels bewezen, maar ze ra ken ook uit de tijd. Snelheid me ten kan ook op andere manie ren. Op deze manier bekeur je al leen de toeristen, want de eigen bevolking weet precies waar flitspalen staan. Op die plaatsen houden ze even in, om vervol gens weer flink door te gassen", aldus Gijsel. ftnnrRené Hoonhorst PHILIPPINE - Het te bouwen philippiense woonzorgcomplex roor ouderen past in de hoek van Braakmanweg en de Kas teelstraat van het Spuikom- park. Meer dan de helft van het midige park blijft onbebouwd. 'Dat zegt projectmanager R. de [idder van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen, Bewoners van het Spuikompark negen onlangs een kaart onder ogen waarop het hele park staat ingetekend als bouwlocatie. De kaart zou deel uitmaken van de verkenning' voor het jorgcentrum van Philippine, tolgens De Ridder gaat het ech ter om een ontwerpplan waarin je locatie Spuikompark is inge vend. ,Het park is ingetekend om te zien waar het woon zorgcentrum moet komen. Maar iet is niet de bedoeling om het iele park te bebouwen. We gaan nog steeds uit van vestiging in de hoek bij de Kasteelstraat." Woongoed hoopt het ontwerp in de loop van dit jaar uit te verken tot een volwaardig wuwplan. De Ridder doet geen voorspellingen over de termijn de eerste paal de grond „We zijn serieus bezig net de ontwikkeling van het ilan en kijken in overleg met de pmeente naar de termijn waarop het plan gerealiseerd an worden. Daarnaast weten dat een aantal bewoners van Spuikompark de gekozen ÜDDELBURG - De Middel- lurgse politierechter B. Duin- if veroordeelde gisteren een 2-jarige man uit Terneuzen foor dronken rijden en het rij den tijdens een rijontzegging bij erstek tot een forse boete van .600 euro en negen maanden rij erbod. leTemeuzenaar werd 1 januari li! jaar in zijn woonplaats be- rapt met een alcoholgehalte 'an 505 microgram, ruim twee eer zoveel alcohol als is toege- laan. Daarnaast bleek dat ver achte een rechterlijke uit spraak had genegeerd, omdat hem de bevoegdheid was ont zegd tot het besturen van een notorrijtuig. Bezorgklachten: J-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 1 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl locatie juridsch wil aanvech ten." B en W hebben eerder laten we ten het Spuikompark de meest geschikte plaats te vinden voor een zorgcentrum voor ouderen. Maar het is niet zo dat de ge meente Terneuzen bewoners te gen zich in het harnas wil jagen door natuurwaarden van het park letterlijk te verbloemen, meldt een woordvoerster. Verscheidene Spuikombewo- ners ergeren zich er aan dat de gemeente het grasveld in het park heeft gemaaid en daarmee alle pinksterbloemen heeft ge snoeid. De bewoners wijzen er op dat vo rig jaar nog een afspraak is ge maakt dat het gras wat later wordt gemaaid om de pinkster bloemen de kans te geven tot bloei te komen. „Nu is er ge maaid voor die mooie lila gloed te zien is", klaagt een bewoon ster. De gemeentewoordvoerster be vestigt dat er vorig jaar een proef is gehouden met later maaien. „Maar als er eens in de twee weken wordt gemaaid kan het gras blijven liggen. Stel je de maaibeurten langer uit dan moet het maaisel opgehaald wor den om verdorring van de gras mat tegen te gaan. Bovendien groeien de pinksterbloemetjes zo snel drt ze toch nog wel te zien zijn", verklaart ze. Annie Boekhout geeft yogales op haar zolder in IJzendijke door Jean-Lou de Gucht IJZENDIJKE - Yoga heeft niets met zweverig gedoe te maken. Daarover wil yogalerares Annie Boekhout duidelijk zijn. „Gewoon met je beide benen op de grond blijven staan. Dat zal wel met mijn Zeeuwse nuchterheid te maken hebben." Deze maand bestaat het yogacentrum in IJzendijke twintig jaar. Boekhout is min of meer toevallig met yoga in aanra king gekomen. Haar man wilde op yoga en ze ging voor de gezelligheid eens mee. De interesse was gewekt. Meer dan dat. Boekhout wilde meer dan op cursus gaan, ze wilde zelf les geven. Daartoe volgde ze onder andere een driejarige opleiding tot yogalerares. Ze liet zich bijscholen in Zwitserland en Australië. Yoga kan volgens Boekhout de kwali teit van het leven verbeteren. Want yo ga is wel iets meer dan een paar oefenin gen op een matje. Over oefeningen ge sproken, er zijn 84.000 verschillende oe feningen. En aan yoga is volgens Boek hout een heel filosofisch systeem ver bonden. „Maar dat betekent niet dat dit mensen af moet schrikken. Integendeel zou ik zeggen. Yoga is voor iedereen toeganke lijk. Yoga leert je hoe je naar het leven kijkt. Hoe je met je omgeving om moet gaan en hoe je bewust van jezelf wordt. In de lessen leer ik mensen een aantal oefeningen aan die ze in het dagelijks leven kunnen toepassen. Het maakt niet uit wat voor overtuiging je hebt, maak er gebruik van. En voor de goede orde, we zijn geen sekte." Het woord 'yoga' betekent in het Sans kriet 'samenvoegen' of 'onder een juk brengen'. Vaak vertaalt men dit woord met éénwording van lichaam en geest of van het verstand en het gevoel. „Het be gint de laatste tijd in het westen duide lijk te worden dat lichaam en geest met elkaar samenhangen", zegt Boekhout. „Toch is dat geen nieuws. In de yoga-fi- losofie hoor je die geluiden al heel lang." Centraal in de lessen van Boekhout staat aandacht voor de ademhaling. „De meeste mensen ademen te snel. Hoe sneller je ademt, hoe sneller de gedach ten door je hoofd gaan. Met mediteren leer je langzamer adem te halen en ga je helderder denken. En je kunt meer doen dan wanneer je achter jezelf aan holt." Mediteren is volgens Boekhout je ge dachten observeren. En je gedachten niet met jezelf op de loop laten gaan. „Hoe meer rustpunten je tussen twee ge dachten hebt, hoe tevredener je bent. En hoe beter je in het dagelijks leven kunt functioneren." Opgejut Worden wij niet iedere dag opgejut om steeds meer te presteren? En hebben niet steeds meer mensen het over ont haasten? Leren ontspannen, een rust punt zoeken, daar zijn volgens Boek hout heel veel mensen naar op zoek. „Willen mensen niet steeds meer doen in een dag? En worden ze daar niet steeds ontevredener van? De mensen leg gen zich immers zoveel taken op dat ze foto Peter Nicolai dat nooit in een dag kunnen realiseren. Het gevolg is ontevredenheid. Dat ziet ook het bedrijfsleven langzamerhand wel in. Ik zie dat bedrijven steeds meer yogaleraren inhuren." Als Boekhout de afgelopen twintig jaar overziet, kan ze daarom niets anders constateren dan dat yoga steeds meer geaccepteerd wordt. „Zie het als het zoe ken naar ontspanning. Dat kan bijvoor beeld door middel van yoga. Maar er zijn ook mensen die ontspanning vin den in het voetbal of tennis. Mooi toch. Als we zo tegen yoga aankijken heb ik al heel wat bereikt. En doe er vooral niet zweverig over. Het heeft niets met bovennatuurlijke dingen te maken. Je wordt weer bewust van je lichaam, je zintuigen en je innerlijke zelf. Uiteinde lijk moet je je voldoening uit jezelf ha len." Het yogacentrum Annie Boekhout viert het twintigjarig bestaan met een work shop op zaterdag 16 april vanaf 10.00 uur in Den Hoekzak in Oostburg. Op dinsdag 19 april is er om 20.00 uur in de Nederlands hervormde kerk in Oost burg een concert van het uit Tsjechië en Slowakije afkomstige Fontana Ensem ble. door Jan van Ommen DEN HAAG - Windenergie-ont wikkelaar WinWind zal niet be ginnen met de bouw van een windmolenpark in de Koegors- en Nieuwe Zevenaarpolder in Terneuzen voordat het een on herroepelijke bouwvergunning heeft. Dat zegde de raadsman van WinWind maandag toe tijdens een spoedprocedure over de milieuvergunning voor het nog aan te leggen park met 22 windturbines. Zonder geldige milieuvergunning kan de gemeente Terneuzen geen bouw vergunning verlenen. Daarom vroegen de bezwaarmakers tegen het windmolenpark, waaronder de Stichting Houdt Woonomgeving Koegorspolder Leefbaar (HWKL), om opschor ting van de milieuvergunning. De stichting vertegenwoordigt een aantal omwonenden van de Koegorspolder. Zij ziet het wind molenpark niet zitten en vreest onder meer geluidsoverlast van de draaiende wieken en turbi nes. Bovendien vinden de bezwaar makers dat de gemeente fouten heeft gemaakt met het zogehe ten MER-onderzoek (Milieu Ef fect Rapportage) Staatsraad Th. (Advertentie) www.autovermeulen.nl Drupsteen had op dat punt een vervelende mededeling voor de omwonenden. De staatsraad be nadrukte dat de bezwaren tegen de MER in deze procedure geen rol meer kunnen spelen. Dat had bij de eerder gevolgde en af geronde artikel-19 procedure moeten gebeuren. Echter dat is niet gebeurd waardoor de MER en dus de lo catiekeuze een vaststaand feit is. Wel had de staatsraad nog vragen over de geluidsvoor schriften in de vergunning. Een deel van de windmolens valt bin nen de geluidszone van het in dustrieterrein Koegorspolder en een deel er buiten. De staats raad betwijfelde of de windmo lens 's nachts wel stil genoeg zul len zijn. Staatsraad Drupsteen liet dan ook nadrukkelijk de moge lijkheid open om de vergunning op te schorten. Hoewel het bedrijf WinWind heeft toe gezegd pas te zullen gaan bouwen als de Raad van State een definitieve uitspraak over de milieu- en bouwvergunning heeft gedaan, kan het in theorie gaan bouwen als de staatsraad de milieuvergunning in stand laat. Investering Het kan nog maanden duren voordat de bodemzaak over de milieuvergunning wordt gehou den. Tot die tijd wil WinWind so wieso niet gaan bouwen. „We hebben afspraken met particu liere investeerders dat we pas beginnen als we absolute zeker heid hebben. Het gaat immers om een investering van 60 mil joen euro," zei de raadsman van WinWind, die een schorsing niet nodig vindt. De raadsman van de bezwaarmakers pleitte toch voor een schorsing. „Zodra Win Wind een milieuvergunning heeft krijgt het automatisch een bouwvergunning van de gemeen te en kan het al beginnen met de bouw van de fundamenten. Dat willen we voorkomen," zei de raadsman. Uitspraak volgt over enkele we ken. (Advertentie) NIEUWLAND - Bij de Total Raffinaderij Nederland in Nieuwdorp is gistermiddag een hoeveelheid benzeen te rechtgekomen in het zuiveringssysteem van het afvalwa ter. De verontreiniging bleeft beperkt tot een gedeelte van het terrein van de raffinaderij. Oorzaak was een lek kende afsluiter. Het defect kon snel worden verholpen. Een hogere concentratie van benzeen werd gemeten in de onmiddellijke omgeving van het defect binnen het raffina derij terrein. Alle medewerkers en aannemers moesten een gebied van zo'n 200 bij 400 meter verlaten aldus Total Verdere acties voor het verwijderen van het product en maatregelen, die in het geval van benzeenblootstelling vereist zijn, werden getroffen. Buiten het terrein heeft het incident geen gevolgen gehad, aldus Total. Benzeen is een giftige stof die gebruikt wordt in de petrochemische in dustrie. HULST - Organisators van evenementen in de gemeente Hulst kunnen vanaf medio mei gebruik maken van zoge naamde dranghekkenkarren. Bij de stadsschuur aan de Absdaalseweg in Hulst staan drie aanhangers volgeladen met zo'n vijftig dranghekken ter beschikking. Vrijwilli gers van verenigingen kunnen de dranghekken zo op een eenvoudige manier ophalen, zonder zelf een aanhangwa gen te moeten regelen en de dranghekken een voor een op te laden. De verenigingen moeten bij de gemeente schrifte lijk aangeven dat ze een of meerdere karren willen huren De aanhangwagens zijn voorzien van een slot om diefstal te voorkomen. Hulst heeft 21.000 euro uitgetrokken voor de aanschaf van de aanhangers, de koppelingssloten en het afdak waar de karren onder worden gestald. MIDDELBURG - Een 20-jarige Terneuzenaar is gisteren in Middelburg voor heling van een digitale fotocamera veroordeeld tot veertien uur werkstraf. Het accent van de strafzaak lag op de (vermeende) diefstal van computer spelletjes uit een woning in Vogelwaarde. Daarvopr moest ook zijn 20-jarige vriendin, met wie de Terneuze naar samenwoont, zich verantwoorden. Beide verdachten werden hiervan vrijgesproken, omdat de politierechter twijfelde aan het bewijs. Tot vrijspraak had ook raads man J. Burlet geconcludeerd. De man besloot 2 oktober vorig jaar spullen van de broer van zijn vriendin, als on derpand voor een nog te betalen bromfiets aan hen, uit de ouderlijke woning te halen. „Ze hadden hiervoor toestem ming van de moeder", verzekerde de advocaat. De broer was volgens de verdachten zijn afspraak niet nagekomen over de vergoeding voor de brommer. De heling kon bewe zen worden, omdat de man de camera had gekregen van een crimineel. Officier van justitie N. de Coninck eiste te gen de man en de vrouw werkstraffen van 40 en 30 uur. VLISSINGEN - De SP-fractie van Vlissingen heeft een vergunning aangevraagd voor het rooien van de reclame zuil bij de A58. Dit als tegenactie tegen het rooien van bo men die de zuil in de weg stonden. Om haar symbolische daad extra flair te geven, toog de fractie gekleed in rode overalls en gewapend met slijptollen, spades en een ket tingzaag naar het stadhuis. KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET.NJK Kapelle - Tel. 0113-33flj>3 door Euqène Verstraeten AXEL - De Stichting Recreatie ve Exploitatie Smitsschorre (RES) moet 250 euro betalen voor iedere keer dat er op het Axelse motorcrossterrein te veel rijders in de baan zijn. Gedeputeerde Staten hebben tot deze dwangsom besloten, na dat twee keer overtredingen van de vergunning zijn geconsta teerd. De eerste keer was op 15 janua ri. Toen constateerde een toe zichthouder van de provincie dat er tijdens de training 35 mo toren op het circuit reden, ter wijl er maximaal 25 piloten in de baan mogen zijn. De controle werd verricht naar aanleiding van klachten van omwonenden. De provincie stuurde de cross club een formele waarschuwing, maar de brief kwam op 22 maart retour, omdat de vanwe ge een tikfoutje het adres niet klopte. Er werd meteen een nieu we brief naar het goede adres ge stuurd. Inmiddels waren de motorcros sers op 16 maart weer hun boek je te buiten gegaan. Een toe zichthouder van de provincie had gedurende een uur de langs- razende crossmotoren geteld. Dat viel nog niet mee, maar hij kwam uiteindelijk toch tot slot som dat er tijdens verschillende trainingssessies tussen de 29 en 35 deelnemers tegelijk in de baan waren. Tevens viel het de toezichthouder op dat er vanuit de stichting RES, die het cross terrein exploiteert, op gene énke le wijze toezicht werd gehouden op het aantal rijders in de baan. In de formele waarschuwing naar aanleiding van de gebeurte nissen in januari dreigden GS met bestuursrechtelijk optreden bij herhaling. Dat die brief pas ver na 16 maart arriveerde doet daar volgens GS niets aan af. De Stichting was namelijk ook al mondeling gewaarschuwd De stichting heeft op de eigen website ter informatie aan de motorcrossers de waarschuwing gezet dat er maximaal 25 rijders in de baan mogen. Dat 'over tuigt ons er niet van dat u vol doende maatregelen heeft geno men om herhaling van de over treding te voorkomen', aldus GS. Het dagelijks provinciebe stuur stelt vast dat crossers vopr acht euro per keer mogen trai nen. Meer deelnemers toelaten dan toegestaan levert dus een fi nancieel voordeeltje op. Al reke nend komen GS tot de conclusiie een dwangsom van 250 euro per overtreding niet te veel is. Om dat er per dag meerdere overtre dingen kunnen plaatsvindén kan dat bedrag snel oplopen. GS hebben een maximum boete bedrag gesteld van 3.000 euro. De dwangsom beperkt zich niét alleen tot de trainingen, maar geldt ook als er tijdens wedstrij den te veel rijders zijn. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur Party dansen; 13.30 uur: Jokeren en bil jarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, aerobics; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 10.00 uur: Knutselen; 13 00 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; 14.00 uur: Engels, seniorenkoor Koewacht; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Cafe de Troubadour, 14.00 uur: Kaar ten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO kaarten jokeren; HEIKANT t Heike, 14.00 uur: Oude- renzangkoor; 19.00 uur: Zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten, kaarten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten competitie bieden, hand werken, jokeren; HULST De Lieve, 9.30 uur: Compute ren, biljarten; 11.30 uur Volksdansen, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur Prijskaar ten; 19.30 uur: Stijldansen, bridge, com puteren,bijeenkomst SP; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; 15.00 uur; Ouderenkoor; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW - NAMEN Café St.Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE Hof ter Nesse. 19.30 uui Aerobic; SAS VAN GENT 15.30 uur: Crea club en technika 10; SINT - JANSTEEN - De Warande. 9 30 uur: Computeren senioren web, 13.00 uur: Biljarten, 13 30 uur. Computeren se nioren web; 19.30 uur- Bijeenkomst EH BO; TERNEUZEN De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur Handwerken, soos en biljarten; 19.00 uur: Stijldan sen; Buurthuis de Hoeve. 9.30 uur: Yoga, 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje. 15 00 - 18.00 uur Jeugdcentrum Meetpoinl, VOGELWAARDE t Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE - Concordia, 13.30 16.30 uur: KBO koersbal; IJZENDIJKE Café Hofzicht, 19.30 uur: Bijeenkomst videoclub Zeeuws -Vlaan deren voor hobby filmers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41