Hoogste score goed voor de titel PZC Vreugdedansje en vrouwenkussen Crosser aast op toppositie De Schelde Iaat zich aftroeven Biljartcracks stelen show op demonstratie ,21 fafeltennissers SAR tonen in laatste thuiswedstrijd suprematie: 10-0 Honderd punten *en de volle winst jsl De Leeuw raakt damtitel kwijt Dag van uitersten Terneuzen Cl Turnsters niet geplaatst voor NK Theo Freijzer wint bandtoernooi Scheldevrouwen zonder punten maandag 11 april 2005 sil VAN GENT - De veelvoudi- ,V wereldkampioen Torbjörn Hlon.dahl is al jaren een virtu oos op het biljart. En Jean Paul I gruijii is natuurlijk ook geen onaardige speler om op een de- Lonstratie uit te nodigen. j ne twee biljarters lieten in Sas L Gent stootbeelden en Egu- ren zien die bet publiek in ver- Lering bracht. Met regelmaat kregen de twee hoofdrolspelers de handen opeen in de biljart zaal van café Reseda in Sas van Gent. In de middaguren verzorg den de biljarters een clinic bij de organiserende vereniging HGl/KOT'86. Er konden vragen gesteld worden en ieder lid mocht een partijtje spelen tegen één van de twee spelers. Dat er sprake was van een ongelijke strijd was niet verrassend. Toch had de organisatie een licht com petitie-element ingebouwd. De speler die met de minste caram boles verloor, kwam in aanmer king voor een prijs. Daarmee ging Hans Oosten aan de haal na een barrage met Willy van Dorst. Van Oosten had wel het voor deel dat juist tegen hem de door een knieblessure geplaagde Blomdahl ver onder zijn norma le niveau speelde. In tien beur ten haalde de Zweed slechts acht driebanders. In de volgende partij werd Fran cois Everaert het slachtoffer van dé dadendrang van de ge prikkelde Zweed. In zes beurten rammelde Blomdahl maar liefst 28 caramboles bij elkaar op de kleine matchtafel. De meeste belangstelling ging uit naar de ontmoeting tussen de twee kleppers. Er stond zelfs een partij bandstoten naar 75 ca ramboles op het programma, een discipline die de Zweed nau welijks of niet beoefent. Van Jean-Paul de Bruijn is bekend dat hij een internationale top per is in die spelsoort. Toch kwam Blomdhal voor zijn doen opvallend goed voor de dag. Hij speelde remise in acht beurten. De Zweed verloor opvallend ge noeg het driebanden van De Bruijn. De Hulsterbiljarter maakte de partij over vijftig ca ramboles in negentien beurten vol. Blomdahl strandde op 45 treffers. rfnnr Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Adel ver plicht. Dat werd op voorhand mnar al te goed beseft. De tafel- tennissers van SAR wonnen cer- der dit seizoen in Landgraaf met 10-0 en hadden aan negen punten in de laatste thuiswed strijd tegen Nieuwenhagen vol doende om zich van de titel in de derde divisie te verzekeren. In een eenzijdig duel liet SAR «een twijfel over het klassever- - schil bestaan. In een mum van lijd werd het opnieuw 10-0. SAR had tegen het zwakste team uit de derde divisie net iets meer dan twee uur nodig om te- rug te keren op het niveau waar de ploeg thuishoort. Nadat de eerste twee duels van het sei zoen tegen Arnemuiden en Wanzl/Belcrum met verlies wa- ren afgesloten, zette de Klooster- zandse formatie een ijzersterke reeks neer. De Zeeuws-Vlamin genimponeerden vooral met een geweldige tweede competitie helft. Daarin werd twee keer met 8-2, één maal met 7-3 en twee keer met 10-0 gewonnen. Op dreef I pennis Verdurmen was in de ikampioenswedstrijd als van- ouds op dreef, speelde met zijn topspin op zekerheid en gaf nau- welijks kansen weg. De routi- niers Wim 't Hooft en Pascal Ne- ve waren met hun contraspel an- dermaal goed voor de volle mnst en Leon van Boven bleef aan de kant, omdat SAR de goe- degewoonte heeft wekelijks van door Aector Dooms IERNEUZEN - Het basketbal team van Scheldesport weet weer wat winnen is. De Terneu- zenaren behaalden in de eerste klasse rayon zuid na vier neder- een monsterzege (101-62) het laaggeklasseerde EL- BC uit Etten-Leur. Voorwaarts blijft in de Zeeuwse klasse kop loper na de 65-43 overwinning bij BV Souburg 2. samenstelling te wisselen. „Ik heb het plezier in tafeltennissen weer helemaal terug", zei Van Boven, die in Arnemuiden niet gedijde. De jongste van de SAR-formatie traint inmiddels weer vier keer per week. Eén keer in Hoogerheide, één keer in Eindhoven en twee maal in Rot terdam. Leon van Boven geniet van een prestatiegerichte aanpak, met behoud van het menselijk aspect. Leon van Boven: „Het gaat er hier heel ontspannen aan toe. Er wordt prestatiege richt gespeeld, maar dat gaat niet ten koste van de gezellig heid. Dat is wel belangrijk. Hier staat een echt team, een hechte eenheid. Je speelt niet alleen je eigen partijtjes. Daardoor kun je in sommige wedstrijden net iets meer geven. Het is voor mij goed geweest, om lekker ont spannen een jaar in de derde di visie te kunnen spelen. Ik wissel de laatste tijd steeds minder van materiaal." Avontuur Met het retourtje tweede divisie lonkt voor de mix van routine en talent een avontuur op een aanzienlijk hoger niveau. „Voor de ontwikkeling van Dennis en Leon is het absoluut nodig dat we weer naar de tweede divisie gaan", zei Wim 't Hooft. „Het zal ervan afhangen in welke pou le we worden ingedeeld. Daar moet je eén beetje geluk mee hebben. Wij zijn te goed voor de derde divisie, maar soms net niet goed genoeg voor de tweede divisie." SAR-Nieuwenhage 10-0: Neve-De Haan 11-3, 15-13, 11-7: Verdur- men-Scholtens 11-4, 11-4, 11-7; 't Hooft-Guaedvlieg 11-6. 11-3, 11-3; Verdurmen/'t I-Iooft-De Haan/- Scholtens 4-11, 13-11, 12-10, 11-5; Verdurmen-De Haan 11-6, 16-18, 11-2, 11-8; Neve-Guaedvlieg 12-10, 11-7,11-7; 't Hooft-Scholtens 13-11, 11-5, 11-7; Verdurmen-Guaedvlieg 11-7, 11-6. 11-7; 't Hooft-De Haan 11-4, 11-6, 12-10; Neve-Scholtens 11-7, 11-5,11-8. -ELBC 101-62 (19-35): De opluchting was groot bij Scheldesport. Net op tijd lijkt het team te hebben af gerekend met de inzinking van de laatste weken. De koppositie is inmiddels wel verspeeld aan Vlijmscherp. Scheldesport heeft de kansen nog wel in eigen hand. Opsteker De winst van zaterdag was een goede opsteker voor de laatste tijf wedstrijden van het seizoen. In de eerste helft hield de ploeg uit Etten-Leur de schade nog enigszins beperkt, maar na rust overliep Scheldesport de tegen stander met vlot combi naties- 1 Na de derde periode gaf '-43 het klasseverschil weer. De zone-verdediging liep goed on aanvallend kwam Maurits van Aalst op de centerpositie goed uit de verf. Verder etaleer de flamboyante Rochardi Ma- duro zijn kwaüteiten. Scheldesport doorbrak uiteinde lijk ook weer eens de honderd- puntengrens: 101-62. De productie kwam van Maurits ).an Aalst (22), Joery van Aalst tël), Rochardi Maduro (20) en Darnel Koch (15). Souburg 2-Voorwaarts 43-65 (18-24): De eerste helft p zwak spel van beide kanten ie zien. N® rust trok Voorwaarts alle re- m"°pen en werden de Sou- k-q"S overklast. De Axelse oploper liet vloeiend combi na- lesPe' zien onder aanvoering von trainerspeler Jeroen Pauw- es' Verdedigend werd er niet veel weggeven. °on Bauwens was topscorer ?et punten, gevolgd door 0IJ Chan (17), Jeroen Pauwels rib) en Joost de Bakker (13). -8 .„sport 2-Volharding 2 -50 (32-26): Een goede wed- af!k t l1nScheldesport, dat van- bet begin afstand nam, maar net verschil bleef altijd rond de J, Punten schommelen. Toch de Terneuzenaren de ^stnjd onder controle. Pascal Neve van SAR (midden) trekt een fles champagne open na het binnenhalen van de titel. Vlnr. Dennis Verdurmen, Leon van Boven, Pascal Neve, Peter Sloot (coach) en Wim 't Hooft. foto Camile Schelstraete door Jack Begijn LAMSWAARDE - Het leek wel alsof de titel binnen was. Na de met 2-1 gewonnen wedstrijd te gen Graauw vielen de spelers van SDO'63 elkaar in de armen. Vreugdedansjes, kratje bier op het veld en kussen van de vrou wen. De 'Lamsoren' hebben gewon nen van de 'Djerken', zo heet dat daar. En dat telt. Al het an dere doet de komende maanden niet meer ter zake. Maar behal ve vreugde was er ook commotie op het veld in Lamswaarde. Scheidsrechter Steeman moest beschermd worden tegen klap pen van boze aanhangers van Graauw. In de ogen van de bezoekers had door Rinus Verber-kmoes AXEL - Hij wilde in de top van het klassement eindigen. Dat liet hij zich al ontvallen voor het begin van de tweede RES-cross in Axel. „Ik heb het motorcros sen twee jaar op een laag pitje gezet, maar wil hier laten zien wat ik nog kan", aldus de 33-ja- rige Aswin Vandamme uit Zuid- dorpe. De crosser pakte zaterdag niet de dagzege, maar het gaat hem veel meer om een hoge klasse ring in de eindstand. Na tien wedstrijden wil Vandamme bij de eerste vijf eindigen. Daar be landde hij zaterdag ook. Verbouwing Zowel in de RES-competitie als in de Belgische VMCF was Van damme de voorbije twee jaar slechts recreant, omdat hij zijn huis aan het verbouwen was. De wilde Belgische bond zei hij vaarwel, omdat hij een kans wil wagen in de 125cc bij de offi ciële Belgische bond: de BMB. In de Axelse wedstrijden reeks aast Vandamme op meer. Zij het dat hij het daarin op moet ne men tegen rijders die over meer motorvermogen beschikken. Bij de RES rijden alle licentiehou ders immers samen, of het nu met een motor is van 125 cc of één met 500 cc. De TM, een motor van Italiaan se makelij waarop Vandamme rijdt, moet het wat vermogen be treft afleggen tegen het zwaarde re geschut. „Dat was in de eerste manche al duidelijk. Ik startte goed, maar die zwaardere motoren trekken sneller op." Toch keek hij tevre den terug, In de stand eindigde hij als vijfde. Daarmee kan Van damme verder, aangezien een aantal starters van zaterdag ver derop in het seizoen voor hun ei gen bondje gaat rijden en dan niet meer in Axel verschijnt. De winst bij de licentiehouders ging naar Björn Blauwers uit Gent. Bij de kleinsten, 85 cc, ging de zege eveneens naar Bel gië. Winnaar werd Jens Gatte- man uit Denderlee. In de koningsklasse, 125 cc met 50 deelnemers, was Jacco de Korte uit Meliskerke de rapste. Jos Kester uit Opglabbeek was opnieuw de sterkste in de serie 250/500 cc en bij de veteranen ging de eer naar Eric Peters uit Tielen. de leidsman in de slotfase twee zuivere buitenspeldoelpunten toegekend aan SDO'63. De ra pen waren gaar. De voetbalbond had voor de thriller zelfs een internationale arbiter aangesteld. Steeman woont namelijk in Brussel. De goedgebekte leidsman nam het duel nogal laconiek op. Kort voor aanvang kwam hij de kanti ne binnen en vroeg om een noti tieboekje om eventuele kaarten te noteren. Je weet in zo'n wed strijd tenslotte maar nooit. Om dat er niet direct een blocnote voorhanden was, pakte Stee man een bierviltje van de be stuurstafel. „Zal ik wel niet no dig hebben, maar voor het geval dat...." De toon was gezet. Hij zou deze middag nooit meer goed kunnen doen. Zeker niet nadat hij voor de aftrap ook nog eens gezellig met de spelers ging staan praten en geen bal had op het moment dat hij wide laten beginnen. Het motto voor deze wedstrijd was simpel: gewoon winnen. De spelers waren gemotiveerd ge noeg, dus al dat gepraat kon ach terwege blijven. En het bestuur van SDO'63? Dat ontving de gas ten gewoon in de kantine aan een lange tafel. Tussen de sup porters. Al snel lijkt scheidsrechter Stee man zich verkeken te hebben op het potje voetbal in de vijfde klasse. Inkeer Na de benutte penalty van Graauw kan hij geen goed meer doen voor SDO'63. Hij wil de prenten op zak houden, maar komt tot inkeer. Graauw krijgt OOST-SOUBURG - Het had er alle schijn van dat John ny de Leeuw in Oost-Souburg zonder problemen zijn 21e titel als Zeeuws sneldamkampioen zou halen. Lange tijd stond hij aan kop, maar in zijn allerlaatste partij bleek. De Leeuw niet opgewassen tegen de onnavolgbare en on-.' berekenbare Leopold Sekongo. De Ivoriaan loste De Leeuw, na twintig titels in 23 jaar, daarmee af als titel houder. EINDHOVEN - De C-junioren van Terneuzen beleefden" zaterdag een dag van uitersten. De ploeg van trainer Erik-Jan Naudts koppelde in de uitwedstrijd tegen Bra- bantia Cl, de belangrijkste kandidaat voor het kampioen schap, een nederlaag met dubbele cijfers aan lijfsbehoud. In Eindhoven werd het na een uiterst eenzijdige wedstrijd 10-0. Brabantia was heer en meester en Terneuzen kon slechts achteruit lopen. Halverwege de wedstrijd was het al 5-0, maar bleek de honger van Brabantia nog niet ge stild. Pas bij 10-0 stokte de productie. Het verdriet om het verlies werd later enigszins gecom penseerd toen bleek dat Geldrop/AEK met 2-0 had verlo ren en Terneuzen zeker was van nog een seizoen op het ni veau van de derde divisie. VALKENSWAARD - Hoewel er hoog werd gescoord, wist niet één Zeeuws-Vlaamse turnster tijdens wedstrij den van het district Zuid-Nederland door te dringen tot de nationale titelstrijd op LOS-niveau. In enkele gevallen beslisten in Valkenswaard slechts honderdsten en tienden van punten over wel of niet doorstromen. In de sporthal in Valkenswaard zette Sylvana Meertens van Voorwaarts uit Axel de beste klassering neer. In de ca tegorie Jeugd LOS 3 werd zij negende met een totaal van 33.75 punten. Daarmee kwam ze dertienhonderdste te-1 kort om beslag te leggen op de zevende plaats, die recht gaf op kwalificatie voor het NK. In alle categorieën stroomden de eerste zeven door naar de nationale eindstrijd. Bij de senioren werd Hilde Hame link van Voorwaarts veertiende met 33,55. Voor haar was het verschil met nummer zeven slechts viertiende. De hoogste dagscore bij de Zeeuws-Vlaamse deelneem sters kwam op naam van Puck van Langevelde van EMM Terneuzen in de categorie Pupil 1 LOS 5. Haar totaal van 35,60 punten was goed voor de elfde plaats. Op de vloeroe fening scoorde zij een fraai cijfer van 9,60. Een prestatie die door Emily Knol van Thor werd geëvenaard. HULST - Het herdenkingstoernooi bandstoten om de Da niël Houwer en Jos Dobbelaar Bokaal is gewonnen door Theo Freijzer. De speler van CBC uit Clinge versloeg in de finalepartij Paul Dimmers van NASA/Ed Horemans uit Axel. Toen de slotpartij begon in de biljartzaal van De Blaauwe Hoeve bij de organiserende vereniging JBH voerde Paul Dimmers het klassement aan met één matchpunt voor sprong op Theo Freijzer. Dimmers had aan een remise vol doende om de titel te veroveren. Hoewel hij tien carambo les minder moest maken dan Freijzer (30), kon Dimmers het niet bolwerken. kansen om de afstand te vergo ten, maar verzuimt in de afwer king. In de slotfase weten Domi nique de Koning en Denny Knol wel het net te vinden. Het vlagsignaal van de grens rechter van de bezoekers wordt tot twee maal toe genegeerd. Ei gen schuld, dikke bult. Moest hij vooraf maar niet onnodig veel met zijn arm naar boven hebben gestaan. Bij het verlaten van het veld weet Steeman dat zijn lichtzinnige opvatting voor de wedstrijd volledig misplaatst SDO'63-Graauw 2-1 (0-1). 10. Luuk Vermeerssen 0-1, 71. Domini que de Koning 1-1, 90. Denny Knol 2-1. Scheidsrechter: G. Stee man (Brussel). Gele kaart: Marti Poppe van SDO'63 en Dennis Buijs van Graamo. Aantal toe schouwers: 175. De spelers van SDO vieren de overwinning op Graauw en stampen tegelijkertijd de middenstip aan die voor de wedstrijd was uitgegraven. foto Camile Schelstraete door Aector Dooms TERNEUZEN - De waterpolo- mannen van De Schelde uit Ter neuzen zijn in de slotfase van de competitie in de tweede klasse nog volop verwikkeld in de de gradatiestrijd. In het zwembad De Honte lieten de Terneuzena ren zich zaterdag met 9-7 aftroe ven door concurrent SWNZ. De Brabantse tegenstander is door de winst in de vieipunten- wedstrijd De Schelde tot op een punt genaderd. Een meevaller voor de Zeeuws-Vlamingen was dat de andere degradatiekandi daten De Rijn en ENC Arnhem hun wedstrijden verloren. Daar door blijft het verschil met deze teams drie punten. Met nog twee wedstrijden, tegen IJsselmeeuwen uit en ENC thuis heeft de ploeg van trainer Rijn hout nog alles in eigen hand. De teleurstelling na het verlies te gen SWNZ was er evenwel niet minder om. Het verschil tussen de twee ploe gen was de bezetting van de cen trumspits. Dat moest ook Rijn hout bekennen. „SWNZ heeft een fantastische midvoor, die niet af te stoppen was. Ze kre gen alleen al door zijn inbreng negen overtalsituaties en twee strafworpen mee." Juist op die belangrijke positie mist De Schelde zo'n speler. Met dat probleem worstelt Rijn hout al het hele seizoen. De Ter- neuzense coach probeerde zater dag het gemis aan een centrum speler te compenseren door de positie ongemoeid te laten. „De opkomende spelers moesten af wisselend de midvoorplaats in vullen." Die missie slaagde niet, omdat De Schelde in de eerste twee periodes te mat speelde en het team te weinig gebruik maakte van het sterkste wapen: het surplus aan zwemvermogen tegenover de tegenstander. De eerste periode had nog geen directe gevolgen, want de Zeeuws-Vlamingen wisten tel kens een achterstand weg te wer ken. „We liepen steeds achter de feiten aan, omdat we niet één keer een voorsprong hebben kunnen nemen", besefte Rijn hout later. Machteloos Een spectaculair scoreverloop in de eerste periode bracht, dankzij een afstandsschot van Chris IJsebaert in de slotsecon den, een 4-4-stand op de klok ken. In de tweede periode ging het helemaal fout bij De Schel de. De aanval maakte een mach teloze indruk tegen de fysiek sterke tegenstander met de uit- blinkende spits. De Terneuzense productie was minimaal. De Bra banders profiteerden van twee overtalsituaties en zetten de te genstander met een licht toege kende strafworp op een kloof van drie punten. Pressie De Schelde herpakte zich in de derde periode, ging een tempo hoger spelen en gaf weinig ruim te weg. Door de pressie vielen er' gaten in de Brabantse verdedi— ging. Dat resulteerde in treffers van Roderick Wondergem, Chris van Royen en Chris IJse baert. Van Royen liet met een achterwaartse beweging de mooiste treffer van de wedstrijd aantekenen. De spanning was met de 7-8-tus- senstand helemaal terug. Ter wijl het thuispubliek verwacht te dat De Schelde zou doordruk ken bleef het slotoffensief uit. „We hebben geen uitgespeelde kans meer gehad. Het heeft te veel energie gekost om terug te komen", analyseerde Kees Rijn hout. SWNZ deelde, met dank aan een dubieuze beslissing van de scheidsrechters, de genadeklap uit: 7-9 was de beslissing. De Schelde-SWNZ 7-9 (4-4, 4-7, 7-8, 7-9). Scores De Schel de: Roderick Wondergem (2). Chris IJsebaert (3), Bas Wes- dorp, Chris van Royen. Aantal toeschouwers: 60. TERNEUZEN - De vrouwen van De Schelde leden een 3-1-nederIaag in de waterpolo- competitie tegen Argo. Daarmee werd de schande van vorige week (13-1-verlies) enigs zins uitgewist. De Terneuzense ploeg gaf dit keer weinig weg en bleef lang gelijk opgaan. De 3-1 in de derde periode betekende de beslissing. Rowena Witkamp tekende voor de enige Schelde- treffer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47