Trainers maken ruzie om niks FORTJ Kloetinge is bang voor geniale gek Sealants ■GASTEI PZC Rillandia laat zich simpel opzijzetten H THUIS Boek verslaat Heerjansdam en blijft op koers voor Amstel Cup (3-1) 19 SSV'65 voelt Vrees voor Schelluinen-spits Léon de Bruin vertaalt zich in 2-2-gelijkspel zich bestolen AZVV verspeelt de zege in slotfase De Meeuwen soepel langs Kapelle NVS wint de derby van Vossemeer Vrouwen Smerdiek dicht bij titel m* - maandag 11 april 2005 HOEK - Het ruzietje na afloop ang om niks. Twee trainers lie- En elkaar straal voorbij na een fuel dat niet al te veel om het lijf had. Hoek-trainer Eric Te- taert, gelukkig met de 3-1-winst op Heerjansdam. had geen zin er veel woorden aan vuil te ma ken. Hans Maus. zijn collega. Heef zich nog lang beklagen. Eerst over de scheidsrechter, die Hoek wel en Heerjansdam geen strafschop had gegeven. En daarna ook over Tetaert. „Hij heeft nog niet het fatsoen om me een hand te geven." De Belgische coach bewaarde zijn scherpte liever voor de wed strijd. „Ik ken deze man niet eens en heb hem ook niet opge zocht bij de warming-up. En na de wedstrijd wilde hij niet meer. k heb nog voorgesteld een pint net hem te gaan drinken, maar li) was kwaad. Het is zo'n man ie van niets een drama wilde iaken," Voor Tetaert telde alleen het re- tiltaat en de nabije toekomst, et heilige vuur dreigde bij een 1-fl-voorsprong uit de ploeg weg evloeien, maar kon na de winst weer oplaaien. Twee duels voor iet einde (Dovo uit en ARC huis) valt er nog een ticket voor de Amstel Cup te verdienen. Daar moeten we alles voor ge ven", kondigde Tetaert aan. De Vlaming wil het seizoen niet met half werk eindigen. Waar ijn elftal tegen Heerjansdam log wel eens wilde wegdromen n het waterige zonnetje, bleef Eert zelf klaarwakker. Met ke gebaren vanaf de kant haakte hij ervoor om de spelers neen oude kwaal te laten ver vallen. Het werd ver na de rust ran 2-0 eerst nog wel 2-1. Daar na schoot Sam Ysebaert met een Irafschop alle twijfels uit de vedstrijd. Het was een zege waarop niets «laf dingen. Veel meer dan at gemor over de Sleeuwijkse Èeidsrechter Roeland viel er pa afloop niet te beleven. Maus laaide twee dubieuze beslissin gen aan om zijn beklag te doen. Solid partners, flexibl Nyim Melki wordt aangetikt door Heerjansdam-doelman Kornell Kramer, waarna Sam Ysebaert het duel vanaf de stip in Hoeks voordeel beslist. foto Camile Schelstraete „Wij hadden ook minstens één strafschop moeten krijgen", zei hij met een grimmige blik. Vriendelijk en galant waren de twee trainers niet tegen elkaar. Tetaert bleef, zoals gewoonlijk, weer eens lang in de kleedka mer. Maus reageerde zich in de gangen af op onwetende voorbij gangers. „Het is maar een vreem de trainer hoor", zei hij over de Belg. Hij hekelde het sociale ge drag, maar snapte ook niets van de tactiek. „Wie haalt er nou zijn beste speler uit het veld?", zei Maus over de wissel van Pie- ter de Munnik. Laat Maus zich met zijn eigen elftal bemoeien, vond Tetaert. „Ik heb De Munnik gewisseld omdat hij een voetblessure heeft. Hij mag voetballen, maar het wordt met de week erger. We doen het seizoen nog wel uit. Daarna wordt hij geopereerd." Het paste wel in de koude oor log tussen de twee elftallen, die voor zaterdag allebei nog een kans op een periodetitel had den. Hoek heeft dat na de 3-1-winst nog steeds, al moet het zijn twee resterende wed strijden wel winnen. „Ik voel me nog scherp, we moeten het kunnen halen", zei Sam Ysebae rt, de centrumspits, die zonder de geschorste Destorme op een eiland speelde. Wesley de Smet voorziet twee zware weken. „Je ziet aan de meeste spelers dat we aan het einde van onze krach ten zijn. Heel het jaar is er vlijm scherp getraind. Dat begint nu door te wegen, al willen we alle maal heel graag die Amstel Cup halen." Gretig genoeg Hoek oogde zaterdag voor de rust nog gretig genoeg. Eieter de Munnik groeide snel uit tot de beste man op het veld, joeg on vermoeibaar op de tegenstander en dook zelf ook nog regelmatig voor de goal op. De twee treffers voor de rust, verdiend op basis van het spelbeeld, kwamen uit een onverwachte hoek. Nyim Melki scoorde na tien minuten met een schot dat via de vingers van keeper Kornell Kramer in de verste hoek verdween. Tien minuten later viel de tweede goal uit een voorzet van Wesley de Smet en na een misser van de doelman. Daardoor kon Thijs Binnerts de bal intikken. Hoek speelde in die eerste helft met twee fantasietjes in de op stelling. Thijs Binnerts - en niet Steven de Croock - nam de plaats van Destorme achter de aanval in. Ramazan Yuruk, een notoire linkspoot, kreeg de voor keur boven Thomas Ragut op de rechterflank. Het had in elk ge val één voordeel: de vleugelspit sen Melki en Yuruk, allebei linksvoetig, konden naar harte lust van positie wisselen. Het overwicht op de tegenstan der duurde net lang genoeg om een voorschot op de winst te ne men. Het tempo van Hoek lag hoger, de verdedigers schoven op tijd mee in en vanuit het mid denveld werd veel druk naar vo ren gegeven. Maus gaf een cryp tische uitleg over de tegengoals: „We kwamen verdiend achter, omdat we de lopende mensen lie ten lopen." Tetaert zei: „Fysiek en tactisch zijn we de laatste we ken wat minder, op karakter kunnen we veel goedmaken." Dat was in de eindfase nog no dig, omdat Hoek de teugels na de rust iets te veel liet vieren. Jimmy Wessels, de blonde cen trumspits, liet na een slippertje van Okonedo al eens een kans liggen. Christiaan Koremans en weer Wessels verspeelden een open kans, maar op goed vijf mi nuten van het eind was het raak. Jamal El Ghannouti kon vrij doorlopen en scoren (2-1). Voordat Heerjansdam nog meer schade kon aanrichten, kreeg Hoek hulp van de scheidsrech ter. Nyim Melki ging nogal mak kelijk tegen de grond bij het pas seren van de keeper. Sam Yse baert mocht van elf meter de eindstand vastleggen. Hoek-Heerjansdam 3-1 (2-0). 10 Nyim Melki 1-0, 20- Thijs Binnerts 2-0, 79. Jamal El Ghannouti 2-1, 88. Sam Ysebaert 3-1. Scheidsrech ter I. Roeland (Sleeuivijlc). Gele kaart: Pieter de Munnik (Hoek), Adil Bouziani, Jimmy Wessels, Kornell Kramer (Heerjansdam). Aantal toeschouwers 550 Hoek: Filip van der Voet; Charly Okonedo. Stijn Porteman, Djamel Buyse, Wesley de Smet; Ramazan Yuruk, Jeroen van de Broeke, Pie ter de Munnik (73. Thomas Ragut), Nyim Melki; Thijs Binnerts (52. Steven de Croock), Sam Ysebaert. door Bauke Boersma 1IDDERKERK - SSV'65 maak- e zaterdag geen enkele aan spraak op de winst en verdiende niet eens een gelijkspel. Maar de wijze waarop van Rijsoord werd verloren (1-0), was wel zuur. De enige goal kwam namelijk uit een strafschop, gegeven na een handsbal van Maurice van den Hemel. Een lange pass van ach teruit gleed door op het natte velden stuitte tegen zijn hand. Voor zo'n bal fluit je toch liet", zei SSV-trainer Cees loutepen. „Ik vind dat we besto- zijn." Houtepen was niet te ireken over het ingrijpen van rbiter Van de Linde uit Wemel- in de 73e minuut. „Wat ad mijn verdediger dan moeten oen'' Hij kan moeilijk met z'n landen op z'n rug gaan lopen." )at SSV'65 werd bestolen, gaat e ver. De thuisploeg, nummer wee in de eerste klasse C, was feel beter dan SSV'65, de num- vier. Waar Rijsoord zo'n icht opgelegde kansen kreeg, vasde Goese formatie maar één eerdicht bij een goal. Dat was lalverwege de eerste helft. Den lis van der Welle schoot vanaf uim twintig meter op het doel, *aarna Paul Bom de bal in kon Maar hij miste de bal. en had met SSV'65 op de lerde plaats willen komen. GJS 20 duels, 34 punten) was zater dag vrij en SSV'65 (19 duels, 31 'anion) kon bij winst op gelijke !°ogte komen en de Gorinchem- 56ploeg op doelsaldo zelfs passe- ren. Dan had SSV'65 nog zicht gehad op de derde-periodetitel. Ah die niet werd behaald, zou de ploeg met een derde plaats in re competitie een periodetitel overnemen van Rijsoord of Kloe tinge en zo zeker zijn van nacom- Petitie. Houtepen: „Dat hebben *e niet meer in eigen hand. We Zlin nu onder meer afhankelijk ^an wat Kloetinge komend weekeinde tegen GJS doet." Ai in de eerste twintig minuten "ad SSV'65 het zwaar. Rijsoord j combineerde vlot, kreeg legio Jansen, maar doelman Christol j van Campenhout hield de Goese- naren 'n de race.Alleen op de iP'ngel van Raymond Smit had J'l geen antwoord: l-0.Zater- Jag, als Rijsoord naar Goes °nnt, krijgt SSV'65 de kans om Echte revancheren. E?rd'SSy'65 1-0 (0-0). 73. Ray- n„, Smit 1-0 (strafschop). Techier: C. K van de Linde WWdinge). Gele kaart: Ronnie "i}<ebrand (SSV'65) Aantal toe- 350. SCHELLUINEN - Schelluinen-spits Léon de Bruin: je houdt van hem of haat hem. Een tussenweg is er simpelweg niet. Kloetinge valt, zoals eigenlijk alle tegen standers van Schelluinen, in die laatste categorie. Mede door angst voor de spraakmakende aanvaller speelde de Be- velandse eersteklasser zaterdag gelijk (2-2) en moet de koppositie daardoor nu delen met Rijsoord. Léon de Bruin bewees al meermaals even gek als geniaal te zijn. De slungelige spits van Schelluinen heeft op goede da gen een sublieme actie in de heupen en scoort ook vrij geregeld. Maar De Bruin ontspoort minstens zo vaak. Dan slaat en schopt hij wild om zich heen, waardoor zijn persoonlijke collectie gele en rode kaarten zo langzamerhand net zo impo sant is als zijn doelpuntenmoyenne. En vooral vanwege die laatstgenoemde ei genschap heeft hij in de amateurvoetbal lerij het etiket 'levensgevaarlijk' ver diend. Mede vanwege dat discutabele stempel kon De Bruin zaterdag op sportpark Sca- lune weer volop van zich doen spreken. Want bij Kloetinge heerste, vooral in de eerste helft, de angst voor de spits van ScheHuinen. „Vind je het gek dat mijn spelers bang voor hem zijn?", zei Kloetin- ge-trainer Dolf Roks toen hij na afloop geconfronteerd werd met de stelling dat zijn ploeg veel te veel ontzag had voor De Bruin. „Hij maakte zijn reputatie weer waar door in de eerste helft iemand van ons neer te slaan." Die iemand was verdediger Rien de Brui ne, al ontging het incident na 35 minuten voetbaUen menigeen. Ook scheidsrechter Upelaar, zodat De Bruin er met een repri mande vanaf kwam. Rien de Bruine daar entegen moest zich duizelig en al laten vervangen door Jaap Esser. Natuurlijk boezemt zo'n triest voorval de nodige angst in. Maar de Zeeuwen - als het erop aankomt toch vooral een verza meling ideale schoonzonen zonder de be nodigde killersmentaliteit - deinsden al ver daarvoor (vanaf de aftrap) terug zo dra De Bruin werd aangespeeld. Het gaf de spits telkens net dat beetje ruimte dat hij nodig had voor het maken van een goede actie. Zo gaf hij bijvoorbeeld Freek Vorthoren na negen minuten de gelegenheid de bal tegen de lat te schieten, zag in de 25e mi nuut zijn eigen kopbal door Joffrey Gel dof van de lijn gehaald en dwong na een half uur Kloetinge-doelman Joan van Belzen tot een weergaloze redding. Kloetinge kreeg ook wel wat kansjes, maai- de ploeg speelde in een veel te laag tempo om het de degradatiekandidaat echt moeilijk te maken. Sterker, de ach terstand bij rust was niet eens onlogisch. Al kwam die laat tot stand en was met 2-0 aan de ruime kant. Maar daar had Léon de Bruin in de 44e minuut én na zes tig seconden blessuretijd uitera'ard lak aan. Hoewel de aanvaUer na de pauze nog twee fraaie kansen miste, was de angel toen wel zo'n beetje uit zijn spel verdwe nen. Althans, uit het geniale deel van De Bruin. Het 'gekke' in de aanvaller kwam ruim een kwartier voor tijd weer boven drijven toen hij Jaap Esser als een kami kaze torpedeerde. Waar een rode kaart meer dan op zijn plaats was, trok scheids rechter IJpelaar - die na een goede eerste helft het spoor na rust enigszins bijster raakte - slechts geel. Stervende zwaan De Bruins ploeggenoot Danny Muilwijk kon er tien minuten na de pauze wel af na zijn tweede gele kaart en ook Jeffrey Frijters haalde het einde niet. De verdedi ger van Kloetinge kreeg voor rust een ge le kaart voor commentaar op de leiding en constateerde negen minuten voor tijd dat zijn correcte sliding op de bal voor Stefan Walhain aanleiding was de ster vende zwaan perfect te imiteren. IJpe laar trapte er in en gaf Frijters zijn twee de gele prent van de middag. De eindstand was toen al lang en breed bereikt. Omdat Kloetinge in de eerste fa se na rust wel deed wat het in de eerste helft naliet: tempo maken. Niels Kole, die net als vorige week in de basis stond, beloonde dat al na negen minuten met een fraaie treffer (2-1) en tien minuten la ter was dezelfde speler verantwoordelijk voor de gelijkmaker. Kloetinge leek vervolgens erop en erover te gaan, maar kon niet doordrukken. „Ik was vooraf al bang voor zo'n wedstrijd", stelde Roks, die Rijsoord met twee duels te gaan nu op gelijke hoogte met Kloetin ge weet. „Schelluinen is een pleuris- ploeg, waartegen het moeilijk voetballen is." Helemaal als je eigen ploeg overloopt van angst voor de geniale gek Léon de Bruin. Schelluinen-Kloetinge 2-2 (2-0). 44. Léon de Bniin 1-0, 45+1Léon de Bruin 2-0, 54. Niels Kole 2-1, 64. Niels Kole 2-2. Scheids rechter: J.M. IJpelaar (Kaatsheuvel). Rode kaarten: 55. Danny Muilwijk (Schelluinen, tweemaal geel), 81. Jeffrey Frijters (Kloetin ge, tweemaal geel). Gele kaarten: Stefan Walhain, Léon de Bruin, John Steenland (allen Schelluinen), Emiel Dorst (Kloetin ge). Aantal toeschouwers: 310. Kloetinge: Joan van Belzen; David den Hol lander, Jeffrey Frijters, Rien de Bruine (38. Jaap Esser), Joffrey Geldof; Johan de Goede ren (62. Emiel Dorst), Niels Kole, Ronald Zuijdwegl; Wilco de Valk, Ferry Alfons, Ist- van Bakx Joffrey Geldof speelt voor ruiter nadat Niels Kole na zijn tweede doelpunt tegen Schelluinen net klaar is met zijn_eretocht langs de supporters van Kloetinge. foto Ad van Hasselt NIEUWDORP - Het restant van het op 29 januari gestaak te duel tussen Nieuwdorp en AZW duurde zaterdag nog 61 minuten. De eerste zestig minuten daarvan waren niet aan Nieuwdorp besteed om nog verandering te brengen in de 0-1-achterstand. Maar in de slotminuut knalde Corné Nieuwkerk vanaf de stip raak: 1-1. Zonder Turan Dogan, die aan het door arbiter Kenson ge staakte duel een schorsing van acht duels overhield, be gon Nieuwdorp met veel inzet aan de wedstrijd. Maar al na acht minuten had AZW via Jelmer de Pooter de wed strijd op slot kunnen gooien. Een uitstekende reactie van Nieuwdorp-keeper Mark Geelhoed voorkwam dat. Ook na rust ontsnapte Nieuwdorp aan een tegengoal, maar de ploeg was aanvallend zo machteloos, dat AZW de 0-1 vast leek te houden. Totdat verdediger Gerben Steyaart een onnodige overtreding op Ferhan Topal be ging. Corné Nieuwkerk schoot koelbloedig raak. GOES - In de tweede klasse van het zaterdagvoetbal won De Meeuwen met 3-1 bij Kapelle. Die ploeg begon sterk aan deze competitie, maar gleed sindsdien ver af. Zater dag was KapeHe mede door een gebrek aan inzet geen par tij voor De Meeuwen, dat via Maarten Brasser en Michiel Brouwer rond de 30e minuut binnen vijf minuten een 0-2-voorsprong nam. Nog net voor de pauze kon Jozef den Hollander uit een scrimmage nog wel voor 1-2 zorgen, maar De Meeuwen bleef ook in de tweede helft de betere ploeg. Acht minu ten voor tijd strafte Michiel Brouwer zwak uitverdedigen af met de beslissende derde treffer. VLISSINGEN - In de vijfde klasse B van het zondagvoet bal was dit weekeinde slechts één wedstrijd: de resteren de 35 minuten van de in november vorig jaar bij 2-2 ge staakte derby van Vossemeer. NVS scoorde tweemaal, won met 4-2 en passeerde Oud Vossemeer op de ranglijst. Joris Nagelkerken profiteerde van de gebrekkige defensie ve organisatie bij de thuisploeg en maakte 2-3. Doelman Michel Neelen voorkwam in de 15e minuut dat het duel vroegtijdig werd beslist, maar was tien minuten latei- kansloos op de kopbal van Nagelkerken: 2-4. In de slotfa se waren er nog kansen voor John Vroegop en Jacco Va ders. Die werden niet benut, waardoor een beter georgani seerd spelend NVS de wedstrijd afsloot met een 4-2-zege. GOES - De vrouwen van Smerdiek hebben na de 6-1-ze- ge op Peursum en het onverwachte verlies van concurrent Barendrecht tegen Jodan Boys nog één punt uit drie duels nodig voor het kampioenschap van de tweede klasse. De wedstrijd tegen Peursum leverde geen enkel probleem op voor de ploeg van coach Scherpenisse. Via treffers van An ne Hage(3x) en Ilse Polderman was het bij rust al 0-4. Len ny Stoutjesdijk zorgde voor 0-5. Een strafschop leverde 1-5 op en de laatste treffer was van Ilse Polderman, die een solo van Anne Hage bekwaam afrondde. De vrouwen van OostkapeUe verloren in de eerste klasse in een zwakke wedstrijd met 1-0 van degradatiekandi daat Rijsoord. Vlak voor tijd scooi-de de thuisclub vanuit buitenspelpositie de enige en winnende treffer. door Barry van der Hooft ZWIJNDRECHT - Het was een typerend moment, ruim 25 minu ten voor het eind. Corné Nuyes, linksback van Rillandia, stapte naar voren om zijn tegenstander buitenspel te zetten, terwijl zijn drie medeverdedigers het tegen overgestelde deden. Beter kon het onsamenhangende spel van de hekkensluiter in de eerste klasse niet worden weergege ven. Rillandia hing zaterdag na een sterke openingsfase bijna een uur als los zand aan elkaar en leed tegen VVGZ de elfde ne derlaag van dit seizoen: 3-1. Dat de ploeg van trainer Wim van Nijnatten in Zwijndrecht verloor, had niemand na de eer ste dertig minuten kunnen ver moeden. Rillandia was de betere ploeg, toonde initiatief en creëer de een paar dotten van kansen. Het probleem waarmee de ploeg al een heel seizoen worstelt, kwam echter pijnlijk aan het licht. Scoren is namelijk bijna een zeldzaamheid geworden. Rillandia scoorde tot aan zater dag slechts zestien keer in ne gentien duels en daarvan nam Michel Smits er tien voor zijn re kening. De sterke spits trainde door een enkelblessure echter al weken amper, maar startte za terdag gewoon omdat Van Nijnatten niet meer smaken heeft. De topscorer kon echter amper uit de voeten, zeker niet nadat hij zich in de 26e minuut na een luchtduel verstapte. Rillandia had op dat moment al lang op ruime voorsprong moeten staan, maar Padden van den Water en Smits kregen de bal niet tegen het net en WGZ kon een eigen goal net voorkomen. Verwaarlozen „Het missen van kansen is type rend voor dit seizoen", zei Van Nijnatten na afloop. „Als we niet op voorsprong komen, krij gen we het iedere keer verschrik kelijk moeilijk. En zodra we dan een tegendoelpunt krijgen, is het over en uit. Spelers gaan hun taak verwaarlozen, vanaf de kant heb ik er geen grip meer op en meestal geven we door per soonlijke fouten dan ook een tweede goal weg." Nadat Rillandia verzuimde te scoren, deed de thuisploeg dat na 37 minuten uit de tweede ech te kans wel. Het was ook meteen uit een mooie aanval over vier schijven, die door Erik Zwaan werd afgerond (1-0). Vanaf dat moment was het over en sluiten voor Rillandia. Meteen na rust sloeg VVGZ opnieuw toe. toen Jeroen Bezemer de slapende ver dediging op snelheid klopte en ook doelman Kees Lozekoot om speelde (2-0). WGZ tikte de be zoekers in het restant simpel weg en scoorde via de afgekeur de prof Rick Versteeg (ex-NAC) nog een derde keer. Peter Ke pers maakte de stand vlak voor tijd iets draaglijker (3-1), waar VVGZ daarvoor nog vier open kansen onbenut had gelaten. Van Nijnatten: „Het geloof en vertrouwen was helemaal weg en we missen jongens die kun nen bikkelen. Met Martijn van Elzakker, Arjan Koopmans en Mehmet Dolma koos ik voor een aanvallend middenveld, maal ais het niet loopt, heb je heel weinig aan die jongens. Hun om schakeling is dramatisch en een aantal andere spelers kan het ni veau gewoon niet aan." Keuze De trainer had zaterdag ook slechts dertien spelers tot zijn beschikking. En dat bij een eer steklasser! „Het is de keuze van de voorzitter mensen van buiten af te halen, terwijl een aantal ei gen spelers net zo goed is", zei Van Nijnatten. „Als ik dit voor af had geweten, had ik zelf nog wel wat jongens proberen mee te nemen. Ik dacht dat er bij Ril landia iets stond, maar dat is dus niet zo. De trainingsarbeid van veel jongens is te laag en dan kun je ook niet optimaal presteren. Dat hebben we van daag weer kunnen zien. De na- competitie is nu nog het hoogst haalbare voor ons. al zal dat ge zien het voetbal van ook nog moeilijk worden." VVGZ-Rillandia 3-1 (1-0). 37. Erik Zivaan 1-0, 50, Jeroen Beze mer 2-0, 65. Rick Versteeg 3-0, 89. Peter Kepers 3-1. Scheidsrechter- J.A.M. Stange ZevenbergenGele kaart: Rick Versteeg en Jeroen Be zemer (beiden VVGZ). Aantal toe schouwers: 175. Rillandia: Kees Lozekoot; Mickiel van Trijen (66. Jacco Baas), Peter Kepers, Chiel Dubbeld, Corné Nuyes; Mehmet Dolma, Ralph Kuijpers, Arjan Koopmans, Mar- tijn van Elzakker; Michel Smits (74. Richard van de Hoest) en Pad den van den Water.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45