PZC Zeezicht ook voor kleine beurs Schudden met je kont, helemaal te gek f Kynologenclub treft prima hondenweer bij competitie 16 april Meeüs A Openhuizendag. Streekdracht, dialect, dans en oude sporten tijdens Folkorejaar Terneuzen bouwt goedkopere flats aan Oostelijk Bolwerk Vrachtwagen gestolen in Hiddelburg Politie betrapt drankrijders Man krijgt drie bekeuringen Fanfare verdient goed met bazaar Kinderwagen gestolen zeeuwse almanak Dwars Redactie:0113-315649 5:,edactie@p2C.nl Postbus 314460 AA Goes Noord-^n^dden'-Zeeland: 0113-315520; feuws Vlaanderen: 0114-372770; Cal: 020-4562500. maandag 11 april 2005 Tuurlijk... de beste kleurenfoto's van uw geheugenkaart! Op de originele wijze op I Kodak Fotopapier! Alleen bij... editie Zeeuws-Vlaanderen jnnrRené van Stee SEBNEUZEN - Een nieuw ap partement met zeezicht langs de Scheldeboulevard in Terneuzen komt ook binnen het bereik van minder kapitaalkrachtigen. De flats in een lagere prijsklasse ko men op de plek waar nu nog de voormalige huisartsenpraktijk en apotheek aan het Oostelijk Bolwerk staat. Aannemer Gebroeders Van der foei, eigenaar van de grond, wil tiet 'gebouw in samenwerking met woonstichting Clavis neer zetten. Zij hopen volgend voor jaar met de bouw te beginnen. Het gaat om een complex van ne gen verdiepingen met 45 appar tementen die een slag kleiner worden dan de flats in Water- ffont-(op de plek van de voorma lige watertoren) en langs de Ba- saitpromenade bij Nieuw-Othe- ne. Directeur M. van der Staal van Van der Poel kon nog geen prijs indicatie geven, maar verzekert dat de nieuwe appartementen aanzienlijk minder gaan kosten an Waterfront en de Basaltpro- lenade. Kopers moeten daar voor minstens 330.000 euro neer tellen. portemonnee worden gebouwd. Dat streven komt hierdoor in beeld", aldus Van Waes. Ook op de plek van het voormalige ver pleeghuis Ter Schorre aan de Churchilllaan is het de bedoe ling nieuwbouw te plegen. Hier voor is Van der Poel ook in de markt. Als die plannen zijn vol tooid, is de kustlijn van Terneu zen volledig volgebouwd. In opdracht van de gemeente Terneuzen en de Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ), waaronder Ter Schorre valt en tevens eigenaar van de grond, is een stedenbouwkundi ge visie voor het gebied uitge werkt. Een randvoorwaarde is dat de nieuwe bebouwing een lo gische relatie met de hele omge ving krijgt. De bouw van een zorgcomplex, met 25 koop- en 25 huurappartementen, moet in elk geval bij de te verwezenlij ken bouwprojecten worden mee genomen. Een dergelijke levens- loopbestendige voorziening, die Clavis gaat ontwikkelen, moet zorgen voor een verdere vervol making van de zorginfrastruc- tuur in Terneuzen en omgeving. Ook komen er drie flatgebou wen met in totaal honderd tot honderdtwintig appartementen. In eerste instantie was het de be doeling dat die niet hoger wer den dan de naastgelegen flats aan de Churchilllaan. Van Waes sluit echter niet uit dat dit toch gebeurt, omdat de ontwikkelaar die de bouw voor zijn rekening neemt een minimaal bouwvolu me nodig heeft om het project rendabel te maken. De suggestie van omwonenden om de flats zo dicht mogelijk bij de brug naar Nieuw-Othene te bouwen, waar door bewoners van de Dukdalf hun zeezicht niet verliezen, is nog onderwerp van studie. Van Waes verwacht dat het nog min stens vier jaar duurt voordat de Terneuzense kustlijn is volge bouwd. Van der Staal: „Tijdens de open dagen van Waterfront kwam heel vaak de waag wanneer we ui eindelijk eens iets goedko- lers gingen bouwen. Met die we- enschap zijn we aan de slag ge daan, want het lijkt erop dat er ieel vraag is naar dergelijke ap- irtementen." fethouder van Waes (ruimtelij- |eordening) juicht het initiatief Itoe. „Want er moet voor iedere MIDDELBURG - Van een be drijventerrein aan de Klever- kerkseweg in Middelburg is een rrachtwagen gestolen. )e dieven moeten hebben toege in tussen zaterdagmiddag rijf uur en zondagochtend half elf )e vrachtwagen is blauw van kleur en is van het merk MAN. De eigenaar van de vrachtwa gen loopt door de diefstal een schadepost op van tienduizen den euro's. lit het bijhorende bedrijfspand n Middelburg hebben de dieven- daamaast nog contanten wegge nomen. De eigenaar mist enkele luizenden euro's. De inbrekers hebben binnen weten te dringen door de toegang tot het bedrijfs pand te forceren. De jongste leden van Dansstudio Fatimotion laten tijdens de jaarlijkse uitvoering in De Speye een elegante dans zien. door Gino van den Broecke SAS VAN GENT-De jeugdige danseres sen van Dansstudio Fatimotion straal den zondagmiddag op het podium in De Speye in Sas van Gent tijdens de jaarlijk se uitvoering van hun dansshow. Voorafgaand aan de show drentelden de jonge dansers in de foyer zenuwachtig heen en weer. Vandaag hadden ze im mers hun optreden voor een volle zaal pu bliek. Oudei's, broers, zussen en andere belangstellenden kwamen kijken hoe hun 'sterren' de geleerde danspasjes uit voerden. Om 15.00 uur gingen de gordijnen open in het cultureel centrum en betraden, on dersteund door rook en muziek, de vijf tig danseressen en één danser het po dium voor hun openingsact. Op Ritmo Caliente van Belle Perez toonden ze de danskunsten die ze het afgelopen jaar on der de knie hadden gekregen. De danseressen in de leeftijd van vijf tot achttien jaar verzorgden een dansshow van musical tot streetdance, die tot 17.30 uur duurde. Na de openingsdans beten de jongste leer- lingetjes, vanaf vijf jaar, het spits af met vertederende bewegingen op 1001 Arabi an Nights van Chipz. Ze werden net als alle groepen die zouden volgen getrak teerd op een oorverdovend applaus van het publiek. Trotse ouders en ook groot ouders lieten fotocamera's flitsen en ook de videocamera's legden de bewegingen allemaal vast. Plezier Ook de meiden uit Terneuzen, Philippi ne, Sas van Gent en Hulst kwamen nog enkele keren het podium op om de inge studeerde choreografie aan de praktijk te toetsen. Niet altijd ging alles even vlek keloos en gelijk, maar plezier en enthou siasme straalden er in elk geval vanaf. „Het schudden met je kont en het leren foto Camile Schelstraete van allerlei dansjes en bewegingen is ge woon helemaal te gek', zeggen Angela, Saskia, Joëlle en Winnie uit Hulst in koor, als hen wordt' gevraagd waarom ze op dansen zitten. Zanger/danser B-wise, de jongste broer van lerares Fatima, ti'ad ook drie keer op. Eén keer met de tienergroep uit Ter neuzen met het nummer Cherish, solo met het nummer You could be the one en in een dans met zijn zus. Na ruim twee uur dans is de uitvoering ten einde, gaan onder luid applaus de gor dijnen dicht en zijn eindelijk de zenuwen verdwenen. Nu kan het oefenen begin nen voor de volgende show. jfoorGino van den Broecke AXEL - De Agility-wedstrijden vo°r honden van de Zeeuws-Vlaamse Kynologen club brachten vele hondenlief hebbers uit heel het land naar Axel, Twee dagen lang deden meer dan driehonderd viervoe- 'ers mee in diverse klassen. Op het terrein van de ZVKC aan ue Boslaan in Axel was het za terdag en zondag gezellig druk prima 'hondenweer', waarop jtn het programmaboekje al Je'd gezinspeeld. Honden oefen den wat met hun baasjes, blaf ten lekker in het rond en show den de aanwezigen bovendien dn behendigheid op verschil- i ende onderdelen. Zo renden ze f mogelijk over een door de keurmeesters vakkundig uit gezet parcours vol met hinder nissen. Aan de wedstrijden op zaterdag namen ook drie Zeeuw se Agilityliefhebbers met hun honden deel. Bep van Tatenhove uit Axel met Shifra, Patricia van Schoote uit Clinge met Spy- ke en Adrie van den Bosch uit Zuiddorpe met Cracker. In to taal kwamen honderdertig hon den, verdeeld over twee velden, aan de start bij de twee onderde len die punten opleverden voor het Nederlands Kampioenschap en het Wereldkampioenschap Agility later dit jaar. Er konden punten worden verdiend op het vaste parcours, waarbij de hon den een schutting, kattenloop en wip moesten trotseren. Ook op de jumping, waarbij het al leen om het springen over en door de hindemissen ging, kon den punten worden bijeen wor den gelopen. „Het is gewoon prachtig om zo snel mogelijk met je hond foutloos een par cours te lopen. Het is een beetje te vergelijken met de jumping bij paarden, alleen zit je als baasje niet op de rug maar moet je zelf ook meelopen, waarvoor je zelf toch ook een behoorlijke conditie moet hebben hoor", al dus Van den Bosch. Op zondag streden de ruim tweehonderd deelnemers ook nog in allerlei disciplines om selectiepunten. Veel deelnemers overnachtten in een tent op het terrein. De drie Zeeuwse deelnemers vielen overigens niet in de prijzen. Adrie van den Bosch met zijn Nova Scotia duck tolling retrie ver Cracker bij de schutting. foto Camile Schelstraete (Advertentie) taitoif '1^30^1ee'<maand bij Meeus Daarom krijgt u bij ons deze maand 250,- korting op de afsluit- "n van elke hypotheek www.meeus.com VERZEKERINGEN, HYPOTHEKEN. MAKELAARDIJ O.G. EEDE - In diverse Zeeuws-Vlaamse plaatsen zijn zater dagavond- en nacht vijf automobilisten betrapt op drank rijden. Een 58-jarige bestuurder uit de gemeente Terneu zen had meer dan vier keer de toegestane hoeveelheid al cohol gedronken. Een 36-jarige man uit Vogelwaarde bleek na ademanalyse de limiet meer dan drie keer te heb ben overschreden. Beide mannen kregen een dagvaar ding. Hun rijbewijzen werden ingenomen. Ook een veer tigjarige automobilist uit Evergem (B), een twintigjarige bestuurder uit Brugge (B) en een veertigjarige man uit de gemeente Sluis vielen door de mand. Zij kregen alledi'ie een boete. De man uit Evergem kreeg een rijverbod van vijf uur. De Bruggenaar moest zijn auto drie uur aan de kant laten staan. De man uit Sluis kreeg een rijverbod van twee uur. TERNEUZEN - Een achttienjai'ige man uit de gemeente Terneuzen kreeg in de nacht van zaterdag op zondag in de Nieuwstraat in Terneuzen drie bekeuringen tegelijk. In dronken toestand bemoeide hij zich met de bekeur ing van een 26-jarige man uit Tenxeuzen. Die stond te wild- plassen. De achttienjarige kreeg de bekeuringen voor bele diging, openbare dx'onkenschap en omdat hij niet weg wil de gaan nadat de agenten dit hem herhaalde malen had den opgedragen. SINT JANSTEEN - Bij de opening om 8.00 uur stonden er al ruim vijftig belangstellenden voor de deur. Tot diep in de namiddag trok de rommelmarkt van de fanfare Sint Jan zaterdag flink wat toeloop. De spulletjes stonden uit gestald op nxim 300 vierkante meter in oefenlokaal Den Bombai'don aan de Tragel. Ijzerwerk zoals fietsen en grasmachines werd buiten onder een afdak aan de man ge bracht. Met het bakken van wafels werden er extra dui ten bij elkaar gesprokkeld. In het kader van het 110-jarig bestaan wordt van vxrijdag tot en met zondag een slagwex'kevenement gehouden. On der de noemer Percussion Proms laat de vereniging be langstellenden in samenwerking met Dutch Music Part ners ■kennis maken met verschillende vormen van slag werk. SCHARENDIJKE - In Schax-endijke is zaterdagochtend tussen acht en negen uur een kinderwagen gestolen. Deze stond buiten bij een recreatiewoning aan de Boutlaan in Scharendijke. De kinderwagen heeft een waarde van hon derden euro's. rijk is en het de moeite waard is om oude ti'adities te koesteren. Vandaar ook het thema onvol tooid vex'leden tijd. Voor het openingspx'ogramma wox'dt samengewerkt met de stichting Folkai't Zeeland - Vlaanderen. Voorzitster J. Troch is trots op het festijn binnen de Terneuzen se gemeentegrenzen en noemt het een bevestiging van het orga nisatietalent van de stichting. „Verder houden wij ons eigen festival altijd i'ond Piixksteren, toevallig ook het tijdstip waar op het folkloi'ejaar begint", al dus Troch. door René van Stee TERNEUZEN - Folkore is on voltooid verleden tijd. Aan de hand van dit thema wordt in het centrum van Terneuzen op zater dag 14 mei het Jaar van de Folk lore geopend. Bij het openingsprogramma ne men streekdrachten een centra le plaats in. Naar schatting ma ken vijfhonderd mensen uit Zee land en andere delen van het land in klederdracht hun op wachting in Terneuzen. Verder zijn er andere activiteiten zoals zang, dans, oude sporten en am bachten, een tentoonstelling en vertellingen in het dialect. Het programma is samen met het EU-jongerenuitwisselings- project 'Europe united in Diver sity' ingebed in 'Folk on the Schelde', dat van 11 tot 16 mei in de gemeente Texmeuzen wordt gehouden. Aan het uitwisselingsproject doen jongei'en uit Hongarije, Po len, Turkije en Zeeuws-Vlaande- ren mee. Doel is het aantonen van culturele verschillen, die te begrijpen en ze plaatsen in hun historisch perspectief. Folk on the Schelde, met deelname van groepen uit acht landen, staat traditiegetrouw bol van wereld muziek en internationale dans. Tijdens het folklorejaar wil het Nederlands Centrum voor Volks cultuur (NCV) in samenwerking met een groot aantal organisa ties zichtbaar maken dat folklo re voor veel autochtonen en al lochtonen in Nederland belang- Kookwedstrijd Terneuzen beleeft op vrijdag 13 mei ook een andere primeur, want in buurtcentrum De Trian gel aan de Korte Kerkstraat be gint dan om 1.4.00 uur de lande7 lijke kookwedstrijd 'Folklore op tafel'. Medewerking wordt ver leend door het Culinair Histo risch Kookmuseum in het Friese Appelscha. Het is de bedoeling dat deelnemers een eigen versie van een streekgerecht op tafel zetten. Zij moeten hierbij zo veel mogelijk gebruik maken van streekproducten. De gerech ten moeten verbonden zijn met volksgebruiken of historische ge- bxoiiken in een regio. Voor Zee land zou dit zoute boontjes met bx-aadwox'st op nieuwjaax-sdag kunnen zijn. De winnaar gaat naar de landelijke finale in Utrecht. Alle informatie is te vinden op www.folkart.nl. Elke keer als kleindochter Ta- mar van zeven komt logeren bij haar Zeeuwse oma, ver baast die zich over de vorde ringen van de kleine meid. Het maakt haar nieuwsgierig naar de opvoedstijl die haar kinderen ter hand nemen. En of daar nog iets van haar ei gen hand in te herkennen valt, natuurlijk. Aan tafel tijdens de lunch smeerde het meisje keurig haar boterham, waarop het ge sprek over tafelmanieren ging. En Tamar liet oma kernach tig weten wat die weten wil de: „Tja, mama probeert me wel op te voeden, maar papa ligt zo dwars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39