All Ready beleeft geen lol aan zege PZC Kille openingswedstrijd Delta Sport T afeltennissers verkeren in nood Chayenne Bakker en Marika Padmos naar turnfinale NK *21 Korfballers blijven op titelkoers Voetbalsters WIK'57 winnen na slecht spel Revanche judoka Nico Cats Holte tot Echten bezorgt HSD punt Presentje voor Partyservice.nl Eerste kampioen volleybalseizoen is al bekend I T L 'V Drie titels voor Scaldina-jeugd maandag 11 april 2005 jfrnrRpn Hameeteman ZIERIKZEE - Heel even leek het erop alsof hekkensluiter Spi rit een breekijzer had gevonden om kampioenskandidaat All Ready te slopen. Pas diep in de eerste helft kregen de Zierikzee- se korfballers min of meer greep op het extreme achterverdedi- „en. Na de hervatting werd het anti-korfbalspel van de bezoe kers uit Vlaardingen genadeloos afgestraft. De slopershamer fferd uiteindelijk succesvol ont weken; 14-4. Eigenlijk zou het toepassen van zwaar achterverdedigen in de korfbalsport verboden moeten worden. Teams, zoals Spirit za terdag speelde, moeten zich rea liseren dat deze afzichtelijke tac tiek de toeschouwers massaal van de tribunes jaagt. Het ge- ai en geplak onder de korf lt het flitsende uit het spel cu de vaak zo oogstrelende schijnbewegingen behoren op zo'n moment definitief tot het Henk de Graaf, die zaterdag vaak-de opdracht kreeg om het achterverdedigen op te breken door zo snel mogelijk positie te kiezen bij de paal, baalde enorm naafloop. „Dit is toch geen korf balwat Spirit speelde. Ongelofe lijk wat een laf spelletje. En maar gokken op de wind en dat wij maar onze schoten missen. Wat mij betreft mogen zij van mij morgen al degraderen", sprak De Graaf zijn ongenoegen uit na afloop. Desondanks werd Henk de Graaf met vier doelpunten wel topscoorder zaterdag op sport park Bannink. De Graaf: „Met name in de eerste helft speelde All Ready slecht. In de tweede helft vielen de schoten beter en zag het er allemaal best wel goed uit." Ook trainer/coach Ro bert Jongejan was die mening toegedaan. „In het begin waren we onvoldoende ingesteld op het achterverdedigen. Het duur de vrij lang voordat we er een goed antwoord op hadden. Maar dan zie je op zo'n moment toch de ervaring van Dennis (Vos- hart), die het team dan toe spreekt en de juiste adviezen geeft." Functie De spelkeuze van Spirit hield te vens in dat met name de dames niet of nauwelijks een functie hadden zaterdag. En daar baal de onder anderen Anouk van Tiggelhoven weer enorm van. „Ik heb helemaal geen voldaan gevoel. Eigenlijk ben ik ook hele maal niet moe. Wij willen ook al tijd zo graag wat aan het pu bliek laten zien, maar dat gaat gewoon niet als je tegen zo'n ploeg speelt. Nee ik ben eigen lijk helemaal niet blij met deze overwinning vanmiddag", som berde Van Tiggelhoven, die sa men met Esther Snoek als enige niet tot scoren kwam. Tot ver in de eerste helft lukte het Spirit om met behulp van de gekozen tactiek in het spoor te blijven van de rood-zwarten. In de 23e minuut schoot aanvoer der Jan-Willem van Nieuwen- huijzen zijn eerste bal door de korf en tilde hij de stand hier mee naar 4-3. Vanaf dat mo ment kregen de Zierikzeeënaren definitief de controle over de wedstrijd. Spirit zou ruim drie kwartier later nog één keer tot scoren komen, terwijl All Ready er zeker na de hervatting lustig op los scoorde. Coach Jongejan: „In het begin had All Ready veel balverlies, maar dat hebben we toch goed opgepikt. We gingen steeds be ter onze kansen benutten. Op een gegeven moment verwacht je wel dat de tegenstander bij een grote achterstand afstapt van het achterverdedigen, om dat het niet meer hielp, maar ze bleven het doen. Dan zie je dat wij een beetje gaan spelen met de tegenstander en de bal lekker laten gaan." „Ja toen zaten er gelukkig toch nog wel een paar leuke dingen tussen en konden we de ballen er regelmatig simpel in knallen. Uiteindelijk hebben we weer twee winstpunten, maar leuk was het allemaal niet", reageer de Anouk van Tiggelhoven nog immer in mineur. „Hé, Anouk, Korbatjo heeft net met 13-9 ver loren van ADO", riep teamge noot Remy Quist toen over de di recte concurrent van All Ready. „Ben ik toch nog blij", lachte Van Tiggelhoven. Scores All Ready: Dennis Voshart 1, Remy Quist 3, Desiré Voshart 2, Manon Torensma 1, Henk de Graaf 4, Jan-Willem van Nieuwen- huijzen 3. Remy Quist schiet namens All Ready op de korf, ploeggenoot Dennis Voshart staat onder c om de bal eventueel af te vangen. foto Dirk-J door Ben Hameeteman KERKWERVE - Het vrouwen- Toetbalelftal van WIK'57 heeft zichzelf zaterdag weer een opste ker bezorgd. Door de 3-0-zege op het bezoekende Spijkenisse steeg de Schouwse tweedeklas ser weer één treetje in de stand en staat nu op de derde plaats vanonder. Coach Cees Wesdorp kan het al lemaal niet meer bevatten. „We spelen vandaag een heel slechte wedstrijd, maar winnen wel met 3-0. Op andere momenten spe len we de sterren van de hemel, maar verliezen we. Ik snap het dan allemaal niet meer hoor." Al in de eerste minuut opende Bianca Kloet de score door een vrije trap vanaf zo'n zeventien meter rechtstreeks tegen de tou wen te jagen. Vervolgens kreeg Johanna de Jonge een dot van een kans, maar schoot over. Hoewel het voetbal van WIK zeer onrustig oogde en de organi satie ver te zoeken was, tilde Bi anca Kloet na een half uur, we derom uit een vrije trap, de stand naar 2-0. Vlak voor rust bracht Rianne Hart na een goe de solo de voorsprong naar 3-0. Na de hervatting ging WIK, na enkele omzetting, beter voetbal len maar kreeg de bal er niet meer in. Keepster Petra Du- gardein, die volgend seizoen overstapt naar hoofdklasser 't Zand, hield haar doel evenwel ook volledig schoon. OOSTKAPELLE - De Zierikzeese judoka Nico Cats heeft in Oostkapelle revanche genomen op Gilbert Tolhoek van sportschool Geelhoed. In Sporthal De Halve Maan maak ten beide judoka's er een ware judothriller van. In deze af sluiting van het toernooi van Tokyokai begon Tolhoek zelfverzekerd aan de partij. De judoka had al zijn voor gaande partijen overtuigend met ippon gewonnen en hij had Cats twee weken geleden in Oud-Vossemeer nog met ippon verslagen. In de eerste minuut kwam Cats met een snelle binnen-dijbeenworp (uchi mata) op Tolhoek af, die de judoka van Sportschool Geelhoed bijna doorstuurde. In de slotseconden van de wedstrijd zette Cats opnieuw een uchi-mata in, verraste Tolhoek volledig en gooide hem vol op zijn rug. ZIERIKZEE - In de strijd om de tweede plaats in de reser ve derde klasse van de hockeycompetitie speelde het man- nenteam van HSD in een bijzonder attractief duel 4-4 te gen concurrent Zwart Wit 8. In het begin van de wed strijd manifesteerde zich het stilaan gebruikelijke HSD-kwaaltje: door te slap te beginnen werd de ploeg binnen vijf minuten op achterstand gezet. HSD was ech ter allerminst aangeslagen en kreeg daarna steeds meer grip op de wedstrijd. Dat resulteerde in de gelijkmaker via een fraai en strak schot van Ric Holthe tot Echten. Nog voor de rust werd een aanvaller van HSD in kansrij ke positie op de stick getikt en kreeg de een strafbal mee. Die werd onberispelijk benut door Arjan Wolters. Het begin van de tweede helft kende vrijwel hetzelfde sce nario als de start van de wedstrijd. Zwart Wit werkte de achterstand binnen een kort tijdsbestek weg. Opnieuw vond HSD de veerkracht om de leiding te nemen. Na een knappe aanval liet Ric van Holte tot Echten 3-2 aanteke nen. Daarna zakte HSD ver weg en dat bood de bezoekers de gelegenheid om binnen enkele minuten de achterstand om te buigen in een voorsprong van 3-4. Toch bleef HSD strijden om acceptabel resultaat. Dat lukte, want enkele minuten voor het einde was het opnieuw Ric Holthe tot. Echten die de verdiende gelijkmaker liet noteren. ZIERIKZEE - In de voorlaatste thuiswedstrijd kregen de driebanders van Partyservice.nl uit Zierikzee een ge schenk aangeboden van Aartsbouw uit Sprundel. De ploeg kwam met slechts drie spelers naar Zierikzee en deed daarmee de gastheren twee partijpunten cadeau. De Schouwenaren namen de geste dankbaar aan en voegden daar op eigen kracht nog twee winstpartijen aan toe, zo-, dat een 6-2-overwinning werd geboekt. De manmeerprestatie inspireerde de Zierikzeese thuis ploeg tot een goede prestatie tegen deze anders lastige te genstander. Alleen Jan Eickeboom kon niet imponeren en verloor kansloos van Ben Raaijmakers. Philip van der Ma le nam al vroeg in de wedstrijd tegen Piet Verpalen een ruime voorsprong, maar kwam toch nog in de problemen. Met slechts twee puntjes verschil haalde hij als eerste de finish. Sjaak de Visser deed het met minder risico en ver sloeg Toon Boeren met ruim verschil. Met nog twee wed strijden te gaan is een plaats in de topvijf voor de Schou wenaren verzekerd. Partyservice.nl - Aartsbouw 6-2. Jan Eickenboom - Ben Raaijma kers 20-30, 56; Philip van der Male - Piet Verpalen 25-23, 61; Sjaak de Visser-Toon Boeren 25-18, 54. van onze sportredactie VALKENSWAARD - Marika Padmos en Chayenne Bakker van de Zierikzeese gymnas tiekvereniging Delta Sport heb ben zich tijdens de halve finale NK in Valkenswaard geplaatst voor de finale NK in Goes. De negenjarige Padmos plaatste zich zelfs met een tweede plaats in een veld van 36 turnsters uit Zeeland, Brabant en Lim burg. Het was een zeer spannende strijd op de turn vloer in de sporthal van Valkenswaard. In vijf districten werd in de Top- Los gestreden om een finale plaats op 28 mei in Goes. Mari ka Padmos uit Brouwershaven gaf met 36.80 punten op de vier kamp haar visitekaartje af. In Twee teams GV Delta Sport naar eindstrijd S1NT-ANNALAND - Tij dens de voorronde club teamwedstrijden in Sint- Annaland heeft gymnas tiekvereniging Delta Sport zich met twee teams geplaatst voor de finale in juni te Sprang-Capelle. Het team Margriet Ringel- °erg (vijftien jaar), Ilze van der Velde (dertien jaar), Evi Timmerman (dertien jaar) en Jose Ringelberg (achttien jaar) behaal- f een knappe eerste Plaats. Alleen de nummer één plaatste zich voor de finale 'n deze categorie senior los 4. Evi Timmerman uit Nieu- werkerk zette van het team de beste prestatie neer met een totaal aantal punten van 33.1. In de pupilgroep was er ook een eerste plaats voor e'ta Sport met het succes volle team Emily Kortle- Laura van Beveren, Ro- alieke Mulder, Fleur van K°on en Elise Padmos. de categorie pupil l-los5 behaal de ze op de sprong een tweede plaats met 9.95 punten en pres teerde tevens uitstekend op de brug (9.25), vloer (9.00) en balk (8.60). Padmos is hiermee de eni ge Zeeuwse deelneemster op de NK-finale. Gina Kemmeren (negen jaar) uit Zierikzee miste met een ne gende plaats de kwalificatie op een haar na. Na drie onderdelen stond ze nog derde, maar door een matige vloeroefening werd ze uitgeschakeld. Chayenne Bakker uit Renesse plaatste zich met een zevende plaats in de categorie in- stap-los6 voor de NK-finale. De wedstrijd begon voor Bakker zeer matig, nadat ze bij de twee onderdelen brug en balk op een 25e plaats stond. Door knappe prestaties op de sprong en vloer plaatste ze zich nog net voor de eindstrijd. Denise Caljouw van Atlas uit Heinkenszand werd vierde, waardoor twee Zeeuwse turnsters in deze categorie op de NK-finale mogen uitko men. ZIERIKZEE - De eerste kam pioen in de recreatieve volley balcompetitie van Zierikzee is bekend. DRV accountants/- Wik 2 werd door een 3-0-zege op het meisjesteam van Wea/Mevo'80 onbereikbaar voor de concurrentie in de vrou wenpoule. In de andere drie poules zijn er in de slotfase van het seizoen nog verschillende gegadigden voor de titels. In poule A strijden vc Lob en Zeelandia om de hoogste eer. Beide clubs wonnen in de jong ste speelronde met 3-0 en daar door behield vc Lob twee pun ten voorsprong. In poule B heeft Profile Tyrecen- ter Rinus Roon nog twee punten nodig om zeker te zijn van het kampioenschap. Door de 3-0-ze- ge hield De Brug in poule C de druk op leider Marleco/C 1000/ Cluzona. UJ. 1 Delta Sport-atlete Kelly van Harmeien (rechts) snelt naar de winst in haar heat. In de meerkamp bij de meisjes D eindigde ze als tweede achter Esther Platteeuw. foto Dirk-Jan Gjeltema door Sjaak Sinke ZIERIKZEE - De fleurige vlag getjes rondom de atletiekbaan van sportpark Bannink lieten zien, dat de voorj aars wedstrij den van Delta Sport de ouver ture vormden van het vijftigja rig bestaan van de atletiekclub uit Zierikzee. Vooral de jeugd en niet te vergeten de juryle den trotseerden de ijzige om standigheden waaronder de meerkampen moesten worden afgewerkt. Voor Edwin Stolk van Flakkee was het wat onwennig om zich naast zijn normale loopafstand (de 1500 meter) ook te wagen aan technische nummers als discus, speerwerpen en ver springen. „Om de hele middag in de kou op de 1500 nieter te moeten wachten is me wat te fris", verklaarde Stolk zijn deelname aan de meerkamp. De 1500 meter won hij vrij ge makkelijk met junior Wouter Jansen (Dynamica) op een ac ceptabele achterstand. In de eindstand van de meerkamp bij de mannen moest Stolk al leen ex-Dynamica-atleet Rob Sterrenburg vooi' laten gaan. Jansen werd tweede bij de A-junioren achter cios-student Sander Zeyseink. De junioren van het jubile rende Delta Sport deden het uitstekend met een totaal van tien overwinningen in de meer kampen. Zo won Mark Mol (Delta Sport) bij de jongens C alleen het kogelstoten, maar met zijn overige onderdelen was hij zo constant dat hij Noes Seitte en Maurits Mal- jaars, beiden van Dynamica, van de overwinning afhield. Daniëlle Elferink deed daar bij de meisjes C niet voor onder en zorgde samen met Nicky de Looze voor de dubbel voor Del ta Sport. Jan Willem Roelse (Dynamica) schreef de meer kamp bij de jongens D op zijn naam. Esther Platteeuw (Schel- desport) hield op de meerkamp meisjes D Kelly van Harmeien (Delta Sport) ruim achter zich. Laurey Hey (Flakkee) had bij dë meisjes B maar op drie van de vijf onderdelen tegenstand van Renate de Wilde (AV'56). Jermaine Luitwieler (Dynami ca) bleef bij de jongens B zijn meerkampcollega's Sandee (Dynamica) en Elferink (Delta Sport) ruimschoots voor. De pupillen weerden zich even eens kranig. Zo liet pupil A tweedejaars Tommy Staal (Del ta Sport) zien dat hij niet al leen goed is op de crossen, maar dat hij zijn hand ook niet omdraait voor de sprint, ver springen en kogelstoten. Tom van den Berg (Dynamica) boek te bij de pupillen A eerstejaars een ruime zege op Delta Spor ter Tijmen Kort. Ruime overwinningen waren er ook voor Aileen Blommaert, Emma van Mourik, Hidde Bo- lijn, Brett de Mendoca, Luc van Leeuwen en RKHAV'er Ky- lie de Beule. van onze sportredactie ZIERIKZEE - De tafeltennis sers van Kerkwerve en Scaldina verkeren nog altijd in acuur degradatiegevaar. Voor Scaldi na wordt het zeer lastig met al leen de wedstrijd tegen koplo per Markiezaat voor de boeg, Kerkwerve heeft iets betere pa pieren tegen middenmoter 't Bat je 2. Yerseke 1 - Scaldina 1 3-7: Et- tienne Driessen en Arjan Bom speelden een ijzersterke pot ta feltennis, die beloond werd met drie overwinningen voor bei den, plus gezamenlijke winst in het dubbelspel. Derde man Cor Smalheer was niet bij machte een wedstrijd winnend af te slui ten. Kerkwerve 1 - Arnemuiden 3 3-7: Arnemuiden werd door de overwinning kampioen, Kerk werve blijft in de gevarenzone. Stoffel van de Wekken kwam niet aan winst toe en Maurice van Slobbe won één keer win nen (van Erik Schuurman). Arie de Mik haalde de twee resteren de punten binnen. Jan Zwemer moest buigen met 11-6 in de vierde game, Vincent Bliek ver loor met 12-10 in de derde ga me. Scaldina 2 - Markiezaat 5 6-4: Het Zierikzeese trio heeft acht punten voorsprong op de num mer twee. Jan Kik, Pang Yuen en Richard Smalheer bereikten dat in een zwaarbevochten zege tegen Markiezaat. Kik won al les, Smalheer twee keer en Yuen verloor drie keer (twee keer in vijf games). Arnemuiden 6 - Kerkwerve 2 6-4: Drie van de vier Kerkwer- ve-punten kwamen ten koste van Lianne Meulenberg. Het vierde punt Schouwse punt kwam in de dubbel van De Vos/Huigens. Kerkwerve 2 is nog niet helemaal gevrijwaard van degradatiezorgen. Scaldina 3 - Westerzicht 3 9-1: Ook het derde team van Scal dina staat op de drempel van een titel: Hans Jonker, Mario van Popering en Jan Remmers kwamen twee punten los van Oudelande 2 na de 9-1-zege. De enige verliespartij was de dub- belpartij. Kapelle 5 - Kerkwerve 3 4-6: De titelkansen bleven in leven. Henk 't Hart won één keer, Jos Lindeman en Gerard Knol beiden twee keer. Met de winst, in de dubbel waren de zes punten binnen en staat het team op vier punten van de kop loper. Scaldina 4 - Westerzicht 5 10-0: Ook Scaldina 4 staat op kop. Bert en Wim van der Wielen en Kees Deurloo maken in de, laatste wedstrijd met Kerk werve 4 uit wie kampioen wordt. Kerkwerve 4 - TCO'78 3 8-2: An- ja Plandsoen, Wilbert Huigens. en Daan van de Hoek wonnen dik, maar zagen titelconcurrent Scladina 4 wél twee punten uit lopen. Huigens en Plandsoen moesten als enigen een neder laag incasseren. Van de Hoek won alles. Scaldina 5 - Westerzicht 4 6-4: Bert de Jong was de gevierde man met drie zeges, Mar Holkers deed dat twee keer en Youri van Dijken eenmaal. Scaldina 6 - Kerkwerve 5 7-3: De Zierikzeese thuisclub nam de leiding over van Kerkwerve. Met name Bram Vroegop was op dreef met drie individuele zeges. De drie van Kerkwerve won elk één keer. Kapelle 8 - Scaldina 7 2-8: Ed Voshol en Joop van Houdt wonnen ieder driemaal en Evelien Kostense deed dat eenmaal. Samen met Vos hol won Kostense ook de dub bel. ZIERIKZEE - Alledrie jeugd- teams van tafeltennisvereniging Scaldina uit Zierikzee zijn kam pioen geworden. Het eerste jeugdteam (Niels en Koen van Velthoven en Dennis Smalheer) won met 6-4 van Mid delburg 4 en dat was - één duel voor het competitie-einde - vol doende voor de titel. Scaldina 2 (Wim van de Wielen,. Nicole Verbraak en Youri van, Dijken) won met 9-1 van Wester zicht en door de magere zege van Markiezaat werd ook het tweede kampioen. Het derde jeugdteam werd vori ge week al kampioen en won nu met 8-2 van Hotak'68. Martin Katchanov won driemaal, Mar- tijn van der Maas en Rinus van de Wielen beiden twee keer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37