Tafeltje-Dek-Je moet samengaan PZC Hebbes! Ali B doet in rap tempo Trinity aan Heinkenszand loopt warm voor Nederlandse lied Wantrouwen over verkoop school in Middelburg 11 kJog geen oplossing voor verstrekking koelversmaaltijden AAZET Open dag bij Stal Balans Irankrijder Twee winnaars brandweerstrijd Aanhoudingen na opstootjes Politie betrapt drankrijder Goese kampioen visagie Man krijgt drie bekeuringen Kinderwagen gestolen Vergadering Dorpsraad maandag 11 april 2005 I Hoor Ali Pankow dere oplossing gezocht moet sociale contacten tussen de klan- krijgt de afnemer de maaltijden het jaar een daling te zien gaf. flatie. De prijzen voor alleeri worden voor de levering van ten van Tafeltje Dek Je en de voor de gehele week afgeleverd De schommelingen in de maal- hoofdgerecht of twee- of drie —„nttrriw Ha hpsnrpkinfen knelvprsmaalt.iiripn Ffpt. hpst.imr vriiwillicrp hpynrcrprc van rlp pn mnpt lm hpf vopHsp! nnk yplf 1 nrlvprstrpkkincr licrcxpn vnlupns cranfxpnmprm variprpn tns^pn rlr SzIERIKZEE - De besprekingen om tot één Tafeltje Dek Je orga nisatie op Schouwen-Duiveland ie komen zijn in een ver gevor derd stadium. De concepstatu- n zijn besproken en zullen op n aantal punten nog een klei ne wijziging moeten ondergaan. Het is de bedoeling in de loop van 2005 over te gaan tot één lichting Tafeltje Dek Je Schou wen-Duiveland. fcrwijl er dus organisatorisch jrake is van een helder traject in de eindfase, bestaat er over de toekomstige voorziening van elversmaaltijden nog veel on- idelijkheid. De bouw van een jntrale Keuken voor de leve- jgvan maaltijden aan de zorg- ntra én aan Tafeltje Dek Je eft de gemoederen lange tijd Jziggehouden. Half vorig jaar is besloten dat de komst van die ntrale Keuken op Schou- en-Duiveland definitief niet orgaat. t betekent dat er naar een an- KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET. Kapalle -Tel. 0113-3 v¥ci\inu ET.NL 3-330333 (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE schouwen-duiveland Grachtweg 23a 43ooab zierikzee Tel: 0111-454647 Fax: 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) het Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 postbus 31 f "w60aa goes Te'-(0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl lil: web@pzc.nl dere oplossing gezocht moet worden voor de levering van koelversmaaltijden. Het bestuur van Tafeltje Dek Je Zierikzee hoopt dat die oplossing eind dit jaar of begin 2006 gevonden zal zijn. Voorzitter J. Fonteine en se cretaris A. van der Welle schrij ven dat in het jaarverslag over 2004 van deze afdeling. Eilandbreed bestaan er overi gens nog veel bedenkingen te gen de negatieve effecten van koelversmaaltijden. Eén daar van is de vermindering van de sociale contacten tussen de klan ten van Tafeltje Dek Je en de vrijwillige bezorgers van de maaltijden. „Veel mensen genie ten van het feit dat er dagelijks een warme maaltijd wordt ge bracht en dat de bezorgers soms even tijd hebben voor een praat je. De mensen kunnen dan hun verhaal kwijt", aldus wordt in het jaarverslag het voordeel van de huidige manier van werken benadrukt. Bij koelversmaaltij den is er geen sprake meer van dagelijkse bezorging, maar krijgt de afnemer de maaltijden voor de gehele week afgeleverd en moet hij het voedsel ook zelf opwarmen met behulp van een magnetron. De bereiding van de maaltijden gebeurt nu nog in de keuken van Allévo zorgcentra, locatie Borrendamme. In 2004 zijn er door Tafeltje Dek Je Zierikzee 33.531 warme maal tijden verstrekt. Ten opzichte van het jaar daarvoor is dat een toename van 260 maaltijden on danks dat de tweede helft van het jaar een daling te zien gaf. De schommelingen in de maal tijdverstrekking liggen volgens het bestuur in het feit dat de af nemers bewuster gebruik willen maken van deze maaltijdvoorzie ning. Volgens de voorzitter zal de prijs daarin zeker een rol spe len, want ook afgelopen jaar moest het bedrag voor een war me maaltijd weer wat verhoogd worden. De prijsverhogingen zijn het gevolg van de jaarlijkse aanpassing van de maaltijdprij- zen voor gestegen kosten en in flatie. De prijzen voor alleen hoofdgerecht of twee- of drie gangenmenu variëren tussen de vier- en vijfenhalve euro. De af deling Zierikzee van Tafeltje Dek Je bestaat inmiddels 35 jaar. De behoefte aan deze vorm van maaitijdvoorziening blijkt gezien het aantal gebruikers nog steeds behoorlijk groot. De reeds lang aangekondigde, dras tische veranderingen in organi satie en werkwijze lijken in de loop van dit jaar hun beslag te gaan krijgen. piSCHOR - De nieuw geves tigde manege Stal Balans aan de Zuid Langeweg in Dreischor iidt zaterdag 16 april een »n dag voor alle belangstellen- len. lal Balans draait inmiddels en- de weken op deze nieuwe loca- e nadat begin maart alle paar- en pony's onder het zadel j- Bin verhuisd van Bruinisse naar leischor. Tijdens de open dag ijn er meerdere demonstraties zien zoals een springles, dres- uurles, en lessen voor begin- ers en gevorderden. Verder Beft een hoefsmid diverse de- lonstraties van zijn werk. Voor zeer jeugdige bezoekers zijn wandelpony's en staat er een nngkussen opgesteld. Verder ordt er een ballonnenwed- njd gehouden. De open dag lurt van 10.00 tot 20.00 uur. ERIKZEE - Een 28-jarige au- nobilist uit de gemeente oord-Beveland is zondag in enkzee gecontroleerd op het den onder invloed. Uit een manalyse bleek dat de man 5 maal zoveel had gedronken itoegestaan. Hij kreeg een be uring en een rijverbod. Advertentie Ali B tijdens zijn optreden in de overvolle danceclub Trinity in Renesse. door Ali Pankow RENESSE - Het staat met een klein kaartje op de deur vermeld: zaterdag 9 april live-optreden van Ali B in Dance-1 club Trinity. „Het zal wel een stand-in zijn", zeggen sceptici. Ze geloven nooit dat het uitbater Martin van Oeveren lukt om de razend populaire stand-up comedian en rapper op een regenachti ge aprilavond naar Renesse te krijgen. Ze kunnen het maar beter wel geloven. Tenslotte heeft Van Oeveren al een staat van dienst waar het bijzondere op tredens in zijn danceclub betreft. Nog niet zo lang geleden waren er bijvoor beeld optredens van Meo, K-liber en Epidemie. Al moet gezegd dat de huidi ge bekendheid van Ali B(ouali) breder strekt en specifieke doelgroepen over stijgt. Wie kent niet die vlot en ritmisch gebekte jonge Nederlander met Marok kaanse ouders, die in 1981 in Zaandam werd geboren en nu vaak ten onrechte als 'knuffelallochtoon' fungeert. Ali B komt dus wel degelijk naar Trini ty. Er is alleen wat geduld voor nodig. Om acht uur 's avonds staat Ali B nog in theater Frascati in Amsterdam met zijn show van 90 minuten: 'Het leven van de straat'. Met raps en sketches neemt hij daarin het publiek mee door de straten van Amsterdam Oost. De boodschap daarin luidt: 'Als je slim bent. creëer je je eigen traditie'. Nicky (11) en Jury (13) weten dat het laat wordt, voordat ze deze nacht hun idool in levende lijve kunnen zien. De vrienden hebben vanavond dan ook even 'vooruit geslapen'. Ze zijn bevoor recht op hun leeftijdsgenootjes. Die ko men er nog niet in bij Trinity. Zij wel. „Mijn vader werkt hier", verklaart Nic ky glimmend van trots. De vraag waar om ze Ali B zo goed vinden, lijkt hen vooral te verbazen. „Hij is hartstikke gaaf natuurlijk", luidt het antwoord. Martin van Oeveren is ook trots dat het hem lukt Trinity op deze manier op de kaart te zetten. „Maar het is wel op je tenen lopen hoor. D'r komt heel wat voor kijken. Beroemde dj's in die dance- periode waren makkelijker. Je kunt niet vooraf opbouwen. Nu komen ze een uur van tevoren met hun eigen geluids installatie en dat moet dan door ruim 350 man publiek heen. En verder drie man bij de deur voor toezicht en figu ren die je liever niet binnen hebt eruit houden." Gejoel De komst van Ali B staat om half twee gepland. Het is twintig minuten latei- als de tengere rapper zijn opwachting maakt en een warm gejoel Trinity vult. Nicky en Jury hebben een plekje aan de rand van de dansvloer kunnen bemach tigen. „Who is in the house? Renesse is in the house!", luidt de openingskreet. 'Even lekker stappen, even lekker stappen', hiphopt Ali B. Hij krijgt warme res- foto Dirk-Jan Gjeltema pons. „Renesse, jullie zijn fucking goed. Ik ken Goes, ik ken Middelburg, maar Renesse steelt vanavond de show", klinkt zijn professionele babbel, maar zijn dynamiek en vrolijke snuit lijken oprecht. AJi B geeft er blijk van zijn missie te kennen: een specifieke bijdrage leveren aan bewustzijn en tolerantie in een mul ticulturele samenleving. Met teksten als 'Leipe Mocro Flavour' wordt vaardig de draak gestoken met racistische uitlatin gen. Ali B kan tevreden zijn met het ont haal in Renesse. Het publiek heeft maar een half woord nodig wanneer hij uit daagt de lege stukken in te vullen als hij de rap 'Ik ben je zat' inzet. „Ik kom hier niet één keer, niet twee keer en niet drie keer, maar ik kom hier nog wel vier keer terug", roept de rasartiest enthou siast. Maar na exact een half uur houdt Ali B het toch voor gezienOndanks ge smeek om een toegift blijft het 'tot zien Renesse'. Het kapitaal moet snel verdiend wor den. De populariteit van een 'knuffelal lochtoon' zou wel eens broos kunnen zijn. door Rob Paardekam HEINKENSZAND - Dat het Ne derlandstalige lied ook in Zee land populair is, werd zaterdag avond wel duidelijk in De Sten- ge in Heinkenszand. Daar werd het door zanger Alwin uit Hoe- dekenskerke georganiseerde Ne derlandstalige festival door hon derden mensen bezocht. De sportzaal was al goed gevuld toen Stefan als eerste aan de beurt was. Zijn repertoire be staat grotendeels uit skihutmu- ziek en dat ging er vooral bij de jongeren - en die waren er opval lend veel - wel in. Het meezingen was even afgelo pen bij de Roosendaalse zange res Janske, die in tegenstelling tot Stefan vooral eigen num mers zong. Ook het nummer In een woonwagen ben ik geboren, dat volgens Janske haar grote doorbrak was, werd niet luid keels meegezongen. Haar Anne ke Grönloh-medley met num mers als Brandend zand en Pa- radiso viel dan weer wel goed in de smaak. Het feest brak pas echt los toen presentator Chiel Montagne, die nog net zo en thousiast was als tijdens de hoogtijdagen van Op Volle Toe ren, zanger Dennie Christian aankondigde en die het podium beklom om het nummer Rosa- munde te zingen. En hoewel de echte topjaren van de van oor sprong Duitse zanger een be hoorlijk eindje achter ons lig gen, waren het vooral de jonge ren die vooraan stonden en voor op gingen in de polonaise. Een jonge blondine, die door Dennie op het podium werd gehaald, zong het duet Zaterdagavond, dat de zanger heel wat jaren ge leden zong met de Vlaamse zan geres Mieke, moeiteloos mee. De jeugd kent zijn klassiekers. Nieuwe album Na feestelijke optredens van de Vlaming Dennie Damaro en het VTolijke Limburgse duo Mark en Dave was het eindelijk de beurt aan zanger Alwin uit Hoede- kenskerke. Hij zou zijn nieuwe album eigenlijk presenteren tij dens het Nederlandse Artiesten Festival dat zaterdag in Hein kenszand had moeten plaatsvin den, maar dat ging niet door, omdat het festival in andere plaatsen al tot problemen had geleid. Zo ging het evenement op het laatste moment niet door of bleken aangekondigde arties ten helemaal niet te zijn gecon tracteerd. De organisator wordt nu beschuldigd van oplichting. Liefhebbers van het Nederlandse lied lopen de polonaise tijdens een optreden van Stefan in Heinkens zand. foto Willem Mieras Alwin besloot niet bij de pak ken neer te gaan zitten en zette in allerijl zijn eigen festival op. Zo kon hij veel nummers van zijn nieuwe album zaterdag toch aan zijn fans laten horen. Het werd een extra lang optre den, want Wolter Kroes was te laat. Dat vond niemand heel erg, want Alwin had veel succes in de zaal. Toch bleken veel men sen voor Kroes, die op het mo ment één van Nederlands popu lairste zangers is, te zijn geko men, want toen hij begon te zin gen. ging het dak er bijna af. Zo werd het Nederlandstalige festi val een daverend succes. Een volle zaal, leuke muziek en een fantastische sfeer. Zeker voor herhaling vatbaar. NIEUWDORP - De ploegen van de brandweerkorpsen 's-Gravenpolder en Bruinisse hebben zaterdag de brand- weerwedstrijd in Nieuwdorp gewonnen. De strijd speelde zich af op twee banen; daarom waren er twee winnaars. De nummers twee waren de deelnemers van de korpsen Terneuzen en Haamstede, derde werden de ploegen van Oosterland en Veere. De ploegen gaan door naar de gewes telijke wedstrijden in Colijnsplaat en Schoonhoven die op zaterdag 4 en 11 juni worden gespeeld. GOES - De politie heeft zaterdagnacht tussen half vijf en kwart voor vijf diverse mensen aangehouden die betrok ken waren bij opstootjes aan de Koepoort in Goes. Rond half vijf werd een 42-jarige man uit Heinkenszand aange houden toen hij een onbekende man op het gezicht sloeg. De man had even daarvoor, zonder duidelijke aanleiding, op de personenauto van de 42-jarige man geslagen. Een 20-jarige Middelburger werd aangehouden omdat hij zich, bij wat opstootjes die ontstonden, niet op politiebe- vel wilde verwijderen. Toen hij bij zijn aanhouding door agenten werd vastgehouden werd hij, zonder aanleiding, op het gezicht geslagen door een 38-jarige man uit Goes. Ook deze man werd aangehouden. Tegen alle aangehou den personen werd proces-verbaal opgemaakt. THOLEN - Een 20-jarige automobilist uit de gemeente Tholen is zaterdagavond rond kwart voor elf in de Nieu we Postweg in Tholen betrapt op rijden onder invloed. Hij had ruim anderhalf keer zoveel gedronken als toege staan. Hij kreeg een rijverbod van twee uur. SITTARD - Desiree Bakker uit Goes, eigenares van schoonheidssalon Excellence, is gisteren Nederlands kam pioen geworden tijdens het Open Nederlands Kampioen schap visagie in het Limburgse Sittard. Bakker won cle eerste prijs bij het onderdeel Avond- en fantasie ma- ke-up. TERNEUZEN - Een achttienjarige man uit de gemeente Terneuzen kreeg in de nacht van zaterdag op zondag in de Nieuwstraat in Terneuzen drie bekeuringen tegelijk. In dronken toestand bemoeide hij zich met de bekeuring van een 26-jarige man ui,t Terneuzen. Die stond te wild- plassen. De achttienjarige kreeg de bekeuringen voor bele diging, openbare dronkenschap en omdat hij niet weg wil de gaan nadat de agenten dit hem herhaalde malen had den opgedragen. SCHARENDIJKE - In Scharendijke is zaterdagochtend tussen acht en negen uur een kinderwagen gestolen. Deze stond buiten bij een recreatiewoning aan de Boutlaan in Scharendijke. De kinderwagen heeft een waarde van hon derden euro's. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Dat kunste naar VV. Verstraeten niet langer als gesprekspartner in beeld is en de gemeente verder praat met het Oostkerkbestuur over verkoop van de voormalige Bol- vverkschool, wekt wantrouwen bij de oppositie. PPM wil van avond van wethouder A. de Vries (PvdA) weten of er sprake is van belangenverstrengeling. De oppositiepartij stelt van avond in de commissie ruimte vragen over de Bolwerkschool. Ze vraagt wethouder De Vries, die zich met de Bolwerkschool bezighoudt, onder meer precies aan te geven welke maatschap pelijke en financiële belangen een rol spelen bij verkoop van het pand aan de Verwerijstraat. „Verstraeten was toch de eerste kandidaat?", vraagt PPM-raads- lid P. Kraan zich af. „Het ge bouw was hem min of meer toe gezegd. Dat staat zwart op wit. Hij wilde er een kunstencen trum realiseren, waar de ge meente geen slag voor hoefde te doen. Dan begrijp ik niet waar om die man nu niet meer in beeld is." Gefluisterd Er wordt flink gefluisterd in de wandelgangen. Kraan: „Raads lid Castenmiller heeft kennelijk gezegd dat voor het college het maatschappelijk belang boven het financiële belang gaat. Hoe weet hij dat, vragen wij ons af. Vervolgens constateren wij dat hij lid is van het CDA." Eerder speculeerde Verstraeten over tussenkomst van wethou der H. Kool-Blokland (CDA), wiens echtgenote secretaris is van het Algemeen College van Kerkrentmeesters, dat over de gebouwen gaat. Kraan zegt niet dat hij die ver denking deelt, maar hij worstelt er wel mee. „Ik weet dat het speelt. Dan ver wacht ik van de wethouder dat zij zich niet mengt in deze zaak. Anders blijft die schijn van be langenverstrengeling bestaan. Ik wil weten wat de afwegingen waren om af te zien van een kun stencentrum. Als de Oostkerk in derdaad meer ruimte heeft, dan is mij dat best. Maar nu vind ik het nog een warrige zaak." De kunstenaar in kwestie is ver rast door de politieke aandacht. „Om eerlijk te zijn had ik het idee al uit mijn hoofd gezet. Ik was zo ontzettend teleurgesteld in de gemeente, dat ze een kun stencentrum laten zitten om een paar duizend euro." Over de belangen is Verstraeten duidelijk. De kunstenaar denkt dat het maatschappelijk belang van een cultureel centrum zwaarder weegt dan die van een zondagschool, waarvoor de Oost- kerk het pand wil kopen. ZONNEMAIRE - De Dorpsraad Zonnemaire houdt woensdag 20 april een openbare vergadering in het plaatselijke dorpshuis. De agenda vermeldt onder meer be spreking van het al of niet voort bestaan van de dorpshuizen op Schouwen-Duiveland. Verder zal de besteding van het zogeheten leefbaarheidsbudget aan de orde komen. Tot nu toe ontving de dorpsraad Zonnemai re van de gemeente jaarlijks een subsidie ten behoeve van de leef baarheid van 1750 euro plus 0,17 eurocent per inwoner. Dit budget komt in zijn huidige vorm te vervallen met ingang van 1 januari 2006. Als reden daarvoor voert de ge meente, volgens het dorpsraad- bestuur. aan dat het budget niet op de juiste wijze zou zijn inge zet. De dorpsraad heeft het geld de afgelopen jaren besteed aan incidentele subsidies aan plaat selijke verenigingen. Het leef baarheidsbudget wordt echter beschikbaar gesteld op grond van het zogeheten ontwikke lingsprogramma Investerings budget Stedelijke Vernieuwing (ISV). Uit dit budget mogen al leen gelden beschikbaar worden gesteld voor investeringen *n de fysieke omgeving zoals bankjes en bloembakken. Het bestuur van de dorpsraad geeft aan hier van niet op de hoogte te zijn ge weest en is verbaasd over het feit het budget nu komt te ver vallen. De dorpsraadsvergade ring woensdag 20 april begint, om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31