Gemeente communiceert te traag «PZC PZC febbes! Heinkenszand loopt warm voor Nederlandse lied Wantrouwen over verkoop school in Middelburg bil Omwonenden bouwput theater Middelburg worden nog steeds te laat geïnformeerd Kinderwagen gestolen Open dag bij Stal Balans Kinderbingo in het Palet AAZET laflingershow i Middelburg Achter het stuur met slok op Vrachtwagen gestolen Aanhouding na kopstoot Inbraak in woning Vlissingen Navigatiesysteem weggehaald Man krijgt drie bekeuringen Rommelmarkt in Gasthuis agenda maandag 11 april 2005 ^nrMariia Berkelder MIDDELBURG - De belangen- -Leniging van omwonenden «n de bouwput in Middelburg welt zich nog steeds niet se rieus genomen door de gemeen- lt De vereniging vindt dat ze te Binig wordt betrokken bij de onderzoeken naar de bouwput. Bovendien wordt de vereniging steeds Ie laat geïnformeerd. rijdag verscheen het verslag an het onderzoek dat kennisin- ituut GeoDelft deed naar de abiliteit van de omgeving van de bouwput. Het rapport werd j middags per e-mail naar de leis gestuurd. Omwonenden DREISCHOR - De nieuw geves tigde manege Stal Balans aan ,1e Zuid Langeweg in Dreischor houdt zaterdag 16 april een open dag voor alle belangstellen- yen. Ijdens de open dag zijn diverse Uonstraties te zien zoals een bnngles. dressuurles, en lessen _oor beginners en gevorderden. De open dag duurt van 10.00 tot 20.00 uur. MIDDELBURG - In de grote taal van Wijkcentrum Palet kun nen kinderen in de basisschool- sftijd vrijdag 15 april mee doen aan een kinderbingo. Het spel begint om 19.00 uur aan de Reigersbergstraat 2 in Middel en duurt een uur of twee. ieden betalen 1,50 euro per indenniet-leden het dubbele. (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-330333 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- denjzaterdags tot 12.00 uur redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 aa goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 e-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie btationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Jel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl konden het 's avonds op inter net lezen. Ze kregen het rapport zaterdag in de brievenbus. „Ik ben 's middags gebeld door een journalist om commentaar op het rapport te geven", zegt woordvoerster L. Clarijs. „Ter wijl wij het rapport niet eens hadden." De belangenvereniging is be loofd dat ze medeopdrachtgever voor het onderzoek zou zijn. Cla rijs heeft het gevoel dat de om wonenden aan het lijntje zijn ge houden. „Wij hebben veertien dagen aan de bel gehangen om te vragen of we ons aandeel nog mochten leveren. Uiteindelijk kregen we op een vrijdag te ho ren dat we op maandag onze vra gen konden indienen. Dus had den we precies het weekeinde om ons voor te bereiden. Onze vragen hadden we natuurlijk al klaar, maar wij wilden weten met welke opdracht GeoDelft al aan het werk was. Tijdens de bij eenkomst vrijdag hoorde ik dat GeoDelft onze vragen pas de donderdag ervoor onder ogen heeft gekregen." De vereniging wilde dat GeoDelft in een groter gebied onderzoek deed. In de Wagenaarstraat en de Span jaardstraat zijn mensen die wa teroverlast melden. Volgens de belangenvereniging is het moge lijk dat er een verband bestaat met de bouwput. Tijdens de bij eenkomst vrijdag zei een mede werker van GeoDelft dat de ef fecten van de forse schommelin gen in het grondwaterpeil voor de wijde omgeving niet bekend zijn. Hij merkte op dat de ge meente zich voor de uitgebreide metingen van de verzakkingen van de huizen niet had moeten beperken tot een straal van der tig meter rond de bouwput. Gevecht Volgens Clarijs heeft de vereni ging aangedrongen op ruimere metingen. „De gemeente wilde eerst alleen bij woningen tot een straal van dertig meter peilbou- ten aanbrengen en opnames ma ken. We hebben een gevecht moeten voeren om dat tot vijftig meter uit te breiden. In werke lijkheid, blijkt nu, hebben ze in feite aan dertig meter vastgehou den." De peilbouten aan de ach terkant van de Korte Noord straat zijn nooit opgemeten. Om wonenden hebben onlangs een brief gekregen waarin werd ge meld dat dit nooit is gedaan om hun privacy niet te verstoren. IDDELBURG - Stal Groot ooyen aan de Geersesweg in iddelburg houdt op zaterdag 23 april een Haflingeravond. Hoogtepunt van de avond is de esentatie van een nieuwe dek- waarvan de naam pas ide avond bekend wordt. Ver- iris er een Haflingershow, een ijlenshow met 2- en 4-span, een iflingercaroussel en een optre- en van de dekhengst Strizzi inde Heksenketel onder het za- De avond begint om 20.00 (Advertentie) M-.i'iWïaiiiiaiira.B.n Na de workshop trokken enkele deelnemers erop uit om de Goesje-posters op te plakken. door Rob Paardekam GOES - Loesje, u kent haar wel van die posters waarop ze behartenswaardige mededelingen doet, was zaterdagmid dag in Goes. Samen met twintig Goese- naren maakte ze affiches die slaan op actuele gebeurtenissen in deze regio. En Voor één keer werden die niet onderte kent met Loesje, maar met Goesje. Gerdien, medewerkster van Loesje, ver telde eerst iets over het ontstaan van het fenomeen. Dat kwam voort uit een groep wereldverbeteraars die er lang zaam maar zeker achter kwamen dat meelopen in demonstraties weinig te weegbracht. „Niemand luisterde", al dus Gerdien. „Dus gingen ze posters ma ken. Daar hoeven mensen het niet per se mee eens te zijn, maar het zet ze wel aan het denken." Over de toekomstige bioscoop in Goes: Een beetje bioscoop Heeft toch een stad De deelnemers aan de workshop kregen eerst een lesje creatief schrijven. Op een blaadje zetten ze het eerste woord dat in hen opkwam. Vervolgens werden de blaadjes vele malen naai' links doorgege ven, waarbij iedere persoon een woord dat hij associeerde met het vorige moest noteren. Daarna werden er ook nog een kleur, blaadje doorgeven, een bekend persoon, blaadje doorgeven, een hulp middel uit de keuken, blaadje doorge ven, en een probleem opgeschreven. Woontoren Kunnen ze dan wel ff die vliegtuigjes op Midden-Zeeland checken Toen moest iedereen drie woorden om cirkelen en kwam de opdracht: de be kende persoon heeft een probleem dat hij oplost met een hulpmiddel uit de keuken. Schrijf daar een verhaaltje over en laat daar ook de drie omcirkel de woorden en de kleur die op je blaad je staan in voork omen. Het leverde grappige teksten op. Nog meer autotreinen Die auto's kunnen zelf wel rijden, hoor Daarna legde Gerdien uit dat de meeste Loesje-teksten tot stand komen door as sociatie, overdrijving, vergelijking, om kering of aansporing toe te passen. Zo is de tekst: Examen. Zo dan weetje nu hoe oma zich voelt als ze niet op je naam kan komen een voor-beeld van ver gelijking en Dit is 545. Hij had een Hen- kie voor z'n Cito-toets een voorbeeld van omkering. Over die laatste moesten sommigen trouwens flink nadenken. Pak de fiets Dat hebben ze mij al drie keer geflikt Nadat de deelnemers even hadden geoe fend met associatie, vergelijking en de andere hulpmiddelen, was het eindelijk zover: het schrijven van echte Loesje (of foto Willem Mieras in dit geval Goesje)-teksten. Er werden twintig blaadjes met al dan niet actuele Goese onderwerpen ge maakt, die vervolgens weer rondgingen en waarop iedereen zijn creativiteit kon loslaten. Over de vele opengebroken straten: Opengebroken straten Goed moment om eens een andere weg in te slaan [/CURSIEF] Daarna gingen de blaadjes voor de laat ste keer rond. Iedereen mocht rond zijn favoriete teksten een cirkel zetten, waarna Gerdien en organisatrice Willy van Meegen uit de meest omcirkelde me dedelingen een selectie maakten. Er werden uiteindelijk veertien teksten ge kozen. Te veel om in dit artikel alle maal te noemen, maar wie ze allemaal wil lezen, moet maar eens door de bin nenstad of langs het station lopen, want daar werden de Goesje-posters 's avonds nog opgeplakt door een aantal van de deelnemers. De workshop was een activiteit in het kader van het 600-jarig bestaan van Goes. door Rob Paardekam HEINKENSZAND - Dat het Ne derlandstalige lied ook in Zee land populair is, werd zaterdag avond wel duidelijk in De Sten- ge in Heinkenszand. Daar werd het door zanger Alwin uit Hoe- dekenskerke georganiseerde Ne derlandstalige festival door hon derden mensen bezocht. De sportzaal was al goed gevuld toen Stefan als eerste aan de beurt was. Zijn repertoire be staat grotendeels uit skihutmu- ziek en dat ging er vooral bij de jongeren - en die waren er opval lend veel - wel in. Het meezingen was even afgelo pen bij de Roosendaalse zange res Janske, die in tegenstelling tot Stefan vooral eigen num mers zong. Ook het nummer In een woonwagen ben ik geboren, dat volgens Janske haar grote doorbrak was, werd niet luid keels meegezongen. Haar Anne ke Grönloh-medley met num mers als Brandend zand en Pa- radiso viel dan weer wel goed in de smaak. Het feest brak pas echt los toen presentator Chiel Montagne, die nog net zo enthousiast was als tijdens de hoogtijdagen van Op Volle Toeren, zanger Dennie Liefhebbers van het Nederlandse lied lopen de polonaise tijdens ee n optreden van Stefan in Heinkens zand. foto Willem Mieras Christian aankondigde en die het podium beklom om het num mer Rosarnunde te zingen. En hoewel de echte topjaren van de van oorsprong Duitse zanger een behoorlijk eindje achter ons liggen, waren het weer vooral de jongeren die vooraan stonden en voorop gingen in de polonai se. Een jonge blondine, die door Dennie op het podium werd ge haald, zong het duet Zaterdaga vond, dat de zanger heel wat ja ren geleden zong met de Vlaam se zangei'es Mieke, moeiteloos mee. De jeugd kent zijn klassie- kers. Na feestelijke optredens van de Vlaming Dennie Damaro en het vrolijke Limburgse duo Mark en Dave was het eindelijk de beurt aan zanger Alwin uit Hoedekenskerke. Hij zou zijn nieuwe album eigenlijk presen teren tijdens het Nederlandse Artiesten Festival dat zaterdag in Heinkenszand had moeten plaatsvinden, maar dat ging niet door, omdat het festival in andere plaatsen al tot proble men had geleid. Zo ging het eve nement op het laatste moment niet door of bleken aangekondig de artiesten helemaal niet te zijn gecontracteerd. De organi- sator wordt nu beschuldigd van oplichting. Alwin besloot xxiet bij de pak ken neer te gaan zitten en zette in allerijl zijn eigen festival op. Zo kon hij veel nummers van zijn nieuwe album zaterdag toch aan zijn fans laten horen. Het werd een extra lang optre den, want Wolter Kroes was te laat. Dat vond niemand heel erg, want Alwin had veel succes in de zaal. Toch bleken veel mensen voor- Kroes, die op het moment één van Nederlands populairste zan- gers is, te zijn gekomen, want toen hij begon te zingen, ging het dak er bijna af. Zo werd het Nederlandstalige festival een da- verend succes. Een volle zaal, leuke muziek en een fantas tische sfeer. Zeker voor herha ling vatbaar. SCHARENDIJKE - Dieven hebben zaterdagochtend tus sen acht en negen urn* een kinderwagen die buiten stond bij een recreatiewoning aan de Boutlaan in Scharendijke, weggenomen. De kinderwagen heeft een waarde van eiike- le honderden euro's. ZIERIKZEE - Een 28-jarige automobilist uit de gemeente Noord-Beveland is in de nacht van zaterdag op zondag rond tien over een op de Gracht weg in Zierikzee gecontro- leerd op het rijden onder invloed. Uit een ademanalyse bleek dat de man ruim 1,6 maal zoveel had gedronken als toegestaan. Hij kreeg een bekeuring en een rijverbod van drie uur. MIDDELBURG - Van een bedrijventerrein aan de Klever- kerkseweg in Middelburg is een vrachtwagen gestolen. Dat moet tussen zaterdagmiddag vijf uur en zondagoch tend half elf zijn gebeurd. Het gaat om een blauwe vracht wagen van het merk MAN. De wagen is tienduizenden eu ro's waard. Ook is uit het bijhorende bedrijfspand een be drag van enkele duizenden euro's weggenomen. Om bin nen te komen, werd de toegang geforceerd. MIDDELBURG - Op de Markt in Middelburg is zaterdag ochtend tegen half vijf een 24-jarige Middelburger aange houden, nadat hij aan een 23-jarige man uit de gemeente Veere een kopstoot had uitgedeeld. De dader dacht dat de Veerenaar zijn vriend iets had aangedaan en begon daar om de knokpartij. Het slachtoffer heeft zijn hoofdwond in het ziekenhuis laten hechten. Na verhoor is de verdachte weer naar huis gestuurd. VLISSINGEN - In een woning aan de Bonenburg in Vlis singen is zaterdag tussen 16.00 en 19.30 uur ingebroken. De toegang werd geforceerd. Er zijn een dvd-speler en een dvd gestolen. De buit bedraagt honderden euro's. MIDDELBURG - Een geparkeerde auto in de Benelux- laan in Middelburg is vrijdagnacht opengebroken. Er is een navigatiesysteem van duizenden euro's meegenomen. TERNEUZEN - Een achttienjarige man uit de gemeente Terneuzen kreeg in de nacht van zaterdag op zondag in de Nieuwstraat in Terneuzen drie bekeuringen tegelijk. In dronken toestand bemoeide hij zich met de bekeuring van een 26-jarige man uit Terneuzen. Die-stond te wild- plassen. De achttienjarige kreeg de bekeuringen voor bele diging, openbare dronkenschap en omdat hij niet weg wil de gaan nadat de agenten dit hem herhaalde malen had den opgedragen. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Dat kunste naar W. Verstraeten niet langer als gesprekspartner in beeld is en de gemeente verder praat met het Oostkerkbestuur over verkoop van de voormalige Bol- werkschool, wekt wantrouwen bij de oppositie. PPM wil van avond van wethouder A. de Vries (PvdA) weten of er sprake is van belangenverstrengeling. De oppositiepartij stelt van avond in de commissie ruimte vragen over de Bolwerkschool. Ze vraagt wethouder De Vries, die zich met de Bolwerkschool bezighoudt, onder meer precies aan te geven welke maatschap pelijke en financiële belangen een rol spelen bij verkoop van het pand aan de Verwerijstraat. „Verstraeten was toch de eerste kandidaat?", vraagt PPM-raads- lid P. Kraan zich af. „Het ge bouw was hem min of meer toe gezegd. Dat staat zwart op wit. Hij wilde er een kunstencen trum realiseren, waar de ge meente geen slag voor hoefde te doen. Dan begrijp ik niet waar om die man nu niet meer in beeld is." Gefluisterd Er wordt flink gefluisterd in de wandelgangen. Kraan: „Raads lid Castenmiller heeft kennelijk gezegd dat voor het college het maatschappelijk belang boven het financiële belang gaat. Hoe weet hij dat, vragen wij ons af. Vervolgens constateren wij dat hij lid is van het CDA." Eerder speculeerde Verstraeten over tussenkomst van wethou der H. Kool-Blokland (CDA), wiens echtgenote secretaris is van het Algemeen College van Kerkrentmeesters, dat over de gebouwen gaat. Kraan zegt niet dat hij die verdenking deelt, maar hij worstelt er wel mee. „Ik weet dat het speelt. Dan ver wacht ik van de wethouder dat zij zich niet mengt in deze zaak. Anders blijft die schijn van be langenverstrengeling bestaan. Ik wil weten wat de afwegingen waren om af te zien van een kun stencentrum. Als de Oostkerk in derdaad meer- ruimte heeft, dan is mij dat best. Maar nu vind ik het nog een warrige zaak." De kunstenaar in kwestie is ver rast door de politieke aandacht. „Om eerlijk te zijn had ik het idee al uit mijn hoofd gezet. Ik was zo ontzettend teleurgesteld in de gemeente, dat ze een kun stencentrum laten zitten om een paar duizend euro." Over de belangen is Verstraeten duidelijk. De kunstenaar denkt dat het maatschappelijk belang van een cultureel centrum zwaarder weegt dan die van een zondagschool, waarvoor de Oost- kerk het pand wil kopen. „Kunst is voor iedereen toegan kelijk. Je hoeft geen lid te zijn. Voor Middelburg zou het een ge miste kans zijn. Zeker gezien de culturele problemen. Kijk naar het theater, hoe lang dat duurt. Dit krijgt de stad zomaar in haar schoot geworpen." GOES - Zorggroep Ganzestad houdt vrijdag 15 april zijn jaar lijkse voorjaars- en rommel markt in het Gasthuis in Goes. Naast spullen zijn er ook zelfge bakken poffertjes en babbelaars te koop. Ook kunnen bezoekers meedoen met een loterij/ De markt begint 13.30 uur. STREEKACTIVITEITEN GOES - De Mythe, 19.30-21.30 uur: Al- zheimercafé; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; HEINKENSZAND - Achter de Hervorm de kerk, 19.30 uur: Prijsklaverjassen; KAPELLE - De Vroone, 9.00 uur: Schil dersclub; 10.00 uur: Volksdansen; 13.30 uur Sociëteit; 14.30 uur: Gymnastiek; Zaal Groenewoud, 16.45-17.45 uur: Be wegen voor carapatiënten; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; 19.30 uur: schaakclub De Zwarte Dame; 19.30 uur: Gemengde zangvereniging Crescendo; Zwembad Den Inkel, 19.00-19.30 uur: Aquajogging; 19.30-20.00 uur: Aquaro- bics; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Sociëteit; WEMELDINGE De Wemel, 13.00-17.00 uur: Klaverjassen, kaarten en biljarten; 14.00 uur: Koersbal; YERSEKE - Zorgcentrum Vredelust, 10.30 uur: Bewegen voor ouderen; 13.30 uur: Biljarten in de hal; Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27