Eindelijk belangrijke zege Pankow B-junior klaagt grensrechter aan 23 Goede competitiestart MLTC in Amsterdam Judoka Irma De Haan Titelstrijd van de gemoedelijkheid prolongeert districtstitel Zware val Hoogerland in Drenthe Krappen onderuit in halve finale Twee keer goud taekwondoka's Atkinson virtueel beste van wereld Thijssen alleen op kop Biljarter uit Zierikzee Zeeuws kampioen driebanden Platjouw stopt door sterfgeval maandag 11 april 2005 door Sven Bakker GOES - Het eerste team van MLTC uit Middelburg is in de tweede klasse van de lan delijke competitie goed ge start. In Amsterdam werd het tegen het vierde team van Popey Gold Star 4-4. De vier punten werden vooral bin nengesleept door de dubbels. Dmitri van Hoof en Sjoerd Huis in 't Veld begonnen in de regenachtige ochtenduren met twee driesetters. Beide mannen verloren echter hun enkespel. Bij de vrouwen ver loor Audrey Atoon. Saskia Oranje bezorgde Middelburg de enige enkelzege. Tegen Qui- rine Lemoine stond ze met 6-2 4-2 voor toen ze een knie blessure opliep. Oranjes te genstandster Lemoine lever de daarop haar servicebeurt prompt in, waarna Oranje de partij met 6-2 en 6-4 naar haar toetrok. Zowel het mannen- als het vrouwendubbelspel ging in drie sets naar de tennissers van MLTC. Van Hoof en Huis in 't Veld kregen al tweemaal de kans om de partij uit te ser veren voordat ze het ook daadwerkelijk beslisten. Zo wel op 6-1 5-4 als op 6-1 5-7 5-4 had het duo Van Hoof/Huis in 't Veld al kan sen de partij uit te serveren. Op 6-5 in de derde set was het pas raak. Bij de vrouwen wonnen Audrey Atoon en Kim Dijks tra met 6-11-6 7-5. Bij de gemengddubbelspelen waren de benen flink vermoeid. Mede daardoor delfden Huis in 't Veld en Dijkstra in twee sets het onderspit. Het vaste koppel Van Hoof/Oranje, dat de voor gaande twee jaar in de compe titie geen mix heeft verloren, stelde de eindstand vast op 4-4. Dik tevreden „Al met al is het een pittige dag geweest", zuchtte cap tain Dmitri van Hoof gister avond. „Ik was alleen al door de enkel gesloopt. Toen moest ik nog twee partijen. Maar met de vier punten zijn we dik tevreden. Vooraf hadden we zelfs voor drie punten gete kend. Maar ondanks dat we nu tegen een sterkte tegen stander hebben gespeeld, ko men er zeker ook nog lastige aan." Alexander Nonnekes speelde gisteren zijn eerste partijen in de hoofdklasse bij de ge mengde teams. Met zijn team Van Horne uit Weert kende de twintigjarige Goesenaar een niet al te beste start van de competitie. Er werd met 1-7 verloren van het sterke eerste team van Amstelpark, tot voor kort altijd een vaste klant in de eredivisie. Toch hield Nonnekes een goed gevoel over aan zijn enkelspelpartij tegen Nick van der Meer, de nummer negentien van de Nederland se ranglijst (Nonnekes staat op de 46ste plaats). Het werd 6-2 5-7 4-6 voor Van der Meer. Matchpoint „In de tweede set stond ik met 5-2 voor, zoiets mag je echt niet meer uit handen ge ven", zei Nonnekes over zijn partij.„En op 5-3 in de twee de set kreeg ik zelfs nog een matchpoint. Toen ik op 4-4 in de derde set mijn service ver loor, was het gedaan. Maar, ik heb heel goed gespeeld en weer wat ritme opgedaan voor de komende competitie wedstrijden." Nonnekes kwam ook nog uit in het dubbelspel. Samen met Sjors Lemmers verloor hij met 7-6 6-4 van Van der Meer en Igor Sijsling, 32ste van Ne derland. Nonnekes: „Het ver lies hadden we wel een beetje zien aankomen, maar dat het zo groot zou zijn niet. Volgen de week moeten we uit tegen het team van Zandvoort, ook een sterk team. Pas in de twee de helft van de competitie ko men de wat mindere teams en moeten we de punten gaan pakken." René Lindenbergh won voor het eerste team van LTC de Zoom zijn twee partijen. In het enkelspel won de achttien jarige tennisser uit Goes met 6-3 en 6-1 en in de dubbel pakte Lindenbergh de zege met 6-4 7-6. De Zoom won uit eindelijk de eerste wedstrijd in de tweede klasse van de landelijke mannencompetitie met 4-2 van het eerste team van Hartel. van onze sportredactie ROOSENDAAL - Een 16-jarige Voetballer van DVO'60 BI uit Roosendaal heeft bij de Zeeuw se politie aangifte gedaan van mishandeling. Hij zou door een grensrechter van Kapelle een vuistslag in het gezicht hebben Devermeende dader zegt dat hij heeft geprobeerd om ru ziënde spelers uit elkaar te ha- Die lezing wordt bij de Bra bantse club tegengesproken. «Het stond 5-1 voor Kapelle toen de speler van ons 5-2 maak te', vertelt jeugdvoorzitter Peter Verboven van DVO. „Hij Kilde de bal uit het doel halen ffl werd daarbij gehinderd door spelers van Kapelle. Er is ge duwd en getrokken en er zijn Koorden gevallen. De speler van ons stapte net achteruit toen de grensrechter plots aan kwam lo pen. We dachten dat het was om dezaak te sussen, maar hij haal de hard uit en sloeg de jongen volle vuist op zijn juk been." DVO wilde daarna niet verder spelen en deed aangifte van het voorval bij de politie in Goes. Met de bewuste speler ging de clubleiding even langs de huisartsenpost in Roosen daal. „Zijn jukbeen zwol ont zettend op, maar was gelukkig niet gebrokken. Alleen gek neusd." Kapelle ontkent de beschuldi gingen aan het adres van de grensrechter. Volgens de verkla ring die politie van de thuisclub heeft gekregen, heeft de grens rechter - die niet bereid was commentaar te geven - beves tigd dat de speler van DVO werd gehinderd bij het ophalen van de bal. Daarna zou de DVO-speler echter zelf de laat ste man en daarna de keeper van Kapelle hebben geslagen. De grensrechter beweert dat hij bij het daaropvolgende opstoot je de spelers uit elkaar wilde te halen. „Misschien dat ik daarbij die speler van DVO raakte, maar ik heb niemand met opzet gesla gen", luidt zijn verweer. De elfjarige Wesley Sekawael (voorgrond) verloor in de finale van het jeugdtoernooi van Patrick Remijnse. foto Willem Mieras fjoor Edward Oranj GILZE- Veertien Zeeuwse judo- 's (tot vijftien jaar) hebben zich het afgelopen weekeinde ge plaatst voor de Nederlandse kampioenschappen, eind april 111 Den Bosch. 10 heel Nederland vonden dit Kcekemde de districtskampioen- ^happen plaats. De nummers Kn tot en met vier plaatsten zich voor de nationale eind- K' ^atei'da§ prolongeerde Ir- m" de Haan uit Wolphaartsdijk 'r districtstitel van vorig rii?6 iudoka van Sportschool eelhoed versloeg in de voorron- nes ^t 63 kilo Maud Souren uit met een houdgreep, won ze met een schitte- heupworp. Souren wist via de herkansingen knap jtèar een vierde positie te knok- on en zich als enige judoka van portschool Frans de Boevere te palificeren. k uu UH Middelburg be- e het tweede goud voor Geelhoed. In de klasse tot 66 kilo won hij al zijn partijen met ippon. Jan-Jaap de Nood uit Oost-Souburg verruil de zijn zilveren plak van vorig jaar voor een gouden in de klas se +66 kilo. De judoka van Judo Ryu van Schaik won de finale van Angelo van Meel (Capital Sports) uit Goes. Clubgenoot Jimmy Baumann wist tijdens zijn debuut het goud te bemachtigen in de klas se tot 38 kilo. In de finale won de judoka uit Heinkenszand van Claus Maximiliaan (Budosport Van Rijt) die Remco Alders van Sportschool Geelhoed eerder had verslagen. Alders dwong in de herkansingen alsnog zijn kwalificatieplaats af. Ook club genoten Amy Hoornick (tot 57 kilo) uit Vlissingen, Claudia Ca- ceres (tot 52 kilo) uit Goes en Robbin van de Bor (tot 50 kilo) uit Middelburg wonnen brons. Zilver werd er behaald door Ru ben Boutens (Judo Ryu van Schaik) uit Middelburg in de klasse tot 46 kilo en Bart van Trigt (Capital Sports) in de klasse tot 34 kilo uit Goes. door Bas Abresch YERSEKE - De sfeer bij het Zeeuws kampioenschap hand- boogschieten heeft iets weg van de sfeer in de dartswereld. Tij dens de wedstrijd zijn de deelne mers serieus, maar zodra de laat ste pijlen zijn afgevuurd, is er onderling respect en drinken de schutters een biertje met elkaar. Gemoedelijkheid ten top tijdens de titelstrijd. Met 36 deelnemers en twintig toeschouwers is het gezellig druk in de knusse schiethal van schietvereniging Sint Sebasti- aan uit Yerseke. Toch is wed strijdleider Rinus Kriekaard niet helemaal tevreden. De op komst is namelijk wel eens be ter geweest. „Het enthousiasme droop er niet vanaf dit jaar. Ik had de uitnodigingen verstuurd met als uiterste opgavedatum 1 april. Maar tot mijn spijt heb ik na die dag nog heel veel mensen op moeten bellen met de vraag of ze nog interesse hadden om mee te doen." De sfeer tijdens de voorrondes is ontspannen. Verspreid over tien banen vuren de deelnemers hun dertig pijlen, verdeeld in tien sessies van drie, af in de richting van het doel dat acht tien meter verderop aan de muur hangt. Tussen de beurten door kijkt de een naar de presta ties van zijn concurrent, terwijl de ander een biertje bestelt aan de bar. De meeste deelnemers kiezen voor de laatste optie. „Een biertje drinken hoort erbij op dit niveau", vindt Kriekaard. Hij is zelf ook wel in voor gezel ligheid, maar de lichamelijk ge handicapte wedstrijdleider houdt het bij Spa rood. Want als wedstrijdleider moet je natuur lijk wel nuchter blijven, zo legt hij uit. Kriekaard weet de zaken goed te scheiden: hij is altijd in voor een praatje of een dolletje, maar als er iets georganiseerd moet worden, is hij uiterst se rieus. In zijn rolstoel rijdt hij heen en weer tussen de wed strijdtafel en de schietbaan. Na elke serie van drie pijlen maakt de shag in zijn mond plaats voor een fluitje, waarmee hij aan geeft dat de punten geteld kun nen worden. Als iedereen zijn of haar sessies heeft afgewerkt, kunnen de sco res worden verwerkt. Enkele schutters die nog twijfelen of ze door zijn naar de volgende ron de kijken stiekem mee naar het computerscherm, maar Kriek aard stuurt ze weg. „Dan gaan we maar een biertje halen", klinkt het eensgezind. Als alles is ingevuld, haalt Kriekaard de schema's voor de kwartfinales tevoorschijn. „Nu wordt het echt serieus", zegt hij grijnzend. De deelnemers besef fen dat ook. Titelverdediger in de recurve-klasse, Joan Koole van schutterij Ravenstein uit Kloetinge, is wel door naar de kwartfinales, maar hij is nog niet tevreden. „Als ik wil win nen, zal ik beter moeten schie ten. Maar ik heb er vertrouwen in." In de kwartfinale van de compoundklasse is de de naam van Ylona Lindenberg een opval lende. Als enige vrouw houdt ze zich staande tussen het schut- tersgeweld van de mannen. Zelf is ze nog het meest verbaasd. Even opvallend is de prestatie van Patrick Remijnse. De vijf tienjarige schutter van UNO wordt verrassend kampioen bij de jeugd, door Wesley Sekawael (de kampioen van vorig jaar) te verslaan. Het was zijn eerste doelschiettoernooi. „Mijn neef en oom vroegen of ik zin had om mee te gaan. Ik had niet ver wacht dat het meteen zo goed zou gaan", zegt hij uiterlijk on bewogen. De finale van de compound-klas- se is erg spannend. Uiteindelijk verslaat Etienne Renne Jaap Rentmeester met één punt ver schil. Het is de tweede keer op rij dat Renne Zeeuws kampioen wordt. „Volgend jaar neem ik die beker maar definitief mee naar huis", voorspelt hij een tik keltje arrogant. Stoïcijns De eindstrijd van de recur ve-klasse kent twee verwachte finalisten: Boy Sekawael en Jo an Koole. De twee laten het op de laatste pijl aankomen. Koole raakt slechts de acht, Sekawael is stoïcijns en mikt in de tien. „Het is altijd stuivertje wisselen tussen ons. Dit jaar heb ik wat meer geluk, maar het moest wel uit de tenen komen", zo zegt winnaar Sekawael. HOOGEVEEN - Johnny Hoogerland is zaterdag zwaar ten val gekomen in de Ronde van Drenthe. Na zestig kilo meter was de wielrenner uit Yerseke betrokken bij een massale valpartij, waarbij zo'n veertig renners tegen de grond gingen. Hoogerland, die voor Eurogifts.com rijdt, werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar foto's werden ge nomen van onder meer zijn pols. Daarbij werden geen breuken geconstateerd. Gisteren voelde het geschaafde lichaam al iets minder pijnlijk aan, maar het is nog niet duidelijk of Hoogerland zaterdag kan starten in de ZLM Tour. Enkele andere Zeeuwse renners haalden de finish in Hoogeveen eveneens niet. Frangois Franse, Rob Koole en John den Engelsman, die uitkomen voor de ploeg van Fondas-Imabo Doorisol, reden de wedstrijd niet uit. Van de 180 gestarte renners kwamen er 58 over de finish. EINDHOVEN - Karin Krappen is op het nationale ran- kingtoernooi in Eindhoven uitgeschakeld in de halve fina le. De Vlissingse dartster verloor met 3-0 van Francis Hoenselaar. Het toernooi in Eindhoven was de achtste van in totaal negen nationale rankings. De laatste is op 5 mei in Loosdrecht. Een goede prestatie van Krappen daar maakt weinig uit voor haar eindklassering. De Vlissingse staat momenteel negende en kan niet veel meer stijgen. DELFT - Taekwon-do Middelburg heeft op het Open Ne derlands kampioenschap All Style goed gepresteerd. De ploeg was met tien leden naar Delft vertrokken en kwam met zes medailles thuis: twee maal goud en vier keer zil ver. De eerste plaatsen werden veroverd in de jeugdcate- gorieën. Mano Don won de A-categorie tot 1.70 meter. Caitlin van Assendelft was het sterkst bij de A-jeugd, in de klasse tot 1.60 meter. Tweede plaatsen waren er bij de senioren A voor Jesse van der Mei in de klasse tot 70 kilo gram. Taker Khalil Hassan deed hetzelfde, maar dan bij de senioren B tot 70 kilogram. Zenna van der Mei werd tweede bij de vrouwenjunioren A tot 54 kilo. Sharon The- nu werd tweede bij de meisjes A tot 1.40 meter. Er deden in Delft ongeveer driehonderd deelnemers mee. DALLAS - De Haagse squashster Vanessa Atkinson heeft gisteren wederom een toernooizege geboekt. De wereld kampioene versloeg in de finale van de Texas Open haar Australische rivale Rachael Grinham en staat nu virtueel aan kop van de wereldranglijst. Atkinson mag zich echter nog niet de nummer één van de wereld noemen, omdat la ter deze maand nog de Qatar Open is. Pas na dat evene ment komt de nieuwe wereldranglijst uit. ANP GRONINGEN - Kees Thijssen gaat halverwege het NK dammen alleen aan kop met tien punten uit zeven par tijen. De titelverdediger voegde het afgelopen weekeinde drie punten aan zijn totaal toe, door een remise zaterdag tegen Gérard Jansen en een winstpartij zondag tegen Sven Winkel. Aleksandr Baljakin staat met negen punten op een ongedeelde tweede plek. ANP ^nnpvanden Oudenhoven oost-SOUBURG - Het turbu lent verlopen Zeeuws kampioen- „hap driebanden is gewonnen d0„r Rinus Pankow uit Zierik- Tonnv van Iwaarden uit Rrabbendijke werd tweede, louis Dallinga uit Sluiskil leg- J, beslag op de derde plaats. lol en met de vijfde ronde ver liep bet Zeeuws kampioenschap OOST-SOUBURG - Theo Plat jouw trok zich zaterdag door fa milieomstandigheden voortijdig lenig uit het Zeeuws kampioen schap driebanden in Oost-Sou burg. |e Axelaar stapte na vijf van de zeven ronden op en meldde zich af bij de organisatie. „Zaterdag morgen hoorde ik dat mijn zwa ger was overleden", vertelde Platjouw. Op de vraag waarom hij dan za terdag toch nog twee partijen had gespeeld, zei Platjouw: „Ik wilde de organisatie niet in het nauw te brengen. Maar al in de eerste-partij tegen Louis Dallin ga merkte ik dat ik moeite had mei de concentratie. Daarna ver loor ik twee partijen achter el- haar. Toen heb ik wedstrijdlei der opgezocht en gezegd dat ik ermee stopte." Jo Alleijn. de wedstrijdleider, bevestigde die lezing, maar vroeg zich af waarom Platjouw iaterdagmorgen niet tot dat be sluit was gekomen. „De geloof waardigheid raakt in het geding 'als je eerst zegt de organisatie niet in de problemen te willen brengen, maar na vijf ronden en twee verliespartijen toch op geeft", aldus Alleijn. Was Platjouw na twee ronden gestopt, dan had hij op begrip kannen rekenen van de organisa- tieen de andere spelers. „Nu lag kt iets anders. Zeker omdat de gigave volgde na twee verloren jpijen. vlekkeloos. Spannende partijen, vaak van hoog niveau declen de liefhebbers smullen. Maar net toen de latere winnaar Rinus Pankow op stoom was gekomen en in een fraaie partij Theo Plat jouw had verslagen, zette de ver liezer van die partij het hele toernooi op zijn kop. Platjouw stopte de strijd vanwe ge privéredenen. Pankowwerd het grootste slachtoffer van de herschikking. Hij verloor zijn net verworven, leidende positie en duikelde naar de derde plek. Tonny van Iwaarden uit Krab- bendijke profiteerde juist opti maal van de ontstane situatie. Waar Pankow zijn beste partij tot dan toe moest inleveren, mocht Van Iwaarden zijn slecht ste resultaat schrappen. Hij kwam daardoor aan kop te staan met Jan Westdorp. De bijna 71-jarige Goesenaar speelde een opvallend sterk toer nooi en dwong alom bewonde ring af. Twee keer kwam hij tij dens het toernooi op een hope loos lijkende achterstand. Twee keer kwam hij met zijn niet afla tende vechtlust knap terug in de partij om alsnog de winst te pak ken. Averij Westdorp liep pas in de vijfde ronde averij op. In zijn partij te gen Van Iwaarden sloeg, zoals hij het zelf zei, de vermoeidheid na een een lange dag toe. Toch was Westdorp achteraf dik te- vreden met zijn optreden. Voor af had hij aangekondigd dat het zijn laatste toernooi zou zijn, maar het is niet de eerste keer dat Westdorp dat heeft gezegd. Ook Louis Dallinga speelde in het kampioenschap een opval lende rol. Het is voor de Sluiskil- lenaar te hopen dat hij volgend weekeinde, tijdens het Neder lands kampioenschap, meer ge luk heeft met de loting. Na drie ronden stond Dallinga immers nog met lege handen. Twee keer verloor hij met 40-39 en één keer met 40-37. Broer Meerten Dallinga draaide wel aardig mee, maar kwam steeds net te kort om de buit bin nen te halen. Wim de Kok uit Le- Ondanks een flinke tegenvaller tijdens de titelstrijd werd Rinus Pankow Zeeuws kampioen driebanden. wedorp was te wisselvallig om een rol van betekenis te spelen. Een schitterende partij van hem in 27 beurten tegen Meerten Dal linga werd gevolgd door een ze perd tegen Van Iwaarden. Piet Verschure uit Nieuwerkerk was te zwak om in dit gezelschap mee te draaien. Hij stond lang puntloos onderaan. Op de slotdag was vooral de par tij Tonny van Iwaarden-Louis Dallinga van belang voor de eindrangschikking. De man uit Krabbendijke moest winnen om gelijke tred te houden met Pan kow en Westdorp. Dallinga wil de Van Iwaarden niet verder op weg helpen richting titel en ver sloeg de Bevelander met 40-37. Rinus Pankow, die in de vijfde ronde afrekende met Meerten Dallinga, lag inmiddels op koers voor een ereplaats. In de laatste ronde wachtte hem echter nog een lastig obstakel in de per soon van Westdorp. Al in de der de beurt sloeg de veteraan hard toe. Een serie van tien bezorgde hem een 10-1-voorsprong. Even verkrampte Pankow, maar hij vocht zich terug in de wedstrijd. Toen hij halverwege een serie foto Lex de Meester van acht kon plaatsen, ging hij erop en erover. Vanaf dat mo ment was Pankow heer en mees ter. Hoe fel het verzet van West dorp ook werd, Pankow bleef de baas. „Eindelijk win ik eens een belangrijk toernooi", zei de Schouwenaar. „Ik ben er al vaak dicht bij geweest, maar kon het nooit afmaken. Nu ein delijk wel." tOXQNICS,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23