Sekongo onnavolgbare sneldammer PZC VCK dichter bij Heinkenszand Nieuwdorp in slotminuut langszij Snelschaken wel aan Joey Grochal besteed Opnieuw nederlaag voor De Stormvogel Slechte beurt voor Hoondert/de Waard 21 Ivoriaan is twintigvoudig Zeeuws kantpioen De Leeuw te slim af Niels Roelofsen beste in B-klasse Judoka Cats verrast Tolhoek Beslissingsduels om biljarttitels Simpele zege Stolk op 1500 meter Oosterhuis wint in Brasschaat maandag 11 april 2005 wb QOST-SOUBURG - Het had er •aterdag in Oost-Souburg alle schijn van dat Johnny de Leeuw under problemen zijn 21e titel one halen als Zeeuws sneldam- ampioen. Lang stond hij aan m maar in zijn allerlaatste partij bleek hij niet opgewassen Ln de onnavolgbare en onbe- „kenbare Leopold Sekongo. De Ivoriaan loste De Leeuw, na twinlig titels in 23 jaar, daar mee af als titelhouder. Hier baal ik dus echt van." Een doek slikte hij nog net in, maar je onttroonde De Leeuw kon cjn teleurstelling niet verber gen De Goesenaar was sinds 1912 bijna alleenheerser in het leeuwse sneldammen. Alleen in [996.19 98 en 1999 had hij zijn meerdere moeten erkennen in [oby Hage. Tijdens de andere twintig kampioenschappen had demand de hegemonie van De leeuw kunnen doorbreken. OOST-SOUBURG - Niels Roe lofsen heeft zaterdag in Oost-Souburg de Zeeuwse snel- damkampioenschappen in de ca- legorie B gewonnen. dammer uit Kapelle, vorig jaar nog kampioen in categorie C. had in de eindstand twee pun ten voorsprong op de Middelbur- Ruud van Eenennaam. Arie den Hollander uit Waarde ein digde op de derde plaats, fc categorie C ging de titel naar Ron Jongejan. De speler uit Ber gen op Zoom liet Jo Houmes uit Westkapelle en de Souburger Enk Frederiks achter zich. Rianka Rentmeester uit 's-Gra- (enpolder eindigde in categorie A hoger dan Daniëlla de Vos en verzekerde zich daarmee van de Zeeuwse titel bij de vrouwen. 3e verenigingsprijs ging naar BDV uit Bergen op Zoom, de dub van de winnaar in de hoog de categorie Leopold Sekongo. Ook zaterdag leek er in buurt huis De Regenboog in Oost-Sou burg geen vuiltje aan de lucht. Na zes rondes ging De Leeuw met elf punten fier aan de lei ding. Hij won zijn eerste vijf par tijen en speelde remise tegen Bennie Provoost. Jan van de We- teringh, die in de voorrondes te gen Martijn Rentmeester vier barrages nodig had om in de fi- nalegroep te geraken, was tot dan De Leeuws grootste concur rent. Sekongo stond daar weer kort achter. De Ivoriaan verloor zijn eerste duel verrassend van Provoost en speelde in de vijfde ronde remise tegen Peter Schun- selaar. Sneltreinvaart Toch was De Leeuw er aller minst gerust op. „Sekongo speelt erg goed. Ik zal remise te gen hem moeten spelen. Dat is duidelijk", blikte hij tijdens de korte pauze vooruit naar het laatste duel. Na de onderbre king begon Sekongo de druk langzaam op te voeren. De Afri kaan won zijn resterende par tijen in sneltreinvaart, terwijl De Leeuw al zijn tijd nodig had en had moeten toezien hoe Aart Walraven (kampioen van 1966 en 1967) hem nog een puntje af snoepte. De twaalfde en laatste ronde bracht de beslissing. Sekongo moest, met zijn zeventien pun ten, winnen van De Leeuw (die er achttien had) om kampioen te worden. De Afrikaan ritste zijn zwartleren jas nog eens open en zette zijn baseballpet recht op het hoofd. Omringd door een groot gedeelte van de zestig deel nemers begon hij, met wit, ogen schijnlijk rustig aan de partij. De Leeuw beperkte zich tot ver dedigen en probeerde zo min mo gelijk risico te nemen. Er leek weinig aan de hand, maar hal verwege had de Afrikaan uit het niets een stelling op het bord ge toverd waarmee hij De Leeuw in één keer vier stenen afhandig maakte. Terwijl het publiek probeerde te begrijpen wat er was gebeurd, schudde De Leeuw het hoofd en gaf zich gewonnen. Sekongo door Roeland Alders OOST-SOUBURG - Joey Gro chal van de Goese schaakvere niging is de nieuwe kampioen van Zeeland snelschaken bij de jeugd. Die titel was meer dan verdiend. Grochal wis in een eenzijdig toernooi alle wedstrijden te winnen. Het kampioenschap was ma tig bezet, omdat onder meer Temeuzen schitterde door af wezigheid. Dat maakte de Goesenaar Grochal tot de gro te favoriet. Erik van Nassau van Souburg was zowat de enige die hem kon stoppen, maar hij speelde onder zijn ni veau. Toen Van Nassau van James Gehrmann had verlo ren, werd het al heel moeilijk om Grochal nog te bedreigen. De laatste ronde bracht de be slissing. Grochal bleef buiten bereik van Van Nassau, die nog wel tweede werd voor Ing- var Nordin uit Koudekerke. Bij de B-groep was Ingeborg Jansen duidelijk de sterkste. Mattis van Doeselaar kon de Axelse in de laatste ronde niet meer bedreigen en moest zich tevreden stellen met een tweede plaats. HWP-speler Steven Rademakers werd der de. De C-groep werd een prooi voor Maarten Rademakers. Met slechts één verliespartij tegen de. Goesenaar Rien de Böck haalde hij de titel. De Goesenaar werd tweede, voor de grote favoriet Roland Kars, die terleurstelde met een derde plaats. De D-groep werd afgetekend gewonnen door Max-Basti- aan Verwoerd uit Oostburg. Ook hij stond in zijn zege- reeks slechts één punt af. Clubgenoot Chris van Waes, een van de favorieten, werd tweede voor Tim de Jonge uit Oost-Souburg. De beste E-speler die meedeed aan het toernooi was Tom Comelis van de West Zeeuws-Vlaamse schaakvereniging. ijoorWim Broekhoven GOES - VCK heeft zaterdag ajn achterstallige wedstrijd te gen Colijnsplaat in de vierde «lasse A met 3-1 gewonnen. Het verschil met koploper Heinkens zand bedraagt nu nog één punt, maar de Bevelandse ploeg heeft °P de ranglijst een wedstrijd jnncler gespeeld. In werkelijk heid is het slechts een restant, nat dinsdagavond in Colijns- plaat te beginnen met een 2-2 stand moet worden uitgespeeld. JCK-Colijnsplaatse Boys 3-1: De thuisploeg speelde met veel eveel invallers om er een goede wedstrijd van te maken. Rob ert-Jan van de Genugten straf- e na tien minuten een verdedi- gmgsfout: 0-1. Via Erik Goudt Was "et rijf minuten later al weer gelijk. Jepn de verhouding in werd et na twintig minuten in de eede helft 2-1 door A-junior lek Riemaker en vijf minu ten voor tijd zelfs 3-1 door San- der Jasperse, Hoedekenskerke-Bevelanders 0-3: De bezoekers waren zonder goed te spelen toch duidelijk de betere ploeg. Halverwege de eer ste helft werd het 0-1 door een eigen doelpunt van Marcel de Pree. Na rust zorgde Michel Ver burg met treffers in de 65e en 85e minuut voor de 1-3-eind- stand. SVD-Wemeldinge 0-2: Voor rust liep Wemeldinge al uit naar 0-2 door doelpunten van Wou ter Dagevos en Richard Schou ten. De thuisploeg bleek vervol gens niet bij machte de bakens te verzetten. Cadzand-Krabbendijke 1-3: De erg goed voetballende bezoekers leidden bij rust al met 0-3 door twee doelpunten van Martijn van de Berge en een goal van Pascal van Zweden. In de twee de helft ging de wedstrijd wel meer gelijk op. Vijf minuten voor tijd redde Angelo Martlé de Cadzandse eer. nam alle felicitaties en loftuitin gen verlegen in ontvangst. „Ik was er niet zeker van dat ik zou winnen. Johnny speelde erg goed vandaag", glimlachte hij. De Ivoriaan wist niet dat hij pas de tweede speler was in ruim twintig jaar die De Leeuw had verslagen. „Oh, okay. Well, that can happen in this sport", rea geerde hij nuchter. „Ik wist natuurlijk dat Sekongo levensgevaarlijk was, maar toch trapte ik een combinatie. Ik zag het niet", zei De Leeuw. „Ik speelde erg voorzichtig, maar moest iets meer in de aanval dan de bedoeling was. Ik wilde het centrum bereiken. Dat lukte niet, was steeds een zet te laat. Ik keek naar de posities en hoe ik mijn problemen kon oplossen en zag het zetje niet. Jammer, je wilt natuurlijk kampioen wor den. Ik heb de hele dag aan kop gestaan en erg goed gespeeld." Bennie Provoost, de nationale jeugdkampioen sneldammen van 2004, legde in Oost-Sou burg beslag op de derde plek. Hij bleef Jan van de Weteringh en Daaf Kasse net voor. De Aag- tekerkenaar was niet tevreden met zijn resultaat. „Ik heb twee successen geboekt vandaag. Ik ben ongeslagen gebleven en heb van Sekongo gewonnen. Dat is alles, verder was het niet veel. Het kwam er niet uit. Je moet ook een beetje geluk hebben. Sneldammen heeft veel te ma ken met de vorm van de dag. Ei genlijk kun je er geen peil op trekken." Eindstand. 1. Leopold Sekongo 19 punten, 2. Johnny de Leeuu18, 3 Bennie Provoost 16, 4. Daaf Kasse en Jan van de Weteringh 14, 6. Henk Gunter 11, 7 Aart Walraven 10, 8. Arjo Kousemaker 9, 9. Peter Schunselaar 8, 10. Jaap Veerhoek 6, 11. Jan Boone 4, 12. Rianka Rentmeester 3. De deelnemers in de finalegroep van het Zeeuws kampioenschap sneldammen, met op de voorgrond Jan Boone (links) en Peter Schunse laar. foto Lex de Meester door Ron de Waal NIEUWDORP - Het restant van het op 29 januari gestaakte duel tussen Nieuwdorp en AZW duurde afgelopen zaterdag nog 61 minuten. De eerste zestig mi nuten daarvan waren niet aan Nieuwdorp besteed om nog ver andering te brengen in de 0-1-achterstand. In de slotmi nuut bracht Corné Nieuwkerk vanaf de penaltystip echter weer hoop in Bevelandse har ten: 1-1. Het contrast na afloop van de ontmoeting kon haast niet gro ter. Bij de thuisploeg, die het res tant met één man minder moest aanvangen, wist trainer John Ta- hapary dat het maximale van één punt in de wacht was ge sleept. Aan AZW-kant had trai ner Ad Roovers er zwaar de smoor in, omdat zijn ploeg zich zelf volkomen onnodig buiten spel had gezet in de strijd om de derde-periodetitel. Na het knap pe 2-2-gelijkspel van vorige week tegen De Zwerver werd er volgens Roovers tegen Nieuw dorp een waardeloze wedstrijd afgeleverd door zijn ploeg. „De manier waarop we speelden, valt totaal niet goed te praten. Zo laks, zonder enige bezieling. Juist op een uiterst belangrijk moment, omdat we bij winst ze ker nog wat hadden kunnen be tekenen in die derde periode, is er sprake van zo'n off-day", zei de naar Arnemuiden vertrekken de oefenmeester. Over het feit dat AZW afgelo pen zaterdag slechts met één schamel puntje huiswaarts keer de, mogen de Zeeuws-Vlamin gen inderdaad de hand in eigen boezem steken. Het had Nieuw dorp gedurende een uur spelen dan wel nauwelijks kansen toe gestaan, maar de ploeg was voor al in aanvallend opzicht niet bij de les. „De spitsen waren er niet", aldus Ad Roovers, Op de schouders van Nieuw dorp rustte de zware taak om met een man minder nog iets aan de destijds opgelopen ach terstand te doen. Zonder Turan Dogan, die aan het door scheids rechter Kenson gestaakte duel een schorsing van acht wedstrij den overhield, begon de ploeg van John Tahapary echter met veel inzet aan het ditmaal door scheidsrechter Lindhout goed geleide duel. Tot kansen kwam de thuisploeg niet, vooral ook omdat Ferhan Topal veelal een zaam aan het front acteerde. Al na acht minuten had AZW via een snelle uitval van Jelmer de Poster de wedstrijd op slot kun nen gooien. Een uitstekende reactie van Nieuwdorp-keeper Mark Geelhoed voorkwam dat. Ook nadat beide ploegen na zes tien minuten van speelhelft wis selden, bleef het spelbeeld lange tijd hetzelfde. AZW wekte de indruk niet zonodig te hoeven, terwijl Nieuwdorp wel wilde, maar eenvoudigweg niet kon. Na ruim tien minuten kroop Nieuwdorp door het oog van de naald, toen linksback Danny Aarnoutse van AZW de bal uit stekend voorgaf. De inzet van Veli Eryürük werd echter met enig kunst- en vliegwerk door Martien Geelhoed van de doel lijn gehaald. Langzaam leek het geloof in een goede afloop weg te vloeien bij de thuisploeg. AZW geloofde het wel, terwijl Nieuwdorp aan vallend maar geen vuist kon ma ken. Totdat verdediger Gerben Steyaart Nieuwdorp in de slot minuut de helpende hand toe stak. Op een vrij ongevaarlijke positie in het strafschopgebied beging hij een volkomen onnodi ge overtreding op Ferhan Topal. Scheidsrechter Lindhout wees gedecideerd naar de penal tystip. Een week eerder had Cor né Nieuwkerk tegen Temeuzen- se Boys nog gefaald vanaf elf me ter, maar ditmaal schoot hij raak: 1-1. Bij Nieuwdorp was men opge lucht. „Dit is een stap in de goe de richting", zei Nieuwkerk. „We kunnen nog iets incasseren, omdat we nu vier punten los OOSTKAPELLE - In sporthal De Halve Maan in Oostka- pelle zagen de toeschouwers zaterdagmiddag aan het ein de van het door Tokyokai georganiseerde toernooi een spannende partij in de klasse tot 81 kilogram Nico Cats (Judovereniging Zierikzee) uit Zierikzee na het op tegen Gilbert Tolhoek (Sportschool Geelhoed) uit Vlissingen. Tolhoek begon zelfverzekerd aan het duel. Hij had alle partijen met ippon gewonnen en had Cats twee weken ger- leden al in Oud Vossemeer verslagen. In de slotseconden zette Cats echter een uchi-mata in waarmee hij Tolhoek volledig verraste. De Vlissinger kwam op zijn rug terecht. Rick Passenier (Tokyokai) werd kampioen bij de mannen in de klasse tot 73 kilo. Bij de vrouwen won Adriëlle Schrijver (Sportschool Geelhoed) goud in de klasse tot 70 kilo. GOES - In de biljartcompetities voor teams zijn de poule winnaars bekend. Beslissingswedstrijden moeten de alge mene kampioenen aanwijzen. Die verdienen met de titel een plaats in het regionaal kampioenschap voor teams. In het driebanden eerste klasse spelen De Reynaert 2 uit Hulst tegen HIO 1 uit Heinkenszand om de titel. In de tweede klasse strijden drie poulewinnaars om een plaats in de regio finale: OBK 2 uit 's Heerenhoek, Avontuur 1 uit Goes en Windenburg 6 uit Noordgouwe. In libre Cl gaat de strijd tussen Avontuur 2 en VEGABV 5 uit Oost Souburg. In C2 zijn het WRW 2 uit Ooltgensplaat en De Toekomst 2 uit 's Heerenhoek. In C3 wordt het een Noord Bevelandse derby tussen TOG 2 uit Kortgene en Delta 4 uit Colijnsplaat. In C4 deed men aan gebiedsspreiding ge zien het deelnemersveld: HGL/KOT '86 uit Sas van Gent, Onder de Toren 1 uit Kattendijke en Windenburg 1 uit Noordgouwe. In C5 speelt poulewinnaar Avontuur 7 te gen de nummer twee van C4-03, De Graanbeurs 1 uit Zie rikzee. Hier valt deze week de beslissing. De beslissings wedstrijden worden 13 april (B2), 16 april (C2, 3 en 5) en 17 april (BI, Cl, en C4) gespeeld. ZIERIKZEE - Atleet Edwin Stolk van Flakkee heeft tij dens de voorjaarswedstrijden van de Zierikzeese vereni ging Delta Sport meegedaan op zowel de 1500 meter als de meerkamp. De middenafstand, zijn favoriete nummer, won hij met gemak. Wouter Jansen, een junior van het Middelburgse Dynamica, volgde op een acceptabele ach terstand. In de eindstand van de meerkamp bij de mannen moest Stolk alleen ex-Dynamica-atleet Rob Sterrenburg voor la ten gaan. Jansen werd tweede bij de A-junioren achter cios-student Sander Zeyseink. GOES - Dynamica-atleet Johan Oosterhuis heeft gisteren de North Face Trail Bike Challenge op zijn naam ge schreven. De D-junior bleef bij de Run-Bike-Run op het bosparkoers van Brasschaat in België de internationale concurentie voor. De Vlissinger, die sinds kort deel uit maakt van het Beebikes Mountainbiketeam, pakte vooral op het fietsonderdeel een ruime voorsprong. Op het laatste looponderdeel stond hij deze voorsprong niet meer af. staan van de rechtstreekse de gradatiepositie." Nacompetitie nog ontlopen, lijkt een haast on mogelijke opgave. Met nog twee wedstrijden voor de boeg is de achterstand op naaste concur rent De Meeuwen, op de laatste speeldag tegenstander van Nieuwdorp in Zoutelande, opge lopen tot zes punten. Nieuwdorp-AZVV 1-1 (0-1). Res tant 61 minuten bij 0-1 stand (doel punt Jaap den Doelder). 90 Corné Nieuwkerk 1-1 (strafschop). Scheidsrechter. A.M. Lindhout (Goes). Gele kaart: Ferhan Topal (Nieuwdorp). Aantal toeschou- i vers: 100. Nieuwdorp: Mark Geelhoed; Ralf Kole, Robin van der Moere, Joost Polderdijk, Martien Geelhoed; Pas cal Gaakeer, Teun Rentmeester, Marcel van der Does; Coné Nieuw kerk en Ferhan Topal. die verder uit te bouwen. Zuid westhoek kwam beter in de wed strijd en kwam 3-2 voor. Daar na bleef het spannend. In de laatste periode nam Zuidwest hoek opnieuw een voorsprong (6-5), maar het slotoffensief met een erg productieve Pim Bek kers bracht De Stormvogel de winst: 6-7. Scores De Stormvogel: Pim Bek kers 6 en Ceel Navest 1 door Ko Mechielsen GOES - Het is de waterpoloërs van De Stormvogel zaterdag weer niet gelukt te winnen. De Vlissingers verloren met 2-6 van RRR. De reserves van De Stormvogel deden het verrassend goed door met 7-6 te winnen bij Zuidwest hoek. De mannen van De Ganze liepen een zeperd op bij De Krabben, 9-3. De vrouwen van De Schelde speelden goed tegen Argo, maar verloren met 3-1. De Stormvogel-RRR 2-6: De Stormvogel kon van begin af aan geen vuist maken tegen het betere RRR. In de eerste periode namen de gasten al een 0-2-voor- sprong. Ook in de tweede perio de was De Stormvogel te zwak. RRR stond halverwege de wed strijd al met 0-4 voor. In de der de periode ging de thuisploeg be ter spelen en kwam terug tot 2-5. Het waren de laatste stuip trekkingen van de Vlissingers, want ze verloren uiteindelijk met 2-6. Scores De Stormvogel: Dennis van de Ketterij en Chris van der Draai. Zuidwesthoek-De Stormvogel 2 6-7: De Vlissingse reserves, met Jos van Splunder onder de lat, speelden opnieuw een goede wedstrijd. Ze namen een snelle 0-2-voorsprong, maar vergaten PSV 6-De Stormvogel 2 5-9: Al na de tweede periode stond de ploeg uit Vlissingen op een rui me voorsprong: 1-5. In de derde periode kwam PSV nog terug tot 3-7, maar De Stormvogel had de langste adem. De ploeg won namelijk met 5-9. Scores De Stormvogel: Ceel Na- vest 3, Pim Bekkers 3Frank Leijn- se 2, Simon Marijs 1 De Krabben-De Ganze 9-3: De mannen van De Ganze hadden zaterdag een slechte start en ke ken aan het einde van de eerste periode tegen een 2-0-achter- stand aan. Ook in de tweede pe riode bleven de Goesenaren kan sen missen. De Krabben deed dat niet. De ploeg uit Bergen op Zoom stoomde door naar een be slissende 6-0-voorsprong. De Ganze probeerde nog wel, maar was simpelweg te zwak. Er werd met 9-3 verloren. Scores De Ganze: Andre van Zijp 2 en Cheyenne van Berkel 1 AZVV-speler Jurgen de Reu (rechts) stopt een tegenstander af in de wedstrijd tegen Nieuwdorp. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - De driebanders van Hoondert/de Waard uit Rilland hebben in Hoeven met 6-2 verloren van Ortgiess Detachering. Het Zierikzeese Partyserviee.nl won met de zelfde cijfers van Aartsbouw uit Sprundel, dat met slechts drie spelers aan de wedstrijd be gon. Hoondert/de Waard leed in Hoe ven een onverwachte nederlaag tegen het in degradatienood ver kerende Ortgiess Detachering. „We speelden slecht", zei Gerrit Blom, teamleider van de Rillan- ders. Alleen Vic Herreweghe onttrok zich aan de malaise en deed wat men van hem gewend is: winnen met mooie cijfers (0.972). Frans de Koek verloor in een matige ontmoeting van A. Haast. Gerrit Blom bakte er niets van tegen Burremans en Bram de Waard deed zijn fraaie overwin ningen van de laatste weken te niet door een zeperd tegen Ver laar. Die deelde al vroeg in de partij een ferme klap uit met een serie van acht. Ortgiess Detachering-Hoondert/ de Waard 6-2: J. Buyk-Vic Her- reweghe 16-35, 36; A Haast-Frans de Koek 35-27, 50, A. Burre- mansGerrit Blom 230-16, 72: A Verlaat Bram de Waard 30-21,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21