Kloetinge bang voor geniale gek PZC I Trainers Hoek en Heerjansdam ruziën om niets Rillandia laat zich SSV'65 voelt zich bestolen tegen Rijsoord simpel opzijzetten 19 Puntenverlies tegen Schelluinen (2-2) Nieuwdorp in slotminuut langszij De Meeuwen soepel langs Kapelle NVS wint de derby van Vossemeer Vrouwen Smerdiek dicht bij titel maandag 11 april 2005 swb SCHELLUINEN - Schellui- „en-spits Léon de Bruin: je houdt van hem of haat hem. Een tussenweg is er simpelweg niet. Kloetinge valt, zoals eigenlijk al le tegenstanders van Schellui nen, in die laatste categorie. Me de door angst voor de spraakma kende aanvaller speelde de Beve- landse eersteklasser zaterdag ge lijk (2-2) en moet de koppositie daardoor nu delen met Rijsoord. Léon de Bruin bewees al meer maals even gek als geniaal te zijn. De slungelige spits van Schelluinen heeft op goede da gen een sublieme actie in de heu pen en scoort ook vrij geregeld. Maar De Bruin ontspoort min stens zo vaak. Dan slaat en schopt hij wild om zich heen, waardoor zijn persoonlijke col lectie gele en rode kaarten zo langzamerhand net zo imposant is als zijn doelpuntenmoyenne. En vooral vanwege die laatstge noemde eigenschap heeft hij in de amateurvoetballerij het eti ket 'levensgevaarlijk' verdiend. Mede vanwege dat discutabele stempel kon De Bruin zaterdag op sportpark Scalune weer vol op van zich doen spreken. Want bij Kloetinge heerste, vooral in de eerste helft, de angst voor de spits van Schelluinen. „Vind je het gek dat mijn spelers bang voor hem zijn?", zei Kloetin- ge-trainer Dolf Roks toen hij na afloop geconfronteerd werd met de stelling dat zijn ploeg veel te veel ontzag had voor De Bruin. „Hij maakte zijn reputatie weer waar door in de eerste helft ie- van ons neer te slaan." Reprimande Die iemand was verdediger Rien de Bruine, al ontging het inci dent na 35 minuten voetballen menigeen. Ook scheidsrechter IJ- pelaar, zodat De Bruin er met een reprimande vanaf kwam. Rien de Bruine daarentegen moest zich duizelig en al laten vervangen door Jaap Esser. Natuurlijk boezemt zo'n triest voorval de nodige angst in. Maar de Zeeuwen - als het erop aankomt toch vooral een verza meling ideale schoonzonen zon der de benodigde killersmentali- teit - deinsden al ver daarvoor (vanaf de aftrap) terug zodra De Bruin werd aangespeeld. Het gaf de spits telkens net dat beet je ruimte dat hij nodig had voor het maken van een goede actie. Zo gaf hij bijvoorbeeld Freek Vorthoren na negen minuten de gelegenheid de bal tegen de lat te schieten, zag in de 25e mi nuut zijn eigen kopbal door Jof- frey Geldof van de lijn gehaald en dwong na een half uur Kloe- tinge-doelman Joan van Belzen tot een weergaloze redding. Kloetinge kreeg ook wel wat kansjes, maar de ploeg speelde in een veel te laag tempo om het de degradatiekandidaat echt moeilijk te maken. Sterker, de achterstand bij rust was niet eens onlogisch. Al kwam die laat tot stand en was met 2-0 aan de ruime kant. Maar daar had Léon de Bruin in de 44e mi nuut én na zestig seconden bles suretijd uiteraard lak aan. Kamikaze Hoewel de aanvaller na de pau ze nog twee fraaie kansen miste, was de angel toen wel zo'n beet je uit zijn spel verdwenen. Al thans, uit het geniale deel van De Bruin. Het 'gekke' in de aan valler kwam ruim een kwartier voor tijd weer bovendrijven toen hij Jaap Esser als een kami kaze torpedeerde. Waar een ro de kaart meer dan op zijn plaats was, trok scheidsrechter IJpe- laar - die na een goede eerste helft het spoor na rust enigszins bijster raakte - slechts geel. De Bruins ploeggenoot Danny Muilwijk kon er tien minuten na de pauze wel af na zijn twee de gele kaart en ook Jeffrey Frij- ters haalde het einde niet. De Kloetinge-verdediger kreeg voor rust geel voor commentaar op de leiding en constateerde ne gen minuten voor tijd dat zijn correcte sliding op de bal voor Stefan Walhain aanleiding was de stervende zwaan perfect te imiteren. IJpelaar trapte er in en gaf Frijters zijn tweede gele prent van de middag. Tempo maken De eindstand was toen al lang en breed bereikt. Omdat Kloetin ge in de eerste fase na rust wel deed wat het in de eerste helft naliet: tempo maken. Niels Ko- le, die net als vorige week in de basis stond, beloonde dat al na negen minuten met een fraaie treffer (2-1) en tien minuten la ter was dezelfde speler verant woordelijk voor de gelijkmaker. Kloetinge leek vervolgens erop en erover te gaan, maar kon niet doordrukken. „Ik was vooraf al bang voor zo'n wedstrijd", stel de Roks, die Rijsoord met twee duels te gaan nu op gelijke hoog te met Kloetinge weet. „Schellui nen is een pleurisploeg, waarte gen het moeilijk voetballen is." Helemaal als je eigen ploeg over loopt van angst voor de geniale gek Léon de Bruin. Schelluinen-Kloetinge 2-2 (2-0). 44. Léon de Bruin 1-0. 45+1 Léon de Bruin 2-0, 54. Niels Kole 2-1, 64. Niels Kole 2-2. Scheidsrechter: J.M. IJpelaar (Kaatsheuvel). Rode kaarten: 55. Danny Muilwijk (Schelluinen, tweemaal geel), 81. Jeffrey Frijters (Kloetinge, twee maal geel). Gele kaarten: Stefan Walhain, Léon de Bruin, John Steenland (allen Schelluinen), Emiel Dorst (Kloetinge). Aantal- toeschouwers: 310. Kloetinge: Joan van Belzen, David den Hollander, Jeffrey Frijters, Rien de Bruine (38 Jaap Esser), Joffrey Geldof; Johan de Goederen (62 Emiel Dorst), Niels Kole, Ro nald Zuijdwegt; Wilco de Valk, Ferry Alfons, Istvan Bakx. Joffrey Geldof speelt voor ruiter nadat Niels Kole na zijn tweede doelpunt tegen Schelluinen net klaar is met zijn eretocht langs de supporters van Kloetinge. foto Ad van Hasselt Omstreden strafschop wordt Goesenaren fataal (1-0) in strijd om periodetitel NIEUWDORP - Het restant van het op 29 januari gestaak te duel tussen Nieuwdorp en AZW duurde zaterdag nog 61 minuten. De eerste zestig minuten daarvan waren niet aan Nieuwdoip besteed om nog verandering te brengen in de 0-1-achterstand. Maar in de slotminuut knalde Corné Nieuwkerk vanaf de stip raak: 1-1. Zonder Turan Dogan, die aan het door arbiter Kenson ge staakte duel een schorsing van acht duels overhield, be gon Nieuwdorp met veel inzet aan de wedstrijd. Maar de ploeg was aanvallend machteloos. In de laatste minuut be ging AZW-verdediger Gerben Steyaart echter een onno dige overtreding op Ferhan Topal. Corné Nieuwkerk schoot koelbloedig raak vanaf de stip: 1-1 GOES - In de tweede klasse van het zaterdagvoetbal won De Meeuwen met 3-1 bij Kapelle, dat mede door een ge brek aan inzet geen partij was voor De Meeuwen. De gas ten kwamen via Maarten Brasser en Michiel Brouwer op een 0-2-voorsprong bij rust. Net voor de pauze zorgde Jo zef den Hollander uit een scrimmage voor 1-2, maar De Meeuwen bleef ook in de tweede helft de betere ploeg. Acht minuten voor tijd strafte Michiel Brouwer zwak uit verdedigen af met de beslissende derde treffer. VLISSINGEN - In de vijfde klasse B van het zondagvoet bal was dit weekeinde slechts één wedstrijd: de resteren de 35 minuten van de in november vorig jaar bij 2-2 ge staakte derby van Vossemeer. NVS scoorde nog twee maal, won het duel dus met 4-2 en passeerde Oud Vosse meer op de ranglijst. In het eerder gestaakte duel maakte de thuisploeg een 0-2-achterstand goed en kwam terug tot 2-2. Na de her vatting was de eerste kans voor de Vosmeer-speler die des tijds de (omstreden) gelijkmaker verzorgde. John Vroeg- op. Zijn inzet werd echter gestopt door de doelman van NVS. Even later profiteerde Joris Nagelkerken aan de an dere kant van de gebrekkige organisatie achterin bij de thuisploeg: 2-3. Doelman Michel Neelen voorkwam in de 15e minuut nog dat het duel vroegtijdig beslist werd, maar ook hij was tien minuten later kansloos op de kop bal van Joris Nagelkerken: 2-4. GOES - De vrouwen van Smerdiek hebben na de 6-1-ze- ge op Peursum en het onverwachte verlies van concurrent Barendrecht tegen Jodan Boys nog één punt uit drie duels nodig voor het kampioenschap van de tweede klasse. De wedstrijd tegen Peursum leverde geen enkel probleem op voor de ploeg van coach Scherpenisse. Via treffers van An ne Hage(3x) en Ilse Polderman was het bij rust al 0-4. Len ny Stoutjesdijk zorgde voor 0-5. Een strafschop leverde 1-5 op en de laatste treffer was van Ilse Polderman, die een solo van Anne Hage bekwaam afrondde. De vrouwen van Oostkapelle verloren in de eerste klasse in een zwakke wedstrijd met 1-0 van degradatiekandi daat Rijsoord. Onder erbarmelijke omstandigheden bakte de Zeeuwse ploeg er niet al teveel van. De wedstrijd leek in een bloedeloze 0-0 te eindigen, maar vlak voor tijd mocht de thuisclub in buitenspelpositie doorgaan en dat bleek prompt voldoende voor de 1-0. door Roeland van Vliet RIDDERKERK - SSV'65 maak te zaterdag geen enkele aan spraak op de winst en verdiende niet eens een gelijkspel. Maar de manier waarop uiteindelijk van Rijsoord werd verloren (1-0). was wel een beetje zuur. Het eni ge doelpunt van de wedstrijd kwam namelijk uit een straf- gegeven na een handsbal van Maurice van den Hemel. Een lange pass van achteruit gleed door op het zeiknatte veld en stuitte op tegen zijn hand. „Voor zo'n bal fluit je toch niet", zei trainer Cees Houtepen verontwaardigd. „Ik vind dat we hier bestolen zijn." Hout epen was niet te spreken over het ingrijpen van scheidsrechter Van de Linde uit Wemeldinge in de 73e minuut. „Wat had mijn verdediger op dat moment dan moeten doen? Hij kan moeilijk met z'n handen op z'n rug gaan lopen." Middenvelder Pim Bruins was het met hem eens. „Een scheids- i rechter ziet toch ook dat een bal 'n nat en hobbelig veld raar op kan stuiten? De hele tijd zie je dat we in de wedstrijd blij ven en hoop je op een goed resul taat. En dan geeft hij voor zo iets een strafschop. Dat is wel heel lullig." Dat SSV'65 zaterdag is bestolen van een punt, gaat toch te ver. De thuisploeg, de nummer twee jn de eerste klasse C, was name- "jk stukken beter dan SSV'65, de nummer vier. Waar Rijsoord in het inhaalduel zo'n acht opge legde kansen kreeg, was de Goe- se formatie maar één keer dicht bij een doelpunt. Dat was hal verwege de eerste helft. Dennis van der Welle schoot vanaf ruim twintig meter op het doel, waar na Paul Bom de bal in kon glij den. Maar hij miste de bal op een haartje na. Periodetitel Het was ook de teleurstelling die Houtepen tot zijn uitspraak bracht. De oefenmeester had met zijn team op de derde plaats willen komen. GJS (20 duels, 34 punten) was zaterdag vrij en SSV'65 (19 duels, 31 punten) kon bij winst op gelijke hoogte komen en de Gorinchemse ploeg op doelsaldo zelfs passeren. Dan had SSV'65 nog zicht gehad op de derde-penodetitel. En als die niet behaald zou worden, zou de ploeg met een derde plaats in de competitie een periodetitel over nemen van Rijsoord of Kloetin ge en zich zo verzekeren van de nacompetitie. „Dat hebben we nu niet meer in eigen hand", zei Houtepen. ,,We zijn nu onder meer afhankelijk van wat Kloe tinge komend weekeinde tegen GJS doet." Al in de eerste twintig minuten had SSV'65 het zeer zwaar. Rijs oord combineerde vlot op het glibberige veld. Twee keer dook Rob van der Veen op voor het doel van SSV'65, twee keer red de Christol van Campenhout. Ook in de beginfase van de twee de helft, de tweede periode waarin Rijsoord nauwelijks af Johan de Rooij van Rijsoord (links) probeert de bal weg te krijgen voor SSV'65-middenvelder Pim Bruins 'm kan beroeren. foto Rob Kamminga te stoppen was, hield de ervaren goalie zijn ploeg in de race. Rijs- oord-spits Raymond Smit werd in de 57e minuut door Van der Veen vrij voor het doel gezet, maar zowel zijn eerste als zijn tweede inzet werd gekeerd door Van Campenhout, Daarnaast had de doelman het geluk dat Raymond Smit nog een keer een bal op de lat lobde en invaller Casper Nieuwenhuizen met een venijnig schot eveneens de dwarsligger raakte. Alleen op de elf-metertrap van Smit had de routinier geen antwoord.v SSV'65 kon niets anders doen dan kijken hoe het steeds zwijn de. Dennis van der Welle en Pim Bruins, die na zijn ziekte van Pfeiffer weer voor het eerst in de basis stond, hadden nog wel prima acties in huis, maar be reikten Paul Bom en Christiaan Boon nauwelijks. Toen beide spitsen vlak voor de 1-0 uitvie len - Boon met een knieblessure, Bom met een enkelblessure - raakte SSV'65 ontregeld. Pim Bruins en Peter de Jong werden naar de voorste linie doorgescho ven, maar konden geen gevaar stichten. Zaterdag, als Rijsoord naar Goes komt, krijgt SSV'65 de kans om zich te revancheren. „Ze zullen een heel ander SSV tegenover zich krijgen", zei Houtepen cryptisch, waama hij er het zwijgen toe deed. De za terdag geschorste Jan Willem van Dijk en Björn Langeveld zijn dan weer terug. Bruins: „Wij zullen moeten proberen meer druk te zetten. En als ze dan een foutje maken, moeten we er snel uitkomen." Rijsoord-SSV'65 1-0 (0-0). 73. Ray mond Smit 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: C. K. van de Linde (Wemeldinge). Gele kaart. Ronnie Hillebrand (SSV'65). Aantal toe schouwers: 350. SSV'65: Christol van Campenhout; Michel de Groote, Maurice van den Hemel, Peter de Jong, Arman do Probert, Ronnie Hillebrand, Marcel Kole, Pim Bruins, Christi aan Boon (68. Stefan Paardekoo- per), Paul Bom (72. Elco de Schip per), Dennis van der Welle. foor Frits Bakker HOEK-Het ruzietje na afloop ging om "ras. Twee trainers liepen elkaar straal l'oorbij na een duel dat niet veel om het i ...d- Hoek-trainer Eric Tetaert, ge- 'ukkig met de 3-1-winst op Heerjans- Had geen zin er veel woorden aan ""1 te maken. Hans Maus. zijn collega, kef zich nog lang beklagen. Eerst ®v« de scheidsrechter, die Hoek wel en Oansdam geen strafschop gaf. Daar- ®aJ)Ver Tetaert. „Hij heeft nog niet het ">en om me een hand te geven." Tetaert: „Ik ken deze man niet, heb e.m °°k niet opgezocht bij de war- rong-up. Na afloop wilde hij niet meer. Ik heb voorgesteld een pint te drinken, maar hij was kwaad. Het is zo'n man die van niets een drama wilde maken." Voor Tetaert telde alleen het resultaat en de nabije toekomst. Twee duels voor het einde (Dovo uit en ARC thuis) valt er nog een ticket voor de Amstel Cup te verdienen. De Vlaming wil het seizoen niet met half werk eindigen. Waar zijn elftal tegen Heerjansdam soms weg droomde in het waterige zonnetje, bleef Tetaert wakker. Vanaf de kant waakte hij ervoor dat de spelers in een oude kwaal verviel. Het werd na rust van 2-0 nog 2-1, daarna schoot Sam Ysebaert een strafschop binnen: 3-1. Op de zege viel niets af te dingen. Al morde Maus over de Sleeuwijkse arbi ter Roeland. „Wij hadden ook minstens één strafschop moeten krijgen." Vriendelijk en galant waren de trainers niet tegen elkaar. Tetaert bleef lang in de kleedkamer, Maus reageerde zich in de gang af. „Het is een vreemde trainer hoor", zei hij over de Belg. Hij hekelde het sociale gedrag, maar snapte ook niets van de tactiek. „Wie haalt er nou zijn beste speler uit het veld?", zei Maus over de wissel van Pieter de Mun- nik Tetaert: „Ik wisselde De Munmk omdat hij een voetblessure heeft. Hij mag spelen, maar wordt na het seizoen geopereerd." Hoek heeft na de 3-1 nog kans op een periodetitel, al moet de ploeg de twee resterende duels wel winnen. „Ik voel me nog scherp, we moeten het kunnen halen", zei Ysebaert. Wesley de Smet voorziet twee zware weken. „Je ziet aan de meeste spelers dat we aan het einde van onze krachten zijn. Heel het jaar is er vlijmscherp getraind. Dat be gint nu door te wegen, al willen we alle maal graag die Amstel Cup halen." Hoek oogde voor rust gretig genoeg. De Munnik groeide uit tot beste man op het veld. maar de twee goals kwamen uit onverwachte hoek. Nyim Melki scoorde na tien minuten met een schot in de verste hoek. Tien minuten later viel de tweede na een voorzet van De Smet en een misser van doelman Kor- ncll Kramer. Thijs Binnerts tikte in. Vlak voor tijd kwam Heerjansdam op 2-1 via Jamal El Ghannouti. Maar voor dat de schade groter werd, kreeg Hoek hulp van de arbiter. Nyim Melki ging makkelijk tegen de grond bij het passe ren van de keeper. Ysebaert legde van elf meter de eindstand vast. Hoek-Heerjansdam 3-1 (2-0). 10 Nyim Melki 1-0, 20. Thijs Binnerts 2-0, 79. Ja- mal El Ghannouti 2-1, 88. Sam Ysebaert 3-1. Scheidsrechter I. Roeland (Sleeu- wijk). Gele kaart: Pieter de Munnik (Hoek), Adil Bouziani, Jimmy Wessels, Komell Kramer (Heerjansdam). Aantal toeschomvers 550. Hoek: Füip van der Voet; Charly Okone- do, Stijn Porteman, Djamel Buyse, Wesley de Smet; Ramazan Yuruk, Jeroen van de Broeke, Pieter de Munnik (73. Thomas Ra- gut), Nyim Melki; Thijs Binnerts (52. Ste ven de Croock), Sam Ysebaert. door Barry van der Hooft ZWIJNDRECHT - Het was een typerend moment, ruim 25 minu ten voor het eind. Corné Nuyes, linksback van Rillandia, stapte naar voren om zijn tegenstander buitenspel te zetten, terwijl zijn drie medeverdedigers het tegen overgestelde deden. Beter kon het onsamenhangende spel van de hekkensluiter in de eerste klasse niet worden weergege ven. Rillandia hing zaterdag na een sterke openingsfase bijna een uur als los zand aan elkaar en leed tegen VVGZ de elfde ne derlaag van dit seizoen: 3-1. Dat de ploeg van trainer Wim van Nijnatten in Zwijndrecht verloor, had niemand na de eer ste dertig minuten kunnen ver moeden. Rillandia was de betere ploeg, toonde initiatief en creëer de een paar dotten van kansen. Het probleem waarmee de ploeg al een heel seizoen worstelt, kwam echter pijnlijk aan het licht. Scoren is namelijk bijna een zeldzaamheid geworden. Rillandia scoorde tot aan zater dag slechts zestien keer in ne gentien duels en daarvan nam Michel Smits er tien voor zijn re kening. De sterke spits trainde door een enkelblessure echter al weken amper, maar startte za terdag gewoon omdat Van Nij natten niet meer smaken heeft. -De topscorer kon echter amper uit de voeten, zeker niet nadat hij zich in de 26e minuut na een luchtduel verstapte. Rillandia had op dat moment al lang op ruime voorsprong moeten staan, maar Padden van den Water en Smits kregen de bal niet tegen het net en WGZ kon een eigen goal net voorkomen. Verwaarlozen „Het missen van kansen is type rend voor dit seizoen", zei Van Nijnatten na afloop. „Als we niet op voorsprong komen, krij gen we het iedere keer verschrik kelijk moeilijk. En zodra we dan een tegendoelpunt krijgen, is het over en uit. Spelers gaan hun taak verwaarlozen, vanaf de kant heb ik er geen grip meer op en meestal geven we door per soonlijke fouten dan ook een tweede goal weg." Nadat Rillandia verzuimde te scoren, deed de thuisploeg dat na 37 minuten uit de tweede ech te kans wel. Het was ook meteen uit een mooie aanval over vier schijven, die door Enk Zwaan werd afgerond (1-0). Vanaf dat moment was het over en sluiten voor Rillandia. Meteen na rust sloeg WGZ opnieuw toe, toen Jeroen Bezemer de slapende ver dediging op snelheid klopte en ook doelman Kees Lozekoot om speelde (2-0). WGZ tikte de be zoekers in het restant simpel weg en scoorde via de afgekeur de prof Rick Versteeg (ex-NAC) nog een derde keer. Peter Ke pers maakte de stand vlak voor tijd iets draaglijker (3-1), waar WGZ daarvoor nog vier open kansen onbenut had gelaten. Van Nijnatten: „Het geloof en vertrouwen was weg en we mis sen jongens die kunnen bikke len. Met Martij n van Elzakker. Arjan Koopmans en Mehmet Dolma koos ik voor een aanval lend middenveld, maar als het niet loopt, heb je weinig aan die jongens. Hun omschakeling is dramatisch en een aantal ande re spelers kan het niveau ge woon niet aan." De trainer had zaterdag ook slechts dertien spelers tot zijn beschikking. En dat bij een eer steklasser! Keuze „Het is de keuze van de voorzit ter mensen van buitenaf te ha len, terwijl een aantal eigen spe lers net zo goed is. Als ik dit vooraf had geweten, had ik zelf nog wel wat jongens proberen mee te nemen. Ik dacht dat er bij Rillandia iets stond, maar dat is dus niet zo. De trainings- arbeid van veel jongens is te laag en dan kun je ook niet opti maal presteren. Dat hebben we vandaag weer kunnen zien De nacompetitie is nu nog het hoogst haalbare voor ons. al zal dat gezien het voetbal van van daag ook nog moeilijk worden." VVGZ-Rillandia 3-1 (1-0). 37. Erik Zwaan 1-0, 50. Jeroen Beze mer 2-0, 65. Rick Versteeg 3-0, 89. Peter Kepers 3-1. Scheidsrechter J.A.M. Stange (Zevenbergen). Gele kaart: Rick Versteeg en Jeroen Be zemer (beiden WGZ). Aantal toe schouwers: 175. Rillandia: Kees Lozekoot; Michiel van Trijen (66. Jacco Baas), Peter Kepers, Chiel Dubbeld, Corné Nuyes; Mehmet Dolma, Ralph Kuijpers, Arjan Koopmans, Mar- tijn van Elzakker; Michel Smits (74. Richard van de Hoest) en Pad den van den Water.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19