Swift pas in tweede helft op schot Vlissingen verspeelt voorsprong PZC Tafeltennissers van Middelburg zijn bijna veilig Kwiek verzekerd van promotieduel Korfballers Tjoba spelen niet goed, maar winnen wel Gillissen wordt trainer Swift Aanvalsdrang Elenbaas en Dees onbeloond in Borssele maandag 11 april 2005 door Jan Roovers GOES - Met overwinningen voor Tjoba, Swift en TOP kvvain de winst van de tiende competi tiedag in het veldkorfbal vooral bij de Zeeuwse subtop terecht. Het gros van de derde- en vier deklassers liep tegen een neder laag op. Tjoba-Kios (N) 13-6: Tegen een erg zwakke tegenstander hoefde Tjoba niet het beste spel boven te halen. „En dat was maar goed ook, want zelf waren we ook niet super", zag coach Ko Crucq. Hij zag zijn ploeg veel fouten maken en rommelig spe len. Zonder averij op te lopen kwam toch 5-1 op het score bord, maar moest na een verslap ping bij 6-5 de ploeg toch nog aan de bak. De versnelling voer de ongehinderd naar 13-6. Scores Tjoba: Gerben van Boven 4, Jolanda Gelok 3, Eric van Zon 2, Petra Rijn, Kim Hollestelle, Mar cel de Dreu en Pieter Potter 1. Sagitta-TOP 9-11: In de strijd om de tweede promotieplaats in de tweede klasse zett^ TOP een belangrijke stap. De ploeg van coach Blaas de Ridder pakte de wedstrijd tactisch aan, speelde gedreven, als collectief bijna MIDDELBURG - Ralph Gillis sen wordt met ingang van vol gend seizoen trainer-coach van de korfballers van Swift uit Mid delburg. Gillissen, jarenlang speler van de Middelburgse formatie, is daarmee terug op het oude nest. Gillissen volgt bij Swift Marian ne Marinissen op, die een succes volle periode dit seizoen afsloot met promotie naar de eerste klasse in de zaal en dat kunstje waarschijnlijk ook gaat flikken op het veld. In de tweede klasse G is Swift met nog vier wedstrij den te gaan met voorsprong kop loper. door Wim de Vos BORSSELE - Niet de aanval werd zaterdag in het EPZ-erite- rium van Borssele beloond. Daar waar met name renners als de jeugdige Tim Dees en vooral Rein-Jan Elenbaas pro beerden hun slag te slaan, kon den uiteindelijk de spurters furo re maken. Daarin was Johan Peeman uit het Brabantse Rijs- bergen de sterkste, voor Henny Rovers uit Oud-Gastel. Het was zaterdag iets van 'als twee honden vechten om een been, gaat de derde er mee heen'. Vooral de twee sterkste Zeeuwse blokken (Auto Team met onder anderen Johnny van der Klooster en Bee-Bike met Eric Vereecken) attaqueerden el kaar veelvuldig. Die strijd werd overigens niet alleen sportief, maar soms ook verbaal uitge vochten. Die onderlinge concurrentie strijd tussen de twee Zeeuwse ploegen was er wellicht de oor zaak van dat er veelvuldig een ontsnappingspoging op touw werd gezet. Maar meer dan hon derd meter kregen de vluchters nimmer. Daardoor bleef het pe loton steeds op het vinkentouw zitten en kregen de defensief rij dende coureurs telkens de gele genheid terug te komen. Uitein delijk konden zij daardoor ook meestrijden om de hoofdprijs. Vooral Rein-Jan Elenbaas was regelmatig bij de vluchtpogin gen betrokken, maar ook John ny van der Klooster en Tim Dees lieten hun gezicht behoor lijk in de voorste gelederen zien. Zij kregen een paar maal de hulp van Henny Rovers, maar telkens werden ze weer terugge haald waarbij met name Eric Vereecken zich regelmatig mani festeerde. Ook de laatste onder neming in de slotkilometers van Dees, Elenbaas en Rovers kreeg niet de goedkeuring van de groep, waardoor een spurt de be slissing moest brengen. Daarin toonde Johan Peemen zich heer en meester. Met een lengte voor sprong klopte hij Henny Rovers en Middelburger Tjitte van de Buys. In de overige categorieën ging de zege naar Dylan de Kok uit Steenbergen (amateurs B), Kje- ld van der Lijke uit Middelburg (veteranen) en Marcel Clement uit Goes (S/P). vlekkeloos en haalde daar ver diend voordeel uit: 2-4 en 4-6 bij rust, daarna zelfs een gat van drie doelpunten. „We haal den het volle rendement uit de weinige kansen die we kregen", vond De Ridder. Ad Bezemer was de absolute uitblinker. Scores TOP: Leon Kloet 3, Jantine Meulmeester en Mirjam Kloet 2, Marlies Nieuwenhuyze, Petra de Ridder, Niels Wattel en Ad Beze mer 1. Swift-Ondo 12-4: De Walcherse derby in de tweede klasse kende een verrassend: 0-2. De thuis ploeg scoorde pas na ruim twin tig minuten en de 3-3-ruststand gaf vervolgens aan dat beide ploegen aanvallend teleurstel den. Pas na 4-4 en een door On- do gemiste 'stip' kwam koploper Swift aanvallend los: in èèn rak liep de thuisploeg toen naar 12-4. „We hadden alleen balbe zit, geen schot, geen rebound", zei coach Edwin Coppoolse van Ondo. „Kansen zat om de wed strijd eerder te beslissen, maar zwak afwerken verhinderde dat", zette coach Marianne Mari nissen daar tegenover. Scores Swift: Richard Geldof 3, Mabel van de Velde, Ivo de Hond en Roel Klootwijk 2, Anita Hoeks tra, Angela Verduin en Pascal Cas- tenmiller 1. Scores Ondo: Martijn Walraven 2, Mirte Hoogwerf en Wim Allaart 1. Derde klasse DSO-Stormvogels 10-7: Zonder Jan Theune en Linda Lievense bleek Stormvogels aan kwaliteit te hebben ingeleverd. „En de vorm is op dit moment ook niet optimaal", weet coach Richard Ollefers. Al vroeg met 3-0 ach ter had de achtervolging te wei nig inhoud om de aansluiting te maken. „Maar we zijn niet weg gespeeld", vond Ollefers. Scores Stormvogels: Renè Gr oen- leer en Arjen Schoe 2, Loura Klei- nepier, Frank Peene en Arno San- derse 1 Olympia S-Seolto 11-8: Seolto kwam sterk uit de opening, ver raste de thuisploeg volkomen en zag na 1-3, 2-4 en zelfs 3-6 de eerste overwinning dagen. Een maal bekomen van de schrik vocht de thuisploeg zich echter terug in de wedstrijd en naar 6-6 bij rast. „Daarna hadden we het verdedigend wel op orde, maar liep het aanvallend niet meer", constateerde coach Ellen Stroo. Scores Seolto: Rob Harthoom 3, Ineke Stroo en Harry Kerkhof 2, Anja Ovaa 1 Vriendenschaar (B)-Togo 13-8: In een qua spel gelijk opgaande eerste helft was Togo wat onge lukkig met de afwerking en keek daardoor tegen een geflat teerde 9-5-achterstand bij rust aan. Sterk terug naar 10-8 werd de aansluiting echter niet gevon den en was 11-8 na een straf- worp net dat mentale tikje dat Togo niet kon hebben. Scores Togo: Yvonne Joziasse en Roel Schipper 2, Annelies van Zon, Marcel Joziasse, Edwin Ma- chielse en Comè van Rooyen 1 All Ready-Spirit 14-4: Aan het einde van de eerste helft vond All Ready een wapen tegen het achterverdedigen van Spirit. In het vervolg behaalde de koplo per een rimpelloze zege. Scores All Ready: Dennis Voshart 1, Remy Quist 3, Desiré Voshart 2, Manon Torensma 1, Henk de Graaf 4, Jan-Willem van Nieuwen- huijzen 3. Vierde klasse In de vierde klasse B verloor koploper Atlas met 10-7 bij Scheldevogels. „We speelden een bar slechte wedstrijd. De vorm is afwezig, we zitten in een dip, moeten het even hebben van werkkorfbal. Maar dat bleef hier zonder resultaat", aldus coach Hans de Meij. Een aanvallend onmachtig Blauw Wit verloor uit bij Luc- tor met 10-7. Volharding kwam in Breskens tegen BKC naar verwachting niet in het stuk voor: 17-8 voor BKC. Tjoba-speler Marcel de Dreu (rechts) passt de bal in de wedstrijd tegen Kios. foto Willem Mieras door Peter Snelders TERNEUZEN - Ondanks de ne derlaag (3-2) op eigen veld te gen Tempo blijft Vlissingen uit zicht houden op het derdeklas serschap. De ploeg staat wel op de laatste plaats, maar houdt Spijkenisse en Krimpen binnen het schootsveld. De vrouwen van Vlissingen pres teren beter in de derde klasse A. Zij wonnen met 4-1 van het op de derde plaats staande Rapid en nemen die plaats door deze zege over. Het vrouwenteam van Rapide speelde gelijk bij het op de veilige tiende plaats staande DES. De kloof met die ploeg blijft daardoor zes pun ten. Mannen Vlissingen-Tempo 2-3: Vlissin gen maakte het de veel hoger ge klasseerde bezoekers knap las tig, maar kon die ploeg geen punt afsnoepen. Toch startte de thuisploeg hoopvol. Al na vijf minuten opende Maarten Jis- koot de score en halverwege de eerste helft tekende Joost Jis- koot 2-0 aan. Op een voor Vlis singen bijzonder ongunstig mo ment, op slag van rust, kwam Tempo op 2-1. In de tweede helft was Tempo de betere ploeg. Het veldoverwicht werd uitgedrukt in tien strafcorners en twee doelpunten. Vlissingen kon daar slechts twee strafcor ners en enkele gemiste kansen tegenoverstellen. Het winnende doelpunt viel halverwege de tweede helft. Oudenbosch-Olympia 2-1: Een gelukkige zege van de thuis ploeg. Olympia was vrijwel de gehele wedstrijd sterker, maar sprong erg slordig met de vele kansen om. In de eerste helft werden zes tot zeven kansen ver- pratst. Tegen de verhouding in kwam de thuisploeg via een uit val op voorsprong. Die ploeg scoorde vijf minuten voor de pauze zelfs 2-0. Via een knap uit gespeelde aanval liet Pieter Nijs- ten kort na de doel wisseling 2-1 noteren. Daarna volgde grote druk van Olympia. De gelijkma ker hing in de lucht, maar viel niet. DES-Rapide 4-1: Een geflatteer de uitslag. Het was een open duel met kansen voor beide teams. Voor hetzelfde geld had er na afloop 4-4 op het wed- strijdformulier gestaan. Rapide verzuimde echter tal van kansen te verzilveren. Ook DES leed aanvankelijk aan dat euvel. Die ploeg kreeg twee strafballen in de eerste helft. Die werden bei de op knappe wijze door Koen Schouten gestopt. Vijf minuten na de rust werd het toch 1-0. Nauwelijks twee minuten later zorgde Michiel van Putte voor 1-1. Twee door Rapide betwiste doelpunten brachten DES tus sen de 57e en 60e minuut op 3-1 In de laatste minuut werd het zelfs nog 4-1. Vrouwen Vlissingen-Rapid 4-1: Een over wicht, snel uitgevoerde aanval len en goed genomen strafcor ners bezegelden het lot van Ra pid. Net voor het kwartier nam Vlissingen de leiding uit een be nutte strafbal van Ilse Dron- kers. Drie minuten voor de rust scoorde Barbara Kouwijzer uit een strafcomer. Het veelvuldig trainen daarop blijft niet onbe loond. Zo ook in de 39e minuut, toen Iris Koole uit de rebound van een strafcorner 3-0 maakte. Eveneens uit een strafcorner zorgde Merel de Kam tien minu ten later voor 4-0. Pas in de slot fase kon Rapid iets terug doen en 4-1 scoren. DES-Rapide 2-2: Hoewel Rapi de de achterstand op mededegra datiekandidaat DES niet ver kleinde, sprak coach Peter van de Kerkhove toch over een goe de wedstrijd waarin een stijgen de lijn zichtbaar was. Een ster ke start werd in de vijfde mi nuut beloond met een doelpunt. Op aangeven van Karin Martens maakte Sonja Matena 0-1. DES scoorde vervolgens uit de eerste strafcorner de gelijkmaker. Een strafcornervariant van Rapide leverde de 1-2 op via Marlieke van Ommen. In de tweede helft probeerde Rapide de voor sprong uit te bouwen. Dat resul teerde in wat kansen, maar geen doelpunten. Integendeel. Tien minuten voor het einde kwam DES zelfs langszij uit een du bieuze strafbal. Goes-Made 4-3: Doordat Goes veel kansen miste, bleef een veel zwakker Made geloven in een gunstige afloop. De bezoekers kwamen vrij vroeg op voor sprong, maar nog voor de pauze boog Goes die achterstand om in 2-1 door treffers van Wies Adrianow en Ghisella Waltman. In de twede helft liet Goes zich twee keer verrassen en kwam Made zelfs op 2-3. Een sterk of fensief van de thuisploeg lever de alsnog de verdiende zege op. Ghislaine Waltman zorgde voor 3-3 en Wies Adrianow liet 4-2 noteren. door Alex Krappen MIDDELBURG - In de laat ste wedstrijden misten de ta feltennissers van TTC Middel burg kans op kans om zich veilig te spelen in de twede di visie. In het degradatieduel te gen concurrent Avanti (7-3) werden die kansen wél benut. Het gevolg is dat de Middel burgers nu zes punten voor staan op datzelfde Avanti en dat behoud vrijwel zeker is. De gevierde man bij de Mid delburgers was Wim Weg man, die ondanks een slepen de rugblessure drie partijen won. Marijn Veygen won tweemaal, Jan Henk Bomhof één keer. Volgende week heeft TTCM aan vier punten genoeg voor behoud in de tweede divisie. Eén van de mogelijke tegenstanders wordt dan SAR/Rabobank, dat door een 10-0-zege op de gradant Nieuwenhagen kampioen werd in de derde divisie. De Zeeuws-Vla mingen staan met één wed strijd te gaan dertien punten voor. De SAR-vrouwen wonnen met 6-4 van Torenstad. Kim 't Hooft bekroonde een tac tisch sterke wedstrijd met drie zeges, Simone de Klerk kwam tweemaal tot scoren. Naomi Schelfhout won geen partijen, maar had wel een aandeel in het gewonnen dub belspel. SAR wordt tweede en kan zich opmaken voor een wedstrijd tegen de nummer acht van de eredivisie om één plaats in die klasse. Voor de reserves van SAR blijft de kans op degradatie aanwezig. Weliswaar snoepte SAR 2 vier nuttige punten mee in de wedstrijd tegen kop loper Maasbree, maar het ver schil met de nummer vijf Do- cos 2 bedraagt slechts twee punten. Volgende week kan SAR 2 zich in de wedstrijd gen degradant JCV definite veilig spelen. Het derde team van SA1 werd door een 6-4-zege o; Fürst Kantoors 2 kampiog in de vierde divisie. Nathal van Wolffelaar en Man® Munnen wonnen tweemaai Chantal Remorie voegde punt toe. In de hoofdklasse speelden^ mannen van SAR 2 zich ve| door nummer zes Hotakj met maar liefst 10-0 vanta# te vegen. Ook TTC Mid& burg 2 is na een 6-4-zege et OdT verzekerd van een \z lengd verblijf in deze klas Beide Zeeuwse teams mog volgende week onderling maken wie derde wordi. Ind« andere poule verloot Smash'76 kansloos met 8-1 van Valkenswaard 2. Daar- mee is degradatie zeker vw het Thoolse team. In de jongens A-klasse gi^ de derby tussen Arnemuide en TTC Middelburg gelijk o; tot 2-2, daarna werd het ver schil in basiskwaliteit en var heid ook in de score tot drukking gebracht. Uiteinde lijk kwam Arnemuiden goed weg met twee punt® TTCM staat nu vast op de de- de plaats, Arnemuiden sta;; vijfde en weet nummer ze Belcrum 2 op slechts driepo ten achterstand. In de C-klasse won Reynas met dikke 10-0cijfers \z Wibats en staat daardoor vr vast op de tweede plaats. Ai- leen een wonder - een 9-1-e- ge op koplopr: VDN/Salamanders - kan det- tel nog in Hulst doen bek-j den. Reynaert 2 verloor e 7-3 van Kwiek en blijft vijf de. In de meisjes B/C-klassew® Arnemuiden de lastige ir, wedstrijd tege! Alexandria'66 met 6-4 e blijft daardoor tweede. Een strafcorner voor Tempo in het duel met Vlissingen. foto Lex de Meester door Peter van Kouteren GOES - Precies op het juiste mo ment overtroffen de volleybal- sters van derdedivisionist Kwiek zichzelf. Met als inzet een plaats in de nacompetitie deklasseerde Kwiek op vreemde bodem het op de tweede plaats gerangschikte Fusion: 0-4. Met nog één wedstrijd te spelen verzekerde Kwiek zich daar door van het spelen van promo- tie-en degradatiewedstrijden om een plaats in de tweede divi sie. De vrouwen en mannen van Morres/Hulst wonnen, maar leg gen zich neer bij degradatie. Morres/Hulst-Sarto 4-0 (25-18, 25-23, 25-23, 25-18): In de laat ste thuiswedstrijd namen vier speelsters afscheid van de eigen aanhang. Morres/Hulst draaide tegen de nummer vier vanaf het begin als een trein. Met een pri ma opslag werd Sarto het initia tief ontnomen. Assistent-coach EUy de Theije: „Met zó'n menta liteit kun je ver komen. Als ze dit toch eens veel meer hadden laten zien." Sarto leek met twee nederlagen op zak in de derde set tegen te scoren. Bij 18-23 be gon Anne Seghers echter aan een indrukwekkende opslag reeks. Morres/ Hulst scoorde keer op keer en vierde feest, toen de achterstand in winst was omgebogen: 25-23. De vier de set was geen probleem meer. Fusion-Kwiek 0-4 (15-25, 16-25, 22-25, 20-25): De ambiti euze thuisploeg trof het niet. Kwiek speelde misschien wel de beste wedstrijd van het seizoen en bestookte Fusion met een las tige service. Het gespannen spe lende Fusion had passend veel problemen en kon voor ruim 150 toeschouwers totaal geen spreiding in de aanval brengen. De eerste klap was meteen een daalder waard. Een ijzersterk Kwiek haalde in de eerste twee sets vernietigend uit, maar leek in de derde set naar een neder laag te worden gespeeld. Kwiek kwam echter sterk terug. Van 16-11 werd het 22-25. Dat bleek de genadeklap voor Fusion, dat de handdoek in de ring gooide. Savok-MWVC 3-1 (22-25, 25-18, 25-15, 25-17): Een goed verdedigend MWVC gaf aanvan kelijk geen krimp en was vooral blokkerend erg goed op dreef. Na verlies in de eerste set kreeg Savok met meer variatie in de aanval meer greep op de teg stander. De thuisploeg i voortdurend het initiatief i kreeg MWVC op de knieën. Morres/Hulst 2-DVO I (22-25, 25-18. 17-25, 21-2 Een aantrekkelijk duel. was het jonge Morres/Hulst 2 s constant genoeg speelde I ploeg speelde bij vlagen ga maar werd afgerekend op a soonlijke fouten. DVO profil» de op beslissende momeü van onrast bij Morres. Morres/Hulst-VTC Woerden! (26-24, 19-25, 25-20, 25-ï Morres/Hulst begon niet ba maar herpakte zich naarmate; eerste set vorderde. Nadatied; re speler zowat een keer fff had geserveerd, liep de thé ploeg uit naar een ruime vw sprong. Hoewel die nog flh slonk, werd de eerste set w nend afgesloten. Daarna onto! kelde zich een pover duel, was in de ploeg die minste foiiti maakte won. Mytilus-Jola/Olympus (24-26, 25-22,25-16,25-17):l) nieuw een prima wedstrijd een collectief Mytilus, dat ut eerste set een 14-8-achtereta ophaalde, maar in de sloths toch moest buigen. Daan stond er geen maat meer op b spel van de Goese formatie. Kj tilus serveerde uitstekend, scoö de in verdedigend opzicht® ruime voldoende en was aanrd lend zowel in het midden i aan de buitenkanten trefzeker. Smash'75-Kwiek 3-1 (26-ï 25-17, 21-25, 25-20): Zorè spelverdeler Michel Versa® was Kwiek eigenlijk niks min der dan Smash'75. Jeugspele Lennon Jonker maakte een va dienstelijk debuut. De Schou* se ploeg wond zich echter c| over een veelheid aan omstra den beslissingen van de scheid: rechter en werd daardoor'! zijn ritme gehaald. Aan hetsj van de vierde set liep zelfs o tweede-scheidsrechter uit onw de over de leiding weg. Groene Ster-WS'92 3-2 (25-» 25-20, 20-25, 21-25, 15-llp Vlissingers konden tegen he'3 gedegradeerde Groene geen vuist maken en werü door een vrijuit spelende thö ploeg in de eerste twee sets rü een nederlaag gespeeld. Daari liet WS'92 twee sets zien waf toe het in staat is, maar in de» slissende set trok Groene SU toch aan het langste eind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18