pzc Tom de Bom bedwingt de Hel Ajax blijft Co Adriaanse pijnigen Jimmy Muindi trotseert regen, wind en Limo Speler Kloetinge doet aangifte van mishandeling /irA ifwww.autoteam.nl f een afspraak voor onderhoud enu ontvangt een )room van Van Bon spat uiteen door lekke band in finale Parijs-Roubaix Arbiter geschorst wegens goklust Marathonloper in Bonn overlijdt Real Madrid doet nog mee Spanning stijgt in eerste klasse Boonen negende renner met dubbel Idactie: 0113-315640 www.pzc.nl Kail-redactie@pzc.nl 'Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie. ~1wn. Z"a. en Midden-Zeeland. 0113-315520, Zeeuws V'^nderen: 0114-372770; E»t 020-4562500. maandag 11 april 2005 maak op AutoTeam 1 LEUKE VERRASSING wil wlllan blljo 'kfahlé'n www.nutotaam.nl ROUBAIX - De op en rond de Ivélodrome van Roubaix verza melde wielerwereld kwam giste- U superlatieven tekort om de Kge van Tom Boonen in Pa- rijs-Roubaix te benoemen. De 24-jarige ster van het Vlaamse wielrennen reageerde zelf al éven uitgelaten op zijn triomf in de Hel van het Noorden. „Hij iwas niet te kloppen", zei Dirk Demol, tie ploegleider van de iverslagen George Hincapie en |de ontdekker van Boonen. L het moment dat 'Tom de Bom' op het middenterrrein van ie wielerbaan de leiderstrui van de ProTour kreeg omgehangen, blikte Leon van Bonterug op „Ik had even het gevoel dat ik hiervoor de overwinning reed", iei de-33-jarige Nederlander op Èdrukte toon. „Ik zeg niet dat ik Boonen had geklopt, maar ionder die ene lekke band had ik de strijd met hem aange durfd." Van Bon reed lek op zo'n zestig ilometer van de finish. Op het noment dat hij deel uitmaakte van de zeskoppige kopgroep, waarin ook Boonen, Hincapie, Recha, Michaelsen en Back- stedt reden. „Het was een prach- igekopgroep", vond de Davita- pn-Lotto-renner. Ook Van Bons ploegleider Hendrik Re- dant baalde van die lekke voor band De euforie rond Boonen iverziend zei hij: „Eén lekke band bepaalt in dit geval het ver- chil tussen winnen en verlie- ien Leon was ongetwijfeld met fomde vélodrome opgereden en dan had ik het nog moeten zien." Dat was balen dus, in het kamp van Davitamon en bij Van Bon zelf. „Ik kan niet ontkennen dat ik de laatste dertig kilometer re delijk gefrustreerd naar Rou baix reed. In de spurt om de zes de plaats wilde ik daarom mis schien laten zien hoe goed ik vandaag was." Parijs-Roubaix is voor Leon van Bon zijn droomkoers sinds hij de wedstrijd in 1994 voor het eerst reed. De poorten van de wielerbaan waren al bijna geslo ten, maar hij moest en zou Pa rijs-Roubaix uitrijden. „Ik ben daarna nooit zo sterk geweest als vandaag." Dat bleek uit al les. Nadat Pozzato voor Boonen het peloton vlak voor de kassei- strook van Hornaing, met nog zeventig kilometer te gaan, uit een had gereden, kwamen vijf renners op kop: Boonen, Pozza to, Backstedt, Michaelsen en Hincapie. Op de keien die volg den, konden Cancellara en Fle- cha het gat niet dichten. Van Bon zat iets te ver achteraan bij de aanval van Boonen, maar reed het gat verbluffend snel en gemakkelijk dicht. Hij vloog zelfs Cancellara en Flecha (die even verder ook de aansluiting konden maken) voorbij. „Echt, ik deed het met twee vingers in de neus. Zo gemakkelijk reed ik. Toen dacht ik: ik rijd hier om te winnen, en ik zat op mijn ge mak." Tot hij even later zijn voortube langzaam leeg voelde lopen. De wissel kostte niet eens zo veel tijd. „Ik kon een wiel aanpak ken van een helper langs de kant." Van Bon viel terug in een achtervolgend groepje. Zijn ploegmaats reden het gat dicht tot dertig seconden. „Toen ging ik zelf nog maar een keer. Ik kwam heel dichtbij, maar de achterstand was iets te groot. Op een gegeven moment voel je wat er aan het gebeuren is. De vijf vooraan hadden allang ge zien hoe sterk ik was vandaag en dan weet je dat ze er alles aan doen om te voorkomen dat je terugkomt." Er zat Van Bon nog iets dwars. „Vlak voordat ik de laatste keer het gat probeerde dicht te rij den, seinde ik Wauters in om mee te gaan en over te nemen zo dra ik stil viel. Marc was echter niet mee." Wauters wist wel waarom. „Op het moment dat ik reageerde, reed Tankink (ploegmaat van Boonen) me zo van de fiets, on voorstelbaar." Verbijten Terwijl Van Bon zich zat te ver bijten, reed Boonen in de finale ijzig kalm met Flecha en Hinca pie naar de meet. Niemand durf de hem aan te vallen. Bang dat ze waren voor een tegenaanval, zoals Boonen die vorige week plaatste in de Ronde van Vlaan- dei'en. Discovery-ploegleider Dirk De- mol: „Het klinkt vreemd, maar onze enige hoop was een sprint op de wielerbaan. Tom is in een normale aankomst de rapste van allemaal, maar op de wieler baan zou hij uit onwennigheid misschien een foutje kunnen ma ken." Hincapie won zo vorig jaar nog een groepsspurtje van Boonen op de wielerbaan. Een jaar later was alles echter anders. Boonen maakte geen enkele fout op de piste. Hij drong zijn medevluch ters de kopposities op en kwam op het juiste moment uit het wiel van de twee. Zijn status daarmee, zeker in ei- gen concurrentie een idee hoe ze keer terug. En dan is het om te gen land, verhogend naar die deze Boonen hadden moeten winnen." GPD van de onaantastbare. Na af- kloppen. Op Van Bon na dan. pagina 17 loop had niemand van de versla- „Geloof me, ik kom hier nog een jonkies slaan vleugels uit loorWilko Voordouw ROTTERDAM - Tot kilometer 35 leek er geen vuiltje aan de lucht voor Felix Limo. De Keni- aanse atleet, door het reclame spotje van Fortis prompt gepro moveerd tot bekende atleet, liep zonder problemen mee in de oep van de marathon in Rotterdam. Weliswaar was al duidelijk dat toptijd - mogelijk zelfs een Wereldrecord - onmogelijk was in de 25e editie van Rotterdam, hij leek zijn winst van vorig jaar lekunnen prolongeren. Toen sloeg het noodlot toe. Zijn hamstring speelde op. De lange pas werd korter zijn ademha ling zwaarder. jimmy Muindi, de verrassende winnaar van de jubileumafleve- nng, besloot daarop een accele ratie te plaatsen. Hij kwam los van Limo en zijn trainingsmaat je Jackson Koech en sloeg een jgaatje van twaalf seconden. Koech wist even niet wat hij nioest doen, zag dat Limo niet kon volgen en besloot de achter- volging op Muindi in te zetten. Het was te laat. Op de finish aan de Coolsingel had Muindi '(2.07.50) nog steeds een voor sprong van twaalf seconden op Koech (2.08.02). De vermoeid ogende Limo, toch als de grote favoriet gestart, eincügde als der- 'dein 2.09.01. Be winnaar van de zilveren ma rathon is bepaald geen begin- jer. De zeer religieuze Jimmy Muindi (31) liep gisteren zijn e marathon. Hij had al een persoonlijk record van 2.08.25, gelopen in Berlijn in 2002. Maar fuindi, die nog drie keer een "ja van 2 uur en 8 minuten liep, staat vooral bekend als de kam- P'oen van Honolulu. Hij is kind fian huis in Hawaii, waar hij elf ,eei' de marathon liep te mid den van Aloha-meisjes, wuiven- Puimen en onder een lekker zonnetje. hi Rotterdam zocht hij de con- ontatie met absolute toppers Limo, Titus Munji en jmiam Kiplagat. „Ik wist dat e lx een geweldenaar is en heb ®egoed voorbereid. Dat ik van- .aag dan ook nog eens kon win- "en'en een prachtig persoonlijk ™rd kon lopen, is helemaal te g6K. Be marathon van dit jaar was er een voor sterke mannen en vrou wen. Aanvankelijk zag het weer er nog prachtig uit. Een toptijd hing in de lucht, maar later in de race stak er een fiks briesje op, begon het zachtjes te rege nen en werden de omstandighe den om snel te finishen veel min der gunstig. In het zog van de kopgroep ontrolde zich een wa re veldslag op het asfalt. Slechts vier atleten eindigden onder de 2.10, maar 23 atleten bleven on der de tijd van 2.20 minuten. GPD zie ook pagina's 17 en 24 Alkmaarse succestrainer krijgt weer geen revanche in de Arena: 4-2 door André Hooqeboom AMSTERDAM - Co Adriaanse kon het gisteren niet meer op brengen de verplichte persconfe rentie na de 4-2-nederlaag te gen Ajax uit te zitten. Geagi teerd beende hij voortijdig weg. AZ had voor de tweede keer op rij verloren van een Nederland se topclub. Dat deed blijkbaar zo veel pijn dat de Alkmaarse succestrainer bet niet meer kon verbergen. Waarom liet zijn ploeg het nou net tegen Ajax, waar hij eerder werd weggehoond, zo lelijk af weten. Nog nooit heeft hij met AZ van Ajax kunnen winnen en gisteren lukte het opnieuw niet. Omdat de Amsterdammers zich uitgerekend tegen AZ hadden hervonden. Ajax speelde gretig, gepassioneerd, fris en slim, ter wijl AZ uitgeblust en vermoeid oogde. Acht doelpunten kregen de Alkmaarders de laatste twee competitiewedstrijden tegen. Feyenoord passeerde doelman Henk Timmer vier keer, Ajax deeckdat gisteren met precies de zelfde cijfers. Het was een wereld van ver schil. AZ donderdag in Spanje, AZ gisteren in de Arena. Dat lag niet alleen aan de - vooral men tale - vermoeidheid. Het had ook te maken met totaal ver schillende speelwijzen. Ajax liep niet in de val waar Villar- real met open ogen intuinde. De Amsterdammers hadden boven dien bijna alles te winnen om een schijnbaar verloren seizoen goed te maken. Nog steeds lonkt de tweede plaats, zeker nu AZ begint te haperen. De relatief oude Alkmaarse ploeg moet zoe ken naar de tweede adem en hoopt die voor het einde van het seizoen nog te vinden. Ajax heeft die al gevonden. Onder Danny Blind begint er langza merhand weer wat kleur te ver schijnen op de bleke Amster damse wangen. De allure waar mee de klus tegen AZ werd ge klaard, doet denken aan oude tij den. De nieuwe trainer doet niet alles anders, maar heeft een nieuw verhaal te vertellen. Na een aarzelend begin komen nu structuren aan het licht die diep verborgen waren. „Je moet veel praten om duidelijk te maken wat je wilt, maar als dan blijkt dat het ook werkt, dan pas ben je op de goede weg", zei Danny Blind, nadat Co Adriaanse al was vertrokken. Exponent Nigel de Jong is de exponent van het nieuwe denken in Am sterdam. Gisteren geposteerd aan de rechterkant, deed de kleurrijke middenvelder AZ-te- genpool Michael Buskermolen volledig verbleken. Met twee knappe doelpunten voor rust leg de hij de basis voor de overwin ning van Ajax. Bovendien bestookten de Am sterdammers AZ met eigen wa pens. Zo veel mogelijk werd druk gezet op de Alkmaarse op bouwers. Kromkamp en De Cler konden hun geliefde spel niet spelen, terwijl de architecten van de ploeg, Van Galen en Pe rez, volledig onzichtbaar waren en roemloos ten onder gingen te gen hun jonge evenknieën, waar van Hedwiges Maduro er een was. Slechts twee AZ-spelers ga- LONDEN - De Engelse scheidsrechter Mike Dean is naar nu pas is bekend geworden geschorst tot het einde van het seizoen wegens stiekem gokken. De arbiter, die wed strijden floot in de Premier League, wedde op paarden- koersen. Dat is niet verboden, maar het moet wel worden gemeld bij de Engelse voetbalbond (FA). Dean had dat na gelaten. Zijn uitsluiting is al in februari ingegaan, maar de reden is nu pas naar buiten gebracht. BONN - Een deelnemer aan de marathon van Bonn is gis teren tijdens de wedstrijd overleden. De 38-jarige man stortte na 19 kilometer in elkaar en stierf enkele minuten later, ondanks de hulp van toegesnelde artsen. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. MADRID - In een negentig minuten durende reclamespot voor topvoetbal heeft Real Madrid toch weer spanning in de Spaanse competitie gebracht. De Koninklijke versloeg in het eigen Bernabeustadion Barcelona: 4-2. Het gevolg van het duel waarin slechts werd aangevallen was dat Barca's voorsprong werd teruggebracht tot zes punten, met nog zeven wedstrijden te gaan. pagina 16 vedetten Real doen aan herstel GOES - De voetballers van Kloetinge hebben zaterdag averij opgelopen in de titelstrijd van de eerste klasse C. De Bevelandse club speelde bij degradatiekandidaat Schelluinen met 2-2 gelijk en zag daardoor Rijsoord op ge lijke hoogte komen. Die ploeg won met 1-0 van SSV'65, dat nog altijd hoopt op een ticket voor de nacompetitie. Rillandia staat na de 3-1-nederlaag bij WGZ nog altijd op de laatste plaats, pagina 19 Rillandia laat zich simpel opzij zetten ROUBAIX - Tom Boonen is de negende wielrenner die er in is geslaagd in een jaar zowel de Ronde van Vlaanderen als Parijs-Roubaix te winnen. De laatste renner die dat ook lukte, was Peter van Petegem in 2003. Het lijstje: 1923: Henri Sutter, 1932: Romain Gijssels, 1934: Gaston Rebry, 1954: Raymond Impanis, 1957: Fred De Bmyne, 1962: Rik van Looy, 1977: Roger de Vlaeminck, 2003: Peter van Petegem, 2005: Tom Boonen. ANP/AFP Tom Boonen geselt zijn tegenstanders op de kasseien van Parijs-Roubaix. De Belg leidt de kopgroep voor Backstedt, Flecha en Hincapie. foto RTR Juichende Ajacieden na de tweede Maduro. goal van Nigel de Jong tegen AZ. Vlnr. Escudé, Sneijder, De Jong en foto Hans van Weel/GPD ven gelijkwaardig partij aan hun Amsterdamse opponenten. Opdam hield Babel in zijn macht, terwijl Landzaat even wicht bood aan Sneijder. Adriaanse had al, zoals hij er kende, na vijf minuten in de ga ten dat er geen eer te behalen viel in de Arena. AZ verloor de duels en had geen greep op de in dividuele klasse van Ajacieden als Mitea, Maxwell, Trabelsi en De Jong. Bovendien had Blind achterin een ingrijpende opera tie uitgevoerd, waardoor Ajax defensief zijn zaakjes voor el kaar had. Met de gedisciplineer de Grygera in de basis voor Heit- inga, die voorlopig zijn plaats kwijt lijkt te zijn, straalden de Amsterdammers ook in die linie de broodnodige rust uit. Slechts een fout van Maduro hield AZ even in het zadel. Hij verspeelde de bal lichtzinnig aan de inschuivende Linden- bergh, die Nelisse in staat stelde te scoren. Dat was nadat De Jong koppend voor 1-0 had ge zorgd en even daarvoor een soortgelijke kopbal door Tim mer zag gekeerd. Vlak voor rust viel het doek al voor AZ, toen weer De Jong bril jant afwerkte na een passje van Pienaar. De 3-1 van Sneijder (vrije trap) na rust en de 4-1 van Pienaar, na een fraaie actie van Mitea, beslechtten de strijd, die vanaf het begin ongelijk was. De 4-2 van Sektioui kwam veel te laat. AZ moet vrezen voor de tweede plaats, nu de strijd op twee fronten (competitie en Ue- fa Cup) met de week zwaarder wordt. En Ajax kan weer om hoogkijken, een perspectief dat even is weggeweest. GPD pagina 16 Ajax heeft geen topscorers door Bauke Boersma GOES - Rien de Bruine doet vandaag bij de politie in Goes aangifte van mishandeling te gen Léon de Bruin. De centra le verdediger van voetbalclub Kloetinge stelt dat hij zater dagmiddag tijdens de uit wedstrijd tegen Schelluinen (2-2) door de spits van de thuisclub bewust met de vuist tegen zijn adamsappel is ge slagen. Het incident, dat scheidsrech ter IJpelaar uit Kaatsheuvel net als de meeste aanwezigen op sportpark Scalune volle dig ontging, vond plaats in de 35e minuut van de eerste helft. „Die speler van Schel luinen (Léon de Bruin) ging eerst bewust bovenop mijn wreef staan", vertelde Rien de Bruine gisteren. „Ik duw de hem weg en zei 'doe nou niet zo raar, straks heb je weer een schorsing te pak ken'. Hij heeft immers een be paalde reputatie en was net terug van een schorsing. Daar op draaide hij zich onmidde- lijk om en sloeg me vol met zijn vuist op mijn adamsap pel." Rien de Bruine stortte niet di rect ter aarde, wat het pu bliek deed vermoeden dat hij een staaltje theater ten beste gaf. „Maar ik was in eerste in stantie vooral heel erg ver baasd. Zoiets vernacht je ge woon helemaal niet", zei Rien de Bruine. „Vervolgens drong de pijn pas goed tot me dooi en werd ik duizelig. Ik stond gewoon te tollen op mijn be nen. Ik kon echt niet verder spelen." Rien de Bruine, die gisteren nog steeds hoofdpijn had, be sloot na enige bedenktijd dan ook bij de Goese politie aan gifte van mishandeling te gaan doen. „Zoiets hoort ge woon niet thuis op een voet balveld. Als ik nu helemaal niks doe, denkt die jongen nog dat het de normaalste zaak van de wereld is en is in de toekomst iemand anders wellicht het slachtoffer. Mis schien kan ik op deze manier voorkomen dat hij het straks ook bij een ander doet." De Bruine verwacht aan de vermeende vuistslag geen blij vend letsel over te houden. „Mocht dat wel zo zijn, dan ben ik met de aangifte verze keringstechnisch in elk geval gedekt. Maar zoals ik me nu voel, zal de fysieke schade ver moedelijk wel meevallen. Ik doe dan ook vooral aangifte omdat ik vind dat zoiets ge woon niet kan. Als je in de stad loopt en je krijgt klap pen, doe je toch ook aangifte? Ook al mankeer je niets." Getuigen Hoewel de meeste aanwezi gen het voorval ontging, zegt de Kloetinge-speler zich ge sterkt te voelen door twee ge tuigen. „Onze grensrechter Frank Saunier en elftalleider Joost Folmer hebben het wel gezien en zijn bereid bij de po litie te getuigen. Het hebben van getuigen was voor mij ook wel een voorwaarde om aangifte te doen. Als verder niemand iets had gezien, had ik niet sterk gestaan en had ik het achterwege gelaten. Er was ook sprake van dat een rapporteur van de KNVB het voorval zou hebben gezien, maar dat heb ik niet beves tigd kunnen krijgen." Schelluinen-aanvaller Léon de Bruin zegt bepaald niet on der de indruk te zijn van het voornemen van zijn collega voetballer om aangifte van mishandeling te gaan doen. „Ik zie wel wat er allemaal op me afkomt", reageerde de ver meende dader gisteravond op vallend laconiek. „Er is ten slotte iets heel anders ge beurd dan die speler van Kloe tinge beweert. We hadden een woordenwisseling over een vrije trap en toen liepen we met de hoofden tegen elkaar. Toen ging hij ineens op de grond liggen. Als hij een flin ke jongen is, vertelt hij wat er werkelijk is gebeurd. Maar nogmaals, ik zit er niet mee dat hij aangifte doet." pagina 19 Kloetinge bang voor geniale gek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15