ragen over Bolwerkschool 'ZC PZC Dringen in de Wonderkamer Heinkenszand loopt warm voor Nederlandse lied Optreden Ali B in Renesse groot succes *PM wil opheldering over verkoop pand in Verwerijstraat Middelburg .11 randweerkorps jpde prijzen agenda Haflingershow En Middelburg Twee winnaars brandweerstrijd Aanhoudingen na opstootjes Politie betrapt drankrijder Goese kampioen visagie Man krijgt drie bekeuringen Kinderwagen gestolen Kinderbingo in het Palet A maandag 11 april 2005 LyucnHv van den Hurk -„WILBURG - Dut kunste- tv. Verstraeten niet langer f gesprekspartner in beeld is [3e gemeente verder praat L het Oostkerkbestuur over jkoop van de voormalige Bol- Irkschool. wekt wantrouwen j he oppositie. PPM wil van- li van wethouder A. de jes (PvdA) weten of er sprake ,an belangenverstrengeling. 'oppositiepartij stelt van- jnd m de commissie ruimte «en over de Bolwerkschool. Haagt wethouder De Vries, zich met de Bolwerkschool ngboudt. onder meer precies q te geven welke maatschap- 5ERTRUIDENBERG - De as- ranten van de stadsgewestelij - jeugdbrandweer Middelburg bben zaterdag tijdens de pro- nciale jeugdbrandweerwed- ijden in Geertruidenberg de ste plaats behaald. De junio- van de jeugdbrandweer Mid- Iburg 1 werden derde. Beide oegen gaan door naar de ge- itelijke wedstrijden in Hage- Jn. junioren van de ploeg Mid- jburg 2 werden vierde. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 I Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Pax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel; (0113)315500 Eax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET ^w.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl pelijke en financiële belangen een rol spelen bij verkoop van het pand aan de Verwerij straat. „Verstraeten was toch de eerste kandidaat?", vraagt PPM-raads- lid P. Kraan zich af. „Het ge bouw was hem min of meer toe gezegd. Dat staat zwart op wit. Hij wilde er een kunstencen-- trum realiseren, waar de ge meente geen slag voor hoefde te doen. Dan begrijp ik niet waar om die man nu niet meer in beeld is." Er wordt flink gefluisterd in de wandelgangen. Kraan: „Raads lid Castenmiller heeft kennelijk gezegd dat voor het college het maatschappelijk belang boven het financiële belang gaat. Hoe weet hij dat, vragen wij ons af. Vervolgens constateren wij dat hij lid is van het CDA." Kerkrentmeesters Eerder speculeerde Verstraeten over tussenkomst van wethou der H. Kool-Blokland (CDA), wiens echtgenote secretaris is van het Algemeen College van Kerkrentmeesters, dat over de gebouwen gaat. Kraan zegt niet dat hij die verdenking deelt, maar hij worstelt er wel mee. „Ik weet dat het speelt. Dan ver wacht ik van de wethouder dat zij zich niet mengt in deze zaak. Anders blijft die schijn van be langenverstrengeling bestaan. Ik wil weten wat de afwegingen waren om af te zien van een kun stencentrum. Als de Oostkerk in derdaad meer ruimte heeft, dan is mij dat best. Maar nu vind ik het nog een warrige zaak." Verrast De kunstenaar in kwestie is ver rast door de politieke aandacht. „Om eerlijk te zijn had ik het idee al uit mijn hoofd gezet. Ik was zo ontzettend teleurgesteld in de gemeente, dat ze een kun stencentrum laten zitten om een paar duizend euro." Over de belangen is Verstraeten duidelijk. De kunstenaar denkt dat het maatschappelijk belang van een cultureel centrum zwaarder weegt dan die van een zondagschool, waarvoor de Oost- kerk het pand wil kopen. „Kunst is voor iedereen toegan kelijk. Je hoeft geen lid te zijn. Voor Middelburg zou het een ge miste kans zijn. Zeker gezien de culturele problemen. Kijk naar het theater, hoe lang dat duurt. Dit krijgt de stad zomaar in haar schoot geworpen." KJGEKERKE - Dorpshuis, 14.00-16.00 Tafeltennis voor 55-plussers; IOUDEKERKE Sportcentrum Cou- rg, 9.15-10.15 en 10.15-11.15 uur: Be legen voorouderen: DDELBURG Markt, 11.00-17.00 en-en verzamelmarkt; chuttershof, avond, Comedy after rk, stand-up comedians; (USSINGEN - Open Hof, 9.10 uur Ha- tyogaenom 10.45 uur 55+ yoga; igazaal Open Hof, 19.00-20.00 uur: mbelessen voor beginners en tus- 120.00-21.00 uur voor gevorderden; igazaal. 18.00-19 00 uur Kung Fu jongeren en volwassenen; Ter Ree- 1400 uur: themamiddag Wet maat- ippelijke ondersteuning; DDELBURG - Stal Groot ooyen aan de Geersesweg in ddelburg houdt op zaterdag april een Haflingeravond. bgtepunt van de avond is de esentatie van een nieuwe dek- ngst, waarvan de naam pas de avond bekend wordt. Ver- er een Haflingershow, een •how met 2- en 4-span, een ingercaroussel en een optre- van de dekhengst Strizzi de Heksenketel onder het za- De avond begint om 20.00 Kinderen kijken naar de mummie in het Zeeuws Museum in Middelburg. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - De Wonderkamer van het Zeeuws Museum leek van het week end heel even de baar van het Vaticaan. Nog nooit trok de mummie zoveel kij kers. Zo'n 3600 paar ogen hebben het pakwerk van dichtbij bekeken. Het glas werk zat vol kleine vingerafdrukjes. Een rondleiding is nog dringen gebla zen. „Nee, elf uur zit vol. Om tien uur hebben we zelfs een extra ronde ge daan. Toen we het bord buiten zetten, stonden er gelijk mensen op de stoep. Of ze misschien al mochten", zegt een baliemedewerker Twaalf uur dan maar. Het is schuifelen geblazen, met 53 man door de klooster gangen van het Middelburgse Abdij com plex. Eigenlijk dachten we aan groepen van 25, fluistert gids Ada. Ze grinnikt en gaat de stoet voor. In de crypte van het complex gaat ieder een om Ada heen staan, leunend tegen de muur. Dat de middeleeuwse bakste nen je jas een witte achterkant bezor gen, daar komt men pas later achter. Kinderen kruipen in kleermakerszit op de grond en luisteren ademloos naar wat Ada te vertellen heeft. Ze horen dat ze een duister avontuur tegemoet gaan, dat ze iets heel bijzonders gaan zien. Ada gaat los. Over mummies, over hoe de oude Egyptenaren hun doden balsem den en hoe ze werden begraven. Wat er met de organen werd gedaan? Een jonge tje steekt zijn vinger op. Hij weet heel beeldend uiteen te zetten wat de Egypte naren met de organen deden. „Ze sta ken een haakje door het neusgat en trok ken zo de hersenen uit de schedel." Ada vertelt verder. Over de delta („net als in Zeeland"), de vruchtbare grond rond de Nijl. Ze leest het gedicht Heil aan de Hapi voor, een ode aan de vereer de rivier. Hoe mooi kan een diapresenta tie zijn, als die wordt geprojecteerd te gen oude gewelven? Het is niet moeilijk met je gedachten terug in de tijd te gaan. Vooral het fantasievermogen van de kin deren wordt kennelijk geprikkeld. Ze stellen Ada allerhande vragen. En we ten ook haar vragen foutloos te beant woorden. Begrippen als hiërogliefen, pa pyrus en sacrofaag schudden ze zonder te hoeven nadenken uit hun mouw. Maar het medische vermogen van de Egyptenaren gaat alle symbolen te bo ven. Bij een dia over het hiernamaals kijken kinderen elkaar verwonderd aan, kruipen nog wat dichterbij de pro jectie. Intussen noemt Ada de organen, die uit het lichaam werden verwijderd. En weer dat ene jongetje. Hij vult Ada aan: „En de darmen natuurlijk!" Ook al duurde de rondleiding wat lan- foto Lex de Meester ger dan gepland, niemand raakt ver veeld. Geen hangende of jengelende kin deren. Hooguit hun ouders wierpen af en toe een blik op hun horloge. Maar ook zij waren na afloop snel tevreden met gratis dadels en Egyptisch brood. Kuifje Hun kroost snelde zich ondertussen naar een flip-over. Daarop stonden kris kras naamsuggesties voor de mummie, die al eepwen in Zeeland verblijft. Osa- dis, Zechemios, Thomas, Mumienator, Yvonne, Senso en Kleine Anne: geen naam te gek voor de Zeeuwse rariteit. Marijn van der Gruiter (8) zoekt een viltstift. Hoe hij de mummie wil noe men, weet hij nog niet. Wel dat het een meisje is. Maar mooi is ze niet. „Ze heeft een zwart hoofd en rotte tanden. Eigenlijk vind ik haar een beetje eng. Het lijkt net alsof ze kan Spstaan." Marijn kent het fenomeen uit de strip boeken van Kuifje. Hij is juist verdiept in 'De sigaren van de farao'. Toeval? „Nee, ik vind mummies gewoon leuk." door Rob Paardekam HEINKENSZAND - Dat het Ne derlandstalige lied ook in Zee land populair is, werd zaterdag avond wel duidelijk in De Sten- ge in Heinkenszand. Daar werd het door zanger Ahvin uit Hoe- dekenskerke georganiseerde Ne derlandstalige festival door hon derden mensen bezocht. De sportzaal was al goed gevuld toen Stefan als eerste aan de beurt was. Zijn repertoire be staat grotendeels uit skihutmu- ziek en dat ging er vooral bij de jongeren - en die waren er opval lend veel - wel in. Het meezingen was even afgelo pen bij de Roosendaalse zange res Janske, die in tegenstelling tot Stefan vooral eigen num mers zong. Ook het nummer In een woonwagen ben ik geboren, dat volgens Janske haar grote doorbrak was, werd niet luid keels meegezongen. Haar Anne ke Grönloh-medley met num mers als Brandend zand en Pa- radiso viel dan weer wel goed in de smaak. Het feest brak pas echt los toen presentator Chiel Montagne, die nog net zo enthousiast was als tijdens de hoogtijdagen van Op Volle Toeren, zanger Dennie Christian aankondigde en die het podium beklom om het num mer Rosamunde te zingen. En hoewel de echte topjaren van de van oorsprong Duitse zanger een behoorlijk eindje achter ons liggen, waren het weer vooral de jongeren die vooraan stonden en voorop gingen in de polonai se. Een jonge blondine, die door Dennie op het podium werd ge haald, zong het duet Zaterdaga vond, dat de zanger heel wat ja ren geleden zong met de Vlaam se zangeres Mieke, moeiteloos mee. De jeugd kent zijn klassie kers. Nieuwe album Na feestelijke optredens van de Vlaming Dennie Damaro en het vrolijke Limburgse duo Mark en Dave was het eindelijk de beurt aan zanger Alwin uit Hoede- kenskerke. Hij zou zijn nieuwe album eigenlijk presenteren tij dens het Nederlandse Artiesten Festival dat zaterdag in Hein kenszand had moeten plaatsvin den, maar dat ging, niet door, omdat het festival in andere plaatsen al tot problemen had geleid. Zo ging het evenement op het laatste moment niet door of bleken aangekondigde arties ten helemaal niet te zijn gecon tracteerd. De organisator wordt nu beschuldigd van oplichting. Alwin besloot niet bij de pak ken neer te gaan zitten en zette in allerijl zijn eigen festival op. Zo kon hij veel nummers van zijn nieuwe album zaterdag toch aan zijn fans laten horen. Het werd een extra lang optre den, want Wolter Kroes was te laat. Dat vond niemand heel ei'g, want Alwin had veel succes in de zaal. Toch bleken veel men sen voor Kroes, die op het mo ment één van Nederlands popu lairste zangers is, te zijn geko men, want toen hij begon te zin gen, ging het dak er bijna af. Zo werd het Nederlandstalige festi val een daverend succes. Een volle zaal, leuke muziek en een fantastische sfeer. Zeker voor herhaling vatbaar. NIEUWDORP - De ploegen van de brandweerkorpsen 's-Gravenpolder en Bruinisse hebben zaterdag de brand weerwedstrijd in Nieuwdorp gewonnen. De strijd speelde zich af op twee banen; daarom waren er twee winnaars. De nummers twee waren de deelnemers van de korpsen Terneuzen en Haamstede, derde werden de ploegen van Oosterland en Veere. De ploegen gaan door naar de gewes telijke wedstrijden in Colijnsplaat en Schoonhoven die op zaterdag 4 en 11 juni worden gespeeld. GOES - De politie heeft zaterdagnacht tussen half vijf en kwart voor vijf diverse mensen aangehouden die betrok ken waren bij opstootjes aan de Koepoort in Goes. Rond half vijf werd een 42-jarige man uit Heinkenszand aange houden toen hij een onbekende man op het gezicht sloeg. De man had even daarvoor, zonder duidelijke aanleiding, op de personenauto van de 42-jarige man geslagen. Een 20-jarige Middelburger werd aangehouden omdat hij zich, bij wat opstootjes die ontstonden, niet op politiebe- vel wilde verwijderen. Toen hij bij zijn aanhouding door agenten werd vastgehouden werd hij, zonder aanleiding, op het gezicht geslagen door een 38-jarige man uit Goes. Ook deze man werd aangehouden. Tegen alle aangehou den personen werd proces-verbaal opgemaakt. THOLEN - Een 20-jarige automobilist uit de gemeente Tholen is zaterdagavond rond kwart voor elf in de Nieu we Postweg in Tholen betrapt op rijden onder invloed. Hij had ruim anderhalf keer zoveel gedronken als toege staan. Hij kreeg een rijverbod van twee uur. SITTARD - Desiree Bakker uit Goes, eigenares van schoonheidssalon Excellence, is gisteren Nederlands kam pioen geworden tijdens het Open Nederlands Kampioen schap visagie in het Limburgse Sittard. Bakker won de eerste prijs bij het onderdeel Avond- en fantasie ma- ke-up. TERNEUZEN - Een achttienjarige man uit de gemeente Terneuzen kreeg in de nacht van zaterdag op zondag in de Nieuwstraat in Terneuzen drie bekeuringen tegelijk, In dronken toestand bemoeide hij zich met de bekeuring, van een 26-jarige man uit Terneuzen. Die stond te wild- plassen. De achttienjarige kreeg de bekeuringen voor bele diging, openbare dronkenschap en omdat hij niet weg wil de gaan nadat de agenten dit hem herhaalde malen had den opgedragen. SCHARENDIJKE - In Scharendijke is zaterdagochtend tussen acht en negen uur een kinderwagen gestolen. Deze; stond buiten bij een recreatiewoning aan de Boutlaan in; Scharendijke. De kinderwagen heeft een waarde van hon derden euro's. Liefhebbers van het Nederlandse lied lopen de polonaise tijdens een optreden van Stefan in Heinkens zand. foto Willem Mieras door Ali Pankow RENESSE - Het staat met een klein kaartje op de deur ver meld: zaterdag 9 april live-optre den van Ali B in Danceclub Tri nity. „Het zal wel een stand-in zijn", zeggen sceptici. Ze gelo ven nooit dat het uitbater Mar tin van Oeveren lukt om de ra zend populaire stand-up come dian en rapper op een regenach tige aprilavond naar Renesse te krijgen. Ze kunnen het maar beter wel geloven. Tenslotte heeft Van Oeveren al een staat van dienst waar het bijzondere optredens in zijn danceclub betreft. Nog niet zo lang geleden waren er bij voorbeeld optredens van Meo, K-liber en Epidemie. Al moet ge zegd dat de huidige bekendheid van Ali B(ouali) breder strekt en specifieke doelgroepen over stijgt. Wie kent niet die vlot en ritmisch gebekte jonge Neder lander met Marokkaanse ouders, die in 1981 in Zaandam werd geboren en nu vaak ten on rechte als 'knuffelallochtoon' fungeert. Ali B komt dus wel degelijk naar Trinity. Er is alleen wat ge duld voor nodig. Om acht uur 's avonds staat Ali B nog in thea ter Frascati in Amsterdam met zijn show van 90 minuten: 'Het leven van de straat'. Met raps en sketches neemt hij daarin het publiek mee door de straten van Amsterdam Oost. De boodschap daarin luidt: 'Als je slim bent, creëer je je eigen traditie'. Nicky (11) en Jury (13) weten dat het, laat wordt, voordat ze deze nacht hun idool in levende lijve kunnen zien. De vrienden hebben vanavond dan ook even 'vooruit geslapen'. Ze zijn be voorrecht op hun leeftijdsge nootjes. Die komen er nog niet in bij Trinity. Zij wel. „Mijn va der werkt hier", verklaart Nic ky glimmend van trots. De vraag waarom ze Ali B zo goed vinden, lijkt hen vooral te verba zen. „Hij is hartstikke gaaf na tuurlijk", luidt het antwoord. Martin van Oeveren is ook trots dat het hem lukt Trinity op deze manier op de kaart te zetten. „Maar het is wel op je tenen lo pen hoor. D'r komt heel wat voor kijken. Beroemde dj's in die danceperiode waren makke lijker. Je kunt niet vooraf opbou wen. Nu komen ze een uur van tevoren met hun eigen geluidsin stallatie en dat moet dan door ruim 350 man publiek heen. En verder drie man bij de deur voor toezicht en figuren die je liever niet binnen hebt emit houden." De komst van Ali B staat om half twee gepland. Het is twin tig minuten later als de tengere rapper zijn opwachting maakt en een warm gejoel Trinity vult. Nicky en Jury hebben een plek je aan de rand van de dansvloer kunnen bemachtigen. „Who is in the house? Renesse is in the house!", luidt de ope- ningskreet. 'Even lekker stap pen, even lekker stappen', hip- hopt Ali B. Hij krijgt warme res pons. „Renesse, jullie zijn fucking goed. Ik ken Goes, ik ken Middelburg, maar Renesse steelt vanavond de show", klinkt zijn professionele babbel. Missie Ali B geeft er blijk van zijn mis sie te kennen: een specifieke bij drage leveren aan bewustzijn en tolerantie in een multiculturele samenleving. Met teksten als 'Leipe Mocro Flavour' wordt vaardig de draak gestoken met racistische uitlatingen. Ali B kan tevreden zijn met het ont haal. Het publiek heeft maar een half woord nodig wanneer hij uitdaagt de lege stukken in te vullen als hij de rap 'Ik ben je zat' inzet. „Ik kom hier niet één keer, niet twee keer en niet drie keer, maar ik kom hier nog wel vier keer terug", roept de rasar tiest enthousiast. Maar na een half uur houdt Ali B het toch. voor gezien. Ondanks gesmeek om een toegift. MIDDELBURG - In de grote zaal van Wijkcentrum Palet kun nen kinderen in de basisschool leeftijd vrijdag 15 april mee doen aan een kinderbingo. Het spel begint om 19.00 uur aan de J. Reigersbergstraat 2 in Middel burg en duurt een uur of twee. Leden betalen 1,50 euro per kind en met-leden het dubbele. (Advertentie) kD7IINI KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.nl Kapelle - Tel. 0113-33Q333

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11