Meer tijd nodig voor Antonius Bibliotheek is essentiële voorziening Hangplek voor jeugd Vogelwaarde Genoeg afvalbakken maar toch rommel (3 Nieuwbouw klaar in 2009 Fikse strafeis tegen fraudeur Woongoed baalt van uitstel sloop bunker weekenddiensten I Ste-trl/&k#rïfcie!> In India leven 15.000 meisjes in een achterhuis. vrijdag 8 april 2005 door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - De nieuwbouw van woonzorgcen trum Antonius in Kloosterzande neemt meer tijd in beslag dan aanvankelijk gepland. Dat komt doordat het nieuwe Antonius wordt gebouwd op het terrein van het huidige zorgcentrum, al dus directeur R. van den Kie- boom. liet oorspronkelijke plan ging uit van nieuwbouw op een ande re locatie in Kloosterzande. Het woonzorgcomplex zou dan in de loop van 2007 klaar kunnen zijn, maar dat plan ging uitein delijk niet door. Het nieuwe Antonius komt nu MIDDELBURG - Drie jaar cel straf waarvan vijf maanden voorwaardelijk wegens oplich ting. Dat eiste de officier van justitie gisteren bij de recht bank in Middelburg tegen een 59-jarige inwoner van Goes. De man heeft de afgelopen jaren een veelvoud van frauduleuze handelingen gepleegd. Opval lend was het gemak waarmee hij zich forse bedragen toe eigende. Zo sluisde hij geld van het bedrijf waar hij als boekhou der werkte door naai' eigen bankrekeningen of- gefingeerde bedrijven. Hij vroeg met valse gegevens bankpasjes aan van geldlenings verstrekkers en pleegde onder meer uitkerings fraude. De advocaat pleitte voor een beperkte gevangenisstraf. Uitspraak op 20 april. op hetzelfde terrein aan het Pas toor Versterplein in Kloosterzan de. Dat betekent dat de nieuw bouw fasegewijs wordt uitge voerd, waarbij telkens een deel van het nieuwe tehuis wordt ge bouwd en een stuk van het be staande complex wordt ge sloopt. Het nieuwe verzorgingstehuis zal bestaan uit 45 appartemen ten. Daarnaast komen er twee groepswoningen voor demente rende ouderen op het terrein, en een dienstencentrum met onder meer een restaurant en Belgisch café. Ook komen op het huidige terrein nog eens dertien levens- loopbestendige woningen te staan. Van den Kieboom ver wacht dat de bouw daarvan dit najaar kan beginnen. De ge plande opleveringsdatum van deze huizen is augustus 2006. Voor de gehele operatie staat volgens de directeur een bouw tijd van drieënhalf tot vier jaar. Los van de bouwactiviteiten op de plaats van het bestaande zorgcentrum, zoekt woningcor poratie Woongoed Zeeuws- Vlaanderen nog naar een ge schikte locatie elders in Kloos- terzan,de voor de bouw van 24 zorgappartementen. Alleen als het absoluut niet lukt die op een andere plaats in het dorp te bouwen, komen ze ook op het terrein aan het Verster plein. „We willen de zorg zoveel mogelijk spreiden, dus zoeken we in eerste instantie naar een andere plaats", aldus Van den Kieboom. In het kader van diezelfde zorg- spreiding, bouwt Woongoed nog eens 24 zoi'gappartementen in Vogelwaarde. Die komen aan de Bossestraat te staan, in de buurt van het bos pad dat aan die straat ligt. De nieuwe bibliotheek in Sluiskil is al sinds half januari in gebruik, maar gisteren werd de opening officieel gevierd. foto Peter Nicolai door Euqène Verstraeten SLUISKIL - In Sluiskil is giste ren officieel de nieuwe biblio theek geopend. De leeszaal is ge huisvest in de zijbeuk van de ka tholieke kerk aan de Baljuw laan. De bibliotheek opende eigenlijk al half januari de deuren op de nieuwe locatie. Maar tot nu toe was het er nog niet van geko men om de verhuizing van de bo venverdieping van de brand weerkazerne naar de kerk een feestelijk tintje te geven. De nieuwe huisvesting is vooral een verhaal van 'lange adem' ge weest, zei directeur H. Spenke- link van de Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen gisteren. De zaak kwam rond 1996/97 in een stroomversnelling toen de toenmalige wethouder J. Baart zich opwierp als gangmaker. Al snel was de kerk als mogelij ke locatie in beeld, maar eerst werden toch nog heel wat ande re mogelijkheden bekeken, zo schetste burgemeester J. Lonink de historie. Uiteindelijk bleef de zijbeuk van kerk toch over als' beste locatie. De financiën vorm den aanvankelijk een struikel blok, maar Sluiskil profiteerde van de naderende gemeentelijke herindeling, waarbij gemeenten nog snel even wat voorzieningen realiseerden. De Terneuzense gemeenteraad besloot eind november 2002 ak koord te gaan met de biblio theekplannen. De gemeente be taalde uiteindelijk meer dan honderdduizend euro. Lönink noemde een bibliotheek gisteren een essentiële voorzie ning in een kern. „We hebben ne gen bibliotheekvestigingen in onze gemeente. Dat zegt iets over het belang dat wij hieraan hechten." Kunstmestfabrikant Yara heeft de inrichting van de nieuwe bi bliotheek grotendeels betaald. Het is een cadeau ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van het bedrijf. Algemeen direc teur M. van Hijfte van Yara con stateerde gisteren tevreden dat de investering van zijn bedrijf de moeite waard is geweest. Toast Nadat burgemeester Lonink offi cieel de deur van het slot draai de, brachten de aanwezigen een toast uit op de nieuwe voorzie ning. Ter herinnering aan de gul le gift van Yara onthulde Van Hijfte een plaquette. De zijbeuk van de kerk is een goede locatie voor de leeszaal. De ruimte werd door de kerk toch niet meer gebruikt, is cen traal gelegen in het dorp en er is volop parkeergelegenheid in de onmiddellijke omgeving. In verband met de ingebruikna me houdt de bibliotheek in Sluiskil vandaag open huis. Van 13.00 tot 20.30 uur is iedereen welkom om een kijkje te nemen. Voor de leden zijn er speciale aanbiedingen. Anderen krijgen de kans om een goedkoop ken nismakingsabonnement aan te schaffen. Ter gelegenheid van de opening exposeert kunstschilderes Amy Benjaminsz in de bibliotheek. door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - De jonge ren uit Vogelwaarde krijgen een eigen ontmoetingsplaats in het dorp. De JOP (jongeren ontmoe tingsplaats) komt op het vrijko mende terrein waar nu nog de basisschool is gevestigd. Jongeren uit Vogelwaarde vra gen al jaren om hun eigen plekje in het dorp. Anderhalf jaar gele den vond het eerste gesprek plaats met de gemeente en on langs was er weer overleg. De jeugd van Vogelwaarde mocht zelf ideeën aandragen waar de ontmoetingsplaats moest komen en naar welke voorzieningen op het terrein de voorkeur uitgaat. In eerste in stantie waren vier locaties in beeld, die al gauw werden terug gebracht tot twee opties: het hui dige speelterreintje achter de brandweerkazerne aan dé Wil genstraat en het terrein van de basisschool. De laatste locatie is het geworden. De nieuwbouw van basisschool De Schakel, pal naast het huidi ge schoolgebouw, is in volle gang en als in augustus het oude gebouw wordt gesloopt, blijft er een terrein over dat geschikt zou zijn voor de JOP. Wanneer de 'hangplek' precies wordt ingericht, kan de Hulster wethouder F. van Driessche nog niet zeggen. Ook hoe het terrein wordt ingericht, moet nog wor den ingevuld. De jongeren en ook de dorps raad hebben hun wensen wel al duidelijk gemaakt. Ze willen bij voorbeeld een skatebaan, een voetbalveldje waarvan in de winter een ijsbaan kan worden gemaakt, ze willen basketballen en wat extra bankjes staan ook op het wensenlijstje. De voorzitter van de dorpsraad Vogelwaarde, J. van den Bran den, zou ter plekke nog graag een jeu-de-boulesbaan willen, zodat ook oudere inwoners ge bruik kunnen maken van het ter rein. De inrichting van de JOP is vol gens Van Driessche echter hele maal afhankelijk van het bud get. „Voor Vogelwaarde hadden we 20.000 euro beschikbaar. Dat is veel, de dorpsraad L het verzoek nog ingediend ie 'goede tijd'. Van dat bedragg 3500 euro gespendeerd aaru tafeltennistafel en een bati op het parkeerterrein voor school. Die komen ook wee het nieuwe terrein. Het inr: ten van een JOP is ontzetfc duim. Alle spullen moeten doen aan de veiligheidseisen dat kost geld. Om over het ar. teren van het terrein maari te spreken. BRESKENS - Directeur J, j Rechter van de Stichting Woot goed Zeeuws-Vlaanderen ban van een nieuw uitstel van i sloop van een mortierbiudj aan de Oude Rijksweg in Brt kens. „Hier krijg je zo langt merhand een sik van", zegt bij. Woongoed wil het terrein reedmaken voor woningbou maar voor de bunker is een m numentenstatus aangevras door de Stichting Bunkerb houd. De bunker mag pas tea de vlakte nadat de gemees Sluis en de Rijksdienst voort Monumentenzorg zich daarov hebben uitgesproken. De g meente, die uiteindelijk besli heeft geen bezwaar tegen ste; maar moet wachten op een o;i deel van Monumentenzorg E die liet onlangs weten een sluit uit te stellen totdat na-] onderzoek is verricht. „Daar zijn wij niet blij na want extra vertraging kost w geld. Wij willen begin volga jaar de schop in de grond r: ken", zegt De Rechter. De Stichting Bunkerbehouil door Woongoed aansprakebi gesteld voor alle geleden set- de. De Rechter: „Op zich is hu handelwijze legitiem. En dat; een hobby hebt, kan ik begn pen. Maar om nog steeds, m danks het oordeel van de a meente Sluis, deze bunker: stand te willen houden, data ik bijna pesten willen noemen. door Ralph van Wolffelaar TERNEUZEN - Nee, zelf gooit ze nooit iets weg. „Meestal stop ik het in mijn broekzak, of in de vuilnisbak. Ik zie mensen ook re gelmatig afval uit de auto gooien. Dat doe je toch niet?" Samen met haar klasgenoten van groep 8 van basisschool De Meerpaal ruimde Nadia (11) gis teren zwerfafval op in de Ter neuzense wijk Zeldenrust. Dat gebeurde in het kader van de ac tie 'Zwerfvuil? Geen gezicht!' In het speeltuintje aan de Sloelaan vullen de vuilniszakken van de met oranje hesjes getooide scho lieren zich snel met lege blikjes, papiertjes van snoepgoed en an der verpakkingsmateriaal- „Van uit de buurtvereniging hebben we een aantal punten gesigna leerd waaraan we aandacht wil len besteden", zegt voorzitter Rob de Clerck van de buurtver eniging. „Zwerfvuil bleek een van de voornaamste bronnen van ergernis te zijn. Samen met de gemeente? buurtbewoners, de scholen in de wijk en de politie hebben we besloten de overlast aan te pakken. Alleen al tussen de McDonald's en het ROC bij voorbeeld heb je een stuk of vijf tien vuilnisbakken, maar nog ligt er overal rommel." Van iedere school helpen deze middag een of twee klassen met het opruimen van het vuil. Buurtbewoners hebben een pos ter gekregen die ze voor het raam kunnen hangen om aan te tonen dat ze de actie steunen. De actie begon met een samen komst in het ROC. Terwijl er een band speelde, benadrukte wethouder Van Waes het belang van een schone omgeving. Grote dozen vol knijpers, handschoe nen en vuilniszakken gaven aan dat het menens was. In totaal zetten meer dan 125 personen zich in, scholieren, onderwijsas sistenten, bewoners en docen ten. De leerlingen die meehel pen hebben dus geen les. „Juist wel", zegt Jan Nout van de werk groep die bij de actie betrokken is. „Veel scholieren gooien zelf wel eens wat weg. Met deze ac tie hopen we dat ze in de toe komst twee keer nadenken voor ze weer wat weggooien." „Dat hoop ik ook", zegt een buurtbewoner uit de Spaame- straat, terwijl hij een scholier wijst op een papiertje dat er nog ligt. „Ik heb er al jaren last van. Blikjes in de tuin, papier dat al le kanten op waait... Ik heb de poster wel voor mijn raam opge hangen, maar ik help vandaag niet mee. Dit keer is het de beurt aan hen, ik ruim vaak ge noeg andermans rotzooi op." Het is de bedoeling dat in de toe komst vaker opruimmiddagen worden gehouden. Leerlingen van groep.acht van basisschool De Meerpaal ruimen zwerfvuil op in een speeltuintje. foto Peter Nicolai zaterdag 9 en zondag 10 april 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tej. 0115 643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115 643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen Geheel Zeeuws-Vlaanderen: D. T. Thung, Dinkelstraat 10, Terneuzen, tel. (0115) 630666. Spreekuur zat. en zon. 12-12.30 uur. Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. -Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114)311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00 17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117 452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117 380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: R. T.Versol en J.C. Versol-ten Hoopen, Hengstdijk, tel. (0114) 682365. Spreek uur 13-14 uur, Plevierstraat 18, Hengst dijk. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkli niek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruïnessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117 454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. (0117)452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer (0115) 442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0117) 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan deren, dag en nacht bereikbaar via tel. (0113) 224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 - ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik baar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Viaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850. Ad 15 jaar dé topper in ons programma. Laatste plaatsen in «ai on iuni'. Ook op zondag telefonisch bereikbaar! Topaanbieding Beijing!! KRAS Stervakanties biedt u ook dit jaar weer de 8-daagse stedenspecial naar de fascine rende wereldstad Beijing aan. Voor de voordelige prijs vanaf slechts 699, kunt u tijdens deze schitterende reis kennis maken met de unieke Chinese beschaving, een boeiend dagelijks leven en talloze bezienswaardigheden in en rond om deze uiterst indrukwekkende stad. Bovendien is het alle daagse leven in Beijing bijzonder voordelig. U kunt in Beijing op eigen gelegenheid de stad ontdekken, maar vanaf slechts 149 kunt u ook boeken voor ons uitgebreid excursiepakket Daarbij maakt u o.a. kennis met het Plein van de Hemelse Vrede, de imposante Verboden Stad, de Tempel van de Hemel, het Zomerpaleis en natuurlijk de Grote Muur! REISPROGRAMMA IN HET KORT In Beijing kunt u gaan en staan waar u wilt en uw eigen plan trekken. Als u boekt voor het 5 excursies omvattende excur siepakket. laten we u de mooiste plekjes in en nabij Beijing zien. Bovendien zijn hierbij 2 uitgebreide lunches inbegre pen. Op het programma staan oa het indrukwekkende Plein van de Hemelse Vrede, de gigantische keizerlijke com plexen, zoals de Verboden Stad en de indrukwekkende Tempel van de Hemel. Ook de Ming graven, de Lama- en Confuciustempel en het prachtige Zomerpaleis passeren de revue. Het absolute hoogtepunt is de Grote Muur Met zijn 6600 km lengte is dit vrijwel het enige bouwwerk dat u vanaf de maan kunt zien. Vraag ook naar onze fascinerende 15-daagse rondreis China v.a. 1619. Een schitterende rondreis naar o.a. Beijing, de Grote Muur, Xi'an, Hangzhou en Shanghai. Reisnummer HZ 15.766 /15.767 Vertrekdata HZ 15.764 €819 €798 14-21 €849 28 779 Toeslagen per persoon: 1 -persoonskamer va.€ 99,visumkosten 59, luchthaven- belasting en reservermgskosten 69, excursiep3kket 149, Chinese Opera 14,SO, acrobatiekavond 14,50. Prijzen p.p., tenzij anders vermeld. Exclusief: fooien, excursiepakket, avondprogramma, visumkosten, ver- trekbelasting, citytax, luchthavenbel. en res.kosten, div. verzekeringen Min aantal deeln20 Uit.ann.termijn bij onv. deelname: 21 dgn voor vertrek. Vraag uitgebreide reisbeschrijving reisnr.HZ 15.764 KRAS Den Haag Herengracht 10 070 - 3 60 19 66 1 Delft Markt 25 015 - 2 19 07 00 Alphen a/d Rijn Hooftslraat 112 0172 - 4 91 414 I -I Openingstijden: ma. t/m vr; 09.00-17.30 uur (Delft tot 17.00 uur),za.; 10.00 -16.00 uur www.kras.nl na t/m vr: 08.30-20.J0 uur, ra: 09.30-15.30 uur TT 073 - 5 999 999 Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. Kijk voor meer informatie op peoplestrust.nl of bel 071 - 513 17 83. Steun People's Trust in de strijd tegen kinderprostitutie in India. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Beijing v.v. per China Southern Airlines transfers vliegveld-hotel v.v. 1 verblijf in J-sterren hotel in 2-pk 1 verzorging o.b.v. 6 x logies en ontbijtbuffet Chinese, Engelssprekende staatsgids Ned.spr. reisleiding (bij min. 25 deeln.) NIERSTICHTING NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 44