College wil CWI houden Veel suggesties voor simpeler regels PZC PZC Als de vlieg goed landt, hapt de vis Hebbes! PZC Officier eist tbs met dwangbehandeling tegen zieke Axelaar Abonnees opgelet! 13 Weekend vol slagwerk bij fanfare St. Jan •Duo steelt geld ;uit boekenzaak I I Met 40.000 euro kan Oostburgse vestiging openblijven agenda AAZET 333^3 Hulst geeft 150 euro per jubileum Goes op barricade voor intercity Vier ton schade bij waterschap Oud-rector Lyceum overleden vrijdag 8 april 2005 SINT JANSTEEN - Fanfare St. Jan uit Sint Jansteen huudt van vrijdag 15 tot en met zondag 17 april een slagwerkevenement m het kader van het 110-jarig be- staan. Onder de noemer 'Percussion Proms' laat de muziekvereni ging belangstellenden kennisma ken met verschillende vormen van slagwerk, zoals westerse, Afrikaanse en Braziliaanse per cussie. Leon en Bep Linders geven vrij dag 15 april een workshop Afri kaanse percussie. Henk Men- nens geeft zaterdag 16 april voor de middag een workshop snaredrum. Na de middag is er een play-inn en in de avonduren worden verschillende stijlen slagwerk gepresenteerd in een losse sfeer tijdens een concert van 19.00 tot 22.15 uur. Op zondagmiddag 17 april is er een percussie-ontmoeting tus sen enkele gezelschappen, waar onder De Vliegende Hollander uit Terneuzen en het melodisch slagwerkensemble van de kerke lijke harmonie St. Joseph 1850 uit Weert. Alle activiteiten vinden plaats in de Bombardon, het clublo- van de Steense fanfare aan „ragel in St. Jansteen. Jaarten voor het concert van za terdagavond zijn te bestellen via de website (fanfarestjan.nl), of bij Sofie van Hoorick (0032-49 7 4 6 2 0 45). GOES - Twee mannen hebben gisteravond rond zes uur een aanzienkijk bedrag weggeno men uit de kassa van een boe kenwinkel in Goes. Een van de medewerksters van de winkel aan de Keizersgracht probeerde de mannen nog tegen te houden. Zij werd echter opzij Advertentie .aVM bas 11 .„vjcou; Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Raymond de Frel SLUIS - Burgemeester en wet houders van Sluis willen het Centrum voor Werk en Inkomen dit en volgend jaar 40.000 euro geven voor behoud van een vesti ging in Oostburg. Het CWI opereert sinds 2002 in Zeeuws-Vlaanderen niet alleen vanuit Terneuzen, maar ook van uit Oostburg. Dit gebeurde voor al op aandringen van de voorma lige gemeenten Oostburg en Sluis-Aardenburg. Zij vonden het noodzakelijk dat West- Zeeuws-Vlaamse werkzoeken den op een redelijke reisafstand gebruik konden maken van de diensten van het CWI. Voorwaarde voor het centrum was dat er een bedrijfsverzamel gebouw zou komen in Oostburg. Daarin kunnen de afdeling So ciale Zaken en Wet Voorziening Gehandicapten van de gemeen te Sluis, het CWI en het Uitvoe ringsinstituut Werknemers Ver zekering (UWV) onder één dak huizen. Omdat de gemeenteraad vorig jaar juli het plan voor een ver bouwing van het gemeentehuis afschoot, is echter ook de reali satie van een bedrijfsverzamel gebouw opgeschort. Bovendien kampt het CWI in Oostburg met een nieuw landelijk afrekensys- teem - het aantal medewerkers wordt afgestemd op de omvang van de klantenstroom - waar door het onder de huidige om standigheden niet rendabel is om de vestiging in Oostburg open te houden, Personeel van de vestiging in Terneuzen zou te veel op en neer naar Oostburg moeten rijden om de West-Zeeuws-Vlaamse post draaiende te houden. Ver volgens levert dit weer proble men op voor de bezetting van het filiaal in Terneuzen. De gemeente Sluis kan een ver trek uit Oostburg voorkomen door in 2005 en 2006 40.000 eu ro bij te dragen in de exploitatie lasten. In 2007 wordt de situatie opnieuw bekeken, maar de ver wachting is dat er tegen die tijd wel een bedrijfsverzamelge bouw is. Dat zou de problemen voor het CWI in Oostburg be hoorlijk verminderen. De commissie Samenleving buigt zich maandag om 19.30 uur over het voorstel in de raad zaal van het gemeentehuis in Oostburg. De mannen gingen er snel van- Idoor. De politie zoekt getuigen [1 die de mannen over de Keizers- 11dijk hebben zien rennen. Zij ■worden verzocht de politie in jGoes te bellen. Arie Hamelink en Jan van de Wege bij de nieuwe, diepe visstek aan het Handelspoort in Terneuzen. door René van Stee TERNEUZEN - Vliegvissen is een tak van de hengelsport die enorm in op komst is. En daar hoef je niet per se stro mende riviertjes in het buitenland voor op te zoeken, weten bestuursleden Arie Hamelink en Jan van de Wege van de Terneuzense hengelaarsvereniging Ont spanning Na Inspanning (ONI). Op zaterdag 28 mei gaat een grote wens van ONI in vervulling. Dan wordt de nieuwe vliegvisvijver vlakbij bedrijven terrein Handelspoort in Terneuzen offi cieel in gebruik genomen. „Dat was het enige wat er nog aan ont brak. Het plaatje is nu rond, want bin nenkort hebben we onze leden alles te bieden wat er op het gebied van vissen mogelijk is. Het is uniek voor de regio, want nergens in de buurt is er zo'n prachtige locatie voor vliegvissen te vin den", vertelt Jan van de Wege. Evenals Arie Hamelink maakt hij deel uit van de in 1998 opgerichte vliegvisgroep van ONI. Die telt nu 25 personen. De vliegvisvijver kwam er in samenwer king met de gemeente Terneuzen. De visclub reageerde positief op de vraag of er interesse was in een nieuwe vis stek op de nieuwe regenwateroverstort bij Handelspoort. De hengelaars stel den echter wel meteen een belangrijke voorwaarde. „Als de vijver niet op diep te komt, hoeft het voor ons niet, zeiden we. Eigenlijk was er al snel een ak koord. Daarna ben ik aan de slag ge gaan met het uitwerken van een planne tje", zegt Arie Hamelink. Helder water De vijver heeft in het midden een diepte van twee meter. De oevers lopen schuin af. Daarmee is voldaan aan twee belang rijke voorwaarden om te kunnen vlieg- „Want daar heb je helder water voor no dig. Dat kan alleen als het water vol doende diep is. De schuine oevers zor gen voor plantengroei. Dat draagt ook bij aan helder water. Verder is het de be doeling vissoorten zoals winde en ruis- voora uit te zetten. Die azen aan het wa teroppervlak op hun prooi en woelen de bodem niet om. Ook daardoor wordt het water niet troebel", legt Hamelink uit. Kunstvlieg De kunst van het vliegvissen is om de vlieg (nepaas) aan het eind van de vis lijn (vliegenlijn) op een natuurlijke ma nier op het wateroppervlak te laten lan den. Als dat goed gebeurt, pakt de vis naar de kunstvlieg. Een volleerd vliegvisser ben je niet zo maar. Daarom verzorgt Arie Hamelink foto Peter Nicolai cursussen voor de leden van ONI. Hij brengt hun niet alleen de fijne kneepjes van het ingooien bij, maar besteedt ook aandacht aan materiaalkeuze en -ge bruik. Hamelink: „Verder besteden we enkele avonden aan het maken van kunstvlie gen. In vaktermen heet dat vliegbinden. Ze zijn er in alle soorten en maten. Vlie gen van kunststof hebben een geweldi ge opmars gemaakt, maar veel mensen zweren bij natuurlijke materialen als kippenveren of bont." ONI viert dit jaar ook het zestigjarig be staan. De vereniging telt zo'n zeshon derd leden, waaronder meer dan hon derd jeugdleden. Jan van de Wege: „We zijn dus kernge zond. En er ligt ook nog iets anders moois in het verschiet. Want we zijn druk bezig met een clubhuis vlakbij de noordelijke jachthaven van de Otheense Kreek. Zoals het er nu naar uitziet zijn de vooruitzichten gunstig. Dat zou dus een geweldige bekroning van het jubi leumjaar zijn." door René van Stee TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen heeft een kleine drie honderd reacties ontvangen op de actie 'Minder bureaucratie'. Inwoners, bedrijven, verenigin gen en instellingen konden tot afgelopen maandag op een for mulier suggesties doen om re gels te verminderen of te vereen voudigen. Ongeveer de helft van de reac ties ging over de versoepeling of het afschaffen van regels. Onder werpen die vaak werden ge noemd waren aanvragen in het kader van de Wet Voorziening Gehandicapten, stoken in de openlucht en bouw- en kapver- gunningen. Ook kwamen er ongeveer 150 suggesties binnen met allerlei andere verzoeken of ideeën die de verstandhouding tussen bur gers en overheden moeten verbe teren. Gemeentewoordvoerster B. van Riet kon op dit terrein nog geen concrete zaken melden. „Wel is de inventarisatie van alle sugges ties achter de rug. De vakafde lingen gaan er nu mee aan de (Advertentie) slag. Zij bekijken welke ideeën uitgevoerd kunnen worden", al dus Van Riet. Terneuzen wil korte metten ma ken met overbodige of onlogi sche regels, waardoor de ge meente daadkrachtiger, efficiën ter en helderder zou kunnen be sturen. De actie is ook een sig naal naar hogere overheden. Die hebben vaak de mond vol van deregulering, maar in de prak tijk blijkt hier weinig van te recht te komen. Suggesties of ideeën die sinds maandag zijn binnengekomen gooit de gemeente overigens niet weg. „Die zijn altijd welkom, want de vermindering van bureaucra tie is een continu proces", aldus Van Riet. KrmiNPN7nwvyERIN« ÏT.HiS KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.I Kapelle -Tel. 0113-3 (Advertentie) www.autovermeulen.nl S TREE KA CTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Biljarten Kanaalzone, kaarten; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14 uur: Bingo; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 16.00 uur- Zitgymnastiek; De Boemerang, 20.00 uur: Bingo; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koersbal, ANBO bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur: Koersbal: HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur; Biljarten en pieren; Zaal Maton, 19.30 uur; Country line dan ce the Free Country Dancers; Café du Commerce, 20.00 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK De Lovenhoek, 9.00 uur SWO Franse les; 9.30 uur: Biljarten, kaarten; 13.30 uur: Volksdansen, lijndansen; 19.30 uur: Gezelschaps dansen; HULST De Lieve, 9.00 uur: Fysio gym, HULST - Jubilerende verenigingen en stichtingen in de gemeente Hulst krijgen voortaan van het gemeentebe stuur allemaal hetzelfde geschenk: een bedrag van 150 eu ro. Het gemeentebestuur- beseft dat verenigingen en stich tingen van groot belang zijn voor de leefbaarheid. Een ju bilerende vereniging of stichting mag zich daarom bij 'bij zondere jubilea' verrheugen op een cadeautje. Bijzondere jubilea zijn die in 25-voud, dus bijvoorbeeld een 25-jarig, 50-jarig, of 75-jarig bestaan. Het cadeau is altijd gelijk, ongeacht het aantal jaren dat wordt gevierd. Voorheen va rieerde de hoogte van het bedrag. GOES - De intercity Vlissingen-Amsterdam moet blijven. Het dagelijks gemeentebestuur van Goes heeft dat deze week in een brief laten weten aan staatssecretaris Schultz van Haegen van Verkeer en Waterstaat. Volgens reizigers organisatie Rover is de NS van plan de intercity Vlissin- gen vanaf 2007 slechts tot Rotterdam te laten rijden. Rei zigers voor Den Haag, Leiden, Schiphol en Amsterdam moeten dan overstappen op gewone treinen of de duurde re hogesnelheidstrein. NS heeft laten weten dat over 'de ze mogelijkheid' pas in het najaar een beslissing wordt verwacht. Het Goese college van B en W wil dat niet af wachten. „We kunnen niet vroeg genoeg reageren, want straks rijden er alleen nog containertreinen door Goes", stelt wethouder M. 't Hart (PvdA) schertsend. MIDDELBURG - De lekkage in het waterschapskantoor in Middelburg heeft voor minstens 400.000 euro schade veroorzaakt. Dat heeft waterschap Zeeuwse Eilanden gis teren bekendgemaakt. De schade is inmiddels opgelopen tot vier ton. Het waterschap houdt er rekening mee dat dat nog kan oplopen als verborgen schade zichtbaar wordt. De kosten kunnen worden verhaald op de verzeke ring. Een kapotte brandslang zette het kantoor van Zeeuwse Ei landen aan de Kanaalweg in Middelburg grotendeels blank. Dat gebeurde in de nacht van 9 op 10 maart. Nóg steeds is een groot deel van het kantoor ontruimd, zodat de natte ruimtes kunnen drogen. Pas daarna kan nieuwe vloerbedekking worden gelegd. GOES - Dr. A. Schaper, die bijna twintig jaar rector is ge weest van het Goese Lyceum, is woensdag in het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes overleden. Hij is 80 jaar gewor den. Schaper schreef na de vut, in 1984, een reeks reisboe ken over Italië. Geboren in Amsterdam, studeerde Scha per aan de Rijksuniversiteit in Utrecht sociale geografie en geschiedenis. Hij stond, samen met directeur Bouma, als wetenschappelijk medewerker aan de wieg van het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen. Het onderwerp van zijn proefschrift, De IJsselmeervisserij. hing daar nauw mee samen. Zijn loopbaan in het onderwijs besloeg in totaal 32 jaar. Voordat Schaper rector werd in Goes, gaf hij les in de Verenigde Staten, in Enkhuizen en in Emmen. In 1964 werd hij benoemd tot rector van het Openbaar Ly ceum, zoals het Goese Lyceum toen nog heette. De oud-rector is maar kort ziek geweest. Hij wordt maan dag 11 april om 14.00 uur gecremeerd in Middelburg. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 23-jarige- Axelaar lijdt volgens gedrags deskundigen aan een ernstige psychiatrische ziekte en vormt daardoor een serieus gevaar voor de samenleving. Officier van justitie J. Zondervan ging gisteren in Middelburg nog een stapje verder. „Hij blijkt ook niet meer te handhaven in psy chiatrische inrichtingen." Er restte volgens de officier niets anders dan tbs met dwang verpleging tegen de schizofrene man te eisen. Daarnaast eiste hij bij de recht bank zeven maanden gevange nisstraf wegens poging tot zwa re mishandeling van zijn moe der en bedreiging. Want ook zijn ouders kunnen geen vat op hem krijgen. Dat bleek 6 december vorig jaar toen hun zoon volledig ontspoor de en zijn moeder in de ouderlij ke woning in elkaar sloeg en schopte, terwijl ze op de bank zat. Ook dreigde hij met een mes en riep hij: „Als je, de politie belt, steek ik ze allemaal neer." Het geweld stopte toen zijn va der de kamer binnenkwam. De aanleiding was een discussie over de psychiatrische kliniék in Halsteren, waar hij verbleef. De gedragsdeskundigen achten de kans op herhaling, het plegen van ernstige delicten, aanwezig. De officier vond het van belang dat de veiligheid van anderen ge waarborgd wordt en dat de ver dachte tegen zichzelf in bescher ming wordt genomen. Raads man E. Smit meende dat zijn cliënt niet 'tbs-gevaarlijk' is. „Er schuilt wel een grote tra giek achter." De mishandeling 1 was volgens de strafpleiter niet zo ernstig als werd geformu leerd door de officier. Smit vond de eis veel te fors en plaats te verder een kanttekening bij de (lange) wachttijd voor tbs-pa tiënten. De rechtbank doet 20 april uit spraak. (Advertentie) Kees den Herder Interieurstyling Walcheren www.keesdenherder.nl Noordweg 1 25, Serooskerke, 0118-5 vrij biljarten; 9.30 uur; Bloemschikken; 10.00 uur: Fysio gym; 13.00 uur: Biljar ten Kanaalzone; 13.30 uur; Bridge, jeu de boule; 14.00 uur: Internet café; Kantine HVV'24,19.30 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 10.00 uur: Volksdansen: 13.00 uur: Biljarten; OOSTBURG - Ledeltheater, 20.00 uur: Orfeo on line, muzikale productie door de Zeeuws Vlaamse Opertte en Musical Vereniging; Hervormd Kerkcentrum, 20.00 uur: Le zing Guirlande over TAO; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur; Biljarten competitie; SINT - JANSTEEN Café de Kroon, 14.00 uur. Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljarten Kanaal zone; 19.00 uur: Jeugdsoos: TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje, 15-18 uur: Jeugdcen trum Meetpoint; 20 uur: Bingo. Zaal kerk Kerklaantje, 19.30 uur, jeugd- debat SGP over onderwijs. Noord-Beveland Haven "De Oesterput". Nauwelijks haven en lang geen oesterput meer. Herinnering en horizon. Daar hebben we deze stoel neergezet. De kosmische kracht van lijnen uit het universum bundelen zich in design en comfort. In eigen huis is hij een tijdoverstijgend rustpunt. Een haven en een horizon. (Advertentie) Kijk vandaag elders in deze krant voor abonneevoordeel en profiteer van de unieke KPN-aanbieding! het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43