Marktlui zien niets in braderie tfïf PZC 6991 Gaat u ook iets doen voor de Zonnebloem? Sieraden van schelpen in Renesse Gehandicapt of chronisch ziek? BEIJING - CHINA Laat ze niet vallen f Giro 222111 Katholieke kerk in Goes blijft vechten tegen parkeerverbod Conflict in Vlissingen agenda weekenddiensten IN ZIERIKZEE EN BURGH HAAMSTEDE ZOEKT DE PZC BEZORGERS! ANGO maak(t) beter leven mogelijk! In India leven 15.000 meisjes in een achterhuis. Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Doneer uw bijdrage op giro 145. 0 vrijdag 8 april 2005 door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Marktkooplie den delen Vlissingen 's zomers liever niet met 'Pakistaanse tex- tielverkopers'. En aangezien er dit jaar veel braderieën op het programma staan, zijn de men sen van de weekmarkt ongerust. Het dilemma heeft de markt- voorzitter zelfs al de kop gekost. In tegenstelling tot zijn leden van de Centrale Vereniging Am bulante Handel (CVAH) zag W. de Smit namelijk niet in dat bra derieën concurrentie betekenen voor de weekmarkt. „Extra kra men vormen geen bedreiging. Eerder versterking. Ik heb zelf vleeswaren verkocht op de markt, dus ik ken de wereld. Ook zij trekken mensen naar de markt. We zouden kunnen sa menwerken. Zo kunnen we Vlis singen als marktstad promoten. Het is altijd mijn hartekreet: sa men aan 't werk, samen sterk." Toch dacht de rest van de vereni ging daar anders over. Het me ningsverschil werd een conflict. ,,Ik dacht, wie is de ambulante handel nou om tegen die zomer- evenementen te zijn? Dat ik dat zei, werd me niet in dank afgeno men. Onderbuikgevoelens, want zo noem ik ze, waren er het vori ge seizoen misschien ook al wel. Het bestuur heeft het vertrou wen in mij opgezegd. Ik ben ge negeerd. Er werd iemand anders naar vergaderingen gestuurd en er ging een briefje naar de ge meente, waarin stond dat ik niet langer in functie was. Onder pro test heb ik de hamer neergelegd. Na twintig jaar." „Tsja", zucht marktmeester T. Marinisse van de gemeente. „Ik wist dat het rommelde in het be stuur. Het is moeilijk om bij hen de angst voor concurrentie weg te nemen. Ze zijn bang voor gro te groepen gelukszoekers, die af- braakprijzen hanteren. Mensen die troep verkopen. Dat snap ik best. Maar die sjacheraars ko men er niet in. Gelukkig heb ik ze dat op het hart kunnen druk ken. Op een vergadering van de week hebben de marktlieden me hun vertrouwen gegeven." En toch zijn de nerveus, de men sen van de weekmarkt, gisteren in Middelburg. Zelfs R. Breijer die met zijn notenkraam per soonlijk weinig te duchten heeft van louche verkopers. „Met mijn handel staan ze niet, meer met textiel. Je ziet ze tegen woordig overal, op heel Walche ren. Het zijn er te veel. Mensen kunnen in de zomer elke dag in een ander dorp terecht. Dan ko men ze een week later niet te rug." Boterham Eigenlijk zou de gemeente moe ten ingrijpen, zegt Breijer. Maar dat doet ze niet. „Die zijn daar heel gemakkelijk in: hoe meer markten, hoe beter. Het is hun boterham niet. De mijne wel." t Mevrouw Brioni verkoopt siera den. Haar kraam heeft wél last van concurrentie in de zomer. „Het is elk jaar hetzelfde: de bra derieën trekken handelaren uit verre landen aan. Zij maken on ze markt kapot met hun rotzooi. Want een week later komen de mensen met hun kapotte kettink je aan mijn kraam. Of ze komen helemaal niet meer terug." De buurvrouw van de stoffen- kraam, E. van de Heijden, komt erbij staan. „In Utrecht laten ze die lui niet toe, hoor. Daar kent men nog branchebescherming. Marga Meijrink uit Renesse verzamelt al jaren schelpen en maakt daar opvallende sieraden van. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow RENESSE - Ze heeft laden vol met oesterschelpen. De robuus te Zeeuwse creuses spreken haar het meeste aan, maar daar naast heeft ze nog andere laden vol met kleinere schelpjes. Mar ga Meijrink uit Renesse verza melt ze al jaren en weet er op merkelijke sieraden van te ma ken. 'Uit de kunst' noemt ze haar atelier/galerie gevestigd in het chaletachtige tuinhuisje achter haar woning aan de Stoofweg in Renesse. Het bestaan van dit houten bouwsel heeft er alles mee te maken dat ze zich steeds intensiever ontpopt als ambach telijk kunstenares. Zelf noemt Meijrink het een uit de hand gelopen hobby. Als kind werd ze al gefascineerd door schelpen. Ze heeft er in de loop der tijd talloze verzameld in verre oorden op vakanties, maar tegenwoordig vooral ook langs de Zeeuwse kust. „We kwamen hier al vaak op vakan tie en uiteindelijk hebben we hier in Renesse een huis ge kocht", vertelt ze. Lang daarvoor was ze al begon nen met schelpen te beschilde ren en er broches van te maken. Daarna kwamen de oorbellen en colliers. Als voormalig kleuter leidster zit het knutselen haar in het bloed. „Ik kreeg altijd leu ke reacties op die sieraden, maar ik had er op den duur zo veel dat ik moest beslissen: ik ga ze verkopen of ik stop er hele maal mee", zegt Meijrink. Het was best spannend hoe haar verkoopkraampje op de Renesse Dag zou uitpakken. Er bleek wel 'degelijk een markt te zijn voor haar exclusieve schelpsiera den. Na die eerste keer volgden de Bruse Visserijdag, de Vlas dag, in Dreischor en diverse creamarkten. De respons deed Meijrink besluiten een eigen kleine galerie in te richten, waar ze zowel sieraden kan ma ken als haar collectie kan pre senteren. Ze wil zich niet al te vast leggen, het moet tenslotte een beetje een hobby blijven. Daarom heeft ze slechts beperk te openingstijden: uiteraard op de Renesse Dag zaterdag 7 mei en in de maanden juli en augus tus op woensdagen van 11.00 tot 16.00 uur. Verder zijn belang stellenden welkom op afspraak. Handigheidje Galerie Uit de Kunst biedt een gevarieerde collectie schelp-sie raden in fraai afgestemde kleu rencombinaties met aquatinten, rood-variaties en zwart/wit con trasten. Er is keus tussen spor tief en chique en sommige siera den zijn zelfs 'multifunctioneel'. Zo heeft Meijrink dankzij haar samenwerking met edelsmid Pim de Graaf in Zierikzee een handigheidje om een broche ook eenvoudig weg als collier te kun nen dragen. Meijrink gebruikt de wanden van haar galerie op dit moment voor een wisselexpositie met schilderijen van haar zus Henny Post. Het zijn overwegend figu ratieve bloemtaferelen, maar ook een ludieke impressie van bonte koeien en wat abstracter werk met als titel 'Focus Point'. Gastvrouw Annemarie Heiligers van museum De Blikvanger vond in Meijrink een geestver wante bij het nieuw leven inbla zen van een kunstroute in Renes se en omgeving. Hun beider ves tigingen, plus atelier Art-Deco van Emmy Alma en de wisselex posities bij De Zeeuwse Stro men vormen nu de locaties voor een kunstroute in Renesse op el ke derde zondag van de maand. De eerstvolgende staat derhalve gepland op zondag 17 april. door Leoni van de Schraaf GOES - De rooms-katholieke Maria Magdalenakerk in Goes blijft vechten tegen het parkeer verbod in de Zusterstraat, ook nadat het Goese college van B en W deze week heeft besloten het verbod te handhaven. „We zullen opnieuw een klacht indienen bij de gemeente", al dus N. Wijten, lid van het kerk bestuur van de katholieke kerk, „maar ik denk niet dat zij daar ontvankelijk voor is. In elk ge val blijven we ons tegen het ver bod verzetten." Enkele weken geleden zijn be zoekers van de Maria Magdale nakerk bekeurd, omdat ze hun auto in de Zusterstraat, naast de kerk, geparkeerd hadden. Het kerkbestuur stuurde een brief naar de gemeente, maar kreeg geen duidelijk antwoord. Kerkgangers kunnen hun auto ook voor de kerk kwijt, maar hier zijn niet genoeg plaatsen. In de toekomst verdwijnen nog meer plaatsen, omdat er volgens het Masterplan Binnenstad groenvoorzieningen moeten ko men. Wijten: „De kans dat steeds minder mensen naar de mis komen, wordt groter. Onze bezoekers worden steeds ouder en willen zo dicht mogelijk bij de kerk parkeren." De protes tantse kerk, die tegenover de Maria Magdalenakerk st$ heeft weinig last van het ve bod. F. Dieleman coördineert! taken van de koster. „Wij hel ben de bezoekers via een bn gewaarschuwd niet meer int Zusterstraat te parkeren." In tegenstelling tot de kathol ke kerk, heeft de protestant kerk een 'autodienst'. Wie ni meer goed ter been is, of oma andere reden moeilijk naar c kerk kan komen, wordt do een ander met de auto, opg haald en voor de deur van kerk afgezet. Volgens Wijten dit voor de Maria Magdalem kerk niet mogelijk, omdat zeni mand kunnen vinden die ande kerkgangers ophaalt. „De mee te mensen die komen, zijn wat ouder en moeten zelf moei doen om hier te komen." De wethouder was niet bereil baar voor commentaar. STREEKACTIVITEITEN DREISCHOR - N.H. Kerk, 20.00 uurI: liaans barokconcert door Zeeuws! kest; ZIERIKZEE - Bibliotheek De Stol; 15.30 uur: Gastles Neeltje Meew. over schilderkunst door de eeuw heen; Podium Brogum, 20.00 uurT neelvoorstelling 'Puzzels', De Schou spelers. zaterdag 9 en zondag 10 april 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij densfeestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 ui 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee'V Dam 18, tel (0111)412906, geopend za. 09.00-12.! uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.3 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Dw land voor spoedgevallen bereikbaar» telefoon 412180. Spoedgevallen sprs uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraatl? Zierikzee. Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC. Een goede bijbaan voor jong en oud! De PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 15 jaar) die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07.00 uur bij de abonnees in de bus liggen. Momenteel zijn er nog enkele wijken in uw buurt vrij Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast lichaamsbeweging en een vaste vergoeding zijn er veel extra's. Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0800 - 023 51 11 of kijk op www.deleukstebijbaan.nl het alfabet van Zeeland Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belasting- teruggave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen! Word ook lid van ANGO! Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 www.ango.nl Ook op zondag telefonisch bereikbaar! INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Beijing v.v. per China Southern Airlines transfers vliegveld-hotel v.v. 1 verblijf in 3-sterren hotel in 2-pk verzorging o.b.v. 6 x logies en ontbijtbuffet 1 Chinese, Engelssprekende staatsgids 1 Ned.spr. reisleiding (bij min. 25 deeln.) 8-daagse stedenspecial naar China's fascinerende hoofdstad Topaanbieding Beijing!! KRAS Stervakanties biedt u ook dit jaar weer de 8-daagse stedenspecial naar de fascine rende wereldstad Beijing aan.Voor de voordelige prijs vanaf slechts 699, kunt u tijdens deze schitterende reis kennis maken met de unieke Chinese beschaving, een boeiend dagelijks leven en talloze bezienswaardigheden in en rond om deze uiterst indrukwekkende stad. Bovendien Is het alle daagse leven in Beijing bijzonder voordelig. U kunt in Beijing op eigen gelegenheid de stad ontdekken, maar vanaf slechts 149 kunt u ook boeken voor ons uitgebreid excursiepakket. Daarbij maakt u o.a. kennis met het Plein van de Hemelse Vrede, de imposante Verboden Stad, de Tempel van de Hemel, het Zomerpaleis en natuurlijk de Grote Muur! REISPROGRAMMA IN HET KORT In Beijing kunt u gaan en staan waar u wilt en uw eigen plan trekken. Als u boekt voor het 5 excursies omvattende excur siepakket, laten we u de mooiste plekjes in en nabij Beijing zien. Bovendien zijn hierbij 2 uitgebreide lunches inbegre pen,Op het programma staan o.a. het indrukwekkende Plein van de Hemelse Vrede, de gigantische keizerlijke com plexen, zoals de Verboden Stad en de Indrukwekkende Tempel van de Hemel. Ook de Ming graven, de Lama- en Confuciustempel en het prachtige Zomerpaleis passeren de revue. Het absolute hoogtepunt is de Grote Muur. Met zijn 6600 km lengte is dit vrijwel het enige bouwwerk dat u vanaf de maan kunt zien. Vraag ook naar onze fascinerende 15-daagse rondreis China v.a. 1619. Een schitterende rondreis naar o.a. Beijing, de Grote Muur, Xi'an, Hangzhou en Shanghai. Reisnummer HZ 15.766 /15.767 Vertrekdata HZ 15.764 13-20-27 10-17-24 1-8-15-22-29 5-12-19-26 2-9-16-23-30 7 14-21 28 €779 €749 €699 €798 €798 €779 Juli' Augustus September Oktober Oktober Oktober Toeslagen per persoon: 1-persoonskamer v.a.€ 99,visumkosten €59, luchthaven belasting en reserveringskosten 69, excursiepakket 149, Chinese Opera 14,50, acrobatiekavond 14,50. Prijzen pp, tenzij anders vermeld Exclusief: fooien, excursiepakket, avondprogramma, visumkosten, ver- trekbelasting, cïtytax, luchthavenbei en res.kosten, dlv. verzekeringen. Min. aantal deeln.; 20. Uit. ann.termijn bij onv. deelname-21 dgn voor vertrek. Vraag uitgebreide reisbeschrijving reisnr. HZ 15 764 K R A S St&fl/fikArtfci&n Den Haag Herengracht 10 070 - 3 60 19 66 3© ra Delft Markt 25 015 - 2 19 07 00 ri Alphen a/d Rijn Hooftstraat 112 0172 - 4 91 414 Lri Openingstijden: ma. t/m vr09.00 -17.30 uur (Delft tot 17.00 uur), za_ 10.00 -16.00 uur INFORMATIE, REISBESCHRIJVINGEN EN BOEKINGEN: www.kras.nl ma t/m vr. 08.30 J0.30 uur. ia. 09.30 15.30 uur 073 - 5 999 999 Kijk voor meer informatie op peoplestrust.nl of bel 071 - 513 17 83. 8| Steun People's Trust in de strijd tegen kinderprostitutie in India. Op het Zonnebloem vakantieschip beleven jaarlijks bijna 3.000 ernstig zieke of gehandicapte passagiers een week lang de vakantie van hun leven. Na 20 jaar intensieve vaart is ons schip echter dringend aan vervanging toe. Een nieuw vakantieschip kost 14 miljoen euro. Alleen samen kunnen we dit schip www.ietsdoenvoordezonnebloem.nl 120.000 mensen met 120.000 mensen leven in onzekerheid. Ieder moment kunnen zij een aanval krijgen. Want epilepsie is nog steeds niet te genezen. Meer onderzoek is hard nodig. Laat mensen met epilepsie niet vallen. Help mee en geef aan de collectant. Nationaal Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine www.epilepsie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38