Vlissingse skinhead heeft niets met extreemrechts pzc BEIJING - CHINA Goesenaar hoort drie jaar celstraf eisen voor oplichting Gluren naar Vlissingse bouwput Bergse haven lokt wetenschappers 1 (3 Boeren willen windparkje in polders Wolphaartsdijl Zorgen om toename van louche verkopers op zomerse evenementen weekenddiensten In India leven 15.000 meisjes in een achterhuis. vrijdag 8 april 2005 bij' door Aector Dooms MIDDELBURG - Drie jaar ge vangenisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk voor oplichting, verduistering en vals heid in geschrifte. Die straf eis te officier van justitie J. Zonder van gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 59-jarige inwoner van Goes. De man heeft de afgelopen jaren een veelvoud van frauduleuze handelingen gepleegd. Opval lend was het gemak waarmee hij geld zich toeëigende. Het ging daarbij om forse bedragen. Zo werkte de Goesenaar des tijds als boekhouder voor Con Rail in Roosendaal. Een half jaar lang wist hij een medewer ker van het Roosendaalse be drijf ertoe te bewegen bedragen (in totaal circa 19.000 euro) naar de bankrekening van een gefingeerd bedrijf (Marontech) over te boeken, waarvan de ver dachte de begunstigde was. Ook verduisterde hij 13.756 euro met transacties van Con Rail naar Adfin Administratie, waarvan hij eigenaar was. De verdacj pleegde in 2003 valsheid in| schrifte bij het aanvragen! bankpasjes van geldleningsJ strekkers. En hij fraude? door een valse handtekening, der een contract voor telefa aansluiting te zetten. Verder pleegde hij uitkern fraude bij de gemeentelijke i ciale dienst en de ziekte? door neveninkomsten uit art> te verzwijgen. Het lukte deG: se boekhouder bij de 1# Bank 10.000 euro en de Fa Bank 8500 euro los te knij Hij heeft verder in Zwitsojj twee jaar gevangenisstraf eg ten uitzitten, nadat hij was; trapt met valse kredietbne,- De verdachte zei door escape met een andere vrouw en fai sementen in de problemen zijn geraakt. Zijn raadsman Veen schetste zijn cliënt als-; man die aanvankelijk een ke; ge baan had, maar daarna in ellende is geraakt. De advoo pleitte voor een beperkte gew genisstraf. De rechtbank doet 20 april a spraak. VLISSINGEN - Bij de bouwput aan de Spui straat in Vlissingen kunnen voorbijgangers de werkzaamheden volgen door kijkgaten die in de schutting zijn aangebracht. Acht kijkgaten zijn op verschillende hoog ten aangebracht, zodat zowel kinderen als volwassenen hun nieuwsgierigheid kunnen bevredigen. Aan de kant van de Rabobank zit één groot raam in de vorm van een halve cirkel, waar toeschouwers een overzicht kunnen krijgen van de put. Kunstenaar M. Prins: „Eigenlijk had ik veel meer gaten willen aanbrengen, maar de keten van het bouwpersoneel ston den in de weg. Misschien kunnen er nog ra men worden toegevoegd, wanneer er gaande weg materieel verwijderd wordt." De schutting is een kunstproject en bestaat uit drie zones. Prins: „De eerste zit aan de kant van de Rabobank, dat is een vaste zo ne, waar vooral veel kijkgaten zitten. De zo nes twee en drie, bij de Lange Delft en bij de Oude Markt, bevatten verwisselbare pa nelen waarop kunst getoond wordt. Deze worden om de twee a drie maanden ver nieuwd." Eind april, begin mei komen de resultaten van een project met graffiti van vmbo-leer- lingen in zone twee te hangen. foto Lex de Meester door Mare Molenaars BERGEN OP ZOOM - Rijkswa terstaat mobiliseert tal van we tenschappers om een verklaring te vinden voor de schade aan een flink aantal plezierjachten in de haven van Bergen op Zoom. Het onderzoek dat op verzoek van Rijkswaterstaat is uitge voerd door het Rijks Instituut voor Zoetwater- en Afvalwater behandeling (RIZA) heeft geen concrete aanwijzingen opgele verd. „Kort en goed: zij hebben de oorzaak van de uitzonderlij ke aantasting van de boten niet kunnen vinden", meldt woord voerder Edwin de Feijter. „Geen flauw idee wat het kan zijn. In alle wateren waar onder zoek is gedaan, hebben ze dit niet eerder meegemaakt." Het RIZA constateert dat er met de waterkwaliteit in het haven bekken niet veel loos is. „Ook de bodem is onderzocht. Er is ver vuild slib aangetroffen met daar in zware metalen. Maar niet in die mate dat we ook maar in de buurt komen van een verkla ring." De analyse van het RIZA is teleurstellend voor de gedu peerde leden van watersportver eniging De Schelde. Hoopge vend is dat Rijkswaterstaat het er niet bij laat zitten. De rijks dienst schakelt nu, voor eigen kosten, het Nederlands Corrosie Centrum in. Het kenniscentrum bundelt alle aanwezige deskun digheid op het gebied van roest- vorming en roestbestrijding. De kwestie in de Bergse haven heeft inmiddels ook de interesse van TNO gewekt. „Wetenschap pers komen binnenkort naar Bergen op Zoom om de schepen te bekijken. Ook gaan ze bacte riologisch onderzoek uitvoe ren", weet De Feijter. Maarten Velthoen', vice-voorzitter van De Schelde, is tevreden met het vervolgonderzoek door Harmen van der Werf WOLPHAARTSDIJK - Drie ak kerbouwers bij Wolphaartsdijk hebben het plan opgevat wind molens te laten bouwen langs het Veerse Meer. Het project be vindt zich in de beginfase. De windmolens moeten in de Zuidvlietpolder en aan de Kwis- tenburg komen, ten oosten van Wolphaartsdijk. Het Goese colle ge van B en W heeft zich deze week over het initiatief gebogen en heeft besloten eerst de Goese gemeenteraad om zijn mening te vragen. De gemeente heeft eer der bepaald dat er op het grond gebied van Goes alleen plaats zou zijn voor windmolens in de ruim opgezette, grootschalige Wilhelminapolder. Met nas vanwege de hoogte van dedï geplande windmolens - met» ashoogte van negentig tot ho; derd meter - is de gemeentera daarmee niet akkoord Wil Goes nog een bijdrage le\< ren aan de ontwikkeling ïj windenergie, dan resteert vim lopig alleen het initiatief vanó drie akkerbouwers bij Wj phaartsdijk. Wethouder M, Hai't (PvdA) liet gisteren di ook weten niet onwelwillende genover het project van de Wolphaartsdijkse landbouw te staan. „Op zichzelf is hetbs leuk dat akkerbouwers met» iets komen." De Goese tü spreekt waarschijnlijk maani 25 april in de raadscommis grondgebied over het plan, door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Marktkooplie den delen Vlissingen 's zomers liever niet met 'Pakistaanse tex- tielverkopers'. En aangezien er dit jaar veel braderieën op het programma staan, zijn de men sen van de weekmarkt ongerust. Het dilemma heeft de markt- voorzitter zelfs al de kop gekost. In tegenstelling tot zijn leden van de Centrale Vereniging Am bulante Handel (CVAH) zag W. de Smit namelijk niet in dat bra derieën concurrentie betekenen voor de weekmarkt. „Extra kra men vormen geen bedreiging. Eerder versterking. Ik heb zelf vleeswaren verkocht op de markt, dus ik ken de wereld. Ook zij trekken mensen naar de markt. We zouden kunnen sa menwerken. Zo kunnen we Vlis singen als marktstad promoten. Het is altijd mijn hartekreet: sa men aan 't werk, samen sterk." Toch dacht de rest van de vereni ging daar anders over. Het me ningsverschil werd een conflict. „Ik dacht, wie is de ambulante handel nou om tegen die zomer- evenementen te zijn9 Dat ik dat zei, werd me niet in dank afgeno men. Onderbuikgevoelens, want zo noem ik ze, waren er het vori ge seizoen misschien ook al wel. Het bestuur heeft het vertrou wen in mij opgezegd. Ik ben ge negeerd. Er werd iemand anders naar vergaderingen gestuurd en er ging een briefje naar de ge meente, waarin stond dat ik niet langer in functie was. Onder pro test heb ik de hamer neergelegd. Na twintig jaar." „Tsja", zucht marktmeester T. Marinisse van de gemeente. „Ik wist dat het rommelde in het be stuur. Het is moeilijk om bij hen de angst voor concurrentie weg te nemen. Ze zijn bang voor gro te groepen gelukszoekers, die af- braakprijzen hanteren. Mensen die troep verkopen. Dat snap ik best. Maar die sjacheraars ko men er niet in. Gelukkig heb ik ze dat op het hart kunnen druk ken. Op een vergadering van de week hebben de marktlieden me hun vertrouwen gegeven." En toch zijn de nerveus, de men sen van de weekmarkt, gisteren in Middelburg. Zelfs R. Breijer die met zijn notenkraam per soonlijk weinig te duchten heeft van louche verkopers. „Met mijn handel staan ze niet, meer met textiel. Je ziet ze tegen woordig overal, op heel Walche ren. Het zijn er teveel. Mensen kunnen in de zomer elke dag in een ander dorp terecht. Dan ko men ze een week later niet te rug." Eigenlijk zou de gemeente moe ten ingrijpen, zegt Breijer. Maar dat doet ze niet. „Die zijn daar heel gemakkelijk in: hoe meer markten, hoe beter. Het is hun boterham niet. De mijne wel." Mevrouw Brioni verkoopt siera den. Haar kraam heeft wél last van concurrentie in de zomer. „Het is elk jaar hetzelfde: de bra derieën trekken handelaren uit verre landen aan. Zij maken on ze markt kapot met hun rotzooi. Want een week later komen de mensen met hun kapotte kettink je aan mijn kraam. Of ze komen helemaal niet meer terug." De buurvrouw van de stoffen- kraam, E. van de Heijden, komt erbij staan. „In Utrecht laten ze die lui niet toe, hoor. Daar kent men nog branchebescherming. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Dirk van der Linden uit Vlissingen houdt een pleidooi voor 'de pure skinhead' die zich afzet tegen de maat schappij. De ideeën van zijn skinhead hebben niets met racis me of extreemrechtse ideeën te maken. Net zo min dat de skinheads die de merken Lons dale, Fred Perry of Ben Shir- mann dragen allemaal neo-na- zi's zouden zijn. ..Het ligt veel genuanceerder. Een stelletje idioten, zonder ken nis van geschiedenis, heeft de merken en de skinheads een slechte naam gegeven", zegt Van der Linden. Hij is voor zijn gevoel zijn leven lang al skinhead. „En ik heb geen hekel aan buitenlanders. Racisme heeft er totaal niets mee te maken dat ik skinhead ben en Lonsdale draag." Hij wil jongeren met bom- berjacks, dr. Martens schoenen en Lonsdale-kleding een lesje ge schiedenis geven. „Het heeft al lemaal met muziek en levensstij len te maken", zegt hij. Van der Linden (35) wijst er op dat in de jaren vijftig, zestig in Engeland de muziekstroming /cultuur van de mods is ont staan. Reggea De mods hielden van reggae en ska, muziek die haar oorsprong in Jamaica heeft. Ze uitten zich anders dan de hippies of de rockers uit die tijd. De mods waren de blanke jonge- Dirk van der Linden gaat door het leven als skinhead. „Ik heb geen hekel aan buitenlanders. Racisme heeft er totaal niets mee te ma ken dat ik skinhead ben en Lonsdale draag." foto Lex de Meester ren uit de arbeiderswijken die hun eigen cultuur creëerden. Te gen de stroom in knipten ze hun haren kort. „Het was hun manier om zich af te zetten tegen de hippies. Ze ko zen ook voor een afwijkende kle dinglijn. Toen had je de mooie ruiten, zwart en wit, die in veel kleding van Lonsdale terug komt. Daarom draag ik het ook. Ik hou van het zwart-witte patroon en het past bij ska." Eind jaren zestig kwamen veel Jamaïcanen naar Engeland, om dat het land onafhankelijk werd. De Jamaïcanen en de mods vonden elkaar. „Er wer den bands opgericht, die uit En gelsen en Jamaïcanen beston den. De skinheadcultuur en ska werden door gemixte groepen verder ontwikkeld. De Specials is zo'n ska-band met een bruine zangeres." Winkel Het stoort hem dat zijn favorie te merk geassocieerd wordt met racisme. „We hadden een goeie winkel in Vlissingen waar Lons dale-kleding gekocht kon wor den. Maar die winkel verkoopt nu dat merk niet meer, omdat er een paar losgeslagen jongeren zo nodig witte veters in hun Dr. Martens walden hebben." Hij wordt er op aangekeken dat hij Lonsdale draagt. „Ik ben zelfs in Middelburg met een mes be dreigd omdat ik dat merk draag. Ik heb wel rechtse idee ën, maar ik heb geen hekel aan buitenlanders en vind het vrese lijk wat die Duitse kaalkoppen allemaal uitkramen." Twee weken geleden was hij in Londen. „Ik ben dj en zoek graag naar platen in Londen. Pa- kistanen, ach, alle nationalitei ten dragen daar Lonsdale of Fred Perry. Daar wordt niet zo als in Nederland een koppeling gemaakt met racisme." zaterdag 9 en zondag 10 april 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.:0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland G.J.A. Tuyl, Kastanjestraat 307, Goes, tel. 06-53251731. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel. (0113) 259882. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten worden verzorgd door De Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: B. J. Boer, tel. (0113)313050 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman: P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Wijkverpleging Allévo. tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113) 229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel. (0113) 218290 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: M.Stroo, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Beijing v.v. per China Southern Airlines transfers vliegveld-hotel v.v. verblijf in 3-sterren hotel in 2-pk verzorging o.b.v. 6 x logies en ontbijtbuffet Chinese, Engelssprekende staatsgids Ned.spr. reisleiding (bij min. 25 deeln.) T- 8-daagse stedenspecial naar China's fascinerende hoofdstad Topaanbieding Beijingl! KRAS Stervakanties biedt u ook dit jaar weer de 8-daagse stedenspecial naar de fascine rende wereldstad Beijing aan. Voor de voordelige prijs vanaf slechts 699, kunt u tijdens deze schitterende reis kennis maken met de unieke Chinese beschaving, een boeiend dagelijks leven en talloze bezienswaardigheden in en rond om deze uiterst indrukwekkende stad Bovendien is het alle daagse leven in Beijing bijzonder voordelig. U kunt in Beijing op eigen gelegenheid de stad ontdekken, maar vanaf slechts 149 kunt u ook boeken voor ons uitgebreid excursiepakket Daarbij maakt u oa kennis met het Plein van de Hemelse Vrede, de imposante Verboden Stad, de Tempel van de Hemel, het Zomerpaleis en natuurlijk de Grote Muur' REISPROGRAMMA IN HET KORT In Beijing kunt u gaan en staan waar u wilt en uw eigen plan trekken Als u boekt voor het 5 excursies omvattende excur siepakket. laten we u de mooiste plekjes in en nabij Beijing zien Bovendien zijn hierbij 2 uitgebreide lunches inbegre pen.Op het programma staan oa.het indrukwekkende Plein van de Hemelse Vrede, de gigantische keizerlijke com plexen. zoals de Verboden Stad en de indrukwekkende Tempel van de Hemel Ook de Ming graven, de Lama- en Confuciustempel en het prachtige Zomerpaleis passeren de revue Het absolute hoogtepunt is de Grote Muur. Met zijn 6600 km lengte is dit vrijwel het enige bouwwerk dat u vanaf de maan kunt zien. Vraag ook naar onze fascinerende 15-daagse rondreis China va 1619. Een schitterende rondreis naar o.a Beijing, de Grote Muur, Xi an Hangzhou en Shanghai Reisnummer HZ 15.766 /15.767 Vertrekdata HZ 15.764 Juli Augustus September Oktober Oktober Oktober 13-20-27 10-17-24 1-8-15-22-29 5-12-19-26 2-9-16-23-30 7 14-21 28 €779 €749 €699 €798 €798 €819 €798 €849 €779 Toeslagen per persoon: l -persoonskamer V3.€ 99.visumkosten 59, luchthaven belasting en reserveringskosten 69, excursiepakket 149, Chinese Opera 14,50,aaobatiekavond 14,50. Prijzen p.p., tenzij anders vermeld. Exclusief: fooien, excursiepakket, avondprogramma, visumkosten, ver- irekbelasting, cilytax, luchthavenbei en res kosten, div verzekeringen Min aantal deeln,: 20. Uit ann.termijn bij onv deelname: 21 dgn voor vertrek. Vraag uitgebreide reisbeschrijving reisnr. HZ 15,764 KRAS Oen Haag Herengracht 10 070 - 3 60 19 66 SB Delft Markt 25 015 - 2 19 07 00 Alphen a/d Rijn Hooftslraat 112 0172 - 4 91 414 ■&- Openingstijden ma t/m vr. 09.00 -1730 uur (Delft tot 1780 uur), za.. 10 00 -16 00 uur www.kras.nl te; 073 - 5 999 999 Kijk voor meer informatie op peoplestrust.nl of bel 071 - 513 17 83. 8; Steun People's Trust in de strijd tegen kinderprostitutie in India. NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalva.nelkaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 32