zc issenkerke krijgt zorgcomplex Krabbenkreek lacht in vuistje Verleden leeft bij nieuw complex voor senioren in Krabbendijke Katholieke kerk in Goes blijft vechten tegen parkeerverbod arsaki bouwt woningen op plek van voormalig bejaardenhuis Vredestein Oud-rector Goese Lyceum A. Schaper overleden Twee vliegen in één klap! Gsësss Sociaal plan Roem deels afgewezen Goes op barricade voor intercity Jongerenraad wil site voor jeugd Controles zeeuwse almanak Zwemtochtje edactie: 0113-315649 ifvw.pzc.nl mail:redactie ffpzc.nl ostbus 31,4460 /KA Goes HTê" MiddM-zèeland: 0113-315520; euws-Vlaanderen: 0114-372770; rtionaal; 020-4562500. rijdag 8 april 2005 iedere dag geopend vanaf 10.00 uur's morgens geniet van het grandioos uitzicht Kom en ontdek. Kijk en geniet Boulevard Bankert 282/4382 AC Vlissingen T: 0118 412 900 M: 0620 4332 15 editie Bevelanden-Tholen JSSENKERKE - Op de plek van het voormalige bejaarden huis Vredestein in Wissenkerke vorden 56 zorgwoningen ge- jouwd. Dwars over het terrein ussen de Weststraat en de Julia- lastraat komt een nieuwe weg. )e met boompjes omzoomde straat komt uit aan de Julia- nastraat, precies bij basisschool De Vliete. Leerlingen die vanaf de Weststraat komen, kunnen straks tussen de zorgwoningen door naar school lopen of fiet sen. Recht tegenover De Vliete wordt bovendien een pleintje ge maakt als logische markering van de ingang van de school en horMieke van der Jaqt lES - Dr. A. Schaper, die lijna twintig jaar rector is ge- reest van het Goese Lyceum, is roensdag in het Oosterschelde- iekenhuis in Goes overleden. jaar geworden. Scha- >r schreef na de VUT, in 1984, ra reeks reisboeken over Italië. ;boren in Amsterdam, studeer- Schaper aan de Rijksuniversi- iit in Utrecht sociale geografie n geschiedenis. Hij stond, sa- met directeur Bouma, als «schappelijk medewerker de wieg van het Zuiderzee- juseum in Enkhuizen. Het on- werp van zijn proefschrift, jfeUsselmeervisserij, hing daar luwmee samen. Zijn loopbaan onderwijs besloeg in to taal 32 jaar. Voordat Schaper lector werd in Goes, gaf hij les |i de Verenigde Staten, in Enk- lUizen en in Emmen. 1964 werd hij benoemd tot :tor van het Openbaar Ly- lum, zoals het Goese Lyceum ien nog heette. Schaper verzette zich aanvanke lijk tegen de vorming van een scholengemeenschap met de ste delijke Van Dusseldorpmavo. Hij wilde de school onder een Rijksbestuur houden, maar ver anderde van mening toen leerlin genaantallen terugliepen omdat ouders voor de breedte kozen. Ook de invoering van de Mam moetwet had voor de Goese rec tor z'n voor- en z'n nadelen. De aansluiting met het beroeps- en wetenschappelijk onderwijs verbeterde erdoor, maar de aan- vankelijke smalle vakkenpakket ten, waren volgens Schaper fu nest voor de meer getalenteerde leerlingen. Schaper begon op zijn zestigste aan een nieuwe carrière. Aan de hand van zijn vele reizen door Italië, schreef hij reisgidsjes over onder meer Toscane, Apu- lië, Calabrië en Campanië. De gidsjes zijn verschenen bij El- mar Reisboeken. De oud-rector is.maar kort ziek geweest. Hij wordt maandag 11 april om 14.00 uur gecremeerd in Middelburg. Hardnekkig vuil op ovenschalen en pannen vraagt om iets extra's. Daarom nu Sun Extra Power! Zijn je ovenschalen écht heel erg ingebrand of je pannen zwaar aangekoekt, gebruik dan Sun Extra Power. Met deze reinigingsversterker kunnen zelfs de meest vieze pannen en ovenschalen zonder voorbehandeling zo de vaatwasser in. Gebruik Sun Extra Power in combinatie met uw eigen vaatwasmiddel. Strooi simpelweg 2 dopjes poeder op uw vaatwas- deur en zelfs de ergste aangebrande ovenschalen worden weer spran kelend schoon. Nieuw Sun Extra Power, extra reinigingskracht voor hardnekkig vuil op ovenschalen en pannen. Voor sterke botten én soepele gewrichten Een slimme combinatie van Calcium én Glucosamine "an Davitamon helpt je om je totale bewegingsapparaat Herit en soepel te houden. fc. Uniek; 3 werkstoffen in 1 tablet CALCIUM voo» sterke botten •GLUCOSAMINE voor soepele gewrichten •VITAMINE D voor goede calciumopname de entree tot de ouderenwonin gen. Het zorgcomplex bestaat uit ver schillende geschakelde kleinere gebouwen. Die komen voor een deel haaks op de Julianastraat en voor een deel haaks op de Wilhelminastraat te liggen. Het grootste deel van de gebouwen krijgt met drie bouwlagen een hoogte van 9,5 meter. Langs de Julianastraat komt een vleugel met twee bouwla gen. Aan de Wilhelminastraat komen nog twee aparte senioren woningen met een ruime achter tuin. Die woningen krijgen één bouwlaag en een kap. Om ruim te te maken voor het nieuwe wooncentrum, is peuterspeel zaal De Peuterleut begin dit jaar van de Wilhelminastraat naar een nieuw onderkomen bij de basisschool aan de Julia nastraat verhuisd. Daar zit de speelzaal nu onder één dak met De Vliete en kinder dagverblijf en buitenschoolse opvang Ziezo. De zorgwoningen worden ge bouwd door Marsaki, de ontwik- kelingspoot van drie woningcor poraties in Goes, Tholen en Vlis- singen. Die nam de grond over van de Stichting Ouderenzorg Noord-Beveland, de eigenaar van het vroegere Vredestein. Dat complex werd gesloten om dat in Colijnsplaat zorgcentrum Cleijenborch is gebouwd. De be woners van Vredestein verhuis den eind 2002 naar Colijnsplaat. Woningcorporatie RWS gaat ruim de helft van de nieuwe ap partementen in Wissenkerke ver huren; de rest wordt verkocht. 24-uurs zorg De bewoners kunnen straks in dien nodig aanspraak maken op 24-uurs zorg. Die wordt gele verd door de Stichting Oude renzorg Noord-Beveland. Om de bouw van het zorgcom plex mogelijk te maken, moet het geldende bestemmingsplan op een paar punten worden ge wijzigd. Het voorontwerp van het nieu we bestemmingsplan ligt vanaf maandag 18 april tot en met maandag 16 mei ter inzage in het gemeentehuis. Omwonenden en belangstellenden worden don derdagavond 21 april vanaf 19.30 uur bijgepraat tijdens een informatiebijeenkomst in het ge meentehuis. Bewoners krijgen koffie met gebak tijdens de opening van het nieuwe seniorencomplex in Krabbendijke. foto Willem Mieras door Luc Oggel KRABBENDIJKE - Het ziet er fraai uit en het is in elk geval ha- gelbestendig. In Krabbendijke is gisteren het nieuwe apparte mentencomplex voor senioren 'Moerbeihof/La bonne espéran- ce' officieel in gebruik genomen. Het 4,9 miljoen euro kostende gebouw van woningcorporatie R B Wonen is verrezen op de plek waar vroeger boerderij De Goede Hoop stond. De nieuwe naam verwijst daar nog naar, evenals het uiterlijk van het complex, dat is gebouwd in de stijl van een oude boerenschuur. De nieuwe senioren woningen (vijftien huur- en twaalf koopap- partementen) aan de Dorps straat zijn door middel van een atrium (glazen overkapping) ver bonden met de bestaande wonin gen aan de Aalbessestraat. In dat atrium opende loco-burge meester J. Bliek gisteren ook het nieuwe seniorencomplex. Dat een glazen dak ook zo zijn nade len heeft, bleek wel toen plots een fikse hagelbui losbarstte. Dat veroorzaakte zo'n oorverdo vend kabaal, dat Bliek z'n speech noodgedwongen moest onderbreken. Bliek sprak van een 'knap ontwerp' en vindt het mooi dat R B Wonen het verle den levend heeft proberen te houden. R B Wonen-directeur P. van Luijk en architect H. Fierloos re fereerden in hun praatjes nog maar eens aan dat verleden, want zonder slag of stoot is het allemaal niet gegaan. Het pro ject heeft alles bij elkaar tien jaar geduurd, mede door allerlei moeizame (planologische) proce dures. Ondanks de lange weg, toonden alle betrokken partijen zich trots over het eindresul taat. Vijf bewoners hadden hun appartement voor de gelegen heid opengesteld voor bezichti ging. Eén van hen was H. Ge- vers-Klaucke, die in het huurge- Het lijkt stoere taal, die de gemeente Tholen deze week liet horen. De illegale bouw- weg op Chaletparc Krabben- kreek moet nü weg, anders betalen de projectontwikke laars een dwangsom van maximaal 50.000 euro. Maar eigenlijk laat Tholen zich al een maand aan het lijntje houden. En de ont wikkelaars? Die lachen in hun vuistje. door Freek Janssen SINT-ANNALAND - Project ontwikkelaars van Chaletparc Krabbenkreek P. Visser (van Grotenhuis Ontwikkelings Maat schappij) en L. Dijkstra (Dijks tra Beheer) kregen dinsdag de al lerlaatste waarschuwing: ze heb ben twee weken de tijd om de tij delijke bouwweg op te ruimen. Zo niet, dan moeten ze betalen. Nu écht. Want de eerste drei ging met een dwangsom dateert alweer van 9 maart. Toen reageerde het college op een brief van de ontwikkelaars, waarin ze doodleuk aankondig den een weg te' gaan aanleggen op het uitbreidingsterrein van het vakantiepark. De gemeente had eerder al laten weten dat dat toch écht niet de bedoeling was. Het stuk waar chalets moe ten komen te staan, is nog offici eel landbouwgrond. Het aanleg gen van een weg strookt niet met die bestemming. Maar de twee ontwikkelaars ne geerden het bericht. De kavels moeten eind mei worden opgele verd en voor die tijd moet de rio lering de grond in. Dan maar een dwangsom, moeten ze heb ben gedacht. Ook een gesprek met de wethouder hielp niet. De gemeente had toen ook be stuursdwang kunnen toepassen, oftewel de weg zelf weghalen en de kosten verhalen op de ontwik kelaars. Maar die maatregel vond het college van burgemees ter en wethouders te ver gaan. In plaats daarvan startte het een dwangsomprocedure. Dat klinkt heftig, maar valt best mee. Want hoewel de ontwikke laars een boete van 50.000 euro boven het hoofd hangt, duurt de afhandeling wel erg lang. Eerst moest de gemeente een vooraan kondiging versturen, waar be zwaar tegen gemaakt kon wor den. Dat deden de ontwikke laars uiteraard, want zoiets rekt tijd. Tholen moest dat bezwaar weerspreken en toen waren er weer twee weken verstreken. Nu is de procedure de laatste fa- analyse se ingegaan. Als de halfverhar- de weg er over twee weken nog steeds ligt, dan krijgen de ont wikkelaars een dwangsom opge legd van 10.000 euro per week, met een maximum van vijf we ken. Maar Visser en Dijkstra be talen liever vijftig mille boete, dan dat ze door de kopers van de kavels worden aangeklaagd wegens contractbreuk. „Blijkbaar is illegaliteit te koop", merkte de bezwaarma ker tegen het chaletpark, buur man P. Scherpenisse, al op. Want wie zonder bouwvergun- YERSEKE - Vakbondsleden bij schelpdierbedrijf Roem van Yerseke die met ontslag worden bedreigd, hebben het ontwerp-sociaal plan voor hun afvloeiing gisteravond ge deeltelijk afgewezen. Uit het ontwerp-sociaal plan wordt volgens hen onvoldoende duidelijk hoe lang zij op een ont slagvergoeding kunnen rekenen. Volgens vakbondsbe stuurder J. Plat van FNV Bondgenoten dreigt er door de voorgestelde regeling te veel geld in een speciale pot ach ter te blijven, zonder dat de ontslagen werknemers daar aanspraak op kunnen maken. Vakbondsleden stemden wel in met onder meer de ouderenregeling voor 55-plus- sers. Bij de Roem van Yerseke dreigen 31 werknemers hun baan te verliezen door het verbod op de mechanische kokkelvisserij in de Waddenzee. Bij kokkelverwerkend be drijf Heiploeg Shellfish in Yerseke staan ruim zestig ar beidsplaatsen op de tocht. Van belang voor de onderhan delingen over de sociale regelingen is met welke schade vergoeding de rijksoverheid komt voor het verbod van de mechanische kokkel visserij. Een commissie onder leiding van voormalig Unilever-topman F. Maljers is daarmee be zig. GOES - De intercity Vlissingen-Amsterdam moet blijven. Het dagelijks gemeentebestuur van Goes heeft dat deze week in een brief laten weten aan staatssecretaris Schultz van Haegen van Verkeer en Waterstaat. Volgens reizigers- organisatie Rover is de NS van plan de intercity Vlissin gen vanaf 2007 slechts tot Rotterdam te laten rijden. Rei zigers voor Den Haag, Leiden, Schiphol en Amsterdam moeten dan overstappen op gewone treinen of de vlugge re én duurdere hogesnelheidstrein nemen naar Schiphol en Amsterdam. NS heeft laten weten dat over 'deze moge lijkheid' pas in het najaar een beslissing wordt verwacht. Het Goese college van B en W wil dat niet afwachten. „We kunnen niet vroeg genoeg reageren, straks rijden er alleen nog containertreinen door Goes", stelt wethouder M. 't Hart (PvdA) schertsend. HEINKENSZAND - Een website waarop staat waar je te recht kan met vragen over zaken die jongeren bezighou den. Als het aan de Jongerenraad Borsele ligt komt die er. De jongerenraad heeft op verzoek van de gemeente onder zocht hoe de informatieverziening aan jongei'en het beste ingevuld kan worden. Daar kwam uit dat er genoeg orga nisaties en instanties zijn die zich bezighouden met hulp en advies aan jongeren, maar dat die slecht zijn terug te vinden op het internet. Daarnaast is de voorlichting van die instanties naar jongeren toe volgens de jongerenraad matig tot slecht. deelte woont. Ze is ingenomen met haar nieuwe stek. „Het be valt prima." Verkoop Overigens wil het met de ver koop van de koopappartemen ten nog steeds niet echt vlotten. Tot nu toe is slechts de helft ver kocht. T. van Driesen van R B Wonen heeft er geen verklaring voor. „Het is toch in de buurt van alle voorzieningen." De prijs - dik in de twee ton - is vol gens hem het probleem niet. „Wonen in een appartement is hier nog niet echt geaccepteerd. Misschien willen mensen eerst even de kat uit de bom kijken." ning een dakkapelletje plaatst, krijgt wél geheid de gemeente op de stoep. De heren van Krab benkreek hebben zes weken de tijd om de weg op te ruimen, voordat ze ook maar een cent hoeven te betalen. Verantwoordelijk wethouder K. Heijboer kan niet meer van de projectontwikkelaars af, ook al zou hij het graag wilen. Zij heb ben het terrein gekocht, dus Tho len moet wel verder met Visser en Dijkstra. Bovendien heeft de gemeente ervoor gekozen het ha vengebied van Sint-Annaland toeristisch te ontwikkelen. Het stopzetten van het project zou niet te verkopen zijn aan de in woners van het dorp. Maar ondertussen heeft Delta, dat de leidingen in de grond legt, al vier weken de tijd gehad om met de graafmachines over de illegale weg te rijden. Tegen de tijd dat de projectontwikke laars écht moeten gaan betalen, zal het werk wel af zijn en kan de bouwweg uit de grond. En dan hebben Visser en Dijkstra letterlijk geen centje pijn ge voeld. door Leoni van de Schraaf GOES - De rooms-katholieke Maria Magdalenakerk in Goes blijft vechten tegen het parkeer verbod in de Zusterstraat, ook nadat het Goese college van B en VV deze week heeft besloten het verbod te handhaven. „We zullen opnieuw een klacht indienen bij de gemeente", al dus N. Wijten, lid van het kerk bestuur van de katholieke kerk, „maar ik denk niet dat zij daar ontvankelijk voor is. In elk ge val blijven we ons tegen het ver bod verzetten." Enkele weken geleden zijn be zoekers van de Maria Magdale nakerk bekeurd, omdat ze hun auto in de Zusterstraat, naast de kerk, geparkeerd hadden. Het kerkbestuur stuurde een brief naar de gemeente, maar kreeg geen duidelijk antwoord. Kerkgangers kunnen hun auto ook voor de kerk kwijt, maar hier zijn niet genoeg parkeer plaatsen. In de toekomst zullen nog meer plaatsen verdwijnen, omdat er volgens het Master- plan Binnenstad groenvoorzie ningen moeten komen. Wijten: „De kans dat steeds min der mensen naar de mis komen, wordt groter. Onze bezoekers worden steeds ouder en willen zo dicht mogelijk bij de kerk parkeren." De protestantse kerk, die tegenover de Maria Magdalenakerk staat, heeft wei nig last van het parkeerverbod. F. Dieleman coördineert de ta ken van de koster. „Wij hebben de bezoekers middels een brief gewaarschuwd niet meer in de Zusterstraat te parkeren." In tegenstelling tot de katholie ke kerk, heeft de protestantse kerk een 'autodienst'. Wie niet meer goed ter been is, of om een andere reden moeilijk naar de kerk kan komen, wordt door een ander met de auto opge haald en voor de deur van de kerk afgezet. Volgens Wijten is dit voor de Maria Magdalena kerk niet mogelijk, omdat ze nie mand kunnen vinden die andere kerkgangers ophaalt. „De mees te mensen die komen, zijn al wat ouder en moeten zelf moeite doen om hier te komen." De verantwoordelijke wethou der was niet bereikbaar voor commentaar. RILLAND - Op de Oude Rijks weg bij Krabbendijke en Ril land zijn gisterochtend verkeers controles gehouden. Ook op de Rijksweg bij Kapelle vond gis termiddag een controle plaats. Er werden in totaal twaalf pro cessen verbaal opgemaakt. (Advertentie) VAN DER SLOOT Lange Delft 48. Middelburg Het waren alarmerende be richten, over schepen waar van de metalen scheepshuid aangetast werd door een goed je dat zich in het water be vond. Het zou afkomstig zijn uit de haven van Bergen op Zoom. De gaten sloegen spoti- taan in de scheepshuid. De be richtgeving leidde bij t wee ste vige collega's uit dat Goese kantoor tot het voorstel dat een zwemtochtje in de haven van Bergen op Zoom wel eens goed voor de lijn zou kunnen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29