LM Tour terug naar de wortels Vosmeer wil het karwei afmaken PZC Reus wint GP Pino Cerami Tennissers van MLTC wacht een zwaar seizoen K ,21 Zeeuwse wielerkoers kijkt nu al naar uitbreiding Schaatstopper Sven Kramer in ZLM Tour Verdeeldheid om springconcoursen Clinic Blomdahl en De Bruijn De Frel pakt derde en zesde plaats Beslissend weekeinde zwemploegen ABAB Voor jezelf beginnen was nog nooit zo makkelijk AB,\B uitslagen vrijdag 8 april 2005 ftnrRudy Boogert lES - De ZLM Tour gaat te rug naar de basis. In de geest wn de vorig jaar overleden ini tiator Adrie de Winter wordt de Wielerkoers de etalage voor jeug dige talenten, met speciale ruim te voor Zeeuwse renners. Dat is fechter slechts het startpunt voor Ver innovaties in de toekomst, derd gisteren in Goes duidelijk. n het kantoor van de hoofd- )onSor stond Danny Moens, oorzitter van het orgamsatieco- nte, garant voor het eufemisme fan 'het jaar. De invoering dit eizoen van de ProTour had vér- •rekkende gevolgen voor de [LM Tour. De koers had zich iet een plaats in de prestigieuze 'opcompetitie verworven, maar ie wedstrijdcyclus voor top- mateurs kreeg vanwege de jeuwe wedstrijdstructuur een indere status. De Delta Profron- maakt daar nu bijvoorbeeld feel van uit. ;er waas van onzekerheid wam toen over de ZLM Tour te angen. Samen met het feeuws-Vlaamse OZ Wieier- reekend speelde de organisatie elfs met de gedachte buiten de rielerbond om een wedstrijdse- fie in het leven te roepen. Na jen hoop vijven en zessen koos ie ZLM Tour uiteindelijk voor jen plaats in de nieuw opgezette lationale Beloftecompetitie. Strubbelingetjes 3it tumultueze traject van Top- jompetitie tot Beloftecompetitie oemde Moens gisteren 'kleine trubbelingetjes'. De tijd die tos het afgelopen jaar gemid deld achter zijn computer heeft «ezeten voor de ZLM Tour - vol gens eigen berekeningen 2 uur n 12 minuten per dag - plaatste Ie bagatelliserende opmerking (hier in het juiste perspectief, fan topamateurs naar neo-ama- ars. Het lijkt een stap terug, par de organisatie ervaart dat Biet zo. Moens: „Bij de start van 18e wedstrijd tien jaar geleden, toen nog de Arjaan de Schipper Trofee, was de achterliggende om zo veel mogelijk jeugdige talenten, het liefst uit Zeeland, aan de start te krijgen. Dat is nu het geval. We hebben de beste renners van Nederland tot 23 jaar." De Zeeuwse kleuren worden ver tegenwoordigd door ZRTC Mid delkamp, dat start in een combi- natieploeg met DRC De Mol. Van Middelkamp rijden Dirk van Dam. Wilco Jonker en John van de Vreede. Bij Van Hemert Groep/De Jonge Renner staan bovendien Johnny Hoogerland en Niek Rentmeester aan het vertrek. In totaal staan er 180 renners op de voorlopige start- lijst, verdeeld over dertig ploe gen. Bij de presentatie gisteren schreef Moens al voorzichtig de eerste woorden van het hoofd stuk 2006. „We willen de wed strijd uitbreiden. Een categorie erbij op dezelfde dag of op een andere dag, een ploegentijdrit, verschillende leiderstruien of misschien treden we wel toe tot de internationale Beloftecompe titie. Binnen het comité gaan we al deze opties bekijken." Ter gelegenheid van de tiende uitgave van de ZLM Tour riep de goedgebekte spreekstalmees- ter Henk van der Linden giste ren enkele oud-winnaars in her innering. Hij had bijvoorbeeld HORNU - Kai Reus spuit een fles champagne leeg nadat hij de GP Pino Cerami heeft gewonnen. De twintigjarige Nederlandse wielrenner uit de Rabo-opleidingsploeg had na 184,2 kilometer in de Belgische plaats Hornu achttien seconden voorsprong op de Belg Bert De Waele (links). De Spanjaard Carlos Barredo werd derde op veertig tellen. Reus, wereldkampioen bij de junioren in 2003, achterhaalde tien kilometer voor de streep in gezelschap van De Waele koploper Barredo. Op de laatste helling van de dag, met nog drie kilometer te gaan, liet Reus ook De Waele ach ter zich. Alejandro Valverde (Illes Balears) was de sterkste in de Vierde etappe van de Ronde van Baskenland. De Spanjaard, woensdag ook al winnaar in de derde rit, won opnieuw de massasprint. De Italiaan Di Luca werd tweede, de Spanjaard Perdiguero derde. De vierde etappe ging van Vitoria naar Alsasua en was 167 kilo meter lang. In de derde etappe van de Franse wegwedstrijd Circuit de la Sarthe ging de overwinning naar de Fransman Damien Nazon. Na 195,4 kilometer tussen Angers en Sable-sur-Sarthe versloeg hij in een massasprint de Let Andris Nauduzs. Nazons landge noot Sylvain Chavanel behield de leiding in de algemene rang schikking. ANP/Belga foto Yves Boucau/EPA de eerste winnaar van 1996, Pas cal Appeldoorn, gebeld. „Het gaat goed met hem, maar in de wielersport zien we hem niet meer terug. Hij heeft er hele maal niks meer mee." Nee, dan de winnaar van 2001, Peep Mi- kli uit Estland. Van der Linden: „Negen jaar heeft hij in Neder land gereden en van het geld dat hij daarmee verdiende, kocht hij elk jaar een flat in Estland. Hij woont weer in Estland en heeft inmiddels zo'n veertien flats. Die verhuurt hij aan studenten. Verder doet-ie niks." Tuinhuisje De winnaar van de komende ZLM Tour zal ternauwernood een tuinhuisje kunnen kopen als hij als eerste over de streep op de Westhavendijk komt. De hoofdprijs is immers 159 euro. Bij de eerste editie in 1996 streek winnaar Appeldoorn nog zo'n 273 euro (600 gulden) op „Dat bedrag van 159 euro vind ik een vernedering", zei Moens. „De KNWU bepaalt dat bedrag, maai' als je de jeugd wilt stimule ren en als je ziet wat wij er alle maal voor doen, vind ik dat te weinig." GOES - De opvallendste naam op de voorlopige startlijst van de ZLM Tour, die volgende week zaterdag wordt verreden, is die van Sven Kramer. Kramer was de revelatie van het afgelopen schaatsseizoen. Hij werd Nederlands allroundkam pioen, tweede op het Europees kampioenschap, derde op het wereldkampioenschap en we reldkampioen bij de junioren. De achttienjarige Fries staat op gesteld in de combinatieploeg West Frisia/WV Olympia. Aan de eerste wedstrijd van de Natio nale Beloftecompetitie, de Ron de van Zuid-Holland op 13 maart, deed Kramer nie\ mee. KAPELLE - Er heerst onvrede n verdeeldheid onder de bij de KNUS (Koninklijke Nederland- e Hippische Sportfederatie) re- po Zeeland aangesloten vereni- jngen over het grote aantal wedstrijden. Dat bleek tijdens Ie jaarvergadering in Kapelle. feerdere dressuurwedstrijden in één weekeinde is geen pro bleem, maar voor meer spring- Wedstrijden is Zeeland te klein. Dat stellen enkele clubs. „Zee land telt weinig springruiters, lis er zowel boven als onder de fasterschelde een wedstrijd is, het aantal deelnemers soms So klein, dat van een wedstrijd jeen sprake is", zei Elly Meijers randeOostburgse Eenhoornrui- ers. „Het regiobestuur moet de ouwtjes in handen nemen. Con- oursen met een traditie moeten «n beschermde status krijgen. Iflders is het voor Zeeuws- Taamse clubs misschien beter khop België te oriënteren." legio-voorzitter Leon Phemam- ncq: ..De algemene vergade- ffig heeft ooit besloten dat de 'edstrijdkalender door de le iden wordt vastgesteld. Het be stuur is slechts adviseur, ingrij- |en is niet mogelijk." Enquête Een voorstel van Peter de Kam róa een enquête de mening on der miters te peilen, haalde het Met Wel werd besloten het on- erwerp op de agenda van de Jfergadering van 9 juni te zetten. Een voorstel van het bestuur om selectiewedstrijden voor deelna me aan het ZK indoordressuur Met per kring, maar provinciaal e houden, haalde een krappe "eerderheid. Carola Paauwe tijdens de vergadering ein- «hjk de bij dat kampioenschap «horende versierselen. De ama- »ne uit Yerseke moest tijdens "titelstrijd in Heikant Chantal "JPjes voor laten gaan, maar it paard van Nijpjes bleek la- r niet startgerechtigd. Antoi- !tte Wiskerke uit Kapelle !g de huldeblijken behoren- ebijdereservetitel. «am Cambier stelde zich niet terkiesbaar als lid van het regio- jestuur en als ledenraadslid van ÉKNHS. Paul Burm, voorzit- F van ruiterclub Hulst, is zijn PPvolger in het regiobestuur, pMter de Kam (Domburg) wordt fettenraadslid Zeeuws verte- Énwoordiger bij de KNHS. Het "ündaat van Simon Klap, verte- j®woordiger van de kring Wal- er^n in het regiobestuur, ffd met drie jaar verlengd. door Ron de Waal OUD-VOSSEMEER - Bij de discipline van de spelersgroep van Vosmeer worden weieens vraagtekens gezet, maar volgens spits John Vroegop hoeft niemand daar zondagmiddag bang voor te zijn. Dan staat het restant van het gestaakte duel tegen grote rivaal NVS op het program ma. „En dat duel willen we absoluut win nend afsluiten." Een duel tussen Oud-Vossemeer en Nieuw-Vossemeer houdt de gemoederen al jaren lang vantevoren flink bezig. Hoe wel het treffen tussen de kemphanen nu op een bescheiden vijfdeklasse-niveau woi'dt gespeeld, is het weer het gesprek van de dag. „Vergeleken met vroeger is het wat afge zwakt, maar ook nu zijn we elkaar weer lekker aan het opnaaien", lacht de 33-ja- rige Vroegop, die er dit seizoen al zestien in heeft liggen. „Van kmds af aan zit die rivaliteit er al flink in. Vroeger werden die ontmoetingen op het scherp van de snede uitgevochten. Nu zie je dat de jon geren er wat milder tegenaan kijken, maar je wilt zo'n duel natuurlijk nooit verliezen." Ook in het destijds gestaakte duel in no vember was Vroegop trefzeker. „We ver loren uit met 8-1 en wilden thuis iets rechtzetten. Dat lukte niet echt, we kwa men snel met 2-0 achter", weet Vroegop zich nog glashelder te herinneren. „Via een strafschop kregen we aansluiting, waarna we sterk uit de kleedkamer kwa men. Op de rand van buitenspel maakte ik gelijk, waarop de vlam in de pan sloeg." Gedonder Grensrechter Plasman van NVS vlagde voor buitenspel, maar werd door de scheidsrechter genegeerd. Vroegop: „Toen begon het gedonder pas goed. Ie dereen bij NVS was woedend en wilde verhaal halen bij de scheidsrechter. Ook de grensrechter liep het veld in om zich met het spel te bemoeien. In alle tumult werd de scheidsrechter nagetrapt door ie mand van NVS, maar toen niemand van ons en van NVS de naam van de desbe treffende persoon wilde noemen, werd de wedstrijd gestaakt." Voor Vroegop was het even slikken dat de wedstrijd niet werd hervat. „Als we verder hadden gespeeld, hadden we nog gewonnen ook", klinkt het stellig. „We kwamen zo sterk terug en nu moet je maar weer afwachten hoe het zich verder ontwikkelt." Het restant van 35 minuten zal zondag vanaf de middenstip hervat worden, met twee voltallige ploegen. Alleen grensrech ter Plasman van NVS mag op last van de KNVB niet meer optreden. Wint Vos meer het duel nog, dan is er volgens Vroegop misschien nog iets mogelijk. „Maar als ik eerlijk ben, denk ik dat we te laat beseften dat er nog iets te halen viel. We hebben het tegen de onderste drie ploegen flink verspeeld, anders had den we er in die tweede periode veel kansrijker voorgestaan. We zijn gegroeid in het seizoen, maar zijn in deze situatie waarschijnlijk te veel afhankelijk van an dere ploegen. Maar je weet nooit, met Dreischor en Renesse krijgen we nog twee ploegen waartegen wel wat moge lijk is." Stappen Toch weet Vroegop als geen ander dat de oorzaak, zoals trainer Sjaak Istha zijn ploeg ook al meermaals verweet, groten deels in de disciplinaire sfeer gezocht Spits John Vroegop meent dat de discipline bij Vosmeer verbetering behoeft. foto Willem Mieras door Sven Bakker GOES - Bij de gemengde teams is MLTC de Zeeuwse club die als hoogste in de landelijke ten- niscompetitie speelt. De Middel burgers spelen vanaf zondag, de eerste speeldag voor zondag teams, in de tweede klasse. MLTC heeft tevens een team in de derde en vierde klasse. In die vierde klasse spelen ook Souburg, Kapelle, 't Halve Maantje, DOS en twee teams van Tiola. Het eerste van MLTC wordt ge vormd door de mannen Dmitri van Hoof en Sjoerd Huis in 't Veld en de vrouwen Saskia Oranje, Audrey Atoon en Kim Dijkstra. Het doel is duidelijk, „We moeten ons in de tweede klasse handhaven", zegt Huis in 't Veld. „Het wordt zwaar, want vorig jaar zaten we nog in de derde klasse. Werden we kam pioen." Van Hoof: „Een erg ster ke competitie met zware tegen standers. Zondag moeten we uit naar Amsterdam tegen het vier de team van Popeye Goldstar. Die club speelt ook eredivisie." „Misschien is het niveau wel te hoog", geeft Huis in 't Veld toe. „Sommigen kunnen het aan en sommigen niet. Ik moet zeggen dat ik er dicht tegenaan zit." En Van Hoof? „Qua mannen kun nen we goed meekomen, de vrou wen missen wellicht ritme. Het is altijd even kijken hoe het uit pakt tegen zulke goede teams." „Ik ben dan ook al flink aan het trainen", vervolgt Van Hoof, „maar ben nog niet in vorm op gravel. Ik heb pas twee keer bui ten gespeeld. Maar als je drie partijen op één dag speelt, kom je vanzelf wel in vorm. Ik ben wel hartstikke fit." „Ik denk dat we het moeten heb ben van de dubbels. In de enkels komen we denk ik tekort. Vorig jaar werden we kampioen door veel dubbel- en mixzeges. Ik zie het als een uitdaging." Bij de landelijke mannencompe- titie op zondag zijn de Zeeuwse teams terug te vinden in de twee de klasse. Daarin komen Bos- kreek, Game'78 en Sjef Aarden burg uit. In de derde klasse spe len Animo. De Bongerd, 't Halve Maantje, TV Philten en TV Smash. SAS VAN GENT - De biljartcracks Torbjörn Blomdahl en Jean-Paul de Bruijn geven morgen een clinic en demon stratie in café Reseda in Sas van Gent. De clinic begint om 13.00 uur en is alleen bestemd voor leden van de bil jartclubs Het Groene Laken en KOT. Beide clubs komen in KNBB-verband uit onder de fusienaam HGL/KOT'86. De demonstratie is om 17.00 uur en is vrij toegankelijk. De animator van deze biljartdag is Rob Duitemeijer, voor zitter van HGL/KOT'86. Hij legde de contacten met beide biljarters bij de wereldbekerwedstrijd in Sluiskil. Zijn doel van de clinic en demo is de biljartsport in Sas van Gent en omstreken te stimuleren. Tevens ziet hij het als aanzet om de razendsnelle ontwikkeling van het plaatse lijke biljarttalent Jens van Dam een extra zetje te geven. ROOSENDAAL - Op de nationale dressuurwedstrijd van de ZZGP in Roosendaal trok Stephanie de Frel de pro gressieve lijn van de laatste tijd door. De amazone uit Koewacht stuurde in manege De Gouberg de ruin Nar- wick in de eerste proef van de klasse ZZ-zwaar, met een score van 64.71 procent, naar de derde plaats. Na de twee de proef stond de teller van de jury voor de Zeeuwse com binatie op 61.58 procent, goed voor de zesde stek. Het was voor De Frel pas haar vierde wedstrijd in de ZZ- zwaar. Haar saldo aan winstpunten is inmiddels al opgelo pen tot zeven. Daarmee lonkt voor de jeugd international al weer een nieuwe uitdaging, de Prix Sint George. VLISSINGEN - De laatste wedstrijden in de districts- zwemcompetitie worden dit weekeinde gezwommen in de zwembaden te Papendrecht, Goes en Hulst. Het ene team is al veilig in zijn klasse, het andere kan nog promoveren en een enkele ploeg moet zich neerleggen bij degradatie. In de eerste afdeling is Luctor et Emergo veilig en pro beert in Papendrecht wat hoger te klimmen. Mede-eerste klasser De Stormvogel 2 staat er minder florissant voor: een-na-laatste en vrijwel zeker degradatie. In die tweede afdeling staat De Bruinvis het hoogste van de Zeeuwse teams. De nummer vier kan zondag met eéh flinke eindspurt in Hulst nog promotie afdwingen. De Schelde 2 heeft in Goes de beste papieren op de winst. In de tweede klasse staan de Terneuzenaren vijfde, waar bij de achterstand op de promotie gevende derde plaats slechts 50 seconden is. Met een stunt zou De Schelde kun nen promoveren, samen met De Bruinvis. Onderdak, Zee- landia en De Honte strijden nergens meer voor. In de der de klasse staat De Ganze vijfde. De eerste drie teams pro moveren, maar voor De Ganze is het gat al te groot. (Advertentie) maand: moet worden. „Dat klopt zeker. Er wordt op zaterdag vaak tot diep in de nacht ge stapt. Je kan dat niemand ontnemen, maar het gevolg is wel dat de fitheid van de selectie op zondag te wensen overlaat. Ik deed daar zelf vroeger ook aan mee, maar over het algemeen mag de instel ling richting wedstrijd wel wat verbete ren", vindt Vroegop, die opmerkt dat er qua trainingsopkomst de laatste jaren wel het één en ander is verbeterd bij Vos meer. „We staan gemiddeld met vijftien man op het trainingsveld. Dat is voor Vosmeerse begrippen bijna ongekend." Voorlopig is het echter uitsluitend het restant van het duel met NVS dat speelt in Oud-Vossemeer. Vroegop: „Want daar in gaan we nog scoren." -klare oplossing ABAB participeert in een kant-en- klare oplossing voor startende ondernemers: De Offlcemanager De Officemanager is een pakket dat alle basiszaken bevat die een startende ondernemer nodig heeft Aan alles is gedacht: infrastructuur, administratie op maat ingericht, juridische zaken geregeld, bereik baarheid, etc. Dit onder het motto: "Doe jij waar je goed in bent, regelen wij de rest 1.900 voordeel Met de aanschaf - op postkantoren of bij ABAB - van De Offlcemanager bespaar je jezelf als startende ondernemer veel regelwerk, tijd en geld Voor 999,- kun je gebruik maken van diverse diensten en/of producten om een vliegende start te maken met je onderneming Het netto voordeel van dit pakket is 1 900,-! De inrichting van je administratieve organisatie via ABAB is bij dit pakket inbegrepen. Is de Officemanager iets voor mij? Voor meer informatie over De Officemanager kijk je op www.deofficemanager.nl Heb je het pakket De Offlcemanager al aangeschaft? Neem dan contact op met ABAB via 0800-2222 463 en we schakelen je door naar één van onze starterbegeleiders Vervolgens plannen we een intakegesprek met je in. In dit intakegesprek bespreken we wat de verstandigste inrichting van je administratie is. Meer weten? Nieuwsgierig geworden? Behoefte aan aanvullende informatie kijk dan op www.startenmetabab nl of neem contact op met paul.nieuwenhuize@abab nl voor een afspraak: 0113 -23 74 00. www.ai ACCOUNTANTS - BELASTINGADVISEURS -JURISTEN O G Tokio. Japan Open. Vrouwen, eer ste ronde: Yao Jie (Ned)-Grehter (Dui) 11-3 11-0, Lu Lan (Chn)-Audina (Ned) 11-9 7-11 13-11. Tweede ronde: Yanjiao Jiang (Chn)-Yao Jie 11-4 11-3. Groningen. NK, mannen. Vijfde ron de: Thijssen - Messemaker 1-1, Gérard Jansen - Scholma 2-0, Winkel - De Voogd 1-1, Dolfing - Hans Jansen 1-1, Clerc - Stokkel 1-1, Heusdens - Baljakin 1-1, Lemmen - Barkel 1-1. Stand: 1. Thijssen. Gérard Jansen 7 punten, 3. Baljakin, Heusdens. Stokkel, Messema ker, Hans Jansen, Dolfing, Barkel, Lem men, Clerc 5, 12. Winkel, Voogd 4, 14. Scholma 3. Ajax Feyenoord Vitesse Heerenveen FC Twente RodaJC FC Utrecht RKC Groningen Willem II NAC NEC ADO RBC Graafschap Den Bosch 27 17 26 16 27 13 27 13 27 12 27 10 27 10 27 9 27 9 5 5 53 5 9 44 5 9 44 6 9 42 6 11 36 6 11 36 8 10 35 6 12 33 5 14 32 6 13 30 8 12 29 6 14 27 2 19 20 6 17 18 3 20 12 54- 27 74- 32 44- 37 44- 43 36 -30 47- 44 29- 31 34- 38 38- 45 33- 52 35- 53 31- 39 30- 43 26- 60 28- 62 15- 60 HHHBH Funchal. Madeira Open, Europese Tour. Stand na eerste ronde: 1Sca- hill (NZe), Sullivan (Wal) 64 slagen (-8), 3. McEvoy (Eng), Morris (Eng) 65, 5. Bergman (Zwe), Bickerton (Eng), Bour- dy (Fra), Brier (Oos), 10 Derksen (Ned) 67, 44. Muntz (Ned) 70. Lucky Day 3674; 5-6-16-21-23-39-45- 49-54-55-57-58-60-63-69-71 -76-78-79-80 (onder voorbehoud). Mannen. Valencia. Tweede ronde: Nadal (Spa/3)-Garcia Lopez 6-1 6-4, Fer rer (Spa/5)-Labadze (Geo) 6-3 6-4, Andrejev (Rus/7)-Starace (Ita) 7-5 6-1, Martin (Spa)-Kuerten (Bra) 6-2 6-0. Vrouwen. Amelia Island. Derde ron de: Davenport (VSt/1)-Peschke (Tsj) 6-2 6-2, Zvonarevi (Rus/6)-Lichovtseva (Rus/9) 6-4 6-4. Eredivisie: Ajax-Willem II 2-0. Stand: PSV 27 22 4 1 70 72- AZ 26 18 6 2 60 61- Hornu (Bel). GP Pino Cerami: 1 Reus (Ned) 184,2 km in 4.32.34. 2 De Waele (Bel) op 0.17, 3. Barredo (Spa) 0 39, 4 Knees (Dui) 1.04, 5. Veelers (Wed) 1.32, 6. Montfort (Bel). 15. Van der Wal, 18. Ten Dam, 27. Van der Ven. ProTour, Ronde van het Basken land. Vierde etappe, Vitoria - Alsas ua: 1. Valverde (Spa) 167 km in 4.12.04, 2. Di Luca (Ita), 3 Perdiguero (Spa), 4. Pineau (Fra), 5. Leukemans (Bel), 6. Mc- Gee (Aus), 14. Mentsjov (Rus), 25, Boo- gerd, 28. Eltink, 85. Weening 0.15, 87. Engels, 98. Lotz, 131. Moerenhout 5.05, 142. Veneberg. Algemeen klasse ment: 1 Ai tor Osa (Spa) 15.35.01, 2. Di Luca (Ita) 0.02, 3. Halgand (Fra), 4. Re- bellin (Ita), 5. Cunego (Ita) 0.05, 8. Boo- gerd 0.12, 32. Weening 0.40, 71. Eltink 5.53, 99. Veneberg 10.58, 135. Lotz 25.25, 152. Engels 33.16, 163. Moeren hout 39.53. Circuit de la Sarthe. Derde etappe. Angers - Sablé: 1. Nazon (Fra) 195,4 km in 4.35.50, 2. Naduzs (Let). 3. Mer- tens (Bel). 4 Ermeti (Ita), 5. Bileka (Oek), 6. Krivtsov (Oek), 20. Ullrich (Dui), 22 Giling (Ned) Algemeen klassement: 1. Chavanel 11.31.23, 2. Fothen 0 05, 3. Martinez 0.08, 4. Van den Broeck 0.10, 5. Bileka 0.11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21