Freestyler ziet racen als uitdaging PZC -I Volledige weduwschap succesformule van Neels GPS-systeem meet snelheid van surfers Surfer Jeroen van den Brand doet mee aan speedchallenge bij Brouwersdam duiven agenda m Krajicek bereit kwartfinale va» toernooi Dinan vrijdag 8 april 2005 door Bas Abresch OUDDORP - Normaal gespro ken is Jeroen van den Brand de man van de trucjes, het sprin gen en het draaien op de surf plank. Maar nu er morgen een zogenaamde speedchallenge is op zijn vaste surf plek bij de Kab- belaarsbank, is de 19-jarige sur fer uit Zierikzee toch wel be nieuwd. „Freestylesurfen blijft het leukste, maar het lijkt me ook wel gaaf om eens te kijken hoe snel ik eigenlijk ben." Om het racen een beetje onder de knie te krijgen, trainde Van den Brand de afgelopen weken veel. Het verschil tussen freesty le en speed was groter dan hij verwachtte. „Daar heb ik me op verkeken. Bij freestyle kan je rustig op je plank staan en truc jes doen, bij racen komt veel meer kracht kijken. Als je zo hard gaat, moet je al je krachten aanspreken om je surfplank on der controle te houden. Dat kost te eerst moeite, nu gaat het wel goed", zo klinkt enthousiast. Volgens de jongeling is speedsur- fen sinds kort weer in. „Het ra cen was eerlijk gezegd een beet je dood. Maar de nieuwe ontwik kelingen, zoals bijvoorbeeld dat GPS-systeem (zie kader), ma ken het weer interessant. Een aantal grote namen uit de surf- wereld verbrak onlangs het snel heidsrecord. Dat stond op naam van een catamaran, maar zij hebben dat op de surfplank ver beterd. Plet staat op ongeveer honderd kilometer per uur, dat is toch kicken?", zegt Van den Brand met pretoogjes. Kicken, een woord dat vaak Van den Brand vaak gebruikt als hij over surfen praat. Het is dan ook zijn passie. Of zoals hij het zelf zegt: „Ik ben helemaal gek van surfen. Dat gevoel als je op die plank staat, dat je alles onder controle hebt, is gewel dig. Als het gaat waaien, word ik helemaal gek. Ik kijk altijd op internet naar de windver- wachtingen. Als ik zie dat het een dag later hard gaat waaien, eet ik lekker veel spaghetti om genoeg krachten te hebben voor de andere dag. De meeste men sen weten ook dat ze niet hoe ven te proberen mij te bereiken als het waait. Want dan sta ik vroeg op en ben ik de hele dag op het water te vinden." Het had heel anders kunnen lo pen. Wat als zijn ouders hem geen surfpak hadden gegeven voor zijn twaalfde verjaardag? „Ja, dat vraag ik me ook wel eens af. Mijn moeder zegt nog wel eens dat ze erg blij is dat ik surf en niet als sommige leef tijdsgenoten op straat hang." Het verjaarscadeau werd door Van den Brand op juiste waarde geschat. „Mijn ouders surften ook allebei en dat pak was een soort hint om mij ook aan het surfen te krijgen. Toen ben ik het maar gaan proberen. Ik vond het echt superkicken." De tiener was verkocht. Als hij maar even tijd had, fietste hij met de surfplank achter z'n fiets naar de kreek bij Ouwerkerk. Geen water om te surfen, maar dat deerde Van den Brand niet. Later gebruikte hij ook de Gre- velingen bij Bruinisse en de Kab- belaarsbank bij de Brouwers- dam om te trainen. Die laatste locatie groeide uit tot zijn vaste trainingsplaats. „Dit is echt een van de beste plekken. Je hebt hier gemiddeld de meeste wind van heel Nederland, omdat je zo dicht bij zee zit. Er komen altijd veel mensen hierheen." Ambitie In zijn edrste jaren had de mbo- student detailhandel nog de am bitie veel te bereiken in de surf- sport. Drie jaar geleden miste hij op een haar na kwalificatie voor een prestigieus freestyle- surfkampioenschap in Italië. In de wedstrijd bij de Brouwers- dam werd hij vierde. „Daar baal ik nog steeds van, dat was echt een mooie ervaring geweest." Nadien nam de eerzucht wat af. „Vanaf dit jaar zie ik het toch meer als een hobby. Allereerst omdat er weinig freestylewed- strijden zijn. Waarom? Ik denk dat weinig mensen zoiets willen organiseren, je moet daar echt veel voor regelen. Vroeger wa ren er meer wedstrijden, maar toen had ik geen vervoer. Daar baal ik nog steeds wel van." Ook de achterstand op andere surfers deden de ambities van de Zierikzeëenaar afnemen. „Veel gasten hebben er alles voor over om topsurfer te wor den. Die gaan bijvoorbeeld in de winter een paar maanden naar Aruba om daar te trainen. Zij zetten alles opzij om zo'n reis te kunnen betalen. Maar dat zit er voor mij niet in." Echt druk lijkt Van den Brand zich er niet om te maken. Ook op recreatief niveau blijft surfen leuk. „Dat is het leuke van surfen, je raakt nooit uitgeleerd. Iedereen leert van elkaar en geeft elkaar tips, de onderlinge sfeer is heel re laxt." Een doel van Van den Brand, die in de zomer surfleraar is bij surfcentrum Brouwersdam, is het motiveren van mensen om te gaan surfen. Zijn eigen.surf kun sten kunnen zo'n motivatie zijn. „Vorig jaar waren we op een zo meravond wat trucjes aan het doen op het water. Toen ston den er veel mensen te kijken en kregen we applaus, dat was echt mooi. Ze keken echt op zo'n ma nier van 'wow, dat wil ik ook'. Daar geniet ik dan van." Zo'n reactie hoopt de surfer mor- Jeroen van den Brand is benieuwd hoe snel hij kan surfen op de Kabbelaarsbank, zijn vaste trainingslocatie. foto Marijke Folkertsma door Bas Abresch OUDDORP - De speedchallenge surfwedstrijd op de Kabbelaars bank is morgen de derde in een reeks van elf wedstrijden voor de F2 Speedchallenge 2005. Bij deze wedstrijd gaat het erom wie de hoogste snelheid bereikt op de surfplank. Die snelheid wordt gemeten met een GPS-systeem. Elke deelne mer krijgt een GPS-horloge om de bovenarm, dat in contact staat met een eomputerinstalla- tie aan de waterkant. Op de com puter worden de snelheden gere gistreerd en gerangschikt. Per keer gaan tien deelnemers tege lijk het water op. Zij krijgen tien minuten om hun topsnel heid neer te zetten. Het gaat dus om de hoogste snelheid op een bepaald moment. De snelste van de hele tour wint een reis naar een surfevenement bij het Spaanse eiland Fuerte Ventura. De wedstrijd van mor gen wordt de eerste echte krachtmeting, bij de eerste twee was er sprake van weinig wind. Organisator Uwe Jendrusch van zeil- en surfcentrum Brouwers dam is positief gestemd over de wedstrijd op de Grevelingen. „We verwachten tussen de 150 en 200 deelnemers, een mooi aantal. De windverwachtingen zijn goed (windkracht 6 a 7), maar het mag iets minder. Want dan kan iedereen meedoen." Oostdijkenciar pakt brons in rayon 5 door Fred Rabout OOSTDIJK - Piet Neels begon in 1988 met de actieve duivensport, maar pas in 2001 begon het te lopen. In 2004 stond hij als derde op het podium in zijn woonplaats Oostdijk, toen de Gene rale Hoktitel van het rayon 5 werd uit gereikt. Hij moest gevestigde namen als Mat- thijs van Iwaarden en de gebroeders Clement voor laten gaan. Dat seizoen was het beste tot nu toe van de 41-jari- ge Neels, die uit een duivenfamilie komt, Hij is oorspronkelijk afkomstig uit Gawege, buurtschap tussen Krab- bendijke en Waarde. Zijn ooms Jan en Kees 'op Krabbendieke' en Jac. in Yer- seke zijn bekende namen uit de Zeeuw se duivensport. Toen Piet Neels in 1987 in Oostdijk kwam wonen, werd vlug een hok in el kaar getimmerd. Er kwamen duiven van oom Jac., Jan Dekker, Rinus Min- naard, Simon op 't Hof, Jan Kaat (allen Krabbendijke) en Jan Meeuwsen (Ril land). Met zeventien jonge duiven werd aan het seizoen 1988 begonnen en Neels pakte direct de asduiftitel bij de jonge duiven. „Daar zit een verhaal aan vast", zegt Neels. „Jan Kaat gaf me twee ringetjes en ik mocht er ook nog ééntje uitzoeken. Ik zag een witpenne- tje zitten en wist gelijk dat die het was. Jan pakte het eigendomsbewijs uit de bovenzak van zijn stofjas met de toevoe ging: 'ik wist dat je die zou pakken, dus had ik het eigendomsbewijs vast in de bovenzak gestopt." „Het werd mijn eerste kampioen. Ik won gelijk in de vereniging (PV de Luchtbode Krabbendijke) de tweede jonge duivenvlucht van het seizoen. Het was op Bepaume, ik zal het niet licht vergeten. Het was ook dat duifje dat me die eerste asduiftitel bezorgde. Hij was zelden te laat. Als tweejarige gaf ik hem mee op Dax en heb hem nooit meer terug gezien. Ik had er slape loze nachten van. Ik zou zoiets nooit meer doen. Het was een onbezonnen en ondoordachte daad, waar ik vandaag de dag nog spijt van heb." De behuizing van Piet Neels was in die dagen behelpen. Dat werd beter toen hij in 1999 in staat werd gesteld een aan zijn perceel grenzende boomgaard te kopen. „Er kwamen betere hokken, alles gericht op het zuidzuidoosten. Ver volgens heb ik wat nieuw bloed ge haald en kreeg het voor elkaar twee uit stekende kweekkoppels op mijn hok te krijgen. Dat moet een beetje 'pakken', je moet wat geluk hebben. Ze waren allen van het soort Jac. Neels, Jan Meeuwsen, Rinus Minnaard en Simon op 't Hof. Zodra ik zag dat beide kop pels een goed nageslacht gaven, heb ik Als het aan Piet Neels ligt, overtreft hij in 2005 het seizoen 2004. „Als sporter mag je nooit tevredep zijn, dus mag het ook nog wel beter worden. Een keer een provincia le overwinning zou het einde zijn." foto Dirk-Jan Gjeltema ze vastgezet op het kweekhok en dat was een juiste beslissing. Uit één van die koppels kwamen winnaars. Onder meer in 2004 drie keer een eerste in de club, twee keer Creil, één keer Sour- dun. En rayonzeges op Creil en Sour- dun." Het jaar 2004 bracht echter meer. Piet Neels ontdekte, zoals hij zelf zegt, een succesformule. Het volledige we duwschap met doffers en duivinnen op een accommodatie die bestaat uit een voor het hok gebouwde ren en het hok zelf. In de ren zitten de weduwduivin- nen, op het hok de weduwnaars. Hij laat de doffers er via de deur uit, laat ondertussen de duivinnen vanuit de ren op het hok, waar ze zich in hun bak nestelen. Neels laat vervolgens de dof fers na hun trainingsrondjes binnen in de ren en de duivinnen via de deur uit het hok. Zitten die in de lucht, dan mo gen de doffers weer in het hok, zodat de duivinnen weer arriveren waar het allemaal begon: in de ren. Een honderd procent-roulatiesysteem en het werkt. „Ik speelde altijd het klassieke we duwschap en wilde het een keer op de ze manier proberen. Temeer omdat ik geen megamelker ben en het dus met vrij weinig duiven moet doen. Op de vijf dagfondvluchten, voor mij toch de mooiste discipline in onze sport, pakte ik drie eerste in de vereniging: Tours, Ruffec en Muntlucon. Met name op die laatste vlucht was het met een eerste, tweede, vierde en tweeëndertigste prijs raak. En dat met zeven duiven in de mand." Renstal Die renstal ziet er veertien dagen voor aanvang van het seizoen 2005 knap uit. De duiven blinken als pauwtjes. De 34 oude duiven, bestaande uit zestien kop pels en twee losse duivinnen, moeten het gaan doen. Op een ander hok zitten zeven kweekkoppels die eind november al aan het nageslacht mochten begin nen. Veertig jonge duiven maken het ge heel compleet. Dit alles op de vitesse, midfond en dagfond. De overnacht is aan Neels niet besteed. „Dat is voorlo pig mijn spelletje niet." Wat moet het seizoen 2005 brengen aan de Lavendeldijk 21? „Net zo goed als 2004, dan is.Piet Neels een tevreden man. Maar voor de eerste keer op het podium in het Generale kampioen schap van 2004 en dat zonder over- nachtpunten, smaakt naar meer. Als sporter mag je nooit tevreden zijn, dus mag het ook nog beter worden. Een keer een provinciale overwinning zou het einde zijn." Belangrijkste resultaten Piet Neels in 2004: 3de generaal rayon, kampioen mid- foncl jong rayon, 3de dagfondkampioen- schap rayon. In het rayon eerste prijzen op Sourdun en Creil. In verenigingsver band (PV de Luchtbode) 11 eerste prijzen met de navolgende prijspercentages: Vites se 51, midfond 46, dagfond 57, totaal jong 42, natoer 41. Een aantal verenigingen maakte uan de op- leervlucht vanuit, Oudenaarde gebruik om het elektronisch kloksysleem ie testen en gaven dus een uitslag uit. Hooglandse Vliegers St.Kruis: 119 d: 1, 4, 6, 8. comb. Coppens/Baert, 2, 3. A. de Vos, 5, 9. G. Tanghe, 7, 10. F. Baas. Herleving Kloosterzande: 233d: 1. Comb. W.&E. Voet, 2. E. Kint, 3. 5, 8. R. van Goethem, 7. J. Laffeber, 9. W. Volleman, 10. R. Verschuren. OWTB Kapelle: 407d l.J.de Schipper, 2 C. Zegers, 3. M. Hengsdijk, 4, 9, 10. A. Mie ras, 5. P. Glas, 6. G. van Ewijk, 7, 8. Jo Dekker. De Zwaluw Oud Vossemcer: 244d: 1 3. D. Vaders, 2. A. Haverman.s, 4, 5. S. Berkey, 6, 9. J. Capelle, 7. P. Vis, 8. F. Bal, 10. A. Vis, Telegraaf Middelburg: 273d: 1. A. houmes&Zn, 2, 3. A. Walraven, 4, 5, 6, 8, 10. K. Brand, 7, 9. comb. Haan/de Buck. Zeelandia Middelburg: 155d: 1. B. Bauke- ma, 2,6,8,9. L. Schrooten, 3, 4. comb, de Waardt/Sneep, 5. F. Vader, 7. A. de Waard, 10. ARoelofs. Vrijdag Atletiek gen ook los te maken bij de speedchallenge. Maar hij weet totaal niet wat hij moet ver wachten. „Ik heb geen idee hoe snel ik kan gaan. Ik moet eerst kijken hoe het is. Het freestylen heeft nog steeds mijn voorkeur, maar als ik nu goed eindig", ga ik ook door met het racen." En dan, grijnzend: „Misschien zet ik wel een nieuw record neer, je weet nooit." Coopertest. Conditietest over 12 minu ten Aanvang: 19.00 uur. Locatie: Sport park Bannink te Zierikzee l Basketbal Vrouwen, eerste klasse: Marathon- Dynamo'70 (20.00 uur). Mannen, hoofdklasse: Pendragon- JRC Boxtel, Tweede klasse: Marathon -Mevo'80 (20,00 uur), BV Souburg 2- Voorwaarts (21.30 uur). Jongensjunioren, hoofd klasse: Virtus-BC Vlissingen. Biljarten Dammen PZDB-competitie, hoofdklasse: PWG 's-Gravenpolder 3-Tholen/DSVF. Aanvang 19.30 uur. Paardensport Dressuur LR PC Luctor et Emer- go. 18.00 uur: pony's klasse B. 19.30 uur: paarden klasse B. Locatie: manege De Beatrixhoeve te Zaamslag. Finale Alfonds Gouden Ruif dres- suurcompetitie LR PC Schelde- stad. 19.00: pony's klasse B. 20.45: paarden klasse B. Locatie: manege De Scheldestad, aan de Gerbrandystraat 180 te Vlissingen. Tafeltennis Hoofdklasse: TTCM 2-OdT (Middel burg, 20.00 uur), SAR 2-Hotak 2 (Kloos terzande, 20.00). Vriendschappelijk: RCS-Oostkapelle. Aanvang: 18.45 uur, zaterdag Atletiek Voorjaarswedstrijd. Aanvang: 10.30 uur pupillen, 12.00 uur junioren, senio ren, masters. Locatie: Sportpark Ban nink te Zierikzee. Basketbal Vrouwen, hoofdklasse: BV Souburg- Tantalus (18.45 uur), Yellow Sox-Quo Vadis, EBBC-BC Vlissingen, Den Dungk -Barons. Eerste klasse: Scheldesport- Marathon (19.30). Mannen, hoofdklasse: Spring- field-SVH, Den Dungk-WSC. Eerste klasse: Barons 2-Smokkelhoek, Aga- thos 2-ABC, Starz'81-Volharding, Wald- ric-SVH 2, BV Souburg-Vlijmscherp (20.30), Scheldesport-ELBC (21.00). Tweede klasse: Scheldesport 2-Volhar- ding 2 (18.00). I Biljarten Herdenkingstoernooi bandstoten om de Daniël Houwer/Jos Dobbe laar Bokaal. Locatie: biljartzaal De Blaauwe Hoeve in Hulst. Organisatie: JBH. Aanvang: 13,00 uur Zeeuws Kampioenschap drieban den. Organisatie: VEGABV. Locatie: Sporthal van Duyvenvoorde, Oost Sou burg. Aanvang: 12.00 uur. Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 4: Ort- giess Detachering-Hoondert/de Waard. Locatie* 't Tapperijke, Hoeven. Aan vang: 13.30 uur. Dammen Zeeuws sneldamkampioenschap. Lokatie: De Regenboog in Oost-Sou burg. Aanvang 10.00 uur. Judo 32e Try-Out Toernooi. Locatie: Dojo Sportschool Geelhoed, Koopmansvoet pad 81 te Oost-Souburg. Aanvang. Ge boortejaren 4-6 jaar, 12.30 uur, 7-8 jaar, 14.00,9-12 jaar, 15.45. Motorsport- Clubwedstrijd Mc de Sproeier. Klas sen 50cc, 65cc, 85cc, 125cc en 250cc, ve teranen. Aanvang trainingen 10.00. Aan vang wedstrijden 12.00 uur. Locatie: Wemeldinge Oude Polderweg. Paardensport Dressuur LR PC Luctor et Emer- go. Pony's 8.30 uur: klasse L. 10.15 uur: klasse M, 11.30 uur: klasse Z. Paarden. 12.30 uur: klasse Z. 14.00 uur: klasse M. 17.15 uur: klasse L. Locatie: manege De Beatrixhoeve te Zaamslag. Alfonds Gouden Ruif dressuurcom- petitie LR PC Scheldestad. 10.00 uur: Z pony's. 10.09 uur: Z paarden. 10.45 uur: M pony's. 11.15 uur: M paar den. 15.15 uur: L paarden. Locatie: ma nege De Scheldestad, aan de Gerbran dystraat 180 te Vlissingen. Schaken Zeeuws kampioenschap snelscha ken jeugd. Locatie: Schaakklub Sou burg, De Deckerestraat 1, Oost-Sou burg. Aanvang: 11.00 uur, Tafeltennis l Veldkorfbal Eerste klasse F: GKV-Pernix, Tjo- ba-Kios N (16.00), Tempo-Oranje Wit, Ondo G-HKC. Tweede klasse G: Kor- bis-RWA, Sagitta-TOP (16.00), De Dijk- vogels-Ventura SpQrt, Swift-Ondo (16.00). Derde klasse C: DVS-Oranje Nassau, DSO-Stormvogels (16,00), Kor- batjo-ADO, All Ready-Spirit (16,00). Der de klasse D: Good Luck-Vios W, Olym- pia S-Seolto (16.00), Vriendenschaar B-Togo (16.00), Oranje Zwart-NIO. Vier de klasse B: Luctor-Blauw Wit (16.15), De Voltreffers-Zaamslag (16.00), BKC-Volharding (14.30), Scheldevo- gels-Atlas (14.30). G4A: Bolnes 4-Olym- pia W (15.30), ZKV-KVK (16.00). Voetbal Hoofdklasse A: Ajax-Kozakken Boys, ASWH-Noordwijk, Barendrecht-Ter Lee- de, Marken-Bennekom, Hoek-Heerjans- dam, Dovo-ARC, Lisse-Volendam. Eer ste klasse C: Rijsoord-SSV'65, Schel- luinen-Kloetinge, VVGZ-Rillandia (15,00), Tweede klasse E: Nieuwdorp- AZVV (restant 61 min., stand 0-1) (15.00), Kapelle-De Meeuwen. Derde klasse B: JPS-Klundert, VVC'68-Don- gen. Vierde klasse A: SVD-Wemeldin- ge, Hoedekenskerke-Bevelanders, Cad- zand-Krabbendijke, VCK-Colijnsplaatse Boys (15.00). Vierde klasse B: Chris- landia-ZPR'84 (15.00). Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. A-junioren, derde divisie D: Halste- ren-ASWH. B-junioren, derde divisie E: Halste- Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie, poule 4: Party- service-Aartsbouw 4. Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang: 19.30 uur. Zeeuws Kampioenschap drieban den. Organisatie: VEGABV Locatie: Sporthal van Duyvenvoorde, Oost Sou burg. Aanvang: 17.00 uur ren-OJC Rosmalen (15.00), Lonq-1' nos. Indien niet anders vermeld &J i 14.30 uur. 'vi Vrouwen. Tweede klasse WIK'57-Spijkenisse (12.00), Boys-Barendrecht, Ter Leedéy i wen. Quick Boys-RKDEO, pi (O Smerdiek (12.30), MVV'27-Beite de klasse: De Meeuwen. (12.00), Tricht-SC Everstein, S;l Oostkapelle 2, Papendrecht-%! u| Amsteldistrictsbeker. GPCnai gen-SVTriborgh (15.00). Vriendschappelijk: SmerdieVv 'ia ke, Zierikzee-Duiveland. Zwévlw Dauwendaele, Terneuzense Mir Serooskerke. Aanvang: 14.30 uur Volleybal Vrouwen, tweede divisie VSTS-Volley/Meerkerk'95, Caps!: Ready, Morres/Hulst-Sarto (DenJ r rt, 17.00), Roosendaal 2-Ulitj Vught 2-Spivo, VCV-Rijnmond2.[ n divisie: Fusion-Kwiek, V0Y-8ï mi Odulphus-Wik/Univé, Savok I/ Rijnmond 3-Sarto 2. Promotiel! B: Odulphus 3-Dunamis, Roos? HU 3-IBIS, Morres/Hulst 2-DVQ, Zuvj 1 rit Eerste klasse D: Zuvo 2i'i Tweede klasse E: Mytik VVR-VVS'92 2. Tweede klasse! Burgst 3-AVC87. Derde klasn ZI Wea/Mevo'80-Kwïek 3, Derder G: Mytilus 2-YVC 3, BOK 2-Sd sport, Savok 3-VVR 2, Ardito l\\ 4, AVC'87 2-VVS'92 3. Mannen, tweede divisie C:», cos-Roosendaal, Morres/Hulsn;an den (Den Dullaert, 17.00), Taurus\ dl lande 2, Fusion-Rijnmond 2, Sli^ gn Sport 2- Interkontakt/ Pegasus.0 divisie: Mytilus-Jola/Olympus, Voko/Finenzo, Roosendaal 2As Capelle 2-Schovocomca, Rijnmoi 5{ Sarto, Goirle-Spivo. Promotiet) B: Hercules-De Burgst, Sic Pugal Finenzo 2, Phoenix-Sliedrecht Sp: Groene Ster-VVS'92, Zuvo-Roui,! ste klasse D: Mytilus 2-YVC, |/cII, Hulst 2-Olympus'69. Tweede fc) A: Wea/Mevo'80-MVC. Tweedel1; !e F: Ardito-Cometo 2, VVS'92 2(i vj mo'70, AVC'87 2-Gavok 3. Derdeifj( se G: Mytilus 3-Ardito 2, Savok-D;- kers, AVC'87 3-De Sterre. Wielrennen Criterium TMZ. Locatie: EPZ-ca w. Borssele. 13.00 uur: veteranen - S/P-categorie. 14.15 u B. 15.15 uur: amateurs A, l Zwemmen Districtscompetitie 1e klasst 5. Papendrecht, zwembad De i Deelnemende verenigingen: Dei st De Schotejil Middelharnis en La jj Emergo Middelburg. zondag Basketbal Mannen, hoofdklasse: BC Tracks (15.00), EBBC-Jumping C Dunatos-BC Eindhoven. Biljarten Herdenkingstoernooi bandst om de Daniël Houwer/Jos Dh laar Bokaal. Locatie: biljartüj Blaauwe Hoeve in Hulst. Organs JBH. Aanvang: 13.00 uur. Finals; omstreeks 16.30 uur. Eredivisie driebanden. Rüttchet vies-Delta/Ockenburgh. Locatiet tree, Oosterhout,. Aanvang; 13,00 Zeeuws Kampioenschap den. Organisatie: VEGABV Sporthal van Duyvenvoorde,0®i burg. Aanvang: 12.00 15.30 uur. drie Oosi* l Hockey Mannen. Derde klasse A: Vfei gen-Tempo. i Vierde klasse D: DES-Rapide, OuS bosch-Olympia. Vrouwen. Derde klasse D: VU gen-Rapid, DES-Rapide. Vierdekla A: Goes-Made. Paardensport Dressuur RV De Braanjenhoek ny's. 9.00 uur: klasse B. Paarden! uur: klasse Ml. 12.38 uur 13 42 uur: klasse M2. 15.12 uurb Z. 17.04 uur: klasse L1. Locatie:^ De Braanjenhoek te Kapelle. Rugby Tweede klasse zuid: Duckslc 14.30 in Boxtel, Dukes 2-Oemoeire 13.00 uur in 's-Hertogenbosch- Voetbal Tweede klasse E: Dosko-SC0|iï 44 min., stand 0-0). Vierde klas Rimboe-NSV. Vijfde klasse SDO'63-Graauw. Vijfde klasseB meer-NVS (restant 35 min. s' Aanvang 14.30. Vriendschappelijk: HVV'24-Htf loo, Domburg-Luctor'88. (14.30uu' Veldhandbal Vrouwen. Junioren: Orion mium'61. Locatie: Sportvelden 8 kenszand. Aanvang: 13.30. Wielrennen Vrouwen. Eerste divisie: SAR-Toren- stad (Kloosterzande 17.30). Tweede di visie: Maasbree-SAR 2 (Maasbree), Vierde divisie: Furst 2-SAR 3 (Heer len). Mannen. Tweede divisie: TTC Middel burg- Avanti (Middelburg 15.00). Der de divisie: Fürst 2-Arnemuiden (Heer len), SAR -Nieuwenhagen (Kloosterzan de 17.30). Hoofdklasse: TTCM 2-OdT (Middelburg vr 20.00), SAR 2-Hotak 2 (Kloosterzande vr 20.00), Valkenswaard 2-Smash'76 (Valkenswaard). Jongens. A-klasse: TTC Middel- burg-Arnemuiden (Middelburg 15.00). C-klasse: Kwiek-Reynaert 2, Wibats-Reynaert (Scheveningen). Meisjes. B/C-klasse: Alexandria-Ame- muiden (Rotterdam). Jeugdronde van Graauw. Lc#j Dorpsstraat, Graauw. Aanvang; 1'5 Zwemmen Districtscompetitie 1e en 2e kb deel 5. Hulst, zwembad Reynaerii Aanvang 13.00 u. Deelnemende^ gingen: De Honte Kloosterzanife Stormvogel B Vlissingen, Zeelandu' merswaal en De Bruinvis Sas vanG Districtscompetitie 2e en 3ekir deel 5. Goes, zwembad Sportpunl land. Aanvang 09.30 u. Deelneffl! verenigingen: De Ganze Goes, DeS: de B Terneuzen, Onderdak Zieribs De Otters uit Axel, DIN AN - Michaêlla KrajiM doorgedrongen tot de kwarlfo le van de Bretonse Open te® kampioenschappen in Dinan, De 16-jarige halfzus oud-Wimbledonkampioen charcl Krajicek won gisteren de tweede ronde van de R^s sche tennisster JekaterinaBt kova met 6-2 6-3. Bij delae- acht speelt Krajicek tegen winnares van de wedstrijd; sen de Italiaanse tennisster: berta Vinei en de Spaa: Garcia. ,i Voor Krajicek is dit een bela rijk ITF-toernooi. Bij een$ eindresultaat komt zij dicht de buurt van rechtstreekse!"5 lificatie voor het hoofdtoertó van de Open Franse kamptó schappen op Roland Gaf Vóór Dinan stond Mie® Krajicek op de 120e posd de wereldranglijst. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 20