Marktlui niet blij met braderie Wissenkerke krijgt zorgcomplex PZC Manege hoort niet thuis in woonwijk Hebbes! PZC Hulst hanteert lik-op-stickbeleid Abonnees opgelet! Scheldestad in het nauw Zorgen om toename van louche verkopers op zomerse evenementen Bouwplan Auto gestolen in Nieuwerkerk Leerlingen in debat over verkeer Winkelinbraak in Middelburg Goes op barricade voor intercity In de paardentram voor goed doel agenda AAZET Zelfs van de verflaag op de paardenboxen van Manege Scheldestad is weinig over. „Maar investeren is nu geen optie." foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Vroeger, een jaar of vijf entwintig geleden, hadden ze veel meer weidegrond. Toen was er nog geen Lam- merenburg. Nu hebben de ruiters min der ruimte om te galopperen. Niet dat Manege Scheldestad niet wil uitbrei den, integendeel zelfs. Alleen draait de ambtelijke molen nu eenmaal niet zo snel als een trapmolen met paarden. „Een beetje diervriendelijke manege heeft vijf hectare grond. Paarden moe ten kunnen rennen. Bovendien heb je dan een dubbele binnenbak nodig. Als een ruiter nu oefent voor een wedstrijd, gebeurt dat buiten in een bak vol blub ber. En dan moet je nog met je mooie outfit en je opgepoetste paard naar bin nen. Dat ziet er niet uit." Zo kan Erwin Verstraate nog wel even doorgaan. Twee jaar geleden liep zijn erfpachtcontract met de gemeente af. „Altijd is gezegd: tegen die tijd kunnen jullie weg", vertelt de voorzitter van mi- tersportvereniging Scheldestad. „En de gemeente denkt ook wel mee, maar het duurt zo lang. En voor ons begint de noodzaak in beeld te komen." De manegehouder doelt op de verkeers problematiek aan de Gerbrandystraat. „Er ontstaan onveilige situaties, als een ruiter met zijn paard de weg oversteekt. Afgelopen week knalden nog twee au to's op elkaar, omdat ze werden afge leid door de paarden. De weg is druk. Een manege hoort niet thuis in een woonwijk. Zo rijd je niet ontspannen naar het strand. Dan zitten we nog met het probleem van paardenpoep. Als je die niet opruimt, riskeer je een boete van 2250 euro. Dan rijd je al helemaal niet meer ontspannen naar het strand." Wachten Dus zou de wijde grond van het West duingebied uitkomst kunnen bieden. Die heeft de gemeente ook in gedach ten, maar het is wachten op een nota. Alleen doet de manege dat al zo lang. Secretaris Jan-Willem de Vries somt op: „In het parkeerterrein zitten grote gaten, uit het dak van de groene schuur vallen bij elke storm dakpannen naar beneden, het hek aan de voorkant zit zonder verf, de ring rond de buitenbak is meer roest dan ijzer, de bodem is 's winters kleddernat en 's zomers is het net een woestijn. Als je alleen al dat zand aanpakt, ben je tienduizend euro verder. Dat willen we best, maar het is niet verstandig om nu te investeren." Bovendien, dat geld hebben ze simpel weg niet. Sterker nog: het is voor de club moeilijk om de eindjes aan elkaar te knopen, vertelt de Vries. „Het financiële plaatje ziet er niet erg rooskleurig uit. We leveren in op onder houd. We kopen geen verfblikken meer. Schoonheid is niet langer belangrijk." De stallen staan vol, het ledenaantal stagneert. Bij slecht weer blijven men sen weg van de 'blubberwedstrijden', wat weer minder kantineomzet bete kent. Er moet iets gebeuren. „Blijven is ook nog een optie", sugge reert Verstraate, „wanneer onze buur man verhuist, tenminste. Seolto is daar over in gesprek. Dan komt er een flinke lap grond vrij. Dat wel." Aanzien „Maar", gaat De Vries verder, „West duingebied is beter. Bossen, duinen, strand: die beesten weten niet wat ze meemaken. De manege wordt prachtig. Een dubbele binnenbak, een grote rij- hal, een stapmolen. Fatsoenlijke opslag voor het hooi, zodat we ons niet langer te pletter sjouwen. Een machine om stal len automatisch mee uit te mesten..." De Vries ziet het helemaal zitten. Ver straate droomt nog even verder. „Dan wordt de vereniging ook weer zoals die was: een club met aanzien. Dan is Schel destad weer 'je van het' op Walcheren. Net als vijfentwintig jaar geleden." Wendy van den Hurk ^MIDDELBURG - Marktkooplie den delen Vlissingen 's zomers liever niet met 'Pakistaanse tex- Sielverkopers'. En aangezien er dit jaar veel braderieën op het Krogramma staan, zijn de men- Uen van de weekmarkt ongerust, jjet dilemma heeft de markt- [poorzitter zelfs al de kop gekost. ;jn tegenstelling tot zijn leden m de Centrale Vereniging Am bulante Handel (CVAH) zag W. de Smit namelijk niet in dat bra- leneën concurrentie betekenen ,-oor de weekmarkt. ..Extra kra nen vormen geen bedreiging. Jerder versterking. Ik heb zelf vleeswaren verkocht op de markt, dus ik ken de wereld. Ook zij trekken mensen naar de markt. We zouden kunnen sa menwerken. Zo kunnen we Vlis singen als marktstad promoten. Het is altijd mijn hartekreet: sa men aan 't werk, samen sterk." Toch dacht de rest van de vereni ging daar anders over. Het me ningsverschil werd een conflict. „Ik dacht, wie is de ambulante handel nou om tegen die zomer- evenementen te zijn? Dat ik dat zei, werd me niet in dank afgeno men. Onderbuikgevoelens, want zo noem ik ze, waren er het vori ge seizoen misschien ook al wel. Het bestuur heeft het vertrou wen in mij opgezegd. Ik ben ge negeerd. Er werd iemand anders naar vergaderingen gestuurd en er ging een briefje naar de ge meente, waarin stond dat ik met langer in functie was. Onder pro test heb ik de hamer neergelegd. Na twintig jaar." Angst „Tsja", zucht marktmeester T. Marinisse van de gemeente. „Ik wist dat het rommelde in het be stuur. Het is moeilijk om bij hen de angst voor concurrentie weg te nemen. Ze zijn bang voor gro te groepen gelukszoekers, die af- braakprijzen hanteren. Mensen die troep verkopen. Dat snap ik best. Maar die sjacheraars ko men er niet in. Gelukkig heb ik ze dat op het hart kunnen druk ken. Op een vergadering van de week hebben de marktlieden me hun vertrouwen gegeven." En toch zijn de nerveus, de men sen van de weekmarkt, gisteren in Middelburg. Zelfs R. Breijer die met zijn notenkraam per soonlijk weinig te duchten heeft van louche verkopers. „Met mijn handel staan ze niet, meer met textiel. Je ziet ze tegen woordig overal, op héél Walche ren. Het zijn er teveel. Mensen kunnen in de zomer elke dag in een ander dorp terecht. Dan ko men ze een week later niet te rug." Eigenlijk zou de gemeente moe ten ingrijpen, zegt Breijer. Maar dat doet ze niet. „Die zijn daar heel gemakkelijk in: hoe meer markten, hoe beter. Het is hun boterham niet. De mijne wel." Mevrouw Brioni verkoopt siera den. Haar kraam heeft wél last van concurrentie in de zomer. „Het is elk jaar hetzelfde: de bra derieën trekken handelaren uit verre landen aan. Zij maken on ze markt kapot met hun rotzooi. Want een week later komen de mensen met hun kapotte kettink je aan mijn kraam. Of ze komen helemaal niet meer terug." De buurvrouw van de stoffen- kraam, E. van de Heijden, komt erbij staan. „In Utrecht laten ze die lui niet toe, hoor. Daar kent men nog branchebescherming." Kamperduin aangepast KAMPERLAND - Op last van gedeputeerde H. van Waveren [ruimtelijke ordening) zijn de nieuwbouwplannen voor ho- lel-restaurant Kamperduin bij Kamperland opnieuw aange past. ;De gedeputeerde kon niet leven ijnet de voorgestelde bouwhoog te van vijftien meter. Daarom is fau besloten om het gebouw beer dan anderhalve meter te la- len zakken. Dat kan door van jiet oorspronkelijke halfverdiep te parkeerterrein een kelder te laken. >k de visie op het groen rond liet nieuwe hotel is gewijzigd. In Tste instantie wilden de plan- ienmakers het huidige groen imhakken en er een nieuw rijtje lomen voor in de plaats plan ten. In het laatste plan blijft het {huidige struweel zoveel moge lijk ongemoeid. Ook dat was een intdrukkelijke wens van Van jtyaveren, Wethouder A. van dei- van de gemeente loord-Beveland heeft er goede loop op dat de gedeputeerde wel zal kunnen leven met de aan gepaste versie van het bouw plan. (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl vrijdag 8 april 2005 w 13 NIEUWERKERK - In Nieuwerkerk is woensdagavond rond elf uur een auto gestolen. De eigenaar had de auto voor zijn deur in de Stekelstraat gezet en wilde snel even iets pakken. Hij had de motor wel uitgedaan, maar de sleutels staken nog in het contact. De man was amper bin nen, toen hij de auto hoorde starten en wegrijden. Hij ren de naar buiten en zag nog net dat de auto wegreed. In eer ste instantie dacht de man dat het om een grap ging, maar al snel werd duidelijk dat dit niet het geval was. MIDDELBURG - Leerlingen van vwo 5 van de CSW in Middelburg hebben gisteren tijdens een jeugdgemeente- raadsvergadering verkeersveiligheidsplannen gemaakt voor de gemeente Middelburg. De vergadering werd ge leid door burgemeester Schouwenaar. Ook waren raadsle den aanwezig om naar de plannen van de jongeren te luis teren. In het winnende plan werd het voorstel gedaan om borden in te voeren die de verkeersveiligheid van een weg moeten aangeven. „Een rood bord moet aangeven dat een automobilist op een gevaarlijke weg rijdt, als er een groen bord staat rijdt hij op een veilige weg", aldus Dick van Dam van de winnende groep. Doel van de middag was vooral om jongeren te interesseren voor politiek. MIDDELBURG - In de nacht van woensdag op donder dag is ingebroken in een winkelpand aan de Euromarkt in Middelburg. Er werden honderden euro's gestolen. GOES - De intercity Vlissingen-Amsterdam moet blijven. Het dagelijks gemeentebestuur van Goes heeft dat deze week in een brief laten weten aan staatssecretaris Schultz van Haegen van Verkeer en Waterstaat. Volgens reizigers organisatie Rover is de NS van plan de intercity Vlissin gen vanaf 2007 slechts tot Rotterdam te laten rijden. Rei zigers voor Den Haag, Leiden, Schiphol en Amsterdam moeten dan overstappen op gewone treinen of de vlugge re én duurdere hogesnelheidstrein nemen naar Schiphol en Amsterdam. NS heeft laten weten dat over 'deze moge lijkheid' pas in het najaar een beslissing wordt verwacht. Het Goese college van B en W wil dat niet afwachten. „We kunnen niet vroeg genoeg reageren, want straks rij den er alleen nog containertreinen door Goes", stelt wet houder M. 't Hart (PvdA) schertsend. ZIERIKZEE - Vier leerlingen van het ROC verzorgen za terdag 16 april ritjes met de paardentram door Zierikzee voor een goed doel. De opbrengst van de ritjes gaat naar Humanitas en het Leger des Heils. Het ROC steunt ver schillende projecten van beide organisaties. Van het Le ger des Heils is dat het soepbusproject in Vlissingen, de voedselbank Walcheren, het uitdelen van voedselpakket ten op de Bevelanden en de noodopvang Bevelanden. Ook het project Buurman Orsel van Humanitas wordt met de actie ondersteund. Belangstellenden voor een ritje door Zierikzee kunnen tussen 13.00 en 16.00 uur opstappen aan het Havenplein, voor Concorclia. door Inqrid Huibers WISSENKERKE - Op de plek van het voormalige bejaarden huis Vredestein in Wissenkerke worden 56 zorgwoningen gebouwd. Dwars over het ter rein tussen de Weststraat en de Julianastraat komt een nieuwe weg. De met boompjes omzoomde straat komt uit aan de Julia nastraat, precies bij basisschool De Vliete. Leerlingen die vanaf de Weststraat komen, kunnen straks tussen de zorgwoningen door naar school lopen of fiet sen. Recht tegenover De Vliete wordt bovendien een pleintje ge maakt als logische markering van de ingang van de school en de entree tot de ouderenwonin gen. Het zorgcomplex bestaat uit ver schillende geschakelde kleinere gebouwen. Die komen voor een deel haaks op de Julianastraat en voor een deel haaks op de Wilhelminastraat te liggen. Het grootste deel van de gebouwen krijgt met drie bouwlagen een hoogte van 9,5 meter. Vleugel Langs de Julianastraat komt een vleugel met twee bouwla gen. Aan de Wilhelminastraat komen nog twee aparte senioren woningen met een ruime achter tuin. Die woningen krijgen één bouwlaag en een kap. Om ruimte te maken voor het nieuwe wooncentrum, is peuter speelzaal De Peuterleut begin dit jaar van de Wilhelmina straat naar een nieuw onderko men bij de basisschool aan de Julianastraat verhuisd. Daar zit de speelzaal nu onder één dak met De Vliete en kinderdagver blijf en buitenschoolse opvang Ziezo. Bouwer De zorgwoningen worden ge bouwd door Marsaki, de ontwik- kelingspoot van drie woningcor poraties in Goes, Tholen en Vlis singen. Die nam de grond over van de Stichting Ouderenzorg Noord-Beveland, de eigenaar van het vroegere Vredestein. Dat complex werd gesloten om dat in Colijnsplaat zorgcentrum Cleijenborch is gebouwd. De be woners van Vredestein verhuis den eind 2002 naar Colijnsplaat. Woningcorporatie RWS gaat ruim de helft van de nieuwe ap partementen in Wissenkerke ver huren; de rest wordt verkocht. (Advertentie) www.autovermeulen.nl Kapelle -Tel. 0113-33$ door Sheila van Doorsselaer HULST - De Hulster politie was er als de kippen bij om een eind te maken aan het 'verboden wa penbezit' van tiener Hans Ring- oot uit Heikant. Hij liep na zijn hockeytraining met zijn hockey stick op straat. Hij moest zijn stick meteen afgeven. Na de vrijdagavondtraining wil de Ringoot nog even op stap in Hulst. Hij stalde zijn fiets bij de bioscoop aan de Houtmarkt, maar nam zijn hockeystick mee omdat die anders vrijwel zeker gestolen zou worden. De politie interpreteerde de za ken echter anders en nam het 'slagwapen' in bewaring. Hij mocht zijn hockeystick een dag later weer ophalen bij het poli tiebureau in Hulst. „Ik vond dat allemaal toch wel heel vreemd", zegt hij. Volgens J. van Mou- rick, woordvoerder van de Zeeuwse politie, is er niks vreemds aan. „Omdat hij in Hei kant woont, kon hij zijn hockey stick niet even naar huis bren gen. Daarom is de stick in bewa ring genomen. Hij bevond zich in een uitgaansgebied en dan zijn attributen die als wapen kunnen dienen, zoals een hock eystick of een honkbalknuppel, ongewenst. Er is slechts als voor zorgsmaatregel opgetreden om een eventuele escalatie te voor komen. Hij had die stick niet mee moeten nemen, je gaat im mers niet hockeyen in de disco." Als sportartikelen als wapen aangemerkt kunnen worden, dan zou de politie in feite ook een tennisracket in bewaring kunnen nemen. Van Mourick: „In principe wel, al zal dat niet zo vaak voorkomen. Deson danks moeten we toch ergens een grens trekken." Volgens de Terneuzense jurist W. Suijkerbuijk is een hockey stick geen wapen in de zin der wet. „Maar de politie kan hem wel in beslag nemen als ze ver moeden dat de intentie bestaat om de stick te gebruiken voor een ander doel dan hockey." Suijkerbuijk zegt dat Ringoot nog geluk heeft gehad. „Als de politie de stick niet in bewaring, maar in beslag zou hebben geno men, dan was de stick zeker ver nietigd." De bewoners kunnen straks in dien nodig aanspraak maken op 24-uurs zorg. Die wordt gele verd door de Stichting Oude renzorg Noord-Beveland. Om de bouw van het zorgcom plex mogelijk te maken, moet het geldende bestemmingsplan op een paar punten worden ge wijzigd. (Advertentie) KOZIJNEN ZONWERING www.aazet.nl (Advertentie) Kees den Herder Inferieurstyling Walcheren www.keesdenherder.nl Noordweg 125, Serooskerke, 0118-593030 Noord-Beveland. Haven "De Oesterput" Nauwelijks haven en lang geen oesterput meer. Herinnering en horizon. Daar hebben we deze stoel neergezet. De kosmische kracht van lijnen uit het universum bundelen zich in design en comfort. In eigen huis is hij een tijdoverstijgend rustpunt. Een haven en een horizon STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG Dienstencentrum Mo lenstraat 13, 14.00 uur modeshow 55 plussers, MELISKERKE Ichtuskerk, 20.00 uur: opvoering bijbelse musical Saul; VLISSINGEN Coosje Buskenstraat/Scheldeplein, 8.00 - 16.00 uur: Weekmarkt; Open Hof, 9.00 uur: Hatha yoga en om 10.35 uur Power yoga; Wijkcentrum Aldegonde, 20.00 - 01.00 uur: Vrije dansavond. (Advertentie) Kijk vandaag elders in deze krant voor abonneevoordeel en profiteer van de unieke KPN-aanbieding! het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13