ree I L'Escaut op de vingers getikt Vlissingse skinhead heeft niets met extreemrechts Eigenaar reclamezuil rooide bomen na overleg met gemeente Gluren naar Vlissingse bouwput Directie moet vertrouwen van personeel terugwinnen Twee vliegen in één kiap! zeeuwse almanak Zwemtochtje Vier ton schade bij waterschap De Voogd opvolger van Kooiman Zakkenroller op markt Zierikzee Diefstal in sportcomplex verijdeld dactie: 0113-315649 iww.pzc.nl 5nail:redactie@ pzc.nl hstbus 31,4460 AA Goes Mvertentie-exploitatie: Eord- en Midden-Zee and 0113-315520, oeuws-Vlaanderen: 0114-372770, ationaal: 020-4562500. vrijdag 8 april 2005 editie Walcheren door Jannes Goedbloed MIDDELBURG - Volgens de ei genaar van de reclamezuil bij be drijventerrein Edisonpark bij Vlissingen had hij wel degelijk toestemming van de gemeente om bomen te verwijderen. Eer der deze week ontstond ophef, omdat hij vijftien bomen had ge rooid zonder kapvergunning. R. Davidse, eigenaar van onder meer Scheldeland Vastgoed BV: „Ik heb zes jaar geleden een aan vraag ingediend voor de bouw van de reclamezuil, als onder deel van mijn plannen met Edisonpark. De bomen waren toen nog niet zo groot en belem merden het zicht niet. Het duur de echter tot vorig jaar voor die vergunning verleend werd en toen waren die bomen behoor lijk gegroeid." Volgens Davidse heeft hij de bomen in overleg met de gemeente gerooid. „Ik sprak met een ambtenaar en die zei: 'Zolang die bomen daar staan heb je niks aan die bouw vergunning, dus haal ze maar weg.' Ik heb eerst aangeboden ze te herplanten, maar dat wilde de gemeente niet. Dus heb ik ze gerooid. Zonder vergunning." Ambtenaren van de gemeente zeggen niets te weten van deze uitspraak. Ze weigeren verdere informatie te geven en verwij zen naar wethouder M. Verhage van ruimtelijke ordening. Verhage: „Zelfs wanneer een ambtenaar inderdaad iets derge lijks heeft gezegd, wat ik zeer onwaarschijnlijk acht, veran dert dat niets aan het feit dat Davidse een kapvergunning aan had moeten vragen. Zonder kap vergunning mag je geen bomen kappen." Verhage heeft Davidse uitgeno digd voor een gesprek. „Op dit moment bepalen we wat we ge daan zouden hebben bij een offi ciële aanvraag van een kapver gunning. Aan de hand daarvan bepalen we de volgende stap." Als dit negatief uitvalt, moet Da vidse in ieder geval hei-planten. Davidse: „Herplanten is geen probleem. Maar niet voor mijn reclamezuil. Anders heeft die zuil geen zin." In het Groenstructuurplan dat door de gemeenteraad in 1999 is aangenomen, is vastgelegd dat het parkje waar de bomen ge rooid zijn. een 'groen karakter' moet hebben. Toch is het park verkocht aan Davidse om er de zuil neer te zetten. Volgens Ver hage biedt het plan genoeg ruim te hiervoor. „Bovendien is dat plan in mijn ogen verouderd. Het is ongewijzigd sinds 1999 en is dus in mijn ogen dringend aan vernieuwing toe." Advertentie VAN DER SLOOT Lange Delft 48, Middelburg Hardnekkig vuil op ovenschalen en pannen vraagt om iets extra's. Daarom nu Sun Extra Power! Zijn je ovenschalen écht heel erg ingebrand of je pannen zwaar aangekoekt, gebruik dan Sun Extra Power. Met deze reinigingsversterker kunnen zelfs de meest vieze pannen en ovenschalen zonder voorbehandeling zo de vaatwasser in. Gebruik Sun Extra Power in combinatie met uw eigen vaatwasmiddel. Strooi simpelweg 2 dopjes poeder op uw vaatwas- deur en zelfs de ergste aangebrande ovenschalen worden weer spran kelend schoon. Nieuw Sun Extra Power, extra reinigingskracht voor hardnekkig vuil op ovenschalen en pannen. NIEUW VAN DAVITAMON ALCIUM+ GLUCOSAMINE Voor sterke botten én soepele gewrichten Een slimme combinatie van Calcium én Glucosamine van Davitamon helpt je om je totale bewegingsapparaat sterk en soepel te houden. Uniek; 3 werkstoffen in 1 tablet CALCIUM voor sterke botten GLUCOSAMINE voor soepele gewrichten VITAMINE D voor goede calciumopname O. - Café - Restaurant iedere dag geopend vanaf 10.00 uur 's morgens geniet van het grandioos uitzicht Kom en ontdek. Kijk en geniet Boulevard Bankert 282 4382 AC Vlissingen T: 0118 41? 900 M: 0620 4332 15 Het waren alarmerende be richten, over schepen waar van de metalen scheepshuid aangetast werd door een goed je dat zich in het water be vond. Het zou afkomstig zijn uit de haven van Bergen op Zoom. De gaten sloegen spon taan in de scheepshuid. De be richtgeving leidde bij twee ste vige collega's uit dat Goese kantoor tot het voorstel dat een zwemtochtje in de haven van Bergen op Zoom wel eens goed voor de lijn zou kunnen zijn. MIDDELBURG - De lekkage in het waterschapskantoor in Middelburg heeft voor minstens 400.000 euro schade veroorzaakt. Dat heeft waterschap Zeeuwse Eilanden gis teren bekendgemaakt. De schade is inmiddels opgelopen tot vier ton. Het water schap houdt er rekening mee dat dat nog kan oplopen als verborgen schade zichtbaar wordt. De kosten kunnen worden verhaald op de verzekering. Een kapotte brandslang zette het kantoor van Zeeuwse Ei landen aan de Kanaalweg in Middelburg grotendeels blank. Dat gebeurde in de nacht van 9 op 10 maart. Nog steeds is een groot deel van het kantoor ontruimd, zodat de natte ruimtes kunnen drogen. Pas daarna kan nieuwe vloerbedekking worden gelegd. Medewerkers die niet op hun eigen plek kunnen zitten, hebben tijdelijke werkplekken gekregen in onder meer vergaderruimtes. Anderen hebben moeten inschikken om plaats te maken voor collega's. Vanaf begin mei kan ieder een terug naar zijn eigen plek. MIDDELBURG - Marleen de Voogd (39) wordt op. 18 april geïnstalleerd als gemeenteraadslid voor de PvdA in Middelburg. Zij volgt Wim Kooiman op, die vorige maand plotseling overleed. De Voogd was al langer fractie-assistent voor de PvdA. Ze zat onder meer in de commissie ruimte. Naast haar po litieke werk is ze in dienst van woningcorporatie Woon- goed. Daarom zal ze zich voor haar politieke werk niet met het onderwerp wonen bezighouden. Volgens de kieslijst van drie jaar geleden, zou Paul van der Linden aan de beurt zijn voor een zetel. Hij is echter gestopt met de actieve politiek omdat dat werk niet te combineren was met zijn werk voor de Stichting Welzijn Middelburg. ZIERIKZEE - Een 77-jarige vrouw uit Zierikzee is gister ochtend rond elf uur op de markt in Zierikzee beroofd van haar portemonnee. De beurs zat in haar tas. De vrouw is bankpassen kwijt en enkele tientallen euro's. VLISSINGEN - Een toezichthouder zag gisteren in de sporthal aan de President Rooseveltlaan in Vlissingen een onbekende man een kleedkamer binnengaan. Hij trof hem in de kleedkamer aan met een kledingstuk in zijn handen wat niet van hem was. Toen de onbekende de toezichthouder zag, legde hij het kledingstuk neer, duwde de toezichthouder tegen de muur en ging er vandoor. VLISSINGEN - Bij de bouwput aan de Spui straat in Vlissingen kunnen voorbijgangers de werkzaamheden volgen door kijkgaten die in de schutting zijn aangebracht. Acht kijkgaten zijn op verschillende hoog ten aangebracht, zodat zowel kinderen als volwassenen hun nieuwsgierigheid kunnen bevredigen. Aan de kant van de Rabobank zit één groot raam in de vorm van een halve cirkel, waar toeschouwers een overzicht kunnen krijgen van de put. Kunstenaar M. Prins: „Eigenlijk had ik veel meer gaten willen aanbrengen, maar de keten van het bouwpersoneel ston den in de weg. Misschien kunnen er nog ra men worden toegevoegd, wanneer er gaande weg materieel verwijderd wordt." De schutting is een kunstproject en bestaat uit drie zones. Prins: „De eerste zit aan de kant van de Rabobank, dat is een vaste zo ne, waar vooral veel kijkgaten zitten. De zo nes twee en drie, bij de Lange Delft en bij de Oude Markt, bevatten verwisselbare pa nelen waarop kunst getoond wordt. Deze worden om de twee a drie maanden ver nieuwd." Eind april, begin mei komen de resultaten van een project met graffiti van vmbo-leer- lingen in zone twee te hangen. foto Lex de Meester jjnnrFriith Ramakers VLISSINGEN - De directie van woningcorporatie l'Escaut uit Vlissingen moet het vertrouwen van het personeel terugwinnen. Er is een nieuwe start nodig om tfe teamgeest te verbeteren. Dat blijkt uit een vertrouwelijk rap por! van onderzoeksbureau Eu rope Consulting Group. 0e directie wordt geadviseerd om op korte termijn met de vak bonden om de tafel te gaan en plannen te maken voor het op zetten van een ondernemings raad (OR). „Richt een OR op om aar. te geven dat de OR van be lang is binnen l'Escaut en dat de ze raad ook serieus wordt geno menstaat in het rapport. J. van Beekhuizen, een van de di recteuren van l'Escaut, wil niet ingaan op het onderzoeksresul taat, omdat het rapport vertrou welijk is. „Ik kan wel zeggen m we vorig jaar al bezig waren met het optuigen van de OR en dat we onlangs de nieuwe raad lebben geïnstalleerd." Rij zegt dat l'Escaut de aanbeve lingen uit het rapport ter harte neemt. „We zijn al aan de uitvoe ring bezig en ik heb de indruk dat het goed gaat. In december lèvalueren we of we ook daad werkelijk een stap verder zijn gekomen." De vakbonden FNV en CNV kaartten half juni vorig jaar aan dat het personeel van de Vlis singse corporatie ontevreden is. Zij stelden een onderzoek voor, waarvoor de directie toestem- jjnggaf. De onderzoekers van Europe Consulting Group concluderen nu dat er op enkele afdelingen van de organisatie onrust is. Er zou sprake zijn van oud zeer, pijn en verdriet, gekrenktheid en angstgevoelens. „Bij op zich zelf van binnenuit gemotiveerde mensen." De fusie van ruim drie jaar gele den van Basco en Schelde Woongroep tot l'Escaut is niet vlekkeloos verlopen. De culture le verschillen van de corporaties maken samenwerking in één or ganisatie moeilijk. De OR van Basco had veel bevoegdheden. Schelde Woongroep had geen OR. Het rapport meldt dat voor Van Beekhuizen, die ook directeur was van Schelde Woongroep, de bevoegdheid van de OR te ver ging. De OR sneuvelde tijdens het fusieproces; een moment dat de raad juist belangrijk was. Me dewerkers gingen hun recht vra gen bij de vakbonden en er heer ste een angstcultuur: Een citaat uit het rapport: „Als je het niet eens bent met de directie kan je ontslagen worden." Van Beek huizen gisteren in een reactie: „Ik heb altijd gevonden dat we een OR moesten hebben. Een OR borgt doelstellingen voor het personeel." Volgens de onderzoekers moet er nu rust op de werkvloer ko men. Voorlopig moeten daarom geen nieuwe projecten en veran deringen in de bedrijfsvoering worden doorgevoerd. De direc tie moet de tijd nemen voor per soonlijke gesprekken met werk nemers en enkele herstelgesprek- ken voeren. „Daar waar persoon lijke gesprekken hebben plaats gehad is veel van de pijn wegge nomen of heeft het een plaats ge kregen." Europe Consulting Group vindt dat de districtsbestuurder van het FNV het dossier l'Escaut moet overdragen aan haar colle ga. Naar het idee van de onder zoekers heeft zij terecht een aan tal zaken aan de kaak gesteld, maar is zij door haar vele per soonlijke contacten te betrok ken geraakt bij de kwestie. Daardoor zou er een te geringe mate van objectiviteit zijn. De onderzoekers zijn niet nega tief gestemd over de toekomst. Zij zeggen dat de grote kracht van l'Escaut is dat alle medewer kers nu ook daadwerkelijk wil len bouwen aan één l'Escaut. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Dirk van der Linden uit Vlissingen houdt een pleidooi voor 'de pure skinhead' die zich afzet tegen de maat schappij. De ideeën van zijn skinhead hebben niets met racis me of extreemrechtse ideeën te maken. Net zo min dat de skinheads die de merken Lons dale, Fred Perry of Ben Shir- mann dragen allemaal neo-na- zi's zouden zijn. ,,Het ligt veel genuanceerder. Een stelletje idioten, zonder ken nis van geschiedenis, heeft de merken en de skinheads een slechte naam gegeven", zegt Van der Linden. Hij is voor zijn gevoel zijn leven lang al skinhead. „En ik' heb geen hekel aan buitenlanders. Racisme heeft er totaal niets mee te maken dat ik skinhead ben en Lonsdale draag." Hij wil jongeren met bom- berjacks. dr. Martens schoenen en Lonsdale-kleding een lesje ge schiedenis geven. ..Het heeft al lemaal met muziek en levensstij len te maken", zegt hij. Van der Linden (35) wijst er op dat in de jaren vijftig, zestig in Engeland de muziekstroming /cultuur van de mods is ont staan. De mods hielden van reggae en ska, muziek die haar oorsprong in Jamaica heeft. Ze uitten zich anders dan de hippies of de rockers uit die tijd. Mods De mods waren de blanke jonge ren uit de arbeiderswijken die hun eigen cultuur creëerden. Te gen de stroom in knipten ze hun haren kort. „Het was hun manier om zich af te zetten tegen de hippies. Ze ko zen ook voor een afwijkende kle- dat het land onafhankelijk werd. De Jamaïcanen en de mods vonden elkaar. „Er wer den bands opgericht, die uit En gelsen en Jamaïcanen beston den. De skinheadcultuur en ska werden door gemixte groepen verder ontwikkeld. De Specials is zo'n ska-band met een bruine zangeres." Winkel Het stoort hem dat zijn favorie te merk geassocieerd wordt met racisme. „We hadden een goeie winkel in Vlissingen waar Lonsdale-kle ding gekocht kon worden. Maar die winkel verkoopt nu dat merk niet meer, omdat er een paar losgeslagen jongeren zo no dig witte veters in hun Dr. Mar tens wilden hebben." Hij wordt er op aangekeken dat hij Lons dale draagt. „Ik ben zelfs in Middelburg met een mes bedreigd omdat ik dat merk draag. Ik heb wel rechtse ideeën, maar ik heb geen hekel aan buitenlanders en vind het vreselijk wat die Duitse kaalkop pen allemaal uitkramen." Twee weken geleden was hij in Londen. „Ik ben dj en zoek graag naar platen in Londen. Pa- kistanen, ach, alle nationalitei ten dragen daar Lonsdale of Fred Perry of Ben Shirmann. Daar wordt niet zoals in Neder land een koppeling gemaakt met racisme." Waar hebben we het over, zucht hij. „Mohammed Ali bokste voor Lonsdale. Hij is zwart en mos lim. Dat is toch niet te rijmen met foute skinheads - voor mij zijn dat trouwens geen skinheads - die LONSDALE misbruiken en oproepen tot: Laat Ons Nederlanders Samen De Allochtonen Langzaam Eli mineren." dinglijn. Toen had je de mooie ruiten, zwart en wit, die in veel kleding van Lonsdale terug komt. Daarom draag ik het ook. Ik hou van het zwart-witte patroon en het past bij ska." Eind jaren zestig kwamen veel Jamaïcanen naar Engeland, om- Dirk van der Linden gaat door het leven als skinhead. „Ik heb geen hekel aan buitenlanders. Racisme heeft er totaal niets mee te ma ken dat ik skinhead ben en Lonsdale draag." foto Lex de Meester Hét Glorix toiletblok DB PERFECTE COMBINATIE van hygiënisch schoon en een continu heerlijk parfum! Advertentie - - Hhijn! in allo tï .-ar» hPp Dl-: L 'j.tt sitvff«(">;ri uit raaf io!o3f'rTM#0.v.v N'feVt!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11