Nonnekes klaar voor hoofdklasse Laatste stuiptrekking van CYC Tennisclubs beginnen aan landelijke competitie r" Imh— Van de Nieuwenhuijzen tekent bij Drie favorieten op ZK sneldammen Badmintonners snel uitgeschakeld Arbiter Koop halfjaar geschorst Politie laat PSV-supporters vrij Arveladze weg bij Rangers uitslagen agenda Jeugd wieier koers Graauw frirSven Bakker - joes - Alexander Nonnekes peelt aanstaand weekeinde zijn erste partijen in de landelijke ■orapetitie voor tennisclub Van lorue in Weert, dat in de hoofd- jasse uitkomt. Afgelopen zon- ag as de twintigjarige Nonne- tes echter nog in zijn voormali re woonplaats Goes voor het ge- [en van een clinic. :We hadden een lekker weertje |m te tennissen en het was nog jest druk", vertelt Nonnekes, ie samen met René Linden- jergh de clinic gaf. „We gingen Vooral wat moeilijkere slagen Oordoen, zoals een kickservice gen service met topspin, red.). )ie mensen vinden dat toch pooi om te zien. En daarna nochten de kleineren om de Jeurt een punt tegen ons spe- i m." De clinic viel midden in de voor- iereiding op het aanstaande gra- felseizoen. Zo speelde Nonne kes anderhalve week geleden een A-toernooi in Beverwijk. In tiet mannendubbelspel kwam aij samen met Bart de Gier tot de halve finales en in het ge- nengddubbel reikte Nonnekes 7 met Chantal Peperkamp tot de undstrijcL Die ging uiteindelijk t erloren. Het enkeltoernooi in Jeverwijk liet hij voor wat het vaard was. $jDat ik geen singel speelde wam omdat ik het te druk had e ;op school, dus uit praktische iverwegingen. Maar ik dubbel c ai mix wel vaker, zeker met De s Jier. Toch blijft de single het be- angrijkst. Zeker op gravel heb ik het ideale spelletje daar- Planning •:,0p de Johan Cruijff University ,m Amsterdam gaat alles volgens imlanning, zegt Nonnekes.„Ik 'leb de eerste drie kwartalen al ijfehaald en dus ook m'n prope deuse. Nu alleen het vierde «wartaal nog. Maar het bevalt ine zeker. Elke week twee dagen naar school en de rest trainen, jen je de ene dag met tennis be- Zig en de andere dag met mana- Alexander Nonnekes (rechts) en René Lindenbergh gaven zondag aan de vooravond van de nieuwe competitie een clinic in Goes. gement of cijfertjes," Aangezien de meeste competitiewedstrij den op het gemalen baksteen worden gespeeld, is Nonnekes zich daar al drie weken lang op aan het voorbereiden.„Dat bete kent elke dag trainen, plus nog conditietrainen erbij. En dat kost best wel veel energie, maar ik voel dat ik er klaar voor ben." Aanstaande zondag zal pas blij ken of hij er echt klaar voor is, want „ik heb dit jaar nog geen of ficiële enkelpartij op gravel ge speeld. Als ik zondag op de baan sta weet ik hoe ik ervoor sta. Maar dat is bij de andere spelers ook zo." Nonnekes is bij Van Horne in Weert verzekerd van een enkel en dubbelpartij. Zo is vooraf met het team afgesproken. Af spraken over wie de eerste of tweede enkel speelt zijn niet ge maakt. Er is dus wel de moge lijkheid om af en toe te wisse len, om zo tegen een gunstigere tegenstander uit te komen." Er speelt dus een Zeeuw bij een van de hoofdklasseteams, maar er is geen Zeeuwse tennisclub vertegenwoordigd in de klasse onder de eredivisie. Bij de ge mengde teams is MLTC de club die als hoogste in de landelijke competitie speelt. De Middelburgers spelen vanaf aanstaande zondag, de eerste speeldag voor zondagteams, in de tweede klasse. MLTC heeft te vens een team in de derde en vierde klasse. In die vierde klasse spelen ook Souburg, Kapelle, 't Halve Maantje, DOS en twee teams van Tiola. Het eerste van MLTC wordt ge vormd door de mannen Dmitri van Hoof en Sjoerd Huis in 't Veld en de vrouwen Saskia Oranje, Audrey Atoon en Kim Dijkstra. Het doel is duidelijk: „We moeten ons in de tweede klasse handhaven", zegt Huis in 't Veld. Zware tegenstanders „Het wordt zwaar want vorig jaar zaten we nog in de derde klasse. Werden we kampioen." Van Hoof: „Een erg sterke com petitie met zware tegenstan ders. Zondag moeten we uit naar Amsterdam tegen het vier de team van Popey Goldstar. Die club speelt ook eredivisie." „Misschien is het niveau wel te hoog", geeft Huis in 't Veld toe. „Sommigen kunnen het aan en sommigen niet. Ik moet zeggen dat ik er dicht tegenaan zit." En Van Hoof? „Qua mannen kunnen we goed meekomen, de vrouwen missen wellicht nog wat ritme. Het is altijd even kij ken hoe het uitpakt tegen zulke goede teams." „Ik ben dan ook al flink aan het trainen", vervolgt Van Hoof, „maar ik ben nog niet in vorm op gravel. Ik heb pas twee keer buiten gespeeld. Maar als je drie partijen op één dag speelt kom je vanzelf wel in vorm. Ik ben wel hartstikke fit." „Ik denk dat we het moeten heb ben van de dubbelpartijen. In foto Dirk-Jan Gjeltema de enkels komen we denk ik net wat tekort. Vorig jaar zijn we kampioen geworden dankzij veel winstpartijen in de dubbel en mix. Ik zie het als een uitda ging-" Bij de landelijke mannencompe- titie van zondag zijn de Zeeuw se teams terug te vinden in de tweede klasse. Daarin komen Boskreek, Game '78 en Sjef Aar denburg in uit. In de derde klas se spelen Animo, De Bongerd, 't Halve Maantje, TV Philten en TV Smash. Bij de vrouwen is er zelfs Zeeuw se vertegenwoordiging in de hoofdklasse met LTC Zierikzee. In de eerste klasse speelt TV Dui- veland en in de tweede klasse is het tweede team van Zierikzee actief. Theo Platjouw favoriet ZK driebanden door Karei Pleunis CLINGE - Het is onwerkelijk. Ze weet dat morgenavond het doek valt, maar toch... Alsof het niet kan, alsof dat geen realiteit is, alsof het niet om de slotscène gaat.. „Ik hoop", zegt Bernadette Willae- rt, „dat het een mooie wedstrijd wordt met veel publiek. Ik hoop dat Clinge ons nog één keer aan komt moedigen." Het is voorbij. De naam van de Clingse Volleybal Combinatie (CVC) kan uit de boeken. In het zaaltje in Clinge, berucht vanwege het lage plafonnetje waar me nig betere tegenstander zich verloor in de ene na de andere woede-aanval, zal het geluid van het volleybal verstommen. Na bijna 37 jaar is het, behoudens nog wat trainingen, voorbij. „En met het verdwijnen van CVC sterft ook weer een stukje Clinge, een stuk van het dorp", meent Bernadette Willaert, met haar 45 jaar het monument van de club. Wat nog rest zijn de herinneringen. Vooral de persoonlijke. Hoe zij begon, hoe zij zich verder ontwikkelde. „Ik was nog jong toen ik m'n eerste balle tje sloeg. We kregen training van Vincent Colsen en speelden in de bedrijfsvolley- bal in Hulst. Daarna nam Bert Suy het over. Die is later ook nog voorzitter ge worden." Bernadette Willaert maakte twee uitstap jes. Ééntje van een jaar of vijf naar Aste- rix Kieldrecht. „Omdat ik daar meer ver diende dan met vakkenvullen. Boven dien speelde ik er Europees. Ik was in Praag, Schotland, Engeland, Duitsland." En ze kwam één seizoen uit voor Morres Hulst. Waar ze, zoals ze dat zelf focmu- leert, bijna omkwam van de heimwee naar Clinge. „Daarna ben ik CVC altijd trouw gebleven." Ze, filosofeert over wat de vrijdagavond haar en de overige speelsters zal bren gen. „Misschien zijn we na afloop vol doende bezweet om tranen te verber gen", zegt ze. „Misschien houden we het droog. Ik weet het niet. Ik leef nu al een tijdje met het besef dat het voorbij is. Maar nu is het moment daar. Dat maakt het toch weer andei-s." Het doet pijn dat de club verdwijnt. „Ik heb altijd gedacht, ach, we vinden ze wel weer. Het is elk seizoen goed gekomen, waarom dit jaar dan niet? Maar dit jaar bleef het stil. Welgeteld één reactie kre gen we op alle pamfletten die we her en der opgehangen hebben. En die haakte af na één mailt je. Dan rest geen andere keuze dan de knoop maar door te hak ken." Realist „Ja", geeft ze dan toch toe. „natuurlijk zag ik het al wat jaren aankomen. Ik ge loof dat er naast mijn persoontje nog één speelster op Clinge woont. De rest is van elders. Als je realist bent, dan weet je dat dit geen toekomst heeft. En hoe dat komt? Noem het maar de macht van de GOES - Biljarter Theo Plat jouw uit Axel heeft ko mend weekeinde goede kans zijn Zeeuwse titel driebanden te prolongeren. Dat heeft hij mede te dan ken aan de absentie van Ri chard de Bruin uit Zierik zee. De titelstrijd wordt in sporthal Van Duyvenvoor- de te Oost-Souburg gehou den. sterkste, van de grootste. Bij Morres spe len diverse meisjes van Clinge. Ik zeg niet dat we het daarmee gered zouden hebben, maar de kans op behoud van de club was wel groter geweest." En zo resten na morgenavond dus slechts herinneringen aan wat ooit was. Aan hoe het begon met twee ploegjes in de be- drijfsvolleybal in Hulst. Aan hoe dat klei ne clubje uit Clinge gestaag groeide naar uiteindelijk zeventig tot tachtig leden. CVC werd een begrip in de regio. Met als absolute hoogtepunt het behalen van de titel in de promotieklasse vrou wen. „We konden toen naar de derde divi sie, maar het liep leeg. We hielden slechts vier speelsters over. De rest haak te om verschillende redenen af. CVC ging verder met het vrouwenteam dat in de be- drijfsvolleybal had gespeeld. Uiteraard was de derde divisie veel te hoog gegre pen met dat team. Daarom werd inge schreven voor de tweede klasse. Heimwee Willaert verkaste naar Morres, waar ze wel divisievolleybal kon spelen. Na een jaar keerde ze, overmand door heimwee en een levensgroot schuldgevoel, terug naar haar geboortedorp. En daar heeft ze het zien afkalven. Nu is het de beurt aan andere clubs om in Clinge te bedelen. Want de vier die niet willen stoppen met volleybal, worden nu begeerd door Aste- rix Kieldrecht, het Axelse Voorwaarts en uiteraard Morres Hulst. Van die clubs zullen ze trainingen bezoeken, een wed strijd bijwonen. Om uiteindelijk te beslis sen waar de reis heen gaat. „We willen als viertal wel bijeen blijven. Ondanks alle problemen was CVC im mers een echte vriendenclub. Daarom blijven we ook bij elkaar. Wat het wordt, dat weet ik nu nog niet. Ik wil dit eerst af sluiten en daarna pas verder kijken" Bernadette Willaert met dochter Marie-Therèse: „Dit jaar bleef het stil." foto Wim Kooyman Voor invaller Meerten Dal- linga uit Sluiskil is het zijn debuut. „Ik was blij ver rast met de uitnodiging, die natuurlijk ook kwam omdat mijn zoon Barrv vol gende week al naar het NK moet. Anders was hij de aangewezen man. Nu neem ik de honneurs waar in de biljartzaal en volgende week in de zaak. Ik doe met plezier mee." Dallinga komt met een gemiddelde 0.898 achter zijn naam uit de teamcompetitie. Ook Meertens' broer Louis is in Souburg van de partij. Voor hem is deelname niets bijzonders meer. Hij is een vaste waarde. Vorig jaar nog werd hij zesde. Nu wordt hij met zijn 0.966 ge zien als een gevaarlijk out sider. Zelf denkt hij daar anders over. „Ik wil mijn prestatie van vorig jaar ver beteren, dat wel. Het toer nooi wordt een mooie voor bereiding voor volgende week want dan speel ik net als Berry in het NK drie banden extra klasse. Mijn voorbereiding is niet be paald florissant. Voor mij is Platjouw de grote favo riet. hoewel ik de laatste drie keer dat we tegen el kaar speelden, heb gewon nen." Platjouw ziet zich zelf liever in de rol van un derdog. „Ik ben drie weken in Zuid-Afrika geweest en heb geen keu meer aange raakt. Bovendien ben ik ge kwetst aan mijn knie en is deelname nog niet zeker. Gretig ben ik wel." Zijn rapportcijfers spreken voor zich: 1.105 in de teamcom petitie. Van Schouwen-Dui- veland komen Rinus Pan- kovv en Piet Verschure van Walcheren/de Bevelanden Tonny van Iwaarden, Jan Westdorp en Wim de Kok. donderdag 7 april 2005 z!9 ROTTERDAM - De Thoolse keeper Jörg van de Nieuwen huijzen heeft zijn contract met Excelsior verlengd. De ver bintenis van de 26-jarige doelman liep aan het eind van dit seizoen af en is met één jaar verlengd. Van de Nieu wenhuijzen veroverde in oktober een basisplaats bij de Rotterdamse ploeg uit de eerste divisie, maar raakte kort voor de winterstop geblesseerd bij een bosoopje. Hij is weer bijna fit. GOES - Bennie Provoost, Leopold Sekongo en Johnny de Leeuw zijn de drie favorieten bij de Zeeuwse titelstrijd sneldammen, die zaterdag in Oost-Souburg gehouden wordt. De Leeuw is veelvoudig kampioen, maar krijgt zwaardere concurrentie dan ooit. De talentvolle Bennie Provoost wordt elk jaar sterker en kan bovendien goed sneldam men. De Ivoriaan Leopold Sekongo debuteert en is een ge vaarlijke outsider. Het ZK wordt gespeeld in wijkcen trum De Regenboog en begint om 10.00 uur. TOKIO - Badmintonners Dicky Palyama en Eric Pang zijn allebei uitgeschakeld in de eerste ronde van het Ja pan Open. Palyama verloor in Tokio in twee games van Agus Heriayanto uit Hongkong (8-15 10-15), Pang kon niet op tegen de Japanner Sho Sasaki en dolf eveneens in twee games het onderspit (11-15 7-15). ANP FRANKFURT - De tuchtcommissie van de Duitse voetbal bond (DFB) heeft scheidsi'echter Torsten Koop in ver band met zijn rol in het Duitse omkoopschandaal met te rugwerkende kracht voor zes maanden geschorst. De schorsing loopt van 1 februari tot en met 31 juli. Volgens de bond wist Koop van de wedstrijdmanipulaties door zijn collega Robert Hoyzer, de spil in het omkoop schandaal, maar bracht de DFB hiervan niet op de hoog te. Koop werd om deze reden al eerder op non-actief ge zet. ANP/SID LYON - De politie in Lyon heeft woensdagmorgen vier supporters van PSV, van wie één minderjarige, vrijgela ten. De fans waren dinsdag in het centrum van de Franse stad opgepakt na ongeregeldheden met de aanhang van Olympique Lyon. Het eerste duel in de kwartfinale van de Champions League eindigde in 1-1. ANP GLASGOW - Shota Arveladze verlaat na dit seizoen Glas gow Rangers. De Georgische oud-aanvaller van Ajax krijgt bij de koploper van de Schotse competitie geen con tractverlenging. De 32-jarige spits kwam in 2001 vanuit Amsterdam naar de Rangers. Shota Arveladze heeft 42 doelpunten gemaakt in 72 competitieduels. Het is nog niet bekend wat Arveladze volgend seizoen gaat doen. ANP/RTR Amelia Island (VSt). Vrouwen. Tweede ronde: Davenport (VSt/1) - Brandi (Pue) 6-4 6-3, Sugiyama (Jap/13) - Strycova (Tsj) 6-7(3) 6-1 6-1, Schnyder (Zwi/8) - Chladkova (Tsj) 6-3 6-0. Valencia. Mannen, eerste ronde: Na- dal (Spa/3) - Ferrero (Spa) 6-2 6-1. Tweede ronde: Gonzalez (Chl/2) - Man tilla (Spa) 6-4 6-1, Costa (Spa) - Koubek (Oos) 6-4 6-2. Casablanca. Mannen Tweede ron de: Muller (Lux/7) - Tipsarevic (SMo) 6-3 6-4, Christophe Rochus (Bel/8) - Sanchez (Spa) 7-5 4-6 6-3, Zib (Tsj) - Ventura (Spa) 6-4 6-1. Terneuzen. Voorjaarscompetitie Be- vobo. Eerste klasse A: Dees Sport-BN/De Stem 3-0, Dow-Zaman Sport 3-0. Stand: Dees Sport 9-20, Dow 8-19, Rest.'t Oudt Sas 8-17, Zaman Sport 9-11, Scheldesport 8-8, BN/De Stem 8-2. Eerste klasse B: Van de Poel Aann.BV-De Pooter 3-0, Delta-Ra- bobank Terneuzen/Sas van Gent 2-1, NHI Terneuzen-Dow 2 2-1. Stand: Ja cobs Tuin 10-24, Delta 10-23, NHI Ter- neuzen 10-19, De Pooter 10-14, Rabo bank Terneuzen/Sas van Gent 11-14, Dow 2 11-10, Van de Poel Aann.BV 10-6. Tweede klasse A: De Hoop-BN/De Stem 2 1-2, PSOVZ-Dees Sport 2 0-3. Stand: Dees Sport 2 9-24, BN/De Stem 2 9-20, PSOVZ 9-14, Schel desport 2 9-9, De Hoop 8-6, El.Van Frae- yenhove 8-4. Tweede klasse B: Delta 2-NHI Terneu zen 2 1-2, WBAZ-TeVoRe 1-2, URS-Ge- meente Terneuzen 0-3. Stand: TeVoRe 11-23, NHI Terneuzen 2 10-19, Delta 2 10-19, Gemeente Terneuzen 10-17, V&K/C1000 Hoek 10-13, WBAZ 11-13, URS 10-5. Derde klasse A: Asya Kartal- lari-Echo Audio 0-3, Henno Cysouw-Dow 3 3-0 (regl.). Stand: Echo Audio 9-22, Visser Smit Hanab 8-18, Yildiz 8-10, Dow 3 9-10, Asya Kartallari 9-9, Henno Cysouw 9-8. Derde klasse B: PSOVZ 2-lnterpolis Philippine 0-3, Zeeland Seaports-BN/De Stem 3 2-1, Hy dro IS Partner-BN/De Stem 4 3-0. Stand: Hydro IS Partner 11-22, BN/De Stem 3 10-21, Interpolis Philippine 10-20, Zeeland Seaports 10-17, PSOVZ 2 11-13, BN/De Stem 4 10-9, V&K/C1000 Hoek 2 10-6. Wielrennen Wevelgem. Gent-Wevelgem, ProT- our. 1. Mattan (Bel) 208 km in 4.53.07 (42,577 km/u), 2. Flecha (Spa) 0.02, 3. Bennati (Ita) 0.09, 4. Cancellara (Zwi), 5. Hushovd (Noo), 6. Cooke (Aus) 0.16, 7. Steels (Bel) 0.18, 8. Cadamuro (Ita), 9. Zabel (Dui), 10. O'Grady (Aus), 14. De Jongh, 18. Van Dijk, 28. Posthuma, 33. Tankink 0.31, 37. Kroon 2.05, 66. Kna- ven 6.57, 74. Pronk. Donderdag Biljarten Driebanden toernooi Colijnsplaat 407. Tweede ronde. Locatie: café Juliana, Colijnsplaat. Aanvang: 19.00 uur. I Voetbal 1 Vrouwenvoetbal. Derde klasse: Sleeuwijk-Everstein. A-junioren. Beker: Steen-HW'24 (19.45). door Wim de Vos GRAAUW - Paul van Poorten viert zondag een klein feestje. De organisator uit Hulst is dan voor de vijfentwintigste maal als voorzitter betrokken bij de organisatie van een wielerwed strijd in Graauw. Al 42 jaar maakt Van Poorten deel uit van het wielercomité Graauw waarvan dus een kwart eeuw als 'de leider van de band'. Zondag wordt Graauw opnieuw bevolkt door de wielerjeugd vooreen districtstoernooi. Hoewel Van Poorten al bijna een mensenleven betrokken is bij de organisatie van wieler koersen in Graauw, heeft ook hij inmiddels ervaren dat het steeds moeilijker wordt om een wedstrijd rond te krijgen. Hij neemt dan ook bijna de opmer king dat hij noodgedwongen moet stoppen in de mond. Van Poorten luidt dan ook bijna de noodklok. „Het aantal mensen op wie je een beroep kunt doen in de voor bereiding, en dat duurt toch bijna drie maanden, wordt steeds kleiner. Het komt op een paar man neer en daardoor loopt het niet meer zo als het hoort. Ik moet er wel bij zeggen dat het aantal mensen dat op de wedstrijddag zelf de organisatie bijstaat, voldoende is", aldus Van Poorten die het uiteraard doodzonde zou vinden dat de wielerwedstrijd uit Graauw zou moeten verdwijnen. ,,A1 denk ik wel dat er mogelijkheden zijn te vinden om met de organisatie door te gaan." De jeugd is de weg naar het dorpje in het oostelijke deel van Zeeuws-Vlaanderen (amper dui zend inwoners) in ieder geval niet vergeten. Verdeeld over de zeven verschillende categorieën hebben in totaal zo'n 120 jeug- drennertjes ingeschreven voor dit toernooi. Zeeuwse clubs „Dat is een aantal waar we meer dan tevreden mee zijn." Bij de deelnemers zijn uiteraard de jeugd van de Zeeuwse wieler clubs Zeeuws-Vlaanderen en zrtc Theo Middelkamp. Zij zul len het op moeten nemen tegen voornamelijk rennertjes van Brabantse en Zuid-Hollandse verenigingen. De eerste catego rie gaat om 12.00 uur van start terwijl de oudste grbep staat ge pland te vertrekken om 15.50 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39