Maximum voor gemeentehuis CA TERNEUZEN De Springplank nu onder één dak Toyota Corolla Verso Dethon verwacht meer concurrentie TRENDSETTER? Huisartsenpost hier duurder dan elders EHBO-vereniging Damiaan huldigt voorzitter ZOMA brengt Orfeo on Line in Oostburg College Sluis gaat op oude voet verder met vernieuwbouw Aanrijding met huisvuilwagen SSIEKE ORGEL M Sluik Mmmargels www.pzc.nl/reizen CAPPENDIJK TOYOTA HÖTËLZUIDËRDUIN Auto donderdag 7 april 2005 2|^ door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Door het tekort aan eenvoudige werkzaamhe den onstaat een toenemende con currentie tussen sociale wervoor- zieningsbedijven en daarmee een sterke druk op de opbreng sten. Algemeen directeur C. Sponselee van arbeidsintegratie- bedrijf Dethon schrijft dat in het jaarverslag over 2004. Daarnaast krijgt Dethon min der subsidie. Daardoor moet er meer verdiend worden uit de op brengsten om een sluitende be groting te kunnen volhouden. Volgens Sponselee moeten er keuzes gemaakt worden in wel ke productmarkt Dethon wil blijven investeren en welke moet worden afgestoten. „Alge meen zien we in de toekomst een vermindering van indus triële activiteiten en een uitbrei ding van onze dienstverlening gericht op de lokale markt", al dus Sponselee. Het is Dethon vorig jaar gelukt om het jaar af te sluiten met een positief resultaat van 207.403 eu ro. „Gezien de moeilijke markt omstandigheden een prima pres tatie, met wisselende successen voor de verschillende bedrijfs- units", schrijft Sponselee. Glazen Voor de vestiging in Hulst is 2004 een mager jaar geweest. De afdeling verpakking en mon tage draaide goed, maar met de afdelingen hout en metaal ging het op en af. Omdat het inpak ken van glazen wegvalt, heeft het vinden van alternatieve werkzaamheden dit jaar priori teit. De afdeling Oostburg draaide goed. Vooral omdat de afdeling winkelinrichting en advertentie displays sterk is blijven groeien. Die trend zet zich volgens Spon selee dit jaar door. De afdelin gen systems en behangtafels hadden een mager jaar. Dit jaar wordt met de productie van be hangtafels gestopt. In Terneuzen is vorig jaar al ge stopt met de productie van huis- houdtrappen. Een nieuwe werk zaamheid is het inpakken van snoep. De vestiging Terneuzen breidde de activiteiten fois bij de afdelingen elektronica groepsdetacheringen onder noemer van Dethon Direct. Dethon Groen voelde de slechterde economie in een v- mindering van de hoeveel^ werk voor overheden. Om werkvoorziening voor de mg werkers veilig te stellen, zijn contacten met de gemeenten sterkt, om zo meer opdrach: binnen te halen. De gemeeiü zijn de eigenaren en tevenp grootste opdrachtgevers Dethon Groen. Postpakketten De jongste uitbreiding van; dienstverlenende activiteiu richt zich op het bezorgen q postpakketten in Zeeuws-Vlaa deren. De activiteiten groeiti jaar uit tot een volwaardige; deling. Bij Dethon werken 890 mense De omzet bedroeg vorig jaar; miljoen euro. Eind 2004 stond- ongeveer 120 mensen op j wachtlijst. OÓSTBURG - De Zeem Vlaamse Musical en Opem Amateurs, de ZOMA, slaat c jaar een nieuwe weg in metO: feo on Line. Door vergrijzing en verloop v- het bestuur gedwongen and? wegen in te slaan. Er is gekos voor een samenwerking met ei verse koren uit de regio en a balletgezelschap. Het gezelschap brengt dezevr. dag en vrijdag 15 april eeng heel nieuwe versie van het ooi verhaal van Orpheus en Euri ce op de planken. Onder de tr- Orfeo on Line wordt dit o:: liefdesverhaal een geheel nie: leven ingeblazen. Na het optreden in het Led-:- theater in Oostburg wordt Orit ook op de planken gebracht: Knokke, (zondag 17 april), eni het Scheldetheater in Terne: zen op 13 mei. door Raymond de Frel SLUIS - Het Sluise college van burgemeester en wethouders zal in een nieuw voorstel over de vernieuwbouw van het gemeen tehuis met een maximum uit te geven bedrag op de proppen ko men. Voor het overige gaan de bestuurders op de oude voet ver der met de ontwikkeling van een plan voor centrale huisves ting van het ambtelijk apparaat in Oostburg. Een gelegenheidscoalitie van CDA, WD/Gemeentebelangen (coalitiepartijen) en Nieuw West (oppositiepartij) haalde het plan voor een nieuw gemeen tehuis eind maart in de raadsver gadering van de agenda, omdat een concreet prijskaartje ont breekt. De gelegenheidscoalitie denkt aan 4,5 miljoen euro ge noeg te hebben voor goede, maar sobere huisvesting van de ambtenaren. PvdA (coalitiepar tij) en Dorpsbelangen en Toeris me (oppositiepartij) reageerden furieus. Zij beschuldigden CDA, WD/Gemeentebelangen en Nieuw West van volksverlakke rij De gelegenheidspartners nodig den wethouder R. Leentfaar vo rige week uit voor een overleg. Daarin werd afgesproken dat in GOES - Op de Kreukelmarkt in Goes zijn gisteren een huisvuil wagen en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. De bestuurder van de huisvuil wagen, een 41-jarige man uit de gemeente Borsele, reed achter uit richting de Klokstraat en toen weer vooruit. Op dat mo ment kwam van rechts een 68-ja- nge Goese automobilist vanuit de Zusterstraat aanrijden. De bestuurder van de huisvuilauto verleende geen voorrang en er ontstond een aanrijding waarbij beide voertuigen beschadigd raakten. een nieuw voorstel een beoogd maximumbedrag wordt ge noemd. Ook zal het college een voorkeur uitspreken voor één van de varianten voor vernieuw bouw. Alle alternatieven zullen worden doorgerekend. Omdat dit niet in het wilde weg kan, wordt het nog niet vastgestelde programma van eisen daarbij ge hanteerd. In mei worden de re sultaten in een besloten raads vergadering gepresenteerd. In juni kan de gemeenteraad in een openbare vergadering een onom keerbaar besluit nemen. Dat be sluit kan ook zijn om in de lo pende raadsperiode helemaal geen centrale huisvesting meer te realiseren. De gelegenheidscoalitie ver woordde het gesprek met Leent faar in een brief, waarin zij de weg schetsen die het college moet volgen. Die brief wordt op verzoek van de drie partijen ver trouwelijk gehouden, maar Leentfaar wil wel kwijt dat de inhoud niet overeenkomstig het gesprek was. „De brief dekte niet helemaal de lading. Dan gaat het vooral om geldbedra gen", aldus Leentfaar. De wethouder benadrukt dat het college voor al het overige op de oude voet verder gaat. „Want dat is conform de eerder afgesproken uitgangspunten, die op 24 februari door de raad zijn vastgesteld." Leentfaar wil niet specifiek ingaan op de uit werking van varianten. „Ik wil geen alternatieven noemen, want dat vind ik in dit broze proces niet-verantwoord." CDA, WD/Gemeentebelangen en Nieuw West kwamen gister middag bij elkaar om zich over het standpunt van het college te beraden. Eén gesprek bleek niet voldoende om met een gezamen lijke reactie naar buiten te ko men. „We zijn er nog niet uit hoe we nu verder moeten. De drie partijen zitten op één lijn, maar hebben een andere mening dan het college van B en W. De komende dagen zullen we naden ken hoe we deze kwestie verstan dig kunnen aanpakken", aldus CD A-fractievoorzitter L. Flik- weert. De heropening van De Springplank werd gevierd met ballonnen en een nieuw bordnaam. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De basisschool voor spe ciaal onderwijs De Springplank in Terneu zen heeft gisteren drie nieuwe leslokalen en een nieuw ingericht computerlokaal offici eel in gebruik genomen. Daarmee zitten alle leerlingen na jaren om zwervingen langs verschillende locatie in Terneuzen nu onder één dak. En er was nog meer reden voor vreugde, want wethouder C. Liefting beloofde dat er snel een oplossing komt voor de parkeerpro blemen bij de school. De wethouder verrichtte gisterochtend de officiële opening door een nieuw naambord van De Springplank te onthullen. De letters zijn ontworpen door leerlingen uit de ver schillende groepen. Na het aanheffen van een feestlied en een claxonsignaal gingen zo'n 180 ballonnen de lucht in. Tot teleur stelling van de jeugdige eigenaars eindigde de reis voor sommige ballonnen al snel in de bomen naast de school. De Springplank ontstond in 1999 na de fu sie van drie basisscholen voor speciaal on derwijs. In het huidige gebouw was sinds 1975 de Scheldeschool gehuisvest. Die fu seerde in 1995 met de Prins Willem Alexan- derschool in Oostburg. Aanvankelijk werd les gegeven op twee locaties in Oostburg en twee locaties in Terneuzen. Na de sluiting van de school in Oostburg gingen alle leer lingen naar Terneuzen. Extra ruimtenood ontstond toen in 1998 ook de Jacob Cats- school zich bij de twee andere scholen aan sloot. De inspanningen om de school onder één dak te brengen heeft nu geresulteerd in drie nieuwe klaslokalen. „We hebben nu vol doende ruimte", zei directeur J. Kindt giste ren. „Voor ICT, voor onze bibliotheek en voor het ontdekkasteel dat we van de ge meente hebben gekregen. Maar er is nu ook genoeg ruimte voor het onderwijsondersteu nend personeel." Eén wens is er nog wel. zo sprak Kindt rich ting wethouder Liefting. Dat is een oplos sing voor de parkeerproblemen bij de school. Want soms staat het verkeer 's och tends en 's avonds muurvast. Directeur Kindt werd op zijn wenken be diend, want de oplossing komt er. Binnen het verbouwingsbudget was het niet meer gelukt, maar nu heeft de gemeente toch nog nog een ander potje gevonden, deelde Liefting mee. „Binnenkort zal dus ook deze wens in vervulling gaan", beloofde hij. Er komt een parkeerstrook achter het gymnas- tieklokaal.De Springplank telt ongeveer 180 leerlingen. Ze komen uit West- Zeeuws-Vlaanderen, de Kanaalzone en een deel van Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Met de nu gerealiseerde nieuwbouw kan de school volgens directeur Kindt zeker weer tien jaar vooruit. ELKE ZONDAG ONBEPERKT KINDERBUFFET KINDEREN 50% KORTING (TOT 12 JAAR) Overnachtingen A la carte restaurant Zaken- en familiediners Vergaderingen Meerdaagse conferenties Parties Recepties Bruiloften RESERVEREN?: 073 - 511 9131 Zuiderduin Beachhotel De Bucksweg 2 Westkapelk STOLK ORGELS KRABBENDIJKE DE SPECIALIST VOOR HET .Hoofddealer van Johannus, Eminent, Domus, Ahlbom. vrijdagavond en zaterdag geopend Krahbendijké, Oostpolderweg 1, tel.: 0113 - 50 3523 door Jan van Zuilen TERNEUZEN - Zeeuw- sch-Vlaanderen is aangewezen als proefgebied om uit te zoeken of het inderdaad zo is dat het in standhouden van huisartsenpos ten hier meer kost dan in dich- terbevolkte regio's. Het onderzoek daarna wordt ge daan door onafhankelijke des kundigen. Afgesproken is dat er uiterlijk 1 juli een rapport op ta fel ligt. Aan de hand daarvan wordt bekeken of huisartsenpos ten in uitgestrekte en dunbevolk te gebieden, waaronder Zeeuws-Vlaanderen en Mid den-Zeeland, meer geld moeten krijgen. Voor directeur Lucia Vosters van de huisartsenpost De Honte met vestigingen in Ter neuzen en Hulst is dat geen vraag maar een weet. „Wij kam pen al vanaf de oprichting van onze huisartsenpost in mei 2002 met tekorten. Tot nu toe kregen we dat altijd nog wel terug, maar door veranderingen van de regelgeving per 1 januari 2005 dreigt dat tekort nu struc tureel te worden." De voornaamste verandering is dat de huisartsenpost nu een vast budget krijgt, gebaseerd op het aantal inwoners. Het budget dat de huisartsenpost De Honte krijgt, ongeveer 1,1 miljoen eu ro, is bij lange na niet toerei kend, zegt Vosters. „We hebben een begroting van 1,6 miljoen, als er niets gebeurt, hebben we aan het eind van het jaar een gat van een half miljoen euro. En dat komt niet omdat we zo royaal zijn. In tegendeel, vanaf de oprichting hebben we juist zeer zuinig begroot. We geven geen cent meer uit dan strikt noodzakelijk is." Patiënten meer laten betalen voor een considt is geen oplos sing, zegt Vosters. „Dat mogen we niet eens. De tarieven en ook ons budget worden voor heel Ne derland centraal vastgesteld en dat is nu juist ons probleem want door die centrale vaststel ling wordt geen rekening gehou den met regionale verschillen, terwijl je toch eigenlijk op je klompen aan kunt voelen dat het verzorgen van een weekend dienst in een uitgestrekt, dunbe volkt gebied als Zeeuws-Vlaan deren meer kost dan in een ste delijke regio als Eindhoven." Vosters zegt er dan ook alle ver trouwen in te hebben dat het on derzoek van de onafhankelijke deskundigen tot dezelfde conclu sie komt. Dat is op zich nog geen garantie dat de huisartsen post dan een groter budget krijgt. „Maar", zegt Vosters, „als je weet dat het uitgangs punt is dat de huisartsenposten open moeten blijven, dan denk ik dat ik er wel op mag vertrou wen dat het goed komt. Ik hoop het in ieder geval van harte." door Harold de Puysseleijr VOGELWAARDE - Na een lid maatschap van 35 jaar heeft Jan Dobbelaar (75) gisteravond af scheid genomen van de EHBO-vereniging Damiaan in Vogelwaarde. Vanwege zijn indrukwekkende staat van dienst - 28 jaar in het bestuur, waarvan negentien jaar voorzitter - werd Dobbe laar op een feestelijke bijeen komst in het dorpshuis door voorzitter Seraphinus Him- schoot van het district Zeeland van de EHBO onderscheiden met het bondskruis derde klas. Dobbelaar stopt in verband met zijn leeftijd met het vrijwilligers werk voor de EHBO. Hij kreeg bij zijn huldiging waarderende woorden te horen. De Vogel- waardenaar was altijd nauw betrokken bij de lessen jeugd- EHBO op basisschool de Scha kel en miste in 35 jaar bijna geen enkele lesavond. Ook bij de herhalingscursussen liet hij bijna nooit verstek gaan. Vertrek Het vertrek van de voorzitter vormt voor Damiaan wel een probleem, want een opvolger voor Dobbelaar is nog niet ge vonden. „We hopen dat te heb ben opgelost in september, als het nieuwe seizoen begint en de jaarvergadering plaatsvindt", al dus secretaris Willie Remorie. Dobbelaars laatste officiële daad voor de vereniging was het uitreiken van diploma's aan tien leden die vorige maand hun exa men met goed gevolg aflegden. Het aantal leden van Damiaan komt hiermee boven de vijftig uit. De EHBO-vereniging zette gis teravond nog een ander be stuurslid in het zonnetje voor haar belangrijke verdiensten. Riet de Klerk-Remorie (57) kreeg eveneens het bondskruis derde klas uitgereikt. Zij is al 38 jaar lid van Damiaan, waarvan 34 jaar in het bestuur. Net als de voorzitter is Riet de Klerk betrokken bij de jeugd-EHBO en is ze bij vele eve nementen van de vereniging van de partij om waar nodig een handje bij te steken. Zij blijft nog wel aan in het bestuur. EHBO-jubilarissen Jan Dobbelaar (links) en Riet de Klerk-Remorie. foto Wim Kooyman Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel.: 0115-617751 De heerlijkste en meest complete familiebrunch wordt al 23 jaar met liefde voor het vak verzorgd door het Zuiderduin Beachhotel te Westkapelle. Een mooie gelegenheid om weer eens de hele familie bij elkaar te laten komen om te genieten van eikaars gezelschap. De familiebrunch is helemaal inclusief koffie, thee, melk en vruchtensappen en bij aanvang een feestelijk glas van onze brunch champagne' De keukenbrigade zal voor u op 4 sterren niveau de heerlijkste lekkernijen bereiden waar u onbeperkt van kunt blijven eten (en ons familiebrunch buffet wordt continu aangevuld!) zoals: soepen, diverse vissoorten, uitgebreid salade buffet en div. vleessoortenmmmm. Uiteraard een zeer ruime keuze uit dessertmogelijkheden zoals warme wafels, huisgemaakt gebak vers fruit en div. ijs-soorten. Voor de kinderen is de familiebrunch helemaal een feest want onbeperkt poffertjes, ijsjes en snoepgoed komt eigenlijk alleen voor in de stoutste dromen...lekker eten en snoepen zoveel als je wilt. Kleurplaten en kinderfilms zorgen er ook voordat kinderen samen kunnen spelen en....nietvervelen! Elke zondag ontvangen wij u en uw familie graag tussen 12.00 en 14.00 uur (m.u.v. juli en augustus). Een mooi moment om feestelijke gelegenheden zoals verjaardagen en jubilea extra aan te grijpen zonder rompslomp en met de kwaliteit zoals u deze van ons 4 sterren hotel mag verwachten, enkel op reservering. Wij verwelkomen a graag, reserveer na voor zondag! FLETCHER fg) HO TELG ROUP Het is niet alleen te danken aan de doordachte flexibiliteit dat de Corolla Verso zo perfect in een drukke, moderne levensstijl past. Met zijn krachtige lijnen en vloeiende rondingen is hij net zo fantastisch om te zien als om mee te rijden. Het robuuste, atletische en gestroomlijnde design van de Corolla Verso is even doordacht als stijlvol. FAMILIE BRUNCH €18! JT Een mix van stijl en veelzijdigheid STAP MAAR IN DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND O AutoTrack.nl ELKE VRIJDAG IN UW KRANT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38