Nieuw Havenkwartier in de maak Hebbes! Spanning en emoties langs de lijn Vergeefs protest omwonende tegen bouw paardenstal Astma en COPD agenda AAZET Schoolvoetbal in Zierikzee Vlissingse veelpleger moet cel in Celstraf voor stelen oploskoffie Boeken aan huis in Koewacht )J Cor treedt op in De Pul in Bruinisse Delta Projektpartners wil woningbouw op terrein CZAV in Zierikzee Herdenking bevrijding met muziek en foto-expositie Vereniging zoekt vrijwilligers die helpen tellen auping m We geven u graag geld toe. Om u eersteklas te laten slapen. www.autovermeulen.nl door Adri Klinkenberg ZONNEMAIRE - De gemeen te Schouwen-Duiveland heeft twee jaar geleden terecht een bouwvergunning verleend voor een paardenstal aan de Achterweg in Zonnemaire. Dit heeft de Raad van State gisteren in hoogste instantie bepaald. Met deze uitspraak verwerpt de hoogste bestuurs- rechtbank het beroep van de bewoonster van de Dijk van Bommenede 62, W. Ver hulst-de Meulemeester. Ver hulst verzet zich tegen de bouw van de paardenstal om dat die volgens haar met een oneerlijke truc tot stand is ge komen. Zij kijkt vanuit haar woning op de paardenstal die gebouwd is door K. Stoel. Eer der kreeg zij al een garage in haar blikveld, die Stoel in de buurt van de woning van Ver hulst bouwde. Volgens het be stemmingsplan 'Zonnemaire Kom' mag het erf dat bij wo ningen hoort voor 40 procent worden bebouwd met ten hoogste 40 vierkante meter. Stoel vroeg voor zijn erf in 2001 een bouwvergunning voor de bouw van een garage en kreeg die van de gemeente. Nog geen jaar later kocht hij een ander perceel dat als erf bij zijn woning werd getrok ken. Het perceel met de gara ge werd aan familie verkocht. Het pas gekochte perceel mocht volgens het bestem mingsplan opnieuw voor 40 procent worden bebouwd. Dat is ook gebeurd. Stoel zet te er een paardenstal op van 38,7 vierkante meter. Ver hulst is vooral ontdaan over de manier waarop de bouw vergunningen in de wacht zijn gesleept. Dat riekt naar oneerlijkheid, zo zegt ze. De Raad van State stelt, net zo als de rechtbank in Middel burg dat vorig jaar deed, dat de vergunning is verleend vol gens de voorschriften die in het bestemmingsplan staan. De bouwvergunning is dan ook bekrachtigd. SCHARENDIJKE - Het Astma fond houdt op 12 april een voor lichtingsavond over bewegen met astma en COPD. Tijdens de bijeenkomst vertel len vertegenwoordigers van sportvereniging d'Antilopen, een longverpleegkundige en een fysiotherapeut over bewegen voor mensen met een longziekte. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in De Putmeet in Scharen- dijke. j STREEK ACTIVITEITEN ZIERIKZEE - Gemeentehuis, 19.30 uur: Commissie Samenleving en Bestuur; Muziekschool, 19.00 uur. Informatieda gen blokfluit, klarinet en piano. (Advertentie) KOZIJNEN - ZONWERING www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-330333 Advertentie Juichende meiden langs de lijn bieden de jongens in het veld veel steun. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Ze gaan gebukt onder zware sporttassen. De jongens van het zevental van obs De Oosterburcht in Oosterland sjouwen het parkeerterrein bij sportpark Den Hogen Block in Zie rikzee op. Ze hebben er zin in. De schoolvoetbalcompetitie als voorronde voor de regiofinales op woensdag 18 mei in Nieuwdorp en Heinkenszand is van het grootste belang. Spanning en emoties binnen en langs de lijn zullen dan ook hoog oplopen deze middag. De jongens van De Oosterburcht zijn slechts enkelen van de velen die hier vanmiddag aantreden. Tweeëntwintig scholen van Schouwen-Duiveland strij den met hun jongens-elftallen en -ze ventallen tegen elkaar om de hoogste eer. Veel docenten en ouders leveren hun aandeel om dit jaarlijkse sporteve nement tot een succes te maken. Dat aandeel bestaat voor velen uit meer dan een beetje aanmoedigen. Er is vooraf im mers ook pittig getraind en bij alle wed strijden deze middag treedt een volwas sene op als scheidsrechter „Waar ligt Heinkenszand eigenlijk?", vraagt de enthousiaste Simon aan zijn moeder. Hij wil graag vroeg voorbereid zijn op die regiofinale met de zevental len. Zelf speelt hij in het team voor de Jan Wouter van den Doelschool. Onder leiding van aanvoerder Brian is er 'best hard' getraind de afgelopen weken. De aanvoerder heeft er ook alle vertrou wen in. De tengere Brian voetbalt zelf best graag, maar het nare is dat het af en toe zo koud kan zijn op het veld. „En ik heb niet zoveel vet", verklaart hij waarom hij het af en toe wat minder leuk vindt. Zeven kleurrijke meiden lopen met een beer te sjouwen. Het zijn Aswintha, Hil- de, Annelies, Sanne, Lindy, Mariska en Joëlle. Ze komen namens obs 't Stoofje in Ouwerkerk en hun beer geldt als ge- luksbrenger. Komen ze aanmoedigen omdat er zulke leuke jongens in het team zitten? „Nou nee hoor, gewoon om de naam van de school hoog te hou den", giebelen ze er lekker op los. Diezelfde motivatie geldt voor een groep meiden van De Meerpaal in Brui- nisse. „De meeste echt leuke jongens van de klas tennissen allemaal, maar we willen de voetballers wel aanmoedi gen hoor." Dat doen ze dan ook met een spandoek: 'Kom op Bru. Wees eens cool. Schop die ballen in het doel'. Cheerleaders Drie vrouwelijke supporters van 'Onder de Wieken' in Haamstede kiezen voor de Amerikaanse methode, als cheer leaders dus, compleet met pluizige pom poms, een yell en een dansje. Trainer Ed Adelaar kijkt tevreden toe. Hij ziet zijn jeugdige mannen in het veld graag goed gesteund door de jonge vrouwen aan de kant. Adelaar is ook trainer van de F-jes bij sportvereniging DFS. Het schoolteam neemt hij er graag bij. Het zevental van 't Kofschip bijt in een zoete snack inmiddels wat verbittering foto Marijke Folkertsma weg. Het team heeft net met 3-0 verlo ren van De Springplank uit Noordgou- we. „Ze waren ook twee koppen groter dan wij", mopperen ze onderling. In het treffen tussen de zeventallen van De Oosterburcht en Samuël uit Kerk- werve wordt het spannend. Als een aan valler uit Oosterland in het strafschop gebied onderuit wordt gehaald, luidt het oordeel: penalty. De nummer 7, Jes se Bolier, verzilvert die kans en het staat 1-0. „Daar gaan we altijd mee de boot in, met de scheidsrechter. We heb ben er elk jaar één die tegen ons is", moppert de leider uit Kerkwerve. Het team van De Oosterburcht onder lei ding van Maarten Padmos weet lange tijd de hoop op de eindzege te behou den. Tegen 't Kofschip loopt het mis voor hen. De halve finale eindigt na de offiële speeltijd met 0 - 0. Bij de penal ty's heeft 't Kofschip meer geluk, maar dit zevental ziet op zijn beurt in de fina le de overwinning en de afvaardiging op 18 mei uiteindelijk naar 'Onder de Wieken' gaan. Bij de elftallen wordt obs Duiveland uit Nieuwerkerk kampioen en dus ook afgevaardigde voor die regio finale. donderdag 7 april 2005 s 13 MIDDELBURG - Het strafblad van een Vlissingse veel pleger telt inmiddels 26 pagina's met vermogensdelicten Gisteren moest de 38-jarige man zich in Middelburg ver antwoorden voor het plegen van een winkeldiefstal op 9 maart in zijn woonplaats. Het zoveelste vermogensdelict werd door politierechter B. Duinhof bestraft met vijf we ken cel. Dezelfde straf had officier van justitie J. Zonder van geëist. De officier hield nog maar eens de talrijke ZCAD-rapportages tegen het licht, waaruit bleek dat el ke vorm van hulp gedoemd was te mislukken. „Zodra hij in aanraking komt met justitie zegt hij te willen af kicken." De man beweerde nu geen keus te hebben. „Ik moet behandeld worden." Raadsman C. de Wit vond dat er teveel de nadruk op het strafblad van zijn cliënt werd gelegd. „Het is positief dat hij geen woninginbraken meer pleegt en overgegaan is op winkeldiefstallen. Dat is ook vervelend, maar ik zie het als een incident." De advocaat vroeg een straf gelijk aan het voorarrest. De Vlissinger werd bij het stelen van drie jassen in een kledingzaak op heterdaad betrapt. „U heeft de schijn tegen. De frequentie van diefstallen neemt wél af, maar het blijft een probleem", aldus de politierechter. MIDDELBURG - Een 28-jarige Vlissinger trachtte giste ren in Middelburg de politierechter te overtuigen van zijn motief voor het stelen van drie potten oploskoffie. „Ik had geen eten meer. Het was de bedoeling om de oploskof fie te verkopen voor brood en beleg." Politierechter B Duinhof veroordeelde de veelpleger tot de 23 dagen gevan genisstraf die hij in voorarrest heeft uitgezeten. Het dage lijkse leven van de Vlissinger staat in het teken van drugs. Daarover maakte Duinhof zich toch wel zorgen. „U heeft het niet gemakkelijk, maar uw omgeving ook niet." De man had op 14 maart dit jaar in een supermarkt in Oost-Souburg de drie potten koffie onder zijn jas ver stopt toen hij werd aangehouden. Officier van justitie J. Zondervan verwees naar het omvangrijke strafblad. Op 23 december vorig jaar was de man nog veroordeeld we gens diefstal. Hij eiste vijf weken cel. Die eis vond raads man M. van der Want te hoog, gezien de geringe buit van de winkeldiefstal. Hij pleitte voor een straf gelijk aan het voorarx-est. Dat voorstel vond gehoor bij de politierechter. KOEWACHT - Leden van de bibliotheek in Koewacht die door ouderdom of ziekte niet in staat zijn de vestiging te bezoeken kunnen voortaan ook hun boeken laten thuisbe zorgen. Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen begon in 1995 met deze service, die naast Koewacht momenteel wordt aangeboden via de filialen in Hulst, Oostburg, Axel, Ter- neuzen en Sas van Gent. „We bezoeken geïnteresseerden altijd even vooraf voor een kennismakingsgesprekje", zegt directeur H. Spenkelink van Bibliotheek Zeeuws - Vlaanderen. „We kijken dan in wat voor soort boeken hij of zij geïnteresseerd is en we spreken af op welk tijdstip we de boeken kunnen afleveren en ophalen. De service heeft tevens een sociale functie, omdat het vaak gaat om mensen die sociaal wat geïsoleerder leven. Die vinden het vaak prettig om regelmatig iemand over de vloer te krij gen en een pi-aatje te maken." Voor de service betalen de leden naast de contributie en de reguliere toeslag van tien cent per boek een bedrag van 25 euro per jaar. BRUINISSE - DJ Cor komt za- lerdag 9 april naar de Bruinis- per jeugdsoos De Pul. >J Cor draait sinds 1979 op de professionele toer en heeft disco theken in Engeland, Spanje, 'eta, Turkije, Duitsland, Bel ie, Frankrijk, Oostenrijk, Italië 3i Curagao op zijn speellijst liaan. In Nederland maakte hij fcnder meer naam op grote evene menten zoals de Gay Games en Koninginnedag in Amsterdam en de Go Apres Ski Party's in Den Haag, Utrecht en Den Bosch. Ook droeg DJ Cor bij aan de concerten van André Ha- zes in de Amsterdam Arena. De -Pul opent vanaf half acht de deu ren voor het publiek. Bezorgklachten: 30-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Schouwen-Duive land viert zestig jaar bevrijding met veel muziek en een fototen toonstelling. De festiviteiten worden georganiseerd door de stichting Vrienden Nieuwe Kerk in Zierikzee omdat zowel de gemeente als de provincie geen inititatieven hebben ont wikkeld. Op 2 mei begint een speciale her- denkingsweek in Nieuwe Kerk in Zierikzee met een lezing over oorlogspoëzie door Michiel de Zeeuw. Op 4 mei - Nationale do denherdenking - is een herden kingsconcert. Liesbeth Franken en Mar van der Veer voeren de Mauthausen-cyclus uit van Mi- kis Theodorakis. De Griekse componist Theodorakis schreef in 1965 de muziek bij gedichten van Iakovos Kambanellis. die het concentratiekamp Mauthau sen overleefde. Het Zierikzeese koor Cantare treedt deze avond ook op. Aat en Helma Kot ver zorgen op beviijdingsdag 5 mei een muzikale middag en 's avonds is een bevrijdingscon cert met Marien Stouten en het Zeeuws Mannen Ensemble. De herdenkingsweek wordt op za terdag 7 mei afgesloten met een theaterconcert van Carel Kraayenhof en orkest. In de Nieuwe Kerk wordt ook een tentoonstelling gehouden met foto's van de bezetting, inundatie en bevrijding van Schouwen-Duiveland, een serie foto's van Kind en Verzet, erva ringen van kinderen van verzets strijders, en een selectie oorlogs documentatie en materialen uit een privé-collectie. De tentoonstelling is te zien van 18 april tot 13 mei, op ma. t/m za. tussen 10.30 uur en 16.30 uur met uitzondering van 20 en 28 april en 7 mei. (nor Marcel Modde ZIERIKZEE - Woningbouw op iet terrein van landbouwcoöpe- ■atie CZAV betekent een aan- jenlijke opsteker voor de en- we tot Zierikzee in die hoek, al- lus wethouder R. van der Wek ten. Het idee van Delta Projekt- jartners sluit volgens hem naad- oos aan bij de gemeentelijke 7 Jtructuurvisie Zierikzee. m Delta Projektpartners heeft het errein van de Coöperatieve Zui- lelijke Aan- en Verkoopverem- [ing gekocht en wil in de strook 'ussen de Vissersdijk en de Julia- ïastraat uiterlijk in 2010 begin- ïen met de bouw van huizen en ippartementen. Iet idee is een compleet nieuw lavenkwartier te realiseren, al- lus vennoot M. Jongerius. Daar- oe moeten de huidige bedrijven lerhuizen. Volgens Jongerius zijn de onderhandelingen over ie aankoop en verplaatsing van ie ondernemingen in een verge vorderd stadium, zei hij maan dagavond in de gemeentelijke 1VESTÈNSCHOUWEN - De ver eniging voor onderzoek flora en auna is op zoek naar vrijwilli gs die vogels willen tellen, of inderzoek willen doen naar het lantal mossen, salamanders of irekels. De vereniging houdt laarom 17 april een velddag in wswaehterij Westerschouwen. laarlijks gaan duizenden vrijwil- igers op pad om te tellen. Om lit ook in de toekomst te kun- len doen, zijn veel vrijwilligers ïodig. Aan de velddag in de bos- ivachterij Westerschouwen ne- nen twaalf organisaties deel die ach bezighouden met het tellen ran planten en dieren. Daarbij ;aat het onder meer om vogels, ■eptielen en paddestoelen )pgave vooraf is verplicht en tan na website www.voff.nl. commissie openbare ruimte. Van belang in dat verband is wel de aanleg van het hoogwaar dig bedrijventerrein Handels park, verderop aan de Julia- nastraat in de hoek met de Weg naar de Val. Jongerius verwacht volgend jaar met een concreet ontwerp voor het havengebied te komen. Binnen dat ontwerp hooit naar zijn idee ook een woontoren, op de plek van de huidige graansi lo. Dit tot vreugde van Van dei- Wekken. „De CZAV-toren is al vijftig jaar een markant punt. Persoonlijk vind ik dat je op die plek iets soortgelijks moet be houden. Dat hoort nu eenmaal bij de horizon van Zierikzee. De hoogte van een nieuw complex hoeft geen bezwaar te zijn, dat mag nu ook al volgens het be stemmingsplan." De wethouder ziet in de opzet een buitenkans om het verpau perde deel van 't Sas een heel an der aanzien te geven. De ge meente zou van haar kant moge lijk de kade kunnen opknappen. Van der Wekken denkt daarbij aan het doortrekken van de bin nenkort aan te leggen promena de langs de Nieuwe Haven, zo dat er één groot boulevardge- bied ontstaat. „Maar er staat nog helemaal niets concreets op papier. Dit zijn zomaar wat ideeën. Ik wacht de plannen van Delta Pro jektpartners in spanning af." Van der Wekken deelt het opti misme van Jongerius dat over vijf jaar met de bouw zou kun nen worden begonnen. De reali satie van het Handelspark in die omgeving heeft volgens de wet houder geen consequenties voor de 'woonfunctie'. „Dat komt er ver genoeg vanaf te liggen." (Advertentie) Kijk op www.auping.nl voor de dichtstbijzijnde Auping dealer. ■Ho»! Alle Auping dealers doen mee en kennen de voorwaarden. Ons aanbod geldt van 1 april (nee, geen grap) tot en met 30 ium 2005. Het is zo simpel als wat. We willen dat u overheerlijk slaapt. Op de beste bedbodem van de wereld. Die van ons. Vinden we zelf. Dus? U koopt een nieuwe Auping spiraal bodem. En wij betalen u tot 200* terug, voor uw oudje. Het wordt nog bij u opge haald ook.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33