PZC Steunpunt mantelzorg geopend Kerk in Kanaalstraat staat te koop Uitspraak theater opnieuw uitgesteld School voetballers met een neusje voor het doel Middelburg-Zuid heeft primeur met kantoor in woonwijk \/akantieXperts& MIDDELBURG voor ieder wat wils! Man bestraft voor ontucht Celstraf voor drugssmokkel Vlissingse veelpleger moet cel in zeeuwse almanak Feest Beleef het in Onder de Toren www.ZeilschoolHaringvliet.nl „factie: 0113-315649 Bvvw.pzc.nl i(riail:redactie ®pzc.nl istbus 31.4460 AA Goes W\/prtentie-exploitatie Gen Midden-Zeeland: 0113-315520; Cws-Vlaanderen: 0114-372770; ationaal: 020-4562500. Lnderdag 7 april 2005 editie Walcheren Segeersstraat 24, tel. 0110-650100 rosa.middelburg@vakanti.experte.nl Ook vestigingen in Goes, Heinkenszand en Kapelle. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 72-jarige inwoner van Borssele wegens seksueel misbruik van twee jonge meisjes zes maanden voorwaar delijke gevangenisstraf, een half jaar elektronisch toe zicht en 240 uur werkstraf opgelegd. Daarnaast werd de man verplicht tot 32 uur leerstraf terugvalpreventie sek suele delinquenten en verder heeft hij zich te houden aan de voorwaarden van de reclassering. De Borsselenaar heeft in 2000 en 2002 over een lange periode seksuele han delingen verricht bij twee meisjes van acht en tien jaar: de vriendinnetjes van zijn kleindochter. Daartegenover stond dat de man, die een blanco strafblad had, de zorg heeft voor zijn ernstig zieke vrouw. De seksuele delicten hadden ook gevolgen voor zijn sociaal bewogen leven, want hij is niet meer welkom bij de dorpsverenigingen. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 34-jarige Temeuzenaar wegens drugssmokkel vijf tien maanden gevangenisstraf opgelegd. Daarnaast kreeg de Terneuzenaar nog honderd dagen gevangenisstraf, om dat de invoer van harddrugs tijdens zijn proeftijd plaats vond. MIDDELBURG - Het strafblad van een Vlissingse veel pleger telt inmiddels 26 pagina's met vermogensdelicten. Gisteren moest de 38-jarige junk zich in Middelburg ver antwoorden voor het plegen van een winkeldiefstal op 9 maart in zijn woonplaats. Het zoveelste vermogensdelict werd door politierechter B. Duinhof bestraft met vijf we ken cel. Dezelfde straf had officier van justitie J. Zonder van geëist. De officier hield nog maar eens de talrijke ZCAD-rapportages tegen het licht, waaruit bleek dat el ke vorm van hulp gedoemd was te mislukken. „Zodra hij in aanraking komt met justitie wordt het voor hem me nens en zegt hij te willen afkicken." Ook de politierechter had er een uitgesproken mening over. „De wens om drugs te gebruiken lijkt sterker dan de wil om te stoppen." De man beweerde nu geen keus te hebben. „Ik moet behan deld worden." Raadsman C. de Wit vond dat er teveel de nadruk op het strafblad van zijn cliënt werd gelegd. „Ik heb het al eer- der gezegd: het is positief dat hij geen woninginbraken meer pleegt en overgegaan is op winkeldiefstallen. Dat is ook vervelend, maar ik zie het als een incident.Recente lijk, in februari, was zijn cliënt nog veroordeeld voor een winkeldiefstal. De advocaat vroeg een straf gelijk aan het voorarrest. De Vlissinger werd bij het stelen van drie jas sen in een kledingzaak op heterdaad betrapt. „U heeft de schijn tegen. De frequentie van diefstallen neemt wel af, maar het blijft een probleem", aldus de politierechter. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De rechtszaak over het nieuwe theater in Mid delburg heeft opnieuw vertra ging opgelopen. De rechtbank wil onderzoeken of het bouw plan voldoet aan de strengere normen voor luchtvervuiling. Het gaat dan vooral om de au to's die de parkeergarage in en uit rijden. Advocaat R. Moeliker voerde gis teren op de zitting in Dordrecht aan dat de gemeente niet heeft voldaan aan die normen. In ie der geval heeft de gemeente vol gens hem niet duidelijk ge maakt dat er rekening mee is ge houden toen de plannen werden gemaakt. De advocaat heeft half maart een notitie met die strek king verstuurd aan de recht bank. De advocaat van de ge meente kreeg het stuk later, zei hij gisteren. Vervolgens heeft de gemeente als reactie een rapport laten opstellen dat niet binnen de juiste termijn bij de recht bank binnen was. J. Jacobse, de advocaat van de gemeente noemde het argument van de luchtvervuiling 'een nieu we korenwolf'. Dat diertje werd door tegenstanders van de aan leg van een bedrijventerrrein in Limburg ingezet als middel om de aanleg tegen te houden. „Dit heeft niets te maken met lucht vervuiling, maar het is louter be doeld om zand in de machine te strooien." Volgens hem is de kwaliteit van de lucht wel dege lijk betrokken bij de besluitvor ming. Bovendien vond hij het niet terecht dat de tegenpartij zo laat met een nieuw argument komt. De tegenstanders van het thea ter hebben altijd al milieutechni sche bezwaren gehad, zei Moeli ker. Hij vond bovendien dat het rapport dat de gemeente als reactie heeft laten opstellen niet voldoet. Daarnaast had hij kri tiek op de uitgangspunten. Zo wordt verondersteld dat een plaats in de parkeergarage op een dag door één auto wordt ge bruikt en dat er dagelijks twee vrachtwagens naar het nieuwe theater rijden. De rechtbank wil nu onderzoe ken of de strengere regels voor luchtvervuiling een rol moeten spelen in de afwegingen over de bouwvergunning en de vrijstel ling van het bestemmingsplan. Beide partijen moeten daarvoor binnenkort argumenten naar vo ren brengen. Op 17 mei is er op nieuw een zitting. De Europese normen voor lucht vervuiling zijn deze week in het nieuws. De Raad van State heeft aangegeven dat de normen voor heel Nederland moeten gel den, en niet alleen voor bebouw de gebieden. Daardoor is de bouw van bedrijventerreinen en wegen onzeker geworden. Gisteren ging de vlag uit: Noortje Emma was twee jaar geworden. De festiviteiten namen al vroeg een aanvang. Het feest varken sloeg op krachtige wij ze met vlakke hand de slag roomtaart plat en nam met glinsterende ogen de geschen ken in ontvangst. Haar ouders hadden mooie kleren voor haar gekocht, een tante k wam met een wip aan zetten, opa en oma Vijfhuizen met een opblaasbaar zwem badje en opa en oma Wol- phaartsdijk hadden een speel huis gekocht. Daar zo'n speelhuis vrij om vangrijk is en zich derhalve wat moeilijk in feestelijk pa pier laat verpakken, hadden ze het in de tuin opgezet. Toen het moment van over handiging was aangebroken, pakten ze de jarige bij de hand: 'Kom eens mee naar buiten Emma, daar staat ons cadeau.' Met een verwachtingsvolle blik liep Emma de tuin in, be trad zonder enig commentaar het speelhuisje, keek zoekend om zich heen en informeerde op verontwaardigde toon: Waar is mijn cadeau nu?" Lnr Maurits Sep HIDDELBURG - Het eerste jteunpunt voor mantelzorgers In Middelburg is gisteren ge opend in Middelburg-Zuid. Men sen die zorgen voor familieleden bekenden en daarbij hulp no- fljg hebben, kunnen in het steun punt terecht met vragen. Er is in formatie beschikbaar, maar er kan ook gevraagd worden om een vrijwilliger die het werk en overneemt, zodat de man- Izorger wat tijd voor zichzelf ijgt- len goed initiatief, oordeelde en wijkbewoonster die zelf eni ge tijd heeft gezorgd voor ie- "ïand die kanker had en on- is overleden. „Ik had ge- jld dat er iemand was geweest lie mij had geholpen met de ge- irekken met de kinderen van ie man." Ze wil liever niet met haar lam in de krant, om de herken- larheid van de mensen over ie ze praat, te beschermen. Bo- ïdien wordt ze dan zelf ook 'i aangesproken door ieder- >n die haar kent en dat maakt Ihet werk van mantelzorger nog Advertentie dé woonwinkel van Middelburg Orisant Makelaardij Dé specialist bij aan- of verkoop van uw woning Woongoed Middelburg Nu ook voor uv woonenergie Decorette Nu 25% korting op Decorette zonwering Anker-Desein Koken, smaakvol en efficiënt, da's LOGUS Voor al uw vragen 1Z I P I over zorg. wonen rnet zorg en welzijn L Rabobank Hypotheken en verzekeringen Paso Doble Mexicaans-Argentijns restaurant, Nieuwe Kerkgang 1 Middelburg 1 (onder de JUSjH I -ange Jan) www.onderdetoren.com (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenul niet Courgettesoep en Victoriabaars of Pasta met groene asperges en Perentriffle 12,30 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118-886 866 vrijdag 8 april 17.00 uur 3rd Roosevelt Reading Achmat Dangor zaterdag 9 april 11.00 uur Dick van] Biemen I Overvloed en onbehagen dinsdag 12 april 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek Ruteer Kopland bekijk ook onze website Privélessen op kajuitjachten op het Haringvliet (Stellendam). Vraag ons cursusprogramma aan! Tel. 0187 499 315, info@zeilschoolharingvliet.nl CWO opleidingen Kajuitjachtzeilen. zwaarder dan het al is. „Want het is zwaar hoor, mantelzorger zijn. Zwaarder dan veel van het andere vrijwilligerswerk dat ik doe." Maar mensen van haar genera tie, senioren dus, vragen niet snel om hulp, weet ze uit erva ring. „Niet vragen, niet klagen, maar dragen. Ze vragen niet om hulp als het water hen aan de lippen staat, maar pas als het boven hun haar staat." Daarom is het steunpunt in de J. van Reigersbergstraat in de Ma gistraatwij k, tegenover het win kelcentrum, erg belangrijk, vindt zij. Tot nu toe was er al leen een telefonisch steunpunt voor mantelzorgers, maar de drempel om daarnaar te bellen, is volgens haar te hoog. Een ruimte waar mensen kunnen bin nenlopen en rechtstreeks met ie mand kunnen praten, is beter. „Ik heb nu zelf gelukkig nog geen mantelzorg nodig, maar als dat verandert, zal ik de mensen die mij helpen zeker naar dit steunpunt sturen. Ik zal zeggen: laat je helpen door een vrijwilli ger. Ik weet hoe zwaar het is. Vooral geestelijk. Je hebt af en toe lucht nodig, tijd voor jezelf, maar die is er bijna niet." Volgens directeur S. Tuinder van de Stichting Coördinatie punt Vrijwillige Thuiszorg Zee land beseffen mantelzorgers zelf vaak niet aan welke zware taak ze beginnen. Omdat het als vanzelfsprekend voelt om voor een ziek familie lid te zorgen. „Maar mantelzor gers zijn geen professionals, het zijn hele gewone mensen. Tijde lijke hulp om die taak te verlich ten, is de meest gestelde vraag die wij krijgen." Veel mantelzorgers willen dat stempel niet eens dragen, ver klaarde L. van Wallenburg van het Zorgkantoor. Terwijl elf pro cent van de bevolking is betrok ken is bij mantelzorg, merkte wethouder A. de Vries van Mid delburg op. „Alleen daaraan is al af te lezen dat dit steunpunt van belang is." Het steunpunt in Middel burg-Zuid is het eerste in Mid delburg. De gemeente heeft de stad verdeeld in woonservicezo- nes. Uiteindelijk moet in elke zo ne een steunpunt voor mantel zorg komen. In mei begint de maand voor de mantelzorg. Het steunpunt in de J. van Rei gersbergstraat 2, in Het Palet, is drie ochtenden in de week open, elke maandag, woensdag en vrij dag, van 10.00 tot 12.00 uur. Het is ook telefonisch te bereiken op nummer 06 - 46422868. door Maurits Sep door Selma Osman OOST-SOUBURG - De gerefor meerde kerk aan de Kanaal straat in Oost-Souburg staat te koop. De Protestantse Gemeen te Oost-Souburg, onderdeel van de Protestantse Kerk in Neder land (PKN) kan zich de luxe van twee kerken niet permitteren. Zij wil het kerkgebouw in 2007 afstoten. Eerst moet de monu mentale hervormde kerk aan het Oranjeplein worden opge knapt. De Samen-Op-Weg-kerken in Oost-Souburg (hervormde ge meente en gereformeerde kerk) zijn in januari gefuseerd tot Pro testantse Gemeente Oost-Sou burg. Ze hebben nu nog maar één kerkgebouw nodig. Besloten is de gereformeerde kerk af te stoten. Volgens A. de Bliek, voorzitter van het college van kerkrent- meesters, gaat de voorkeur uit naar behoud van het gebouw als kerk. Daarom worden op dit mo ment gesprekken gevoerd met andere kerkgenootschappen die in het pand geïnteresseerd zijn. Bij de transactie is ook de aange bouwde zaal Irene betrokken. Als verkoop aan een kerkgenoot schap niet haalbaar blijkt, wil de protestantse gemeente de mo gelijkheid bekijken om bijvoor beeld appartementen in de oude kerk te bouwen. „Dat is voor de Petruskerk in Vlissingen ook foto Ruben Oreel (Advertentie) WESTKAPELLE - Een paar honderd jongens hebben giste ren weer gestreden om het Wal- chers Schoolvoetbalkampioen- schap. De basisscholen 't Vier- schip uit Arnemuiden, De Schu- te uit Biggekerke en de Willi- brordusschool uit Zoutelande gingen er met de eerste prijzen vandoor. Twintig scholen leverden 46 teams met in totaal 475 jongens. Die vochten over de hele dag 140 duels uit. Er werd flink ge scoord, maar ook behoorlijk ge leden. „Het was een productief toer nooi", stelde André Touten- hoofd vast. De mede-organisa tor van het toernooi toonde zich tevreden over de doelgericht heid van de scholieren. Uitsla gen van 7-0 zaten er bij, flink wat nipte overwinningen met één doelpunt verschil, maar ge lijke spelen waren er bijna niet. Tegenover de vreugde stond ook verdriet. Door blessures. Er wa ren er dit jaar meer dan voor heen, aldus Toutenhoofd. Hij zocht de oorzaak bij het weer. Het was flink wat frisser dan de afgelopen dagen. „Door de kou waren de spieren wat minder elastisch." De aanwezige ehbo' ers moesten ook wat pijnlijke knieën en bloedneuzen verzor gen. „Maar gelukkig is er niets ernstigs gebeurd." Bij de elftallen won 't Vierschip uit Arnemuiden. Die school gaat door naar het Zeeuws Kam pioenschap in Nieuwdorp. Bij de zeven- en achttallen zegevier de de Willibrordusschool uit Zoutelande. Die mag meedoen aan het Zeeuws Kampioenschap in die categorie in Heinkens- zand. Bij de vijf- en zestallen ging de eerste prijs naar De Schute uit Biggekerke. Maar in die categorie wordt geen provin ciaal kampioenschap gehouden. Volgende week voetballen de meisjes van de Walcherse scho len. Toutenhoofd: „Minder deel nemers, meer decibellen." Voetballertjes strijden om de bal tijdens het schoolvoetbalkampioenschap in Westkapelle. een schitterende oplossing geble ken", vindt De Bliek. De meest rigoureuze optie is op het per ceel een woonhofje te bouwen. Maar dat zou betekenen dat de kerk tegen de vlakte moet. Het pand naast de kerk, waarin jeugdgebouw Guusuus en de We reldwinkel zitten, is ook van de kerk. De Bliek kan nog niet ver tellen wat daarmee gebeurt. De besprekingen over de nieuwe be stemming voor de gereformeer de kerk verkeren volgens hem nog een in pril stadium. Eerst wil de geloofsgemeenschap de 750 jaar oude kerk aan het Oran jeplein opknappen. Omdat de to ren - die van de gemeente is - halverwege 2006 zal worden ge restaureerd, is besloten de ver bouwing van het interieur gelijk tijdig te laten plaatsvinden. De kerk is toe aan een nieuwe vloer en verwarming. Verder worden de bankjes vervangen door stoelen. Mogelijk komt de galerij die vroeger in de kerk heeft gezeten terug. Dat levert zeventig extra zitplaatsen op. De verwachting is dat de verbou wing in 2007 zal worden afge rond. De gereformeerde kerk aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg zal worden verkocht, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11