Polderbordelen Hulst achterhaald PZC Stadsdichter geen overbodige luxe Spelen en zingen voor het buitenland Hebbes! Stadhuis Terneuzen krijgt na verbouwing warme uitstraling PZC Gemeente verwacht binnenkort einde van de branche Man rijdt door na aanrijding Rijontzegging voor drankrijder Boete voor huiselijk geweld Overdracht opbrengst actiedag Seniorenadviseurs Kapelle op pad WILLEMSEN B.V. woensdag 6 april 2005 zll Hnnr Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst is niet van plan strenger op te tre den tegen polderbordelen. Vol gens burgemeester J.F. Mulder heft de branche zich waarschijn lijk zelf op, omdat escortbu reaus via internet steeds meer in zwang raken. agenda Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl De gemeente Hulst telt, naast elf seksshops, vier polderborde len (Club 77, Paradiso, Domino en Diana), allemaal op het grondgebied van de voormalige gemeente Hontenisse. Hulst voert een uitsterfbeleid, dat houdt in dat wanneer de eigé- naar van het bordeel stopt, een ander het pand niet als bordeel mag overnemen. Bij de gemeente is onlangs de mededeling ontvangen dat Club Paradiso, aan Rapenburg in Vo gelwaarde, een nieuwe beheer der krijgt. Dit is volgens een woordvoer ster van de gemeente niet strij dig met het uitsterfbeleid. „De eigenaar van het pand blijft im mers dezelfde. Het gaat enkel om het aanstellen van een nieuw personeelslid. Mulder is niet bang dat de seks- bazen de gemeente bedonderen door op papier steeds dezelfde eigenaar te houden. „Er wordt streng gecontroleerd door ons." Mulder heeft niet de wens op te treden tegen nieuwe beheerders. „Daarvoor zouden we de bestem ming van een pand moeten wijzi gen of intrekken en dat gaat niet zomaar. Wij vertrouwen op het uitsterfbeleid." Op termijn zullen dus alle pol derbordelen in de gemeente Hulst verdwijnen en volgens Mulder hoeft dat geen jaren meer te duren. „Het concept is eigenlijk een beetje achter haald. Tegenwoordig gebeurt veel via internet, door middel van escortbureaus. Naar een seksboerderij gaan, wordt steeds minder populair." Volgens Mulder zouden drie van de vier polderbordelen overwe gen samen te gaan tot één, maar dat wordt niet bevestigd door een medewerker van Domino, een club aan de Hulsterweg. Als er tijdens controles in de pol derbordelen onrechtmatigheden worden geconstateerd, mogen de panden wel (tijdelijk) geslo ten worden. Zo werd eind vorig jaar Club 77 aan de Hulsterweg bij Kloosterzande op last van de rechter voor drie maanden geslo ten. Er zouden vier buitenland se vrouwen zonder tewerkstel lingsvergunning werken. Daar naast zouden enkele van deze prostituees illegaal in Neder land verblijven. De verplichte sluitingstermijn is inmiddels al enkele maanden verstreken, maar de club zou nog niet heropend zijn. AXEL - Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, biljarten, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelle tjes; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten en bil jarten; 14.00 uur: Handwerken; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: Anbo koersbal; 13.30 uur: KBO sjoelen, biljar ten, vrij kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: KBO gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, pieren en handwerken; 19.00 en 20.00 uur: Dames gym; H0EK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO Biljarten, kaarten; 10.00 uur: Bridge dri ve; 13.30 uur: Koersbal; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Vrij biljar ten; 10.30 uur: Bibliotheek; 11.30 uur: Senior diner; 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur Zangkoor; 19.00 uur: Bridge; 20.00 uun Groot Hulst biljart; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: SWO line dansen; Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting op de staande wip; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: KBO quilt patchwork, haken, borduren, frivolité voor dames, spelmiddag en bil jarten; De Regenboog, 14.00 uur: Anbo kaarten;De Roselaer, 13.30 uur: Hutsel- frutselbijeenkomst; Voetbalveld, 13.30 uur: Basisschool voetbaltoernooi jon gens-zeventallen; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek senioren, bloemschik- en; 10.30 uur: Volksdansen senioren; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten, koersbal; 13.30 en 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.30 uur: Country dance, KV0 informatie bijeenkomst; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur:Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 14.00 uur: Kinder club 4 tot en met 7 jaar; 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 - 21.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint voor jeugd ouder dan 16 jaar; VOGELWAARDE - Voetbalveld, 13.30 uur: Basisschool voetbaltoernooi meis jes-zeventallen; WESTDORPE - Voetbalveld, 13.30 uur: sschool voetbaltoernooi jon gens-elftallen. RILLAND - Een onbekende au tomobilist heeft gistermorgen op de A58 ter hoogte van Ril land de auto van een 24-jarige Goesenaar geschampt. De Goesenaar reed rond 7.45 uur over de A58 in de richting van Bergen op Zoom toen hij werd ingehaald. De passerende auto schampte daarbij zijn wa gen. Na de aanrijding ging de 24-jari- ge bestuurder direct naar de kant, maar de onbekende auto mobilist reed door. Het betreft vermoedelijk een donkerblauwe Volkswagen Polo met achter het stuur een man. De politie is op zoek naar de on bekende bestuurder of andere weggebruikers die de aanrijding [ezien. Jesse Meeusen: „Wat is er nu mooier dan van je grootste liefhebberij je werk te maken?" door René van Stee TERNEUZEN - Eigenlijk wist Jesse Meeusen (19) uit Terneuzen niet van het bestaan van stadsdichters af. Totdat Driek van Wissen werd gekozen tot tweede officiële Dichter des Vader lands. Bij die gelegenheid was ook schrijver Joost Zwagerman aanwezig. Plij is tevens stadsdichter van Arnhem. „Toen dacht ik meteen; ik trek de stou te schoenen aan en meld me in Terneu zen aan. Want een stadsdichter vind ik absoluut geen overbodige luxe. Terneu zen heeft op het gebied van kunst en li teratuur weinig te bieden. Er staat hier en daar wel een beeld en er zijn regelma tig interessante lezingen, maar dat is het dan ook wel", vertelt de jeugdige poëziliefhebber en -beoefenaar. Jesse Meeusen is er stellig van over tuigd dat de benoeming van een stads dichter kan leiden tot een echt cultuur klimaat in Terneuzen. „Stel je toch eens voor: Fransen of Belgen die ook voor de kunst naar Terneuzen komen en niet al leen voor de koffieshop." Enkele maanden geleden belandde Jes se Meeusen aan het bureau van een Ter- neuzense beleidsambtenaar. Dat was geen succes. Op een teleurstelling werd min of meer gerekend, maar de aange voerde argumenten voor de afwijzing overtuigden niet. „Te jong, niet bekend genoeg, er zijn an dere mensen die ook in aanmerking ko men. Allerlei redenen werden gezocht om het mij vooral maar niet te laten worden. Het bleek ook dat er eigenlijk nog nooit was over nagedacht. Heel jam mer en een gemiste kans. Niet alleen voor mij, maar vooral voor Terneuzen." Meeusen schrijft al jarenlang poëzie. Zijn gedichten gaan niet alleen over ge voelens, stemmingen, dromen, liefde of verdriet, maar ook over muziek en kunst. Om bij Valentijn zijn liefde voor zijn vriendin te betuigen schreef hij liefst honderd verhalen. Zijn laatste bundel gaat over de vier jaargetijden en de stemmingen die daarbij passen. Het groeide uit tot een soort dagboek. Ook actuele kwesties komen aan bod. In dit geval benadert Meeusen de werkwijze van een stadsdichter. „Want die haakt ook in op wat leeft on der de mensen. Het beheerst mijn werk niet, maar clat is een ontwikkeling die je moet doormaken. Er gebeurt natuur lijk van alles. En dat hoeven niet eens wereldschokkende dingen te zijn. Bijna vanzelfsprekend gaat mijn laatste ge dicht over de dood van de paus, maar ik heb bijvoorbeeld ook al geschreven over de Westerscheldetunnel en de zee dijk in Terneuzen." Ambitie Jesse Meeusen bracht het inmiddels tot een publicatie in het poëzietijdschrift Krakatau dat vooral in de Randstad wordt gelezen. Ook is een van zijn gedichten opgeno men in de bundel die werd uitgegeven naar aanleiding van een wedstrijd, ge koppeld aan het poëziefestival Dichter- foto Peter Nicolai bij de Zaan in Zaandam. Zijn prestaties en ambitie bleven niet onopgemerkt. Ra diopresentator Cees van Dorst van Om roep Terneuzen, tevens ambtenaar van de gemeente, gunde Meeusen een kans. Sinds vijf weken draagt hij elke zondag in het muziekprogramma Man in disgui se (van 21.00 tot 22.00 uur) voor uit ei gen werk. Het gaat telkens om een nieuw gedicht dat hij enkele dagen tevoren doorbelt. Luisteraars kunnen het twee keer ho ren. De uitzending wordt elke donder dag herhaald van 20.00 tot 21.00 uur. „Ik ben blij met die kans, want het draagt bij aan je bekendheid. Ik krijg regelmatig leuke reacties. Het komt ook al enigszins in de richting van stadsdich ter, want dat worden is nog steeds mijn doel." Jesse Meeusen verhult niet dat hij ver der kijkt. Dromen van landelijke be kendheid doet hij niet, maar het zit wel degelijk in zijn achterhoofd. „Want wat is er nu mooier dan van je grootste liefhebberij je werk te maken. Stel je toch voor dat het ooit zo ver komt: dan heeft Terneuzen toch echt een grote kans laten liggen." door Edy de Witte SINT JANSTEEN - „Armen strekken, goed uitdrijven en nu zijwaarts wijd en sluit." De leer lingen uit de combinatiegroep 4/5 van basisschool Inghelosen- berghe zongen gisteren, gehuld in badkleding, een zwemlied. Meester Menno, uitgedost als badmeester, keek nauwlettend toe. Cameraman Henk Went/Ier liet zijn camera draaien. De kinderen dragen met hun lied en uitbeelding hun steentje bij aan het Comeniusproject, waarmee zij hun school in het buitenland presenteren. Inghelo- senberghe smeedt door dit uit wisselingproject nauwe banden met basisscholen uit het Engelse Coventry, het Franse Marseille en Levice uit Slowakije. Eind mei brengen drie leerkrach ten een bezoek aan Coventry. Met onder meer werkstukken van de kinderen over hun dorp, de provincie en Nederland in het algemeen presenteert de Steense basisschool zich dan eerst aan de Engelse kinderen en leerkrachten. „Met een dergelijke uitwisseling krijg je een goede kijk op het on derwijs in andere landen", zegt leerkracht M. Planken. „Ook voor onze kinderen is het zeer in teressant om te zien hoe het er in andere landen aan toe gaat." De cameraman richtte zijn came ra gisteren niet alleen op de zin gende kinderen. Flitsen van een gewone dagelijk se schooldag met reken- en taal werk werden eveneens op film vastgelegd. Het draaiboek ver meldde verder onder meer de viering van de verjaardag van een leerling, werken met de com puter, buiten spelen tijdens de MIDDELBURG - Een 34-jarige drankrijder uit Klooster zande had volgens de Middelburgse politierechter A. Jarrs- sens-van Kampen beter moeten weten. Vijl' jaar geleden was de verdachte ook al eens veroordeeld voor dronken rijden. Op de alcoholcursus werd hij toen geconfronteerd met de risico's van dronken rijden, waarvan anderen het slachtoffer kunnen worden. De man werd vorig jaar op 31 juli in Zaamslag betrapt met een alcoholgehalte van 515 microgram, tweeënhalf keer zoveel als is toegestaan. Officier van justitie R. Ram- meloo eiste 550 euro boete en zes maanden voorwaardelij ke rijontzegging. De politierechter nam de eis over. „Ik had zes flesjes bier gedronken en een jointje gerookt." De Kloosterzandenaar zag er geen kwaad in, omdat hij er van overtuigd was dat er tussen het drinken van de bier tjes en het tijdstip van de aanhouding voldoende tijd had gezeten om de alcohol in zijn lichaam af te breken. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen veroordeelde gisteren een 37-jarige in woner van Bruinisse voor huiselijk geweld tot 200 euro boete. De verdachte kreeg op 7 september vorig jaar na een uitje bij thuiskomst ruzie met zijn vriendin. De con frontatie escaleerde in een handgemeen. Toen de vrouw naar bed wilde gaan, pakte hij haar beet en sloeg hij haar bewusteloos. Zijn vriendin hield aan de knokpartij twee blauwe ogen over. De man gaf toe daarvan te zijn ge schrokken. „Maar ze heeft mij gekrabd." Met het incident kwam ook een eind aan de relatie van twee jaar en de trouwplannen. Volgens officier van justitie R. Rammeloo was 200 euro boete en een week voorwaardelijke gevange nisstraf een passend, maar de politiei-echter hield het bij de boete. MIDDELBURG - De stichting Van hand tot hand ontving gisteren een cheque van 13.000 euro van het Christelijke Scholengemeenschap Walcheren. Het overdragen van de cheque gebeurde in de locatie aan de Churchilllaan in Middelburg. Het geld is grotendeels bijeen gebracht op de actiedag van het scholengemeenschap in februari. Het schoolbestuur heeft zelf ook duizend euro bijgedragen. Plet heeft meer dan een maand geduurd voor de toegezeg de gelden binnen waren. Het geld zal gebruikt worden voor de opbouw van een gemeenschapshuis in Unawatu- na in Sri Lanka. Netty Tiggelman nam het bedrag na mens de stichting in ontvangst. KAPELLE - Kapelse ouderen kunnen vanaf volgende week een beroep doen op het seniorenadviesteam. Vijf vrijwilligers zijn opgeleid om ouderen een handje te hel pen. Bijvoorbeeld bij het invullen van formulieren, het aanvragen van thuiszorg, een seniorenwoning of huursub sidie en het regelen van ziektekostenverzekeringen. De ouderenadviseurs gaan allereerst bij alle 75-plussers langs. Die krijgen daarover binnenkort bericht. De vrij willigers zijn er verder voor iedereen van 65 jaar en ouder. Vrijdag krijgen ze van de Kapelse wethouder G. Burger hun 'identiteitsbewijs', waarmee het project of ficieel begint. Leerlingen van de Inghelosenbergheschool zingen voor de camera in hun zwemkleding. foto Peter Nicolai pauze en overblijven tussen de middag. Ouders die als verkeers- brigadier bij het uitgaan van de school zorgen voor de verkeers- veiligheid kwamen ook in beeld. Met het tekenen van tulpen, een spreekbeurt over Zeeland met echte Zeeuwse babbelaars en bo lussen, werden tradities en cul tuur belicht. De leerlingen hebben de afgelo pen weken tekeningen en ver haaltjes gemaakt die typerend zijn voor hun dorp en regio. Planken: „Enkele jongens heb ben bijvoorbeeld de plaatselijke voetbalclub en hun eigen team beschreven. Infonnatie over Ne derlandse profs die in Engeland voetballen zijn aan dit werkstuk toegevoegd. Zij hopen nu op een reactie vanixit Coventry." Leerkrachten uit Coventry bren gen volgend jaar een tegenbe zoek aan Sint Jansteen. Dan krijgt Inghelosenberghe een kijkje in de keuken van een En gelse basisschool. (Advertentie) www.autovermeulen.nl door Frank van Cooten TERNEUZEN - Een warm, transparant en publieksvriende lijk stadhuis. Dat is het uit gangspunt van het dagelijks ge meentebestuur van Terneuzen voor de verbouwing van de bega ne grond, waar alle publieksba- lies onderdak krijgen. Ook het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) en uitkeringsin stantie UWV krijgen een plekje op de begane grond van het stad huis. „De architectuur van ons stadhuis is nog steeds prachtig maar binnen is het nog altijd een stadhuis uit de jaren zestig. We moeten met onze tijd mee. Dat betekent bijvoorbeeld open balies en zo veel mogelijk voor zieningen onder een dak", zegt wethouder C. van Schaik. Het college heeft 2,7 miljoen eu ro gereserveerd voor de verbou wing. Van Schaik verwacht een kleine uitbouw nodig te hebben. De begane grond, is na de ver bouwing een grote open ruimte. De medewerker van de centrale balie verwelkomt de bezoeker en verwijst hem of haar naar de juiste balie. Bezoekers dwalen niet meer door het gemeente huis. Alle publieksdiensten zit ten achter open balies op de be gane grond. Als de bezoeker even moet wachten kan hij plaatsnemen in de zithoek en een kopje koffie nemen. Van Schaik verwacht met de ver bouwing een financieel voordeel te halen. Terneuzen gaf vorig jaar 11,5 miljoen euro uit aan uitkeringen in het kader van de Wet Werk en Bijstand. De wet houder verwacht een besparing van tenminste 126.000 euro per- jaar op dè uitkeringen. „Ons doel met de centralisatie van functies in het stadhuis is ook mensen zo snel mogelijk aan pas send werk te helpen." Het college liet zich inspireren door Vlissingen en Etten-Leur. Vlissingen heeft het ietwat af standelijke en gesloten stadhuis omgetoverd in een open, trans parant en functioneel gebouw. In Etten-Leur staat een nieuw modem stadhuis met daarin ook de balies van het CWI en UWV. De medewerkers werken sneller en efficiënter omdat de lijnen korter zijn. Het voorstel komt donderdag 14 april aan de orde in de vergade ring van de raadscommissie Be stuur en Middelen om 19.30 uur. (Advertentie) installatiebedrijf -Dakbedekking -Lood- en zinkwerken -Verwarming -Gas- en waterfitter -Sanitair en tegels Industrieweg 9, Terneuzen Tel: 0115-694173* www.willemsenbv.coni info@willemsenbv.com BRENG VRIJBLIJVEND EEN BEZOEK (Advertentie) Bezorgklachten en infonnatie over abonnementen 0800 - 0231 231 (gratis) het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43