Boze huurders eisen geld terug PZC Bomen bij Vlissingen gekapt voor reclamezuil Ontwerp van energiezuinige woning aangepas EEN GOED PLAN Zonnebril op ste Hoorzitting vastgoedmaatschappij Grouwels-Daelmans drukbezocht Wandeling langs oude bomen Filatelisten Speciale dienst ter herdenking overleden paus Vier mannen aangehouden in Vlissingen Ga spierziekte A»L.S» ie lijf» Giro 100 000 Nu meer zonne brillen dan ooit! woensdag 6 april 2005 door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Als dc Haagse huurcommissie net zulke strijd lustige huurders voor zich krijgt als gisteren waren verzameld tij dens de hoorzitting bij de huur dersvereniging in Middelburg, krijgt verhuurder Grou wels-Daelmans het nog flink te verduren. Het was druk in de hal, de gang stond vol en ook in het kamertje van de hoorzitting kon je amper staan. Ze waren boos. heel boos, de mensen van heel Walcheren die hun huis huren bij de Maas trichtse vastgoedmaatschappij Grouwels-Daelmans. Die zond haar huurders in januari 2003 'ineens' een afrekening voor ser vicekosten a 88 euro. Terwijl die kosten voorheen nog 5,60 gul den bedroegen, toen Vesteda Ma nagement nog eigenaar was. Het was Souburger H. van Bu ren, die de kwestie aanzwengel de. Inmiddels hebben zich offici eel 118 mensen bij hem aangeslo ten. Nog eens 24 wachten op ver werking in de ambtelijke molen. Niemand accepteert het dat hun nieuwe verhuurder het huurcon tract wijzigde, terwijl daarvoor de instemming van zeventig pro cent'van de huurders nodig is. Gisteren mochten ze hun beklag MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt vrijdag 22 april een bomenwandeling door Middelburg. De tocht voert langs verschillen de bijzondere bomen in de stad. Ook wordt er iets verteld over de historie van verschillende bo men. De wandeling begint om 9.30 uur vanuit het ZVU-gebouw aan de Spanjaardstraat 51. De wandeling duurt tot 11.30 uur. Belangstellenden wordt ver zocht zich zo snel mogelijk aan te melden. doen bij de huurdersvereniging in Middelburg. Ook twee verte genwoordigers van de tegenpar tij, Grouwels-Daelmans, deden hun zegje. Voluit spreken werd hun echter niet gemakkelijk ge maakt. Als R. Haustermans en E. Magermans het woord na men. klonk het. overal 'tssss'. Er werd flink 'genou-jaad'. Behalve Van Buren deed ook A. de Vries van de huurdersvereni ging haar beklag voor de huur commissie. „De verhuurder heeft haar pakket zomaar uitge breid met een storingscontract. Nooit is huurders gevraagd of zij daarmee akkoord gaan. Dat hoort wel. Huurders betalen ook het schoonmaken van de cv-ke- tel. Dat is tot op heden niet ge beurd. Het onderhoud van de ke tel wordt in rekening gebracht, maar dat hoort bij de huur." Het grootste struikelblok vormt de slechte communicatie. Gedu peerde De Keuning: „Dan krijg je een brief, of je even 88 euro wilt betalen en pas twee weken later volgt in een andere brief de uitleg. Bij een oudere dame is een deurwaarder langsgestuurd omdat ze niet had gereageerd. Zij heeft nachtenlang niet kun nen slapen, van angst om uit huis gezet te worden. Zo ga je niet met mensen om." Op de communicatie gingen de heren van Grouwels-Daelmans niet in. Wel op de afrekening. Magermans: „Het huurcontract is niet uitgebreid. We hebben be sloten om sommige kosten wél in rekening te brengen, terwijl de vorige eigenaar dat niet deed. Zo is onze monteur 24 uur per dag bereikbaar, als de cv-ke- tel kapot is. Wij zetten gewoon de puntjes op de i." Nadat voorzitter Schrijvers be loofde binnen zes weken uit spraak te doen, verliet iedereen mopperend de zaal. Van Buren niet. Hij vertrok met opgeheven hoofd. „Ik heb vertrouwen in de voorzitter. Hij heeft ons verhaal echt aangehoord. Als hij aan on ze kant staat, is dat mooi meege nomen. Als wij in Den Haag win nen, en dat doen we, dan moe ten ze ons terugbetalen. Dat kost ze 65.000 euro per jaar. En dan te bedenken dat Grou wels-Daelmans in heel Neder land ruim 800 huurders heeft." door Jannes Goedbloed MIDDELBURG - Bij de toe gang van Vlissingen vanaf de A58 zijn zonder kapvergun- ning vijftien bomen wegge haald. De vermoedelijke reden is het zichtbaar maken van een nieuwe reclamezuil. Het is on duidelijk wie de dader is, maar gemeenteambtenaren verden ken de eigenaar van de zuil. De reclamezuil werd in septem ber opgericht bij bedrijventer rein Edisonpark in het parkje in de driehoek tussen de Sloe- weg, de Veerhavenweg en het Buitenhavenpad. Wie op dit moment dit parkje bezit, is on duidelijk. Volgens J. Schroe- vers van de gemeente is er een overeenkomst gesloten met de eigenaar van de zuil, maar voor verdere informatie verwijst hij naar wethouder M. Verha gen-van der Ent. „We hebben intern afgesproken dat alle communicatie via haar loopt." Verhagen is samen met de rest van het college van burgemees ter en wethouders naar Hasselt voor de voorjaarsconferentie. Verhagen: „Ik heb geen kans ge had om te overleggen met mijn ambtenaren over de details. Ik weet alleen dat er zonder ver gunning bomen zijn gekapt. Om te zeggen dat het de eige naar van de zuil is die het ge daan heeft, lijkt me echter voor barig. Volgende week dinsdag zal het college zich buigen over de manier waarop we deze zaak gaan aanpakken." A. Riemens van de afdeling Be heer vertelt wat de mogelijke sancties zijn. „Degene die ge kapt heeft, of het nou de eige naar van de zuil is of niet, kan alsnog een aanvraag doen voor een kapvergunning. Wanneer deze wordt afgewezen moet hij in ieder geval de bomen vervan gen. Degene die de aanvraag moet verwerken, heeft echter vakantie." Voor raadsleden N. Peters van D66 en M. Walraven-van der Sloot van Souburg-Ritthem is het echter duidelijk dat die ver gunning niet verleend zal wor den. Peters: „Er is vastgelegd in het Groenstructuurplan dat het parkje groen moet blijven en dat die bomen moeten blijven staan." Ook is het voor Peters duidelijk dat de eigenaar de da der is. „Ik hoorde toevallig vori ge week dat de eigenaar had geïnformeerd of hij een kapver gunning kon krijgen. De ambte naar wex-d ontzettend kwaad en zei dat hij naar die vergun ning kon fluiten. En nu zijn de bomen weg. Het is maar goed dat niemand durft te vertellen wie die eigenaar nou is, want anders zou ik op zijn stoep gaan staan bij wijze van spre ken." De reclamezuil langs de A58 bij Vlissingen is goed zichtbaar nadat vijftien bomen zijn gekapt. foto Ruben Orëel door Freek Janssen GOES - Voor de tweede keer wordt er gesleuteld aan het ont werp van de twaalf energiezuini ge woningen in de Goese nieuw bouwwijk Ouverture. De ver koop loopt niet goed en make laar G. Spaans verandert nu de indeling, het sanitair en het keu kenblok van de huizen. Spaans heeft het project pas een paar weken in handen. Daar voor verkocht Meeüs de energie zuinige woningen. Spaans heeft de twaalf vrijstaande huizen nu even uit de verkoop gehaald, om het één en ander aan te passen. Geïnteresseerden kunnen zich in de tussentijd wel gewoon aan melden voor een huis. „We zijn samen met de architect een aantal dingen aan het veran deren", zegt Spaans. „Er komt een nieuwe indeling, want die was niet heel erg praktisch. Het aantal slaapkamers wordt uitge breid van drie naar vijf. Ook wil len we ander sanitair en een be tere keukenuitrusting." Het stre ven is om de huizen in dezelfde prijsklasse te houden - tussen de vier en vijf ton. Spaans is al de derde makelaar die het project in zijn portefeuil le heeft. Twee jaar geleden liet een bedrijvencombinatie van makelaai'dij Faasse Fermont uit Goes en bouwbedrijven Rijk uit Heinkenszand en Nonnekes uit Goes het project varen, om dat ze de woningen niet konden realiseren voor de beoogde vraagprijs. Projectontwikkelaar Assink uit Mijnsheerenland nam het initiatief toen over en VLISSINGEN - De Vlissingse Filatelisten Vereniging houdt donderdag 21 april haar maan delijkse bijeenkomst in het Theo van Doesburgcentrum in Vlissin gen. Op de agenda staan onder meer een dialezing, een kleine veiling en een verloting. De bij eenkomst begint om 19.00 uur. kwam wel met een ontwerp! nen de richtprijs. Spaans h over een week of twee de hui aan de Elvis Presleylaan wet de verkoop te kunnen zettea GOES - In de Maria Magdali kerk in Goes wordt morgen regionale eucharistieviering houden ter herdenking van zaterdag overleden paus Jol nes Paulus II. De speciale dienst die om i! uur begint, vindt plaats aai vooravond van de uitvaart Johannes Paulus II vrijdag Rome. De voorzang wordt uil voerd door mannenkoren uil Bevelanden en Schouwen-E veland. Musicus Marcel 1 Westen leidt de voorzang en menzang. Voorganger tijden; viering is emeritus pastori Brooijmans. VLISSINGEN - In Vlissinj zijn in de nacht van maandag dinsdag vier mannen in de li tijd van 27 t/m 33 jaar aangeh den. De mannen, twee Middelb gers en twee Vlissingers, hadi rond 1.00 uur bij een won aan de Gravestraat de bewo belaagd en bedreigd waai ook nog een ruit sneuvelde, hun aanhouding werden ze v verhoor overgebracht naar, politiebureau. Een van hen,i 30-jarige Middelburger, is verhoor in vrijheid gesteld, andere drie zijn in verzeker gesteld voor verder onderzo De oorzaak ligt in de relatior sfeer. Zonneglazen aanbieding is geldig t/m 28 augustus 2005 en niet in combinatie met andere aanbiedingen. Kijk voor de voorwaarden op www.specsavers.nl of kom naar de winkeL Bij Europa's beste betaal je minder Specsavers Goes, Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat), 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg, Lange Delft 17 (tegenover Hema), 0118 - 64 22 60 l.n.v. A.l.S. Centrum-Amsterdam Collectanten gevraagd voor de collecte van 20 t/m 26 februari 2005 kijk op www.amnesty.nl of bel 02062644 36 Werken voor kinderen begint met een goed plan. En met betrokkenheid. Samen met honderdduizenden donateurs, duizenden vrijwilligers en lokale hulpverleners zet Plan (voorheen Foster Parents Plan) zich in voor kinderen Dag in. dag uit. Plan werft fondsen in 15 landen, waaronder Nederland, en is actief in 45 ontwikkelingslanden. Miljoenen kinderen rekenen op ons Het werkt eenvoudig. Je sponsort een kind en daar door de hele gemeenschap, met scholing, gezondheidszorg, bewustwording, inkomensverbetering en een verbeterde leefomgeving. Als je houdt van duurzame oplossingen, doe dan mee. Een goed Plan is immers ook jouw plan. 020 - 549 55 55. Foster Parents Plan Nederland Werkt veer kinderen www.plan-nederland.nl Bij Specsavers krijgt u bij elk montuur vanaf €39 altijd gratis standaard enkelvoudige glazen. Ongeacht de sterkte. Dat wist u waarschijnlijk al. Maar nu kunt u tijdelijk in plaats van standaard enkelvoudige glazen ook kiezen voor gratis enkelvoudige zonne glazen! Ongeacht de sterkte! En dat INCL. GRATIS GL geldt nu voor elk montuur vanaf €39. Met de zomer in aantocht is dat natuurlijk een zonnig vooruitzicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 12