>teen schiet niets op met gelijkspel Leonhart is trots op zijn ploeg HVV'24 door misser op randje van drama De Schelde is geen partij voor Dordrecht z29 mdag-derdeklasser doet nog mee om periodetitel na 1-1 tegen Vlissingen ivien Basting ste bandstoter Puntenverlies voor Hoek 2 WSC te sterk voor Terneuzen Al Terneuzense Boys Al wint ruim HVV'24 Al komt niet in actie B-junioren HVV'24 verliezen Gelijkspel voor Terneuzen Cl ddy Verbinne errast in laatste (oofies race ïart Maas terk in België lijfde plaats Stefan Hage maandag 4 april 2005 Rinus Verberkmoes moeten maken", wist trainer De beste aanval van Steen wat ruimte weg waardoor Steen Hij kreeg zijn tweede gele kaart veer). Rodekaartjtweekeer geel): Erik Brems van de thuisclub te kwam vlak voor rust. De Neijs kansen op een uitval kreeg. en kon vertrekken. Rinus Verberkmoes - Zowel 11 als Vlissingen doet nog voor de derde-periodetitel. 1-1 van gistermiddag in heeft daar i aan verandert, maar voor e ploegen zal het moeilijk na het puntenverlies. rust hadden we het af - Levien Basting van De uit Hoek heeft de ti- n het algemeen kampioen- bandstoten van de Biljartbond was erg spannend in de bil- van de Hof van Eede in e toen de laatste partijen het kampioenschap de slot- naderden. Omdat er op han- werd gespeeld, waren in twee partijen (Levien ting-Jos van Damme en Ed- terts-Theo Freijzer) de beur- van belang. n Levien Basting in twintig rten met 40-19 afgetekend van Damme had teruggewe- wist Eddy Aerts op het an- biljart dat hij zijn partij nen vijfentwintig beurten ;st voltooien om de titel te die druk bleek de biljar- uit Clinge niet bestand, want versloeg in 27 beurten Freij- met 75-42. Daarmee kwam één procent tekort om op ba- van het handicapsysteem sting van de eerste plaats te kortste partij in dit kam- enschap was voor George ymbeeck van HBC/De Trou- uit Clinge. De clubge- van Aerts had slechts vijf- n beurten nodig om 75 caram- .es vol te maken. Voor Aerts als troostprijs de tweede en de wetenschap dat hij hoogste serie had gemaakt n 25 caramboles. moeten maken", wist trainer Erik Brems van de thuisclub te vertellen. Zijn collega Ruud Pen- nings meende dat Vlissingen vooral op basis van een betere twe'ede helft aanspraak mocht maken op minstens een punt. „Deze uitslag is dus correct." Steen en Vlissingen leken giste ren last te hebben van de druk die de strijd om de periodetitel met zich meebrengt. Of mis schien had de magere kwaliteit van het duel te maken met de in vallers die aan beide kanten op het groen stonden. Steen miste een prominent met Eddy van den Bosch. Verder ont brak Michiel Vink door een schorsing en moest Gino van de Broecke met een blessure ver plicht toekijken. Bij Vlissingen ontbraken Sahib Boufrahi en Jack Blijlevens. Onrust De afwezigheid van spelers zorg de in het veld voor onrust, veel onbegrepen passes en voor een kwalitatief bepaald niet hoog staande ontmoeting. „Het blijkt dat we een te kleine kern heb ben. Het evenwicht in het team is dan zoek", oordeelde Brems. Dat bleek in het laatste halfuur toen Steen tegen tien Vlissin- gers moest spelen. „Zelfs uit de man-meer-situatie hebben wij geen voordeel gehaald", consta teerde de trainer. Illustratief voor het duel: Vlis singen had in de slotfase de wed strijd kunnen en moeten beslis sen. Het kreeg twee enorme kan sen. De eerste was voor Tim de Vries. Hij kon vrij doorgaan op doelman Danny Oppeneer, maar de sluitpost van Steen won. De tweede was voor de jeugdige André Siereveld, die een knappe solo met een schot voorlangs besloot. Gevaar De 1-0 kwam tot stand door een doelpunt van Werner Bisschop, die in de 35e minuut een door Wouter de Neijs genomen hoek schop inkopte. De Neijs had daarvoor ook al regelmatig ge vaar gesticht met zijn prima voorzetten. De beste aanval van Steen kwam vlak voor rust. De Neijs stuurde Serge Merckx op rechts de diepte in. Hij speelde vervol gens Werner Bisschop aan die over het doel van Vlissingen schoot. Na rust (met Dennis Buys bij Steen voor Serge Merckx en Hein Versteeg bij Vlissingen voor Asdin Boufrahi) openden de Vlissingers fel. In de jacht op de gelijkmaker, gaf het achterin wat ruimte weg waardoor Steen kansen op een uitval kreeg. Vlissingen zag zijn inspannin gen wel beloond toen Jaimy Bloppoel in de 55e minuut ver ingooide. Giovanni Siereveld kopte de inworp binnen. Vanaf dat moment kreeg het duel een grimmiger karakter. Bloppoel werd daar de dupe van omdat hij bij een inworp tegen de hinderlijk voor hem staande Laurens van Remortele aanliep. Hij kreeg zijn tweede gele kaart en kon vertrekken. ,Het enige foutje dat ik de arbi ter aanreken", zei trainer Pen- nings. Zijn collega Brems vond de tweede prent wat overtrok ken. Vlissingen leek uit het rood kracht te putten en kreeg in de slotfase de beste kansen. Stcen-Vlissingen 1-1 (1-0). 35. Wer ner Bisschop 1-0, 55. Giovanni Sie reveld 1-1. Scheidsrechter: Jan-Willem van Dijk (Raamsdonks- veer). Rode kaart (twee keer geel): Jaimy Bloppoel (Vlissingen). Gele kaart: Jason Blommaert, Yusuf Hoessein, Hein Versteeg (allen Vlis singen) en Piet van Looy (Steen). Aantal toeschouwers: 200. Sleen: Danny Oppeneer, Tom Ler- nout, Danny van Daalen, Michel van den Bosch, Johnny Bogaert, Serge Merckx (46. Dennis Buys), Werner Bisschop, Wouter de Neijs, Piet van Looy, Laurens van Remor tele (79. Joris Warrens), Stijn Dob belaar. Vlissingen-speler Giovanni Siereveld (rechts) probeert Michel van den Bosch van Steen te passeren. foto Wim Kooyman HOEK - De reserves van hoofdklasser Hoek hebben zater dag in de strijd om de tweede plaats opnieuw belangrijke punten laten liggen. Op eigen veld kwam de ploeg van trainer Arie Dekker tegen nummer acht WGZ 2 niet ver der dan 1-1. Hoek 2 kwam in de derde minuut op 1-0 door een doelpunt van Hairam Collin, maar verzuimde daarna meer afstand te nemen. Uit zo ongeveer de enige kans van WGZ maakten ze drie minuten voor tijd 1-1. TERNEUZEN - Voor de A-junioren van Terneuzen is het treffen met WSC Al zaterdag uitgelopen op een teleurstel ling. De ploeg van trainer Stefan Dobbelaar verloor met 1-3. WSC, degradatiekandidaat in de derde divisie, nam voor rust al een voorsprong. Via Timo de Bruijn werd het kort daarop 1-1. Een kwartier voor tijd scoorden de bezoekers opnieuw en in de slotfase werd het ook nog eens 1-3. ETTEN-LEUR - De A-junioren van Terneuzense Boys hebben na zaterdag nog steeds uitzicht op de nacompeti- tie in de hoofdklasse. Het elftal van Bennie Boerman won ruim van Unitas'30 Al: 4-1. Daarmee handhaafden ze zich op de eerste plaats in de derde periode. In de eerste helft werd het tegen de verhouding in 0-1, maar na rust waren de Terneuzenaren heer en meester. Gokhan Ersa- hin vergrootte de marge al snel tot twee. Leon van Frae- yenhove en opnieuw Ersahin bouwden de voorsprong uit tot 0-4. Pas in de slotminuut kon Unitas'30 uit een straf schop iets terugdoen. HULST - Voor de A-junioren van HW'24 stond zaterdag in de hoofdklasse de thuiswedstrijd tegen Kloetinge Al op het programma. Voor de derde maal dit seizoen moest Kloetinge, die al met zes punten in mindering is bestraft, verstek laten gaan door een gebrek aan spelers. 's-HERTOGENBOSCH - Drie wedstrijden voor het einde van de competitie wacht HW'24 BI nog altijd op zijn der de seizoenszege in de hoofdklasse. Zaterdag werd met 2-1 verloren van BW/Caterpillar BI. De thuisclub kwam in de eerste helft op voorsprong, maar kort na rust maakte Randy Houwer er terecht 1-1 van. De wedstrijd kreeg daarna een onvriendelijk karakter. Vier gele kaarten en één rode voor BW waren het gevolg. BW bracht halver wege de tweede helft de stand nog wel op 2-1. TERNEUZEN - De C-junioren van Terneuzen hebben za terdag verrast met een 2-2-gelijkspel tegen OJC Rosma len Cl. De nummer drie van de derde divisie was geen mo ment beter dan de Terneuzenaren. Weliswaar werd het voor rust 0-2, maar Erwin Schoonakker zorgde voor 1-2. Na de hervatting drong Terneuzen steeds meer aan. De ge lijkmaker van Bas Hubregsen was de beloning: 2-2. - Het seizoen van de De lofies zeilrace werd zaterdag met een prachtige g, alhoewel er weinig wind en el stroming was. de bemanningen in de rige Goofies race nog sneeuw- imen, nu was men vooral in i weer met zonnebrandcrème, de langzame schepen on- de 85 deelnemers verloren el tijd in het eerste rak na de art, waar ze moesten opbok- n tegen stroom en wind. de IMS 1 klasse verraste Ed- Verbinne in zijn eerste wed- rijd met zijn splinternieuwe -40 met de korte naam "X" de toch niet geringe concur- ntie ruim voor te blijven. In to- |al namen er 157 schepen deel in een of meer van de Goofies van het seizoen 2004- Het seizoen 2005-2006 be kt op 1 oktober. INT GILLES-WAAS - Bart uit Hansweert heeft bij in mountainbikewedstrijd nieuwelingen, junioren en in het Belgische Sint knap gepresteerd, 'e nieuweling van het Beebi- versloeg tot twee keer Geoffrey Maes de wereld- ampioen in de masters-klasse. (et betekende vanzelfsprekend at Maas beslag legde op de van de Berge uit Goes, ie ook uitkwam bij de nieuwe- eindigde na twee man op de zevende plaats. In de voor elite en beloften waarin beide Zeeuwen mochten parten, werd Bart Maas vierde «OES - Stefan Hage is in de der- voorwedstrijd van het NK motorcross in Gemert op vijfde plaats geëindigd. )e Goesenaar blesseerde zich tijdens een training België, maar stapte met een arm toch op de mo tor. In de eerste manche eindig- Ie Hage als vijfde en werd in de manche vierde. Het le- hem een vijfde plaats in re't dqoWQocDrv,Q„f door Peter van Kouteren NIEUW-NAMEN - De aanval is de beste verdediging. Het kost alleen veel kracht. Hulsterloo liep gisteren in de slotfase van het duel met Jong Ambon dan ook op zijn tandvlees, maar won uiteindelijk wel met 3-1. Hulsterloo was spekkoper, om dat leider Domburg met 3-2 bij Koewacht verloor en de ploeg van De Kauter met nog twee wedstrijden voor de boeg de nieuwe koploper van de vierde klasse is. Wellicht slechts tijde lijk, omdat Aardenburg met een wedstrijd minder op één punt staat. Hulsterloo, debutant in de vier de klasse, ging vooraf voor hand having. Onder trainer Michel Leonhart verzekerde de ploeg zich gisteren op eigen veld zo goed als zeker echter van nacom- petitie. Met wedstrijden tegen Axel (thuis) en Oostburg (uit) bleef de oefenmeester realist. „We bekijken het van wedstrijd tot wedstrijd." Leonhart, die zelf niet speelde, is maar wat trots op zijn ploeg. Hij heeft met bijna allemaal jon gens van het eigen dorp succes met een speelwijze, die erop ge richt is om de bal te hebben. Te gen Jong Ambon leidde dat in de eerste twintig minuten na rust tot succes. In die fase speel de Hulsterloo met veel druk naar voor. De opgejaagde Mid delburgse verdedigers wisten daar geen raad mee, waardoor Jong Ambon in tegenstelling tot in de eerste helft nauwelijks nog aan aanvallen toekwam. Trainer Bert Pentury van Jong Ambon had het met lede ogen aangezien. „Als je zó onder druk staat, moet je de bal uit je zestienmetergebied zien te krij gen. Dat lukte ons niet." Strafschop De Middelburgers waren voor rust meer in balbezit, gevaarlij ker en lieten een paar goede mo gelijkheden onbenut. Zelfs een strafschop, na ruim een kwar tier volkomen terecht toegekend nadat Levi Waisapy door doel man Jelle van Damme was ge vloerd, was aan de bezoekers niet besteed. Van Damme pa reerde de inzet van Alfaro Pen tury. Rivelinho Pentury mikte in de rebound naast. Nadat Daan van Damme voor de thuisploeg een mogelijkheid Christophe Praet een voorzet met het hoofd. Het was net vol doende om doelman Wilfred Vreeke te verschalken: 1-0. Op slag van rust tekende Alfaro Pentury voor de meer dan ver diende gelijkmaker. Hij stond plots oog-in-oog met doelman Van Damme en miste niet: 1-1. Na de hervatting tapte Hulster loo uit een ander vaatje. „Ik had vanaf het begin gevraagd om vooruit te voetballen", veront schuldigde Michel Leonhart zich min of meer. „Maar na de rust hebben we dat een tijd goed gedaan. Dan zie je dat op dit ni veau iedere ploeg het moeilijk heeft." Niels Cornelis zette de thuis ploeg op 2-1, waarna Hulsterloo ongewild weer achteruit liep. Het resulteerde in kansen voor het aandringende Jong Ambon, maar bij uitvallen ook voor Hul sterloo. De balvaste spits Chris tophe Praet voltrok acht minu ten voor tijd het vonnis over Jong Ambon. Hij tikte bij een snel uitgevoerde tegenstoot be heerst 3-1 binnen. Hulsterloo-Jong Ambon 3-1 (1-1). 26. Christophe Praet 1-0, 45. Al faro Pentury 1-1, 60. Niels Corne lis 2-1, 83. Christophe Praet 3-1. Scheidsrechter: G. Steeman (Put te). Gele kaart: Jellle van Damme, Niels Cornelis, Daan van Damme, Mario Vermeirssen (allen Hulster loo), Rivelinho Pentury (Jong Am- bon). Aantal toeschouwers: 100. Hulsterloo: Jelle van Damme; Joe- ri Verley, Mario Vermeirssen, Den nis Mangnus, Niels Cornelis (79. Remy van Iteghem); Stefano de Vos, Onno van Ombergen, Ken neth Mangnus (23. Silvester Sturm),Eric GoossensDaan van Damme (70. Cliristoph de Clippe- laire), Christophe Praet. Hulsterloo-keeper Joeri Verley maakt de overtreding op Levi Waisapy waarvoor scheidsrechter Steeman Jong Ambon een strafschop toe kende. Alfaro Pentury benutte de penalty niet. foto Wim Kooyman door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De wa- ter-poloërs van De Schelde heb ben zaterdag een pak slaag ge kregen van Dordrecht, 13-2. Dordrecht-De Schelde 13-2: De Robialdo Hat Hrie hasissnelers moest missen, was geen partij voor het goed spelende Dordrecht. In de eerste periode namen de Zuid-Hollanders een 2-0-voorsprong. De Schelde ging slordig om met de kansen. Dordrecht strafte dat voortdurend af en stond aan het einde van de tweede periode al op een beslissende 5-0-voor- sprong. In de derde periode red de De Schelde de eer, maar liep Dordrecht ook uit naar 11-1. Met een 13-2-nederlaag ging De Schelde roemloos ten onder. TRB/RES-De Schelde 6-2: De vrouwen van De Schelde kwa men snel op achterstand en lie ten zelf veel kansen liggen. Al na twee periodes was het over en uit voor de Terneuzense vrou wen. De Zeeuws-Vlaamse vrou wen keken toen tegen een 4-0-achterstand aan. Beide tref fers van De Schelde werden ge maakt door Astrid Zegers. door Jack Begijn 'S-HEERENHOEK - Ontzetting bij HW'24 na het duel met Patrijzen. Gistermiddag herhaal de de geschiedenis zich voor HW*24. Ook in Hulst was het rechtstreekse treffen tussen beide degradatiekandidaten in een 1-0-nederlaag voor de Hul stenaren geëndigd. „Het anti-voetbal heeft vanmid dag opnieuw gewonnen", was de mening van trainer Eddy van der Hooft na afloop. Na het laat ste fluitsignaal ging de jeugdige Jari Vyane gestrekt naar de gras mat. Alsof de degradatie al een feit was. Vrachten ongeloof. Hoeveel on recht was HW'24 deze middag wel niet aangedaan? De meest ongelukkige speler bij de bezoe kers was Jordy Bakker. Ruim een kwartier voor tijd kreeg hij de bal uit een hoekschop voor Patrijzen ongelukkig tegen zijn been. Arjan Verburg was ter plekke, pikte de bal op en joeg die als een kogel in het kruis van het doel van Jean-Pierre de Keijzer. Grassprietjes Op het moment dat de spelers van HW'24 met de kopjes naar beneden het veld verlieten, ver weg van de zingende thuisjori- gens, zat Bakker gehurkt naast Vyane de wedstrijd te overden ken. Het hoofd tussen de knieën, grassprietjes tellend en zoekend naar een antwoord. „Dit is zwaar klote", zei hij enigszins bekomen van de teleurstelling. „Die bal kwam vanachter een speler van Patrijzen en viel op mijn kuitbeen. Het was de enige bal in de tweede helft die ik ver keerd raakte. Voor ons gaat het nu heel lastig worden. Deze ne derlaag komt hard aan, want we waren de laatste weken op de goede weg met twee overwinnin gen op rij." Voor rust was het niveau niet denderend. HW'24 was de eni ge ploeg die voetballend naar een oplossing zocht, terwijl Pa trijzen de lange bal hanteerde en de lange spitsen zocht. Voor al bij hoekschoppen was Patrij zen gevaarlijk met de twee me ter lange Marc van Haneghem als targetman. Na een half uur viel Van Haneghem uit met een blessure. PIW'24 dacht hier voordeel uit te halen, maar de naar voren ge schoven aanvoerder Arjan Ver burg bleek een handenbinder. De beste man van het veld, Kees Duitemeijer, had handen en voe ten nodig om hem af te stoppen. Na de rust gooide HW'24 alles op de aanval. De Hulstenaren kregen opgeleg de kansen. Jeroen Claessens kreeg alleen voor doel een dot van een mogelijkheid, maar liet die liggen. Tim Mechelinck zag zijn schot voorlangs gaan, van Jordy Bakker werd een knappe solo gestuit door de doelman en Kiertan O'Shea schoot oog in oog met goalie Kikkert net naast. Patrijzen had niets in te bren gen en zocht de grens van het toelaatbare. Scheidsrechter Nijs- se liet erg veel toe. De bezoekers waren niet opgewassen tegen de speelwijze van Patrijzen. Wat in de heenwedstrijd gebeurde, overkwam PIW'24 gistermid dag opnieuw. Als een luis in de pels sloeg Patrijzen ruim een kwartier voor tijd via Verburg toe. De jeugdige Hulstenaren waren gebroken, zochten met de moed der wanhoop een oplossing om het onrecht ongedaan te maken. Uiteindelijk legden ze het hoofd in de schoot. Feest in de kleedkamer bij Pa trijzen en ijzige stilte in het kamp van HVV'24. Trainer Ed dy van der Hooft was niet spraakzaam. Bestudeerde de overige uitslagen en moest con stateren dat zijn ploeg op het randje van de derde klasse ba lanceert. „Eén misser en we gaan het schip in", tuurde hij voor zich uit. „Thuis zijn we op precies de zelfde wijze onderuit gegaan. Het is ons al vijf keer eerder ge beurd dat we onverdiend met 1-0 verloren. Het zit gewoon niet mee. De resterende twee wedstrijden moeten we hoe dan ook winnen." Patrijzen-HVV'24 1-0 (0-0). 72. Ar jan Verburg 1-0. Scheidsrechter: M. Nijsse (Oost-Soubtirg). Gele kaart: Paulus Wagemakers en Hubèr Rentmeester (Patrijzen). Aantal toeschouwers200. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer; Davy Kerstens, Ayhan Atmaca, Kees Duitemeijer, Hans Goethals; Evert van de Berg, Kieran O'Shea, Jeroen Claessens (77Ruben van der Hoeven); Hans van Damme (30. Jari Vyane), Jordy Bakker, Ka- na da Rosa Bernardo (46. Tim Me chelinck).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 51