Judoka Loonen voltooit missie PZC Korfbalteams baden in luxe Toppers ontbreken in Sluitingsloop Scheldesport ziet j promotiekansen met de week slinken Spui lijdt nederlaag Gelukkige zege brengt Hoofdplaat alleen aan kop n,i iw£ 101 Vrouwen Aardenburg blijven aan kop Omstreden penalty dupeert Hontenisse Bressiaander wint voor vijfde keer op rij toernooi van zijn eigen club uitslagen Verlies Cadza» maandag 4 april 2005 door Rinus Verberkmoes BRESKENS - Hij was erop ge brand het toernooi van zijn club Breskens/Eede voor de vijfde keer op rij op zijn naam te schrij ven. Martijn Loonen was zater dag dus scherp. Na een spannen de finale in de serie alle catego rieën kon de 24-jarige Bressiaan der spreken over een geslaagde missie. Zijn clubgenote Marijntje Basti- aanse won bij de vrouwen. Het judotoernooi in sporthal Scheldeveste in Breskens toon de aan dat er leven zit in het Zeeuwse judo. Enkele jaren gele den was de strijd in de klasse al le categorieën bij de mannen een onderonsje tussen enkele ju doka's. Zaterdag namen er zeventien sporters deel. Onder hen zat ui teraard Martijn Loonen, een 24-jarige student geneeskunde die in de toekomst als plastisch chirurg aan de slag wil. „Maar dat duurt nog even", zei hij. Loonen werkte al eerder als zogenaamde mat-arts tijdens de Europese kampioenschappen in Rotterdam. De bijna honderd kilo zware stu dent had zaterdag één doel. Hij wilde de dubbel pakken in Bres kens. In zijn eigen categorie was hij snel klaar omdat slechts twee mensen zich hadden inge schreven. Loonen moest dus al leen met Martin Thye van De Boevere afrekenen. Prolongatie Daarna kon hij zich richten op prolongatie van zijn titel in de ldasse alle categorieën waarin hij het eerst moest opnemen te gen Merlijn Boogert van Geel hoed Bevelanden. Loonen klaarde de klus binnen een minuut. Vervolgens kreeg hij Ramon van der Grift van Van Schaik tegenover zich. Van der Grift is een judoka die mo menteel landelijk doorbreekt. Onlangs werd hij nog tweede bij de NK voor junioren. Loonen versloeg hem echter via een ip- pon.. Jacco van Andel van Liberia bleek vervolgens een uiterst taaie en beweeglijke judoka. Loonen had het er moeilijk mee, maar werd op punten winnaar omdat hij meer initiatief toon de. De enige die het feestje nog kon verstoren, was Crum van dei- Linde van Geelhoed Walcheren. Van der Linde gaf alles in de fi nale, maar werd gevloerd met een binnenwaartse beenworp. Opnieuw was de missie van Mar tijn Loonen geslaagd. Hij won voor de vijfde keer op rij. „Ja, maar het heeft bloed, zweet en tranen gekost. Ik heb er hard voor moeten knokken." Studente Marijntje Bastiaanse, twintig jaar en studente creatieve thera pie aan de HBO in Sittard, ver sloeg in haar eigen groep gemak kelijk Evelien Pasmans, Van Schaik en Nelleke Peeman. Vervolgens deed ze een gooi naar de titel in de groep alle ca tegorieën. Een hoofdprijs, die ze in 2003 al eens pakte, maar vo rig jaar niet kon verdedigen. Marloes Verstegen van Maja- cheicha Ryu en Karlijn van de Linden van Geelhoed Walche ren, haar twee tegenstandsters, blekon een maatje te klein voor Bastiaanse. Daardoor bleven de hoofdprij zen van het toernooi van de jubi lerende judoclub Breskens in ei gen huis. door Jan Roovers TERNEUZEN - Wat een luxe. Waar de korfballers uit Mid den-Zeeland bij de herstart op het veld in de fout gingen, kwa men de drie Zeeuws-Vlaamse clubs alle tot winst. BKC won in Kloetinge met 10-8 van Blauw Wit, Luctor uit in Yerseke met 9-5 van Volharding, Zaamslag stuurde Scheldevogels met een 7-6-nederlaag huiswaarts. Blauw Wit-BKC 8-10. De thuis ploeg weet de nederlaag aan de gebrekkige afwerking van de ve le kansen die ze zou hebben ge kregen. „Onzin", zei coach Huib van der Lijke van BKC, „wij hadden de betere ploeg in het veld staan." Van der Lijke wees daarbij op de cijfers: 3-6 bij rust. „We hebben beiden waar schijnlijk een andere wedstrijd gezien", zei Van der Lijke. Scores IÏKC: Michiel Roest 4, Li lian van der Lijke 3, Jolanda Dees 2, Björn Terbruggen 1. Volharding-Luctor 5-9. Coach Peter Durink bleek na de over winning, die toch vrij gemakke lijk tot stand was gekomen, niet helemaal tevreden: „Verdedi gend was het goed, aanvallend hebben we te weinig gebracht", zei hij. De opening deed na 1-5 veel ver wachten, maar daarna viel de ploeg aanvallend stil en moest na 4-6 en 5-7 in het tweede part toch.attent blijven om de tegen stander af te houden. Met langlo pende aanvallen (en dus veel bal bezit) lukte dat zonder veel pro blemen. Scores Luctor: Ferry de Waele 3, Eric-Jan Dellebeke en Davy Jon ker 2, Sylvia Troiaoborst en Jelske Geelhoedt 1 Zaamslag-Scheldevogels 7-6. Het werd een wedstrijd met twee verschillende helften. De thuisploeg begon overtuigend (1-0 na 10 seconden, 2-0 een handvol minuten later), maar zakte ook snel weg. Te statisch werd naar de sco ringskansen gezocht, het bood de gasten de mogelijkheid om bij 2-2 aan te sluiten en zelfs over de thuisploeg heen te gaan: 2-4. Maar met scorende vrou- door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport zien de promotiekansen in de eerste klasse rayon zuid met de week slinken. In Geertruidenberg leed Scheldesport tegen Aga- thos 2 zijn vierde nederlaag in vijf weken: 69-55. Agathos 2-Scheldesport 69-55 (39-21): De Terneuzenaren maakten in de eerste helft een ongeïnspireer de indruk. Agathos speelde Scheldesport weg en nam halverwege al ruim afstand. Na rust liep de thuisclub verder weg tot 54-32. In de laatste tien minuten deed de ploeg van coach Vladimir Dielemans nog van zich spreken, maar de ach terstand kon niet worden goed gemaakt. De productie van Scheldesport werd verdeeld onder Joery van Aalst (22), Maurits van Aalst en Daniël Koch (beiden 12). Voorwaarts-Volharding 2i5ï (29-18): De Axelaars wonnen, maai - voerder Coen Bauwens wasu vreden over het spel. s „Een wedstrijd om snel te-k ten." Bauwens was bij waarts topscorer met 21 pd De rest van de score were!0 deeld onder Joost de Bl_ (11), Fon Chan (11) en Tun| te (10). g Voorwaarts-Dynamo'70 jj (20-6): De Axelse wouwen spet" een merkwaardige wedi4 Halverwege leek er niets ai11 hand, maar in de tweede? stortte Voorwaarts in. In de'1 ste periode herstelde de? zich en won met 46-35. Naf minuten viel bij Voonv! Sonja Geelhoedt uit met eé2 keiblessure. De jeugdspee? Marjan Bun (8 punten) enD1 ne Koekkoek vielen goed ire Marjolein Kruijsse en ;a Geelhoedt maakten respectr lijk 16 en 12 punten. Martijn Loonen (rechts) in gevecht met Martin Thyen. Loonen won in de categorie tot honderd kilogram en schreef voor de vijfde keer op rij de klasse alle categorieën op zijn naam. foto Peter Nicolai wen (Debby Cerpentier, Linda Hamelink, Marjan Verhage en Annemieke Smëets) kwam Zaamslag toch zonder verdere kleerscheuren door de eerste helft en naar 5-5 bij rust. „Na de uitnederlaag hadden we ons spel aan hen aangepast, maar nu pakten ze het heel anders aan. Wij na de rust dus ook", zei aanvoerder Frans Verpoorte. Zaamslag ging het eigen spel spelen, gaf verdedigend niets meer weg en haalde door doel punten van Debby Cerpentier en Marco van Reeuwijk (7-6) de zwaarbevochten overwinning binnen. Verpoorte zelf scoorde 2-0. GOES - Spui leed in de derde klasse A van het zaterdagvoet bal een nederlaag. In Middel burg was FC Dauwendaele met 2-1 te sterk. FC Dauwendaele-Spui 2-1: Al in de twee minuut leverde een overtreding op spits Mat thias Hoekman een straf schop op, die via Robin van de Velde de 1-0 opleverde.'De thuisploeg verzuimde vervol gens nog voor rust verder af stand te nemen. Direct na de pauze werd het gelijk uit een 1 strafschop van Ludwig Kalis vaart na een overtreding van doelman Telussa. Halverwege de tweede helft tekende Ste fan Prince op aangeven van de net ingevallen Jordy van Bunderen voor de winnende treffer. GPC-Veere 0-1: 60. Matthif' van de Weele 0-1. WHS-'s-Heer Arendskeif6 2-2: 22. Egbert Moerland l 30. Robin Loopik 1-1, 45. Mip thijs Bruijnzeel 1-2 (eigi'1 doelpunt) 80. Matig Bruijnzeel 2-2. Yerseke-Duiveland 0-1: l!1 Dennie le Comte 0-1 MZVC-ZSC'62 1-2: f Alexander Bom (strafschop 85. John van der Have 1-1 89. Jan-Willem Dor rem;?1 1-2. SKNWK-Serooskcrke 20. Christian van Vossen 1-r 38. Renco Franke 1-1, l? Jan-Jaap Padmos 2-1. t' Klundert-Tholense Boys 2-f 3. Leo Hollemans 1-0, Arie Draaijer 1-1, 46. Michi' de Jong 1-2, 85. Van Wurgt? den 2-2. door Peter Snelders TERNEUZEN - Hoofdplaat heeft goede zaken gedaan in de vijfde klasse A van het zon dagvoetbal. De ploeg won ge lukkig met 2-0 van Biervliet. Medekoploper Corn Boys speelde met 0-0 gelijk tegen Schoondijke. Bijzonder in het oog sprong de nederlaag (1-2) van mid denmoter Graauw tegen hek kensluiter Groede. Biervliet-Hoofdplaat 0-2: Hoofdplaat boekte een onver diende zege. Biervliet was de hele wedstrijd beter, maar wist met de kansen geen raad. Hoofdplaat-doelman Menno Heijens stond steeds op de juiste plaats. De doel punten van Hoofdplaat kwa men uit de lucht vallen. In de vijftiende minuut opende Ralph Baumgarte de score en in de negentigste minuut scoorde hij met een fraai af standsschot 2-0. Corn Boys-Schoondijke 0-0: De wedstrijd begon veertig minuten later omdat scheids rechter De Poorter uit Nieuw-Namen zich bij het in lopen blesseerde. Peter Bogae- rt nam zijn taak over. Corn Boys was de betere ploeg en had pech dat paal en lat doel punten in de weg stonden. De thuisploeg moest wel attent blijven tijdens de gevaarlijke uitvallen van de bezoekers. Vogelwaarde-IJzendijke 3-2: Een gelijkopgaande wedstrijd met een feller en slagvaardi ger Vogelwaarde. De bezoe kers kwamen via Martijn Rijckaert op voorsprong, maar nog voor de pauze liet Björn Venneerssen op aange ven van Michel Nieuwelink 1-1 noteren. Na rust scoorde Nieuwelink zelf uit een vrije trap. Nog geen twee minuten later tekende Rijckaert voor de gelijkmaker. Zeven minu ten voor het einde bepaalde Nieuwelink uit een straf schop de eindstand op 3-2. Philippine-Sluiskil 1-2: De waagd. Al na drie minuten kwam Philippine gelukkig op voorsprong door Ostar Diele- man. Op slag van rust scoor de Hensley Victorina de ver diende gelijkmaker. Kort na de pauze werd het zelfs 1-2 door Kristof Vereecke. Daar na een wisselend spelbeeld met kansen aan beide kanten. Het bleef spannend tot in de slotseconden. SDO'63-Sluis 2-0: Sluis kreeg in de eerste helft verschillen de scoringskansen, maar ver zuimde die te benutten. De ploeg had ook de pech dat een kopbal van Antonio Balzam tegen de lat kwam. SDO'63 scoorde wel. Uit de rebound van een vrije trap liet Dennis van Driessche 1-0 aanteke nen. In de tweede helft had de thuisploeg de wedstrijd beter onder controle. Twee minu ten voor het einde bepaalde Pascal Helmich met een af standsschot de eindstand op 2-0. Graauw-Groede 1-2: Een veel sterker Graauw kreeg een les je in effectiviteit. De thuis ploeg liet veel doelkansen on benut, terwijl Groede een ren dement had van vrijwel hon derd procent. Freek Knetsch zox-gde voor 0-1. Net voor de pauze liet Jean-Paul de Ca- luwé 1-1 noteren. Twee minu ten voor het einde velde Mirsad Cedic het vonnis over Graauw. De wedstrijd begon veel te laat omdat de bus van Groede pech kreeg. Steen 4-Terhole 1-4: Terhole begon wat slap aan de wed strijd in de reserve vierde klasse. Steen 4 kwam dan ook na twintig minuten aan de lei ding via Frank Haulez. Nog voor de pauze boog Terhole die achterstand om in 1-2 door doelpunten van Bart van der Meer en William Freijzer (afstandsschot). In de tweede helft een beter voetballend. Terhole. Op aangeven van Carlo Neve scoorde Jean-Paul Eggermont 1-3. De 52-jarige Hubert Freijzer zag zijn invalbeurt beloond wor den met de vierde treffer van De deelnemers gaan van start in de Sluitingswedstrijd in Westdorpe. foto Peter Nicolai door Wim de Vos WESTDORPE - Was het de plotseling hoge temperatuur of was het een typische wed strijd aan het einde van het seizoen? De top pers lieten de Sluitingsloop van de stichting Sportpromotion Zeeuws-Vlaanderen in Westdorpe zaterdag links liggen. Daardoor viel de deelname tegen. Boven dien bleek het krachtsverschil erg groot. De Belg Johan Eeckhaut won de wedstrijd met bijna vijf minuten voorsprong op de num mer twee: zijn landgenoot Martin Moens. Het baanseizoen kondigt zich aan en dat be tekent dat veel atleten de overstap van de weg naar de baan maken. Dat leverde zater dag dus geen positieve bijdrage aan de be langstelling. Desondanks hep Johan Eeck haut natuurlijk een wedstrijd van formaat. De Belg, die eerder dit seizoen al een paar Zeeuws-Vlaamse wedstrijden op zijn naam schreef, nam van meet af aan de leiding en zag de concurrentie steeds verder op achter stand geraken. Zonder enige moeite liep Eeckhaut een eind weg van Martin Moens en Frank Boerebach. De loper uit Hoek slaagde er zaterdag voor de eerste maal in om op het erepodium te eindigen in een wed strijd om het Runnerscriterium. Daarmee kon Boerebach meer dan tevreden zijn. Vaak liep hij zo rond de zesde, zevende plaats. Nu kwam Boerebach dus weer iets dichter bij zijn doelstelling: een wedstrijd winnen. Bij de vrouwen ging de zege eenvou dig naar Trees Vermeersch omdat zij de eni ge deelneemster was op de lange afstand. Op de korte afstand (4800 meter) ging de overwinning Ijij de mannen naar Marcel Mangnus. Ook hij liep ver weg van de rest. Het duurde meer dan drie minuten voordat de nummer twee over de finishlijn kwam. door Peter Snelders TERNEUZEN - De vrouwen van Aardenburg blijven na de 5-0-winst op Veere aan kop van de vijfde klasse van het zater dagvoetbal. In dezelfde klasse won Zaamslag met 1-0 van Nieuwdorp 2. Hulsterloo zorgde in de vijfde klasse van het zondagvoetbal voor een verrassing. De Zeeuws-Vlamingen versloegen middenmoter Dosko met 4-1. SC Gastel-Terneuzen 4-1: In de derde klasse van het zondagvoet bal moest het niet complete Ter- neuzen veel jeugd inbrengen. Terneuzen klampte lang aan, maar moest, nit.pinrlpliik rlp mppr- Na tien minuten kwam Gastel op voorsprong. Amper tien mi nuten later schoot Sandra Wes- selius in eigen doel. Net voor de pauze maakte Annelien van Hecke de aansluitingstreffer. Een kwartier voor tijd werd het 3-1. Iets later kwam Gastel ook nog op 4-1. Nemelaer 2-Steen 2-2: Ondanks veel afwezigen kwam zon dag-vierdeklasser Steen in de eerste helft op een 2-0-voor- sprong door goals van Esther Verdunnen. Na de doelwisse- ling waren de rollen omge draaid. Door treffers van Inge van Beers en Leontien van Ge- neugden (strafschop) werd het 2-2. Clinge-Niepw Borgvliet 0-6: Maar liefst_zes_ïiasifi Ir.rnc.hiiojn rust hield de thuisploeg de scha de beperkt tot 0-1. Het ontbre ken van wisselspeelsters brak Clinge in de tweede helft op. Hulsterloo-Dosko 4-1: Een knap resultaat van Hulsterloo dat vooral in de eerste helft be ter was, maar door een foutje op achterstand kwam. Nog voor de pauze boog de thuisploeg de ach terstand om in een 2-1-voor- sprong. Doelpuntenmakers wa ren Cathalijne Meeusen-Broos en Debbie Robbrecht. In de tweede helft begon. Dosko sterk, maar toch nam Hulsterloo het initiatief weer over. Tien mi nuten voor tijd zorgde Ellen van de Perre voor de beslissende 3-1. In blessuretijd legde Deb bie Robbrecht de eindcijfers Westdorpe. SSP Sluitingsloop, 14,4 kilometer. Mannen: 1. Jogan Eeck haut (B) 54.36, 2. Martin Moens (B) 59.22, 3. Frank Boerebach (Hoek) 59.57, 4. Michel Albertijn (B) 1.00.59, 5. Rudy Michiels (B) 1.02.34, 6. Pierre Tondelier (B) 1.03.43, 7. Kurt de Smet (B) 1.03.46, 8. Jürgen Verstraeten (Sint-Jansteen) 1.04.00, 9. Romain van Vlierberghe (B) 1.04.04, 10. Marc Welvaert (B) 1.05.54. Vrouwen: 1. Trees Vermeersch (Sas van Gent) 1.13.44. 8,5 kilometer, man nen: 1Jan Santens (B) 32.20, 2. Jeroen van Lierde (B) 33.25, 3. Henk van Taten- hove (Terneuzen) 33.30,4. Jan van Hoe ve (Oostburg) 33.34, 5. Danny Coenen (B) 33.54. Vrouwen: 1. Sofie Mortier (B) 40.24, 2. Rita Slowack (B) 43.01, 3. Hester Vink (Westdorpe) 46.50.4,8 kilo meter, mannen: 1. Marcel Mangnus (Hulst) 17.06, 2. Dirk Christïaens (B) 20.18, 3. Arne Lippens (B) 20.22, 4. Leo Staessens (B) 20.36, 5. Andre Maes (Ter- neuzen) 20.36. Vrouwen: 1. Nicole Lint hout (B) 22.40, 2. Ilse van Goethem (B) 23.38, 3. Lynn Masson (B) 24.43. Jeugd, 500 meter. Jongens: 1. Stein Helskens (B), 1.55. Meisjes: 1. Elien Helskens (B) 2.01. Sluiskil. Biljartcompetitie senioren in de kanaalzone. De Vlaschaard-De Lovenhoek 318-224, De Veste-Dorps- huïs 184-195, Malpertuus-Bachten Die- ke 213-188, Trefpunt-St. Albert 188-256, Meulengat-De Warande 246-300, De Lie- ve-Kasteeltje 311-150, Gregorius-Koe- wacht 236-257, 't Steen-Hulst 326-294. Stand: 1. Hulst 109,297, 2. De Loven- hoek 105,779, 3. Koewacht 104,663, 4. St. Albert 104,638, 5. Bachten Dieke 104, 304, 6. Trefpunt 103,914,7. Meulen- gat 102,593, 8. 't Steen 102,551,^ Veste 102,419,10. De Warande 10I.J 11. De Vlaschaard 100,563, 12. Gv rius 99,170, 13. Malpertuus 98,90!j. De Lieve 98,745, 15. Dorpshuis 9i.u 16. Kasteeltje. 0 Sluis. Algemeen kampioenscë bandstoten op handicap vartj Zeeuws-Vlaamse Biljartbond. E,{ stand: 1Levien Basting (De L:! hoek Hoek) 10 matchpunten, algr gemiddelde 1,25, hoogste serie 12;c centage moyenne 83%, 2. Eddy L, (HBC/De Troubadour C'. 10-2,87-25-82%, 3. Adri Buijze (CBCÜ ge) 8-1,56-9, 4. Jos van Damms? Hulst) 6-0,91-7-91%, 5. Ruud vanV-g ('t Bierwinkeltje TernK 6-1,24-9-82%, 6. George Ruyrcs?' (HBC/De Troubadour) 6-2,63-19-7:'»< Yoshi Vermeulen (TMW Sa 5-0,86-6-86%, 8. Theo Freijzer IT 5-1,62-13-70%. Hulst. Rayoncompetitie. Klassr Donckers-ln den d'Waes 2 0-9, ckers-Morres/Controlec 2 3-4. !- Oosterhout. Warande-jeugd!:*1 nooi. Categorie 1: 6. Tim Jansse li M), 9. Denise Gunst (Th M), 22. fci Lindhout (Th M). Categorie 3: 5 Gunst (Th M). Categorie 4: 22 f?' Blok (Th M). Categorie 6:1 Daveyfl sen (Th M), 5. Arjan Martens (Zv.:-jj 9. Gianni Gijsel (Zws-VI), 10. Nice der Lijke (Th M), 11. Peter de Wint? M), 14. Brian van Goethem (Zws-Vi l Mare Blom (Th M), 18. Max Kort (Trlj Categorie 7: 7. Nick Nieuwdorp' M), 9. Brigit Lavrijssen (Th M), 10.Cv an Pieters (Zws-VI). 1 duel in de vijfde klasse van het zaterdagvoetbal was Aarden burg veel slagvaardiger. Bij rust stond het al 3-0 door doelpun ten van Cindy de Valcke (1-0 en 2-0) en Meike Quataert. De wed strijd was beslist. Na de pauze liep de thuisploeg verder uit door treffers van Boukje Buze- ijn en Marjolein de Munck. Zaamslag-Nieuwdorp 2 1-0: Nieuwdorp 2 gaf zich niet zo maar gewonnen. Pas kort voor rust kreeg Zaamslag de eerste grote kans. In de tweede helft was Zaam slag wel veel sterker. Zeven keer moest de keepster van Nieuwdorp in actie komen. Vijf minuten voor het einde capitu leerde ze. Toen verzilverde Es- doorJurqen Naeye AARDENBURG - Woede en on geloof bij Hontenisse. De ploeg uit Kloosterzande verloor giste ren door een omstreden straf schop het uitduel tegen Aarden burg met 1-2 en kijkt het degra datiespook vol in de ogen. Gistermiddag tegen Aarden burg zag arbiter Martin een penalty in een buiteling van Ar jan Quaak. De stand was op dat moment 1-1 en de speeltijd was verstreken. Aanvoerder Jurgen Hooreweghe hield het hoofd koel en bezorgde Aardenburg drie kostbare punten. „We zijn vandaag bestolen", foe terde Hontenisse-trainer Paul de Kort. „Eerst weigert de grens rechter te vlaggen voor een bal die ruim over de zijlijn is, en uit de aanval die volgt, ontstaat de omstreden strafschop." Jurgen Hooreweghe bevestigde dat zijn ploeg niet mocht mopperen over de penalty. „Een meevallertje", gaf hij eerlijk toe. een treffer van Wilco Broeit ven. Bij de eerste fatsoenlij, aanval kwam de thuispli langszij. Jelle de Vreeze roncj. een voorzet van Marco de Cnjj ck bekwaam af, 1-1. GOES - Heinkenszand lijkt de vierde klasse A van het zalf dagvoetbal de voornaamste tit kandidaat. De ploeg won met 4-0 van KrA bendijke, concurrent V(f kwam tegen Wemeldinge ni> verder dan 2-2. Cadzand ging onderuit tegen Cji lijnsplaatse Boys: 1-2 Cadzand-Colijnsplaatse Bij 1-2: In de slotminuut van de£r lijkopgaande eerste helft men de bezoekers op 0-1 d0|( Raymond Dourleyn. Bertus reveld schoot een kwartier! rust een vrije trap stijf in de Ij, venhóek, 0-2. Via. Jerome^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 50