>zc Hoek mist rijpheid van AS WH Terneuzen mag handen dichtknijpen Arnemuiden viert twee keer feest 1 ]eeuws-Vlaamse hoofdklasser verliest met 1-4 van kampioen )nno Doeland luitenspel door nieblessure Eindelijk winst Oostkapelle W SSV'65 doet goede zaken Kloetinge sloopt Rillandia \ZVV houdt kansen op iiacompetitie Vierde plaats voor Morres maandag 4 april 2005 ill tor Barry van der Hooft 3EK - Het was een beeld lar ze in Hoek al jaren naar inkeren. Een trainer die op de houders ging, spelers die een Bonaise liepen, spuitende ampagneflessen en een kam- oensschaal die gekoesterd erd. De spelers van Hoek on- M*ELLE AAN DEN IJSSEL - nno Doeland krijgt volgende eek duidelijkheid over een .essure die hij enkele weken ge- den tijdens een training heeft jgelopen. De uit Oost-Souburg Ikomstige spits van zater- ïg-hoofdklasser Capelle heeft kruisband van zijn linker- nie ingescheurd en moet nu af- achten of hij al dan niet onder et mes moet. jk heb een mri-scan laten ma- en en daarop was duidelijk te en dat mijn kruisband is inge- jheurd", vertelt Doeland. „Het aat nu al een stuk beter en ik an al een beetje lopen en fiet- ;n. Volgende week moet ik te lg naar dokter Heijboer in Rot- jrdam en dan gaat hij kijken of f speling op die knie zit. Dan Jordt ook duidelijk of ik geope- ferdmoet worden." !e aanvaller van de titelkandi- aat in de hoofdklasse B heeft it seizoen zeven doelpunten chter zijn naam staan, maar ad liever wat meer gespeeld. Ik heb geloof ik tot aan die Jessure maar zeven wedstrij- en gespeeld", zegt Doeland. Maar dat is een beetje het ver aal van mijn voetbalcarrière, linds ik bij Hoek heb gespeeld, ■en ik vaker invaller dan basis- peler. Toch denk ik wel dat ik der blijf, want ik heb het goed laar m'n zin bij Capelle. En ik loop dat ik niet geopereerd hoef e worden. Misschien kan ik dan ïog net een wedstrijdje mee- loen." dergingen het kampioensfeestje van AS WH gelaten, na een rui me 4-1-nederlaag op eigen veld. „Het is een mooie doelstelling voor ons om te proberen vol gend jaar zo op het veld te staan", zei trainer Eric Tetaert. De Belg zag zijn ploeg verliezen van een team dat als enige recht had op het kampioenschap. AS- WH kon de titel zaterdag al vie ren, omdat Kozakken Boys ver rassend op eigen veld verloor van ARC (0-1). Met nog drie duels te gaan groeide het gat daardoor tot elf punten. Het ver schil met Hoek op de ranglijst werd uitgebreid tot zestien pun ten. Die ruime marge in de stand werd op het veld welis waar in doelpunten uitgedrukt, maar qua spel deed Hoek zater dag niet eens zo heel veel onder voor ASWH. „Maar het is duide lijk dat we nog niet rijp genoeg zijn", zei Tetaert. „We hebben de wedstrijd naar mijn mening lang in handen gehad, maar we geven het ook zo weer weg. Op het einde werden we vervolgens afgeslacht, omdat de moed bij veel spelers weg was. Ik kan de spelers niets verwijten, want ie dereen wil graag. Maar net als voiïge week tegen Kozakken Boys gaven we het van het ene op het andere moment zo uit handen. Dat moet veranderen en ik hoop dat een persoonlijk heid als Roy Hendriksen daar volgend seizoen een belangrijke rol in kan spelen." Hoek keek zaterdag al na zeven tien minuten tegen een achter stand aan, nadat Ferry van Lare binnen het strafschopgebied was neergelegd. Louis van Kleef schoot vanaf elf meter raak. maar daarna waren de betere kansen voor de thuisploeg. Da vid Destorme was tot twee keer toe dicht bij een treffer, Sam Ysebaert zag zijn schot net naast getikt en een Jjopbal van Djamel Buyse werd van de lijn gehaald. In de slotfase was Mid delburger Arjan Human dicht bij de 0-2, maar zijn schot strandde op de voeten van doel man Filip van der Vloet. Ook na rust kreeg Humarr een OOSTKAPELLE - Oostkapelle boekte zaterdag de eerste competitiezege sinds 27 november van het vorige jaar. Toen werd Nieuw-Lekkerland door een late goal van Mi- cha Lekawael verslagen, zaterdag waren de late goals van Harold Vermeulen en Arjen Pattenier tegenstander Schel-1 luinen te machtig: 3-1. Behalve over de drie punten was trainer Karl Vergouwen tevreden over het debuut van A-junior Stefan Coppoolse en over de sterke invalbeurt van de aanvankelijk gepasseerde Remon van Geersdaele. Onder diens impulsen werd het 1-1-gelijkspel in de slotfa se omgebogen tot een 3-1-zege. Hij gaf de assist voor de 2-1 van Vermeulen, waarna een andere invaller Arjen Pati- tenier het karwei afmaakte. Oostkapelle was na ruim een kwartier op voorsprong ge komen via Ruben Coppoolse. In de 78e minuut kwam hek kensluiter Schelluinen op gelijke hoogte, toen keeper Jac- co Nelen de bal volgens de scheidsrechter te lang in zijn bezit hield en Bas van Tilburgh de 1-1 binnenschoot uit de daaruitvolgende indirecte vrije trap. Oostkapelle - Schelluinen 3-1 (1-0). 18. Ruben Coppoolse 1-0, 78. Bas van Tilburgh 1-1, 85. Harold Vermeulen 2-1, 90. Arjen Patten ier 3-1. Scheidsrechter: A.M.M. Klerks (Waalwijk). Gele kaart: Maarten van Maldegem (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 110. S Hoek-doelman Filip van der Vloet en Thijs Binnerts treuren over de nederlaag tegen ASWH. prachtkans om het duel te beslis sen, maar het schot van de AS- WH-spits hobbelde voorlangs. Het leek een dure misser, want Hoek kwam tien minuten latei- op gelijke hoogte, toen Destor me de bal van dichtbij inkopte. Volgens de spelers van ASWH was de bal de doellijn niet gepas seerd, maar scheidsrechter Van der Perk kende het doelpunt toe. „Die bal was niet over de lijn", zei Destorme. „Die verde diger hield 'm met de hand te gen, dus het was eigenlijk een ro de kaart en een strafschop." Achteraf gezien was een dergelij ke beslissing misschien beter ge weest voor Hoek, want met elf tegen elf kwam ASWH nog geen twee minuten na de gelijkmaker alweer op voorsprong. Human mocht alleen doorgaan richting Van der Vloet en faalde deze keer niet: 1-2. Hoek bleef daar na aandringen, maar kreeg een kwartier voor tijd de genade klap uitgedeeld. Invaller Sjoerd van der Waal soleerde knap naar de 1-3 en vlak voor tijd zorgde Walter van Ommeren, een andere invaller, voor 1-4. Vanaf dat moment kon het feest waar eigenlijk nog niemand op had gerekend beginnen voor de ploeg uit Hendrik-Ido-Am- bacht. „We hadden niet ver wacht dat Kozakken Boys thuis zou verliezen", erkende AS- WH-trainer Jack van den Berg. „En we hadden ook best wel angst om naar Hoek te komen, omdat we hier nog nooit hadden gewonnen. Vandaag hebben we ook niet al te best gespeeld, het was vooral een tactisch steek spelletje. De volgende uitdaging is nu om algeheel zaterdagkam pioen te worden, want daar heeft ASWH al twee keer eerder naast gegrepen. Maar eerst moe ten we hier van gaan genieten, want iedereen is verschrikkelijk trots." foto Peter Nicolai Hoek-ASWH 1-4 (0-1). 17. Louis van Kleef 0-1, 63. David Destorme 1-1, 65. Arjan Human 1-2. 76 Sjoerd van der Waal 1-3, 87. Wal ter van Ommeren 1 -4. Scheidsrech ter: E. van der Perk (Leiden). Gele kaart: David Destorme en Jeroen van de Broeke (beiden Hoek). Aan tal toeschouwers: 1000. Bijzonder hedenduel begon een half uur la ter omdat scheidsrechter Van der Perk en ASWH door een file te laat in Hoek arriveerden. Hoek: Filip van der Vloet; Thomas Ragut (57. Bart Poppe), Stijn Por- teman (85. Ramazan Yuruk), Dja mel Buyse, Wesley de Smet; Pieter de Munnik, Jeroen van de Broeke (57. Thijs Binnerts), David Destor me; Steven de Croock, Sam Ysebae rt en Nyim Melki. ZWIJNDRECHT - Door een verdiende 3-1-overwinning op Groote Lindt en het verlies van concurrent GJS is de derde plek, goed voor de nacompetitie, voor SSV'65 binnen handbe reik. GJS staat weliswaar nog drie punten voor, maar heeft één duel meer gespeeld. In Zwijndrecht speelde de Goese eer steklasser geen hoogstaande wedstrijd. In het begin leek er geen vuiltje aan de lucht. Toch kwamen de Goesenaren 1-0 achter. Daan Buyink zette de thuisploeg in de 20e minuut op voorsprong. Na de openingstreffer raakte SSV de kluts kwijt. Het team hervond zich pas na rust. Met invallers Pim Bruins (voor Dennis van der Welle) en Elco de Schipper (voor Michel de Groote) kwam er meer balans in het elftal. Christiaan Boon maakte in de 49e minuut de gelijkmaker (voorzet van Bruins). Nog geen tien minuten later werd diezelfde Boon neergehaald in het strafschopgebied. Paul Bom benutte de toe gekende penalty. In de 80e minuut besliste invaller Stefan Paardekooper het duel. Groote Lindt - SSV'65 1-3 (1-0). 20. Daan Buyink 1-0, 49. Christi aan Boon 1-1, 55. Paul Bom 1-2 (strafschop), 80. Stefan Paardekoo per 1-3. ScheidsrechterR.C.P. van der Werff (Drunen). Gele kaart: Bjom Langeveld (SSV'65). KLOETINGE - Rillandia buffelde zaterdag tegen Kloetin ge op een bewonderenswaardige manier, maar het bleek niet genoeg. De thuisclub speelde de opponent uiteinde lijk kapot. Kloetinge hanteerde een straf tempo en pro beerde de bal op het moeilijk bespeelbare veld snel rond te laten gaan. ..We hebben Rillandia gesloopt", vond Kloe- tinge-trainer Dolf Roks. Bij Rillandia werd niet al te lang getreurd om de zware nederlaag (5-1) bij Kloetinge. „Van de beste ploeg in de eerste klasse verliezen is geen schan de", zei oefenmeester Wim van Nijnatten. „We hadden dit verlies ingecalculeerd." Kloetinge - Rillandia 5-1 (1-0). 42. Niels Kole 1-0, 63. Istvan Bakx 2-0, 70. Istvan Bakx 3-0, 73. Michel Smits 3-1, 74. Daan Esser 4-1, 78. Wilco de Valk 5-1 Scheidsrechter: A. M. Lindhout (Goes). Gele kaart: Martijn van Elzakker (Rillandia). Aantal toeschouwers: 500. SOES - De Zeeuws-Vlaamse iveedeklassers beleefden zater- lag een positieve speelronde. kZW maakte Arnemuiden kam- jioen door een 2-2-gelijkspel bij )e Zwerver en bleef zelf kans- ijk in de derde periode. Terneu- :ense Boys won met 0-3 bij <Jieuwdorp en Zaamslag klopte Bvaluwe met 3-1. )e Zwerver-AZVV 2-2: De voor •ust met veel meer inzet spelen- |e bezoekers namen door doel- junten van Veli Eryürük in de lie en de 34e minuut een ver eende 2-0-voorsprong. In de jweede helft was de thuisclub [eter bij de les. Hugo Pennings jekende twintig minuten voor ijd voor de 1-2 en Ferry van Dijk zeven minuten later voor !-2. Meer zat er niet in. E>e Meeuwen-Noad'67 4-1: Via ien vrije trap van Patrick Kop iejan werd het acht minuten [oor rust 1-0. Drie minuten la- er stond het na een scrimmage- Joelpunt van Lars Steijn 1-1, paar Michiel Brouwer zorgde net een fraaie individuele actie jn de slotminuut voor een nieu- ve voorsprong van de thuis ploeg. Na de pauze beslisten fan-Pieter de Vries en Danny jatthijsse het duel. Weuwdorp-Terneuzense Boys (-3: Arjen Oostdijk tekende na !en kwartier voor 0-1 en Me- [lud Eryurüruk zeven minuten ater voor 0-2. Direct na rust [reeg Nieuwdorp de kans om de wedstrijd open te breken. Comé ïieuwkerk werd in het straf schopgebied neergelegd, maar lij schoot de strafschop zelf op le paal. Tim Louwiesse tekende (oor 0-3, waarna het duel als |en nachtkaars uitging. s-Gravendccl-Kapelle 4-1: Bij "ust was het al 3-0 door doelpun ten van Spier, Hulzebos en Wal- er, Direct in de tweede helft naakte Jon Herselman 3-1, naar na de 4-1 in de 57e minuut ran opnieuw Walter geloofden >eide ploegen het wel. Saamslag-Zwaluwe 3-1: De be- loekers bleken niet bij machte iet de thuisploeg moeilijk te ma ten. Via Peter Dieleman werd iet halverwege de eerste helft 1-0, maar op slag van rust werd iet na zwak ingrijpen in de ver- lediging gelijk. Na de 2-1 van Menno Dekker in de 59e minuut ïn de 3-1 van Peter Dieleman ze- igLminuter. later zag Zwaluwe Zeeuws-Vlamingen pakken in blessuretijd punt tegen hekkensluiter door Barry van der Hooft BEST - De bejaarde Brabantse tweeling ging na afloop even he lemaal over de rooie. De frustra ties van de identieke oudjes kwa men voort uit een partijdig vlag- signaal van de assistent-scheids rechter van Terneuzen, die daar mee voorkwam dat Best Vooruit op 2-0 kon komen. Even later bleek het belang van die actie, toen invaller Jorden Takiddine zijn ploeg twee minuten in bles suretijd alsnog een punt bezorg de: 1-1. Met dat gelijkspel mocht Terneu zen de handen dichtknijpen. En dat terwijl de tegenstander Best Vooruit heette, de nummer laatst op de ranglijst die in de voorgaande achttien duels slechts tien schamele punten had gesprokkeld. Waarom de thuisploeg heel dicht bij degra datie is, werd gisteren ook over duidelijk. Best Vooruit is een be perkte laagvlieger, die al een heel seizoen geteisterd wordt door blessures en schorsingen. Terneuzen bleek gistermiddag echter niet veel beter en moet met nog slechts drie duels voor de boeg vrezen voor degradatie naar de tweede klasse. Op het voetbalveld in Best leek een aan tal spelers nog niet doordrongen van het feit dat de situatie voor Terneuzen met de week gevaar lijker wordt. Ardian Lekaj deed na afloop van het barslechte duel de deur van het kleedlo- OOSTERHOUT - De futsallers van ZVH/Morres/ Controlec zijn in de eerste klasse op de vierde plaats geëindigd. Het team uit Hulst verloor de laatste wedstrijd met 12-4 van kam pioen ZVO/Goodbookers uit Oosterhout. Omdat er niets meer op het spel stond en het duel op vrijdaga vond werd gespeeld (veel Mor- res-spelers trainen dan op het veld), speelden de Zeeuws-Vla mingen met futsallers uit het eerste, tweede en derde team. Frans Maris, een speler van het tweede, scoorde twee keer. Vas- kaal achter zich dicht en maak te in woord en gebaar aan zijn spelers duidelijk dat degradatie voetbal een andere instelling vereist. „Dat we hier vandaag zo voet balden heeft ook met zenuwen te maken", zei Lekaj enkele mi nuten later. „Als je iets heel' graag wilt, wordt het altijd moeilijker om tot een goede uit voering te komen. De opdracht vandaag was om niet te verlie zen, maar we mogen nu nog heel blij zijn met dit punt. Het is een ongeschreven wet in het voetbal dat wanneer je de kansen zelf niet afmaakt, je een doelpunt te gen krijgt. Dat hebben we hier weer kunnen zien." Die theorie ging vooral in de tweede helft op, omdat Terneu zen voor rust weinig mogelijkhe den creëerde. Best Vooruit was in de eerste 25 minuten de bete re ploeg, maar de hekkensluiter miste de technische vaardigheid om één van de kansen in een doelpunt om te zetten. Pas na een half uur kreeg Terneuzen een beetje de overhand en dat leidde vlak voor rust tot een gi gantische kans. Mike But schoot op aangeven van Chinedu Chuk- wugbo van dichtbij echter ver naast. Met Daryl Rawidjan in de ploeg voor Marco Faassen gingen de Zeeuws-Vlamingen na rust op zoek naar de zege. Best Voor uit-doelman Jacky den Bol leek echter niet te passeren. Rawid jan, die sterk inviel. Chukwug- bo. But en Mamadouba Gueye vonden keer op keer de keeper op hun weg. Een voorsprong hing in de lucht, maar twintig minuten voor tijd profiteerde Best Vooruit van een slippertje in de verdediging van Terneu zen. Doelman Dennis Wonder- gem schoot de bal via het lichaam van Erik-Jan Naudts voor de voeten van Thomas Peu- lings, die met een rollertje het verlaten doel vond: 1-0. Met spits Sinan Coban voor ver dediger Jules Bazelier begon Terneuzen daarna aan een slot- offensief dat pas in blessuretijd iets opleverde. Chukwugbo krul de de bal uit een moeilijke hoek op de paal. waarna de alerte Ta kiddine met een halve omhaal van dichtbij voor 1-1 zorgde. „Na zo'n wedstrijd mogen we ons best schamen", zei Mike But na afloop. „Vooral tactisch heb ben we heel zwak gespeeld en we maakten het onszelf moei lijk. Zelf heb ik geen geweldige wedstrijd gespeeld, maar na rust heb ik wel geprobeerd de ploeg mee te sleuren. Ik heb het gevoel dat sommige jongens er veel te makkelijk over denken. Dat zal moeten veranderen, want anders wordt het heel moeilijk om er in te blijven." Best Vooruit-Terneuzen 1-1 (0-0). 71. Thomas Peulings 1-0, 90+2. Jor den Takiddine 1-1. Scheidsrech ter. J.J P. de Kroon (Eindhoven). Aantal toeschouwers: 200. Terneuzen: Dennis Wondergem; Remco van Leeuwen, Erik-Jan Naudts, Stefaan Dellaert, Jules Ba zelier (76. Sinan Coban): Maik de Wolf (63. Jorden Takiddine), Ma madouba Gueye, Mike Bul, Jan Bosman, Marco Faassen (46. Daryl Rawidjan) en Chinedu Chukwug bo. door Rudy Booqert DINTELOORD - Drie suppor ters van Arnemuiden zaten bo venop de metershoge ballenvan- ger met brandende fakkels. Op het veld wasemde een ondring- bare rode wolk, veroorzaakt door tientallen rookbussen. In die dichte mist vierden spelers, leiding en aanhang de titel na de 2-1-zege bij Dinteloord. Het grappige was, dat Arnemuiden nog helemaal geen kampioen was. Arnemuiden was zaterdag af hankelijk van het resultaat van concurrent De Zwerver tegen AZW. Dat duel was een half uur later begonnen. Toen Arne muiden zijn 2-1-zege in de knip had, stond De Zwerver met 0-2 achter. „We dachten dat er nog een minuut of tien te spelen was", zei topschutter Bart van Steveninck na afloop. „Die ach terstand zouden ze dan nooit meer goedmaken." Maar er bleek nog bijna een halfuur op de klok te staan Na het eerste kampioensfeestje wachtte heel Arnemuiden daar om op het veld geduldig op het laatste fluitsignaal bij De Zwer ver. Het werd 1-2 met nog twin tig minuten te spelen; 2-2 met tien minuten te gaan En toen was het klaar. De fakkels wer den weer aangestoken, de knuf fels nog eens dunnetjes overge daan. spelers gingen op de schouders en de polonaise werd ingezet. Het tweede kampioens feestje kon beginnen en dat zou ietsje langer duren dan het eer ste. Ook Bart van Steveninck ging op de schouders. De spits, die in zijn debuutjaar bij Arnemuiden al de hoofdpersoon in een lokaal liedje is geworden („Zeg ken jij de mosselman..."), promoveerde voor de tweede keer in zijn le ven naar de eerste klasse. In 1996 deed hij dat met Yerseke door zelf in blessuretijd van het laatste duel de 4-3 te maken; ne gen jaar later gaf hij de assist voor de eerste goal (van Jacky de Smit) en maakte hij zelf de beslissende tweede goal. Eindelijk is Arnemuiden terug op het niveau waarop de club bijna de helft van zijn zestigja rig bestaan acteerde. De afgelo pen vijf jaar hikte de club al te- tie mis. Nu ging Arnemuiden zonder omwegen naar het eind station. Gelukkig voor Bart varn Steveninck, want de aanvalslei der (28 goals in 20 duels) zou dé nacompetitie volledig gemist - hebben, omdat hij in die periode bij zijn vriendin in Nicaragua zou zitten. Trainer Wim Davidse noemde de titel - zijn eerste - een jon gensdroom die uitkwam. „Toen ik in 1996 trainer werd, heb ik gezegd dat ik ooit Arnemuiden nog eens wilde trainen. Dat is ge lukt en als ik dan ook nog met een titel afscheid mag nemen, dan is dat een droom." Davidse keert volgend seizoen terug naar De Meeuwen. Zijn opvol ger is Ad Roovers, die zaterdag met zijn huidige club AZW zijn eerste daad voor Arnemuiden' verrichtte door het 2-2-gelijk spel bij De Zwerver. Davidse - nuchter als altijd - ba gatelliseerde zijn eigen inbreng in het kampioenschap. Hij roem de met name de spelers, de staf en het bestuur, die de voorwaar den voor de titel hebben gescha pen. „Een trainer heeft maar zeer gering invloed. Op dit ni veau maximaal vijf procent- Voor een goede trainer plus vijf, voor een slechte trainer min vijf. Ik zit er tussenin. De spe lers moeten het allemaal doen; een trainer moet alleen een pres tatiesfeer creëren en een collec tief smeden." Kunstjes Davidse zoekt zijn procenten winst in de amateurpsychologie. „Er moeten in dit team van natu re meer leiders opstaan. Spelers moeten niet te afhankelijk van een trainer worden. Ik heb wat kunstjes om dat te bereiken. Conflicten uitlokken op de trai ning bijvoorbeeld. Tijdens een wedstrijdbespreking heb ik een keer iets prikkelends geciteerd uit een clubblad van de tegen stander, maar dat had ik ge woon verzonnen." De kunstjes brachten Arnemui den terug in de eerste klasse, waaruit het in 2000 degradeer de. Behalve de positieve voetbal instelling - met de succesvolle pijlers werklust, techniek en aanvallen - neemt de club een supportersschare mee waaraan de huidige eersteklassers een puntje kunnen zuigen. Daarmee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49