ZSC wint de slag om Middelburg PZC Dreischor verkoopt huid duur Zierikzee krijgt de bal er niet in tegen Unitas'30 Revanche SKNWK tegen Serooskerke Duiveland wint weer na vier nederlagen ,29 Ploeg Leen Koster rekent af met directe concurrent MZVC: 1-2 Zwaarbevochten zege HSD Punt voor A-jeugd Zierikzee Nipte zege Zonnemaire Futsalcompetitie volledig afgerond maandag 4 april 2005 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Fraai was het niet wat zich zaterdag op sport park de Veersche Poort afspeel de. maar voor ZSC'62 draaide het uiteindelijk allemaal om het ieindresultaat. In het degradatie duel op het scherp van de snede won ZSC'62 vrij gelukkig met 1-2 van MZVC. Daarmee verwierf ZSC'62 zich *en goede uitgangspositie met het oog op lijfsbehoud. Met nog :twee duels voor de boeg is de voorsprong op MZVC opgelopen itot vijf punten en heeft Spui. dat zaterdag verloor, ook twee punten minder dan de ploeg van Leen Koster. De trainer was na afloop vooral ^opgelucht. Lange tijd keek ZSC'62 in Middelburg tegen een 1-0-achterstand aan en als de thuisploeg zorgvuldiger met de kansen was omgesprongen was het duel al lang en breed beslist voordat de bezoekers in de eind fase konden toeslaan. ZSC'62 speelde zonder een greintje zelfvertrouwen en was van meet af aan bang om te ver liezen. „Misschien zijn we wel liets te behoudend gestart. Maar ;MZVC moest tenslotte winnen. Ik dacht: onze ruimte komt wel. De 1-1 zat er dan wel in, maar idat we zouden winnen, had ik niet meer verwacht. We hebben drie punten en dat is het belang- irijkste. Maar dit was een draak van een wedstrijd", realiseerde Koster zich. :Voor collega Adri Franke van 'MZVC waren de druiven zuur. :De trainer baalde: „Wij moeten gewoon de tweede en de derde ■goal maken. Dan is het gebeurd. Nu wordt het heel moeilijk voor ons. Het wordt óf de nacompeti- tie óf rechtstreeks degraderen." Het leek er lange tijd op dat .Franke toch als overwinnaar uit de strijd zou komen. MZVC en ZSC'62 kwamen in het eerste - half uur nauwelijks tot kansen, cnaar korte tijd later ging :MZVC-speler René Kerkhof in •het strafschopgebied door toe doen van een tegenstander naar de grond. Vanaf elf meter Wouter Fioole (rechts) en John van der Have van ZSC'62 halen verhaal bij scheidsrechter Wagenaar. schoof Alexander Bom de bal feilloos in de rechterbeneden hoek. De toegekende strafschop bete kende direct het startsein voor de nodige irritaties. De duels, die voor die tijd al pittig waren, ontspoorden met enige regel maat en scheidsrechter Wagen aar had zijn handen vol om de spelers in toom te houden. Zes minuten na de 1-0 zwijnde ZSC'62 toen Kasimier Snoek Emiel Jansen in het strafschop gebied de voet dwars z'ette. Wa genaar oordeelde dat de bal ge speeld werd. „Ik zette bij de eer ste penalty mijn vraagtekens, maar de tweede was een zuive re. Wij werden daar een penalty onthouden", reageerde Franke na afloop. Kort voor rust liep het binnen de lijnen uit de klauwen. Eerst ontging het Wagenaar nog dat achter zijn rug om aan de zijlijn vooral Marco Meurs tegenover Wouter Fioole zijn boekje te bui ten ging. „Dat is zuiver rood", oordeelde de aandachtige rap porteur De Koster. De rappor teur moest enkele minuten later scheidsrechter Wagenaar assis tentie verlenen bij het sussen van een opstootje. De man uit Yerseke zag dat Niels van de Moezel kort daarvoor schopte en dat Marco Meurs daarop rea geerde. Heftige protesten waren niet van de lucht. Zondaars Wagenaar besloot tot staken en de afkoelingsperiode duurde ruim een kwartier. Vergezeld door de wedstrijdcoördinator van MZVC en rapporteur De Koster trok de arbiter zich te- foto Ruben Oreel rug. Achtereenvolgens werden de zondaars van MZVC en ZSC met hun aanvoerders in het kleedlokaal van de arbiter opge roepen. Daar kregen ze te horen dat ze niet meer terug mochten keren. „Na de afkoelingsperiode ging het gelukkig allemaal veel beter en was ik voor mezelf weer spelleider", reageerde Wa genaar nadien. In de tweede helft had Robert Baas al na drie minuten de 2-0 op zijn schoen. Een inzet van Carsten Feleus werd door doel man Leon Weeda met de voet ge keerd en Baas kreeg het voor el kaar om voor een lege goal op de paal te schieten. Eén minuut later miste ZSC-speler Fioole in het andere strafschopgebied in vrije positie de juiste balcontro le. Zes minuten later bleek doel man Wilko Heij, in combinatie met Wouter van der Hoofd, een sta-in-de-weg bij een inzet van Fioole. Daarna toonden beide ploegen aan waarom ze tegen degradatie vechten. Het niveau was niet denderend en slechts sporadisch verscheen er een speler in een scoringspositie. Tien minuten voor tijd was rechtsback Wou ter van de Hoofd vrij voor Wee- da dicht bij de beslissing, maar zijn schot verdween naast de goal. Droom Een droom kwam daarna uit voor ZSC'62. Een onnodige te rugspeelbal van linksback Ste fan Feleus bracht doelman Heij in de problemen. De keeper schoot de bal tegen een tegen stander op en de attente John van der Have deed wat niemand van ZSC meer verwacht had: hij maakte een Scharendijks doel punt! Uit de elfde Scharendijk- se corner maakte Jan-Willem Dorreman zich daarna onsterfe lijk. Dorreman pegelde de bal na een afgeslagen corner hoog in de hoek naast de kansloze Heij. „Die bal kwam terug en viel lekker voor mijn linker. Ik voelde al dat ik hem lekker raak te. Een bevrijdende treffer, en dat na zo'n wedstrijd." MZVC - ZSC'62 1-2 (1-0). 31 Alexander Bom 1-0, 85. John van der Have 1-1, 89. Jan-Willem Dor reman 1-2. Scheidsrechter: A. Wa genaar (Yerseke). Rode kaart: 43. Marco Meurs (MZVC) en 43. Niels van de Moezel (ZSC'62). Gele kaart: Marco de Jonge (ZSC'62), Wouter van de Hoofd (MZVC) en Carsten Feleus (MZVC). ZSC'62: Leon Weeda, Marco de Jonge, Wemer Klaassen, Sebasti- aan Vaane (63. Thomas Petiet) en Jan-Willem Dorreman, Jos Kriste- lijn (57. Gerard Verhoek), Wouter Fioole (57. Joost Weeda), Niels van de Moezel, Kasimier Snoek; John van der Have en Martin Kiesen- berg. BREDA - Door een zwaarbevochten zege (3-2) bij Push 8 houdt HSD de derde plaats vast in de reserve derde klas se van de hockeycompetitie voor mannen. In Breda was er sprake van een rommelig duel. HSD toonde veel inzet, maar speelde te gehaast. Vormgever en rustbrenger Mark van Doome werd in dit duel node gemist. Daarnaast kon HSD slechts met precies elf spelers aantreden, waardoor er een nadrukkelijker beroep gedaan werd op de fysieke kwaliteiten. De ploeg uit Zierikzee opende goed en had langdurig in de eerste helft het beste van het spel. Dat resulteerde hal verwege in 0-1. Op aangeven van Jacco Philippo nam Cas per Bierens dat doelpunt voor zijn rekening. Casper Bie- rens was toch goed op dreef, want hij stond deze middag garant voor de totale productie van zijn ploeg. Vijf minuten na die openingstreffer was het opnieuw raak. Het was weer Jacco Philippo die aangaf en Bierens die afrondde. Op slag van rust kwam de thuisploeg op 1-2. Dat was voor die formatie het sein om na de hervat ting alle registers open te trekken op zoek naar de gelijk maker. Ondanks een licht veldoverwicht van Push bleef die treffer uit. Net op het moment dat HSD opnieuw meer greep kreeg op de wedstrijd counterde Push toch naar 2-2. HSD bleef mentaal sterk op de been en werd naarma te de slotfase naderde sterker. Vijf minuten voor het ein de scoorde Casper Bierens 2-3 uit een snel genomen vrije slag van Ivo Bierens. Die voorsprong kwam niet meer in gevaar. ZIERIKZEE - In de hoofdklasse van het A-juniorenvoet- bal kwamen Zierikzee en Hoeven tot een 1-1-gelijkspel. Beide ploegen konden daarmee leven. Voor Zierikzee bete kent het zo goed als zeker, nadat Kloetinge Al deze week uit de competitie werd teruggetrokken wegens regelmatig spelerstekort, dat de ploeg ook volgend seizoen in de hoofdklasse uitkomt. Trainer Eddie Kiesenberg was tevreden met het resultaat. „We hebben aan de doelstelling voldaan, want het gat met Hoeven blijft twee punten. In principe zijn we nu vei lig." In een slechte wedstrijd, waarin voor rust nauwe lijks sprake was van echt combinatievoetbal, kwamen de ploegen voor rust niet tot scoren. Zierikzee-doelman Jeroen den Dunnen moest een aantal maal in actie ko men, maar zelf kwam de thuisploeg niet tot meer dan en kele speldenprikjes. Net over de helft van het tweede be drijf kwam de ploeg uit Hoeven op 0-1 toen een schot op goal van richting veranderd werd. Zierikzee zocht daarna de aanval en nadat kansen voor Leon Sinke en Wesley Quist geen goals opleverden, kon de ploeg vijf minuten voor tijd toch juichen. Een vrije trap van Leon Sinke be landde bij Wesley Quist die de bal enkel binnen hoefde te lopen. GOES - De voetballers van Zonnemaire weten weer wat winnen is. Gisteren werd RSC 6 thuis met 3-2 verslagen. Zonnemaire kwam wel op een 0-1-achterstand, maar nog voor rust bracht Maurice Hart zijn ploeg met twee tref fers aan de leiding. In de tweede helft breidde Marcel de Vlieger de voorsprong uit naar 3-1. Zo'n tien minuten voor tijd kwam RCS terug tot 3-2. In de slotfase werd het nog enkele keren gevaarlijk voor het doel van de thuis ploeg, maar de punten bleven toch in Zonnemaire. door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - SKNWK- trainer Adriaan Nieuwenhuijse moest toegeven dat de overwin ning een gelukkige was, maar in Nieuwerkerk maalde niemand er om. SKNWK revancheerde zich voor de eerdere kansloze 4-0-nederlaag in Serooskerke en won zaterdag op eigen bo dem met 2-1. Door dit resultaat behoudt SKNWK een waterkansje op deelname aan de nacompetitie. „Een gelijkspel was vandaag wel verdiend geweest", realiseer de Nieuwenhuijse zich. „Maar we doen nog mee. We zijn volop aan het rekenen, maar we moe ten eerst zelf de twee laatste wedstrijden maar eens zien te winnen", zei de Kruiningse trai ner. Tegen Serooskerke had SKNWK te maken met een te genstander die het SKNWK knap lastig maakte. Voetbal lend kreeg SKNWK weinig ruimte en het was vooral te dan ken aan Serooskerke-doelman Nicky Holmes dat de thuisploeg na twintig minuten op 1-0 kwam. Christian van Vossen was bij een dieptepass attenter dan de keeper en tikte de bal over hem heen. Ruim tien minu ten later kwam Serooskerke uit een corner langszij. Renco Fran ke klopte doelman Léon Quik. Na rust duimde het een half uur voordat de Nieuwerkerkse sup porters weer konden juichen. Een diepe bal van Gert-Jan Tie- rie werd door Jan-Jaap Padmos op waarde geschat. Doordat doelman Holmes eerst over het leer trapte, was het voor de blon de aanvaller een peulenschille tje de wedstrijd te beslissen. SKNWK - Serooskerke 2-1 (1-1). 20. Christian vati Vossen 1-0, 31. Renco Franke 1-1, 74. Jan-Jaap Padmos 2-1. Scheidsrechter: A.C. van de Reijt (Vlissingen) Gele kaart: Martijn Neele, Leon de Brui ne en Frank Boere (allen SKNWK). Toeschouwers: 110. SKNWK: Léon Quik, Johan Pad mos (65. Sytze Stins), Martijn Nee le, Frank Boere en Martin Huis man; Maarten Padmos, Leon de Bruine en Gert-Jan Tierie; Jan-Jaap Padmos, Christian van Vossen (80. Leon Pollemans) en Emiel Kuijten. door Klaas Verspoor YERSEKE - Duiveland won za terdag in de derde klasse A mei 1-0 bij Yerseke en daarmee be haalde de ploeg van trainer Jan Heikamp de elfde overwinning van het seizoen. De zege had gro ter uit kunnen pakken wanneer de Oosterlanders wat zorgvuldi ger met de kansen waren omge sprongen. Na vier nederlagen op rij boog Duiveland tegen Yerseke de ne gatieve spiraal om. Zonder Ro nald Zwager, Barry Steenpoorte en Lex Zwang hadden de Ooster landers in de eerste helft al af stand moeten nemen van het al gedegradeerde Yerseke. „Wij waren veel beter. Yerseke wilde niet echt voetballen. Alleen het tempo was bij ons te laag", oor deelde Jan Heikamp. Voor rust had Dennie le Comte de ope ningstreffer al op zijn schoen, maar zijn treffer bleef uit. In de tweede helft moesten de Sander Uijl (rechts) en Cees Jan Uijl van Dreischor nemen een tegenstander van Hansweertse Boys in de mangel. Links kijkt Daan Ruiten beek toe. foto Dirk-Jan Gjeltema bezoekers nog lang wachten op het verlossende doelpunt. Nadat Wilmar van de Sande een opge legde mogelijkheid onbenut had gelaten, was het negen minuten voor het eindsignaal eindelijk raak. Jan IJzelenberg ging aan de rechterflank aan de haal en leverde een voorzet af die door Dennie le Comte met het hoofd werd afgerond. „Op zich was het eigenlijk een gezapige wed strijd, maar we hebben weer eens gewonnen", aldus Jan Hei kamp, die er op rekent dat de ge blesseerden weer fit zijn op het moment dat voor Duiveland de nacompetitie start. Yerseke - Duiveland 0-1 (0-0). 81. Dennie le Comte 0-1. Scheidsrech ter: A.J A. Simonse (Heinkens- zand). Aantal toeschouwers- 125. Duiveland: René Zwart, Edo van Beek, Bart-Jan van Damme. John Bolle en Mamix van der Hulle Jan IJzelenberg, Wilmar van de Sande, Leen IJzelenberg en Jan-Willem Bolle (46. Mark de Reus); Marcel de Bruine en Dennie le Comte. door Ko de Ridder HANSWEERT - Alles was gere geld bij de Boys uit Hansweert. Het kampioenschap lag binnen handbereik. De blaaskapel was al vroeg op het sportpark, maai de titel werd niet zo makkelijk behaald als gedacht. In een wer kelijk grandioze wedstrijd bleef Dreischor met lege handen ach ter. Na een 1-1-ruststand was het uiteindelijk de thuisclub die met 2-1 de winst naar zich toe trok. Hansweertse Boys had kunnen weten, dat het een lastige klus zou worden. De laatste neder laag van 'het andere oranje' da teerde van 7 november vorig jaar en was uit bij Dreischor waar 3-1 op de teller kwam te staan. Beide teams begonnen compleet aan dit duel. Bij Hans weertse Boys moest nog wel even de warming-up afgewacht worden vanwege de beschik baarheid van Renze Devogel en Frans Weststrate. Devogel hield het daarna slechts achttien mi nuten uit. Hansweertse Boys begon aanval lend, maar Dreischor stond de fensief goed en ring alles rustig op. Tot de negentiende minuut, toen er een moment van onvol doende concentratie was in de Dreischor-defensie en de bal knullig werd uitverdedigd. De bal kwam voor de voeten van Djawed Azami en die twijfelde geen moment: 1-0. Dreischor bleef strijden en was dicht bij de gelijkmaker toen Daan Ruitenbeek de bal onver wachts in zijn bezit kreeg, maar geen kans zag de doelman uit te spelen. Weer even later zette Sander Uil een schitterende solo in - rijf man van Hansweerste Boys werden op het verkeerde been gezet - maar zijn schot raakte daarna slechts het zijnet. In de 38e minuut was het good-old Peter van Beveren die zich er maar eens mee ging be moeien. Hij kwam op links op en zijn voorzet werd als een streep afgerond door Matthijs Heeres: 1-1 De onderlinge sfeer was prima mede gelet op de opmerking van de Hansweerste Boys trainer Adil Fertoute aan het adres van zijn Dreischor-collega Kees Ver west: „Gaan we er na de rust ge lijk allebei in?" Maar beide teams kwamen na de rust onge wijzigd binnen de lijnen. Na deze rust gingen beide teams opnieuw vol voor de winst. Dreischor werd minder gevaar lijk, want had veel kracht ingele verd in de eerste helft. De span ningsgraad van de wedstrijd liep op. Tekenend was de opmer king van de jeugdige Dreischor-aanvaller Daan Rui tenbeek die op een dood mo ment vanwege een verzorging even contact had met zijn trai ner, Trainer Verwest laadde hem nog een keer op en Ruiten beek zei: „Oke trainer, maar al die mensen." Verwest: „Daar leer je wel aan te wennen." In de 59e minuut kwam de thuisclub op voorsprong. Een af geslagen comer van Mark Jan sen kwam de bal alsnog bij Ro bin Scholten en die verzilverde deze kans: 2-1, de titel lag in het verschiet. Nog was Dreischor niet geslagen, men weigerde domweg de handdoek in de ring te werpen. Toen kwam 'de wissel'. Beide trainers kwamen hun team ver sterken. Hansweertse Boys-trai ner Adil Fertoute werd midden velder (controlerend) en even la ter ging Dreischor-trainer Kees Verwest aanvallender spelen. De blaaskapel begeleidde de laatste speelminuten. Alles wat Hansweertse Boys was telde af. Dreischor bleef het proberen. Een zucht van verluchting klonk, toen scheidsrechter Koen voor de laatste maal floot. Hansweertse Boys kampioen, Dreischor spelmaker, het pu bliek winnaar en Dreischor nog volop in de race voor de nacom petitie. Trainer Verwest na af loop: „Ik ben trots op iedereen, er is keihard gewerkt, misschien hebben we op momenten te veel situaties voetballend willen op lossen. Maar ik heb vertrouwen in dit team, dit jonge team is nog niet aan zijn top." Hansweerste Boys - Dreischor 2-1 (1-1). 19 Djawed Azami 1-0, 38. Matthijs Heeres 1-1, 59. Robin Scholten 2-1. Scheidsrechter: C.M.J. Koen (Steenbergen). Aantal toeschouivers-140. Dreischor: Dennis Venvest, Peter van Beveren, Jerry Verwest (75. Kees Verwest). Cees-Jan Uil, Leen van der Helm, Remond Zonneveld (72 Robert Uil), Fred van der Helm, Frank van der Helm, San- der Uil, Matthijs Heeres, Daan Rui tenbeek door Ben van den Aarssen ETTEN-LEUR - Zierikzee is er niet in geslaagd om bij Uni tas'30 een punt weg te slepen. Hoewel de ploeg van het trai nersduo Jack Wijnands en Ro meo van Aerde veel aan de bal was, stond het aan het eind van de rit 1-0 voor de thuisclub. Fuat Yakut werd matchwin naar, een treffer die door Zierik zee fel werd aangevochten van wege vermeend buitenspel. Het verlies heeft geen conse quenties voor de degradatie strijd. Ook de concurrentie ver loor, zodat Zierikzee voorzich tig mag gaan denken aan prolon gatie van het tweedeklasser schap. Het waren gisteren op sport park De Lage Banken twee ge lijkwaardige ploegen die elkaar bestreden. Unitas geneerde zich er niet voor om ook thuis vooral op de counter te mikken en liet Zierikzee het spel maken. Rut- ger Kooman was dicht bij de openingstreffer bij een door braak die hem oog in oog met de Brabantse doelman bracht. Op het beslissende moment koos de spits van Zierikzee ervoor om de keeper te omspelen, een actie die hem te ver naar de buiten kant dreef. Na een door de keeper losgela ten vrije trap van Kooman kwam de inlopende Elmar Ver- hage juist een schoenmaat te kort om te scoren. Halverwege de eerste helft viel de treffer aan de andere kant. Na een lange trap uit het achterveld leken twee Brabantse aanvallers in buitenspelpositie op Jaco van der Schee af te gaan, scheids rechter Kerstes gaf zijn fiat aan het moment en Yakut scoorde: 1-0. Die discutabele treffer zorgde er een tijdlang voor dat Zierikzee van slag was en zijn heil zocht in het reageren op de arbiter. Kerstes zelf leek ook de weg te kwijt te zijn en eiste ongewild een hoofdrol op door een reeks vreemde beslissingen, overigens evenredig over beide partijen verdeeld. Zierikzee ontsnapte in het eerste deel nog een keer bij een effectvol afstandschot dat buiten bereik van Van der Schee op de paal uiteen spatte. Na de hervatting was er hetzelf de spelbeeld. Zierikzee schoof meer en meer naar voren, waar bij de defensie van Unitas wei nig kansen weggaf. Na een uur kwam Ben Verwest in de ploeg voor verdediger Mariko Rouw. waarop de bezoekers met drie spitsen gingen spelen. Het werd daardoor alleen maar voller in het Brabantse strafschopgebied. Lee Mol kreeg nog een kans na voorbereidend werk van Koom an, maar schoot te zacht in om de dikverdiende gelijkmaker op het bord te brengen. Daarna was het voor Zierikzee vooral hopen op het balletje dat toevallig voor de goede voet zou vallen. Ook kreeg de Schouwse ploeg nog een handvol vrije schoppen rond het zestienmeter gebied, zonder dat er rendement uit die mogelijkheden werd ge haald. Aan de overzijde maakte ook Unitas geen gebruik van de steeds groter wordende ruimten in de rood-zwarte defensie, zo dat 1-0 ook de eindstand werd. Na een lange afwezigheid maak te Niels Lodewijk in de slotfase zijn rentree. Unitas'30-Zierikzee 1-0 (1-0). 25 Fuat Yakut 1-0. Scheidsrechter: Kerstes. Aantal toeschouwers: 150. Zierikzee: Jaco van der Schee, Bar ry Hage, Michel Winkels, Manco Rouw (60. Ben Verwest), Lee Mol, Jamo Vermeulen (75. Niels Lode wijk), Elmar Verhage, Matthijs Ha- ge, Wesley Goud, Rutger Kooman. ZIERIKZEE - De laatste twee competitiewedstrijden in de re creatieve futsalcompetitie van Zierikzee zijn afgerond. In de tweede klasse schoof Main- balance nog een plaatsje op naar door de 6-4-overwinning op IB Wijnstekers. In de eerste klasse sloot Tops International het seizoen af met de twintigste nederlaag op rij, nu tegen moTo- ren Boys. De kampioenen waren al langer bekend: Neffen d'Eule 2 (eerste klasse en bekerwinnaar), Bra- ber Groenvoorziening (tweede klasse) en Garage Slager (derde klasse).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43