Kwiek op koers voor tweede plek slecht, maar wim Mevo viert feest na eerste zege PZC Folmer Service Kloetinge blijft op titelkoers Moed zakt WIK'57 in de schoenen Somber perspectief voor trio Scaldina, kansen Kerkwerve Toekomst ongewis voor Bruse volley halsters Ready Speelt Nederlaag Ouwerkerk Reserveplek Verkerke uitslagen maandag 4 april 2005 door Ben Hameeteman BRUINISSE - Met nog twee wedstrijden voor de boeg ligt het eerste vrouwenteam van Kwiek goed op koers voor het hoogst haalbare dit seizoen: een tweede plaats in de derde divi sie. Zaterdag werd hiertoe met 3-1 gewonnen van het bezoeken de VOY. Komende zaterdag volgt echter het sleutelduel te gen de huidige nummer twee Fu sion. Het enorm sterke WIK sleepte overigens enkele weken geleden het kampioenschap al binnen. Het eerste fluitsignaal was am per uitgestorven in sporthal De Vanger of Kwiek kreeg zaterdag al meteen een eerste domper te verwerken. Diagonaalspeelster Marian van Donge kwam na het blokken verkeerd terecht en blesseerde haar rechterenkeL Hoewel het zich in eerste instan tie ernstiger liet aanzien, bleek het later mee te vallen. Van Don- ge kon evenwel niet meer verder en werd vervangen door de, ove rigens prima invallende, jeugdspeelster Annelieke Poste- ma. „Op het moment dat een vaste kracht als Marian wegvalt ver wacht je dat er iets knapt bij het team. Je verliest de eerste set, maar in de tweede set pakken de meiden het toch heel goed op en zetten dat in de derde set per fect door. Om dan ook nog in de vierde set zo goed te blijven pres teren is moeilijk. Maar ik ben hier erg tevreden over", aldus trainer/coach Arjan Breeman na afloop. Onder aanvoering van onder an deren good-old Hennie van Lie- re trokken de Bruse vol ley hal sters in de tweede set in één ruk door naar een 8-1-voorsprong. Ook in de vierde set eiste Van Liere een hoofdrol voor zich op door bij 25-24 het laatste beslis sende punt te scoren. Hoewel de 38-jarige buitenaanvalster nog geen spoor van verval laat zien, heeft ze toch aangegeven aan haar laatste seizoen bezig te zijn bij het eerste vrouwenteam. Haar inzet en ervaring zal dan Esmeralda van Boven (rechts) en de goed ingevallen A-junior Annelieke Postema hebben net een aanval van VOY geblokkeerd. ongetwijfeld node gemist gaan worden. Van Liere: „In principe stop ik volgend seizoen. Ik wil me meer gaan toeleggen op het trainen. Het is dan wel van be lang dat er een ambitieus jeugd- team beschikbaar is. dat er echt voor wil gaan. Want dat vind ik belangrijk. Anders zou het kun nen dat ik toch nog blijf spelen, maar in principe stop ik." Het lijkt overigens wel alsof Van Lie re een knuppel in het hoender hok heeft gegooid. Want ook spelverdeelster Henriëtte Swartjes en libero Louise Vleu gel zijn volgend seizoen niet meer van de partij. Daar boven op geeft tevens trainer/coach Breeman de pijp aan Maarten. Terwijl het toch de bedoeling was dat hij langer zou blijven? „Ik heb inderdaad voor drie sei zoenen getekend. In verband met mijn werk kan ik het echter niet meer combineren. En dan heb ik er geen zin meer in om maar door te blijven modde ren", legt de in Zuidland woon achtige keuzeheer uit. Ook de uit Biggekerke afkomstige Swartjes geeft eenzelfde reden aan voor haar vertrek. „Ik heb sinds kort werk en voor al de reistijd naar Bruinisse gaat me steeds meer tegenstaan. Hoewel er een paar verenigin gen aan me trekken, stop ik waarschijnlijk helemaal met vol leyballen. Als ik toch nog door ga wil ik wel zo hoog mogelijk spelen en op Walcheren is dat ni veau er niet. En als ik bij een ploeg buiten Zeeland ga spelen, zit ik wederom met die reistijd", vertelt de 1.81 metende passeur. Ofschoon het huidige seizoen nog niet geheel ten einde is, die nen de eerste problemen voor de nieuwe competitie zich voor de beste Bruse volleybalsters zo doende alweer aan. Naast het vinden van een geschikte nieu we trainer/coach zal er ook een nieuwe spelverdeelster gevon den moeten worden. „Er moet sowieso een nieuwe spelverdeel ster komen, want die hebben we momenteel niet. Ook niet bij de jeugd. Marian (van Donge) heeft het wel eens gedaan, maar dat gaat nog niet echt geweldig", laat Henriëtte Swartjes weten. En coach Breeman over het in passen van jeugdspeelsters in het algemeen: „Er trainen mo menteel al wel enkele jeugdspeelsters mee, maar die zijn nog niet derde divisie waar dig. Daar gaapt dus nog wel een gat dat naar mijn idee niet bin nen één jaar gedicht is." Voor foto Marijke Folkertsma waar een moeilijk opgave der halve voor de technische com missie van Kwiek. Want naast de nodige versterking moet er dus ook nog een nieuwe trainer worden gevonden. „Er zijn al wel enkele gesprekken gaande, maar het is allemaal nog rede lijk onzeker. Daarbij heb je na tuurlijk ook nog eens te maken met het kip- en ei-verhaal. Welk team staat er volgend jaar, waar een trainer wat in ziet? Dat heeft gewoon met elkaar te ma ken", laat Cees Arensman van de technische commissie weten. Kwiek - VOY 3-1 (25-24, 25-13, 25-19,25-24). door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Hoewel het spel niet om over naar huis te schrij ven was, boekte All Ready zater dag haar zevende overwinning. In Westkapelle werd opponent Stormvogels aan de zegekar ge bonden. De Zierikzeese korfbal lers wonnen de ontmoeting met 13-6. Zeker in de eerste helft zag het er allemaal niet best uit. Slechts vijf keer kwamen beide ploegen bij elkaar tot scoren. De thuis ploeg wist het riet zelfs maar één schamel keertje te vinden: 1-4. Maar ook de vier treffers van All Ready waren ver bene den de maat. „All Ready maakte te veel fouten. Verschillende per sonen voerden ook niet de juiste functies uit. En er werd ook on voldoende naar de wind geke ken en te vaak verkeerd gescho ten. En verder vond ik het ook te statisch allemaal", aldus analyse van trainer/coach bert Jongejan na afloop. Tijdens de rust uitte Jong zijn ongenoegen over het gei( de spel. Prompt werd er ni hervatting beter gekorfi door All Ready. Vlot weni voorsprong nu uitgebouwd» een 2-1 O-voorsprong. Hii scoorden beide ploegen m noeg om en om. De groten sprong bracht Jongejan err der geval toe om de zeventie rige junior Robbert de Ouq laten debuteren. „Hij heeft ongeveer zes minuten ma speeld. En ik moet zeggen l bert heeft potentie. Daar 3 we zeker in de toekomst: meer van zien", vond Jonge: Scores All Ready: Desire Voi 3. Dennis Voshart 2, Remy Qm Jan-Willem van Nieuwenhuija Henk de Graaf 2, Manon Ton ma 1, Esther Snoek 1. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Na wederom een nederlaag zakt de moed WIK'57 langzaam maar zeker in de schoenen. Bij Zwaluwe werd met 3-1 verloren. Zierikzee won met 1-0 ten koste van het be zoekende Patrijzen. De voetbal sters van ZSC'62 verloren bij Nieuwland met 4-2. Zwaluwe - WIK'57 3-1: Na de nederlaag klonk ook rasopti mist Cees Wesdorp steeds som berder. „Misschien dat we toch maar beter lekker in de derde klasse kunnen spelen. Maar aan de andere kant... je weet het nooit." Zaterdag werd binnen een tijdsbestek van amper vijf minuten het vonnis geveld over WIK. Na mistasten van keepster Petra Dugardein, in de 35e mi nuut, gaf het scorebord in de 40e minuut een 3-0-stand aan. Ellen Schreurs redde de eer. Zierikzee - Patrijzen 1-0: zwaargehavend Zierikzee (af zigen en blessures) werd dei te van de slechtsten. De wil de rood-zwarten was be won renswaardig, maar echt ha staand werd het nooit. Ook: bezoekende Patrijzen 'bakt! niet veel van', vond coach H Schreurs. Zierikzee kwam een half uur op voorsprong een doelpunt van Roos Roms Nieuwland - ZSC'62 4-2:' dens de eerste tien mini werd ZSC'62 van de mat; veegd. De thuisploeg scw evenwel slechts één keer. Ti ZSC even later via Elene Op zelfs gelijkmaakte, gaf 1 hoop. Opstal kreeg vervolgi de mogelijkheid op 2-1. re schoot ver over. Nieuwland pakte zich en tilde de stand: voor rust naar 3-1. In de twd helft kreeg ZSC nog enkele: gelijkheden, maar slechts Ran na Oosterling kwam tot score van onze sportredactie ZIERIKZEE - Het ziet er som ber uit voor de tafeltennissers van Scaldina. Het Zierikzeese trio verloor met 8-2 van Ef- fect'71 met nog slechts twee wedstrijden voor de boeg rest nog slechts een theoretische kans om aan degradatie uit de tweede klasse te ontsnap pen. Buurman Kerkwerve is ook verwikkeld in een strijd om lijfsbehoud. De 7-3-zege op Kapelle 3 was een welko me ruggensteun. Effect'71 1 - Scaldina 1 8-2: Bij aanvang van de ontmoe ting tegen Effect had het Scal- dina-trio Etienne Driessen, Arjan Bom en Hans Volken het idee een flink aantal pun ten te kunnen scoren. De kan sen daarvoor lagen in de par tijen tegen Jan Tange, de zwakste speler van de vorige keer. Maar Tange was nu hele maal niet zwak en won van al le Scaldina-spelers. Nu won nen Volkeri en Driessen al leen van Alexander Rietjes. Kerkwerve 1 - Kapelle 3 7-3: Of de zeven winstpunten vol doende zijn voor lijfsbehoud, blijft nog onzeker. Een promo- tie-/degradatiewedstrijd be hoort tot de mogelijkheden voor Kerkwerve. Stoffel van de Wekken won twee partijen overtuigend, maar verloor zijn openingspartij tegen Ri- nus Eversdijk nipt. Maurice van Slobbe en Arie de Mik wonnen eveneens twee par tijen. Het dubbel Van de Wekken/Van Slobbe zorgde voor het zevende punt. Kerk werve krijgt nog twee zware tegenstanders. Scaldina 2 - SVNB 2 10-0: Door deze overwinning is de kans op het kampioenschap van Jan Kik, Pang Yuen en Martijn van der Helm nu een stuk groter. De Scaldina-spe lers kwamen wel vrij gemak kelijk aan hun punten, door dat de tegenstander met twee invallers uit een lagere klasse aantrad. Kerkwerve 2 - Reynaert 3 5-5: Albert de Vos en Jaap Huigens wonnen beiden indi vidueel twee keer en samen stonden ze garant voor het dubbelpunt. Invaller Daan van de Hoek uit het vierde bleef puntloos, al kwam hij in zijn drie wedstrijden steeds aan vijf games toe. Westerzicht 3 - Kerkwerve 3 6-4: Twee keer winst van Henk 't Hart, de overwinning van Jos Lindeman en de dub- belwinst 't Hart/Lindeman zorgden voor de vier Schouw- se punten. Oudelande 2 - Kerkwerve 3 7-3: Het is dringen aan de top in deze klasse. Gerard Knol won twee partijen, Henk 't Hart zorgde voor het derde punt. Oudelande 5 - Scaldina 4 4-6: Bert van der Wielen pakte drie winstpunten, plus het dubbelpunt met Kees Deur- loo. Wim van der Wielen en Deurloo scoorden beiden één maal. Door deze uitslag staat het team samen met Kerkwer ve 4 op de eerste plaats in de zesde klasse C. Kapelle 7 - Kerkwerve 4 3-7: Anja Plandsoen, Daan v.d.Hoek en Wilbert Huigens konden alleen Sinke niet af stoppen, maar wonnen voor de rest alles. Scaldina 5 - Oudelande 4 4-6: Mar Holkers pakte twee pun ten door winst op Janine Bos- selaar en Karl Jacobs. Ook Bert de Jong en Youri van Dij ken wonnen ieder van Jacobs. Samen moesten ze in het dub belspel hun tegenstanders in de vijfde game met 4-11 voor laten gaan. Kapelle 9 - Kerkwerve 5 2-8: Jacco Glerum en Peter van de Berge wonnen van respectie velijk Pannekoek en Fred van Slobbe maar daarmee was de koek op voor Kapelle. Edwin van de Bok won verder alles. Scaldina 6 - Westerzicht 6 8-2: Bram Vroegop en Rita van der Zande eisten ieder tweemaal de winst op en sa men het dubbelpunt. Gerrit van den Bosch bleef zijn te genstanders de baas. Scaldina 7 - Oudelande 6 6-4: Ed Voshol was met drie keer winst de sterkste speler. Broekhuizen won tweemaal en Van Houdt éénmaal. door Klaas Verspoor GOES - In de vierde klasse B be leefde voetbalvereniging Mevo uit Zierikzee een seizoenspri meur: voor het eerst in twintig duels verloor de formatie niet. In Kerkwerve klopte Mevo WIK'57 met 0-1. Bruse Boys be hield de koppositie door een 3-0-overwinning op Smerdiek. Verder deed SPS door een 2-1-overwinning op DI'S goede zaken in de strijd om de derde periode. WIK'57 - Mevo 0-1: De uitslag had een heel ander aanzien kun nen krijgen als de bezoekers wat zorgvuldiger met de kansen waren omgesprongen. Me- vo-trainer Cock Knijnenburg toonde zich opgelucht na de eer ste punten: „En zeker voor de jongens. Het zal er al een tijdje aan te komen maar nu ben ik blij dat het echt is gebeurd", liet VOSMEER - Ouwerkerk heeft zich in de vijfde klasse B in de tweede helft laten aftroeven door Vosmeer: 2-1. In een van Vosmeer-zijde mati ge eerste helft opende Stefan van der Maas kort voor rust uit een strafschop de score namens de bezoekers: 0-1 Na rust tapte de thuisploeg, onder meer door invaller Theo van Eekelen die vuur in het spel bracht, uit een ander vaatje. In de 60e minuut leidde dit tot de gelijkmaker van John Vroegop, waarna deze speler tien minuten voor tijd de voorzet gaf waaruit Jacco Va ders de 2-1 kon binnenwerken. hij na afloop weten. Vanaf de zij lijn zag hij dat Leon Hendrikse (ex-speler van WIK'57) acht mi nuten voor tijd met het hoofd een corner van Erwin Fonteine afrondde. ZPR'84 - Brouwershaven 5-0: Voor rust liet de thuisploeg veel kansen onbenut maar in de twee de helft kwam daar verandering in. Gaily Jacobs zorgde in de twee de helft voor 1-0 en 2-0. Daarna liep ZPR'84, dat door de over winning op concurrent Brou wershaven kans blijft maken op deelname aan de nacompetitie, verder uit. Jerry van de Eng zorgde voor 3-0 waarna treffers van Mourat Gocun en Ruud van Rijckevorssel tot de eindstand leidden. Bruse Boys - Smerdiek 3-0: Door een treffer van Peter Wil- lemse leidde Bruse Boys bij rust met 1-0. In de tweede helft ver dubbelde George Geluk de mar ge. Na de 2-0 werd Bruse Boys-doelman Mark Giljam we gens hands buiten het straf schopgebied door scheidsrech ter Van de Waart uit het veld ge stuurd. Peter Willemse verving hem op de goal en hij zag vanuit zijn strafschopgebied dat Marco Ketting met een derde Bruse treffer de wedstrijd in het slot gooide. Stavenisse - FSV 1-9: Tot aan de rust kon Stavenisse mee in het spoor van de ploeg uit Fij naart. Bij een 0-2-tussenstand bracht Jeremy Gierman met zijn treffer Stavenisse tijdelijk terug in de wedstrijd. In de tweede helft lieten de bezoekers er ech ter geen twijfel meer over be staan wie het meeste recht had op de overwinning. Zeven Bra bantse treffers onderstreepten dat. SPS - DFS 2-1: Opnieuw be wees SPS zichzelf in de strijd om de derde peiTode een goede dienst. SPS leidt de dans om de periode met een voorsprong van twee punten op FSV. Na een 0-0-ruststand kwam DFS aan de leiding door een treffer van Jeroen Grefkens. Erwin Feijtel bracht met zijn treffer SPS daarna op gelijke hoogte. Michel Lisseveld zorgde met zijn treffer voor de vierde overwinning in de derde perio de. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Tijdens de halve finale NK turnen senioren NWS2 in Zuidwolde heeft Mi- lou Verkerke (15) van GV Delta Sport uit Zierikzee zich als eer ste reserve geplaatst voor de NK-finale in Breda. Er breken nu twee spannende weken aan voor de Zierikzeese turnster. Zodra er een turnster (van de achttien geplaatsten) zich voor of tijdens de finaledag op 23 april afmeldt, mag Verker ke deelnemen aan de eindstrijd. Goede resultaten behaalde ze op de sprong (7.95), brug (8,25) en de vloer (8.80). Toen schaarde ze zich nog bij de beste zeven turn sters. Maar op de balkoefening maakte ze twee fouten met een val tot gevolg en dat koste haar een punt aftrek en een directe plaatsing. Verkerke is nu nog de enige Zeeuwse deelneemster die aanspraak kan maken op deelna me aan het NK. Sanne Tamerus (17) werd 29e bij de NWS2 en was daarmee uitgeschakeld voor de finale. Audrey Mol kwam slechts vijf tiende punt tekort bij de catego rie junior NWS2. De 12-jarige turnster van Delta Sport eindig de uiteindelijk op een twintigste Clubteams In Wijk en Aalburg was er suc ces voor Delta Sport in de cate gorie Toplos tijdens de halve fi nale Nederlandse kampioen schappen clubteams. Gina Kern- meren (9) Marika Padmos (9), Marjolein Mulder (9), Roxan Rijnberg (10) plaatsten zich met een tweede plaats voor de finale op 4 juni. Rijnberg behaalde op de vier onderdelen een score van 36.00 punten. Daarmee be haalde de Delta Sport-turnster een tweede plaats in het over all-klassement. Chayenna Bak ker (8) uit Renesse mocht buiten mededingen meedoen om als ta lentvolle turnster ervaring op te doen. Met 36.30 punten, waaron der een 10 punten op de brug, behaalde ze hoogste score van de dag. door Jan Daqevos KLOETINGE - Bij Rillandia werd zaterdag niet al te lang ge treurd om de zware nederlaag (5-1) bij Kloetinge. „Van de bes te ploeg in de eerste klasse ver liezen is geen schande", zei oe- fenmeester Wim van Nijnatten. „We hadden dit verlies ingecal culeerd." In de ogen van de oefenmeester moet zijn ploeg het van de laat ste drie duels hebben. Tegen VVGZ, Groote Lindt en Rijs- oord zal alsnog lijfsbehoud moe ten worden afgedwongen. „De geest zit nog steeds in de ploeg, we geloven er nog in", stelde Van Nijnatten. „We kunnen zelfs nog vierde van onderen worden en dan blijven we er in, zonder nacompetitie te spelen." Rillandia buffelde zaterdag te gen Kloetinge op een bewonde renswaardige manier, maar het bleek niet genoeg. De thuisclub speelde de opponent kapot. Kloetinge hanteerde een straf tempo en probeerde de bal op het moeilijk bespeelbare veld snel rond te laten gaan. „We heb ben Rillandia gesloopt", fl Kloetinge-trainer Dolf Roks De thuisclub liet zien in datj zicht gegroeid te zijn. In vrofj tijden verloor de ploeg zich nog wel eens als het verlost doelpunt lang uitbleef. 3 werd de organisatie veronad zaamd. Zaterdag raakte Kloei ge niet van de kook, zelfs d toen zich na 40 minuten nog re welijks kansen hadden voorj daan en het nog altijd 0-0 stoi De thuisclub bewaarde den en dat betaalde zich in de; minuut uit, toen Niels Kolei een corner van Wilco de Valkl de tweede paal prachtig ral schoot: 1-0. Na de pauze werd het kart vakkundig afgemaakt. Via a en slim genomen vrije trapp! een ongekende aanvalsdrift 1 individuele hoogstandjes jn het uiteindelijk 5-1. Istu Bakx zorgde na een snel gen men ingooi van Alfons en een! tige vrije trap van De Goedei voor 2-0 en 3-0. Smits deedtó na even iets terug, maar Daj Esser (doelman Lozekoot d in de fout) en Wilco de Valkha stelden de rangorde weer: 5-! Mevo-aanvoerder Eelco Bcrrcvoets (rechts) strijdt om de bal met Huib Smits van WIK'57. foto Marijke Folkertsma Zierikzee. Recreatieve competitie. Eindstanden. Eerste klasse: moToren Boys-Tops In ternational 5-0. Neffen d'E. 2 20 17 1 2 52 160- 52 Oeveren/WIK 20 11 3 6 36 106- 64 moToren Boys 20 11 1 8 34 97- 63 Neffen d'E. 1 20 9 4 7 31 80- 84 Marktzicht 20 7 1 12 22 77- 105 Tops Inter. 20 0 0 20 0 43-198 Tweede klasse: balance 4-6. BraberGr. 20 Nugrin/Sjaak 20 MDO 20 IB Wijnstekers 20 Mainbalance 20 FC Kerkwerve 20 Derde klasse. Garage Slager 20 SV Dreischor 20 IPZ 20 Stella Boys 20 De Vuurtoren 20 Zeelandia 20 IB Wijnstekers-Main- 17 1 2 52 102- 31 15 1 4 46 112- 44 9 3 8 30 72- 87 5 3 12 18 67- 96 6 2 12 20 75- 90 3 0 17 9 51-129 16 1 3 49 111- 56 13 2 5 41 88- 51 8 1 11 25 82-101 5 6 9 21 85- 82 6 3 11 21 79-100 5 1 14 16 55- 100 Zuidwolde. Halve finale NK. Senior NWS2: 19. Milou Verkerke, sprong 7.95, brug 8.25, balk 6.95, vloer 8.80 to taal 31.95. 29. Sanne Tamerus, sprong 7.15, brug 7.45, balk 7.95, vloer 8.60, to taal 31.15. Junior NWS2: 20. Audrey Mol, sprong 6.95, brug 8.10, balk 7.70, vloer 8.50, totaal 31.25. Wijk en Aalburg. Clubteams halve fi nale NK. Toplos pupil 1 en 2: Delta Sport tweede plaats. Gina Kemme» sprong 9.00, brug 9.80, balk 8.30,» 8.80, totaal 35.90. Marika Padr sprong 9.20, brug 9.20, balk 8 00, r 8.30, totaal 34.70. Marjolein Mulo sprong 9.00, brug 9.20, balk 7.40, 4 7.80, totaal 33.50. Roxan Ri|nb? sprong 9.20, brug 9.60, balk 8.30, 8.90, totaal 36.00, Chayenna Bal sprong 9.10, brug 10.00, balk 8.40, r, 8.80, totaal 36.30. Zaterdagvoetbal, vierde klasseA Bevelanders - Borssele 1-1 (0-1) '1 Nam Boone 0-1, Cherry Strating Cadzand - Colijnsplaatse Boys' (0-1). Raymond Dourleyn 0-1, Br' Siereveld 0-2, Jerome Ie Grand Krabbbendijke - Heinkenszand t (O-O). Gerben Menheere 0-1, Alex Haan 0-2, Alex de Haan 0-3, GeR Menheere 0-4. Kruïningen - Ap lo'69 4-0 (1-0). Edwin van Houte' Edwin van Houte 2-0 (strafsctoj Edwin van Houte 3-0, Onnie Schot 4-0 Nieuwland - Hoedekenskr 7-0 (3-0). Bart Jan Kroes 1-0, BaR Kroes 2-0, Richard Jacobs 3-0 (SJ schop), Mike van Kleef 4-0, AndréS* veld 5-0, Richard Jacobs 6-0. Willeboordse 7-0 Wemeldinge 2-2 (0-1). Erik Goudt 0-1, Toine 1-1, Michel Meulmeester 1-2, Tome- zei 2-2 Wolfaartsdijk - SVD 3-2(F Kees Kloosterman 1-0, Ewout de 6; 1-1, Stefan Westerweel 2-1, Harm*1 3-1, Niels van den Dries 3-2 schop).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42