V CJV overweegt aankoop driehoek Hebbes! Tappen voor de clubkas PZC Wel kijkers maar weinig kopers Optimisme over rondje met pontje agenda Hz^ koers! JHemelaar dealer, Inzet duizend euro bij De Bar Handelseiland levert banen op Christelijke jongerenvereniging is houding van de gemeente zat Hulster schoolkrant de mooiste Vlissinger gewond bij steekpartij Bedreiging met samoeraizwaard Man verzet zich bij aanhouding Voorronden schoolvoetbal door Ronald Verstraten TERNEIJZEN - De stichting Rondje met een Pontje is aardig op de goede weg. Voorzitter C. van Liere verwacht dat het nog te realiseren fiets-voetveer Perkpolder-Hansweert deze zo mer deel zal uit maken van de toeristische veerdiensten. Van Lieresprak zaterdag tijdens de open dag van projectontwik keling Zeeland in Terneuzen. „Er is weliswaar nog een hobbel te nemen," refereerde hij aan be zwaren die er nu nog zijn bij de gemeente Hulst. Hij verwacht echter dat die in overleg met Ter- neuzen kunnen worden wegge nomen, met name gelet op de toenemende samenwerking van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Namens het 'rondje' kreeg A. de Vries van rederij Denick een che que van 2500 euro van directeur J. Sips van Projectontwikkeling Zeeland. „Wij willen meer doen voor de omgeving, dan alleen het bou wen van huizen. Zorgen voor leefbaarheid is voor ons ook een stukje maatschappelijke verant woordelijkheid. Daarom onder steunen we het project rondje met een pontje," lichtte Sips toe. Belang Van Liere was daar blij mee. „Het is belangrijk dat het fiets- netwerk in Zeeland in stand kan worden gehouden. Geluk kig ondersteunt de provincie dat en zien ook de lager overhe den er het belang van in." Het pontje vanuit Hoedekens- kerke was zaterdag speciaal voor de open dag van de project ontwikkeling ingezet. Van Liere stak de Schelde over reed vol verbazing door de wijk Othe- ne-Zuid. Daar worden in de ko mende acht tot tien jaar 1200 woningen gebouwd. Een deel, in de noord-westhoek is al klaar en wordt al bewoond. „Aan de overkant van de Schelde wordt vaak gesproken over de negatie ve spiraal waarin Zeeuws- Vlaanderen zich zou bevinden Maar hier wordt aan de toe komst gewerkt. Ik sta ervan te kijken, wat hier in korte tijd is gerealiseerd," aldus Van Liere. SIRJANSLAND - Dorpshuis, 20.00 uur Openbare vergadering Dorpsraad, ZIERIKZEE - Gemeentehuis, 19.30 uur: Commissie Openbare Ruimte; 20.30 uur: Commissie Samenleving en Be stuur (Accommodatïebeleid); Advertentie www.autovermeulen.nl (Advertentie) Hogeschool, MORGEN INFO AVOND VANAF 19.00 UUR 1voldoe"deP Pfaff Elna SPUISTRAAT 82 VLISSINGEN TEL./FAX 0118-413729 FOU KH itU KCH De club die de hoogste omzet draait gaat met de prijs naar huis. door Andrea Bolle ZIERIKZEE - Nog een beetje onwennig worden de eerste biertjes van die avond getapt. Maar gedreven zijn ze wel, de vier leden van handbalvereniging Delta Sport. Terwijl hun vrienden en familie leden dansen op muziek uit de jaren tachtig en negentig werken zij zich in het zweet achter de bar. Met een doel voor ogen, want met een hoge omzet kunnen ze hun verenigingskas weer spekken. Swingcafé Later in Zierikzee was zater dagavond het toneel van 'De Bar 2005'. Zes sportverenigingen uit Schou- wen-Duiveland strijden tijdens een avondje feesten om de hoofdprijs. De spelregels zijn simpel; haal zoveel moge lijk omzet binnen voor je vereniging en de winnaar wint een cheque van dui zend euro plus de helft van de fooi en het entreegeld. Met alleen nog voetbalvereniging Zie rikzee te gaan, weet Delta Sport dat ze die avond hard moet werken. Volgens deelnemer Jacco de Looff kan het aan de voorbereidingen niet liggen. „We hebben flyers uitgedeeld en posters op gehangen en natuurlijk al onze vrien den en familie opgetrommeld.'' In zelf ontworpen shirts staan ze van tien uur 's avonds tot vier uur 's nachts in dienst van de vereniging. „Dit is de tweede keer dat ik achter een bar sta, dus bier tappen gaat nog niet echt goed", lacht De Looff Voor Fred Kramer, eigenaar van café Later is het de derde keer dat hij 'De Bar' organiseert. „Voorgaande jaren mocht iedereen zich in een team opge ven en kregen de winnaars een reis naar het buitenland. Daarnaast ging er een cheque naar de CliniClowns, maar om dat we niet echt wisten wat er met dat geld gedaan werd hebben we het dit jaar zo aangepakt. Hebben we ook nog zes leuke feestavonden ook." Op 19 fe bruari is 'De Bar' gestart en van de zes deelnemende teams zullen de drie met de meeste omzet een geldprijs in ont vangst mogen nemen. Op de website van het café wordt het entreegeld en de fooien per team bekend gemaakt, maar de omzet blijft tot de prijsuitreiking op 16 april geheim. Concurrentie De concurrentie is groot en de regels zijn streng, weet De Looff. „Brouwers haven staat heel hoog en volgende week foto Marijke Folkertsma komt Zierikzee nog. Zij hebben in vergelijking met ons een hele grote vereniging en hoeven zondag niet eens te voetballen." Elk team mag een thema verzinnen en vanavond is dat 'back to the 8 O's en 9 O's', speciaal voor de wat oudere leden, volgens De Looff. Verder mag er geen happy hour ingesteld worden en de prijzen van de drank moeten hetzelfde blijven. Ook sport vereniging Brouwershaven, voetbalver eniging Zierikzee, sportvereniging WIK uit Kerkwerve, voetbalvereniging Mevo en korfbalvereniging All ready uit Zie rikzee moeten zich aan die regels hou den. Inmiddels voelt De Looff zich al aardig thuis achter de toog en de schuimkraag van zijn getapte bier meet nu twee vingers hoog. zoals het hoort. „Ik weet niet wat het wordt, maar we hopen in de top drie te eindigen. Maar belangrij ker is dat iedereen een leuke avond heeft." maandag 4 april 2005 s!5 •ZIERIKZEE - De uitbreiding van het Handelseiland met twee nieuwe gebouwen komt de werk gelegenheid van Schouwen-Dui- [veland ten goede. Naar verwach ting zullen door de twee huur ders in het totaal 37 nieuwe me dewerkers worden aangetrok ken. Huurder Krijnse Locker World of Drinks hoopt op 1 november de deuren te kunnen openen. Ei genaar A. Krijnse Locker denkt op termijn nog twee extra werk nemers te moeten aantrekken. Leen Bakker is de huurder van het grootste deel van het tweede gebouw. Woordvoerder J.L. Rei- nalda van Leen Bakker gaat er van uit dat er 35 nieuwe mede werkers voor deze vestiging wor den aangenomen. Zijn gebouw wordt op 1 september casco op geleverd, maar moet dan nog af gebouwd worden. Inmiddels is de gemeentelijke afdeling Werk, Inkomen en Zorg in overleg met Reinalda over een mogelijke sa menwerking in het reïntegratie- traject van langdurig werklo zen. Volgens beleidsmedewerker J. Hinz doen verschillende men sen momenteel werkervaring op bij werkvoorzieningsschap De Zuidhoek en kan. afhankelijk van de vraag van Leen Bakker, een aantal mensen eind dit jaar aan de slag. Reinalda zegt dat Leen Bakker open staat voor dergelijke reïnte- gratietrajecten. HULST - De schoolkrant van het Reynaertcollege in Hulst heeft zaterdag de Schoolkrant Award 2005 voor 'beste vormgeving' gewonnen. De Schoolkrant Awards werden zaterdag uitgereikt op de Hogeschool van Amster dam. Enkele honderden schoolkranten deden mee aan de jaarlijkse verkiezing. De schoolkrant uit Hulst heeft sinds enige tijd een nieuwe lay-out. De krant wordt gemaakt door scholieren, de lay-out is in handen van havo-5 leer linge Valerie van de Velde. „We gebruiken veel foto's en ik probeer het er zo professioneel mogelijk uit te laten zien", zegt zij. Van de Velde uit Hulst was verrast door de prijs, maar had er stiekem toch een beetje op gehoopt. „Al le schoolbladen lagen naast elkaar op een tafel. En ik dacht: die van mij ziet er het leukste uit." Naast de Award, kreeg de Hulster schoolkrant ook nog de tweede prijs van het publiek. door Melita Lantinq ZIERIKZEE - De CJV Zierikzee overweegt om verenigings gebouw De Driehoek zelf aan te kopen. Binnen het bestuur wordt momenteel over deze optie nagedacht. De Christelijke Jongerenvereniging is het gesol 1 van de gemeente Schouwen- 1 Duiveland met de vereniging beu. Sinds een jaar krijgt de CJV pkeer op keer te horen dat de ver- eniging moet vertrekken uit het T gebouw omdat de gemeente het j .pand wil verkopen aan Zeeuw- land, De woningbouwvereni- f '^mg wil kinderopvang in het •pand vestigen. „Aan ons wordt geen alternatieve ruimte gebo- den", zegt J. Maarsen, voorzit- "1 "ter. 1 .„Je wordt er moedeloos van. Bo vendien duurt het telkens heel lang voor we antwoord op onze vragen krijgen. Ik zie het dan •ook somber in met de gemeente. Ons is gezegd dat in Pontes ruimte is. maar dan blijkt dat Jhet vooral gaat om ruimte in de avonduren en daar hebben wij Jiiets aan. Wij organiseren veel I "overdag, zoals de discomidda- I gen voor de kinderen. Die kun- 1 ;nen niet naar de avonden i 'Maarsen vertelt dat de ge- meente ook het MFC als alter- Jnatief heeft genoemd. Volgens t hem is dat ook geen reëel alter- matief. -„Wij zouden daar de beschik- F king krijgen over één leslokaal. Dat is veel minder dan we nu i "hebben en er is geen mogelijk- heid voor opslag van spullen. Bo- Jvendien zijn we dan verplicht I 'om gebruik te maken van de .kantine tegen hun kantineprij- izen. Als wij nu een kindermid dag hebben vragen we tien tot vijftien cent voor een glaasje drinken. Dat kan in het MFC niet meer. Bovendien denken wij dat we dan een groot deel van onze leden niet meer berei ken. We hebben nu veel kinde ren uit het centrum en plan West, die komen niet naar Mal ta, dat is te ver." De situatie heeft het bestuur aan het denken gezet en in sa menwerking met de 'kampstich ting' wordt onderzocht of de CJV het pand - in het uiterste ge val - niet zelf kan aankopen. De 'kampstichting' beheert het CJV-kamp aan de Rampweg in Renesse en heeft volgens Maar sen de nodige kennis in huis om goed te onderzoeken wat de mo gelijkheden zijn. Voorwaarde is volgens Maarsen wel dat de CJV extra huurders aantrekt zoals bijvoorbeeld de Anbo. „Enkel als vereniging kan je nooit een eigen gebouw exploiteren en daarom moeten we hulp hebben van anderen. Dan moeten we het pand wel rolstoelvriendelijk maken, maar dat is op te los sen." De Driehoek in zijn huidi ge functie behouden is volgens Maarsen ook van groot belang voor het gebruik van de Nieuwe Kerk, tegenover het pand. „De Driehoek wordt nu als overloop gebruikt bij grote evenementen in de Kerk voor bijvoorbeeld de toiletten. Als het pand een ande- i-e functie heeft kan dat niet meer." Toch blijft Maarsen ho pen dat het allemaal niet zover hoeft te komen. Zijn uitgangs punt is en blijft dat hij er met de gemeente uit komt en dat de CJV een volwaardig alternatief wordt geboden. „Want dat heeft de wethouder aan de gemeente raad beloofd." VLISSINGEN - Een 57-jarige Vlissinger is vrijdagavond op de Paauwenburgweg in Vlissingen gewond geraakt bij een steekpartij. De politie heeft twee verdachten, Vlissin- gers van 18 en 23 jaar oud, aangehouden. Zij zijn ingeslo ten en werden het hele weekeinde verhoord. De steekpar tij vond plaats omstreeks 18.00 uur. Wat er precies ge beurde en wat de aanleiding was, wordt nog onderzocht. Het slachtoffer is na het incident naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. Wat zijn verwondingen waren, kon de politie niet zeggen. Wel zei ze dat het met de man weer redelijk gaat. Hij is zondag uit het ziekenhuis is ontsla gen. SLUIS - Een 41-jarige inwoner van Sluis is vrijdagavond aangehouden omdat hij een vrouw uit dezelfde plaats zou hebben bedreigd met een samoerai-zwaard. Dat werd hem afgepakt door de politie en de man werd opgesloten. Problemen in de relationale sfeer zouden ten grondslag liggen aan de bedreiging. GOES - Op de Troelstralaan in Goes is in de nacht van za terdag op zondag rond half drie een 46-jarige man uit de gemeente Goes aangehouden wegens agressief gedrag. Omstreeks kwart voor twee hadden agenten op de Markt in Goes de man al aangesproken, omdat hij met een glas bier op de openbare weg liep. Dit is verboden volgens de Algemene Plaatselijke Verordening. Enige tijd later trof fen ze hem, rijdend op een brommer, in het centrum van Goes. Omdat de agenten de man een blaastest wilden a'f- nemen, wilden ze hem laten stoppen. De man gaf echter geen gehoor aan het stopteken en wilde omdraaien. Hier op kwam de man ten val en werd daarop zo agressief, dat hij de agenten te lijf wilde gaan. Een van hen dreigde de man met het gebruik van pepperspray als hij niet zou mee werken. Hierna kon de man overmeesterd worden. Hij is meegenomen naar het bureau, waar hij zijn woede nogmaals botvierde op een van de agenten. Hierdoor be landde hij in de cel. Hij heeft later nog een blaastest moe ten doen, waaruit bleek dat hij ruim driemaal de toegesta ne hoeveelheid drank had genuttigd. Tegen vijf uur is de man weer huiswaarts gestuurd met een rijverbod van acht uur. ZIERIKZEE - De regionale schoolvoetbaltoernooien op Schouwen-Duiveland als voor ronden op de districts kampioen- .schappen worden gehouden op woensdag 6 april voor de jon gens-elf- en -zeventallen en op woensdag 13 april voor de meis jesteams. De toernooien worden om 13.30 uur gehouden op sportpark Den Hogen Block in Zierikzee. Aan het toernooi voor de jon gens doen teams van 22 Schouw- se basisscholen mee. Twee scho len hebben geen meisjesteams. De winnaars bij de jongens elf tallen en bij de zeventallen meis jes gaan door naar de districtsfi nale op de Jeugdvoetbaldag Dis trict Zuid I, zaterdag 4 juni in Sprang-Capelle. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl F.-mail: web@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Kijkers genoeg maar weinig kopers. De kunst veiling ten bate van het Hospice op Schouwen-Duiveland trok af gelopen zaterdagmiddag bar weinig mensen die de portemon nee wilden trekken. Veilingmeester Theo Laurentius moest menigmaal constateren dat niemand wilde bieden op een van de aangeboden werken. „Ik denk dat iedereen dood is voor er geld binnenkomt voor het Hospice", aldus de bekende veilingmeester. Waar het aan ligt dat de euro's in de zak worden is niet duide lijk. „Misschien dat het mooie weer een rol heeft gespeeld of het feit dat het voor er voor het eerst een kunstveiling wordt ge houden in Zierikzee", zegt me de-organisator Alexandra Sapff. Kunstenaars Aan de kunstenaars kan het niet liggen, want het zijn overwe gend (regionaal) bekende na men. Veilingmeester Theo Laurentius (uiterst rechts) kon maar weinig verkopen. „Ik denk dat iedereen dood is voor er geld binnenkomt voor het Hospice." foto Marijke Folkertsma van Citters, grafisch werk van ben alledrie gemeen dat er in de Veilingmeester Laurentius pro- Saslda Eggink en een acrylschil- zaal geen enkele belangstelling beert het maar weer eens met „Wilt u nog naar 55 euro gaan? Het is maar vijf euro verschil." De bieder in kwestie houdt lie ver die vijf euro in de eigen zak en laat de beurt aan zich voorbij gaan. Mossel „En dat nu een ingelaste kavel, een aquarel van een mossel," De medewerkers houden een klein schilderijtje omhoog. „Zeeuwser kan niet. Gemaakt door mevrouw Asselbergs, u weet wel, de vrouw van de bur gemeester" zegt Laurentius hoopvol. Helaas, ook voor dit werkje zijn geen bieders te vin den. De kunstveiling in Zierikzee is georganiseerd door de vrienden van het hospice en de Lions club. Vooraf hadden de organisatoren gehoopt op een opbrengst van 12.500 euro. Dat bedrag is waar schijnlijk niet gehaald maar hoe veel geld de veiling wél heeft op gebracht was gisteren nog niet te zeggen. „Maar we hebben wel positief gedraaid", zegt Stapff. Later in het jaar volgen nog mopv s.pties_vQor het. Hosnice. (Advertentie) Meer weten? Surf naar www.HZ.nl j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39