Optimisme over pontje Perkpolder PZC PZC Hebbes! Grote Markt heeft allure gekregen Boek vol tegenstellingen Gratis openbaar vervoer kan slagen in Zeeuws-Vlaanderen b 15 Directeur stichting verwacht dat Hulst overstag zal gaan Landelijke prijs voor schoolkrant Reynaertcollege Hemelaar Automobilist is rijbewijs kwijt Jongens stelen auto-emblemen Duo opgepakt voor drugsbezit Vlissinger gewond bij steekpartij Bedreiging met samoeraizwaard Drukte op open dag Stromenweg -kies koers! maandag 4 april 2005 door Ronald Verstraten TERNEUZEN - De stichting Rondje met een Pontje is aardig op de goede weg. Voorzitter r C. van Liere verwacht dat het nog te realiseren fiets-voetveer Perkpolder-Hansweert deze zo mer deel zal uit maken van de toeristische veerdiensten. Van Liere, oud-burgemeester van Sluis, sprak zaterdag tij- l dens de open dag van projectont wikkeling Zeeland in Terneu- zen. „Er is weliswaar nog een hobbel te nemen", refereerde hij aan bezwaren die er nu nog zijn bij de gemeente Hulst. Hij ver- wacht echter dat die in overleg met Terneuzen kunnen worden 5 weggenomen, met name gelet op HULST - De schoolkrant van het Reynaertcollege in Hulst heeft zaterdag de Schoolkrant Award 2005 voor 'beste vormge ving' gewonnen. - De Schoolkrant Awards werden zaterdag uitgereikt op de Hoge- school van Amsterdam. Enkele honderden schoolkranten deden mee aan de jaarlijkse verkie zing. De schoolkrant uit Hulst heeft sinds enige tijd een nieuwe "lay-out. De krant wordt ge maakt door scholieren, de lay-out is in handen van havo-5 leerlinge Valerie van de Velde. „We gebruiken veel foto's en ik probeer het er zo professioneel mogelijk uit te laten zien", zegt zij. Van de Velde uit Hulst was ver rast door de prijs, maar had er stiekem toch een beetje op ge hoopt. „Alle schoolbladen lagen naast elkaar op een tafel. En ik dacht: die van mij ziet er het leukste uit." .Naast de Award, kreeg de Huls ter schoolkrant ook nog de twee de prijs van het publiek. agenda Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdagstot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEIM/THOLEIM Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de toenemende samenwerking van de Zeeuws-Vlaamse gemeen ten. Namens het 'rondje' kreeg A. de Vries van rederij Denick een che- que van 2500 euro van directeur J. Sips van Projectontwikkeling Zeeland. „Wij willen meer doen voor de omgeving, dan alleen het bou wen van huizen. Zorgen voor leefbaarheid is voor ons ook een stukje maatschappelijke verant woordelijkheid. Daarom onder steunen we het project rondje met een pontje," lichtte Sips toe. Belang Van Liere was daar blij mee. „Het is belangrijk dat het fiets- netwerk in Zeeland in stand kan worden gehouden. Geluk kig ondersteunt de provincie dat en zien ook de lager overhe den er het belang van in." Het pontje vanuit Hoedekens- kerke was zaterdag speciaal voor de open dag van de project ontwikkeling ingezet. Van Liere stak de Schelde over reed vol verbazing door de wijk Othe- ne-Zuid. Daar worden in de ko mende acht tot tien jaar 1200 woningen gebouwd. Een deel, in de noord-westhoek is al klaar en wordt al bewoond. „Aan de overkant van de Schelde wordt vaak gesproken over de negatie ve spiraal waarin Zeeuws- Vlaanderen zich zou bevinden. Maar hier wordt aan de toe komst gewerkt. Ik sta ervan te kijken, wat hier in korte tijd is gerealiseerd." aldus Van Liere. Sips toonde zich intussen tevre den over de opkomst. „Ondanks het mooie weer, hep het vanmor gen storm," zei hij. De belang stellenden konden niet alleen kennis nemen van eerder gepre senteerde woningen, maar ook van een nieuw, geschakeld type. Hoofd verkoop J.van de Walle vertelde dat er inmiddels al 150 woningen zijn verkocht, de meeste in de eerste bouwfase. Op woningen in de tweede fase, waarvan de bouw binnenkort be gint, zijn tientallen opties. HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; HEINKENSZAIMD - Achter de Hervorm de kerk, 19,30 uur: Prijsklaverjassen; KAPELLE - De Vroone, 09.00 uur: Schil dersclub; 10.00 uur: Volksdansen; 13.30 uur Sociëteit; 14.30 uur: Gymnastiek; Zaal Groenewoud, 16.45 -17.45 uur: Be wegen voor carapatiënten; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; .19.30 uur: schaakclub 'de Zwarte Da- "me'; - Zwembad Den Inkel, 19.00-19.30 uur: Aquajogging; 19.30-20.00 uur: Aquaro- bics; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Gym- - nastiek; 13.30 uur: Sociëteit; WEMELDINGE De Wemel, -13,00-17.00 uur: Klaverjassen, kaarten 'en biljarten; 14.00 uur: Koersbal; YERSEKE - Zorgcentrum Vredelust, 10,30 uur: Bewegen voor ouderen; 13.30 uur: Biljarten in de hal; !L Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten, (Advertentie) www.autovermeulen.nl Het mooie weer zorgt voor volle terrassen door Luc Oggel GOES - Hoewel koning Winter nog maar twee weken geleden is vertrok ken, waren een jas of trui afgelopen weekeinde absoluut overbodig. Caféuit baters wisten dan ook niet hoe snel ze de stoelen en tafels buiten moesten zet ten. Een zaterdagmiddag op de 'nieuwe' Grote Markt in Goes. De drukte is al van grote afstand hoor baar. Het monotone gegons van honder den stemmen dringt door in de omlig gende straten en wordt steeds harder naarmate je dichterbij komt. De Markt en haar bezoekers baden in de zon, die hoog aan de strakblauwe lucht staat. Het is meteen duidelijk dat de kans op een onbezette stoel even groot is als het winnen van de staatsloterij. Natuursteen Eerst maar even een ijsje halen bij snackbar Grote Markt, helemaal achter in. Vanaf die plek is het plein goed te overzien. Je zou bijna zweren in buiten land te zijn. Het nieuwe, zandkleurige plaveisel van Portugees natuursteen geeft de Markt een compleet andere, Zuid-Europese sfeer. Het werk is nog niet helemaal klaar, dus het beeld is als het ware een voorproef je van hoe het de komende (zomer)maanden zal zijn. Toch vallen 'in de praktijk' wel een paar dingen op. Zo is het bijvoorbeeld niet aan te raden om zonder contant geld richting terras te gaan, want wa ren er tot voor kort nog drie banken aan de Markt gevestigd, nu is dat er nog maar één. Gevolg: lange rijen voor de pinautomaat en in het slechtste geval een lege pinautomaat. En de Markt mag dan autovrij zijn, de motoren zijn geble ven. Midden op het plein staat een impo sant rijtje Harleys te glimmen, waarvan er zo nu en dan met luid geronk een ver trekt. Bij de Pompe zitten Perry en Erik uit Goes achter een Jupiler. Wat zij van het nieuwe uiterlijk van de Markt vin den? „Het heeft nu nog een beetje te veel weg een betonnen vlakte, wat meer groen zou niet verkeerd zijn", recenseert Erik. Vriendelijker „Maar met een biertje erbij hoor je mij niet klagen." Perry denkt er anders over. „Het is een verbetering, het oogt een stuk vriendelijker. Maar het mag in derdaad nog wel wat meer aangekleed worden. En die fietsen, blijven die alle maal zo staan?" De her en der neerge- plante rijwielen zijn ook serveerster Mo nique al opgevallen. Verder vindt ze het 'mooi'. „Het is echt een ontmoetings plek." Ze weet te melden dat de schot ten tussen de diverse terrassen nog te- foto Willem Mieras rugkomen. „Aan één kant wel jammer, want het lijkt nu net één groot terras." Ze moet snel door, want diverse dorsti- gen zitten al ongeduldig te zwaaien. 'Allure' is volgens edelsmid Mare de Regt uit Goes hét woord. „Het is een ver betering van een paar honderd procent. De gebouwen komen nu ook veel beter uit. Alleen die lantaarns zien er niet uit." Bij Heartbreak Café zit Inge Kok uit Goes. Ook zij vindt de nieuwe situatie 'veel beter'. „Die fietsen geven alleen een rommelige aanblik. En ik had ver wacht dat de stoelen wel tot halverwege de Markt zouden staan." D. van der Velde, voorzitter van de Ko ninklijke Horeca Nederland afdeling Goes, is zeer te spreken over de Markt. „Het is absoluut een verbetering, de oude situatie was gedateerd. Het ziet er nu prachtig uit. Het kost flink geld en we hopen dat we dat nu een beetje te rug kunnen gaan verdienen. Volgende maand is het werk op de Gro te Markt helemaal klaar. door Selma Osman VLISSINGEN - Vreugde en ver driet; een stoere brandweerman met een piepklein vogeltje in een kooi; Vlissingen en Middel burg. Het vierde fotoboek Water en vuur van de Vlissingse foto graaf Ruben Oreel zit vol tegen stellingen. In 120 foto's schetst hij een beeld van vijf jaar brand weer stadsgewest Vlissin- gen-Middelburg. „Geen brandenboek, wel heel veel mensen in actie", zegt de fo tograaf die al 28 jaar voor de PZC werkt. Hij heeft honderden branden meegemaakt. „Je komt elkaar al tijd weer tegen", zegt hij over zijn bijzondere relatie met de brandweer. „Ik ken ze allemaal Bepaalde lieden, daar heb ik echt een band mee. Ik doe mijn werk, zij ook. Je maakt samen ernstige dingen mee. maar het is af en toe ook een beetje bijpra ten met een bakje koffie erbij." Het boek is gemaakt ter gelegen heid van het eerste lustrum van de stadsgewestelijke brand weer. Oreel vond het een leuke op dracht om het leven bij de brandweer vast te leggen. „Een aparte wereld." Anderhalf jaar lang volgde hij het korps in en buiten de kazerne. Zo zijn er fo to's van het traditionele frietje na afloop van een brandweeroe fening. „En dan de friet en frikadellen op tafel hoor, niét op het bord." Plet boek laat verder plezier bij de jeugdbrandweer zien en clo- se-ups van vermoeide brand weerlieden nadat ze uren in zijn Advertentie SPUISTRAAT 82 VLISSINGEN TEL./FAX 0118-413729 heid' Pfaff Etna dealer, Fournituren geweest. Bladerend door Water en vuur komen ook Oreels eigen herinneringen weer boven. „Het kantinetje in de Van Dis- hoeckstraat, daar gebeurde al les. Je dronk er koffie maar er werd ook vergaderd. Zonde dat dat nu weg is." Duikers in een bootje op zoek naar twee vermiste jongetjes in de haven van Arnemuiden. Oreel slikt. „Ze werden dood ge vonden." „Zoiets went nooit", vervolgt hij. De fotojournalist heeft die pe bewondering voor de brand weerlieden. „Zeker die duikers. Ze hebben vreselijk werk. Daar neem ik mijn petje voor af." Res pect is er over en weer. Oreel zorgt ervoor dat hij niet voor spuitende brandweermensen gaat lopen. Hij kent de regels. „Je moet ze niet storen en altijd opletten." Slachtoffers fotogra feert hij niet. Water en vuur is Oreels vierde fotoboek. Eerder bundelde hij foto's van Vlissin gen, de Vlissingse boulevard en de Walcherse dorpen. „Dit was een moeilijk boek om te ma ken", vertelt de fotograaf. „Ik was afhankelijk van branden en ongelukken, anders zat er geen actie in het boek. Soms gebeur de er een paar maanden hele maal niks, of er kwam net iets op een moment dat ik er niet was." Ook de omstandigheden had hij niet voor het kiezen. „De mooi ste foto van een brand maak je bij schemer. Maar branden bre- THOLEN - Van een 28-jarige automobilist uit de gemeen te Tholen is gisternacht rond drie uur het rijbewijs inge vorderd wegens rijden onder invloed van alcohol. Op de Kaaij in Tholen werd van de 28-jarige man een blaastest. afgenomen. Hieruit bleek dat hij 2,7 maal de toe gestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Zijn rijbe wijs moest hij inleveren. Hij werd na verhoor met een dag vaarding op zak weer in vrijheid gesteld. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - In de Jan van Tourai- nestraat in 's-Heer Hendrikskinderen zijn vrijdag twee veertienjarige jongens uit de gemeente Goes aangehouden omdat ze auto-emblemen van auto's hadden weggeno men. Ze zullen worden doorverwezen naar bureau Halt. GOES - Op de Koningstraat in Goes zijn gisternacht rond kwart over twee een 21-jarige man uit de gemeente Goes en een 24-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijf plaats aangehouden. Tijdens surveillance werd gezien dat beide personen een wit pakje in hun handen hadden. Plet vermoeden bestond dat het om verdovende middelen ging, waarop beide personen werden opgepakt en overge bracht naar het bureau. De man bleek in het bezit te zijn van een kleine hoeveelheid cocaïne. Beide personen zijn na verhoor weer in vrijheid gesteld. De cocaïne is in be slaggenomen. VLISSINGEN - Een 57-jarige Vlissinger is vrijdagavond op de Paauwenburgweg in Vlissingen gewond geraakt bij een steekpartij. De politie heeft twee verdachten, Vlissin- gers van 18 en 23 jaar oud, aangehouden. Zij zijn ingeslo ten en werden het hele weekeinde verhoord. De steekpar tij vond plaats omstreeks zes uur. Wat er precies gebeur de en wat de aanleiding was, wordt nog onderzocht. Het slachtoffer is na het incident naar het ziekenhuis in Vlis singen gebracht. Wat zijn verwondingen waren, kon de politie niet zeggen. Wel zei ze dat het met de man weer re delijk gaat. Hij is gisteren uit het ziekenhuis is ontslagen. SLUIS - Een 41-jarige inwoner van Sluis is vrijdagavond aangehouden omdat hij een vrouw uit dezelfde plaats zou hebben bedreigd met een samoerai-zwaard. Dat werd hem afgepakt door de politie en de man werd opgesloten. Problemen in de relationale sfeer zouden ten grondslag liggen aan de bedreiging. MIDDELBURG - De open dag van de nieuwe branclweer- en ambulancekazeme aan de Stromenweg in Middelburg heeft zaterdag, naar schatting van brandweercomman dant R. Maljaars, tussen de 8000 en 10.000 bezoekers ge trokken. Zij zagen onder meer demonstraties van brand bestrijding, hulpverlening en waterongevallen. Vandaag wordt de post aan de Stromenweg officieel geopend. door Ronald Verstraten SLUIS - Gratis openbaar ver voer in Zeeuws-Vlaanderen maakt wellicht een goede kans. Om het te laten slagen, moeten geldmiddelen worden gecombi neerd, evenals verschillende vor men van openbaar vervoer. Met die mening neemt het Rijs- wijkse onderzoeksbureau NEA Transportonderzoek en -oplei ding alvast een voorschot op een nog uit te voeren onderzoek. Daartoe zou het algemeen be stuur van het Samenwerkings verband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen dan op dracht moeten geven. In de eerstvolgende vergadering van dat bestuur, op 11 april, wordt een offerte van NEA be sproken om een eerste onder zoek te doen naar de mogelijkhe den van gratis openbaar vervoer in de gemeente Sluis, in samen hang met beide andere Zeeuws- Vlaamse gemeentes. Het doel daarvan zou zijn het openbaar vervoer naar een hoger niveau te tillen, zonder dat dit extra geld kost. De offerte is opgesteld na een voorgesprek tussen Sluis en NEA. Het onderzoeksbureau stelt dat de kostenverlaging en toch tegelijk de kwaliteit verho gen, tegenstrijdig lijkt. Niette min zou dit doel bereikt kunnen worden door efficiciëntere inzet van openbaar vervoer en een combinatie van geldmiddelen. Vast bedrag Tot nu toe was de rijksbijdrage voor openbaar vervoer geba seerd op de opbrengsten uit het vervoer. Maar vanaf volgend jaar krijgt de provincie een vast bedrag. Daardoor kan dat geld veel eenvoudiger worden gecohi- bineerd met het geld dat een ge meente uitgeeft aan vervoer van gehandicapten en scholieren. Het NEA denkt dat door de com binatie van die doelgroepen met gratis openbaar vervoer, dit ver voer efficiënter kan, zonder kwa liteitsverlies. In de offerte wordt opgemerkt dat er in de gemeente Sluis veel onrendabele lijnen zijn en dat dit schadelijk is voor het imago van het openbaar vervoer. Het openbaar vervoernetwerk moet daar beter worden afge stemd op de bezetting. Bovendien stelt het bureau zich voor, dat ook andere partijen uit de samenleving kunnen mee betalen, wanneer ze profiteren van het gratis openbaar vervoer. De NS bijvoorbeeld, als het treinvervoer toeneemt, omdat er meer mensen naar hun stations komen. Ook ligt het volgens hen voor de hand, dat de provincie een extra duit in het zakje doet, wanneer door uitbreiding van het vervoer minder verkeers slachtoffers vallen. Het NEA heeft uitgerekend dat het vier tot zes weken nodig zal hebben voor het eei'ste onder zoek. Dat zou dan 11.875,00 eu ro moeten kosten. Er worden een tussen- en een eindrapport gemaakt. En zowel bij de start als bij de afronding wordt een presentatie gehouden. In het recente vér leden heeft vooral de Sluise PvdA-fractie zich sterk ge maakt voor gratis openbaar ve- (Advertentie) Brandweerlieden redden een kalf bij een brand in Arnemuiden. foto Ruben Oreel ken vaak uit als het donker is." Ruben Oreel: Water en vuur - Uit gave Stadsgewestelijke brandzveer Vlissingen-Middelburg, 15,95. Hel fotoboek ivordt vandaag gepre senteerd tijdens de opening van de nieuwe hoofdpost aan de Slromen- iveg. Vanaf morgen ligt het in boek handels De Drukkerij in Middel burg en 't Spui in Vlissingen. MORGEN INFO AVOND VANAF 19.00 UUR Meer weten? Surf naar www.HZ.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35