Geruisloze overwinning Verstraten play-offs mis te lopen Human geniet in het hol van de leeuw PZC Véln Adriaanse naar Nergenshuizeii 3: Zomerweer zorgt voor matte Omloop van de Braakman Ockenburgh dreigt Middelkamp koploper af in clubcompetitie RUGNUMMER Zinloze driekamp Stilstaan en weer doorgaan maandag 4 april 2005 door Koen de Vries PHILIPPINE - Voor de toe schouwers was de 36e editie van de Omloop van de Braakman er een om nooit te vergeten. Voor de renners was het een wed strijd zonder kraak of smaak. Terwijl de vrouwelijke belang stellenden zaterdag kortgerokt en de mannen kortgebroekt langs het zonovergoten par- PHILIPPINE - Wielervereni ging Theo Middelkamp is de eer ste plaats in de clubcompetitie kwijt. Het jonge Zeeuwse team, dat twee weken geleden in de Wielerronde Haarlemmerliede/ Spaarnwoude zo verrassend de leiding had genomen, zag De Dommelstreek/Trap met Lust voorbij komen. De ploeg van Heddie Nieuwdorp staat nu tweede in het klassement. Nieuwdorp was desondanks een tevreden man. Hij zag alle zes zijn renners finishen en dat was in het verleden wel eens anders. „Andere jaren kwamen we met twee of drie renners aan de streep. Dit is pure luxe", aldus de ploegleider. Na Ruud Rent meester (achtste) werden Ed- zard van Ewijk 30e, Wilco Jon ker 39e, Jacco Ringelberg 42e, Dirk van Dam 48e en John van de Vreede57e. Op Ruud Rentmeester kan Nieuwdorp met vaak en beroep doen. De jonge Goesenaar reed zaterdag mee omdat er geen mountainbike wedstrijd was, de tak van wielersport waarop hij zich volledig concentreert. Aan de ZLM Tour, over twee weken in en om Goes, zal Rentmeester dan ook niet meedoen. „Er is dan een mountainbikewed strijd." Zijn jongere broer Niek (gisteren negentien jaar gewor den) is dan wel van de partij. Hij rijdt voor de Van Hemert Groep én eindigde zaterdag als 47e. koers rond Philippine vertoef den, reden de renners in één lang lint van start naar finish. De eerste serieuze ontsnapping was meteen de goede. Het Roosendaalse krachtmens Jean Pierre Verstraten (25) sprintte naar de zege. Een gewone fietsliefhebber heeft niets liever: in het vroege voorjaar bij een temperatuur van een graad of twintig in de zon en zonder veel wind door de ontluikende natuur pedaleren. Een echte wielrenner haat deze omstandigheden. Als er op het vlakke land gekoerst moet wor den, dient het in elk geval flink te waaien en een beetje regen op zijn tijd kan ook geen kwaad. Een wielrenner is als een roof dier: er is niets beter dan natuur lijke selectie. Daarom begonnen de meeste van de 135 deelnemers zaterdag onrustig aan de tweede wed strijd voor de clubcompetitie. Ze wilden allemaal vooraan zit ten op de lange kasseistrook van de Timmermansweg vlakbij Phi lippine, die vier keer werd aan gedaan. Door de angst de beslissende slag te missen ontstonden diver se valpartijen. Maar van een scheiding van toppers en tob- bers zorgde dat niet. Eén van de weinige vluchters was Wilco Jonker uit Burgh Haamstede, maar de uitlooppoging van de renner van Theo Middelkamp was niet meer dan een kamika ze-actie. „We hebben wel geprobeerd om iets te forceren, maar dat lukte niet", gaf Goesenaar Ruud Rent meester na afloop aan. De 21-jarige renner van Theo Middelkamp, die met zijn acht ste plaats de beste Zeeuw werd, mobiliseerde in de derde ronde zijn ploeggenoten om er na de kasseistrook van de Boekhoute- weg met wind tegen (kracht drie) een stevige ruk aan te ge ven. Maar dat had geen succes. „We kregen ook weinig hulp. Al leen de ploeg van Delta hielp mee." Dennis Raadtgever uit Kapelle, de kopman van Delta en win Theo Middelkamp-renner Ruud Rentmeester (midden) eindigde in de^zonnige Omloop van de Braakman als achtste. foto Peter Nicolai naar van de vorige editie, kon dat bevestigen. „Ik denk dat het niveau van de ploegen door de nieuwe opzet van de competities achteruit is gegaan. Er zijn in de clubcompetitie geen ploegen meer die de koers kunnen bepa len. Dan rijdt die ploeg even op kop en dan weer een andere. Machtsblokken zijn er niet meer." Pas na 105 van de 145 kilome ters van de Omloop van de Braakman - die merkwaardig genoeg niet in de buurt kwam van recreatiecentrum De Braak man noch van de Braakmanpol der - was de eerste serieuze ont snapping. Het bleek meteen de goede. Met de wind in de rug re den de sterke Malaya Ruiten beek (Delft) en Sjors Clevers (Grubbenvorst), de nummers vier. en twee van de eerste wed strijd van de clubcompetitie, van het peloton weg. Ruud Rent meester pikte aan en nam in zijn kielzog nog acht renners mee, onder wie Marc van Grinsven, de winnaar van die eerste koers in de Haarlemmermeer, en de nummer vijf van toen, Jean Pier re Verstraten. Basistempo Het sterke elftal was weg en bleef weg. Topfavoriet Dennis Raadtgever had de slag gemist. „Ik ben wel in vorm, maar mijn basistempo is gewoon te laag", was zijn verklaring. Door het plotseling helse tempo moesten vijf renners de kopgroep in de fi nale laten gaan. „Toen we weg reden, gaf mijn tellertje 58 kilo meter aan. Plet ging vanaf dat moment heel hard. Onder de vijf tig zijn we niet meer gekomen", wist Jean Pierre Verstraten, in het West-Brabantse ook wel 'Het kanon uit Roosendaal' ge noemd. Eén van de slachtoffers was Ruud Rentmeester, die op de laatste kasseistrook even de kant werd ingeduwd en niet meer de kracht had terug te ko men. De achtste plaats was zijn deel. In de eindsprint was Verstraten oppermachtig. Met twee fiets- lengten versloeg de renner van Willebrord Wil Vooruit zijn op ponenten, en sloot daarmee een donkere periode af. De familie man verloor de afgelopen jaren twee ooms aan slopende ziektes en dat legde een zware hypo theek op zijh wielerbestaan. „Als ik in de laatste kilometers al eens voorop lag, dan dacht ik steeds aan hen. Ik wilde voor mijn ooms winnen. Maar ik was dan te gretig. Steeds ging het mis." Twee weken geleden gebeurde dat opnieuw, toen Verstraten in de Wielerronde Haarlemmerlie de een kilometer voor de finish uit de kopgroep wegsprong, maar weer werd teruggepakt. Nu bleef hij rustig en kreeg de man van 84 kilo zwaar en 1.87 meter lang („Ik ben een beetje een Tom Boonen-type") waar hij recht op had. Naast een me daille, een bloemenkrans en de kussen van de miss, kreeg hij te keningen van twee jeugdige wie- Ierliefhebbers. Een huldeblijk dat niet elke renner kan overleg gen. Dennis Raadtgever sprintte in het peloton naar de vijftiende plaats. Jimmy de Bruijn uit Sint Jansteen werd zeventiende. door Joop van den Oudenhoven GOES - De driebanders van Della/Ockenburgh en Van Don- ge De Roo houden de span ning erin tot de laatste competi tiedag. Na de winst van zater dag op Safety Holland en het ge lijkspel van gisteren tegen van Donge De Roo blijft het ver schil op de ranglijst één punt. Met nog één wedstrijd te gaan is nog niets beslist. Zaterdag was het de opdracht om simpel te winnen van het al gedegradeerde Safety Holland. En dat gebeurde ook. Met 7-1 ging de winst mee naar Zeeland. Jean Paul de Bruijn speelde za terdag overigens niet alleen een partij in Haarlem. Voordat hij daar in actie kwam, had de Hul stenaar al twee partijen bandsto ten afgewerkt voor zijn team in de topteamcompetitie in Rosma len. Beide wedstrijden won hij overigens, net als die in Haar lem. In Goes kwamen de Zeeuws-Vla ming en zijn drie teamgenoten gisteren voor hetere vuren te staan. Al bij de entree van het team van Van Donge De Roo in Goes werd de toon gezet. Toen de speelvolgorde bij de be zoekers duidelijk werd, kwa men met name Richard Bitalis in opstand. De Fransman zou volgens Ockenburgh als eerste moeten aantreden, terwijl hij er van uitging dat hij pas na de pauze in actie zou komen. Bita lis wilde niet spelen voordat hij eerst wat gegeten had. Er restte niets dan later van start te gaan, want ook Ocken burgh hield voet bij stuk. Ook in de partij tegen De Bruijn liet Bi talis zich niet van zijn beste kant zien. Bij een cruciale tus senstand van 46-45 voor de Bruijn was Bitalis aan stoot en zoals een aantal keren eerder in de partij boog hij zich over de ta fel, veerde weer op, zuchtte eens diep en mompelde dat het niet kon. Ook nu liep de klok door en die wees inmiddels 46 secon den aan, terwijl 50 de limiet is. Teamleider Jan Verkijk riep op dat moment 'afstoten!'. De zaal reageerde geschokt. „Dit doe je niet. Ongehoord", was de reac tie. De Fransman gehoorzaam braaf en voorkwam daar® dat De Bruijn van acquit mogen beginnen voor zijn 1& ste puntjes. De Zeeuw bleef uiterts correc. ondanks het onsportieve gedty van de tegenstanders. Bij 49- in zijn voordeel voltrok zich ei1 ter een klein drama voor he Even twijfelde hij voor de stoot voor zijn laatste put koos voor een andere oplossi; dan eerst gedacht, miste e moest gaan zitten. Bitalis gji] als een tijger op zijn prooi: maakte de resterende punten* zegevierde. De Bruijn wilder afloop alleen naar zijn eige spel kijken. „Ik speelde gewotr niet goed. Ik kreeg het goede:» voel niet te pakken en dat bles bij de laatste bal ook. Ik aai®' de en nam de verkeerde beslij sing. Stom," Op de andere tafel werd es' schitterend duel afgewerkt tis sen Henk Habraken en hert lent Barry van Beers. Aanvanfc- lijk had de bezoeker de touw! strak in handen, maar toen H; braken met een serie van 10 as: sluiting kreeg, ontspon zich es fraai gevecht. Toen op 46-: voor Habraken een ongeluki; klosje de weg versperde yj nog meer, profiteerde Van Bk optimaal. Zo stond het halver» ge 0-4 in plaats van 2-2. Spoormans-Van der Smis» werd nooit een echte wedstrij Daarvoor was het spel van: Belg te goed en dat van bondscoach bij de jeugd j zwak. Roland Forthomme voej; een verbeten strijd uit met; Duitser Martin Hom, die hiju eindelijk in zijn voordeel best te. Daarmee hield hij zijn te; nog in de strijd voor een plat in de play-offs. Komende zondag is de laad speelronde. Van Donge j Roo speelt hierin thuis tegenB br. Van Wanrooij en Del; Ockenburgh speelt uit teg Rüttchen Advies in Oosterho; Winst is noodzaak. Speelt; concurrent gelijk, dan is ts plaats in de play-offs voj Ockenburgh hoe dan ook verf ken. Dus ook bij winst is de Go: se ploeg afhankelijk van deri current. door Barry van der Hooft De handen gingen voor het ge zicht, hij zakte door zijn knieën en werd vervolgens bedolven onder zijn medespelers. Arjan Human zet te ASWH zaterdag in het duel met Hoek op het juiste spoor door na een dik uur voor de 2-1 te zorgen. Na het laatste fluitsignaal vierde hij het kampioenschap op het veld waar hij in de voorgaande twee sei zoenen nog het shirt van Hoek had gedragen. En daarmee kwam het scenario uit waar hij zijn medespelers enkele maanden geleden al op had geatten deerd. Een blik op het competitie programma had Human namelijk geleerd dat hij met ASWH best eens kampioen zou kunnen worden in het hol van de leeuw. Dat hij ook nog eens een beslissende rol speel de, gaf de titel voor de Middelbur ger nog een extra tintje. Je leek overmand door emoties na dat doelpunt. Heb je een traantje weg moeten pinken? „Nee, dat niet, maar hier scoren was wel iets bijzonders voor mij. Het heeft toch wel iets speciaals. Ik was D enksporter Erik Hoekse- ma heeft zaterdag in Gro ningen het negen jaar oude wereldrecord denksportsimul- taan verbeterd. De vorige re cordhouder was Jannes van der Wal. Hoeksema speelde in totaal 92 schaak- en dampar- tijen. Het record van Van der Wal stond op 85 partijen. Het re cord is alleen geldig als een scoringspercentage van 70 ge haald wordt. Het percentage van Hoeksema kwam uit op 80. De denksporten begon om 10.00 uur en was 19.45 uur klaar met dammen en scha ken. vooral zo blij, omdat ik dit seizoen nog niet zo heel veel had gescoord. Ik heb ook weinig geluk gehad. Dan kwam de bal weer tegen de paal, dan werd-ie weer onterecht afge keurd of stuiterde de bal op het mo ment dat ik schoot net op. Dat was vandaag ook een keer zo, maar ge lukkig kon ik toch nog scoren." Afgelopen seizoen vertrok je naar ASWH omdat je prijzen wilde win nen. Wat dal betreft heb je dus de juiste keuze gemaakt. „Ik wil niet arrogant overkomen, maar ik had niet het gevoel dat we met Hoek kampioen konden wor den. Het was niet echt een team en met Ballegeer als trainer zouden we nooit kampioen worden. Hij is een prima trainer, maar niet voor zoveel goede voetballers. Nu heeft Hoek het beter voor elkaar. Bijna de hele selectie blijft, iedereen is tevreden over de trainer en met Roy Hendrik- sen krijgen ze er een heel goede spe ler bijZe zijn hier volgens mij goed bezig." Hetzelfde geldt voor ASWHwant dit is al het derde kampioenschap in vijf jaar tijd. Blijft deze selectie in tact? Arjan Human scoort tegen zijn oude ploeg en mag even later het kampioenschap van ASWH vieren. foto Peter Nicolai Het eerste team van korfbalvere niging Stormvogels uit Westka- pelle moest na afloop van de regulie re zaalcompetitie een driekamp spe len om promotie naar de derde klas se af te dwingen, maar na afloop blijkt dat die volkomen overbodig was. Stormvogels was in de vierde klasse als tweede geëindigd. Ook De Vol treffers uit Oosterhout en Spring field uit Hoeven werden tweede in hun poule Volgens de reglementen van het Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond moesten ze gedrie- ën uitmaken welke twee ploegen een stapje omhoog mochten doen. Stormvogels en De Voltreffers kwa men als winnaars uit de driekamp tevoorschijn, Springfield eindigde als laatste en greep dus naast promo tie. Maar vorige week kreeg het be stuur van de Hoevense vereniging bericht van de bond dat de ploeg als nog gepromoveerd was. De oorzaak: een fusie tussen een paar Friese clubs, die ook gevolgen had voor Good Luck uit Middelhamis. Die „Ja, op twee wisselspelers na wil iedereen blijven. Zelf heb ik vijf minuten met de technisch manager gesproken en toen waren we er al uit. Dat bijna iedereen bij ASWH wil blijven, zegt denk ik al genoeg. Ik heb dit seizoen heel veel leuke dingen meegemaakt en de afstand tussen Middelburg en Hendrik-Ido- Ambacht is ook geen probleem geweest. Privé heb ik niet zo'n ge weldig jaar gehad, maar met Jack van den Berg heb ik wel een trainer die daar goed mee omgaat." Leg eens uit. „Bij hem voel je je op je gemak, omdat hij op het menselijke vlak heel goed in elkaar zit. Onze keeper Willem-Jan Barendregt en zijn vrouw kregen bijvoorbeeld een tijdje geleden een kindje dat een paar weken te vroeg was geboren. Van de trainer mocht hij best een paar trainingen missen om thuis te zijn. Overal wordt rekening mee gehouden en we vormen samen een heel sterke groep. Zelf heb ik tot nu toe niet zo'n heel sterk seizoen gedraaid, maar ik heb nu nog een paar wedstrijden om wat te laten Dat zullen niet de minste wedstrij den worden. Spelen om het kam pioenschap bij de zaterdag amateurs is toch een mooi vooruitzicht. „Zeker weten. Met deze groep is de nacompetitie een mooie uitdaging, al is het winnen ervan wel afhanke lijk van veel factoren. Maar ik weet zeker dat wij de kwaliteiten hebben om algeheel amateurkampioen van Nederland te v i IZEGEM - De wielrenners die gisteren aan de Ronde van Vlaanderen deelna men, stonden vlak voor het vertrek in Brugge één minuut stil bij het overlij den van de paus. Daarna spoedden zij zich in een razende vaart naar de fi nish. Tijd om nog even om te kijken naar het Mariabeeldje in Izegem was etI niet. foto Wouter Borrtj club zou uit de tweede klasse degra deren, maar hoeft dat nu niet. En Stormvogels en De Voltreffers heb ben zich voor niks uitgesloofd in een driekamp, die in feite totaal overbodig was. Want wat bleek, de fusie was al bekend voordat de drie kamp werd vastgesteld. „Een com municatiestoring. „Jammer", doet een districtsbestuurder de zaak af. „Zeker jammer voor ons. Door die zaaldriekamp is onze voorbereiding op de veldcompetitie de mist inge gaan", stelt Stormvogels-coach Ri chard Ollefers. van onze sportredactie AZ-coach Co Adriaanse acht zich zelf ongeschikt voor Feyenoord. Zowel voor als na de ontnuchteren de nederlaag gistermiddag in Rotter dam (4-2) benadrukte de veelbespro ken trainer in prikkelende woorden dat hij niet zo in de Rotterdamse Kuip past. „Feyenoord wil een simpele trainer. Een no-nonsense figuur, ongecom pliceerd. Eentje die houdt van hard werken, mouwen opstropen en poet sen. Zo'n trainer ben ik niet. Ik ben een Amsterdammer met diepgang. Echt, ik word nooit trainer van Feye noord." Adriaanse vond niet dat hij met zijn uitlatingen collega Ruud Gullit dis kwalificeerde. „Nee hoor, ben je gek. Dat is hele maal niet mijn bedoeling. Ik heb het alleen over mezelf en kijk daarbij niet naar anderen. Ik ken mezelf goed. Ik vind mezelf een heel goede trainer, die al twintig jaar lang goe de teams neerzet." Een nieuwe club, in het buitenland, heeft de zelfbewuste Adriaanse ech ter nog niet gevonden. „Ik denk niet dat deze wedstrijd tegen Feyenoord een goede reclame voor mij was. Waar ik heen ga? Voorlopig naa Nergenshuizen." Gullit kon wel lachen om de rake ty peringen van Adriaanse. „Ach, ee beetje koude oorlog hoort erbij' sprak de oud-international laco niek. „Je weet van Co dat hij so» opvallende dingen roept. Ik voel n>| verder niet aangesproken. Boveoj dien heb ik brede schouders. Ik moe mijn hele leven al vechten tegen é1 vooroordelen. Als trainer/ coad mag je mij misschien best ongecoffl pliceerd noemen. Ik houd van zelij discipline en een lach. Maar als spd Iers niet doen wat ik wil, kan ik ver domd lastig zijn, hoor." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 32