Op Paauwe staat geen maat PZC Beije pakt titel op 15 kilometer Longa'59 heeft finale in zicht Rob Musters haalt alle spanning uit z wemloopcircuit Brabander is Zeeuwse biljarters te slim af Twee tweede plaatsen voor Karin Krappen 31 Yannick Mol ijzersterk op alle nummers Yersekse amazone winnares Rabo Top dressuurcompetitie •Van Dam ziet •weer NK aan zich voorbij gaan Daniel Ward benadert pr 200 meter Silvana Bauer stopt met tennissen FM Sranang verliest kansloos Sam van 't Westende klaar voor NK Selena van Hoek in de prijzen maandag 4 april 2005 'VLISSINGEN - Tijdens de vier- de en laatste ronde van de l-Speedo jaargangwedstrijden, die gehouden werden in Vlis- jnngen en Hulst, was Yannick :-Mol oppermachtig. De zwera- &mer van De Stormvogel kam rt'oor de dag met een hattrick op de rug-, wissel- en vrije slagon- eiderdelen. ^Yannick Mol was onverslaan baar. Onderdak-zwemmer Si- jmon Edenburg moest op alle- drie onderdelen genoegen ne- *men met een zilveren plak. De :Stormvogel-zwemmers Rowan vLeijnse en Steven Uijl stonden Ifieze jongens bij op het podium. (Clubgenotes Judith Stap. Ma- ^non Minneboo en Anniek Min- «iderhoud waren de sterksten bij 5 de meisjes. Stap won de wissel en vrije slag. Minneboo onder streepte haar klasse op de rug slag. f in Vlissingen kwamen bij de [jongste zwemmers, 9 en 10 jaar, Siegert van Dieren van de I; Bevelanders en Larissa Jansen I van De Ganze het beste voor de II dag. Van Dieren won de 100 meter vrije slag en 100 meter wissel slag. Op de 100 meter schoolslag 6 moest, hij Lennard Breel van de Jptormvogel maar net voor zich staten, het verschil bedroeg ^slechts 0,3 seconde. Larissa Jan- fèen was succesvol op de school- i.t en rugslag. Hier was het Romy ;i-Hoogendijk van Onderdak die fde 100 meter wisselslag win ti nend afsloot. Iw Ongenaakbaar Bij de één jaar oudere mi- [jmioren-5 was Tim Tramper (Be velanders) ongenaakbaar. Nog Steeds kan er geen enkele «jongen uit Zeeland in de jaar- ui gang 1994 tippen aan de klasse jvan Tramper. Hij boekte ■Voverwinningen op de 50 meter 'vlinderslag en 100 meter school slag. De Stormvogel verdeelde de prij- izen gelijkelijk bij de meisjes. Op -de schoolslag was Priscilla Meer- i man de snelste, op de 50 meter Vlinderslag zette Saskia de Haard een zeer sterke 37,71 door Lucien Roelandt HEIKANT - Carola Paauwe maakte tijdens de finale van de Rabo Top dressuurcompetitie de verwachtingen volledig waar. In het zadel van My Dream eiste de regerend Zeeuw se indoorkampioene met een sco re van 67.16 procent in de klas sieke proef de overwinning op. Met 72.95 procent, ruim drie procent meer dan naaste bela ger Wilma Salm met Living Le gend, toonde de combinatie uit Yerseke zich vervolgens duide lijk de beste in de kür op mu ziek. Carola Paauwe werd daar mee overtuigend winnares van de indoor Rabo Top dressuur competitie 2004-2005. Tijdens de finale lieten nogal wat ruiters verstek gaan. Alleen de kanshebbers voor de eind- prijs waren in Heikant aanwe zig. „Dat is een probleem dat al jaren speelt", vertelde Leon Phernambucq, voorzitter van de regio Zeeland van de KNHS. „Ook de kür op muziek, die hier voor het eerst onderdeel van de finale uitmaakte, heeft daar geen verandering in gebracht. De Westerschelde blijft, on danks de tunnel, blijkbaar nog steeds een barrière." My Dream liep in het Hippisch Sportcentrum Heikant twee uit stekende proeven. Met zijn fraaie gangen en enorme uitstra ling toonde de hengst maar weer eens zijn uitzonderlijke klasse. Jurylid Miep Mouwen: „Wat een klasse. Onbegrijpelijk dat zo'n fantastisch paard nog in Zeeland loopt. Als Anky van Grunsven daar achter komt, weet ik niet of dat nog lang het geval zal zijn." De tweevoudig olympisch kam pioene kan zich overigens de moeite besparen. Dat bleek over duidelijk uit de reactie van Caro la Paauwe op de lovende woor den van het jurylid. „My Dream wordt niet verkocht. Ik ben lang op zoek geweest naar zo'n fijn paard. Nu ik er een heb gevon den, wil ik daar ook zo lang mo gelijk van genieten", aldus Paau we. doorSjaak Sinke li? BERGEN OP ZOOM - Met het H behalen van de tweede zege in l het Grontmij-zwemloopcircuit heeft Rob Musters uit Oud Gas- tel de spanning uit de reeks wed strijden gehaald. Hij won zater dag in Bergen op Zoom, terwijl Gerbert van den Biggelaar (Oud b Gastel) en Niels Koole (Zoute- id lande), de andere overgebleven i» kanshebbers op de titel, afwezig waren. Van den Biggelaar had iizich niet ingeschreven, Koole Ji was net vader geworden. rr In zwembad De Schelp liet Mus- ajters zien ook zonder gangma kers een snelle tijd op de 1000 meter zwemmen neer te kunnen zetten. Na 12 minuten en 50 se- :onden kon hij met meer dan ZEVENBERGEN - Biljarter j Jens van Dam heeft voor de der- de keer deelname aan een Neder lands kampioenschap misgelo- pen. Nu bij het driebanden twee •^klasse jeugd. IgDe pas veertienjarige Van Dam d;(HGL/KOT '86) werd afgelopen «weekeinde bij de nationale voor wedstrijden in dit spelsoort on beslagen eerste met een alge- |Smeen gemiddelde van 0.914. Dat is ongekend op dit niveau. En daardoor promoveerde hij op nieuw. Eerder overkwam hem dat twee keer bij het libre. Van Dam opende het toernooi met 0.675. Daarna werd het al leen maar beter. Met moyennes 'van 1.00, 1.00, 0.862, 1.19 en 0.912 werden al zijn tegenstan ders gedeclasseerd. Zijn hoogste serie bedroeg 9. „Morgen gaan de inschrijfformulieren voor de Voorwedstrijden in de eerste klasse de deur uit", zei vader Carlo van Dam. Mocht de jonge biljarter uit Sas van Gent er in slagen die voorwedstrijden goed door te komen, dan wacht een fi naleplaats in het Bevelandse Ka- jui.pelle. Daar worden in mei de Ne- J derlandse kampioenschappen driebanden eerste klasse bij de Va Dat de Yersekse de absolute win nares was, had veel te maken met haar fantastische kür op de muziek van Roxette. Elke over gang en elk figuur werden ge markeerd door de muziek, het was een vloeiend geheel. De kür sprak ook het publiek bijzonder aan. Miep Mouwen: „My Dream loopt heel mooi opwaarts en be weegt met veel souplesse. Dat is de verdienste van Carola. Zij rijdt haar paard heel licht en ontspannen. Dat miste ik van daag bij een aantal andere com binaties." Toch is het vooral ook een ver dienste van haar partner Remy Kulik, vindt Carola Paauwe. „Als ik door mijn werkzaamhe den My Dream niet kan rijden, doet hij dat. Het succes van van daag is ook zijn succes. Veertien dagen geleden kreeg ik een klap van een paard op mijn been. Daardoor heb ik amper kunnen trainen. Remy heeft er voor ge zorgd dat My Dream in zijn rit me bleef. Zonder zijn hulp had ik het vandaag wel kunnen schudden." Het heeft er alle schijn van dat Paauwe voorlopig de pikorde in de Zeeuwse dressuur gaat bepa len. Alhoewel in Heikant bleek dat de als tweede eindigende Wilma Salm zich daar niet zon der slag of stoot bij wenst neer te leggen. Met de talentvolle Li ving Legend vormt de pas veer tienjarige amazone een combina tie waarmee in de toekomst reke ning dient te worden gehouden. Living Legend liet zich in de kür op muziek van zijn beste kant zien. Salm: „Het liep lek ker, maar kan nog beter. Het was ook pas de eerste keer dat ik een kür reed. Voor een hengst heeft hij laatse tijd super gelo pen. Hij is heel constant in zijn prestaties en we doen telkens bo venaan mee. Ik ben best tevre den met deze klassering." Grote afwezige in de kür was Iris Verhaagen. De zestienjarige amazone uit Kloetinge schreef met Westveer's Heidi de klas sieke proef Z1 op haar naam en schaarde zich daarmee bij de kanshebbers voor de eindzege. Maar helaas beschikte de havo-leerlinge niet over een kür op muziek voor haar paard. „Met Heidi is het nu mijn vierde wedstrijd en heb ik al vijf winstpunten. Dus dat gaat best hard. Om dan nog een Zl-kür te laten maken, terwijl ik straks al weer een andere nodig heb, vond ik toch een beetje te duur." Jeugd gehouden. een minuut voorspong op de con currentie beginnen aan de 10 ki lometer. Kevin de Pagter (West- kapelle), Jan van Vaardegem (Westkapelle) en Mare Riemens (Middelburg) konden de schade nog enigszins beperkt houden. Kevin de Pagter, pas junior, pas seerde tijdens het hardlopen flink wat van zijn tegenstan ders, maar kon niet echt een be dreiging vormen voor Musters. Uiteindelijk finishte De Pagter op de tweede plaats. René God- lieb (Weesp) kwam als derde over de meet, maar bleek bij het zwemmen vijftig meter te veel te hebben gezwommen. Na tijd- correctie ging Godlieb met slechts twee seconden verschil naar de tweede plaats. De Pag ter klom wel op naar de tweede plaats in het tussenklassement van het circuit. Veteraan Pieter van Hal (Bergen op Zoom) was oppermachtig bij de masters en hield bekwaam Mare Riemens en Jan van Vaar degem achter zich. Kobus Bot man (Middelburg) was de sterk ste bij de masters H50. Bij de vrouwen liet Cindy Brus- sé uit Rotterdam zien nog niets aan kracht te hebben ingeboet. Twee jaar geleden won ze nog zes zwemlopen op rij. Ondanks een pittige zwemtraining op de zaterdagmorgen was ze met een tijd van net boven de veertien minuten met afstand de sterkste bij de vrouwen. Sofie Hamers, afkomstig uit Terheijden, bleef haar in het spoor, maar moest uiteindelijk toch twee minuten toegeven. In de tussenstand bij de wou wen blijft Bianca van den Kie- boom, die de afgelopen twee zwemlopen won en zaterdag der de werd, aan de leiding. Zij staat voor Terèse van Lare uit Sluis, die op de vierde plaats overall finishte. Knieblessure Remy Vasseur uit Vlissingen waagde zich na zijn knieblessu re aan de korte zwemloop, die hij zonder problemen won voor de Belgen Micjhel de Wilde en Youri de Buck. Kat ja Botman (Middelburg) moest dit keer Lid- wien Vervloet (Terheijden) voor zich dulden. De laatste zwemloop voor het Grontmij-zwemloopcircuit is op zondag 24 april in Roosendaal. Wilma Salm werd tweede in Heikant, maar was daar tevreden mee. foto Peter Nicolai door Sjaak Sinke KAPELLE - Met de prolongatie van de Zeeuwse titel 15 kilome ter zette Arjan Beije van Delta Sport zaterdag de succesvolle reeks van het afgelopen seizoen voort. Vrijwel onbedreigd zette hij de wedstrijd in Kapelle naar zijn hand, alleen het feit dat zijn tijd ruim boven zijn persoonlijk record van vorig jaar uitkwam stemde Beije wat minder tevre den. Na de eerste van de drie te lopen ronden van vijf kilometer voerde Beije soeverein een kopgroepje aan met Erik Cap- pon (Wielingen) en veteraan John Vermeule (Dynamica). Zij hadden al snel een gat geslagen met de groep achtervolgers, onder wie Rini Bruggeman (AV'56) en Robin Hofland (Dy namica). In de tweede ronde moest Ver- meule zijn medevluchters laten gaan. Toch waren Cappon en Beije nog niet erg zeker van hun zaak, ze keken regelmatig wat schichtig om waar Vermeulen bleef. „Dat vond ik het leukste van vandaag. Dat Cappon en Beije steeds een beetje angstig omkeken", vertelde Vermeule na afloop. „Maar voorlopig is het nog niet zo ver dat ik die mannen kan verslaan" Overigens heeft Vermeule, die ruim twintig jaar geleden deze wedstrijd al eens won door Piet Vonck te verslaan, het parkoers record van 46 minuten en 30 se conden al meer dan tien jaar in handen. Met nog drie kilometer te gaan was een simpele versnelling van Beije voldoende om Cappon te lossen. De Zeeuwse titel was voor Beije in een tijd van 51 mi nuten en 53 seconden. Cappon begint langzamerhand de Zoete melk van de atletiek te worden en pakte maar weer eens de tweede plaats. Vermeule finish te op de derde plaats overall, goed voor de titel bij de masters H40. De vrouwen streden om de Zeeuwse titel op de 10 kilo meter. Annet van der Linden (AV'56) liep lange tijd gelijk op met veterane Ellie Westerweele (Dynamca). Van der Linde was uiteindelijk de sterkste in 43 minuten en 37 seconden. Wester weele finishte op ruim een mi nuut en nam de masterstitel bij mee naar Vlissingen. Suzanne Geschiere (Dynamica) was goed voor het zilver en Huquette De- clerq pakte het brons. Veel lopers aan de start van het Zeeuws kampioenschap 15 kilometer. Arjan Beije haalde de titel naar zich toe. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Het regionaal kampioenschap bandstoten der de klasse is geëindigd in een overwinning voor The van Eyl uit Oosterhout. Hij verzamelde tien punten. Brian Orij van BV Delta uit Colijnsplaat werd tweede en Edward Janssen uit Vogelwaarde van De Kastanje derde. Koos Dorreman van DOS Nieuwerkerk moest genoegen nemen met een zevende plaats. Het laatste toernooi dat ooit werd gehouden in het Huis van Nassau in Zierikzee zal de ge- schiedenis ingaan als één van de spannendste en wispelturigste uit de historie. Vrijwel in elke ronde drukte zich wel een nieuw gezicht aan het venster, hoewel Edward Janssen de eer ste wedstrijddagen toch opval lend vaak in de voorste linie was te bekennen. Op de slotdag werd het hem ech ter net te veel. Tot en met de vijf de ronde vocht hij een vermetel duel uit met Brian Orij (die hij in de tweede ronde had versla gen) om de leidinggevende posi tie. Maar toen het erop aan kwam verspeelde hij eerst een punt tegen Maikel Zwakenberg en verloor daarna van de kam pioen. Orij leek op weg naar de titel na winst op Ben Stoopen uit Til- EL PASO - Atleet Daniel Ward heeft zaterdag bij zijn eer ste outdoorwedstrijd van het seizoen 20,95 gelopen op de 200 meter. Daarmee blijf hij slechts vijf honderdste boven zijn persoonlijk record. De 21-jarige Hulstenaar eindigde tijdens de Springtime Invitational, een wedstrijd van zijn eigen universiteit in El Paso, als tweede op de lange sprint. Alleen Tyree Gailes (20,74) was sneller. Op de 4x100 meter estafette werd Ward met zijn drie ploeggeno ten wel eerste. Plet viertal bereikte de finishlijn in 40,33. KRUININGEN - Silvana Bauer speelt komend seizoen geen competitie of open toernooien. De bijna negentienja rige tennisster uit Kruiningen heeft het daarvoor simpel weg te druk. „Ik geef tegenwoordig vijf dagen per week tennisles, daardoor komt er niet van zelf nog te tennis sen", zegt Bauer, die ook druk is met de voorbereiding van haar huwelijk in november van dit jaar. Silvana Bauer gold drie jaar geleden nog als grootste ta lent van Nederland bij de meisjes, maar stopte van de ene op de andere dag met het bedrijven van topsport omdat ze de daarbij behorende opofferingen beu was. De Krui- ningse deed vorig seizoen weer van zich spreken met ster ke optredens in de A-toernooien van Zevenbergen, Roosendaal en Vlissingen. Het toernooi op eigen Zeeuwse bodem won ze zelfs. WAALWIJK - Eerder won FM Sranang thuis met 5-3 van kampioenskandidaat FC Inter, maar in Waalwijk verlo ren de Goese futsallers kansloos: 7-2. De Brabanders maakten het verschil kort na rust. Toen liep de nummer twee van de hoofdklasse uit van 2-1 naar 6-1. In de eerste helft was Sranang 1-0 achter gekomen. Barry van der Hooft maakte de gelijkmaker, maar zag FC Inter snel weer op voorsprong komen. Gaffin de Meza was verant woordelijk voor de enige Goese treffer na rust. Door de ne derlaag is Sranang naar de achtste plaats op de ranglijst gezakt. Vandaag speelt de ploeg tegen BE'79, de nummer zeven. VLAARDINGEN - Tijdens de 25e editie van het interna tionale judotoernooi in Vlaardingen pakte Sam van 't Westende de titel bij de jongens tot 15 jaar. De Vlissin- ger, die uitkomt voor sportinstituut De Korte, won al zijn acht wedstrijden in de klasse tot 42 kilogram met over macht. Er waren 60 deelnemers. Het toernooi was een goe de gx'aadmeter voor het NK. In de finale trof Van 't West ende zijn clubgenoot Kay van Rijn. Met bekeken en tac tisch judo won Van 't Westende met een yuko. Ranishanht Jeyasingam uit Middelburg won goud bij de jongens tot 10 jaar. In de categorie tot 12 jaar behaalde Sjors Riddersma (Sportschool Geelhoed) zilver. In de fina le tot 60 kilogram verloor de Middelburger met een yuko van Jason Morgenstond. Shannon Wattel (tot 36 kilo gram) uit Vrouwenpolder behaalde brons voor Sport school Geelhoed. Boy de Punder (16) uitkomend voor Ju do Ryu van Schaik kwam gisteren tot een vijfde plaats in de klasse tot 60 kilogram. Hierdoor zijn de kansen voor de Vlissinger om deel te nemen aan de Europese kam pioenschappen tot 17 jaarverkeken. burg, maar verkwanselde zijn kansen door een nederlaag te gen Jan Jacobs uit Oud Gastel. Voor Koos Dorreman, die na de tweede speeldag nog derde stond, verliep de slotdag desas treus. Hij verloor twee keer, waardoor hij nog naar de zeven de plaats tuimelde. Orij kreeg nog de troostprijzen van de hoogste partij met 5.00 en een gedeelde hoogste serie van 19. Eindstand: 1. Theo van Eijl ODS 7-10, 2.30, 13; 2. Brian Orij BV Del ta 7-9, 3.13, 19 (hoogste serie), 5.00 (hoogste partij3. Edward Jans sen de Kastanje 7-9, 2.36, 14; 7. Koos Dorreman DOS 7-6, 2.14, 14. door Roeland van Vliet GELSENKIRCHEN - Dartster Karin Krappen is gisteren in Gelsenkirchen tweede gewor den tijdens het enkeltoernooi van de Spring Cup, een evene ment voor darters en dartsters van het Europese vasteland. De Vlissingse verloor in de finale van de Duitse Heike Ernst. Krappen was tevredener over haar wedstrijd in de halve fina les. Daarin versloeg ze Francis Hoenselaar, de beste dartster van Nederland. „Het werd 3-1. Het was mijn eerste overwin ning op haar sinds 2000", juich te Krappen. Uiteindelijk eindigden er drie Nederlandse dartsters bij de bes te vier. Roelie Bakker werd net als Francis Hoenselaar in de hal ve finale uitgeschakeld. Krap pen: „Maar vorig jaar deden we het nog beter. Toen kwamen de beste vier allemaal uit Ne derland. Ik won toen het toer nooi." Zaterdag was Krappen met het Nederlandse vrouwenteam ook al als tweede geëindigd bij de landenteams, net als de man nen. Beide viertallen moesten een Duitse formatie voor laten gaan. „We hebben het toernooi op één puntje verloren. We speel den allemaal ondermaats. Ik heb twee partijen verloren, al leen Roelie Bakker bleef ongesla gen." door René Banierink OLDENZAAL - De verhoudin gen tussen Arke/Pollux en Lon ga'59 lijken zich genormaliseerd te hebben. Longa won gisteren voor de tweede achtereenvolgen de keer in de halve finale van de play-offs, staat nu met 2-1 voor en kan vandaag de finale veilig stellen. Bij Pollux hadden ze uitgekeken naar de wedstrijd van gister avond. Na de twee uitwedstrij den tegen het favoriete Longa stond de stand immers 1-1 en had Pollux met twee thuiswed strijden voor de boeg opeens het thuisvoordeel. „We hadden echt zoiets, laat ze maar komen", zei Pollux-aan- voerder Maaike Jansink. „In ei gen hal, voor eigen publiek zag ik het wel zitten." Dat bleek in de eerste set, al liet Longa gelijk merken niet mee te willen wer ken aan een feestje voor de thuis ploeg door een 7-2-voorsprong te nemen. Maar Pollux knokte zich terug in de set en vanaf 9-9 ontspon zich een enerverend duel waarin beide teams elkaar weinig wens ten toe te geven. En voor de in derdaad volle en enthousiaste tribunes won Pollux de set door een paar goede blokacties op het eind met 25-22. Het publiek ging er eens goed voor zitten, maar Elles Leferink onderkende namens Longa het gevaar. Met een vernietigende service sloeg ze in de tweede set via on der meer drie aces een bres van 3-2 naar 9-2. Die klap kwam Pollux in die set en eigenlijk in de hele wedstrijd niet meer te boven. Longa was de bovenlig gende partij, hield Pollux in de houdgreep. GPD UTRECHT - Zwemster Selena van Hoek van De Stormvogel uit Vlissingen is op de nationale studentenkampioenschappen in Utrecht twee maal in de prijzen gevallen. Van Hoek, uitkomend voor stu dentenzwemvereniging Spons uit Amsterdam, was op de 100 meter schoolslag met 1.21,78 snel genoeg voor de bronzen me daille. Ook op de halve afstand was er brons, dit maal in de tijd van 37,68. Met, de estafettes kwam ze even eens tot podiumplaatsen. Op de 4x 50 meter wisselslagestafette werd het brons, op de 4x 100 me ter vrije slag een zilveren plak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31