RCS moet nog even wachten Bowlingtoernooi blijft in trek Hansweertse Boys naar vierde klasse PZC 29 Kampioenschap nog niet binnen door winst van concurrent Goes Vijfde plaats 1 Stefan Hage Dure nederlaag voor Korenbeurs De Stene Brug veilig na gelijkspel Hoondert/De Waard kan uithollen Maas sterk in Sint Gilles-Waas Waterpoloërs De Stormvogel laten laatste kans liggen Schaakbond heeft weer een bestuur Bowlers Sluis blijven De Zwijgers met tien pionnetjes voor Brons judoka's maandag 4 april 2005 wb tf Hoor Bas Abresch OOST-SOUBURG - De ingre diënten voor een mooi kam- s pioenschapfeestje waren aanwe- ii'! zig: lekker weer, redelijk veel toeschouwers en, niet onbelang- 4' rijk, de 5-2-overwinning op k MOC'17. Alleen wilde concur- t rent Goes niet meewerken. Die i ploeg won namelijk met 1-2 bij i Breskens, waardoor het feest 1 van RCS nog even werd uitge- if. steld. e Want dat de ploeg uit Oost-Sou- burg kampioen wordt, daar is bijna iedereen van de club zeker van. Met nog twee wedstrijden Qi te gaan, bedraagt de voorsprong op Goes zeven punten. Goes moet nog wel de wedstrijd tegen Vlissingen inhalen. Daarom zou het zomaar kunnen dat RCS kampioen wordt zonder te spe len. „Dat is natuurlijk minder leuk, I maar kampioen is kampioen. Dus daar moet je dan niet over zeuren", zei aanvoerder John Bentschap-Knook na de wed- it! strijd. Mocht Goes in het inhaal- 12 duel geen punten laten liggen, dan kan RCS op 24 april in de if uitwedstrijd tegen HW '24 de ti nt tel pakken. Mocht dat misgaan, dan wordt op de laatste speel- dag in een onderlinge strijd be- slist wie er rechtstreeks promo- veert naar de tweede klasse. Op 1 mei is het namelijk RCS-Goes. Trainer Alexander van Keulen moet er niet aan denken dat het zover komt. „Het is natuurlijk wel een prachtig affiche, maar ik ben liever wat eerder zeker van die titel. In zo'n laatste wed strijd spelen dan zoveel meer factoren een rol. Een daarvan is spanning, en je zag vandaag al dat we daar moeite mee heb ben." Dat was een juiste constatering van Van Keulen. RCS speelde, op het eerste kwartier na, niet op het niveau van een kam pioenskandidaat. De ploeg was slordig in de passing, spelers lie pen te vaak met de bal en er kwamen weinig vlotte combina ties tot stand. Gespannen Ook spits Martin Janse vond dat zijn ploeg te gespannen speelde. „Je hebt natuurlijk toch in je achterhoofd dat je eventueel kampioen kan worden en móét ml GOES - Stefan Hage is in de der ft de voorwedstrijd van het NK je 65cc motorcross in Gemert op ft de vijfde plaats geëindigd. i e! De Goesenaar blesseerde zich et donderdag tijdens een training k in België, maar stapte met een e. gekneusde arm toch op de mo- i! tor. In de eerste manche eindig- de Hage als vijfde en werd in de a tweede manche vierde. Het le- verde hem een vijfde plaats in het dagklassement op. Hij blijft in de topvijf van het totaalklas- sement. winnen. Een aantal spelers was gewoon zenuwachtig, en dat merk je aan het spel." Het eerste kwartier vormde zo als vermeld de uitzondering op de rest van de wedstrijd. Het doel van Peter Glerum werd veelvuldig via de zijkanten be stookt. Dit resulteerde al in de elfde minuut in de 1-0. Een voor zet van Sander Schotte werd bij de eerste paal binnengetikt dooi de talentvolle achttienjarige Raymond Wolff. RCS behield de controle over de wedstrijd en verdubbelde na een half uur de voorsprong. Uit een corner bracht Alwin van Ham de bal te- ,rug in de zestien en met een ma gistraal hakje achter het stand been langs, verraste Martin Jan- se de keeper van de gasten: 2-0. Na deze comfortabele voor sprong zakte de thuisploeg ver weg. De manschappen van Van Keulen hielden het tempo te laag en liepen te veel achteruit. Hierdoor kwam nummer elf MOC'17 vijf minuten later al te rug tot 2-1. De verdediging van RCS greep niet in en keek toe hoe Esmir Kustura de aanslu- tingstreffer maakte. Vrijwel het zelfde tafereel speelde zich af bij de gelijkmaker. Keeper Ar- vid Pieterse zat mis bij een cor ner en bij de tweede paal stond wederom Kustura helemaal vrij om binnen te tikken. Doodsteek RCS leek van slag, maar uit het niets stonden de Souburgers drie minuten later alweer op voorsprong. In de kluts schoot Martin Janse zijn ploeg op een nieuwe voorsprong. „Een ty pisch Martin Janse-doelpunt", lachte Bentschap-Knook na af loop. „Uit het niets schieten en dan scoren. Je ziet hem een hele tijd niet, maar dan is-ie ineens toch weer van grote waarde voor de ploeg." Na dat doelpunt was MOC niet meer in staat gevaarlijk te wor den. Toch was RCS pas kort voor het einde echt zeker van de winst. Na een mooie slalom van Wolff was het voor Besar Xhox- haj niet moeilijk meer om de doodsteek uit te delen. De ontla ding bij de thuisploeg was groot na deze goal. In de slotfase deed A-junior Morad Bobouh nog een schepje bovenop de vreugde door na een steekpass van Janse de 5-2 te scoren. Opluchting overheerste bij coach Van Keulen. „We speel den niet goed, maar gelukkig waren onze aanvallers scherp. We mogen het kampioenschap nu niet meer weggeven." Dat was ook de mening van Jan se. De routinier speelt al z'n he le leven bij RCS, maar speelde nog nooit in de tweede klasse. „We hebben een goeie mix van ervaring en jeugd. Dat is ook on ze kracht, dat we veel jonge jon gens hebben die zich moeiteloos aanpassen. De breedte van de se lectie is zeker een belangrijke factor in ons succes. Met nog een paar routiniers erbij moeten we het dan wel kunnen redden in de tweede klasse." RCS - MOC '17 5-2 (2-1). 11. Raymond Wolff 1-0, 30. Martin Janse 2-0, 34. Esmir Kustura 2-1, 58. Esmir Kustura 2-2, 61. Martin Janse 3-2, 83. Besar Xhoxhaj 4-2, 90. Morad Bobouh 5-2. Scheidsrechter: P. van Nu- nen (Middelburg). Gele kaarten: Youssef Afkir, Joey van der Zweep, Besar Xhoxhaj, Alwin van Ham (RCS), Dennis van Ra vels (MOC'17). Aantal toeschou- ivers: 275. RCS: Arvid Pieterse; Youssef Af kir (89. Dico Hovannec), John Bentschap-Knook, Sander Schutte, Niels Tournoy; Aschraf Elhrouz, Alwin van Ham, Ray mond Wolff (87. Timme Kwast); Joey van der Zweep (72. Bo bouh), Besar Xhoxhaj, Martin Janse SPRUNDEL - Het driebandenteam van Korenbeurs/'t Kaaitje heeft verzuimd het gaatje met koploper BH Keu kens teniet te doen. Na het gelijkspel van de concurrent werd met liefst 8-0 verloren bij Aartsbouw 4 in Sprundel. De titel is nog niet geheel uit het gezichtsveld verdwenen, maar dan moet vanavond in de onderlinge confrontatie met de koplopers worden toegeslagen. Tegen Aartsbouw kwamen Piet Schrier, Jean Louis Smul- der, André Karelse en Kimmo Pankow onvoldoende uit de verf. Aartsbouw 4 - Korenbeurs/'t Kaaitje 8-0: Piet Verpalen - Kimmo Pankow 30-27, 54; Jan van Vlimmeren - Piet Schrier 25-17, 59; Frans Mensen - André Karelse 25-24, 83; Toon Boeren - Jean Louis Smulder 20-14, 44. GOES - De driebanders van De Stene Brug hoeven zich geen zorgen meer te maken over een degradatieplaats. Het zwaarbevochten gelijkspel tegen het eveneens nog be dreigde Eekhoorn 2 bracht de Goese ploeg in veilige ha ven. Ad Menheere vocht tegen de bierkaai in zijn partij te gen Eric van Woerkom. Telkens als hij een achterstand bijna had goedgemaakt, liep zijn tegenstander weer bij hem weg. Arjo Hollestelle versloeg vlotjes Jan van Til burg. Daardoor was met de pauze het evenwicht al aanwe zig. Na de thee kwam Piet Koek in een fraaie en spannen de partij tegen Rini Boeren twee punten tekort. Wim de Kok versloeg in eveneens een prima partij Max Koesen: 4-4. De Stene Brug - De Eekhoorn 2 4-4: Piet Koek - Rini Boeren 33-35, 47; Wim de Kok - Max Koesen 35-29, 54; Arjo Hollestelle - Jan van Tilburg 30-15, 50; Ad Menheere - Eric van Woerkom 24-30, 64. RILLAND - Hoondert/De Waard kan freeweehlend naar het competitie-einde. Kans op de biljarttitel is er niet meer en de gradatiegevaar evenmin. Bij Gommers werd gelijkgespeeld. Eddy der Weduwe speelde niet slecht maar kwam net tekort. Johan Visser versloeg in een prima partij (0.681) Mark Haver- mans. Frans de Koek was dit keer niet in goeden doen en ver loor kansloos van Ed de Hoon. Vic Herreweghe daarentegen had het weer eens op zijn heupen en dolde wat met Henk Ha- vermans. Met 1.129 bond hij de thuisspeler aan de zegekar en pakte hij zijn zoveelste partij boven 1.00 moyenne. Gommers Grondwerken - Hoondert/de Waard 4-4: Henk Haver- mans - Vic Herreweghe 25-35, 31; Ed de Hoon - Frans de Koek 35-25, 53; Mark Havermans - Johan Visser 23-30, 44; Leo Schrau- wen - Eddy der Weduwe 30-16, 32. SINT GILLES-WAAS - Bart Maas uit Hansweert heeft bij een mountainbikewedstrijd voor nieuwelingen, junioren en masters in het Belgische Sint Gilles-Waas knap gepresteerd. De nieuweling van het Beebikes-team versloeg tot twee keer toe Geoffrey Maes de wereldkampioen in de masters-klasse. Het betekende vanzelfsprekend dat Maas beslag legde op de eindzege. Maurice van de Berge uit Goes, die ook uitkwam bij de nieu welingen, eindigde na twee manches op de zevende plaats. In de wedstrijd voor elite en beloften waarin beide Zeeuwen mochten starten, werd Bart Maas vierde. door Ko Mechielsen GOES - De waterpoloërs van De Stormvogel degraderen. Het pleit werd beslecht door de 5-3-nederlaag tegen Zeehond, De reserves van De Stormvogel wonnen wel, met 9-8 van DIO. De Schelde liep zaterdag een ze- perd op. Dordrecht was met J 13-2 te sterk. De mannen van te' De Ganze speelden met 8-8 ge- |'j lijk bij ZVDO, terwijl de vrou- J wen van die club met 6-2 verlo ren van Arethusa. j Zeehond-De Stormvogel 5-3: ei* De Stormvogel heeft de laatste fit kans om degradatie te ontlopen p) niet gegrepen. Het werd een on- ns gelukkige wedstrijd, die wel tal spannend was en lang gelijkop ging. De Vlissingers hadden ech- m ter te veel kansen nodig om te in> scoren, Zeehond had mede daar- om aan het einde van de tweede periode een 3-2-voorsprong op- n>: gebouwd. Het slot na een doel puntloze derde periode was zin- derend en emotioneel. De Storm- j vogel kwam echter nipt tekort, u* ®cores De Stormvogel: Boy Dirk- sen, Dennis van de Ketterij en Chris van der Draai 1 DlO-De Stormvogel 2 8-9: Ook de wedstrijd van de Vlissingse '«reserves was spannend. De ploeg kwam steeds op voor sprong. Via 1-3 was het 2-4 eind tweede periode, waarna DIO in de derde periode nog terug- kvvam tot 5-6. In de laatste pe da riode was Stormvogel de slimste ploeg en won verdiend. d6 Scores De Stormvogel 2: Henk Rie- mens 3, Pim Bekkers en Gep Na- Ivest 2, Marlijn Mechielsen en Ceel j Navestl. ZVDO-De Ganze 8-8: Het werd een spannende pot polo, waarin at De Ganze na 3-3 in cle eerste pe- 1kriode op een 5-4-voorsprong ;a»:kwam in de tweede periode. In 4 de derde periode was het ZVDO •o' dat het beste van het spel had I en op 7-6 kwam. In de laatste pe- piriode kwam De Ganze op 8-8. -Scores De Ganze: Niel Rak 3, Andre van Zijp 2, Guido Vermeu len, Maarten Buijs en Cheuenne van Berkel 1. Arethusa 2-De Ganze 6-2: Weer geen winst voor De Ganze-vrou- Ifjwen, die al na twee periodes op êen beslissende 4-1-achterstand jstonden. Daarna was het ge- daan met De Ganze. ®cores De Ganze: Tamara Flore en Astnd Assink 1. Liefst 64 dubbels strijden in Middelburgse Kruitmolen door Ron de Waal MIDDELBURG - Waar de ho ger gekwalificeerde bowlingtoer- nooien in Nederland steeds meer moeite hebben het: hoofd UTRECHT - De Koninklijke Ne derlandse Schaakbond heeft sinds zaterdag weer een be stuur. De KNSB was stuurloos sinds november. Destijds stapte het bestuur op omdat de leden ontevreden waren over het fi nanciële beleid. Een commissie wijze mannen heeft eergisteren tijdens een bij zondere bondsraad vijf nieuwe bestuursleden gepresenteerd. Naast vice-voorzitter Sytze Fa- ber zijn tevens penningmeester Erik Both, Wim Ams (secreta ris), Willem Bor (breedtesport en competitie) en Harrie Mu- hren (jeugdzaken) beëdigd. De commissie onder leiding van voormalig schaakbondvoorzit ter Hamers zoekt nog naar een geschikte voorzitter. Sytze Faber neemt voorlopig de rol van preses waar. Vooral het orde op zaken stellen rond de fi nanciën (de schaakbond ver wacht een tekort van 117.000 eu ro over het jaar 2004) heeft prio riteit. GPD boven water te houden, was er de afgelopen week in Middel burg aan belangstelling geen ge brek. Ook bij de 21e editie van het Kruitmolen-dubbeltoernooi was de opkomst goed te noe men. Liefst 64 dubbels streden om de hoogste eer. Uit alle hoeken van het land wa ren er bowlingduo's naar Mid delburg afgereisd om vanaf dins dag deel te nemen aan het als C-toernooi gekwalificeerde eve nement. Daarnaast werden er zelfs een Amerikaan en bowlers uit Duits land en België begroet. Zes wedstrijddagen, waarop in totaal tien series werden afge werkt, waren nodig om tot de uiteindelijke acht finalisten te komen. „De deelnemers spelen op basis van hun pasgemiddelde met een handicap. Aan de hand daarvan wordt een bonus ver diend", legde organisator Dini Bustraan uit. „Het meest ideale duo is dan ook iemand met een hoog pasgemiddelde die gekop peld is aan een bowler met een maximale bonus." Top Bowlers met een pasgemiddelde van boven de tweehonderd wa ren er, op een enkeling na, in De Kruitmolen echter niet te be wonderen. „De echte Nederland se top, en spelers zoals de Zeeuwse topper Erwin Groen, zullen waarschijnlijk pas in ok tober in het Open Middelburgse spelen. Dat is een toernooi waar bij zonder handicap wordt ge speeld", verklaarde Bustraan. De wedstrijdsecretaresse van de Bowling Vereniging Middelburg was echter in haar nopjes met de forse groei die haar vereni ging de laatste jaren heeft door gemaakt. Sinds de uitbreiding van de ca paciteit van De Kruitmolen van vier naar twaalf banen, een klei ne vijf jaar geleden, zag de Mid delburgse vereniging haar leden tal groeien tot boven de driehon derd. „Nooit verwacht dat het zo'n vlucht zou nemen", reageerde Bustraan. „Het zit nog steeds be hoorlijk in de lift, ook al omdat het individuele aspect van deze sport tegenwoordig een hot item is. Ook het feit dat het een bin nensport betreft, speelt nadruk kelijk mee. Maar wat nog het meeste opvalt, is dat mensen die eenmaal met het bowlingvirus besmet zijn geraakt, er niet meer vanaf komen." Verbouwing Uitbater Rens Vader, zelf ook deelnemer aan het toernooi, spon garen bij de'positieve ont wikkeling in het Middelburgse. „Natuurlijk, omdat het hele cen trum een geheel andere uitstra ling heeft sinds de verbouwing", vertelde de veertigjarige Vader. „Jong en oud komen hier bin nen, grotendeels ook voor de ont spanning", vulde Vader aan, die echter wel met lede ogen moet toezien dat het bowlen op topni veau in Nederland in een neer waartse spiraal is beland. „Veel toernooien hebben moeite om het financieële plaatje rond te krijgen. Grote geldprijzen had den tot gevolg dat de inschrijf gelden ook omhoog gingen. Om dat sponsoren tegenwoordig niet meer staan te trappelen, en een bowler nu eenmaal met een beperkt budget te maken heeft, hebben veel toernooien moeite het deelnemersveld rond te krij gen", aldus de organisator van het Open Middelburgse, die vo rig jaar met dezelfde problemen kampte. „Omdat het toen de vijf tiende uitgave was, hebben we het toch doorgang laten vinden. Of we in oktober opnieuw dit toernooi kunnen organiseren, is even afwachten. Maar ik heb goede hoop." van onze sportredactie MIDDELBURG - Het bowling team Sluis, bestaande uit Yvonne en John van Schaik, heeft het dubbeltoernooi in de Kruitmolen gewonnen. In de Middelburgse speelzaal bleef dat team De Zwijgers (Danny van Tuyl en Richard Heyns) net voor. Sluis had in 24 games een pin fall van 4921. Dat is een gemid delde van 205 per game. Daar mee bleven ze de nummer twee van het toernooi maar tien pionnetjes voor. Danny van Tuyl en Richard Heyns, af komstig uit Noordwijkerhout, eindigden met een totaal van 4911. Vivianne Verkannen en Philippe van Menen, spelend onder de naam De Spooky's, eindigden als derde met een pinfall van 4852. Eén van de teams van de Kruit molen eindigde net naast het podium, als vierde. Rens Vader en Arie van Duin kwamen uit op een totaal van 4851. Vader liep daarmee titel- prolongatie mis. Het andere team van de Kruitmolen dat de finale haalde, werd zesde. In dit team speelden Tino van Leeuwen en Riny Hendrikse. Zij hadden een pinfall van 4794. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Via een 2-1-ze- ge op de enige overgebleven con current Dreischor heeft Hans weertse Boys het kampioen schap in de vijfde klasse B bin nengehaald. Hierdoor keert de ploeg van trainer Adil Fertoute na één seizoen terug naar de vierde klasse. Lepelstraatse Boys-Volharding 1-1: De eerste helft leverde een licht overwicht op voor de thuis ploeg, die via Niels Mertens een 1-0-voorsprong nam. Na rust was het spelbeeld hetzelfde, maar in de 53e minuut bracht Dennis Sommeijer met een af standsschot de gelijkmaker op het bord: 1-1. Robur-Kwadendamme 3-0: Voor rust was er sprake van veel balverlies bij de thuisploeg, waardoor Kwadendamme enke le malen gevaarlijk kon worden. Toch stond het halverwege 1-0 via een treffer van Dennis We- ijers. In de tweede helft had Ro- bur meer controle over het duel, maar toch duurde het tot de 83e minuut voordat Daniël Schijf de 2-0 aantekende. Ricardo Sukraj bepaalde de eindstand op 3-0. NVS-Lewedorpse Boys 0-0: An ders dan de uitslag doet vermoe den was er geen sprake van een bloedeloze wedstrijd. Voor rust was NVS wat dreigender, ter wijl in de tweede helft en dan met name in het laatste kwar tier de beste kansen voor de be zoekers waren. Beide ploegen toonden zich echter niet echt scherp in de afwerking. Vosmeer-Ouwerkerk 2-1: In een van Vosmeer-zij de matige eer ste helft opende Stefan van der Maas kort voor rust uit een straf schop de score: 0-1. Na rust tap te de thuisploeg, onder meer door invaller Theo van Eekelen die vuur in het spel bracht, uit een ander vaatje. In de 60e mi nuut leidde dit tot de 1-1 van John Vroegop, waarna deze spe ler tien minuten voor tijd de voorzet gaf waaruit Jacco Va ders de 2-1 kon binnenwerken. Hansweertse Boys-Dreischor 2-1: Gedwongen door blessures speelde de thuisploeg weer met de nodige invallers. Na zeven mi nuten kwam er nog één hierbij, toen bleek dat Renze Devogel toch niet fit genoeg was en nood gedwongen moest worden ver vangen. Toch namen de Boys in de 20e minuut de leiding door dat Dj awed Azami raakschoot vanuit een scrimmage: 1-0. De bezoekers namen hierna het ini tiatief in handen en zetten de thuisploeg vast op eigen helft. Er ontstonden de nodige kan sen, waarvan alleen Matthijs Heerens er kort voor rust slechts één wist te benutten: 1-1. Ook in de tweede helft leek het belang van deze wedstrijd verlammend op een aantal spe lers te werken. Het gevolg was een rommelig duel met een aan tal gevaarlijke situaties voor het doel van Stefan Ridderhof, die duidelijk ook zijn normale ni veau niet haalde, maar wel ver dere tegentreffers voorkwam. In de 78e minuut sloeg Stefan Scholten aan de andere kant wel toe: 2-1, een stand die wat rust bij de spelers van Hans weertse Boys bracht. Dreischor, dat alleen gebaat was bij een overwinning, leek langzaam de moed op te geven waardoor de ze stand tot, het einde toe op het bord bleef. Voor Hansweertse Boys betekent het dat de ploeg het na één jaar in de vijfde klas se, volgend seizoen weer in de vierde klasse zal uitkomen. Het seizoen 2003-2004 kwamen de Zuid-Bevelanders als enige Zeeuwse deelnemer uit in de Brabantse vierde klasse B. SINT MICHIELSGESTEL - Zeeuwse judoka's namen giste ren in het nationaal jeugdtoer- nooi in Sint Michielsgestel drie bronzen medailles mee naar huis. Ramon van de Grift won in de categorie tot twintig jaar brons voor Judo Ryu van Schaik. In de categorie tot vijftien jaar behaalde Jimmy Baumann uit Heinkenszand brons. De elfjari ge judoka uitkomend voor Capi tal Sports won de kleine finale in de klasse tot 38 kilogram. Robbin van de Bor uit Middel burg trof in de kleine finale zijn rivaal Ruud van Lent. In de ge- lijkopgaande partij wist Van de Bor uiteindelijk door middel van een tilworp ippon te scoren om zo het brons in de wacht te slepen voor Sportschool Geel hoed,. De spelers van RCS hebben een vriendelijk onderonsje na een van de vijf Souburgse doelpunten. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29