pzc Arnemuiden viert twee keer feest Hoek mist rijpheid van kampioen Tumultueuze winst ZSC'62 bij MZVC De Meeuwen heeft lot in eigen handen na zege op Noad'67 Eindelijk winst Oostkapelle SSV'65 doet goede zaken Terneuzen zwijnt in Best Vissersploeg na vijf jaar afwezigheid terug in de eerste klasse Onno Doeland buitenspel door knieblessure Smerdiek blijft op titelkoers maandag 4 april 2005 swb OOSTKAPELLE - Oostkapelle boekte zaterdag de eerste competitiezege sinds 27 november van het vorige jaar. Toen werd Nieuw-Lekkerland door een late goal van Mi- cha Lekawael verslagen, zaterdag waren de late goals van Harold Vermeulen en Arjen Pattenier tegenstander Schel- luinen te machtig: 3-1. Behalve over de drie punten was trainer Karl Vergouwen tevreden over het debuut van A-junior Stefan Coppoolse (zoon van Oostkapelles oud-doelman Ad Coppoolse) en over de invalbeurt van de aanvankelijk gepasseerde Remon van Geersdaele. Onder, diens impulsen werd het 1-1-gelijkspel in de slotfase om gebogen tot een 3-1-zege. Hij gaf de assist voor de 2-1 van Vermeulen, waarna een andere invaller Arjen Pattenier het karwei afmaakte. Oostkapelle was na ruim een kwar tier op voorsprong gekomen, toen Ruben Coppoolse een te- ruggekopte bal van Roel Latuheru binnenschoot. In de 78e minuut kwam hekkensluiter Schelluinen op gelijke hoogte, toen Jacco Nelen de bal volgens de scheidsrechter te lang in zijn bezit hield, en Bas van Tilburgh de 1-1 bin nenschoot uit de daaruitvolgende indirecte vrije trap. Oostkapelle - Schelluinen 3-1 (1-0). 18. Ruben Coppoolse 1-0, 78. Bas van Tilburgh 1-1, 85. Harold Vermeulen 2-1, 90. Arjen Patten ier 3-1. Scheidsrechter: A.M.M. Klerks (Waalwijk). Gele kaart: Maarten van Maldegem (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 110. ZWIJNDRECHT - Door een verdiende 3-1-overwinning op Groote Lindt en het verlies van concurrent GJS is de derde plek, goed voor de nacompetitie, voor SSV'65 bin nen handbereik. GJS staat weliswaar nog drie punten voor, maar heeft één duel meer gespeeld. In Zwijndrecht speelde de Goese eersteklasser geen hoogstaande wed strijd. Daan Buyink zette de thuisploeg in de 20e minuut op voorsprong. SSV hervond zich pas na rust. Met inval lers Pim Bruins (voor Dennis van der Welle) en Elco de Schipper (voor Michel de Groote) kwam er meer balans in het elftal. Christiaan Boon maakte in de 49e minuut de ge lijkmaker (voorzet van Bruins). Nog geen tien minuten la ter werd diezelfde Boon neergehaald in het strafschopge bied. Paul Bom benutte de toegekende penalty. In de 80e minuut besliste invaller Stefan Paardekooper het duel. De aanvaller stond amper één minuut op het veld toen hij de 3-1 binnenkopte. Groote Lindt - SSV'65 1-3 (1-0). 20. Daan Buyink 1-0, 49. Christi aan Boon 1-1, 55. Paul Bom 1-2 (strafschop), 80. Stefan Paardekoo per 1-3. Scheidsrechter: R.C.P. van der Werff (Drunen). Gele kaart: Björn Langeveld (SSV'65). BEST - De situatie voor Terneuzen is nog altijd penibel in de eerste ldasse C. Gisteren zwijnde de ploeg bij hekken sluiter Best Vooruit. Pas in de tweede minuut van de bles suretijd kwamen de Zeeuws-Vlamingen op gelijke hoogte via invaller Jorden Takiddine. Terneuzen bleek gistermid dag niet veel beter dan de nummer laatst uit Best. Een aantal spelers was nog niet doordrongen van het feit dat de situatie voor Terneuzen met de week gevaarlijker wordt. Ardian Lekaj deed na afloop van het barslechte duel de deur van het kleedlokaal achter zich dicht en maakte in woord en gebaar aan zijn spelers duidelijk dat degradatievoetbal een andere instelling vereist. Best Vooruit-Terneuzen 1-1 (0-0). 71. Thomas Peulings 1-0, 90+2. Jorden Takiddine 1-1. Scheidsrechter: J.J.P. de Kroon (Eindho ven). Aantal toeschouwers: 200. Hoor Rudy Booqert DINTELOORD - Drie supporters van Arnemuiden zaten bovenop de meters hoge ballenvanger met brandende fak kels. Op het veld wasemde een ondring- bare rode wolk, veroorzaakt door tien tallen rookbussen. In die dichte mist vierden spelers, leiding en aanhang de titel na de 2-1-zege bij Dinteloord. Het grappige was, dat Arnemuiden nog he lemaal geen kampioen was. Arnemuiden was zaterdag afhankelijk van het resultaat van concurrent De Zwerver tegen AZW. Dat duel was een halfuur later begonnen. Toen Arnemui den zijn 2-1-zege in de knip had, stond De Zwerver met 0-2 achter. „We dach ten dat er nog een minuut of tien te spe len was", zei topschutter Bart van Ste- veninek na afloop. „Die achterstand zouden ze clan nooit meer goedmaken." Maar er bleek nog bijna een halfuur op de klok te staan! Na het eerste kampioensfeestje wacht te heel Arnemuiden daarom op het veld geduldig op het laatste fluitsignaal bij De Zwerver. 'Het werd 1-2 met nog twintig minuten te spelen; 2-2 met tien minuten te gaan. En toen was het klaar. De fakkels werden weer aange stoken, de knuffels nog 's dunnetjes overgedaan, spelers gingen op de schou ders en de polonaise werd ingezet. Het tweede kampioensfeestje kon beginnen en dat zou ietsje langer duren dan het ■eerste. Ook Bart van Steveninck ging op de schouders. De spits, die in zijn debuut jaar bij Arnemuiden al de hoofdper soon in een lokaal liedje is geworden („Zeg ken jij de mosselman..."), promo veerde voor de tweede keer in zijn le ven naar de eerste Masse. In 1996 deed hij dat met Yerseke door zelf in blessu retijd van het laatste duel de 4-3 te ma ken; negen jaar later gaf hij de assist voor de eerste goal (van Jacky de Smit) en maakte hij zelf de beslissende twee- Arnemuiden is kampioen geworden bij Dinteloord. Spelers feliciteren elkaar en worden gefeliciteerd. Van links naar rechts: Bart van Steveninck, Marvin Meerman, Arjen Reynoudt, Walter Crucq en Corné van Belzen. foto Peter Roek Nicaragua Eindelijk is Arnemuiden terug op het niveau waarop de club bijna de helft van zijn zestigjarig bestaan acteerde. De afgelopen vijf jaar hikte de club al tegen promotie aan, maar allevijf keren ging het in de nacompetitie mis. Nu ging Arnemuiden zonder omwegen naar het eindstation. Gelukkig voor Bart van Steveninck, want de aanvals leider (28 goals in 20 duels) zou de na competitie volledig gemist hebben, om dat hij in die periode bij zijn vriendin in Nicaragua zou zitten. Trainer Wim Davidse noemde de titel - zijn eerste - ëen jongensdroom die uit kwam. „Toen ik in 1996 trainer werd, heb ik gezegd dat ik ooit Arnemuiden nog 's wilde trainen. Dat is gelukt en als ik dan ook nog met een titel af scheid mag nemen, dan is dat een droom." Davidse keert volgend seizoen terug naar De Meeuwen. Zijn opvolger is Ad Roovers, die zaterdag met zijn huidige club AZW zijn eerste daad voor Arne muiden verrichtte door het 2-2-gelijk- spel bij De Zwerver. Davidse - nuchter als altijd - bagatelli seerde zijn eigen inbreng in het kam pioenschap. Hij roemde met name de spelers, de staf en het bestuur, die de voorwaarden voor de titel hebben ge schapen. „Een trainer heeft maar zeer gering invloed. Op dit niveau maxi maal vijf procent. Voor een goede trai ner plus vijf, voor een slechte trainer min vijf. Ik zit er tussenin. De spelers moeten het allemaal doen; een trainer moet alleen een prestatiesfeer creëren en een collectief smeden." Davidse zoekt zijn procenten winst in de amateurpsychologie. „Er moeten in dit team van nature meer leiders op staan. Spelers moeten niet te afhanke lijk van een trainer worden. Ik heb wat kunstjes om dat te bereiken. Conflicten uitlokken op de training bijvoorbeeld. Tijdens een wedstrijdbespreMng heb ik een keer iets prikkelends geciteerd uit een clubblad van de tegenstander, maar dat had ik gewoon verzonnen." De kunstjes brachten Arnemuiden te rug in de eerste klasse, waaruit het in 2000 degradeerde. Behalve de positieve voetbalinstelling - met de succesvolle pijlers werklust, techniek en aanvallen - neemt de club een supportersschare mee waaraan de huidige eersteklassers een puntje kunnen zuigen. Daarmee is de club een regelrechte aanwinst voor het Zeeuwse topvoetbal. Dinteloord-Arnemuiden 1-2 (0-1). 8. Jac ky de Smit 0-1, 71. Arjan de Pagter 1-1, 72. Bart van Steveninck 1-2. Scheidsrech ter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Corjan Marijs (Arnemuiden). Aantal toeschou wers: 400. Arnemuiden: Roy den Dunnen; Walter Crucq, Jos Poortvliet, Raymond de Nooijer, Corjan Marijs; Ai jen Kals (83. Ma- rinus Baas), Leon van Belzen, Marvin Meerman, Corné van Belzen; Bart van Ste veninck, Jacky de Smit (76. Arjen Reyn oudt). 'V ,v yv\\ J V yf, 5 V A-:, .A;:he 'i -v., foto Peter Nicolai Hoek-doelman Filip van der Vloet en Thijs Binnerts treuren over de nederlaag tegen ASWH. door Wim Broekhoven GOES - De Meeuwen is hard op weg lijfsbehoud te bewerkstelli gen in de tweede klasse E. Direc te degradatie is na de 4-1-zege op Noad'67 al uitgesloten, van de tiende plaats (nacompetitie) heeft de Zoutelandse club nu vier punten afstanden genomen. In het laatste competitieduel wacht het mogelijk cruciale duel met de huidige nummer tien: Nieuwdorp. CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Onno Doeland krijgt volgende week duidelijkheid over een blessure die hij enkele weken ge leden tijdens een training heeft opgelopen. De uit Oost-Souburg afkomstige spits van zater dag-hoofdklasser Capelle heeft de kruisband van zijn linker knie ingescheurd en moet nu af wachten of hij al dan niet onder het mes moet. „Ik heb een mri-scan laten ma ken en daarop was duidelijk te zien dat mijn kruisband is inge scheurd", vertelt Doeland. „Het gaat nu al een stuk beter en ik kan al een beetje lopen en fiet sen. „Volgende week moet ik terug naar dokter Heijboer in Rotter dam en dan gaat hij kijken of er speling op die knie zit. Dan wordt ook duidelijk of ik geope reerd moet worden." De aanvaller van de titelkandi daat in de hoofdMasse B heeft dit seizoen zeven doelpunten achter zijn naam staan, maar had liever wat meer gespeeld. „Ik heb geloof ik tot aan die blessure maar zeven wedstrij den gespeeld", zegt Doeland. „Maar dat is een beetje het ver haal van mijn voetbalcarrière. Sinds ik bij Hoek heb gespeeld, ben ik vaker invaller dan basis speler. Toch denk ik wel dat ik hier blijf, want ik heb het goed naar m'n zin bij Capelle. En ik hoop dat ik niet geopereerd hoef te worden. Misschien kan ik dan nog net een wedstrijdje mee doen." De Zwerver-AZW 2-2: De met veel meer inzet spelende bezoe kers namen door doelpunten van Veli Eryürük in de 11e en de 34e minuut een verdiende 2-0-voorsprong. In de tweede helft was de thuisclub beter bij de les. Hugo Pennings tekende twintig minuten voor tijd voor 1-2 en Ferry van Dijk zeven mi nuten later voor 2-2. Meer zat er niet in. De Meeuwen-Noad'67 4-1: Via een vrije trap van Patrick Kop- pejan werd het acht minuten voor rust 1-0. Drie minuten la ter stond het na een scrimmage- doelpunt van Lars Steijn 1-1, maar Michiel Brouwer kon met een fraaie individuele actie in de slotminuut van de eerste helft voor een nieuwe voor sprong van de thuisploeg zor gen. Vijf minuten na de pauze kopte Jan-Pieter de Vries een corner binnen voor 3-1. Tien mi nuten voor tijd werd het 4-1 door Danny Matthijsse. Nieuwdorp-Terneuzense Boys 0-3: Arjen Oostdijk tekende na een kwartier voor 0-1 en Me- vlud Eryürüruk zeven minuten later voor 0-2. Direct na rust kreeg Nieuwdorp dé kans om de wedstrijd weer open te breken. Corné Nieuw- kerk werd in het strafschopge bied neergelegd, maar hij schoot de toegekende strafschop zelf spijkerhard op de paal. Tien minuten tekende Tim Lou- wiesse voor 0-3, waarna de wed strijd als een nachtkaars uit ging. 's-Gravendeel-Kapelle 4-1: De veel gretigere thuisploeg hoopt nog op de nacompetitie, waar voor Kapelle zich al geplaatst weet. Bij rust was het al 3-0 door doel punten van Spier, Hulzebos en Walter, In de tweede minuut van de tweede helft maakte Jon Herselman 3-1, maar na de 4-1 van opnieuw Walter in de 57e minuut geloofden beide ploegen het wel. Zaamslag-Zwaluwe 3-1: Via Peter Dieleman werd het halver wege de eerste helft 1-0, maar op slag van rust werd het na zwak Zaamslag-ingrijpen ge lijk. Na de 2-1 van Menno Dek ker in de 59e minuut en de 3-1 van Dieleman zeven minuten la ter zag Zwaluwe nooit kans op nieuw gevaarlijk te worden. door Barry van der Hooft HOEK - Het was een beeld waar ze in Hoek al jaren naar hunkeren. Een trainer die op de schouders ging, spelers die een polonaise liepen, spuitende champagneflessen en een kam- pioensschaal die gekoesterd werd. De spelers van Hoek on dergingen het kampioensfeestje van ASWH gelaten, na een rui me 4-1-nederlaag op eigen veld. „Het is een mooie doelstelling voor ons om te proberen vol gend jaar zo op het veld te. staan", zei trainer Eric Tetaert. De Belg zag zijn ploeg verliezen van een team dat als enige recht had op het kampioenschap. AS WH kon de titel zaterdag al vie ren, omdat Kozakken Boys ver rassend op eigen veld verloor van ARC (0-1). Met nog drie duels te gaan groeide het gat daardoor tot elf punten. Het ver schil met Hoek op de ranglijst werd uitgebreid tot zestien pun ten. Die ruime marge in de stand werd op het veld welis waar in doelpunten uitgedrukt, maar qua spel deed Hoek zater dag niet eens zo heel veel onder voor ASWH. „Maar het is duidelijk dat we nog niet rijp genoeg zijn", zei Te taert. „We hebben de wedstrijd naar mijn mening lang in han den gehad, maar we geven het ook zo weer weg. Op het einde werden we vervolgens afge slacht, omdat de moed bij veel spelers weg was. Ik kan de spe lers niets verwijten, want ieder een wil graag. Maar net als vori ge week tegen Kozakken Boys gaven we het van het ene op het andere moment zo uit handen. Dat moet veranderen en ik hoop dat een persoonlijkheid als Roy Hendriksen daar volgend sei zoen een belangrijke rol in kan spelen." Iioek keek zaterdag al na zeven tien minuten tegen een achter stand aan, nadat Ferry van Lare binnen het strafschopgebied was neergelegd. Louis van Kleef schoot vanaf elf meter raak, maar daarna waren de betere kansen voor de thuisploeg. Da vid Destorme was tot twee keer toe dicht bij een treffer, Sam Ysebaert zag zijn schot net naast getikt en een kopbal van Djamel Buyse werd van de lijn gehaald. In de slotfase was Mid delburger Arjan Human dicht bij de 0-2, maar zijn schot strandde op de voeten van doel man Filip van der Vloet. Dure misser Ook na rust kreeg Human een prachtkans om het duel te beslis sen, maar het schot van de AS- WH-spits hobbelde voorlangs. Het leek een dure misser, want Hoek kwam tien minuten latei- op gelijke hoogte, toen Destor me de bal van dichtbij inkopte. Volgens de spelers van ASWH was de bal de doellijn niet gepas seerd, maar scheidsrechter Van der Perk kende het doelpunt toe. „Die bal was niet over de lijn", zei Destorme. „Die verdediger hield 'm met de hand tegen, dus het was eigenlijk een rode kaart en een strafschop," Achteraf gezien was een dergelij ke beslissing misschien beter ge weest voor Hoek, want met elf tegen elf kwam ASWH nog geen twee minuten na de gelijkmaker alweer op voorsprong, Human mocht alleen doorgaan richting Van der Vloet en faalde deze keer niet: 1-2. Hoek bleef daar na aandringen, maar kreeg een kwartier voor tijd de genade- Map uitgedeeld, Invaller Sjoerd van der Waal soleerde knap naar de 1-3 en vlak voor tijd zorgde Walter van Ommeren, een andere invaller, voor 1-4. Vanaf dat moment kon het feest waar eigenlijk nog niemand op had gerekend beginnen voor de ploeg uit Hendrik-Ido-Am- bacht. Hoek - ASWH 1-4 (0-1), 17. Louis van Kleef 0-1, 63. David Destorme 1-1, 65. Arjan Human 1-2, 76. Sjoerd van der Waal 1.-3, 87. Wal ler van Ommeren '1-4. Scheidsrech tere E. van der Perk (Leiden). Gele kaart: David. Destorme. en Jeroen van de Broeke (beiden Hoek). Aan tal toeschouwers: 1000. Bijzonder heden: duel begon een half uier la ter omdat scheidsrechter Van der Perk en ASWH door een file te laat in Hoek arriveerden. Hoek: Filip van der Vloet; Thomas Ragut (57. Bart Poppe), Stijn Por- teman (85. Ramazan YurukDja mel Buyse, Wesley de Smet; Pieter de Munnik, Jeroen van de Broeke (57. Thijs Binnerts), David. Destor me; Steven de Croock, Sam Ysebaert en Nyim Melki. door Wim Broekhoven GOES - Een handvol clubs heeft twee duels voor het einde van de competitie in de derde klasse A nog kans op de twee resterende nacompetitietickets. In de degradatiestrijd komt teke ning na de zege van ZSC'62 bij MZVC en het gelijkspel van 's-Heer Arendskerke. GPC-Veere 0-1: In een gelijk op gaande wedstrijd tekende Mat- thieu van de Weele na een uur voor 0-1. De kampioen zette daarna aan voor een beter resul taat, maar een gelijkmaker lever de het niet op. Dauwendaele-Spui 2-1: Al in de twee minuut leverde een overtre ding op spits Matthias Hoek man een strafschop op, die via' Robin van de Velde 1-0 oplever de. Direct na rust werd het ge lijk door een strafschop van Ludwig Kalisvaart na een over treding van doelman Telussa. Halverwege de tweede helft te kende Stefan Prince voor de winnende treffer. WHS-'s-Heer Arendskerke 2-2: Via een fraaie individuele actie van Egbert Moerland opende de thuisploeg de score. Een vrije trap van Robin Loopik beteken de na een half uur 1-1, waarna in de slotminuut van de eerste helft Matthijs Bruynzeel in ei gen doel schoot: 1-2. Tien minu ten voor tijd zeilde een voorzet van diezelfde Bruynzeel over de doelman binnen voor 2-2. Yerseke-Duiveland 0-1: In de eerste helft was Dennie le Com- te van Duiveland dicht bij de openingstreffer. Ook na rust kre gen de Oosterlanders, voordat de enige treffer van de middag viel, de beste kansen. Negen mi nuten voor tijd knikte Le Comte een voorzet van Jan IJzelenberg. met het hoofd binnen. MZVC-ZSC'62 1-2: MZVC kwam door een strafschop van Alexander Bom aan de leiding en daarna claimde de thuisploeg' een tweede penalty. Scheids rechter Wagenaar besliste ech ter anders en moest twee minu ten voor rust het duel staken na onvriendelijkheden over en weer. Na een afkoelingsperiode van ruim een kwartier, en na ro de kaarten voor Marco Meurs (MZVC) en Niels van de Moezel (ZSC'62), kon de wedstrijd ver der. Een fout van Stefan Feleus leidde vijf minuten voor tijd tot de gelijkmaker. Feleus speelde terug naar doelman Wilko Heij die de bal tegen een tegenstan der opschoot waarna John van der Have voor 1-1 zorgde. Vier minuten later maakte Jan-Wil lem Dorreman 1-2. SKNWK-Serooskerke 2-1: Na twintig minuten zette Christian van Vossen SKNWK op voor sprong. Serooskerke kwam uit een corner door Renco Franke aan de gelijkmaker. Ruim een kwartier voor tijd besliste SKNWK de wedstrijd en op nieuw ging de keeper van de be zoekers niet vrijuit. Hij trapte over een diepe bal heen, waar door Jan-Jaap Padmos de win nende treffer binnenwerkte» Tholense Boys Klundert-Tholense Boys 2-2: Via Leo Hollemans kwam de thuisploeg al na drie minuten op voorsprong en pas in de slot minuut van de eerste helft kwam Tholen op gelijke hoogte via Arie Draaijer. In de ope ningsminuut na rust werd het 1-2 via Michael de Jong. Van Wingerden scoorde vijf minuten voor tijd de'gelijkmaker. GOES - De voetbalsters van eer steklasser Oostkapelle verloren zaterdag met 3-2 van kam pioenskandidaat RVVH. In de tweede klasse bleef Smerdiek op kampioenskoers door een 5-2-zege op Ter Leede 3. Oostkapelle-RWH 2-3: De ploeg uit Ridderkerk nam voor rust een geflatteerde 3-0-voor- sprong, maar de tweede helft was voor Oostkapelle. Marieke Kwast zorgde in de 52e minuut voor 1-3 en tien minuten voor tijd ook voor 2-3. In de slotmi nuut faalde Selina Schipper oog in oog met de RVVH- keepster. Ter Leede 3-Smerdiek 2-5: Smerdiek kwam na twee minu ten al achter, maar halverwege de eerste helft maakte Lenny Stoutjesdijk 1-1. Pas na rust slaagde Smerdiek er onder lei ding van uitblinkster Tina Duja- covic in verder afstand te ne men. Na rust maakte Angelique Hage 1-2, Anne Hage 1-3, Ilse Polder man 1-4 en opnieuw Stoutjes dijk 1-5, voordat de thuisclub in de slotfase 2-5 maakte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27