Breskens heeft iets recht te zetten Brazilië moeizaam naar gelijkspel Lindgren twee jaar langer in Amsterdam K Laatste wedstrijd runnerscriterium in Westdorpe Winst voor Cue Action Clinic tennisser Nonnekes Duel DFS-Sparta drie dagen later Tandemrenner Mulder stapt af Yao Jie door, Palyama sneuvelt Derdeklasser wacht belangrijk duel met Goes abab iri"" maand: Voor jezelf beginnen was nog nooit zo ITIclkkelijk ABAB Bond wil dat TZA en team Hes samenwerken uitslagen vrijdag 1 april 2005 ROOSENDAAL - De poolbiljarters van Cue Action pak ten na drie gelijke spelen op een rij weer eens een overwin ning. In Roosendaal werd Galypso Twisters met 2-7 ver slagen. Atong Wu won zijn beide partijen. Johan van Oor schot wist een van zijn twee partijen in winst om te zet ten. Tim de Ruyter speelde een partij en zette die in winst om zodat zijn team met de bonuspunten mee een 2-7-over- winning behaalde. Met die zege nestelt Cue Action zich op de derde plaats op de ranglijst van de regionale eerste klasse. GOES - Alexander Nonnekes en René Lindenbergh ver zorgen zondag een clinic bij tennisvereniging 't Halve Maantje in Goes. Tussen 13.00 uur en 14.30 uur zullen zij hun talenten tonen. Nonnekes speelt komend seizoen competitie bij TC van Horne in Weei't. Hij komt uit in de hoogste klasse, de hoofdklasse mix. De competitie begint zondag 10 april. René Lindenbergh, die lid is van 't Halve Maantje, wordt gezien als een topper in wording. Bij de clinic op sportpark Het Schenge in Goes worden de jeugdleden van de tenniscombinatie Kapelle en 't Halve Maantje betrokken. BURGH-HAAMSTEDE - De wedstrijd DFS-Sparta wordt drie dagen later gespeeld dan gepland. Het duel in het kader van het veertigjarig jubileum van de voetbal club uit Burgh-Haamstede wordt niet op woensdag 20 juli gespeeld, maar op zaterdag 23 juli. De verschuiving vond plaats op verzoek van Sparta, dat momenteel koplo per is in de Gouden Gids divisie. PAPENDAL - Na bijna 700.000 kilometer zet de blinde tandemwielrenner Jan Mulder een punt achter zijn loop baan als topsporter. De 48-jarige paralympiër heeft met ingang van 1 april zijn A-status ingeleverd bij sportkoe pel NOCNSF. Mulder won 29 medailles op Paralympi sche Spelen, wereldkampioenschappen en Europese kam pioenschappen. Drie daarvan zijn gouden paralympische medailles. De wielrenner uit Twello wil zich de komende jaren inzet ten voor de tandemsport. Hij gaat in revalidatiecentra en opleidingsinstituten mensen met een visuele handicap sti muleren tot sporten en wielrennen in het bijzonder. Ook heeft hij nog zijn zinnen gezet op deelname aan de fiets tocht Tour d'Afrique in 2006 of 2007. Dat is een fietstocht van Caïro naar Kaapstad over 11.750 kilometer in 120 da gen. ANP BANGKOK -. Yao Jie heeft de kwartfinales van het Thai land Open bereikt. De badmintonster, de nummer twee op de plaatsingslijst, versloeg in haar tweede partij de Hongkongse Yip Pui Yin met 12-13 11-6 11-6. Dicky Pa lyama strandde in de derde ronde. De als vierde geplaats te Gouwenaar was niet opgewassen tegen Roslin Hashim uit Maleisië: 9-15 8-15. ANP door Eddy van der Hooft en Peter van Kouteren TERNEUZEN - De competitie mag voor een aantal ploegen (Terneuzense Boys, Zaamslag en RIA W.) dan wel zo goed als gespeeld zijn, voor andere teams geldt dat niet. Is het niet de na- competitie die lonkt (zoals voor AZVV en Steen), dan is het wel de strijd om lijfsbehoud die alle aandacht vergt. Voor het eerst in vijf weken leed Terneuzen vorige week weer eens een nederlaag. Hoewel de ploeg van trainer Ardian Lekaj tegen koploper OJC Rosmalen lange tijd leek af te stevenen op een 2-2-gelijkspel, werd het uit eindelijk nog 3-2. Met nog vier wedstrijden te spelen verkeert Terneuzen zodoende nog altijd in degradatiegevaar, maar echt hopeloos is de situatie niet. „We hebben alles nog in eigen hand", zegt Marco Faassen. „DBS mag dan wel op gelijke hoogte met ons gekomen zijn, maar zondag spelen wij tegen Best Vooruit en Nuenen tegen DBS. Bovendien komen wij Nue nen nog twee keer tegen." De vooruitzichten voor het duel van zondag (in Best) zijn ook goed, meent de aanvaller. „Best Vooruit is tenslotte de nummer laatst en thuis wonnen we eigen lijk heel simpel. Halverwege de wedstrijd was het al 3-0 en al leen omdat we in de tweede helft verzuimden om onze kan sen te benutten werd het nog 4-2." Mike But is na een schorsing weer beschikbaar, maar daar staat tegenover dat Walid Dha- kouami een schorsing wacht. AZW AZW liet vorige week in de strijd om een plaats in de nacom- petitie op eigen veld belangrijke punten liggen tegen Kapelle. Het werd 0-1 en dat was gezien de resultaten van AZVV na de winterstop teleurstellend. „We kregen wel de beste kansen", zegt Ferry van de Veeke. „Maar een overwinning zat er niet in. Daarvoor speelden we niet goed dagvoetbal mikt Steen op een prijsje. De formatie van Eric Brems ontvangt het eveneens hooggeklasseerde Vlissingen. „Om een periodetitel te pakken, moeten we uit de laatste vier wedstrijden twaalf punten pak ken", zegt Gino van den Broecke. „Het wordt zondag tegen Vlis singen een belangrijke wed strijd. Het is één van de beste ploegen in deze klasse. We zul len goed georganiseerd moeten voetballen en moeten proberen om Werner Bisschop te berei ken. Hij scoorde zondag tegen Zeelandia Middelburg toch ook weer twee keer." Ervaring Van den Broecke is gebrand op een overwinning. „Als je een pe riodetitel kunt pakken, mag dat niet laten. Al was het alleen maar voor de ervaring, die je als ploeg opdoet in de nacompeti- tie." Steen mist wellicht Eddy van den Bosch en Michiel Vink, die beiden een schorsing te wachten staat. Breskens neemt het thuis op te gen Goes, dat moet winnen om nog een sprankje hoop op de ti tel te behouden. Met slechts vier punten uit de laatste vijf wed strijden is Breskens aan een goe de beurt voor eigen publiek toe. „We weten allemaal dat het be ter kan en moet", zegt Elmar Lauret. „Niemand is tevreden over de resultaten van de laatste tijd. We hebben tegen. Goes bo vendien nog wat recht te zet ten", herinnert Elmar Lauret aan de 3-0 nederlaag in Goes. De aanvaller rekent op een over winning. „We hebben voor de winterstop een redelijke serie neergezet. Het zou zonde zijn als we het seizoen ergens van on der beëindigen. We moeten met zijn allen de schouders er nog maar eens onder zetten." HW'24 staat andermaal voor een cruciaal treffen. De Hulster formatie heeft door twee over winningen op rij de staart van de middenmoot in het vizier en speelt uit tegen Patrijzen. De ploeg uit 's-Heerenhoek begint met een punt meer aan dat duel. genoeg." Omdat het duel met Kapelle nog de tweede periode betrof, is er echter nog betrekke lijk weinig aan de hand, meent de verdediger. „In de derde pe riode staan we er nog altijd goed voor. Je kunt moeilijk zeg gen dat we vorige week alles ver loren hebben." Echt makkelijk oogt het programma voor AZW de komende weken echter niet. Morgen wacht de uitwedstrijd tegen De Zwerver, daarna vol gen Dinteloord en 's-Graven- deel nog. „Goeie ploegen", er kent Van de Veeke. „Maar wij spelen over het algemeen onze beste wedstrijden tegen dit soort ploegen. Ik zou niet dur ven beweren dat we bij voor baat kansloos zijn." Voor Zaamslag zit er na de 1-3-nederlaag van vorige week tegen De Zwerver geen hoge eindklassering meer in. „De competitie bloedt op deze ma nier dood", zegt Randy Lauret. „De derde plaats kunnen we nu wel vergeten. We moeten maar proberen er nog het beste van te maken." De Zeeuws-Vlamingen spelen in het verdere verloop van de com petitie nog tweemaal thuis (mor gen tegen Zwaluwe en op de laatste speeldag tegen Arnemui- den) en eenmaal uit (tegen Ka pelle). Al te moeilijk oog het pro gramma niet, maar dat is vol gens Lauret geen garantie voor succes. „Zwaluwe bijvoorbeeld verkeert nog in degradatiege vaar. Die mannen zullen er mor gen echt wel voor gaan. Boven dien hebben ze er een goede spits bij gekregen, heb ik begre pen." Jim de Jongh is morgen ge schorst. Terneuzense Boys Terneuzense Boys mocht vorige week in de uitwedstrijd tegen Zwaluwe voor het eerst in twee maanden het zoet der overwin ning proeven. In Lage Zwaluwe werd het door twee late treffers van Arjen Oostdijk 1-3. Goed was echter anders. „Ik heb begrepen dat het niet zo'n beste wedstrijd was", zegt Marco Bolleman, die vanwege zijn werk verstek moest laten gaan. „Maar het belangrijkste was dat we weer eens drie pun ten pakten, omdat we nog altijd niet helemaal veilig stonden." Nu het tweedeklasserschap niet langer in het geding is, rest de Terneuzenaren niet meer dan de competitie op een zo goed moge lijke manier uit te spelen. „Over de derde plaats praten wij al weken niet meer", geeft Bolleman toe. „Dat zou ook niet reëel zijn geweest. We moeten maar proberen om nog een paar leuke wedstrijden te spelen." Morgen gaat Terneuzense Boys op bezoek bij Nieuwdorp, daar na wachten nog duels met De Meeuwen (thuis) en De Zwerver (uit). In de derde klasse A van het zon foto Wim Kooyman Elmar Lauret: „We moeten met zijn allen de schouders er nog maar eens onder zetten." van onze sportredactie AMSTERDAM - Ajax heeft de Zweedse middenvelder Rasmus Lindgren langer aan zich gebon den. De 20-jarige Scandinaviër tekende bij tot en met 1 juli 2007. Lindgren voetbalt sinds januari 2003 bij de Amsterdammers. Na twee jaar in het beloftenteam te hebben gespeeld, debuteerde de talentvolle Zweed dit jaar in de uitwedstrijd tegen NAC in de hoofdmacht. In totaal speelde hij vier keer in het eerste elftal. Ajax heeft ook doelman Hans Vonk, Etienne Esajas, Robin Muller van Moppes, Henrik en Niklas Moisander een contact verlenging voor een jaar voorge- legd. Yannis Anastasiou krijgt geen nieuwe verbintenis en moet ver trekken uit Amsterdam. De Griekse aanvaller kwam vorig jaar over van Roda JC, maar kon geen basisplaats veroveren. Voor de Jong Ajax-spelers Fi- lipe Kasmirski, Ruud Kras, Se bastian Rusculleda, Gaston Sangoy en Robert Z winkels is er volgend jaar ook geen toekomst meer in de hoofdstad. Voor de verhuurde spelers Ced- ric van der Gun (ADO Den Haag) en Pius Ikedia (RBC, vol gend seizoen AZ) is ook geen plaats meer in de selectie. (Advertentie) ant-en-klare oplossing .ABAB participeert in een kant-en- klare oplossing voor startende ondernemers: De Officemanager. De Officemanager is een pakket dat alle basiszaken bevat die een startende ondernemer nodig heeft. Aan alles is gedacht: infrastructuur, administratie op maat ingericht, juridische zaken geregeld, bereik baarheid, etc. Dit onder het motto: "Doe jij waar je goed in bent, regelen wij de rest." 1.900 voordeel Met de aanschaf- op postkantoren of bij ABAB - van De Officemana ger bespaar je jezelf als startende ondernemer veel regelwerk, tijd en geld. Voor 999,- kun je gebruik maken van diverse diensten en/of producten om een vliegende start te maken met je onderneming. Het netto voordeel van dit pakket is 1.900,-! De inrichting van je administratieve organisatie via ABAB is bij dit pakket inbegrepen. Is de Officemanager iets voor mij? Voor meer informatie over De Officemanager kijk je op www.deofFicemanager.nl Heb je het pakket De Officemanager al aangeschaft? Neem dan contact op met ABAB via 0800-2222 463 en we schakelen je door naar één van onze starterbegeleiders. Vervolgens plannen we een intakegesprek met je in. In dit intakegesprek bespreken we wat de verstandigste inrichting van je administratie is. Meer weten? Nieuwsgierig geworden? Behoefte aan aanvullende informatie kijk dan op www.startenmetabab.nl mail MKB-adviseur joanne.vd. horst@abab.nl of bel haar op 073-646 54 03. www van onze sportredactie RIO DE JANEIRO - Wereldkampioen Brazi lië en Argentinië komen steeds dichterbij het WK voetbal in Duitsland in 2006. De Ar gentijnen boekten in het Zuid-Amerikaanse kwalificatietoernooi een benauwde thuisze ge op Colombia van 1-0. Brazilië bereikte in en tegen Uruguay een moeizaam, maar be langrijk 1-1-gelijkspel. Na dertien van de achttien wedstrijden leidt Argentinië de poule met 28 punten, gevolgd door Brazilië met 24 punten. Ecuador en Paraguay staan derde en vierde, met respectievelijk 20 en 19 punten. De eerste vier landen plaatsen zich rechtstreeeks voor het WK in Duitsland. Ar gentinië zocht de hele wedstrijd in Buenos Aires gaatjes in de stugge defensie van Co lombia. Zelfs met tien man - Vargas kreeg in de 41e minuut rood - bleven de Colombia- nen op de been. Het was uiteindelijk spits Crespo van AC Milan die in de 65e minuut de bevrijdende goal maakte. Brazilië maakte ondanks het meespelen van onder andere Ronaldinho, Ronaldo (foto) en Kaka een lusteloze indruk tegen Uruguay. Diego Forlan bracht het sterkere thuisland in Montevideo kort na rust op voorsprong, waarna Emerson in de 68e minuut gelijk maakte. foto Leo Lla Valle/EPA Jeugdtoernooi: Philippine C-Terneu- zen C 3-1, Terneuzen C-IJzendijke C 0-1, IJzendijke C-Philippine C 0-8. Eind stand: 1. Philippine C 2-6; 2. IJzendijke C 2-3; 3. Terneuzen C 2-0. BÏCraSSIEPS! Lucky Day. 7-20-23-25-31-33-35-36-38-42-46-47-56- 57-60-61-65-71-73-77. (onder voorbehoud) Aarhus. EK. Mannen, eerste ronde: Zubcic (Kro) - Keen (Ned) 4-3 (7-11 5-11 11-9 11-7 12-10 6-11 13-11), Chen Weixing (Oos) - De Boer 4-0 (11-4 11-3 11-7 11-8), Heister (Ned) - Closset (Bel) 4-0 (11-7 11-7 11-9 11-4), Steger (Dui) - Sliepen (Ned) 4-0 (11-6 11-5 11-8 11-6). Vrouwen, eerste ronde: Olsson (Zwe) - Van Ulsen (Ned) 4-3 (11-13 11-7 7-11 11-4 12-14 11-5 11-6), Kostromina (WRu) - Creemers (Ned) 4-0 (11-311-8 11-5 11-5). Tweede ronde: Li Jiao (Ned)-Walker (Eng) 12-10 11-6 11-3 11-3. Miami. Vrouwen. Kwartfinale: Mau- resmo (Fra/1)-lvanovic (SMo) 6-1 6-4, Clijsters (Bel)-Dementieva (Rus/4) 6-2 6-1. Sjarapova (Rus/2)-Venus Williams (VS/8) 6-4 6-3. Miami. Mannen Kwartfinale: Ferrer (Spa) - Hrbaty (Slw) 6-2 6-3, Nadal (Spa) - Thomas Johansson (Zwe) 6-2 6-4. Vriendschappelijke wedstrijd. Belof ten (t/m 22 jaar): Terneuzense Boys-HW'24 3-1 (2-0). Bedrijfsvolleybal Hulst. Beker. Mannen: PartyMaxS- mash2000-BVH Outokompu 3-0. Vrou wen: Ferket en de Maat-Zaman Sport 3-1, Notaris Vroome-Van Waterschoot 1-3. Mannen. Tweede klasse: Stunt- markt-Warnier Telecom 3-1. Stand: 1. Stuntmarkt 24-78; 2. Ambulo 24-50; 3. Warnier Telecom 24-43; 4. ROC Wester- schelde 24-17. Vrouwen. Tweede klasse: SC Morres 2-De Sterre 3-0, DiDi-Autobedrijf De Beule 1-2, PC Place-Tènce 3-0. Stand: 1. DiDi 22-43; 2. De Beule 21-43; 3. Van Wesemael 21-41; 4. PC Place 21-37; 5. SC Morres 2 21-35; 6. Tènce 21-27; 7. De Sterre 22-24; 8. SC Morres 3 21-23; 9. Wentzler Pauwels 20-11 Driedaagse van De Panne. Derde etappe, eerste deel. De Panne-De Panne: 1. Steels (Bel) 116 km in 2.31.10, 2. Albasini (Zwi), 3. Cadamuro (Ita), 4. Van Dijk (Ned), 5. Eisel (Oos), 6. Ballan (Ita). Derde etappe, tweede deel, tijdrit De Panne: 1. Ekjmov (Rus) 13,7 km in 16.48, 2. Roesems (Bel) op 0.01, 3. Mat- tan (Bel) 0.07, 4. Backstedt (Zwe), 5. De- volder (Bel) 0.09, 6. Hoste (Bel) 0.11, Ne derlanders: 16. Knaven 0.42, 23. Scheu- neman 0.53, 33. Van Bon 1.09, 37. Muts aars 1.12.Eindklassement: 1. Devol- der 13.15.16, 2. Ballan 0.16, 3. Mattan 0.24, 4. Sanchez (Spa) 0.44, 5. Petito (Ita) 0.45, 6. Knaven 1.01, 12. Ekimov (Rus) 4.58, 23. Scheuneman 5.51, 24. Van Bon 6.01. Biedt vtuW door Wim de Vos WESTDORPE - Het Klussen- dienst Runnerscriterium van de stichting Sport Promotie Zeeuws-Vlaanderen telt dit sei zoen tien wedstrijden. Negen zijn er inmiddels achter de rug. Morgen staat de laatste loop van het criterium op het pro gramma. Tijdens de SSP Slui- tingsprijs van Westdorpe kun nen de laatste punten worden verdiend. AMSTERDAM - De zwembond KNZB dringt aan op een samen werking tussen Top Zwemmen Amsterdam (TZA) en het XLen- ce Swimteam, de ploeg van voor malig TZA-coach Fedor Hes. In de nieuwe structuur van de bond is plaats voor maximaal drie topsportorganisatie. De kans is klein dat de Amsterdam se formaties deze status beide toegewezen krijgen. „We moeten het doen met de beperkte financiële middelen die we hebben", legde Theo Koi- ter gisteren namens de zwem bond uit. „We gaan daarom voor twee tot drie topsportorga nisaties. We kunnen teams niet dwingen tot een samenwerking, maar we kunnen ze wel een be paalde richting aangeven. We denken dat organisaties kansrij ker zijn als ze elkaar gaan aan vullen." Het Nationaal Zweminstuut Eindhoven (NZE) ontving vori ge week als eerste het predikaat topsportorganisatie. Volgens de KNZB voldoet het instituut van technisch directeur Jacco Ver- haeren aan alle eisen om top pers te kunnen begeleiden en op leiden. Alle huidige profteams (TZA, XLence en Top Zwem men West-Nederland) komen in aanmerking deze status ook de te krijgen. TZA beschikt inmiddels al over de juiste structuur. De KNZB heeft de organisatie daarom de financiële middelen toegezegd .om de status definitief te krij gen. ANP Met een gemiddelde van ruim honderd deelnemers is met na me voorzitter Roland de Bock van de overkoepelende stichting niet ontevreden. „Het zijn suc cesvolle wedstrijden geweest waarvoor behoorlijk wat animo bestond. Ten opzichte van vorig jaar is de belangstelling iets min der maar we zijn tevreden als or ganisatie", stelt De Bock, die de organisatie van Sluitingsprijs in handen heeft. Gedurende de negen wedstrij den waren er weinig atleten die er bovenuit staken. „Er zijn wel enkele lopers die meer dan één wedstrijd hebben gewonnen, maar die komen weer niet in aanmerking voor een plaats in het klassement omdat ze niet aan voldoende wedstrijden heb ben deel genomen. De prijzen komen daardoor terecht bij de trouwe lopers die zich het hele seizoen laten zien", weet De Bock. Hierdoor komen verdeeld over de verschillende categorieën (en de verschillende afstanden) nog maar 58 lopers in aanmerking voor een plaats in het klasse ment, waarvan de prijsuitrei king plaats zal vinden op zater dag 7 mei in het PV-gebouw van DOW in Terneuzen. Morgen staat dus de laatste loop in Westdorpe op het program ma. De organisatie heeft voor de verschillende afstanden (5600, 9400 en 14800 meter) één grote ronde door de polders rondom het dorp uitgezet. Om 15.00 uur is de start plaats bij de RK-kerk in Westdorpe. Midden Zeeuws-Vlaanderen Compe titie. Tweede klasse: D.I.T. Tecni- ke-Bakkerland Terneuzen 8-4. Stand: 1. Kroes Montage 20-58; 2. Café de Pieper 19-53; 3. Marine Service 20-38; 4. Dow 1 21-37; 5. Bakkerland Terneuzen 21-36; 6. D.I.T. Techniek 22-31; 7. Sportcafé Axel 22-30; 8. Atoom Boys/Kraaghof 21-25; 9. Smit Sportprijzen 20-21; 10. HKC 20-20; 11. Sportkantine 't Zwaantje 20-6; 12. Benny Sport 20-5. Derde klas se: Flux Electro-Deurwaarder M8<T 0-5. Stand: 1Reham Vastgoed 22-63; 2. Ce- restar 22-45; 3. FC Vatitec 22-44; 4. Am- stelhoekje-Vdeco 21-34; 5. Dow 2 22-30; 6. Curamus 22-29; 7. Flux Electro 21-27; 8. FC Ilex 21-26; 9. Unitron 22-26; 10. Ca fé De Griete 22-25; 11. Schipper/ Adhan- co 22-17; 12. Deurwaarder M8tT 21-13.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43