Massale steun aan bestuur Kring Raadslid D66 krijgt boze e-mails PZC Ouderenwerk Hoek viert verjaardag in Lovenhoek Energiebesparing slaat aan :14 Dissidente leden bijten in het stof tijdens drukbezochte vergadering heemkundigen Jaar cel §eëist voor mishandeling Nieuwe bus voor brandweer Pleidooi tegen zwerfvuil Eis tien maanden cel voor geweld lezers schrijven Crossterrein Reünie De Sutter Lentemars weekenddiensten Hulstenaren tevreden over werk en bijstand ssïsb vrijdag 1 april 2005 door Jean-Lou de Gucht en Sheila van Doorsselaer ABSDALE - Het bestuur van Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten blijft ongewijzigd. Een overgrote meerderheid van de leden steunt het gevoerde be leid van het bestuur, óók in de controversiële kwestie Onder de Toren. Tijdens de drukbezochte algeme ne ledenvergadering, gister avond in Absdale, konden de le den zich uitspreken over nieuw bouwproject Onder de Toren. Ze konden ook hun zegje doen over het gevoerde beleid van het bestuur in deze kwestie. Daar naast moest een nieuw bestuur worden gekozen, omdat een aan tal leden aftredend en herkies baar was. De weken voor de vergadering beloofde het een bewogen bijeen komst te worden. Een groep le den van de Kring had zich al openlijk uitgesproken tegen de handelwijze van het bestuur in zake Onder de Toren. Zij vinden dat het bestuur eerst de leden had moeten raadplegen, alvo rens naar de rechter te stappen om het nieuwbouwplan te kra ken. Zij herhaalden gisteravond hun standpunt. „Juridische proce dures kunnen leiden tot finan ciële consequenties die de Kring in gevaar brengen. Ook voor de leden afzonderlijk", zei J. de Kort, die namens de groep verontruste leden, waaronder W. Kayser. F. Vroome en L. de Kerf, sprak. Vice-voorzitter A. de Kraker, die de vergadering leidde we gens het opstappen van voorzit ter W. Gielen, wierp tegen dat het bestuur handelde volgens de statuten van de Kring. „Die zijn opgesteld bij notaris Vroome, die ons zelfs geadviseerd heeft in de tekst van de notulen." De ze opmerking leidde tot enige be roering in de zaal. Oud-voorzitter van de Kring, J. Lockefeer, sloeg volgens het merendeel van de leden de spij ker op zijn kop. „Je moet het op komen voor ons cultureel erf goed niet ter discussie stellen. Wie dat doet, moet zich afvra gen of hij nog wel lid van de Kring wil blijven." Zijn opmer king oogstte applaus. De Kraker vroeg de leden zich in een stemronde ondubbelzin nig uit te spreken over de aan pak van het bestuur in de kwes tie Onder de Toren. Bestuurslid P. de Blaeij wilde de leden voor de stemming nog iets meegeven: „Als u vindt dat het bestuur niet goed heeft gehandeld, dan ver worden we tot een culturele ver eniging met een tandenloos be stuur. Terwijl zij staan te borre len, worden de pandenvanon der uw gat gesloopt." Kayser noemde deze opmerking tenden tieus. Tijdens de stemronde toverde de groep verontruste leden een sta pel volmachten uit de hoed, maar zelfs het totaal aantal te genstemmen (38) was niet ge noeg om het bestuur te beris pen. Tachtig leden gaven aan vierkant achter het bestuur te staan. Het inbrengen van de vol machten was een punt van dis cussie omdat voor aanvang van de vergadering nog niet duide lijk was óf en waarover gestemd zou worden. Het zwaartepunt van de bijeen komst was de verkiezing van een nieuw bestuur. De leden spraken zich uit voor een herbe noeming van herkiesbare be stuursleden. Er hadden zich geen tegenkandidaten gemeld, ook de dissidente leden hadden niemand voorgedragen. Het bestuur van de Kring blijft zodoende ongewijzigd. Met uit zondering van Gielen die, door het gekrakeel van de laatste we ken, zijn functie al voor de ver gadering neerlegde. Het bestuur telt dus een persoon minder en de taken moeten onder de overi ge bestuursleden opnieuw wor den verdeeld. Wie de nieuwe voorzitter wordt, zal later wor den besloten. De Hulster burgemeester J.F. Mulder noemde de commo tie van de laatste weken een „zwarte bladzijde in de geschie denis van de Kring.'' Hij stelde dat iedereen op zijn manier het zelfde doel nastreeft. „Iedereen wil van Hulst een mooi stadje maken." MIDDELBURG - Een twintigjarige inwoner van Axel heeft een plaatsgenoot met een metalen staaf tegen het hoofd geslagen. Die overtuiging had gisteren in Middel burg officier van justitie A. Flikweert. De officier eiste bij de rechtbank wegens poging tot toebrengen van zwaar li chamelijk letsel een jaar gevangenisstraf. De Axelaar zou op 7 november bij een vechtpartij een man met een loden pijp hebben geslagen. De man liep een fikse hoofdwond op, waarvoor hij zich in het ziekenhuis moest laten behandelen. Aan het geweld was een vecht partij bij de sporthal in Axel vooraf gegaan waarbij de verdachte was gebeten door een hond die door de andere partij op hem af zou zijn gestuurd. Toen de verdachte la ter op de dag de man weer zag, ging hij hem te lijf. Getui gen hadden de verdachte met een metalen pijp zien lopen. Het gebruik van de staaf correspondeerde volgens de offi cier exact met de verwondingen van het slachtoffer. De of ficier had zijn bedenkingen bij de verklaringen van de zuster van de verdachte en haar vi'iend die gisteren getuig den dat er geen ijzeren pijp in het spel was geweest. Ze repten over een stuk hout. Uitspraak op 13 april. OOSTBURG - De brandweer van Sluis heeft sinds giste ren de beschikking over een nieuwe bus. De Ford Transit, in brandweerrood, is multifunctioneel inzetbaar. De on derhoudsmedewerker gebruikt het busje overdag en kan er al zijn materiaal in vervoeren. Sluise brandweerlieden die een cursus volgen, kunnen 's avonds met de bus naar de les worden gereden. TERNEUZEN - Algemeen bestuurslid J. Rosendaal-Dees van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen ergert zich mateloos aan de kilo's rotzooi langs de weg, liet ze weten tijdens de vergadering van het schap. Voor Rosendaal is de tijd van praten voorbij. „Tijd voor actie. Ik stel voor een werk groep samen te stellen met daarin vertegenwoordigers van diverse belangenorganisaties." De waterschapsbe stuurster vindt het een goed idee om leerlingen van scho len rommel langs de schoolroutes te laten opruimen. Ze noemde de actie van het Zeldenrust-Steelantcollege in Terneuzen als voorbeeld. Leerlingen van deze school rui men binnenkort de troep in de wijk Zeldenrust op. MIDDELBURG - Officier van justitie A. Flikweert heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 32-jari- ge inwoner van Sint-Niklaas (B) voor poging tot doodslag vijftien maanden gevangenisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk, geëist. Daarnaast zou de man een leer straf agressietraining moeten volgen. De verdachte zou op 8 maart vorig jaar in Hulst in de woning van zijn ex-vriendin een man fors hebben toegetakeld. Toen hij bo venop het slachtoffer zat, had hij geprobeerd hem met een mes te steken. Ook had hij de man met de dood be dreigd. Aanleiding tot het geweld was een ruzie over de stamboom van zijn hond. Zijn ex-vriendin wilde hem de stamboompapieren niet geven. De verdachte gaf toe te hebben geslagen en spullen in de woning te hebben ver nield, maar het mes en de bedreigingen ontkende hij. Uit spraak op 13 april. Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op de in de PZC verschenen redactionele be richten, artikelen of commenta ren. De reactietijd beloopt uiter lijk 7 dagen. Plaatsing van bij dragen betekent niet dat de re dactie de meningen en stellin gen van de inzenders onder- SpeiVfjrieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. Wat jammer toch, dat na jaren van klachten over het lawaai door de motorcrossen nog steeds geen enkele verbetering (vermin dering) valt te bespeuren. Waar om toch de opmerking vanuit het bestuur RES dat er niet hoeft te worden overlegd, omdat we met de normen binnen de ver gunningen blijven. Dit is toch niet de manier waarop men met elkaar omgaat. Erger is nog dat er regelmatig niet aan de nor men wordt voldaan. Meer moto ren in de baan en de verplich ting geluidsmetingen te verrich ten op de motoren gebeurt niet. Jammer! Ook het gestelde door GS dat de maximale belasting op de gevels van de huizen 55 de cibel mag bedragen is vreemd. Vóór 1997 was deze norm 48. Wat heeft GS bewogen deze norm te verhogen? Dat een cross terrein zo dicht tegen een be bouwde kom aanligt, is natuur lijk een verschrikking. Maar in Axel héél gewoon! Er kon er zelfs nog wel één bij. Niet zo dichtbij, maar toch... C. Dieleman Zuidsingel 28 Axel ZOMERGEM - De familie De Sutter houdt zondag 1 mei in Zo- mergem haar zesde reünie voor afstammelingen van Symoen de Suttere, die van 1600 tot 1670 in Lembeke woonde. Voor inlich tingen en opgave A. de Milliano, 0115-613414 of A. de Sutter 0117-302037. TERNEUZEN - Wandelsport vereniging de Vrijbuiters houdt morgen weer de jaarlijkse Lente mars. Het is voor de 32e keer dat dit wandelevenement wordt gehouden. Het vertrek is bij buurthuis 't Schelpenhoek, er kan gestart worden tussen 9.00 en 14.00 uur. Kim van der Mcijden krijgt het vijfhonderste energiebesparingspakket van wethouder P. Hamelink (rechts). Een medewerker van Dethon geeft uitleg over de inhoud. foto Wim Kooyman door René Hoonhorst TERNEUZEN - Wethouder P. Hamelink gaf gisteren direct toe dat Terneuzen met de uitreiking van het vijfhonderdste ener giebesparingspakket een beetje achter liep. De gemeente heeft tenslotte al 714 pakketten toegekend in het kader van de actie Energiewinst. Maar het duurt nu eenmaal altijd even voordat duidelijk is of iemand in aanmer king komt voor een pakket. En voor een officiële bijeenkomst als het vijfhonderd ste pakket moet natuurlijk ook een aan tal vertegenwoordigers van verschillende organisaties tegelijkertijd aanwezig zijn. Het echtpaar Kim en Jeffrey van der Me- ijden was in elk geval blij verrast met het pakket. De drie spaarlampen, de spaar- douche, de schakelbare stekkerdoos en de radiatorfolie en radiatorbuis-isolatie moeten hen jaarlijks minstens honderd euro aan besparing op energiekosten kun nen opleveren. Een beetje bewuster ge bruik van energie levert daarnaast ook makkelijk een paar tientjes op. De actie Energiewinst is op touw gezet door de provincie, de gemeenten en ad viesbureau Ecofys op initiatief van het ministerie van Vrom. De reïntegratiebe- drijven van Dethon en Lété (Middelburg) zetten de pakketten uit. Extraatje De actie is in de eerste plaats gericht op energiebezuiniging en bewustwording. Maar met het afschaffen van de Zalm snip is het tegelijkertijd ook een mooi in strument om financieel zwakkeren een extraatje te gunnen, verklaart de Temeu- zense beleidsambtenaar M. de Bakker. Dat mensen het cadeautje op prijs stel len, blijkt uit het grote aantal aanmeldin gen. Van de 1400 aangeschreven Terneu- zenaren reageerde al meer dan de helft. Degenen die nog in aanmerking willen komen, moeten snel zijn, omdat de pro vincie nog slechts acht- tot negenhon derd pakketten in voorraad heeft. Zeeuws-Vlaanderen heeft van die voor raad tot nu toe beslag gelegd op 1155 pak ketten. Naast de 714 van Temeuzen zijn er 208 toegewezen aan inwoners van Hulst en 205 aan inwoners van Sluis. De gemeenten hebben mensen aange schreven die een bepaald minimuminko men hebben. Daarnaast mocht het Bu reau Schuldhulpverlening cliënten een pakket laten aanvragen. Temeuzen staat kleine windmolen in Hoek niet toe door Frank van Cooten TERNEUZEN - Raadslid P. van Veen-de Rechter van D66 in Ter- neuzen is bestookt met boze e-mails, in verband met de dis cussie over de mogelijke plaat sing van een kleine windmolen in de bebouwde kom van Hoek. „Dat heeft niets met normen en waarden te maken. Sommige wa ren op het onbeschofte af", zei ze gisteravond in de vergade ring van de gemeenteraad. De commotie gaat over het ver zoek van H. de Jonge en J. van Driessen om bij hun bio-ecologi- sche woning aan de Koudepol- derstraat in de bebouwde kom van Hoek een windmolen van vijftien meter hoog te plaatsen. Omwonenden protesteren. Ze vrezen voor overlast en ze vin den het niet kies dat de turbine dicht bij de begraafplaats komt te staan. Het dagelijks gemeentebestuur werkt niet mee aan het verzoek. Kleine windmolens mogen al leen in het buitengebied en dus niet in de bebouwde kom. Dat staat als zodanig in een beleids visie. Deze visie is gisteravond door een meerderheid van de raad aangenomen. Raadslid Van Veen zei twee we ken geleden in een commissiever gadering het beleid te willen ver ruimen. Dat werd haar, getuige de boze e-mails, kwalijk geno men. „Ik heb echter niet gezegd dat ik voor de windmolen in Hoek ben. Ik wil echter alle argu menten in de volgende commis sie-vergadering nog eens bespre ken." Ze diende een motie in om dat voor elkaar te krijgen maar ze kreeg alleen steun van Chris tenunie en GroenLinks. Volgens P. Clijsen van Groen Links maken ruisende bomen en een voorbij rijdende auto meer lawaai dan de motor van een kleine windturbine. „De wieken- fobie is een belachelijke zaak aan het worden." G. van den Berg-van Dijk (Chris tenunie) plaatste vraagtekens bij het argument van 'te dicht bij de begraafplaats'. „Toen ik zaterdag ging kijken hoorde ik een slijpschijf en bij een begrafe nis wordt ook wel eens een ge luidsinstallatie gebruikt." Toch vond de meerderheid dat de serene rust van een begraaf plaats niet verstoord mag wor den door een windturbine. J. Pladdet (SGP) ging nog een stap verder. Hij diende een amendement in om kleine wind molens te verbieden binnen een straal van honderd meter, geme ten vanaf de komgrens. Pladdet kreeg alleen steun van het CDA en D. Oggel van de Christen- Unie. De meerderheid van de raad vindt de beleidsvisie van het col lege duidelijk genoeg. Kleine windmolens mogen alleen in het buitengebied. Het college wil daarom even tueel wel medewerking verlenen aan het verzoek een kleine wind molen te zetten bij een mini-cam ping in de Lovenpolder. „Want dit verzoek past binnen de vi sie", aldus wethouder Van Waes. door René van Stee HOEK - De Stichting Welzijn Ouderen Hoek (SWO) viert deze week feest. Gisteren was het op de kop af tien jaar geleden dat de stichting haar intrek nam in activiteitencentrum De Loven- hoek aan de Irisstraat. Ter gelegenheid van het jubi leum was een feestprogramma samengesteld. Iedereen kon mee doen aan extra activiteiten zo als een prijskaarting, een koers- bal- of een biljarttoernooi en bridgedrives. Het optreden gisteren van Rita Vereecke uit Desselgem (bij Wa- regem), alias Zuunige Maria, was het hoogtepunt van de festi viteiten. Maria is hopeloos zui nig en ouderwets, maar heeft een hart van goud. Haar groot ste fout (of gave) maakt van haar een lachwekkende karika tuur. Een bomvolle zaal genoot van haar komische monoloog in sappig West-Vlaams. Uitstapjes Ook trouwe bezoekster Dirkje Hendrikse (79) genoot met volle teugen. Zij doet wekelijks mee aan de kaartingen, koersbal of de bingo. Die uitstapjes kan zij niet missen. „Het is hier altijd heel gezellig. Iedereen die hier voor het eerst komt, blijft voor goed hangen. Ik dus ook. En niet alleen om mee te doen aan de activiteiten, maar ook voor de sociale contacten." De SWO Hoek bestaat al 59 jaar. Volgend jaar wordt dus het zestigjarig bestaan gevierd. Tot de verhuizing naar de Lovenpol der werden de activiteiten in het voormalige raadhuis aan de Molendijk gehouden. Tegen woordig komen wekelijks meer dan tweehonderd senioren over de vloer. „Dat is een duidelijk teken dat wij in een grote behoefte voor zien", zegt Willy Tollenaar, acti viteitencoördinator en tweede penningmeester van de SWO. Evenals secretaris Nel van der Lijke is zij trots op wat de stich- Zuunige Marie treedt op in de soos van De Lovenhoek. foto Wim Kooyman ting voor de senioren in het dorp betekent. Minstens zo trots zijn zij op de vrijwilligersgroep van 43 vrouwen en mannen. Van der Lijke: „Die is heel hecht en stabiel. We hebben ook een vrijwilligster die al veertig jaar voor iedereen klaarstaat." Vandaag verzorgt de dansclub van de SWO Hoek nog volks- en gezelschapsdansen. Volgende week donderdag is sjoelmiddag. zaterdag 2 en zondag 3 april 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115 643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115 643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: C. Hans/J. Buize, Nieuwstraat 55, Oost burg, tel. (0117)453580. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: De Steense Brug, Tragel 5, St. Jan steen, tel. (0114)312084. Spreekuur zat. en zon.12-12.30 uur. Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00 17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117 452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117 380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117) 348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkli niek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117 454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel.(0117)452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuurzat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00- 12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer (0115) 442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0117) 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan deren, dag en nacht bereikbaar via tel. (0113) 224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 - ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik baar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850. HULST - Uitkeringsgerech tigden in Hulst die gebruik ma ken van de Wet werk en bij stand (WWB) waarderen de gemeentelijke dienstverlening met een 7,2. Dat is een hogere score dan het landelijk gemid delde. Eind 2004 stelde Hulst een on derzoek in naar de tevredenheid van klanten met een uitkering op basis WWB. In een aantal an dere Nederlandse gemeenten werd tegelijkertijd hetzelfde on derzoek uitgevoerd, zodat de re sultaten vergeleken konden wor den. Van de 302 Hulstenaren die ge bruik maken van de WWB, vul den er 138 (46 procent) de vra genlijst in. Hulst spreekt van een goede respons. Voor enkele onderdelen (algemene dienstver lening, waardering van mede werkers en klachtenafhande ling) konden de respondenten een rapportcijfer geven. Daar naast werd hen gevraagd een aantal verbeterpunten te noe men. De algemene dienstverlening is gewaardeerd met 7.2. Dat is be ter dan de landelijke score van 7.0. Maar een aantal onderdelen verdient volgens de responden ten extra aandacht, zodat de klantvriendelijkheid verbetert. Het gaat dan bijvoorbeeld om voorlichting over diverse rege lingen. In de loop van dit jaar start de gemeente met de ver volgacties op het tevredenheids- onderzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42