ZSC'62 is vol vertrouwen PZC Brazilië moeizaam naar gelijkspel Dreischor wil feest Hansweertse Boys graag verstoren Lindgren twee jaar langer in Amsterdam K .21 Mevo snakt naar de eerste punten Niels van de Moezel is klaar voor cruciaal duel met MZVC V Winst voor Cue Action Clinic tennisser Nonnekes Duel DFS-Sparta drie dagen later Tandemrenner Mulder stapt af Yao Jie door, Palyama sneuvelt uitslagen ABAB Voor jezelf beginnen was nog nooit zo makkelijk www.; A1T\B vrijdag 1 april 2005 ZIERIKZEE - Mevo heeft in de vierde klasse B van het zaterdag- voetbal nog drie kansen om de eerste punten binnen te halen. Morgen speelt de hekkensluiter de uitwedstrijd tegen streekge noot WIK'57. Wilco Kooman besliste de eerste ontmoeting tussen de twee Schouwse clubs. Zijn treffer bleek toen de enige van de mid dag. In Mevo's jongste competi tieduel, thuis tegen Bruse Boys, was de ploeg weer dicht bij het eerste punt. DFS gaat op bezoek bij SPS. Waar DFS al een periode op zak heeft, strijdt SPS voor de laat ste periode. DFS kan vooral Brouwershaven een goede dienst bewijzen door punten af te snoepen van de Thoolse for matie. Zelf kan de ploeg uit Burgh-Haamstede de wedstrijd aanwenden om weer in het rit me te komen. Voetballend ge zien liet het de laatste weken veel te wensen over bij DFS. Brouwershaven speelt de op pa pier lastige uitwedstrijd tegen ZPR'84 in Bergen op Zoom. De inzet is de derde plaats. ZPR'84 staat vijf punten onder Brouw, maar heeft op 9 april nog wel het inhaalduel tegen Chrislan- dia voor de boeg. Koploper Bru se Boys mag na het 0-0-gelijk- spel tegen Chrislandia, niet op nieuw punten verliezen. De ploeg van trainer Schoute speelt thuis tegen Smerdiek. In de derde klasse A krijgt SKNWK in Nieuwerkerk te ma ken met Serooskerke, dat leider is in de laatste periode. De Wal- cherse formatie staat één plaats boven SKNWK en willen de Nieuwerkerkers kans houden op de nacompetitie, dan dient er gewonnen te worden. Duiveland speelt uit bij het al gedegradeerde Yerseke. In de thuiswedstrijd, die door Duive land met 1-0 gewonnen werd, bleken de Oosterlanders moeite te hebben met het spel van de Bevelanders. Zondag speelt Zierikzee uit te gen Unitas'30 in Etten-Leur. De Schouwse ploeg uit de tweede klasse E is vier duels voor het einde, nog niet helemaal zeker van lijfsbehoud. Verder speelt Ouwerkerk drie klassen lager uit bij Vosmeer en krijgt Zonne- maire bezoek van RCS 6. door Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - Voor ZSC'62 gaat het erom spannen in de derde klasse A van het za terdagvoetbal. De ploeg van aan valler Niels van de Moezel speelt morgen in Middelburg de cruciale wedstrijd tegen MZVC. De verliezer maakt grote kans om volgend seizoen in de vierde klasse uit te komen. Drie duels voor het einde van de competitie is de eerste degra dant (Yerseke) al bekend. MZVC bezet de voorlaatste plaats met vijftien punten, ZSC'62 verzamelde zeventien punten en Spui staat op acht tien punten. De 32-jarige Niels van de Moe zel hakte al vaker met dit bijl tje. Vorig seizoen was ZSC'62 al vroeg vrij van zorgen, maar de seizoenen daarvoor ging hij met zijn ploeg de nacompetitie in om zich vervolgens daar pas vei lig te spelen. Voor Van de Moezel verloopt het seizoen op vreemde wijze. De drie voorgaande seizoenen scoorde hij 26 keer, maar dit sei zoen liet hij het net nog niet één keer bollen. Op zich ook weer niet zo vreemd, want echt veel kwam de aanvaller deze voetbal editie nog niet in actie. „Het is een heel kort seizoen voor me. Ik heb dit seizoen nog niet meer dan vijf wedstrijden meege daan. k ben dit seizoen pas heel laat bij de groep gekomen. Ik heb een eigen snackbar (Duin en Strand) op Scharendijke en heb tijdens het seizoen geen tijd om te voetballen." Rode kaart Toen hij zich eenmaal weer had aangesloten bij zijn voetbal maatjes overkwam hem iets bij zonders. Nooit eerder kreeg hij een rode kaart, maar dat veran derde op 4 december van het vo rig jaar. In de 82e minuut van de wedstrijd tegen GPC Vlissin- gen werd hij wegens natrappen uit het veld gestuurd. Van de Moezel kreeg een schorsing van vier duels aan zijn broek. Het zit hem nog steeds dwars. „Ik maakte wel een trappende bewe ging, maar ik heb die gozer nooit geraakt", beweert Van de Moezel. Het was een streep door de reke ning van de voetballer. Toch be leeft hij dit seizoen niet veel an ders dan in voorgaande jaren. „We hebben een heel goede trai ner aan Leen Koster. Hij is ei genlijk nog wel te goed voor ons ook. Wij moeten het toch voorna melijk ook van onze inzet heb ben." Jonge spelers Van de Moezel zag dit seizoen een aantal jonge spelers toetre den tot de selectie. „Daar zitten best leuke voetballers tussen", vindt hij. Zo heeft Van de Moe zel een hoge pet van spits Joost Weeda, die er binnen nu en een paar jaar zal moeten staan. De afgelopen jaren was Van de Moezel een veelscorende speler, maar dit jaar heeft hij een ande re rol toebedeeld gekregen. „Ik heb zelfs amper een kans gehad op een doelpunt, maar ik heb dan ook pas één keer in de spits gespeeld. Ik speel nu meer ach ter de spitsen en ben nog een beetje zoekende. Op die plek spe len meestal de jongens met erva ring. Die heb ik wel, maar niet op die plaats." Op de vraag of ZSC'62 ook vol gend jaar derdeklasser is, ant woordt de speler overtuigend. „Ja! Ik denk dat als we zaterdag winnen, we sowieso de nacompe titie halen. Dit is de belangrijk ste wedstrijd van het seizoen. Daarna moeten we het maar uit vechten met Spui. Zelf krijgen we WHS nog en daar moeten we ook van kunnen winnen. Uit hebben we dan wel verloren maar we hebben daar onze bes te eerste helft van het seizoen ge speeld. Na rust zakten we weg en verloren we nog. En we moe ten ook nog tegen Yerseke, dat al gedegradeerd is. De motivatie zal daar niet zo hoog zijn." Eigen kracht Voorlopig moet ZSC'62 het eerst maar eens op eigen kracht zien te rooien. Om te beginnen met de confrontatie in Middel burg. Van de Moezel gelooft hei lig in een goed resultaat en een goede afloop. „Omdat we nog nooit gedegradeerd zijn. Ik voet bal al zestien jaar in het eerste, waarvan veertien jaar in de vier de klas, en we zijn nog nooit ge degradeerd." Voor zichzelf heeft Van de Moe zel zijn route uitgestippeld. Hij hoopt nog een aantal jaar in het eerste van de Scharendijkse ver eniging uit te komen. Voor een lager elftal is hij volgens eigen zeggen nog te fanatiek. Maar er zijn natuurlijk ook andere za ken die wat het voetballen be treft roet in het eten kunnen gaan gooien, met name zijn werk in de snackbar. Mocht ZSC'62 zaterdagmiddag winnen, dan zit er volgens Niels van de Moezel wel een feestje in. „Maar niet voor mij, want ik moet na de wedstrijd weer snel gaan werken." Niels van de Moezel leeft ontspannen naar de laatste duels van het seizoen toe. foto Dirk-Jan Gjeltema ROOSENDAAL - De poolbiljarters van Cue Action pak ten na drie gelijke spelen op een rij weer eens een overwin ning. In Roosendaal werd Galypso Twisters met 2-7 ver slagen. Atong Wu won zijn beide partijen. Johan van Oor schot wist een van zijn twee partijen in winst om te zet ten. Tim de Ruyter speelde een partij en zette die in winst om zodat zijn team met de bonuspunten mee een 2-7-over- winning behaalde. Met die zege nestelt Cue Action zich op de derde plaats op de ranglijst van de regionale eerste klasse. GOES - Alexander Nonnekes en René Lindenbergh ver zorgen zondag een clinic bij tennisvereniging 't Halve Maantje in Goes. Tussen 13.00 uur en 14.30 uur zullen zij hun talenten tonen. Nonnekes speelt komend seizoen competitie bij TC van Horne in Weert. Hij komt uit in de hoogste klasse, de hoofdklasse mix. De competitie begint zondag 10 april René Lindenbergh, die lid is van 't Halve Maantje, wordt gezien als een topper in wording. Bij de clinic op sportpark Het Schenge in Goes worden de jeugdleden van de tenniscombinatie Kapelle en 't Halve Maantje betrokken. BURGH-HAAMSTEDE - De wedstrijd DFS-Sparta wordt drie dagen later gespeeld dan gepland. Het duel in het kader van het veertigjarig jubileum van de voetbal club uit Burgh-Haamstede wordt niet op woensdag 20 juli gespeeld, maar op zaterdag 23 juli. De verschuiving vond plaats op verzoek van Sparta, dat momenteel koplo per is in de Gouden Gids divisie. PAPENDAL - Na bijna 700.000 kilometer zet de blinde tandemwielrenner Jan Mulder een punt achter zijn loop baan als topsporter. De 48-jarige paralympiër heeft met ingang van 1 april zijn A-status ingeleverd bij sportkoe pel NOCNSF. Mulder won 29 medailles op Paralympi sche Spelen, wereldkampioenschappen en Europese kam pioenschappen. Drie daarvan zijn gouden paralympische medailles. De wielrenner uit Twello wil zich de komende jaren inzet ten voor de tandemsport. Hij gaat in revalidatiecentra en opleidingsinstituten mensen met een visuele handicap sti muleren tot sporten en wielrennen in het bijzonder. Ook heeft hij nog zijn zinnen gezet op deelname aan de fiets tocht Tour d'Afrique in 2006 of 2007. Dat is een fietstocht van Cairo naar Kaapstad over 11.750 kilometer in 120 da gen. ANP BANGKOK - Yao Jie heeft de kwartfinales van het Thai land Open bereikt. De badmintonster, de nummer twee op de plaatsingslijst, versloeg in haar tweede partij de Hongkongse Yip Pui Yin met 12-13 11-6 11-6. Dicky Pa lyama strandde in de derde ronde. De als vierde geplaats te Gouwenaar was niet opgewassen tegen Roslin Hashim uit Maleisië: 9-15 8-15. ANP door Klaas Verspoor DREISCHOR - Hansweertse Boys pakte tweede paasdag de eerste-periodetitel in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. De ploeg won met 2-1 bij Lewe- dorpse Boys. Zondag kan alleen Dreischor nog verhinderen dat de ploeg uit Hansweert twee we ken op rij feest kan vieren. Dreischor mocht niet mopperen over de uitslag van het inhaal duel, want niet Robur maar Hansweertse Boys pakte zo de eerste van de twee te verdelen periodes in de vijfde klasse B. Doordat de ploeg uit Hansweert momenteel tien punten voor staat op Dreischor, dat nog wel een wedstrijd minder speelde, is het kampioenschap voor de ploeg van trainer Adil Fertoute slechts een kwestie van tijd. Dreischor, dat een keurige twee de plaats bezet, kan zo de perio de overnemen en deelnemen aan de nacompetitie. Frank van der Helm, Dreischors topscorer van het lopende seizoen, heeft er nu al zin in. Je hebt dit seizoen al dertien keer gescoord. Ben je ook een echte doelpuntenmaker? Frank van der Helm: „Het zijn er volgens mij al meer, maar mijn broer Fred en ik worden nogal eens door elkaar gehaald. Ik geloof dat ik al zeventien ge scoord heb. Ik ben geen echte doelpuntenmaker, dat niet, maar dit seizoen lukt het toeval lig allemaal. Als ik een goede kans krijg, dan zit hij er in. En zeker de laatste weken. Alleen tegen NVS wilde het niet luk ken, en toen verloren we ook. Dat was jammer, anders hadden we nog langer mee kunnen doen om het kampioenschap." Zondag spelen jullie de kraker tegen koploper Hansweertse Boys. Als jullie niet weten te winnen, wordt die ploeg uitgere kend tegen jullie kampioen. „Dat moeten we maar zien te voorkomen. Het is zeker niet on mogelijk, want thuis wonnen we ook." Wat weet je nog van die wed strijd? „Het was een gelijkopgaande wedstrijd. Zij kwamen met 2-1 voor en daarna kwamen wij op 2-2. Dat leek de uitslag te wor den maar in blessuretijd scoor den wij door een counter nog de 3-2 via Matthijs Heere. Het was wel een mooie wedstrijd." Wat verwacht je aanstaande zon dag voor wedstrijd? „Ik verwacht een sterk Hans weert. Ze zullen iets aan ons wil len laten zien, omdat ze bij ons verloren hebben. En omdat ze kampioen kunnen worden zal er vast veel publiek zijn. Ik denk dat Hansweert veel druk gaat zetten en wij moeten dan maar een beetje op de counter gaan spelen." Heeft Dreischor iets te zoeken in de nacompetitie? „Mochten wij promoveren, dan moeten er wel één of twee goede voetballers bijkomen. Anders wordt het volgend jaar in de vierde klasse zwaar voor ons." van onze sportredactie RIO DE JANEIRO - Wereldkampioen Brazi lië en Argentinië komen steeds dichterbij het WK voetbal in Duitsland in 2006. De Ar gentijnen boekten in het Zuid-Amerikaanse kwalificatietoernooi een benauwde thuisze ge op Colombia van 1-0. Brazilië bereikte in en tegen Uruguay een moeizaam, maar be langrijk 1-1-gelijkspel. Na dertien van de achttien wedstrijden leidt Argentinië de poule met 28 punten, gevolgd door Brazilië met 24 punten. Ecuador en Paraguay staan derde en vierde, met respectievelijk 20 en 19 punten. De eerste vier landen plaatsen zich rechtstreeeks voor het WK in Duitsland. Ar gentinië zocht de hele wedstrijd in Buenos Aires gaatjes in de stugge defensie van Co lombia. Zelfs met tien man - Vargas kreeg in de 41e minuut rood - bleven de Colombia- Thailand Open. Bangkok. Mannen, derde ronde: Hashim (Mal/9) - Palya ma (Ned/4) 15-9 15-12. Vrouwen, eerste ronde: Yao Jie (Ned/2) - Meemek (Tha) 11-4 11-2. Twee de ronde: Yao Jie - Yip Pui Yin (HKo) 12-1311-6 11-6. Estoril. Estoril Open Portugal, Euro pese Tour Stand na eerste ronde: 1. Brier (Oos) 65 (-6), 2. Cheetham (Eng), Moore (ZAf), Scahill (NZe), Vi- be-Hastrup (Den) 67, 6. Broadhurst (Eng), Dodd (Wal), Lane (Eng), Lomas (Eng) 68, 29. Muntz (Ned) 71, 147. Derk- sen (Ned) 81 (+10). Jeu de boules Middelburg. Wintercompetitie Club Jeu de Bou les Middelburg (top15): 1 Piet Maar- tense, 2 Fabian Moes, 3 Piet Robijn, 4 Henny Wijs, 5 Mieke Poelman, 6 Stefan Moes, 7 Leo Wouters, 8 Gert Jan van Kessel, 9 Wim Roemersma, 10 Marco Wouters, 11 Jan Limonard, 12 Kor Din- gemanse, 13 John Schoonenberg, 14 Ri- nus Consemulder, 15 Piet Versluis. Lucky Day. 7-20-23-25-31 -33-35-36-38-42-46-47-56- 57-60-61-65-71-73-77. (onder voorbehoud) Aarhus. EK. Mannen, eerste ronde: Zubcic (Kro) - Keen (Ned) 4-3 (7-11 5-11 11-9 11-7 12-10 6-11 13-11), Chen Weixing (Oos) - De Boer 4-0 (11-4 11-3 11-7 11-8), Heister (Ned) - Closset (Bel) 4-0 (11-7 11-7 11-9 11-4), Steger (Out) - Sliepen (Ned) 4-0 (11-6 11-5 11-8 11-6). Vrouwen, eerste ronde: Olsson (Zwe) - Van Ulsen (Ned) 4-3 (11-13 11-7 7-11 11-4 12-14 11-5 11-6), Kostromina (WRu) - Creemers (Ned) 4-0 (11-3 11-8 11-5 11-5). Tweede ronde: Li Jiao (Ned)-Walker (Eng) 12-10 11-6 11-3 11-3. Mannen, dubbelspel, eerste ronde: Heister/Wijers (Ned) - Bratanov/Vostes (Bel) 3-0 (11-3 11-5 11-7), Keen/Tokic (Ned/Slv) - Sórensen/Larsen (Den) 3-0 (11-5 11-4 11-6), Boll/Süss (Dui) - De Boer/Closset (Ned/Bel) 3-0 (11-6 11-3 11-3). Tweede ronde: Keen/Tokic (Ned/Slv) - Eloi/Chila (Fra) 3-2 (11-7 8-11 14-12 8-11 11-8), Samsonov/Kreanga (WRu/Gri) - Wijers/Heister (Ned) 3-2 (11-5 8-11 11-4 9-11 11-9). Gemengddubbelspel, tweede ron de: Heister/Jiao (Ned) Carneros/Ramirez (Spa) 3-1 (10-12 11-4 12-10 11-8), Milosevic/Feher (SMo) - Wijers/Van Ulsen (Ned) 3-1 (14-12 11-7 6-11 11-6). Miami. Vrouwen. Kwartfinale: Mau- resmo (Fra/1)-lvanovic (SMo) 6-1 6-4, Clijsters (Bel)-Dementieva (Rus/4) 6-2 6-1. Halve finale: Sjarapova (Rus/2)-Venus Williams (VS/8) 6-4 6-3. Miami. Mannen Kwartfinale: Ferrer (Spa) - Hrbaty (Slw) 6-2 6-3, Nadal (Spa)-Thomas Johansson (Zwe) 6-2 6-4. Vriendschappelijke wedstrijd. Belof ten (t/m 22 jaar): Terneuzense Boys-HVV'24 3-1 (2-0). Driedaagse van De Panne. Derde etappe, eerste deel. De Panne-De Panne: 1. Steels (Bel) 116 km in van onze sportredactie AMSTERDAM - Ajax heeft de Zweedse middenvelder Rasmus Lindgren langer aan zich gebon den. De 20-jarige Scandinaviër tekende bij tot en met 1 juli 2007. Lindgren voetbalt sinds januari 2003 bij de Amsterdammers. Na twee jaar in het bel of ten team te hebben gespeeld, debuteerde de talentvolle Zweed dit jaar in de uitwedstrijd tegen NAC in de hoofdmacht. In totaal speelde hij vier keer in het eerste elftal. Ajax heeft ook doelman Hans Vonk, Etienne Esajas, Robin Muller van Moppes, Henrik en Niklas Moisander een contact verlenging voor een jaar voorge- legd. Yannis Anastasiou krijgt geen nieuwe verbintenis en moet ver trekken uit Amsterdam. De Griekse aanvaller kwam vorig jaar over van Roda JC, maar kon geen basisplaats veroveren. Voor de Jong Ajax-spelers Fi- lipe Kasmirski, Ruud Kras, Se bastian Rusculleda, Gaston Sangoy en Robert Zwinkels is er volgend jaar ook geen toekomst meer in de hoofdstad. Voor de verhuurde spelers Ced- ric van der Gun (ADO Den Haag) en Pius Ikedia (RBC, vol gend seizoen AZ) is ook geen plaats meer in de selectie. de maand; nen op de been. Het was uiteindelijk spits Crespo van AC Milan die in de 65e minuut de bevrijdende goal maakte. Brazilië maakte ondanks het meespelen van onder andere Ronaldinho, Ronaldo (foto) en Kaka een lusteloze indruk tegen Uruguay. Diego Forlan bracht het sterkere thuisland in Montevideo kort na rust op voorsprong, waarna Emerson in de 68e minuut gelijk maakte. foto Leo Lla Valle/EPA 2.31.10, 2. Albasini (Zwi), 3. Cadamuro (Ita), 4. Van Dijk (Ned), 5. Eisel (Oos), 6. Ballan (Ita). Derde etappe, tweede deel, tijdrit De Panne: 1. Ekimov (Rus) 13,7 km in 16.48, 2. Roesems (Bel) op 0.01, 3. Mat- tan (Bel) 0.07, 4. Backstedt (Zwe), 5. De- volder (Bel) 0.09, 6. Hoste (Bel) 0.11, Ne derlanders: 16. Knaven 0.42, 23. Scheu- neman 0.53, 33. Van Bon 1.09, 37. Muts aars 1.12. Eindklassement: 1. Devolder 13.15.16, 2. Ballan 0.16, 3. Mattan 0.24, 4. Sanchez (Spa) 0.44, 5. Petito (Ita) 0.45, 6. Knaven 1.01, 12, Ekimov (Rus) 4.58, 23. Scheuneman 5.51, 24. Van Bon 6.01. ant-en-klare oplossing .ABAB participeert in een kant-en- klare oplossing voor startende ondernemers: De OfFicemanager. De Officemanager is een pakket dat alle basiszaken bevat die een startende ondernemer nodig heeft Aan alles is gedacht: infrastructuur, administratie op maat ingericht, juridische zaken geregeld, bereik baarheid, etc. Dit onder het motto: "Doe jij waar je goed in bent, regelen wij de rest." 1.900 voordeel Met de aanschaf - op postkantoren of bij ABAB - van De Officemana ger bespaar je jezelf als startende ondernemer veel regelwerk, tijd en geld. Voor 999,- kun je gebruik maken van diverse diensten en/of producten om een vliegende start te maken met ie onderneming. Het netto voordeel van dit pakket is 1.900,-! De inrichting van je administratieve organisatie via ABAB is bij dit pakket inbegrepen. I s de Officemanager iets voor mij? I Voor meer informatie over De Officemanager kijk je op www.deofficemanager.nl Heb je het pakket De Officemanager al aangeschaft? Neem dan contact op met ABAB via 0800-2222 463 en we schakelen je door naar één van onze starterbegeleiders. Vervolgens plannen we een intakegesprek met |e in. In dit intakegesprek bespre ken we wat de verstandigste inrich ting van je administratie is Meer weten? Nieuwsgierig geworden? Behoefte aan aanvullende informatie kijk dan opwww.startenmetabab.nl mail MKB-adviseur joanne vd horst@abab.nl 6f bel haar op 073- 646 54 03. Of neem contact op met bram.kotvis@abab.nl voor een afspraak: 0314 -34 07 77 Biedt vM*rum"r,U'!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37