Bodem bouwput theater stabiel verkeerssituatie PZC Thema-avond Heinkenszand Politie wil tweede oefendorp Ossendrecht De Tweern gunt Sri Lanka ook nieuw schoolgebouw GroenLinks houdt wethouder in zadel bl4 Huizen lijken niet verder te verzakken in Middelburg Informatieavond Steun aan Israël Duizend euro voor tip lozer asbestplaten weekenddiensten Liggeld voor vissers in haven Colijnsplaat Radiozender Maximaal overgenomen door 8FM Wijkvereniging houdt open dag vrijdag 1 april 2005 door Maurits Sep MIDDELBURG - De bodem rond de bouwput voor het thea ter in Middelburg is redelijk sta biel. De huizen verzakken niet meer. Extra maatregelen zijn niet nodig. Dit blijkt uit onderzoek door het bureau GeoDelft naar onder mee de bodem en de grondwater stand. GeoDelft heeft gisteren mondeling verslag uitgebracht aan wethouder A. van 't West einde. „Redelijk stabiel", luidt volgens de wethouder het oordeel van de deskundigen. Eén slag om de arm houdt Geo Delft nog. Het bureau wil ter hoogte van het pand Koning straat 18 nader onderzoek ver richten. Op die plek ontstond en kele weken geleden het cruciale lek in de damwand waarna de put toch weer in razend tempo vol water gezet moest worden om ernstige verzakkingen te voorkomen. „Op die plek worden vologende week dinsdag extra onderzoe ken gedaan", kondigt Van 't Westeinde aan. Er worden sonderingen uitge voerd. „Ze gaan dan in de bo dem kijken", verduidelijkt de wethouder In de rest van de om geving is dat niet nodig. Wel wordt daar doorgegaan met visu ele inspecties. De analyse van GeoDelft bete- KAMPERLAND - De Zeeuwse stichting Steun aan Israël houdt donderdagavond 7 april een in formatieavond in het kerkge bouw De Ark in Kamperland. H. Nihom, zelf afkomstig uit Is raël, zal spreken over de gevol gen van de terugtrekking uit de Gazastx-ook. Ook zal Steun aan Israël enkele Israëlische produc ten presenteren. De avond begint om kwart voor acht, de zaal is vanaf kwart over zeven open. KOEWACHT - De Hulster pro jectontwikkelaar T. Biesbroeck looft duizend euro uit voor de tip die hem op het spoor zet van degene die illegaal asbest heeft gedumpt op het terrein van de voormalige vlasfabriek aan de Tragel in Koewacht. „Het opruimen van die troep gaat me 11.500 euro kosten, u be grijpt dat ik dat graag op de ei genaar van het asbest zal willen verhalen. Daarom is het me best wat waard om hem te vinden. En dan kan hij er op rekenen dat ik ook die duizend euro tip geld nog op hem zal verhalen", zegt Biesbroeck. Hij acht de kans best groot dat er mensen zijn die weten wie het asfalt op het terrein van de vlas fabriek heeft gedumpt. „Ik ga er namelijk vanuit dat degene die dat gedaan heeft niet al te ver uit de buurt woont." Ondanks de sommatie van de ge meente Terneuzen dat het as best gistermorgen voor 12.00 uur weg had moeten zijn, ligt het er nog steeds. Biesbroeck: „Het bedrijf dat het weg moet halen, had daar zo gauw het juis te materiaal niet voor." Van daag gaat het bedrijf de platen weghalen. Meteen daarna laat hij het terrein zodanig afraste ren dat er in ieder geval geen au to's meer op kunnen rijden kent 'een hele geruststelling' voor hemzelf, bekent Van 't Westeinde. „Het is een lastige si tuatie. Het is onzeker wat er gaat gebeuren met de bouwput en wanneer de problemen op houden." De omwonenden van de bouw put worden vandaag in een nieuwsbrief op de hoogte ge steld. Het definitieve rapport van GeoDelft wordt op 8 april onder de omwonenden ver spreid. Die dag vindt ook een bij eenkomst plaats, aldus Van 't Westeinde.Het dossier over de bouwput wordt nu gesorteerd, zodat het openbaar gemaakt kan worden. De wethouder ver wacht dat het nog twee weken duurt voordat belangstellenden alle stukken kunnen inzien. Dat kan in een speciale kamer op het stadskantoor van Middel- burg. Nu heeft de ME onder meer al een perron met trein om situaties in te oefenen. Bij voorkeur zouden daar een stuk snelweg, een vliegtuigromp en een boot bij moeten komen. foto's Peter van Trijen door Ad Goddrie OSSENDRECHT - De politie academie wil een tweede, veel groter oefendorp bouwen in Os sendrecht. De actuele discussie over veiligheid vraagt om meer en betere oefenfaciliteiten. Daarom wil het instituut onge veer de helft van de voormalige Koningin Wilhelminakazerne aankopen. H. van Bentum, projectleider aankoop, zegt dat de academie (pal tegen de kazerne gelegen) hier een haalbaarheidsstudie naar verricht. Een groter ter rein is nodig nu de laatste jaren de vraag naar het opleiden van mensen sterk is toegenomen. „We leiden bijvoorbeeld meer arrestatieteams en persoonsbe veiligers op." Ook is het nodig om realisti scher te oefenen. „Ons huidige oefendorp bestaat uit ruw bouw, en voldoet prima voor de ME. Maar er is ook behoefte om echt in panden te oefenen." Tegen het huidige dorp aan wil de academie een dorp bouwen dat ongeveer twee keer zo groot is. „Met woningen, win kels en banken die echt als zo danig zijn ingericht. Een echte stadswijk." De politieacademie, hét oplei dingsinstituut voor openbare orde en gevaarsbeheersing in ons land, heeft al delen van de kazerne in gebruik. Eerder maakte de instelling bekend zo'n zestien hectare van het ter rein te willen kopen. „Nu den ken we aan zeker 25 hectare. We willen niet dat over drie jaar blijkt dat we te weinig heb ben gekocht, terwijl we er wel de kans voor hebben gehad." Op het wensenlijstje staat ook een stuk snelweg, onder meer bedoeld om aanhoudingen op de vluchtstrook te trainen. On langs nam de school een trein station in gebruik, waar kan worden geoefend in een echte trein. Op termijn komen er mo gelijk ook een vliegtuigromp en een boot. Van Bentum ver wacht over twee weken een ver gunningaanvraag bij de ge meente Woensdrecht in te die nen voor de uitbreiding. Hij wil omwonenden snel inlich ten. „Een grotere academie wil niet zeggen meer overlast. We kunnen voor een deel gebruik maken van bestaande infra structuur op de kazerne, waar door activiteiten die we nu nog buiten moeten houden, naar binnen kunnen." door Mieke van der Jaqt GOES - Ze hadden al 2650 euro bij elkaar verdiend, de kinderen van de Tweern, de school voor speciaal onderwijs in Goes. Gis teravond kwam daar nog ruim een duizendje bij. Alles is voor Sri Lanka, met name voor de tsunamislachtoffers in het moei lijk bereikbare oosten van het ei land. Toen na de ramp van tweede kerstdag van alle kanten ook een beroep op kinderen werd ge daan, begonnen de leerlingen van de Tweern plannen te sme den om geld te verdienen. Ze te kenden mooie kaarten, lieten die drukken en verkochten die zelf overal op de Bevelanden, want de leerlingen van de Tweern komen overal vandaan. Die kaarten brachten 2650 euro in het laatje, maar het was niet de enige actie. Alle groepen be reidden ook een stukje voor een voorstelling voor: een dansje, een lied of een echt toneelstuk. Toen de schoolmeesters bij de ouders gingen polsen hoe de be langstelling voor een voorstel ling was, bleek die overweldi gend. Maar liefst 500 vaders, moeders, opa's en oma's telden graag twee euro neer voor een toegangskaartje: dat was nog eens duizend euro. Een verlo ting bracht nog extra geld op. Ouders hadden van alles en nog wat meegegeven als prijs, zodat er tafels vol prijzen weggingen gisteravond tijdens de voorstel lingen. Daarvan moesten er twee worden gehouden want in ontmoetingsruimte van het ge bouw aan de Beukenstraat kun nen maar krap 250 mensen tege lijk. Verouderd De Tweern wil het geld beste den aan de bouw van een school in Sri Lanka omdat ze zelf ook een nieuw schoolgebouw krijgt aan de Evertsenstraat. Overi gens na lang behelpen op twee tamelijk verouderde locaties. De kinderen vinden dat ook hun leeftijdgenootjes in Sri Lanka de kans moeten krijgen om veel te leren. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Komt er bij Heinkenszand eindelijk een aansluiting op Rijksweg A58? Dat is één van de onderwerpen die maandagavond 18 april aan bod komen op een bijeenkomst over verkeer van de dorpsraad Heinkenszand. Provinciaal bestuurder A. Pop- pelaars mag het antwoord geven op die vraag. Hij zal ook ingaan op de plannen voor verbreding van de Sloeweg en de stand van zaken rond de herinrichting van de aansluiting Clara's Pad-Drie weg. De Borselse wethouder M. Ver- mue-Vermue neemt de verkeers problemen in Heinkenszand on der de loep, zoals het parkeren bij de supermarkt, de verkeerssi tuatie in de Dorpsstraat en de herinrichting van het gebied rond De Stenge, waar onder meer extra parkeergelegenheid is voorzien. Waterschapsbestuurder A. van de Hoef richt zijn blik tot slot op de wegen in de polder, met name de maatregelen in De Poel, vanwege de vervanging la ter dit jaar van het spoorviaduct bij 's-Heer Arendskerke. Wegen in De Poel gaan dan tijdelijk dicht voor auto's. De dorpsraadsvergadering is in De Stenge en begint om 19.30 uur. De inleiders zijn aan zet vanaf 19.45 uur. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Vlissingse wethouder P. van der Maden (VVD) heeft gisteravond ternau wernood een motie van wantrou wen overleefd, die door coalitie partner CDA was ingediend. Oppositiepartij GroenLinks hielp Van der Maden in het za del door tegen te stemmen, waar door de stemming eindigde op dertien stemmen voor en veer tien tegen. Opmerkelijk was dat GroenLinks als enige partij wel het voltallige college naar huis wilde sturen. De Vlissingse raad is ontevre den over het financiële beleid van de gemeente Vlissingen. Dat was voor het CDA aanleiding om de hoofdverantwoordelijke, wethouder Van der Maden, te of feren. Deze week werd bekend dat er een tekort over 2004 is van bijna 950.000 euro. De prognose over 2005 is nu al gesteld op mini maal 1,7 miljoen euro. „In no vember is de raad akkoord ge gaan (op de LPV na keurde de raad de begroting goed) met een sluitende begroting, die echter binnen vier maanden al een te kort van minimaal 1,7 miljoen euro laat zien", zei C. SeijbeL Het CDA vindt dat de raad op deze manier geen financiële keu zes kan maken. „Bovendien heeft het college onvoldoende in formatie gegeven over de ont wikkeling van de financiële pos- titie." Bestuurders Het CDA zei wel vertrouwen te hebben in de andere bestuur ders. „De stad moet wel bestuur baar blijven." De PvdA, de WD, RPCU en GroenLinks vonden om uiteenlo pende redenen het ontslag van de wethouder een brug te ver. H. de Haas (PvdA): „De hele stad staat op zijn kop, straks de politiek ook nog eens. Vlissin gen is er niet bij gebaat als een wethouder en zeker niet het he le college opstapt." zaterdag 2 en zondag 3 april 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland P. F. M. Gerritsen, Nassaulaan 151, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel.(0113)259882. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: A. C. Mosselman, tel. (0113) 381233 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkens zand, tel. (0113) 561290. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 De leerlingen van de Tweern moesten hun voorstelling tweemaal geven omdat de ontmoetingsruimte van het schoolgebouw aan de Beukenstraat te weinig plaats bood voor alle bezoekers. foto Willem Mieras WISSENKERKE - Vissers die een vaste ligplek hebben in de haven van Colijnsplaat moe ten vanaf 2006 liggeld gaan beta len. Passanten die Colijnsplaat aan doen zijn de gemeente komend voorjaar al havengeld verschul digd. Dat besloot gisteravond de gemeenteraad. De vissers die Colijnsplaat als thuishaven hebben, betaalden van oudsher geen liggeld als compensatie voor de sluiting van het Veerse Gat. Nu is ge bleken dat geen van de oorspron kelijke vissers nog in Colijns plaat ligt, wil de gemeente graag een deel van de onder houdskosten voor de haven te rugverdienen. 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Wijkverpleging Allévo. tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113) 229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel. (0113)218290 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: M. Verschelling, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. MIDDELBURG - De regionale radiozender Maximaal FM wordt overgenomen door de Bra bantse commerciële zender Ra dio 8FM. Beide partijen hebben daar gisteren overeenstemming over bereikt. De overname betekent in de praktijk dat op korte termijn de programma's van Radio 8FM in een Zeeuwse versie te beluiste ren zijn in heel de provincie, via de kabel en de diverse FM-ether- frequenties. Maximaal Multimedia, waarvan Maximaal FM onderdeel was, gaat zich vooral richten op haar televisieactiviteiten. Met Radio 8FM, die al enige tijd op zoek was naar uitbreiding, is afge sproken dat zij op het gebied van de regionale nieuwsvoorzie ning gaan samenwerken. De overname van de FM-vergun- ning heeft geen directe gevolgen voor de werkgelegenheid. Maxi maal Multimedia telt acht mede werkers; bij Radio 8FM zijn 26 mensen werkzaam. GOES - Wijkvereniging Goes- Oost houdt zaterdag 9 april een open dag in wijkcentrum Jan Ligthart aan de Bergweg 12. Be zoekers kunnen zien welke acti viteiten de wijkvereniging te bie den heeft: koersbal, biljarten, sjoelen, bridge, jokeren, een naai- en knutselclub en allerlei algemene activiteiten. De open dag duurt van 10.00 tot 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 30