PZC De geur van wilde beesten PZC Binnen handbereik HJwÉpBjjdl: €2,50 Korting op een dagje Verzamelaarsjaarbeurs 22 re @ctie vrijdag 1 april 2005 Ja, ik wil graag met korting naar de Verzamelaarsjaarbeurs Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geboortedatum: Telefoon: E-mall adres: Aantal kaarten: (max. 2 per adres) het alfabet van Zeeland Algemene voorwaarden abonneevoordeel Niet in combinatie met andere aanbiedingen. Geen korting achteraf op reeds betaald kaarten. Alleen bonnen van krantenpapier worden in behandeling genomen. PZC Is nit verantwoordelijk en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor het gebodene en d financiële en administratieve afwikkeling bij de deelnemende organisaties. Wijzigingen in de spelregels, data, aanvangstijden en geldende prijzen zijn te allen tijde voorbehouden. Prijzen worden uitgegeven zolang de voorraad strekt. PZC BV gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Zie het colofon van PZC voor meer informatie. Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. NFORMAHEBLADVOOR ONDiRNEMERC IN ZUIpWEST-NEOERlAND Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 31 55 00 of www.deondernemer.com Lezersredacteur A. J. Snel is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes. Telefonisch: 0113 - 315660. E-mail:Lezersredacteur®pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet: www.pzc.nl. Computerisering is een schone zaak, en brengt het mensdom veel vermaak. Maar de ordenma- chine kan ook zo dwars als pok hout zijn. Ze besluit dan woor den af te breken op plaatsen waar dat helemaal niet moet. Jo Linssen uit Zonnemaire maakte ons erop opmerkzaam dat in een recept voor Linzen met lamsvlees van onze mede werker Hans Belterman voor de garnering wat kerst-omaatjes werden aanbevolen. Hij vroeg zich af hoe die omaatjes het zou den opvatten als ze een schotel moeten opleuken. De man uit Zonnemaire zag het goed. Hij moet het recept maar weg gooien. Wordt het Linssen zon der lamsvlees. Tabloid Voorts was er een brief van me vrouw M. S. Hamelink-Dooms uit Middelburg. Zij is heel tevre den over de inhoud van de PZC, daar niet van, maar ze zou de krant nog liever op tabloidfor maat hebben. De grote, ouder wetse krant van nu brengt haar tot een dagelijkse worsteling. „Nee, ik wil lekker op mijn bank zitten met de krant op ta bloidformaat op schoot en mijn kopje thee op tafel." Je ziet het helemaal voor je. Als we ooit van het huidige formaat afstappen, weten wij in ieder ge val iemand die de reclametek sten voor de krant met de nieu we maatvoering kan schrijven. Morgen, zaterdag, oordeelt het congres van D66 of de nieuwe af spraken die de regeringscoalitie heeft gemaakt om door te gaan met Balkenende II aanvaardbaar zijn. Over wat langere tijd zal blijken of de intercity vanuit Zeeland tot aan Amsterdam gedeeltelijk wordt opgeheven. Daardoor zouden rei zigers vanuit Zeeland - om Den Haag, Leiden, Schiphol en Amster dam te bereiken - in Rotterdam moeten overstappen op de duurdere HSL. Of ze moeten voor anderen verbindingen kiezen. Die twee onderwerpen werden deze week besproken op de digitale zeepkist van de PZC (www.pzc.nl). D66 Een hard oordeel komt van Tiemen van der Worp: Er zijn Judas sen die voor minder zilverlingen hun principes loochenden." Tony toont zich evenmin ingenomen met de opstelling van de top van D66: De Nederlandse burger heeft in de peiling anders beslist maar daar heeft men lak aan. Hopelijk zijn bij de vertegenwoordi gers van de achterban van D66 mensen met open ogen en oren en werpen de tube lijm weg." Kees de Kooning laakt de houding van oud-gedienden in de poli tiek. „Ze ringeloren de Nederlandse politiek. Eerst Van Thijn van de PvdA en nu weer Van Mierlo! Ze willen hun macht doen gelden en over hun graf heen regeren. En dat vindt A.S. dan weer niet aardig: „Kees, je doet aan leeftijds discriminatie. Jong en oud hebben recht van spreken." Intercity „Hier moeten Gedeputeerde Staten van Zeeland een stokje voor ste ken eer het te laat is, want dan is het onherroepelijk, en die trein komt dan nooit meer terug", zegt Tanny, die al jaren in Frankrijk woont. In een naschrijft duidt ze aan: Ik heb intussen de moed op gegeven,en kom nog uitsluitend met de auto." Willem Salakory, ziet voor anderen problemen, maar niet voor zich zelf. „De intercity afschaffen brengt Zeeuwen die regelmatig in Am sterdam moeten zijn voor werk, studie, of familiebezoek in grote problemen. Het is nu al moeilijk om op tijd op een Hogeschool of universiteit te zijn door de geografische ligging van onze provincie. De auto is vanwege files en kosten voor studenten niet een goed al ternatief. NS maakt hiervan handig gebruik door de HSL als alter natief op te dringen. Het resultaat van een politiek waarin markt werking en privatiseringsdrang de basis vormen voor beslissingen. Zelf kom ik al jaren niet meer in Amsterdam, ik voel me er onveilig en winkels heb ik in ons mooie Middelburg voldoende." Auto Jan Kees de Nooijer: „Je kimt maar beter een auto kopen, wil je in Nederland nog een beetje normaal kunnen reizen., wat een stomme j zet... zouden ze niet beter de trein in Nederland maar helemaal kun nen afschaffen, kunnen we ons ook niet meer ergeren en leggen we j op de plaats van het spoor een paar mooie extra snelwegen aan." Jeanne van Lichtenberg woont in België en beschrijft haar weder- waardigheden met de trein om tot de slotsom te komen: het gemak voor de burger wordt weer eens ondergeschikt gemaakt aan een paar minuten tijdwinst voor een handjevol zakenmensen! Citaat Liever een vijandschap uit één stuk dan een gelijmde vriendschap. Friedrich Nietzsche Knip nu de bon uit stuur hem op naar: PZC Abonneevoordeel, T.a.v Lezersservice, Postbus 31, 4460 AA Goes of surf naar www.pzc.nl/abon- neevoordeel en ontvang een toegangsbewijs met €1,- korting op de entreeprijs. U betaalt i.p.v. van €10,-, €9,-. Uw PZC toegangsbewijs geeft u tevens de gelegenheid om te genieten van een bakje koffie met verse appelgebak voor slechts €2JjO i.p.v. €4,-. door A.J. Snel Gouden dagen waren het voor de parlementaire pers. En de mooie tijden zijn nog niet voorbij. Doordat D66 nu even geen verkiezingen wenst, doch de toekomst van het vaderland in handen legt van het eigen volkje, kan uit de sintels van de bijna-crisis zomaar weer een vuur oplaaien. Redacteuren die zich hebben gespecialiseerd in poli tiek en bestuur te Den Haag, voelen ie dere aarzeling over hun beroepskeuze van zich afvallen. Mooi werk. Het is aanpoten, dat wel. Lang wachten op vergaderende mannen en dan moe ten aanhoren dat de bespreking con structief is geweest; dat gaat je niet in de koude kleren zitten. Maar af en toe komen de heren onderhandelaars toch met iets concreets en dan draait het cir cus weer voluit, met alles erop en eraan. Ap van den Berg, parlementair redac teur van de Geassocieerde Pers Dienst (GPD) waarvan de Provinciale Zeeuwse Courant berichtgeving betrekt, beaamt het: „Er heerst in Den Haa'g een sfeer van opwinding." Die is even geluwd na het grote rumoer in de Eerste Kamer, de onderhandelin gen om de coalitie in stand te houden en het debat in de Tweede Kamer. Zater dag echter volgt opnieuw een werkelijk spannende dag. D66, dat normaal zo dol is op brede volksraadplegingen, be slist morgen in huiselijke kring hoe het verder moet met de deelname aan de re gering. Slopend Van den Berg: „Het is hier in Den Haag hollen of stilstaan. Je hebt een periode van spanning en chaos en dan is er voor ons, plat gezegd, weer eens een tijdje geen flikker te doen. Tijden als deze, met een dreigende crisis, zijn geweldig en ze zijn tegelijkertijd slopend. Je hebt er als journalist na een tijdje van wind stilte altijd weer behoefte aan dat weer eens wat tumult ontstaat. Het is een beetje een rare paradox. Valt er weinig te beleven, dan wil je graag dat er weer eens wat gebeurt en heb je lang achter elkaar verwikkelingen zoals we die nu zien, dan krijg je behoefte aan wat rust; je wilt weer eens normaal thuis zijn. Die rare wisselingen, daar moet je tegen kunnen en als je er tegen kunt, is dit heel boeiend werk." Enkele tientallen jaren geleden, toen ik Exclusieve aanbiedingen en kortingen voor abonnees van PZC 16 17 April 2005 vindt in Jaarbeurs Utrecht de voorjaarseditie van de Verzamelaarsjaarbeurs plaats. Dit is één van de grootste verzamelbeur- zen van Europa en trekt exposanten van over de hele wereld. Zeer succesvol is het speciale onderdeel Mega Platen en CD beurs waar de liefhebbers van grammofoonplaten, video's en cd's hun hart kunnen ophalen. Daarnaast is de Verzamelaarsjaarbeurs in Utrecht, dé vind plaats voor: aardewerk, antiek, blik, glas, fifties sixties, Art deco, zilver, techniek, kleding sieraden, design, boeken tijdschriften, munten postzegels, uurwerken, ansichtkaarten, oud modern speelgoed, memo rabilia, Science Fiction, grammofoonplaten, oude techniek, reclame, archeologische vondsten, film memorabilia. Voor nog meer informatie surft u naar: www.verzamelaarsjaarbeurs.nl Bos en Dittrich, hoofdrolspelers in het drama rond de gekozen burgemeester zelf voor deze krant 'Den Haag deed', kon het in de Tweede Kamer in tijden van crisis stinken naar wilde beesten. De oude vergaderzaal was eigenlijk te krap voor honderdvijftig mannen en vrouwen en bij grote opwinding hep de temperatuur op. Alcohol was een van de brandstoffen. Nogal wat parlementariërs mochten al tijd al gaarne de elleboog buigen, maar dreigde het ernstig mis te lopen tussen regering en parlement, dan werd het tempo opgevoerd. Ik herinner me de bijna-crisis die ont stond rond de beslissing tot het open houden van de Oosterschelde. Dwars door de partijen heen hep een sterke walm van vloeibare mondvoorraad en in de wandelgangen beenden hanige he ren die op iets te schelle toon verkondig den dat het maar op barsten moest uitlo pen als aan gene zijde niet werd gebo gen. Wie als journalist in het parlement werkt, neemt waar dat niet aheen de re de een rol speelt in de debatten, maar dat achter een kwestie vaak persoonlij ke tegenstellingen schuilgaan; dat afre keningen plaatsvinden. Daarbij valt op dat het landsbelang nogal eens samen valt met dreigende verschuivingen van de machtsverhoudingen en persoonlijke humeuren. En: de discussies zijn vaak schimmig. Het lijkt uitsluitend te gaan over de gekozen burgemeester, maar achter de argumentatie gaan verzwegen politieke motieven schuil, die met de zaak zelf niets te maken hebben. Kale feiten Redacteuren die de Haagse bewegingen in beeld brengen, schieten te kort als ze hun lezers, luisteraars en kijkers alleen de kale feiten serveren. Ze moeten zich verdiepen in achtergronden en een dui ding van het nieuws geven. Ap van den Berg: „Je doet netjes verslag, maar je komt er, wil je je lezers goed informe ren, niet onderuit de feiten van nadere uitleg te voorzien. Daarin kunnen sub jectieve elementen sluipen, daar moet je je van bewust zijn. Zeker als je verder gaat dan het duiden van ontwikkelin gen en je zaken gaat interpreteren, moet je heel zorgvuldig blijven. Lezers zien trouwens wel het onderscheid tus sen feiten en interpretaties. Ze komen tenslotte zelf tot een oordeel." Naar de waarneming van Van den Berg is in de afgelopen decennia in Den Haag één ding wel grondig veranderd: er wordt aanzienlijk minder gedronken. „Ik ken de verhalen wel vanuit het ver leden. Tussen de bedrijven door wordt bij de maaltijden nog altijd wel een glaasje wijn gedronken maar in vergelij king met destijds is het nu bijna de blau we knoop. Wat de opwinding niet min der maakt." foto Ed Oudenaarden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 22