Davidse rekent zich nog niet rijk Brazilië moeizaam naar gelijkspel Amsterdamse zwemwereld blijft hopeloos verdeeld Lindgren twee jaar langer in Amsterdam Winst voor Cue Action Clinic tennisser Nonnekes Duel DFS-Sparta drie dagen later Tandemrenner Mulder stapt af Yao Jie door, Palyama sneuvelt Kampioenskandidaat Arnemuiden heeft De Zwerver nog niet afgeschud Leanjo de Koster verlangt naar NK bandstoten uitslagen u.wn.wuum abab ^an maand: Voor jezelf beginnen was nog nooit zo makkelijk K: ABAB vrijdag 1 april 2005 ROOSENDAAL - De poolbiljarters van Cue Action pak ten na drie gelijke spelen op een rij weer eens een overwin ning. In Roosendaal werd Galypso Twisters met 2-7 ver slagen. Atong Wu won zijn beide partijen. Johan van Oor schot wist een van zijn twee partijen in winst om te zet ten. Tim de Ruyter speelde een partij en zette die in winst om zodat zijn team met de bonuspünten mee een 2-7-over- winning behaalde. Met die zege nestelt Cue Action zich op de derde plaats op de ranglijst van de regionale eerste klasse. GOES - Alexander Nonnekes en René Lindenbergh ver zorgen zondag een clinic bij tennisvereniging 't Halve Maantje in Goes. Tussen 13.00 uur en 14.30 uur zullen zij hun talenten tonen. Nonnekes speelt komend seizoen competitie bij TC van Horne in Weert. Hij komt uit in de hoogste klasse, de hoofdklasse mix. De competitie begint zondag 10 april. René Lindenbergh, die lid is van 't Halve Maantje, wordt gezien als een topper in wording. Bij de clinic op sportpark Het Schenge in Goes worden de jeugdleden van de tenniscombinatie Kapelle en 't Halve Maantje betrokken. BURGH-HAAMSTEDE - De wedstrijd DFS-Sparta wordt drie dagen later gespeeld dan gepland. Het duel in het kader van het veertigjarig jubileum van de voetbal- club uit Burgh-Haamstede wordt niet op woensdag 20 juli gespeeld, maar op zaterdag 23 juli. De verschuiving vond plaats of) verzoek van Sparta, dat momenteel koplo per is in de Gouden Gids divisie. PAPENDAL - Na bijna 700.000 kilometer zet de blinde tandemwielrenner Jan Mulder een punt achter zijn loop baan als topsporter. De 48-jarige paralympiër heeft met ingang van 1 april zijn A-status ingeleverd bij sportkoe pel NOCNSF. Mulder won 29 medailles op Paralympi sche Spelen, wereldkampioenschappen en Europese kam pioenschappen. Drie daarvan zijn gouden paralympische medailles. De wielrenner uit Twello wil zich de komende jaren inzet ten voor de tandemsport. Hij gaat in revalidatiecentra en opleidingsinstituten mensen met een visuele handicap sti muleren tot sporten en wielrennen in het bijzonder. Ook heeft hij nog zijn zinnen gezet op deelname aan de fiets tocht Tour d'Afrique in 2006 of 2007. Dat is een fietstocht van Cairo naar Kaapstad over 11.750 kilometer in 120 da gen. ANP BANGKOK - Yao Jie heeft de kwartfinales van het Thai land Open bereikt. De badmintonster, de nummer twee op de plaatsingslijst, versloeg in haar tweede partij de Hongkongse Yip Pui Yin met 12-13 11-6 11-6. Dicky Pa lyama strandde in de derde ronde. De als vierde geplaats te Gouwenaar was niet opgewassen tegen Roslin Hashim uit Maleisië: 9-15 8-15. ANP door Ron de Waal ARNEMUIDEN - Met nog drie duels voor de boeg en een voor sprong van zes punten op De Zwerver, is het kampioenschap voor Arnemuiden binnen hand bereik. Toch is volgens de schei dende trainer Wim Davidse nog niet iedereen bij de tweedeklas ser vol overtuiging over het sla gen van deze missie. „We zijn op onze hoede." De laatste loodjes wegen vaak het zwaarst. Ook trainer Wim Davidse is zich hiervan bewust. „Niet iedereen is er zo zeker van dat dit klusje zomaar even ge klaard wordt. We hebben nog steeds vier punten nodig en ge- Zien het lastige programma dat YERSEKE - Leanjo de Koster kijkt ernaar uit. De biljarter van de Sportvisser uit Yerseke neemt vanaf vandaag deel aan het Nederlands kampioenschap bandstoten vierde klasse in Ber gen op Zoom. •„Ik heb hier een maand op ge wacht", zegt Leanjo de Koster. „Ik heb er zin in. Ik ben een ech te toemooispeler. Het ligt me meer dan de competitie. Dan heb ik wel eens moeite met con centratie. In een toernooi ben ik meestal scherp. Ik heb spanning nodig om goed te presteren." De Koster is dit weekeinde als derde geplaatst en krijgt met sterke tegenstand te maken. Het veld ligt dicht bij elkaar en het belooft een spannende strijd te worden. Opmerkelijk is nog dat alle deelnemers een promotie achter hun naam hebben staan. De partijen gaan over 40 caram boles. Het NK begint vandaag om 19.00 uur. Zaterdag en zondag wordt vervolgd vanaf 12.00 uur. De finale is zondag om 15.30 uur. waarborgd. Eén van de voor waarden lijkt mij wel dat Bart van Steveninck moet blijven. Daarnaast zie je ook aan andere zaken dat Arnemuiden klaar is voor de eerste klasse. Kijk naar de hele organisatie en de accom modatie, dan weet je genoeg." Al snel rijst dan de vraag of Da vidse niet te vroeg zijn afscheid heeft aangekondigd. „Welnee, dat besluit is in december wel overwogen genomen. Drie jaar is mooi genoeg en wat is er nu leuker om met een kampioen schap afscheid te nemen? Trou wens, voor de hele vereniging zou dit in een jaar dat we ons zestigjarig jubileum vieren, ook een prachtige kroon op het werk zijn. Op een geheel eigen ma nier, puur op amateuristische basis, naar zo'n niveau toe groeien." Een eerste succes, in de vorm van een periodetitel, heeft Arne muiden ondertussen al binnen gehaald. „Maar dat zegt ons he lemaal niks", beweert Davidse. „We hebben dit destijds voor kennisgeving aangenomen, zon der ook maar iets te vieren. Dit leefde totaal niet, want we heb ben jaar in jaar uit niet al te prettige ervaringen met nacom- petitievoetbal. Ons doel was om in één keer te promoveren." Met een zege morgenmiddag op Dinteloord lijkt Arnemuiden dit doel niet meer te kunnen mislo pen. „Dinteloord is slecht aan de competitie begonnen, maar heeft daarna een ijzersterke reeks neergezet. Bovendien zijn ze nog volop in de race voor een periodetitel", weet Davidse, die volgend seizoen opnieuw bij De Meeuwen aan de slag gaat. Pikant detail is dat Ad Roovers, de opvolger van Davidse bij Ar nemuiden, morgenmiddag met AZW tegen De Zwerver speelt. Als AZW de concurrent van Ar nemuiden punten weet af te snoepen, dan zou dat voor Roovers een sterke binnenko mer in Arnemuiden betekenen. „Dat had ik Ad deze week al ver teld", lacht Davidse. „Dit wordt zijn eerste klus waarop hij in Ar nemuiden beoordeeld wordt." nog wacht, zal ons dit niet aan komen waaien. De Zwerver heeft het in die drie wedstrijden op papier beduidend eenvoudi ger. We zullen het niet te licht opvatten, maar we mogen dit na tuurlijk nooit meer uit handen geven", aldus Davidse. Echt goed begint Davidse met zijn ploeg niet aan de eerste van de drie slotwedstrijden. „Ik had door diverse blessures maar een kleine groep op de training afge lopen dinsdag. Vooral verdedi gend hebben we wat problemen. Hopelijk herstelt dit zich snel, want Dinteloord-uit wordt geen eenvoudige opgave", weet de trainer. „We moeten gewoon winnen, dan is het echt bijna be keken", voegt hij er aan toe. Enkele weken geleden dachten velen bij Arnemuiden dat de enig overgebleven concurrent op de knieën was. In een recht streeks duel won de ploeg van Wim Davidse met 2-1 van De Zwerver, maar nog steeds staat die ploeg op een overbrugbare achterstand. Davidse: „We dach ten die ploeg een mentale tik uit te delen, maar zij hebben zich in het paasweekeinde met twee ze ges goed hersteld. Nog steeds is het dus niet beslist. Jos Poort vliet, onze aanvoerder, roept al geruime tijd dat de titel pas bin nen is als we zeven punten voor sprong hebben met nog twee duels te gaan. Dat geeft wel aan dat we er nog steeds niet hele maal gerust op zijn." Wel is Davidse er al geruime tijd van overtuigd dat de titelra ce ook daadwerkelijk uitgevoch ten wordt tussen de twee sterk ste ploegen in de tweede klasse. „Vooraf had ik De Zwerver en 's-Gravendeel getipt en had ik gezien de samenstelling van hun spelersgroep ook van Terneuzen- se Boys hoge verwachtingen. Maar vooral in de onderlinge ontmoetingen met De Zwerver zag je duidelijk dat dit top van de tweede klasse is. We hebben ze tweemaal geklopt in echte voetbalthrillers." Collectief Dat Arnemuiden zich in die top heeft weten te handhaven is vol gens Davidse vooral te danken aan een ijzersterk collectief. „Plus dat we er met Arjen Kats, keeper Roy den Dunnen en voor al Bart van Steveninck enkele goede spelers bij kregen. Ik wil niet alles aan Bart ophangen, maar hij is natuurlijk wel van een enorme meerwaarde geble ken. We dachten er een bruikba re spits bij te krijgen, maar met 26 doelpunten tot nu toe ben je wel iets meer dan dat", legt Da vidse uit. De oefenmeester denkt dan ook dat hij na drie seizoenen een ploeg achterlaat die mee moet kunnen in de eerste klasse. „Als je kijkt naar de groep zelf zeker, vooral ook omdat er een aantal bruikbare spelers aan zitten te komen. De doorstroming is ge Wim Davidse: „De doorstroming is gewaarborgd. foto Willem Mieras door Harry Arts AMSTERDAM - De Stichting Topzwemmen Amsterdam pre senteerde gistermiddag plannen die ertoe moeten leiden dat Am sterdam, in navolging van Eind hoven, het keurmerk Topsport organisatie van de zwembond krijgt. TZA heeft echter één pro bleempje: de topzwemmers zijn na de Spelen van Athene ver trokken. In het Amsterdamse Sloterpark- bad is elke dag een aantal van de beste Nederlandse zwem mers en zwemsters te vinden, on der wie wereldkampioene en Eu ropees kampioene Marleen Veld huis. Het clubje topsporters on der leiding van coach Fedor Hes is succesvol, maar heeft sinds de breuk met TZA nauwelijks fi nanciële middelen. Na de Olym pische Spelen moesten de zwem mers zelfs een tijdlang uit eigen zak de huur van het zwembad betalen. Doordat er een kleine sponsor (XLence) is gestrikt, is er inmiddels iets meer geld be schikbaar. TZA, dat in datzelfde Sloter- parkbad huist, heeft de zaakjes financieel en organisatorisch wel prima voor elkaar. Alleen is het jammer dat ze na het ver trek van Veldhuis en haar ploeg genoten momenteel geen enkele topper in huis hebben. De betreurenswaardige versplin tering in het Amsterdamse zwemmen schreeuwt natuurlijk óm een compromis. Maar met name bij TZA zijn ze niet bereid ■water bij de wijn te doen. „Er is geen sprake van een conflict, er is alleen een fundamenteel ver schil van inzicht met Fedor Hes over het bedrijven van top sport", verklaarde Cees Ver- voom gisteren. Met andere woor den: de afgedwaalde zwemmers zijn welkom op het oude nest, Hes komt er niet meer in. Deze situatie is de zwembond natuurlijk een doorn in het oog. „Maar wat kunnen wij eraan doen?", vraagt KNZB-functiona- ris Theo Koiter. „Wij hebben er bij beide partijen op aangedron gen om tot een vergelijk te ko men." Intussen aast zowel TZA als het team XLence erop door de KNZB officieel erkend te wor den als Topsportorganisatie. De zwembond kende die status eer der deze maand toe aan het Na tionaal Zweminstituut Eindho ven, het bolwerk van Jacco Ver- haeren en Pieter van den Hoo- genband. Het keurmerk levert de betreffende club jaarlijks 25.000 euro steun op van de bond. Belangrijkste voorwaar de: TZA moet minimaal vier top zwemmers hebben om de ge wenste status te verkrijgen. „Als het ons niet lukt om vol gend jaar vier kernploegzwem mers aan TZA te binden, heb ben wij ook geen bestaans recht", aldus Vervoorn. Vooruitlopend op een definitief besluit eind 2006 zet de KNZB vooralsnog in op TZA. Koiter: „In onze ogen is TZA het meest kansrijk om die status in de wacht te slepen. Daarom heb ben wij die organisatie voorlo pig aangewezen en krijgen zij dit jaar alvast een financiële bij drage van de bond." GPD van onze sportredactie RIO DE JANEIRO - Wereldkampioen Brazi lië en Argentinië komen steeds dichterbij het WK voetbal in Duitsland in 2006. De Ar gentijnen boekten in het Zuid-Amerikaanse kwalificatietoernooi een benauwde thuisze ge op Colombia van 1-0. Brazilië bereikte in en tegen Uruguay een moeizaam, maar be langrijk 1-1-gelijkspel. Na dertien van de achttien wedstrijden leidt Argentinië de poule met 28 punten, gevolgd door Brazilië met 24 punten. Ecuador en Paraguay staan derde en vierde, met respectievelijk 20 en 19 punten. De eerste vier landen plaatsen zich rechtstreeeks voor het WK in Duitsland. Ar gentinië zocht de hele wedstrijd in Buenos Aires gaatjes in de stugge defensie van Co lombia. Zelfs met tien man - Vargas kreeg in de 41e minuut rood - bleven de Colombia- Thailand Open. Bangkok. Mannen, derde ronde: Hashim (Mal/9) - Palya ma (Ned/4) 15-915-12. Vrouwen, eerste ronde: Yao Jie (Ned/2) - Meemek (Tha) 11-411-2. Twee de ronde: Yao Jie - Yip Pui Yin (HKo) 12-1311-611-6. Estoril. Estoril Open Portugal, Euro pese Tour Stand na eerste ronde: 1. Brier (Oos) 65 (-6), 2. Cheetham (Eng), Moore (ZAf), Scahill (NZe), Vi- be-Hastrup (Den) 67, 6. Broadhurst (Eng), Dodd (Wal), Lane (Eng), Lomas (Eng) 68, 29. Muntz (Ned) 71, 147. Derk- sen (Ned) 81 (+10). Middelburg. Wintercompetitie Club Jeu de Bou les Middelburg (top15): 1 Piet Maar- tense, 2 Fabian Moes, 3 Piet Robijn, 4 Henny Wijs, 5 Mieke Poelman, 6 Stefan Moes, 7 Leo Wouters, 8 Gert Jan van Kessel, 9 Wim Roemersma, 10 Marco Wouters, 11 Jan Limonard, 12 Kor Din- gemanse, 13 John Schoonenberg, 14 Ri- nus Consemulder, 15 Piet Versluis. Lucky Day. 7-20-23-25-31-33-35-36-38-42-46-47-56- 57-60-61-65-71-73-77. (onder voorbehoud) Aarhus. EK. Mannen, eerste ronde: Zubcic (Kro) - Keen (Ned) 4-3 (7-11 5-11 11-9 11-7 12-10 6-11 13-11), Chen Weixing (Oos) - De Boer 4-0 (11-4 11-3 11-7 11-8), Heister (Ned) - Closset (Bell 4-0 (11-7 11-7 11-9 11-4), Steger (Dui) - Sliepen (Ned) 4-0 (11-611-511-811-6). Vrouwen, eerste ronde: Olsson (Zwe) - Van Ulsen (Ned) 4-3 (11-13 11-7 7-11 11-4 12-14 11-5 11-6), Kostromina (WRu) - Creemers (Ned) 4-0 (11-3 11-8 11-5 11-5). Tweede ronde: Li Jiao (Ned)-Walker (Eng) 12-10 11-6 11-3 11-3. Mannen, dubbelspel, eerste ronde: Heister/Wijers (Ned) - Bratanov/Vostes (Bel) 3-0 (11-3 11-5 11-7), Keen/Tokic (Ned/Slv) - Sörensen/Larsen (Den) 3-0 (11-5 11-4 11-6), Boll/Süss (Dui) - De Boer/Closset (Ned/Bel) 3-0 (11-6 11-3 11-3). Tweede ronde: Keen/Tokic (Ned/Slv) - Eloi/Chila (Fra) 3-2 (11-7 8-11 14-12 8-11 11-8), Samsonov/Kreanga (WRu/Gri) - Wijers/Heister (Ned) 3-2 (11-5 8-11 11-4 9-11 11-9). Gemengddubbelspel, tweede ron de: Heister/Jiao (Ned) Carneros/Ramirez (Spa) 3-1 (10-12 11-4 12-10 11-8), Milosevic/Feher (SMo) - Wijers/Van Ulsen (Ned) 3-1 (14-12 11-7 6-11 11-6). Miami. Vrouwen. Kwartfinale: Mau- resmo (Fra/1)-lvanovic (SMo) 6-1 6-4, Clijsters (Bel)-Dementieva (Rus/4) 6-2 6-1. Halve finale: Sjarapova (Rus/2)-Venus Williams (VS/8) 6-4 6-3. Miami. Mannen Kwartfinale: Ferrer (Spa) - Hrbaty (Slw) 6-2 6-3, Nadal (Spa)-Thomas Johansson (Zwe) 6-2 6-4. Vriendschappelijke wedstrijd. Belof ten (t/m 22 jaar): Terneuzense Boys-HVV'24 3-1 (2-0). Driedaagse van De Panne. Derde etappe, eerste deel. De Panne-De Panne: 1. Steels (Bel) 116 km in van onze sportredactie AMSTERDAM - Ajax heeft de Zweedse middenvelder Rasmus Lindgren langer aan zich gebon den. De 20-jarige Scandinaviër tekende bij tot en met 1 juli 2007. Lindgren voetbalt sinds januari 2003 bij de Amsterdammers. Na twee jaar in het beloftenteam te hebben gespeeld, debuteerde de talentvolle Zweed dit jaar in de uitwedstrijd tegen NAC in de hoofdmacht. In totaal speelde hij vier keer in het eerste elftal. Ajax heeft ook doelman Hans Vonk, Etienne Esajas, Robin Muller van Moppes, Henrik en Niklas Moisander een contact verlenging voor een jaar voorge legd. Yannis Anastasiou krijgt geen nieuwe verbintenis en moet ver trekken uit Amsterdam. De Griekse aanvaller kwam vorig jaar over van Roda JC, maar kon geen basisplaats veroveren. Voor de Jong Ajax-spelers Fi- lipe Kasmirski, Ruud Kras, Se bastian Rusculleda, Gaston Sangoy en Robert Zwinkels is er volgend jaar ook geen toekomst meer in de hoofdstad. Voor de verhuurde spelers Ced- ric van der Gun (ADO Den Haag) en Pius Ikedia (RBC, vol gend seizoen AZ) is ook geen plaats meer in de selectie. (Advertentie) nen op de been. Het was uiteindelijk spits Crespo van AC Milan die in de 65e minuut de bevrijdende goal maakte. Brazilië maakte ondanks het meespelen van onder andere Ronaldinho, Ronaldo (foto) en Kaka een lusteloze indruk tegen Uruguay. Diego Forlan bracht het sterkere thuisland in Montevideo kort na rust op voorsprong, waarna Emerson in de 68e minuut gelijk maakte. foto Leo Lla Valle/EPA 2.31.10, 2. Albasini (Zwi), 3. Cadamuro (Ita), 4. Van Dijk (Ned), 5. Eisel (Oos), 6. Ballan (Ita). Derde etappe, tweede deel, tijdrit De Panne: 1 Ekimov (Rus) 13,7 km in 16.48, 2. Roesems (Bel) op 0.01, 3 Mat- tan (Bel) 0.07. 4. Backstedt (Zwe), 5. De- volder (Bel) 0.09, 6. Hoste (Bel) 0.11, Ne derlanders 16. Knaven 0.42, 23. Scheu- neman 0.53, 33 Van Bon 1.09, 37. Muts aars 1.12. Eindklassement: 1 Devolder 13.15.16, 2. Ballan 0.16, 3. Mattan 0.24, 4 Sanchez (Spa) 0.44, 5. Petito (Ita) 0.45, 6. Knaven 1.01, 12. Ekimov (Rus) 4.58, 23. Scheuneman 5.51, 24. Van Bon 6.01. ant-en-klare oplossing ABAB participeert in een kant-en- klare oplossing voor startende ondernemers: De OfFicemanager. De OfFicemanager is een pakket dat alle basiszaken bevat die een startende ondernemer nodig heeft. Aan alles is gedacht: infrastructuur, administratie op maat ingericht, juridische zaken geregeld, bereik baarheid, etc. Dit onder het motto: "Doe jij waar je goed in bent, regelen wij de rest." UT 1.900 voordeel Met de aanschaf - op postkantoren of bij ABAB - van De OfFicemana ger bespaar je jezelf als startende ondernemer veel regelwerk, tijd en geld. Voor 999,- kun je gebruik maken van diverse diensten en/of producten om een vliegende start te maken met ie onderneming. Het netto voordeel van dit pakket is 1.900,-! De inrichting van je administratieve organisatie via ABAB is bij dit pakket inbegrepen. Is de OfFicemanager iets voor mij? Voor meer informatie over De Officemanager kijk je op www.deofficemanager.nl Heb je het pakket De OfFicemanager al aangeschaft? Neem dan contact op met ABAB via 0800-2222 463 en we schakelen je door naar één van onze starterbegeleiders Vervolgens plannen we een intakegesprek met je in In dit intakegesprek bespre ken we wat de verstandigste inrich ting van je administratie is. Meer weten? Nieuwsgierig geworden? Behoefte aan aanvullende informatie kijk dan op www.startenmetabab.nl mail MKB-adviseur joanne.vd. horst@abab.nl of bel haar op 073- 646 54 03. Of neem contact op met erwin.houmes@abab.nl voor een afspraak: 0314 -34 07 77. t i y.absw: rANTS BELASTINGADVISEURS - j Biedt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21