zc klachten over milieu nemen af SieMatic PZC Industrieel museum komt tot leven Scholieren hebben grote verlanglijst voor hun dorp Individueel Design GRATIS Burgers hebben nog stem in havenplan Asbest in illegaal gestort afval BOOM 13 Te Koop-bord in tuin als protest tegen WOZ-taxatie eluidshinder door horeca blijft ergernis nummer één in Terneuzen 'AAZET agenda Nieuwe maaier voor Schapenbout Zonnebloem zoekt vrijwilligers Half jaar cel voor verminken zoon Heikant best bedeelde dorp bij nader inzien WILLEMSEN B.V. donderdag 31 maart 2005 ir Sheila van Doorsselaer SENISSE - Bij het openen de envelop met daarin de (Z-waai'de van zijn woning, en bij Yvan Bonne bijna de i uit zijn hoofd. Tijd voor ac- zo vond hij. In zijn voortuin jkt nu een Te Koop-bord: chtprijs: OZB-waarde, info: neente Hulst. Ossenissenaar Bonne snapt er niks van. Was zijn huis in de Weststraat vier jaar geleden vol gens de WOZ-taxateur nog 156.000 euro waard („wat al be lachelijk veel is"), nu schat de gemeente zijn woning in op 280.000 euro. „Een stijging van een lieve 79,5 procent. Dat kan toch niet?" Volgens Bonne is er tussen zijn woning en gelijksoor tige huizen in dezelfde straat een waardeverschil ontstaan van 80.000 euro. „Verklaar dat maar eens, zou ik zeggen." De gemeente kan een gepeperd bezwaarschrift tegemoet zien. Omdat Bonne vindt dat ieder een op de hoogte mag zijn van de, volgens hem, dwaling van de taxateur, timmerde hij in zijn garage het bord in elkaar en plantte dat afgelopen weekein de in zijn tuin. Bereid om te ver kopen is hij zeker niet, het was hem slechts te doen om reacties uit te lokken. En dat is gelukt. „Ik heb al veel reacties gehad. Het lijkt mij dat heel veel men sen het absoluut niet eens zijn met hun WOZ-taxatie. De taxa teur moet beseffen dat het niet goed is voor de leefbaarheid om huizenprijzen in zo'n klein dorp zo de hoogte in te jagen. Op die manier wordt tweespalt onder bewoners gezaaid." Naar aanleiding van de vorige WOZ-taxatieronde, kwamen bij de gemeente enkele honderden bezwaren binnen. Hoeveel dat er deze keer zijn, kan Hulst nog niet zeggen. ir Euqène Verstraeten KNEUZEN - Het aantal mi- pachten in de gemeente Ter- izen is vorig jaar flink afgeno- Dat blijkt uit het gemeente- milieujaarverslag over 2004. aantal klachten ging van in 2003 naar 125 vorig jaar. uidsoverlast is al jaren de est voorkomende klacht en irin kwam ook vorig jaar n verandering. De geluidso- last is voornamelijk afkom- van horecabedrijven. Het ital klachten over 2004 (64) toont wel een dalende ten- is ten opzichte van de voor inde jaren. Dat is volgens de neente deels te verklaren ir regelmatige controles bij laaide horecabedrijven. aanzien van stank is het ital klachten vorig jaar met er dan de helft afgenomen. In werden nog 58 klachten ge- jistreerd, vorig jaar klaagden voners maar 25 keer over Advertentie DZIJNEN - ZONWERING KUNSTSTOF KOZIJNEN Kijk op www.blijmetkunststof.nl en maak kans op €2.500,- aan kunststof kozijnen www.aazet.nl Kapelle - Tel. 0113-330333 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl geurhinder. Het aantal klachten over afval ging van vijftien naar tien en meldingen over bodem vervuiling daalden van drie naar zes. Over stofhinder kwa men vorig jaar geen klachten binnen. Van alle 125 klachten die bij de gemeente zijn inge diend hadden, er 76 betrekking op activiteiten van bedrijven. Met name ging het dan om om geluidsoverlast door horecabe drijven. Het restant (49) heeft betrekking op bezigheden van particulieren en andere proble men die verband houden met het milieu. Volgens het jaarver slag wordt de milieuklachten lijn door inwoners ook regelma tig gebruikt voor andere meldin gen, op tijdstippen dat de over heid buiten kantooruren niet op een andere manier te bereiken Dit oneigenlijk gebruik is vol gens de gemeente niet in alle ge vallen te voorkomen. De meeste klachten werden tot vorig jaar aan de gemeente door gespeeld door de Alarmcentrale van de Regionale Brandweer. Vanaf dit jaar is de alarmering overgenomen door de meldka mer van de politie Zeeland. Bij klachten probeert de dienst doende ambtenaar de oorzaak te achterhalen en weg te nemen. Volgens het jaarverslag is in de meeste gevallen de veroorzaker wel te achterhalen. tTREEKACTIVITEITEN (EL - De Halle, Dansen; Trefpunt, B0 uur: Zangkoor; tESKENS - Repetitieruimte Stichting liziekcollectief, Popcursus voor begin- rs voor jongeren van 13 tot 18 jaar; ÏEK - De Lovenhoek, 14.00 uur: Vie- |g 10 jaar De Lovenhoek; JLST - Reynaertcollege aan de Gil- pstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor- j voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, uur: Computeren; 10.00 uur: Gym- 13.30 uur: Handwerken, koers- 19.00 uur: Line dance, computeren; .30 uur: Bridge penning 16; - Cafe de Lamsoren, uur: Schieting voor ouderen; - JANSTEEN - De Warande, 9.30 r: Computeren seniorenweb; 13.30 Computeren seniorenweb; 14.30 Ouderensoos de Derde Jeugd; uur: Kreatieve Vorming; 19.00 Engels; 19.30 uur: Belasting invul- - De Veste, 10.00 uur: örgenwijding; 16.30 uur: Repetitie ngkoor; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 100 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; vierenhuis, 18.45 uur: 'Constructief igaan met wat moeilijk is, draag- icht ook in jou'; Scheldetheater, 20.00 r: De Jantjes; Joop van Heek bij de blikvanger van het museum, de stoomturbine van de suikerfabriek van de CSM. door Jan van Zuilen TERNEUZEN - De waarschuwing van secretaris Joop van Hecke van de heem kundige kring van Sas van Gent is wel terecht. Je moet inderdaad even goed kijken waar het Industrieel Museum zich bevindt. Maar dat gaat veranderen, zo als er wel meer gaat veranderen bij het museum, dat gevestigd is in de werkplaats van de dienst openbare werken van de voormalige gemeente Sas van Gent, ach ter de brandweerkazerne aan de Paul KrügerdreefEr is een werkgroep van zo'n tien vrijwilligers gevormd die het slapende museum nieuw leven in wil blazen. Het in 1996 geopende museum was tot nu toe alleen op verzoek en bij speciale gelegenheden als monumenten dagen te bezichtigen. Vanaf mei is het echter vier maanden lang iedere dins dagmiddag geopend. „Onze collectie is bijzonder genoeg om gezien te mogen worden, anders staan die machines toch maar te verinteres ten. Bovendien denk ik dat er in dit deel van Zeeuws-Vlaanderen ook best be hoefte is aan een voorziening waar toe risten naartoe kunnen als het wat min der mooi weer is", verklaart Van Hecke. Tijdens de openstelling is er altijd een lid van de werkgroep aanwezig om be zoekers tekst en uitleg te geven over wat er in het museum te zien is. De werkgroep van vrijwilligers reali seert zich volgens Van Hecke goed dat er meer moet gebeuren om de openstel ling echt te doen slagen. „Op de eerste plaats is het belangrijk dat mensen ons weten te vinden. Daar om beginnen we met het maken van een uithangbord en een goede folder, die door de VVV wordt verspreid. Die heeft ons ook beloofd dat het museum wordt opgenomen in de wandelroute 'de Sche pentrekker'." Dat zijn dingen die nog dit seizoen gere geld kunnen; voor de wat langere ter mijn zijn er plannen om het museum uit te breiden en de collectie machines op een aantrekkelijke manier tentoon te stéllen. Zo krijgt het museum er een stuk van de brandweerkazerne bij, het gedeelte waar de oude, uit begin 1900 stammende brandweerwagen van Sas van Gent normaal staat gestald. De an tieke brandspuit zelf verhuist mee, zo dat die onderdeel wordt van de museum collectie. Van Hecke: „Ik hoop dat we daar met foto Wim Kooijman een na het seizoen aan kunnen gaan werken, zodat die uitbreiding in ieder geval volgend jaar klaar is." Verder willen de vrijwilligers het mu seum zo gaan inrichten, dat de machi nes en werktuigen als het ware in een decor komen te staan waarop te zien is hoe ze vroeger in het echt werden ge bruikt. „We denken dat vooral te berei ken door veel oude foto's te laten zien van de bedrijven en fabiieken waar met die machines werd gewerkt", aldus Van Hecke. Een andere ambitie is om de collectie uit te breiden, zodanig dat het museum een compleet overzicht biedt van het rij ke industriële verleden van Sas van Gent. Van Hecke: „Dat verdient deze stad ook. Ze zeggen niet voor niets dat in Sas van Gent de industrialisatie van Nederland is begonnen. Al staat daar dan wel tegenover dat dat ten koste ging van de vestingwerken, waar bijna niets meer van overgebleven is." door Harold de Puysseleijr HULST - Belanghebbenden in het gebied waar het Plan Perk- polder gestalte krijgt, hoeven niet bang te zijn dat ze nu al het nakijken hebben bij de invul ling. Dat benadrukt wethouder B. Pauwels. Hij zegt dat nu de inspraakter mijn op de milieueffect-studie van een aantal onderdelen in het plan is gesloten. Het gaat dan met name om de aanleg van de jachthaven, de golfbaan en de aanpassing van de zeedijk. Andere onderdelen van Plan Perkpolder zijn de bouw van 200 vakantiewoningen en 150 permanent bewoonbare huizen. Bij de gemeente zijn aanzienlijk meer reacties (22) binnengeko men op het opstellen van richtlij nen voor de milieustudie, dan de vijf die de wethouder afgelo pen dinsdag noemde. Behalve instanties als de ZLTO en verenigingen uit de 'groene hoek' (natuurbeschermingsvere niging De Steltkluut, Het Zeeuwse Landschap en de Zeeuwse Milieu Federatie), maakten bezorgde particulieren en bedrijven uit het gebied hun visie kenbaar. Die laatste reac ties hebben betrekking op aspec ten van Plan Perkpolder die in dit stadium nog niet aan de orde zijn, zoals compensatie voor de agrarische sector en bescher ming van het woongenot. Alle reacties worden desalniette min toegezonden aan de onaf hankelijke commissie voor de milieueffectrapportage (MER). Die neemt de ingebrachte op- merkingen mee bij het opstellen van de richtlijnen voor het daad werkelijke MER-onderzoek. Het is de bedoeling dat de gemeente raad van Hulst op 2 juni de richtlijnen definitief vaststelt. Een belangrijke fase voor de be langhebbenden breekt volgens de wethouder eind dit jaar aan. Dan gaat de procedure voor een nieuw bestemmingsplan van start, waarin concreet komt vast te liggen welke onderdelen van "het plan waar gestalte krijgen. „Dat zal zeker gepaard gaan met uitgebreide voorlichting", verzekert Pauwels. i door Jean-Lou de Gucht ZUIDZANDE - Als de school kinderen van Zuidzande het voor het zeggen hebben, dan komt er een zwembad, een skate- baan, een groter schoolplein en een vijver met een zwaan en een kabouter. Zomaar een paar wensen die ze gisteravond op de Europaschool uitten in het kader van Wens- wijk, een landelijk project dat is opgepakt door de gemeente Sluis en Natuur Zo (het voor malig steunpunt voor natuur- en milieueducatie). De leerlin gen van de Europaschool maak ten vorige maand een wandeling door hun dorp en hebben hun klachten en wensen op een rijtje gezet. Gisteravond was de pre sentatie. Yannick zette uiteen wat de schoolkinderen wel leuk vinden in Zuidzande. „De pol der, de speeltuin, de winkels, de kinderen, leuke verstopplekjes en de stilte." Maar er zijn ook minder leuke dingen.' Lisanne had de klach ten verzameld. „Veel zwerfvuil, er is weinig te doen in het dorp, jongens die veel vernielen, de ge meente zaagt bosjes om waar wij in spelen en het sportveld is niet leuk.ingericht." Hoe kun je van Zuidzande een dorp maken waar het leuk toe ven is. Iris: „Dan maak je een basketbalveld, een snackbar, een veilige oversteekplaats en een kinderkroeg." Albert Ingels van de gemeente Sluis maakte duidelijk dat niet alles van de ge meente hoeft te komen. De kin- (Advertentie) SCHAPENBOUT - De buurtschap Schapenbout krijgt de beschikking over een nieuwe grasmaaier voor het onder houd van het groen in de omgeving. De oude maaimachi- ne die de Stichting Houdt Woonomgeving Schapenbout Leefbaar twee jaar geleden kreeg, is tot op de draad ver sleten. De stichting betaalt de bijna nieuwe machine met de subsidie die ze jaarlijks van de gemeente Terneuzen krijgt voor het groenonderhoud. De motormaaier wordt vandaag officieel door de dealer afgeleverd. Dat gebeurt om 19.00 uur tijdens een feestelijke bijeenkomst bij de grote schuur. TERNEUZEN - De afdeling Terneuzen van De Zonne bloem is op zoek naar nieuwe, jonge vrijwilligers. De afde- ling heeft momenteel de beschikking over een korps van 72 vrijwilligers en kan er nog zeker tien extra gebruiken. De Zonnebloem telt 180 gasten. Dat aantal kan nog groeien tot een maximum van 200. Uit een inventarisatie bleken de wensen van de gasten heel divers. „Ze willen graag winkelen bijvoorbeeld of naar het theater. Dat vergt meer tijd van de vrijwilligers en daarom zijn we op zoek naar uitbreiding"verklaarde voorzitter Virgi van der Laan-Bouff. Tijdens de jaarvergadering, gisteravond in het Zeldenrust-Steelantcollege, werden vijf vrijwilli gers gehuldigd in verband met hun 25-jarig jubileum. Jaap Ocké, Catrien Jansen van Rosendaal en Edith Calon uit Terneuzen en Marie Neve en Marleen de Waal uit Sluiskil ontvingen uit handen van provinciaal voorzitter Sjef van Dongen een erepenning met gouden insigne. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 49-jarige inwoner van Terneu zen voor poging tot doodslag op zijn zoon, zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk en 180 urn* werkstraf opgelegd. In de uitspraak werd ook nog huisvredebreuk en de vernieling van een ruit in een plaatselijk café meegenomen. Aan het slachtoffer, dat bij de confrontatie een blijvend litteken opliep, moet de Ter- neuzenaar 785 euro schadevergoeding betalen. Ook werd de man een contactverbod met zijn ex-vrouw en zijn zoon opgelegd. Met een hobbymes op zak was de verdachte op 16 januari 's nachts de woning van zijn ex en zijn vijftien jarige zoon binnengedrongen. Bij een schermutseling liep de zoon door het mes van zijn vader een zeven centimeter grote snij wond over zijn gelaat en hals op. HULST - Het dorp Heikant krijgt van alle plaatsen in de gemeente Hulst, met uitzondering Hulst, de meeste nieu we woningen toegewezen. Dat zegt wethouder B. Pauw els (ruimtelijke ordening), die daarmee anticipeert op te leurgestelde reacties van mensen die buiten de boot drei gen te vallen bij het vaststellen van de bouwmogelijkhe den in het dorp. Van de ongeveer veertig bouwwensen kan de gemeente er zo'n vijftien honoreren. Met dat aan tal steekt Heikant (ruim duizend inwoners) er in vergelij king met de andere kleinere plaatsen in de gemeente vol gens Pauwels nog altijd 'met kop en schouders bovenuit'. De wethouder merkt ook op, dat de provincie de bouwmo gelijkheden in Heikant nog meer wilde beperken. door René van Stee en Jan van Zuilen KOEWACHT - In een partij bouw- en sloopafval op het ter rein van een voormalige vlasfa briek aan de Tragel in Koe wacht is asbest gevonden. Dat blijkt uit een onderzoek in op dracht van de gemeente Terneu zen. Het illegaal gestorte afval werd vorige week donderdag aange troffen, na een melding bij de po litie. Uit voorzorg werd het ter rein afgezet met linten. Omwo nenden en hun kinderen werd geadviseerd het terrein niet te betreden. In verband met pasen kon niet eerder worden vastge steld of het afval inderdaad as best bevatte. Het gaat om een kleine hoeveelheid platen. Vol gens woordvoerster Y. Wanders van de gemeente Terneuzen is niet bekend wie het afval heeft achtergelaten. De eigenaren van het terrein en de leegstaande gebouwen wordt in de gelegenheid gesteld het af val te verwijderen. Zij worden vertegenwoordigd door project ontwikkelaar T. Biesbroek uit Hulst. Voor hem zijn de druiven erg zuur, want hij moet de as best door een gespecialiseerd be drijf laten weghalen, terwijl de platen in een aanhangwagen op het terrein zijn achtergelaten. Biesbroek: ;,Je kunt er zo mee wegrijden. Dat heb ik ook tegen de gemeente gezegd, maar zo werkt dat helaas niet." Wat het opruimen van de asbest- platen hem gaat kosten, wist Biesbroek gisteravond nog niet. Die klus moet vandaag voor twaalf uur 's middags zijn ge klaard. Medewerkers van de mi lieuafdeling van de gemeente Terneuzen zullen daarna contro leren of alle asbest verwijderd In het artikel over het postagentschap in Nieuw-Namen, in deze krant op 30 maart, is abusievelijk gemeld dat de fo tozaak waarin het postagentschap tot vorig jaar gevestigd was, gesloten is. Dit is niet juist. Het postagentschap is weliswaar opgeheven, de fotozaak is nog steeds geopend. deren kunnen er zelf ook veel aan doen. Marieke wist wel wat precies. „Geen vandalisme, reke ning houden met elkaar, de speeltuin schoon houden en de tuintjes goed bijhouden." Ook de middelbare scholieren uit Zuidzande hadden op een rij tje gezet wat er verbeterd moet worden. Als het aan hen ligt moet er een hangplek komen. Of dat er komt is de vraag. Voor substantiële problemen, echte misstanden en grote wensen (de Europaschool wil bijvoorbeeld graag een nieuw gebouw) moet de gemeenteraad ruimte vrijma ken op de begroting. Ingels: „Er is zo'n 30.000 eux-o beschikbaar om de kleinere verlangens te ho noreren. Er moet nu eerst een stichting opgericht worden die dat geld moet aanvragen. Op ba sis van de wensen die de jonge ren geuit hebben." Op vrijdag 22 april wordt een af sluitende feestavond voor de in woners van Zuidzande gehou den. De gemeente zal dan aange ven met welke ideeën vanuit de jeugd aan de slag gegaan wordt. (Advertentie) (Advertentie) Installatiebedrijf -Dakbedekking -Lood- en zinkwerken -Verwarming -Gas- en waterfitter -Sanitair en tegels Industrieweg 9, Terneuzen Tel: 0115-694173* www.willemsenbv.com info@willemsenbv.com BRENG VRIJBLIJVEND EEN BEZOEK AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-2464 64 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a,0118-6295 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41