zc Jan Duijse overweegt vertrek Knaven veiligheidshalve in de aanval Kustmarathon krijgt er een broertje bij Agassi wil toppers terug in Davis Cup 19 )orzitter Oostburg teleurgesteld in deel van eerste selectie e Bruyn en andela scoren jog in Heikant Schalken tennist eind april weer Sterke bezetting WK blinddammen Brons Rasenberg in Utrecht Sterk verpulvert werelduurrecord uitslagen Van Heeswijk mist ook Ronde van Vlaanderen inze sportredactie woensdag 30 maart 2005 HAAG/MIAMI - De huidi- izet van het Davis Cuptoer- vraagt te veel van de lop- issers. Dat vindt Andre si, die pleit voor een veran- ig om de beste spelers te ien ontlasten. si vierde eerder deze maand zijn rentree in de Ameri kaanse Davis Cupploeg, die ver rassend verloor van Kroatië. Toppers als Federer, Moya en Henman hebben besloten dit jaar niet uit te komen in het toer nooi voor landenteams; Henman speelt helemaal niet meer voor zijn land. Ze willen hun lichaam sparen voor de vele toernooien die ze moeten afwerken in een „Het is niet realistisch om te ver wachten dat alle spelers altijd alle wedstrijden spelen in de Da- vis Cup", aldus Agassi. „Tennis vormt tegenwoordig een veel grotere aanslag op iemands lichaam dan toen ik er mee be gon. De ballen worden harder geslagen, er zijn veel meer bles sures. Het is moeilijker gewor den om lange tijd op topniveau te blijven, zeker als daar ook de Davis Cup nog bij komt." Met een oplossing komt Agassi ech ter niet. „Een probleem benoe men en een probleem oplossen zijn twee verschillende zaken. Maar we zijn het er over eens dat het geweldig zou zijn als de Davis Cup zo wordt opgezet dat alle spelers er altijd aan kunnen meedoen." GPD/RTR Karei Pleunis T JANSTEEN - Walter van voorzitter van zon- vierdeklasser Oostburg, ireegt aan het einde van het »en zijn functie neer te leg- De 58-jarige inwoner van Jansteen beraadt zich mo- teel op zijn positie binnen j lub. „Ik ben zwaar teleurgc- en vraag me af of het zin- om door te gaan", zegt hij. kan hier toch niet realiseren ik zou willen." Duijse is aan zijn tweede oen bezig in Oostburg. Voor land aan deze competitie ver hij aan een langer verblijf voorwaarde dat het eerste zou promoveren dan wel prominente rol zou spelen i vierde klasse. De eerste ze- wedstrijden van het seizoen het daar ook alles van weg. tburg won ze allemaal en !e daarmee de eerste-perio- tel. ma ging het mis en werd er verloren. De teller staat iddels op twaalf nederlagen rij, waardoor Oostburg een raame degradatiekandidaat Vorige week stapte oefen ster Danny van de Velde op. was de zoveelste teleurstel voor Van Duijse. „Want ik die jongen zelf binnenge- Id. Hij is echter afgeknapt de twee stromingen binnen selectie. Er is een groep die statief is ingesteld en een ep die op zondagmorgen om "vijf uit de kroeg rolt. Daar Van de Velde niet mee le- Ik vind dat eveneens stui- Zo beleef je sport niet." Duijse zegt dat hij uiterst oitieus van start ging in Oost- KANT - Met de overwin st in de klasse Z1 maakt Ilo- de Bruyn, na enkele maan- rust, een geslaagde rentree de dressuurpiste. De zeven- ijarige amazone uit Sint Jan- en stuurde in manege Hei- it Mandela met 188 punten ir het oranje erelint. rust heeft Ilona de Bruyn en ndela kennelijk goed gedaan, oral in de uitgestrekte gan- en de apuementen scoorde combinatie hoog.' De 188 pun- waren voor Ilona de Bruyn elfjarige ruin goed voor dertiende winstpunt. Ruim- loots voldoende voor de over- pnaar de klasse Z2. iar de aan het Temeuzense IC voor secretaresse studeren- amazone houdt duidelijk niet overhaast en half werk. andela is een fijn paard om ijden, pakt goed aan, maar is ?niet klaar voor de klasse Z2. Erin krijg je met wissels te ken en dat loopt nog niet zo ker. Daar wordt nu samen mijn trainster Christianne Dorselaer aan gewerkt, ar dat vergt tijd." die reden reed ze een paar anden geen wedstrijden. De tiyn: „Daarmee wilde ik voor men dat we de kans liepen, voordat we de proeven die 11 gevraagd worden onder de ie hebben, verplicht te moe- promoveren. Bovendien is altijd even wennen als het itenseizoen begint. Ook daar- wil ik ook nog even in Z1 jven rijden." de klasse L2 hielden Ilona Drongelen met Moustache ■Mara Duiysserinck met Jeri- met een score van 161 pun- de balans in evenwicht en »st de overwinning worden deeld. Desondanks toonde n Drongelen zich tevreden. is min of meer toevallig dat 23-jarige amazone uit Sluikil Moustache kwam te rijden, foustache is een paard van jn vriendin Wendy van Waes. ar die liep op een gegeven mo st met hem tegen een aantal obleempjes aan. Hij is name- k niet de gemakkelijkste, een cte angsthaas. Maar ook een 3rd met veel uitstraling, heel ïklustig en energiek. Daarom g ik het als een uitdaging om m uit te brengen. En dat lijkt rdig te gaan lukken. Omdat zo goed gaat is ook Wendy weer gaan rijden. Zodat we snu samen delen." burg. „Ik wilde de vereniging weer op de kaart zetten. Er is geïnvesteerd in de ploeg. Het was een keuze tussen anonimi teit in de kelder van het ama teurvoetbal of bouwen aan een betere toekomst. Met een hoop vrijwilligers en een goed be stuur hebben we voor het laat ste gekozen. Het zijn alleen de gasten die het op zondagmiddag moeten doen die ons vreselijk in de steek hebben gelaten. Ja, dat doet pijn." „Het is", zegt Van Duijse, „een kwestie van mentaliteit. Vroe ger liet je het wel uit je hoofd een training te missen. Tegen woordig moet je al blij zijn als ze één keer per week komen. En de talentvolle jeugd? Ja, die speelt liever in de vijfde klasse bij Groede dan dat ze in Oost burg moet knokken voor een plaatsje in het eerste. Het is triest." De voorzitter zegt dat hij de za ken nu op een rijtje zet en dan beslist over zijn toekomst. „Het is doodzonde mocht het niets worden met al de plannen die nu op tafel liggen. De bouw van een tribune, een nieuwe kantine en een bestuurskamer. Maar ja, het moet uiteindelijk wel op zon dagmiddag gebeuren. Aan wat fraaie gebouwen en een tribune heb je niets als er geen mens' naar de wedstrijden komt van wege de belabberde prestaties." Officieel zegt Van Duijse dat hij er nog niet uit is. Maar wat als hij opstapt? „Ach, er zijn zoveel opties. Ik heb zoveel contacten, ik kan overal terecht. Ik word zo vaak gebeld. Misschien is een terugkeer naar België een optie. Daar is de beleving van het voet bal toch heel anders dan hier in Nederland." Tom Boonen (links) kon geen rol van betekenis spelen in de eerste etappe van de Driedaagse van de Panne, die werd gewonnen door de Italiaan Alessandro Ballan (rechts). foto John Thys/EPA door Ad Pertijs ZOTTEGEM - Een half minuutje nadat de jonge Itali aan Alessandro Ballan zijn Vlaamse leeftijdgenoot en vluchtmakker Stijn Devolder had geklopt in het twee gevecht om de eerste ritzege van de Driedaagse De Panne-Koksijde, rolde Servais Knaven als achtste over de meet, die was getrokken voor het station van Zottegem. De Nederlander van Quick Step maakte deel uit van de kopgroep van elf renners, die de natte openingsetappe kleurde. Op zich verwierf Knaven, die op het laatste moment de geblesseerde Zanini verving, zich met die vlucht een goede uitgangspositie voor de eindzege van de driedaagse, die morgen wordt afgesloten met een tijdrit. „Ik ben geen tijdrijder meer", wuifde de Neder lander die ambitie weg. Waarom ging hij dan wel in de aanval? „Omdat je vandaag beter in de kopgroep kon zitten, dan in de grote groep." Hij zei het hoofd schuddend. Voor sommige renners leert de organisatie van de driedaagse het nooit. „Ik wilde deze koers eerst niet rijden om krachten te sparen voor de Ronde van Vlaanderen. Dat is me vorig jaar immers goed beval len. Gisteren tijdens het doornemen van het route- boek, besefte ik ineens weer wat de andere grote re den is om hier weg te blijven: de risico's. Vandaag wist ik het helemaal zeker. Het is niet normaal meer wat voor een parkoers ze je hier voorschotelen. Als het droog weer is, is het net te doen, maar nu het regende was ik blij dat ik in een klein groepje reed en niet in dat grote peloton." Voor zijn vriend en kopman Tom Boonen zat het niet mee en hij voelde in het peloton aan den lijve, waarom Knaven liever wegblijft uit de Driedaagse. Hij ging twee keer tegen de vlakte. Het leverde hem een ge schaafde linkerhand en een pijnlijke rug en bekken op. De hand deed pijn. „Maar die is te verbijten de ko mende dagen", zei de Kempenaar. Boonen is de hoop van de natie voor komende zondag. Dat beseft hij en daarom stelt hij het volk op voorhand gerust. Als hij de bus, waarin zijn wonden zijn verzorgd verlaat, zegt een landgenoot met gevoel voor humor: „Tom geef ons de zegen, de paus kan het niet meer." Boonen kent de gevaren van de Driedaagse. „Om dit soort dingen te vermijden, rijd ik hem ook liever niet. Maar aan de an dere kant heb ik vandaag tweehonderd kilometer kei hard kunnen koersen. Dat heb ik ook nodig." Het belang van de wedstrijd - in de aanloop naar de Ronde - is zo groot dat de grote ploegen er ook niet wegblijven. Opvallend is wel dat de toppers van Rabo bank (Dekker, Freire) de koers links laten liggen. Dek ker spaart liever zijn krachten voor zondag en Freire heeft weer last gekregen van een zitvlakblessure en vreest zelfs de Ronde zelf te missen. Voor Koen de Kort, die bij het Spaanse Liberty Segu- ros rijdt, komt de Driedaagse van de Panne als geroe pen. „Dit is mijn terrein. Ik heb de afgelopen weken ook veel getraind hier." Ook Bram Schmitz van T-Mo- bile wilde graag meters maken in het Vlaamse land. Hij kwam echter te val, blesseerde zijn knie en handen en kan nu de Ronde van Vlaanderen op zijn buik schui ven. GPD door Koen de Vries ZOUTELANDE - De Zeeuwse Kustmarathon slaat zijn vleu gels uit. Aan de hardloopwed strijd over de klassieke afstand vanaf de kop van Schouwen naar Zoutelande wordt dit jaar een wandeltocht toegevoegd, de Kuiermarathon. Die wordt ge houden op 2 oktober, een dag na de derde editie van de Kustma rathon. Het is.de bedoeling dat de wan delaars zondagmorgen tussen 8 en 9 uur starten en hetzelfde par koers volgen dat de hardlopers een dag eerder hebben gelopen: door de bossen van Westen- schouwen, over het strand, over de Stormvloedkering, over de Veerse Dam, dan via het strand naar Oostkapelle, vandaar over de duinen via Domburg naar de Westkapelse Zeedijk en tot slot over duinen, strand en boule vard naar de finish in de Lang straat van Zoutelande. De deel nemers moeten daar uiterlijk 19.00 finishen. Aldaar staat een boeren-Kuiermarathonmaaltijd te wachten. Organisator Lein Lievense vindt een evenement op zater dag niet genoeg. „Ik wil er een grandioos Zeeuws sportweekein de van maken. Met de Kuierma rathon moet dat kunnen. Ik ver wacht er veel van. Ik ben een op timist en verwacht tussen de vijfhonderd en de duizend deel nemers." Vorig jaar kreeg de Kustmarathon al uitbreiding met een minimarathon voor de jeugd, die op zaterdagmorgen werd gehouden. Organisatorisch maakt het voor Lievense allemaal niet veel uit. Op Schouwen wordt hij onder meer geasssisteerd door Cor Muller en Sandra Priemis, twee enthousiaste marathonlopers die voor de Kustmarathon één of zelfs twee standbeelden ho pen op te richten. Verder krij gen de deelnemers een routebe schrijving en moet er gestem peld worden bij diverse strand paviljoens. Daar zijn tevens EHBO-posten. Lievense: „Veel vrijwilligers heb je voor deze tocht niet no dig. En dat is maar goed ook, .v AMERSFOORT - Sjeng Schalken zal binnenkort weer ten nistoernooien spelen. De Limburgse professional speelde geen partij meer sinds zijn overwinningen in vijf sets voor Nederland in de Davis Cup tegen Zwitserland begin deze maand. Hij reisde wel af naar de Verenigde Staten, maar startte daar niet in de Masters Series van Indian Wells en Miami. In Indian Wells heeft Schalken een luchtweginfec tie (voorhoofdsholteontsteking) opgelopen. Hij lag met ho ge koorts in bed en slikte antibiotica. Door de lange bed- rust en snelle opbouw heeft hij zijn rug geforceerd en lage rugklachten gekregen, die hem tot voortijdige opgave in de Miami International noopten. Terug in Nederland heeft Schalken zich door bondsarts Babette Pluim uitgebreid laten onderzoeken. Een MRI- scan wees uit dat zijn blessure niet van ernstige aard is. Hij heeft de training hei-vat, krijgt manuele therapie en doet spierversterkende oefeningen. De verwachting is dat Schalken in de laatste week van april weer op de baan zal verschijnen. ANP SCHIEDAM - Het eerste wereldkampioenschap blind dammen in Schiedam heeft een ongekend sterke bezet ting. Van 30 april tot en met 8 mei damt een heel veld (ex-)kampioenen zonder bord en schijven tegen elkaar om de nieuwe titel. De regerend wereldkampioen regulier dammen Georgiev treedt aan. Hij krijgt gezelschap van de ex-wereldkampioenen Tsjizov, Schwarzman, Gant- warg en Wiersma. Veelvoudig Nederlands kampioen Clerc neemt ook deel, evenals de befaamde Senegalees Samb. Blinddammen kwam recent weer in de belangstel ling door het wereldrecord blindsimultaandammen dat Ton Sijbrands vestigde. Hij speelde tegen 24 dammers te gelijk. Zijn tegenstanders hadden wél de beschikking over bord en schijven. Het WK in Schiedam is een initia tief van de werelddambond FMJD. ANP UTRECHT - Atlete Petra Rasenberg van Scheldesport uit Temeuzen heeft in Utrecht brons veroverd op het NK ma rathon in de categorie masters D35. Rasenberg liep een tijd van 3 uur, 15 minuten en 4 seconden. Joop Lasseur (Delta Sport) finishte in 3 uur, 18 minuten en 23 seconden op de vijfde plaats bij de masters H60. Piet Beijer (Dyna mica) finishte net binnen de vier uur op de ruim 42 kilo meter. Het echtpaar Smit uit Kerkwerve, uitkomend voor Delta Sport, behaalde in de Oudemaasloop over 10 kilometer in Barendrecht een dubbele zege. Greetje Smit won bij de vrouwen D50 in een tijd van precies 46 minuten. Echtge noot Eddie liep bijna 10 minuten sneller en won bij de mannen H55 in 36 minuten en 41 seconden. HEERENVEEN - Het werelduurrecord van oud-schaats ster Lilian van Tol heeft achttien jaar stand gehouden. De stoffige afstand van 34 kilometer, 507 meter en 30 centi meter werd gistermiddag in de Thialf-hal in Heerenveen weggepoetst door marathonschaatsster Maria Sterk. De 25-jarige Friezin cirkelde met de regelmaat van een klok naar een afstand van 36 kilometer, 441 meter en 26 centi meter. ANP Bellem. Halve marathon. Mannen H40: 3. Jan de Wilde (AV'56) 1.15.33. H50: 8. John Gueqierre (Dynamica) 1.28.52. Recreanten: Joost Sprinkhui- zen (Nisse) 1.46.41, Petra Verhulst (Westkapelle) 1.46.54. Oostburg. Orevo: RVS/Engelaar- Meeuwsen 2-2, Antieke Duintjes-Potte- rie Sluis 5-8, Security Nederland-Drie Koningen 4-1, Sporttenue.nl-La Porte d'Or2 4-2, Riemens-Olympiakos4-9, Pol derman-Blauwe Tulp 6-3, Koren schoof-Avance 1-2, Oud Sluis-de Een hoorn 0-5, Spitsbroek-Expert Bakker/ Diancy 0-5. Standen. A-poule: 1. Sporttenue.nl 17-34, 2. Polderman 17-24, 3. La Porte d'Or-2 16-22, 4. Oud Sluis 17-19, 5. Meeuwsen 17-17, 6. La Porte d'Or-1 17-17, 7. Blauwe Tulp 17-15, 8. De Een hoorn 16-13, 9. RVS/Engelaar 18-12, 10. L'Equipe 16-6,11. Telepost 16-5. B-pou le: 1. Antieke Duintjes 18-27, 2. Drie Ko ningen 19-27, 3. Security Nederland 19-27, 4. Spitsbroek 18-26, 5. Olympia- kos 18-20, 6. Riemens 17-19, 7. GAOS 16-17, 8. Avance 18-14, 9. Potterie Sluis 18-11, 10. Korenschoof 17-8, 11. Marco Polo Interact Network 17-8, 12. Expert Bakker/Diancy 17-8. Lein Lievense, organisator van de Kustmarathon: „Ik wil er een grandioos Zeeuws sportweekeinde van maken." foto Ruben Oreel want ik durf geen beroep te doen op de 250 vrijwilligers die zaterdag in actie komen bij de Kustmarathon." De organisator heeft links en rechts zijn licht opgestoken over de voors en tegens van de Kuier marathon. Hij kreeg voorname lijk positieve reacties. Onder meer omdat in oktober het wan delseizoen een eind voorbij is, waardoor de Kuiermarathon weinig concurrentie van andere tochten zal ondervinden. Mountainbiketocht In bredere kring wordt al ge dacht over verdere uitbreiding van het evenement. Zo kan het traject ook gebruikt worden voor bijvoorbeeld een mountain biketocht en via een aangepast traject kunnen ook skeeleraars de marathon rijden. Lein Lie vense denkt zelfs aan een kano marathon. „Wie weet ga ik mijn licht eens opsteken bij een kano club in de buurt." Inmiddels hebben al meer dan honderdtwintig atleten inge schreven voor de derde editie van de Kustmarathon, hoewel het evenement pas over een half jaar wordt gehouden. Voor het standbeeld waarvoor Muller en Priemis zich hardma ken, is meer dan 5000 euro bin nen. Een model is door een Bel gische kunstenaar gemaakt. Het is de bedoeling dat een beeld op de boulevard van Zoutelande komt. Een tweede is gepland in Burgh-Haamstede. Paardensport Heikant. Dressuur SHSH. Paarden klasse Z2: 1. Koen Cerpentier, Vision (Stekene) 188; 2. Bianca Kors, Orayen (Vlakter.) 178. Z1: 1. Ilona de Bruyn, Mandela (Hulst) 188; 2. Racel Bergas, Tramona (Hulst) 182; 3. Mireille Cappen- dijk. Power (Oranjer.) 181. M2: 1. Em my Bouthoorn. Parlando (Hulst) 163; 2. Maaike Hamelink, Square Dimension (Allround) 162; 3. Annabelle Pardon, Ro ma (Oranjer.) 160. M1: 1. Milou Antho- nisse, Mandini Tomos (Haringr.) 157; 2. Sibyle Burm, Sharon (Hulst) 157. L2: 1. Ilona van Drongelen, Moustache (Oran jer.) en Mara Duysserinck, Jemiro (Oran jer.) 161; 3. Marijke van de Velde, Sa- mantha (Starr.) 151. LI: 1. El;len Cools, Ramazotti (Hulst) 166; 2. Elles Krans, Ica- ra (Starr.) 164; 3. Esther Faas, Subito (Oranjer.) 161 Pony's Z1 cat. D: 1. Kelsy den Exter, Nikita (Hulst) 182 M2 cat. D: 1. Valerie de Cock, Trixi (Vlak ter.) 150. M1 cat. E: 1. Marjolein Det- ter. Paloma Z (Vlakter.) 145. L2 cat. DE: 1. Chantal Overbeek, Tarja (Oranje zon) 164. L2 cat. B: 1. Janey Vermunt, Darco (Hulst) 146. LI cat. C: 1. Thiery Vermunt, Virtuose (Hulst) 163. Lucky Day 3666: 4-9-11-13-14-15-19- 21 -23-29-31 -46-49-52-54-56-64-65-68-69 (onder voorbehoud). Aarhus. EK, landenteams. Mannen, strijd om 23e/24e plaats: Oekraïne - Nederland 3-1. Zjmoedenko - Wijers 1-3 (14-12 4-11 6-11 8-11), Didoekj - Sliepen 3-0 (11-6 12-10 12-10), Prisjepa - Ren- genhart 3-0 (11-6 11-8 11-3), Didoekj - Wijers 3-1 (11-610-12 11-7 11-6). Vrouwen, strijd om 21e/22e plaats: Litouwen - Nederland 3-1 Misikonyte - Creemers 3-0 (11-511-3 12-10), Garkaus- kaite - Van Ulsen 3-0 (11-6 11-5 11-8), Kardauskaite - Nouwen 2-3 (11-5 11-8 7-11 9-11 8-11), Garkauskaite - Cree mers 3-0 (11-5 11-1 11-9). Miami. Masters. Mannen, derde ron de: Federer (Zwi/1) - Zabaleta (Arg) 6-2 5-7 6-3, Henman (GBr/6) - Chela (Arg/28) 6-3 6-1, Ancic (Kro/18) - Haas (Dui/16) 6-4 6-4, Stepanek (Tsj/23) - Mor rison (VSt) 6-3 6-0. Vrouwen, vierde ronde: Dementieva (Rus/4) - Golovin (Fra) 3-6 6-2 6-1, Henin-Hardenne (Bel) - Molik (Aus/7) 6-4 2-6, Venus Williams (VSt/8) - Casta- no (Arg) 6-4 2-6 6-1, Serena Williams (VSt/3) - Lichovtseva (Rus/15) 6-4 1-6 6-4. Junioren. Derde divisie D (A-jun.): Halsteren-Papendrecht 7-2, Nuenen- WSC 3-0, WSC-Halsteren 2-2. Stand: OJC 19-50, DFC 19-40, ASWH 18-35. Nuenen 19-34, Terneuzen 19-31, BW 18-30, Baronie 19-21, Internos 19-20, Halsteren 17-19, Wilhelmïna 19-17, WSC 19-16, Papendrecht 19-8. Derde divisie E (B-jun.): Internos-OJC 0-0. Stand: OJC 18-45, Halsteren 18-43, WSC 19-35, BW 19-28, Brabantia 18-23, TSC 19-26, Internos 18-23. RCS 19-23, Jeka 19-23, DFC 19-21. Longa 17-13, HVV'24 19-8. Driedaagse van De Panne. Koksij- de. Eerste etappe, Middelkerke - Zottegem: 1. Ballan (Ita) 202 km in 4.43.42, 2. Devolder (Bel), 3. Luis Sanchez (Spa) 0.19, 4. Mattan (Bel) 0.25, 5. Albasini (Zwi), 6. Petito (Ita), 8. Knaven (Ned). Algemeen klasse ment: 1. Ballan 4.43.31, 2. Devolder 0.04, 3. Sanchez 0.25,4. Knaven 0.32. Parijs-Camembert. Magnanville - Vimoutiers: 1. Brochard (Fra) 200 km in 4.45.25 (42,043 km/uur), 2. Lancaster (Aus) 0.07, 3. Casar (Fra), 4. Goesev (Rus), 5. Olivier (Fra), 6. Chalilov (Oek); 24. Armstrong (VSt). Papendal. Landelijk jeugdtoernooi. Categorie 6: 4. Davy Janssen (Theo Middelkamp). Tiel. Landelijk jeugd toernooi. Categorie 7: 9. Nick Nieuw- dorp (Theo Middelkamp). van onze sportredactie SITTARD - Na Milaan-Sanre- mo mist Max van Heeswijk ook de Ronde van Vlaanderen. De wielrenner van Discovery Chan nel (32) is nog niet voldoende hersteld van een griepvirus. De Ronde van Vlaanderen wordt zondag verreden. Van Heeswijk moest afgelopen zaterdag vroegtijdig afstappen in de E3 Prijs. Desalniettemin zag hij verbetering. „Ik kon toch alweer enkele gaatjes dicht rijden voor de ploeg. Dat is meer dan de voorbije weken. Toen was ik al blij dat ik het pe loton kon volgen." In de aanloop naar Milaan-San- remo werd de Limburger getrof fen door een hardnekkig griepvi rus. De naweeën daarvan spelen hem nog altijd parten. Liever dan te overhaasten, richt hij zich nu volledig op Gent-Wevel- gem en Parijs-Roubaix. „Het is beter dat ik nu even geen wed strijden rijd en me volledig con centreer op de training. In een koers ga je toch forceren en dat werkt alleen maar averechts." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43