>zc Casino pakt witwassen aan D66'er Pechtold vandaag op sollicitatiegesprek bij premier Grootste vleeszwendel ooit ontdekt Brouwer bouwt ballenbar op beurs PZC MET AIRCO TOT €2.045,- VOORDEEL! iscus gaat in #08 de aangifte elf invullen ijkswaterstaat izetbaar bij ebestrijding lis: levenslang fegens moord p politieman Spelformulieren voortaan vijf jaar bewaard Vooral meer ouderen met schuldsanering Verdachte van doodrijden vrouw geeft zich aan Humanitas koopt Kidsconcern Onderzoek klimrekken voor thuis Vrouw verongelukt op overweg Herstel trajectcontrole A2 Protocol tegen agressieve studenten De Geus wil spoedig uitleg over stijging topinkomens woensdag 30 maart 2005 EN HAAG - Vanaf 2008 hoe- n particulieren hun belastin- ingifte voor de inkomstenbe- iling niet meer zelf in te vul- i, De Belastingdienst gaat het jet zelf invullen en stuurt het, [controle, nog even langs. [t staat te lezen in het nieuwe [eidsplan voor de Belasting- Bist dat staatssecretaris Wijn Financiën aan de Tweede mer heeft voorgelegd, meeste Nederlanders vullen nog zelf hun biljet in en stu- het voor vrijdag 1 april te- Over drie jaar is dat voorbij hoeven burgers hun door de ws ingevulde aangifte alleen maar te controleren op fou- En eventueel te voorzien aanvullende informatie, nieuwe plan geldt zowel r papieren als digitale aangif- ij digitale aangifte zou het mogelijk worden digitaal de betrokken belastingin- tcteur te communiceren. verbetert de fiscus de pstverlening via de Belasting- efoon. De bereikbaarheid ant verder toe en ingewikkel- fiscale vragen worden eerder intwoord. GPD N HAAG - Inspecteurs van bwaterstaat worden ingezet de strijd tegen de filevorming ar ongelukken. Dat heeft het listerie van Verkeer en Water- at gisteren verklaard. inspecteurs krijgen verkeers- [elende taken, die nu alleen maar door de politie mogen rden uitgevoerd. Een proef in regio's, Amsterdam en dhoven, is zeer succesvol ge- ken. functionarissen van Rijkswa- staat zijn vaak eerder bij een geval. In de nabije toekomst snen ze overal proberen zoge- emde kijkfiles te voorkomen, iadeformulieren invullen en plekken des onheils afbake- 1, De definitieve beslissing ?r de inzet wordt nog dit voor- ir genomen. ANP MELO - Officier van justitie Bordenga heeft gisteren voor rechtbank in Almelo een le- nslange gevangenisstraf iist tegen een 45-jarige. De rdachte schoot op 30 septem- vorig jaar de 47-jarige poli- man Jan Wind dood, toen de- hem wilde fouilleren. dit dodelijke schot raakte de litser verwikkeld in een schiet- irtij met andere politiemen- t Volgens officier Bordenga sulteerde dit nog eens in twee gingen tot moord, verdachte raakte toen een oföagent in het hoofd. Deze trleefde dit geweld. Een der- agent werd net niet geraakt, ine en een collega wilden de ntser op de bewuste dag mee- mm naar het politiebureau, idit zij hem ervan verdachten hij had deelgenomen aan trugstransactie. a brigadier Wind de verdach- v»or het instappen in de poli- uto wilde fouilleren, trok de tiachte een wapen en schoot. :d overleed ongeveer een uur r .ANP van onze redactie binnenland DEN HAAG - Holland Casino heeft extra maatregelen geno men om witwaspraktijken zo veel mogelijk te beperken. Het gokbedrijf heeft vooral de proce dures rond de melding van onge bruikelijke transacties en de in terne controle daarop ver scherpt. De Nederlandsche Bank wil nog dit jaar onderzoe ken of de procedures doeltref fend zijn. Dat blijkt uit een brief van mi nister Donner van Justitie aan de Tweede Kamer. Holland Casi no zal de registratieformulieren van het spelverloop, die bepa lend zijn voor de speelwinst, voortaan vijf jaar bewaren. Naast de financiële afdeling zal ook de beveiligingdienst dage lijks het proces van het melden van ongebruikelijke transacties controleren. De beveiligingsafdeling gaat bo vendien steekproefsgewijs en on aangekondigd via de camerasys temen controleren of de bedra gen in de administratie correct zijn opgevoerd. Ook is het geau tomatiseerde kassasysteem aan gepast, waardoor het mogelijk is achteraf een spoor in de admi nistratie van de gang van zaken rond een bepaalde transactie te controleren. In zijn brief herin nert Donner er opnieuw aan dat uit onderzoek van het Openbaar Ministerie (OM) niet is gebleken dat Holland Casino stelselmatig wordt gebruikt voor criminele activiteiten, zoals het witwas sen van zwart geld. Maar toch stelde de bewindsman eind au gustus vorig jaar dat Holland Casino de integriteit van z'n fi nanciële dienstverlening verder kan verbeteren. Het OM gaf toen al aan dat Hol land Casino de administratie, re gistratie en het toezicht moest aanpassen. Het bedrijf heeft de aanvullende maatregelen vervol gens genomen na overleg met on der anderen De Nederlandsche Bank, het OM, de Belasting dienst en de fiscale opsporings dienst Fiod-ECD. Speelautomaten Overigens heeft het College van toezicht op de kansspelen giste ren aan minister Donner geadvi seerd dat hij speelautomatenhal- len moet verbieden de naam ca sino te gebruiken. Ook moet hij met duidelijk beleid komen voor de vestigingsplaatsen van die hallen, om de wildgroei van 'pseudo-casino's' tegen te gaan. De invoering in speelautomaten- hallen van gekoppelde automa ten met een gezamenlijke jack pot, eind jaren negentig, heeft er volgens het college toe geleid dat er bijna driehonderd minica- sino's zijn ontstaan waarop geen overheidstoezicht is. Veel gemeenten die geen casino kun nen krijgen, staan wel een speel- automatenhal toe die zich vaak voordoet als casino. ANP AMSTERDAM - Het zal wel nooit iets worden tussen de Huishoudbeurs en de een vrijplaats voor mannen om een biertje te drinken. De Huishoudbeurs in de RAI man. Voor een Amsterdamse bierbrouwer is dit aanleiding om een stand te bouwen opent vrijdag en duurt tot en met zondag 10 april. Er worden 250.000 bezoekers die alleen mannen een plekje moet bieden. Het gaat om de zogeheten ballenbar, verwacht, van wie 13 procent mannen. foto Toussaint Kluiters/ANP Van onze redactie binnenland DEN HAAG - D6(i-partijlcidcr Alexander Pechtold praat van daag met premier Balkenende als beoogd minister voor Be stuurlijke Vernieuwing en Ko ninkrijksrelaties. Pechtold moet Thom de Graaf opvolgen die vorige week op stapte als minister nadat zijn voornaamste project - de geko zen burgemeester- sneuvelde in de Eerste Kamer. Pechtold (39) is nu nog burge meester van Wageningen. Hij is al 2,5 jaar partijvoorzitter. D66-leden beslissen zaterdag tij dens een speciaal congres of hun fractie deel uit moet blijven maken van het kabinet. Zij bepalen of onder meer de miljard euro die extra naar on derwijs gaat, voldoende reden is om de coalitie met CDA en WD voort te zetten. De oppositiepartijen in de Twee de Kamer wezen er gisteravond op dat het onfatsoenlijk is tegen over de koningin om haar eerst een nieuwe minister van D66 te laten beëdigen en die later door een congres mogelijk af te laten serveren. Vice-premier De Graaf was behalve minister ook nog vice-premier. Die post gaat naar de huidige D66-minis- ter van Economische Zaken Lau rens-Jan Brinkhorst. Pechtold wilde gisteravond nog niet reageren op zijn voordracht als minister van Bestuurlijke Vernieuwing en Koninkrijksrela ties. Hij liet via zijn woordvoerster weten, dat hij niets te melden heeft totdat hij vandaag met de premier heeft gesproken. Pechtold maakte het nieuws van zijn aanstaande vertrek gister avond tijdens de raadsvergade ring in Wageningen bekend op hetzelfde moment dat de rijks voorlichtingsdienst een medede ling verspreidde. Daarop werd de vergadering even geschorst VOORBURG - Vorig jaar zijn vooral meer ouderen dusdanig fi nancieel in de knoop gekomen dat er een schuldsaneringsrege ling getroffen moest worden. Het aantal mensen dat in 2004 fi nancieel onder curatele werd ge plaatst, groeide gemiddeld met eenderde. Bij 55-plussers was de stijging twee keer zo hoog met ruim 60 procent. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren be kendgemaakt. In totaal werden vorig jaar bijna 14.000 schuldsa neringsregelingen door de rech ter uitgesproken. ANP om de fracties de gelegenheid te geven Pechtold te feliciteren. De raadsfracties betreuren zijn vertrek. Zij probeerden in het paasweekeinde nog hun burge meester voor Wageningen te be houden, door hem te wijzen op zijn belofte dat hij minstens een termijn van zes jaar vol zou ma ken. Pechtold zei toen dat hij 'voor een zware beslissing' stond. GPD/ANP DEN HAAG - Een 19-jarige Ha genaar die vermoedelijk zondag middag een vrouw heeft doodge reden en daarna doorreed, heeft zichzelf aangegeven. Zondag overleed een 20-jarige vrouw uit Wateringen, nadat zij in Honselersdijk was overreden. Het slachtoffer zat bij haar vriend in de auto en zij ergerden zich aan het rijgedrag van de au tomobilist voor hen. Zij reden deze bestuurder klem om hem aan te spreken op dat gedrag. Na de woordenwisseling werd de vrouw overreden. ANP (Advertentie) (Advertentie) Bezorgklachten en informatie over abonnementen 0800 - 0231 231 (gratis) 3 £n~ry /v^/W Pie. KSN het alfabet van Zeeland Toyota Yaris. Vanaf 11.990,-/€ 249,- p.mnd. Met de sportieve Toyota Yaris ben je een Superster! De Yaris S-Line heeft werkelijk alle sportieve extra's die je je maar kunt wensen. Verwen jezelf. Maak je Yaris helemaal af met airco. Tot €2.045,- voordeel! Meer info: bel gratis 0800 - 0369 of ga naar www.toyota.nl TODAY TOMORROW TOYOTA f il «n hm Ui* vjnjl €13 190. fn|«n mdiflM BTW. «cluupf loom o)Uut milw fn Itwpniwi (Toyou l«*) b v luB optfjlmil leut 46 mjinden en 20.000 km pet pir, MduuH BTW en bnndilol Ceukuleeid met 75* ikkImtl SundUdmbnnk «weit M 4,21/I00km (23,8 tan/l) lot 7.0 IVlOOkm<14,3 km/l)COï IU 165 gi/bn Wipigngen »oo<tiehoiK)en. Dnli louwman h Pwqm B V HEERLEN - Kinderopvang Humanitas, de grootste kin deropvangorganisatie van Nederland, neemt concurrent Kidsconcern over. Kidsconcern is een andere grote instel ling op het gebied van professionele kinderopvang. Hu manitas, gevestigd in Heerlen, heeft 1800 medewerkers en 170 vestigingen door heel Nederland. Humanitas is vooral actief met eigen kinderdagverblijven, gastouderbu reaus en peuterspeelzalen, en hield zich tot nu toe in be perkte mate ook bezig met bemiddeling voor bedrijven en CAO-partijen. Met de overname van KidsConcem wil het bedrijf ook op deze markt z'n positie verstevigen. Een overnamebedrag is niet bekend gemaakt. GPD DEN HAAG - Jaarlijks gebeuren er te veel ongelukken met kinderen, die thuis spelen op een klimrek, schommel of glijbaan. De Voedsel en Waren Autoriteit bekijkt daar om komende maand of deze zogenoemde activity toys vol doen aan de veiligheideisen, lieten zij gisteren weten. De inspecteurs zullen goedgekeurde klimrekken niet voor zien van een sticker of keurmerk, aldus een woordvoer ster van de VWA. De organisatie adviseert ouders de in formatie op de verpakking als leef tijdsaanwijzing goed in de gaten te houden. Klimtoestellen die als ronduit gevaar lijk uit de test komen, worden door de VWA zo snel moge lijk van de markt gehaald. ANP VUGHT - Een 47-jarige vrouw uit Vught is gisterochtend om het leven gekomen toen ze in Vught nog net voor een sneltrein probeerde langs te fietsen. Het ongeval gebeur de om kwart voor acht op een met bomen en knipperlich ten beveiligde overgang. De vrouw negeerde de tekens en kwam onder de sneltrein die op weg was naar Tilburg. Het treinverkeer bij Vught lag enkele uren stil. ANP SOESTERBERG - Het door brand vernielde systeem voor trajectcontrole op de A2 bij Maarssen wordt nog voor de zomer vervangen. Tot die tijd zet het bureau verkeers handhaving van het Openbaar Ministerie andere midde len in om hardrijders te betrappen. Dat heeft een woord voerder van het OM gisteren laten weten. Bij trajectcontrole wordt de snelheid van elk passerend voertuig over langere afstand gemeten, zeven dagen per week, 24 uur per dag. In de nacht van 8 op 9 maart staken onbekenden het systeem in brand. Ook op de Zeeland- brug wordt het systeem gebruikt.ANP NIJMEGEN - De Radboud Universiteit Nijmegen gaat een protocol opstellen voor de omgang met agressieve stu denten. Aanleiding is een incident op 1 maart, toen een 28-jarige student Kunstmatige Intelligentie een 50-jarige studiebegeleider het ziekenhuis in sloeg. De student zit sindsdien in voorarrest. In het huisorgaan van de universiteit meldde directeur Studentenzaken W. Brand gisteren dat hem is gebleken dat zo'n protocol noodzakelijk is. ANP door Bas Koek BREDA - De Algemene Inspec tiedienst (AID) heeft in een loods op bedrijventeiyein Ha- zeldonk, vlak voor de grens met België, een ongekend grootscha lige zwendel met vlees ontdekt. In tien vrachtwagens en een loods van een transporteur uit de regio Arnhem troffen inspec teurs van de AID 75.000 kilo vlees aan. „Een zaak van deze omvang zijn wij nog niet eerder tegengekomen", zegt woordvoer ster A. Douven van de AID. Volgens de AID-woordvoerster stond de partij op het punt om naar Spanje en Portugal te wor den vervoerd. Vanwege de risico's voor de volksgezondheid is het vervoer van vlees in de Europese Unie aan strenge regels gebonden. Om de afkomst te allen tijde te kunnen traceren, mag vlees bin nen de Europese Unie alleen rechtstreeks van de slachterij naar de afnemer worden ver voerd. De desbetreffende trans porteur bleek deze regels echter aan zijn laars te lappen. Hij sloeg vlees op van verschillende groothandels om op die manier de partijen gelijktijdig te kun nen vervoeren. Door zich niet te houden aan de officiële erkenningsvoorwaar- den van de Europese Unie, kun nen frauderende transporteurs veel geld besparen. Bovendien bleek dat de loods op bedrijven terrein Hazeldonk niet voldeed aan de hygiëneregels. De direc teur en enkele medewerkers van het transportbedrijf kregen een proces-verbaal. Hun lot ligt nu in handen van de officier van justitie, die de zaak in behande ling neemt. De vondst op Hazeldonk was het resultaat van een onderzoek naar de handel en wandel van het betreffende transportbe drijf. De Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) heeft besloten dat de aan getroffen partij vlees van de trasnporteur nog wel verkocht mag worden, maar dan alleen binnen Nederland. Door de lage re opbrengst levert dat de trans porteur een schadepost op van naar schatting een half miljoen euro, die hij met zijn opdracht gevers in Portugal en Spanje zal moeten verrekenen. GPD der meer de WAO, ook afgespro ken dat werkgevers net zoals de werknemers hun lonen zouden matigen. „Dat is nodig om het klimaat te scheppen dat nodig is om er eco nomisch weer bovenop te ko men", aldus de minister. „De lo nen moeten worden gematigd." De gehele Tweede Kamer vindt hetzelfde. Werkgevers moeten het goede voorbeeld geven, is de algemene teneur. De Geus wijst er wel op dat be stuurders van beursgenoteerde ondernemingen vaak winstgere- lateerde bonussen krijgen. „Die vallen niet onder de afspraak die in oktober is gemaakt." De Geus wil in dat geval dat commissarissen van die bedrij ven ingrijpen en de salarisstij gingen afkeuren. GPD van onze redactie binnenland DEN HAAG - Minister De Geus (Sociale Zaken) gaat op korte termijn met de werkgeversorga nisaties om de tafel zitten om met hen te praten over de stij ging van de topinkomens. Uit de jaarverslagen van enkele beurs genoteerde ondernemingen bleek dat hun bestuurders in 2004 fors meer geld kregen. In de officiële cijfers van werk geversclub VNO/NCW staat ech ter dat de bazen vorig jaar ge middeld slechts één procent meer verdienden. De Geus wil nu weten of de werkgevers wel eerlijk zijn geweest. In oktober werd in het akkoord dat het kabinet sloot met vak bonden en werkgevers over on-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 3