overlappen nog steeds CONCERT "APR I GOES 1 Geen postagentschap in De Kauter Nieuw Namen Politie niets wijzer over gewapende overval in Koewacht Kunstenaars trots op schoolopdracht Deadline voor Verbrugge Criminelen moeten alsnog zitten Kunstcommissie in ere hersteld Bezit hasj en ploertendoder beboet Vrouw belaagd in Kamperland Oproep tot actie tegen parkeerbeleid Domburg oepelorganisatie pleit voor uniform evenementenbeleid voor regio uiskillenaar ijgt boete «r agressie het verkeer de EETKAMER en die: 0113-315649 pzc.nl 31, 4460 AA Goes en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ws-Vlaanderen: 0114-372770; 020-4562500. ensdag 30 maart 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen zeeuwse almanak Hoesten Nu Robin de drie jaar nadert, proberen zijn ouders hem ge woonten bij te brengen die zijn heil en die van anderen kunnen bevorderen. Zo wordt hij erop gewezen dat het tijdens het hoesten aanbeveling verdient de hand voor de mond te houden. De wijze raad blijkt voorals nog aan dovemansoren te zijn gericht, zo bleek onlangs uit een langdurig, ongeremd ge kuch. „Ik ben niet aan het hoesten", luidde Robins verdediging. „Dit was een optocht van uch- jes. TERNEUZEN - Het op- en overslagbedrijf Verbrugge Terminals in Terneuzen krijgt van de provincie nog tot 1 juli de tijd om een partij houtkorrels uit Canada weg te halen uit een loods aan de Finlandweg, in het havenge bied van Terneuzen. De partij is bestemd voor gebruik in de energiecentrale van Electrabel in Les Avris in België. De opslag van het brandbare spul in de loods wordt, vol gens Gedeputeerde Staten, niet gedekt door een milieuver gunning en moet daarom zo snel mogelijk worden wegge haald. Zo niet, dan riskeert Verbrugge een dwangsom van 1000 euro per dag tot een maximum van 25.000 euro. Ver brugge heeft zich tegen de maatregel verzet en wilde de zaak via een meldingsprocedure afhandelen. Daarmee gaat de provincie niet akkoord. Het bedrijf moet de la ding het komende kwartaal verschepen. TERNEUZiEN - De politie heeft de afgelopen weken vijf Zeeuws-Vlamingen aangehouden die nog gevangenisstraf moeten uitzitten. De vijf zijn samen goed voor 197 dagen in hechtenis. Verder is een Zeeuws-Vlaming opgepakt die niet was teruggekeerd van een proefverlof uit de gevange nis. Tenslotte zijn twaalf nog niet betaalde boetes geïnd, mét een totaalbedrag van 4272 euro. TERNEUZEN - De commissie kunst en cultuur van de gemeente Terneuzen wordt in ere hersteld. In de cultuur nota wordt dit voorgesteld. Deze nota verschijnt waar schijnlijk in juni. In de oude gemeente Terneuzen functio neerde een cultuurcommissie. Bij de herindeling met Axel en Sas van Gent sneuvelde deze onafhankelijke advies club. Dit tot groot verdriet van de WD-fractie. Raadslid P. Broekhuysen vroeg daarom onlangs of het college van plan is binnenkort een nieuwe cultuurcommissie te instal leren. Het college antwoordde tot grote vreugde van Broekhuysen positief. „We hebben daar lang voor gepleit. Dé politiek moet zich niet bemoeien met cultuur. De vraag of een kunstwerk mooi of lelijk is laten we liever aan de nieuwe commissie over. Maar natuurlijk blijven vraagstukken als waar een kunstwerk geplaatst zal wor den een taak van de politiek", aldus de WD'er. TERNEUZEN - Tijdens controle van een auto op de Scheldeboulevard in Terneuzen zijn gisternacht rond twee uur een ploertendoder en een gripzakje hennep aan getroffen. De bestuurder, een 20-jarige Fransman, deed vrijwillig afstand van de hennep en de ploertendoder. Hij kreeg een boete van 150 euro. door René van Stee KOEWACHT - De politie is nog geen steek wijzer geworden van het onderzoek naar een gewa pende overval op een 27-jarige man in Koewacht. Politiewoord voerster E. Boot verklaart dat tot dusver geen aanhoudingen zijn verricht en er ook geen zicht is op verdachten. Zondagavond drongen om streeks half twaalf twee man nen de woning van het slachtof fer aan de Tragel binnen. Het huis ligt pal aan de grens. Onder bedreiging van een wapen werd de man enkele tientallen euro's afhandig gemaakt. De rest van het huis werd doorzocht. De man werd ook vastgebonden. Nadat de overvallers weg wa ren, kon de Koewachtenaar zijn buurman alarmeren. Die be vrijdde hem en waarschuwde de politie. Het slachtoffer had gisteren wei nig behoefte aan een verdere toe lichting op het voorval. Naar de reden van de overval valt vol gens hem slechts te gissen. Over het signalement van één van de daders wilde hij wel kwijt dat dat het om een man met een Noord-Afrikaans uiterlijk ging. Op straat in Koewacht was de overval niet echt het gesprek van de dag. De mensen die er over werdén aangesproken, wa ren wel geschrokken maar had den het nieuws vooral in de krant gelezen of via de televisie vernomen. De meeste mensen kennen het slachtoffer slechts oppervlakkig of helemaal niet. Buurtbewoners verklaren dat zij nooit iets opvallends op af wijkends hebben opgemerkt. „Maar het is wel angstig dat zul ke dingen nu ook al in een rus tig doip als het onze gebeuren", was het commentaar van een oudere dorpsbewoner. Ook in café Benelux, net op Bel gisch grondgebied en vlakbij de woning van de man, kon gister ochtend niemand iets zinnigs zeggen over de overval. Volgens de aanwezigen bezoekt het slachtoffer het etablissement re gelmatig. Zij beschrijven hem als rustig en onopvallend. Vol gens hen was er op het eerste ge zicht geen enkele aanleiding om de overval te plegen. KAMPERLAND - Op de Schots- manweg in Kamperland is maan dagavond rond kwart over tien een 20-jarige vrouw overvallen. De vrouw was aan het werk in een horecagelegenheid. Op weg naar het magazijn werd zij vast gepakt door een haar onbeken de man. Hij wilde haar sleutels en vroeg om geld. Toen de vrouw duidelijk maakte dat zij niet bij het geld kon komen, gaf de man haar een klap in haar ge zicht. De vrouw heeft de man een schop gegeven en is terug naar haar werkplek gerend. Van de man is bekend dat hij blank was, ongeveer 1.80 meter- lang, donkerkleurig kort haar had in een 'gedekt' model en ac centloos Nederlands sprak. [Edith Ramakers - Het nieuwe par- beleid in de gemeente Veere t afgelopen paasweekeinde lerwarring en boosheid ge- i Parkeerwachters hebben parkeerbonnen uitgeschre- Een boze inwoner van het iheeft opgeroepen tot actie. Sinds 1 maart is het vergunning- parkeren in de kern van de ge meente Veere ingevoerd. Bezoekers zochten afgelopen weekeinde een vrije parkeer plaats in de badplaats en von den die vaak in de wegen die naar de winkelstraten leiden. Daar mogen alleen vergunning houders parkeren. De gemeente Veere heeft vanaf 1 maart tot afgelopen donderdag foutpar- keerders een waarschuwing ge geven. „Maar vrijdag zijn we boetes uit gaan delen. Je moet eens beginnen", zegt wethouder M. te Roller. Zij vindt dat lang gesproken is over het nieuwe parkeerbeleid voor Domburg. De gemeenteraad heeft recente lijk besloten dat Domburg naast betaald parkeren ook vergun- ningparkeren moest krijgen. Een inwoner van het dorp be sloot actie te ondernemen tegen het parkeerbeleid. In een pam flet, dat in de kern huis-aan- huis werd verspreid en in de winkels werd opgehangen, roept hij de inwoners van Dom burg op dinsdagnacht massaal (gratis) te parkeren op het par keerterrein van de gemeente Veere. Als aan de oproep gehoor wordt gegeven, moeten ambtena ren vandaag elders een plek vin den. fFrank van Cooten INEUZEN - Ondanks ver- jle pogingen lukt het nog ilsniet de data van grote eve- in Zeeuws-Vlaande- op elkaar af te stemmen, deze zomer vallen grote ten samen, zoals de Gilden- len in Sluiskil en de Mossel- Jen in Philippine in het laat- ïeekeinde van augustus. het glad strijken van de plooien om tot een uniform evenemen tenbeleid in Zeeuws-Vlaande- ren te komen. „Samen met alle organiserende verenigingen en comités kunnen we dan aan het begin van het jaar de data van alle grote evene menten op elkaar afstemmen. Dan kan een uniforme evene mentenkalender voor Zeeuws- Vlaanderen worden gemaakt. Zodat ook de toerist in Cadzand kan zien welk groot evenement dat weekeinde in bijvoorbeeld Philippine is en het andere weekeinde in Hulst, De tijd van grote evenementen in hetzelfde weekeinde moet voorbij zijn." Getrouwtrek Bezoekersmanager M. de Bruijn van Hulst juicht het uniforme Zeeuws-Vlaamse evenementen beleid toe, „Het is altijd goed hierover van gedachten te wisse len. Er zal echter nog veel ge trouwtrek zijn met de organisa toren van evenementen om de tijdstippen op elkaar af te stem men. Veel data staan immers al lang van tevoren vast. Er zijn ook enorm veel evenementen in Zeeuws-Vlaanderen. Je zou daarom ook kunnen denken aan het in elkaar laten schuiven van evenementen zoals we in Hulst doen met de Statiefeesten en de Reynaertfeesten. Beide evene menten zitten dicht op elkaar. Daarom is besloten de feesten in elkaar te schuiven." Het is de ge meente Terneuzen inmiddels wel gelukt voor de eerste keer vanaf deze zomer één evenemen tenkalender te presenteren. Ook de festiviteiten van de voormali ge gemeenten Axel en Sas van Gent staan op de kalender. „Daar is veel overleg aan vooraf gegaan", zegt Stoffels. „Het gaat dus beter maar wel schoor voetend. Vorig jaar vielen de Vis serijfeesten in Breskens samen met onze grote barbecue. Wij hebben de barbecue verschoven naar een andere datum. Het be gin is er dus, maar het kan nog veel beter. Daar moeten we aan werken." d verleden is meermaals te- ;eefs geprobeerd een uni- ii Zeeuws-Vlaams evenemen- leleid van de grond te krij- ,B. Stoffels van de Terneu- koepelorganisatie Coördi- en Management pakt de op. Hij vindt het [ie dat grote evenementen el- steeds in de wielen rij- „Dat is niet goed. Daar El dus verandering in ko- pels pleit daarom voor het ehten van een kleine overleg- tp. Deze groep bestaat dan |st Stoffels zelf uit bijvoor- fd bezoekersmanager M. de lijn van de gemeente Hulst, I vertegenwoordiger van de tememersorganisaties in de leente Sluis en een vertegen- irdiger van de VW uws-Vlaanderen. Doelstel- van deze overleggroep is f Aector Doorns IDELBURG - De Middel- ®se politierechter I. Wol ft veroordeelde gisteren een jarige inwoner van Sluiskil r agressie in hel verkeer coll ide eis tot 200 euro boete. ihet slachtoffer moet de ver- ite 225 euro schadevergoe- ]betalen. De Sluiskillenaar jp 11 juni in Terneuzen een varing met een medewegge- ker. Zijn vrouw, die achter stuur zat, moest vol in de men na een inhaalmanoeu- van de andere auto. Het ver- ■sgedrag vormde de aanzet het incident. Zo werden er en weer middelvingers elkaar opgestoken. Ook fl tussen de verdachte en de imobilist om het hardst ge- eeuwd. Sluiskillenaar gaf toe uit ütratie met zijn vuist op de oruit te hebben geslagen, leverde een sterretje in de op. „Ik heb geprobeerd vrouw en kinderen te be amen", meende hij. Volgens der van justitie R. Jeuken ihet stom om zich zo te laten a. „We maken allemaal fou- in het verkeer." Advertentie Waar culinair genieten onvergetelijk blijft 0118-635676 Middelburg Jolande, Jeroen, Denise Pieter, Ramon en Stefan (vlnr) poseren trots bij hun kunstwerk in een lokaal van de dagrecreatie op het Sterreterrein in Clinge. foto Wim Kooyman door Gino van den Broecke CLINGE - Na meer dan een jaar werken is het klaar, een kunst werk in zestien delen voor Stich ting Tragel in Clinge. Het kleur rijke werk is gemaakt door zes scholieren van het Reynaertcol- lege aan de Gildestraat in Hulst. Trots bekeken de vmbo-leerlin- gen administratie, Stefan Yze- wijn, Ramon Hage, Pieter War rens, Jeroen van Détmme, Deni se van Rijn en Jolande de Vos gisteren hun creatie. Het kunst werk van zestien kleine schilde rijtjes, met daarop een zon, een wolk, een vlinder en diverse bloemen, hangt in een lokaal van De Carrousel. Dat is een dagbestedingslocatie op het Sterreterrein in Clinge, waar mensen met een ernstig meer voudige verstandelijke en licha melijke beperking dagactivitei ten volgen. De leerlingen begonnen aan het kunstwerk als schoolopdracht. „Onze lerares kwam met de vraag wie mee wilde werken aan een kunstwerk voor het vak cultureel kunstzinnige vorming. We hoefden zodoende geen extra werkstukken te maken en dat was de eerste reden om toe te happen", aldus Jolande. De leerlingen baseerden hun op- (Advertentie) door Sheila van Doorsselaer NIEUW-NAMEN - Er komt geen postagentschap in gemeen schapscentrum De Kauter in Nieuw Namen. Het dagelijks be stuur van Hulst houdt zijn poot stijf. Nieuw-Namen heeft sinds no vember geen TPG Post Service punt meer in het dorp. De foto zaak waarin het agentschap was gevestigd, is gesloten en tot nu toe heeft zich geen nieuwe on dernemer uit het dorp gemeld die het servicepunt wil voortzet ten. De Nieuw-Naamse dorpsraad wil dat het agentschap wordt op gezet in De Kauter, maar de ge meente Hulst ziet dit niet zitten omdat niet aan haar voorwaar den wordt voldaan. Zo eist Hulst dat er voor een agent schap in De Kauter wordt ge werkt met vrijwilligers, maar die zijn niet te vinden. De dorps raad ziet een mooie taak wegge legd voor de beheerder van De Kauter om het agentschap te runnen, maar daar kan volgens wethouder F. van Driessche geen sprake van zijn. „Die beheerder kan niet twee dingen tegelijk. Hij kan moeilijk het agentschap onbeheerd laten omdat hij even iets voor een ver eniging in De Kauter moet rege len." Daarnaast is de taak van een beheerder van een posta gentschap veelomvattend. „Het werk houdt wel wat meer in dan enkel postzegels verkopen", zegt wethouder B. Pauwels. Ook zou De Kauter volledig aan gepast moeten worden aan de vestiging van het servicepunt. Zo moet bijvoorbeeld extra aan dacht worden besteed aan de no dige beveiliging van het pand. Pauwels zou het liefst zien dat een lokale ondernemer het servi cepunt in de eigen zaak wil ope nen, maar tot nu toe heeft nie mand daar interesse in getoond. Pauwels: „Het zou ideaal zijn om het servicepunt te integreren in het kantoortje van de Rabo bank, maar ja, voor de bank be tekent dit wellicht concurren tie." TPG Post verwijst de Nieuw-Na- menaren nu door naar het posta gentschap in de supermarkt in buurdorp Clinge. De openingstij den van het servicepunt zijn daar weliswaar ruimer dan in Nieuw-Namen, maar toch vindt de dorpsraad het verdwijnen van het eigen agentschap een ge mis voor het dorp. dracht op tekeningen die ze kre gen van de schilder Corneille. „De opdracht was om iets te ma ken met vormen en kleuren, om dat de cliënten die dingen wel kunnen zien. Daarom hebben we allemaal afbeeldingen uitge zocht en verwerkt in de schilde rijtjes", vulde Jeroen aan. De eindexamenstudenten begon nen halverwege het derde jaar aan de klus en werkten gemid deld twee uur per week aan hun project. „Het gips en de spiegeltjes op de zon plakken was een vervelend en langdurig karwei, want steeds brokkelden er stukken af en moest het opnieuw gedaan worden", vertelde Denise. Uiteindelijk kregen de leerlin gen allemaal een tien voor hun werk. „Dat was wel een lekkere belo ning voor al het werk dat we er aan hebben gehad. Eerst ging het erom dat we geen andere werkstukken moesten maken. Maar gaandeweg werd het ook wel erg leuk en het is bovendien heel mooi als je het nu ziet han gen, op die donkere muur", zei Jeroen vol trots. De andere vijf zijn het met hem eens. Ook de begeleiders van Stich ting Tragel bleken zichtbaar in hun nopjes met het imposante kunstwerk. „We zijn er erg blij mee en vinden het resultaat prachtig", was het eenduidige commentaar van het personeel. HEATER DE MYTHE tel: 0900-3300033 m flww.theaterverkoopzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39