zc )rukte paasdagen stemt tevreden Heeft u een tasje voor de eieren? Werken in VVV-kantoor is hollen en stilstaan Goes is in beeld als locatie voor wielermuseum nnen verdacht fraude vd-win kei Goes eggeroofd ito-inbraken el toeristen reizen op de bonnefooi naar Zeeland Woning even ontruimd na gaslek Vlissinger met geweld beroofd Inbraken op Walcheren Bromfietser gewond bij aanrijding Vijf bromfietsers op de bon Misselijk dag 29 maart 2005 editie Walcheren nze regioredactie ELBURG - De sombere chtingen voor het week- zijn niet uitgekomen, leeft niet volgezeten, maar (och nog behoorlijk aange- n"; aldus C. Schönknecht WV Kust Walcheren. (HOVEN - De politie Bra- Zuid-Oost heeft vrijdaga- cen 51-jarige man uit Zie- en een in Bruinisse ver- nde 55-jarige Duitser gear- rd op verdenking van hy- ekfraude. De politie sluit arrestaties niet uit. ree mannen bemiddelden verkoop van recreatiewo- in Zeeland, waarbij hy- ken afgesloten werden. Bij niddeling zouden de man- ilgens de politie valse inko- papieren hebben overlegd, litie kwam de mannen op loor nadat een van de gedu- en aangifte deed. In nau- jienwerking met de Fisca- iichtingen en Opsporings (FIOD) werd een onder- ingesteld. De twee mannen volgens de politie in heel nd actief waren - bemid- met name tussen Duitse een Nederlandse De politie schat dat de to- ihade aan hypotheekfrau- nimaal 7 miljoen euro be- Hoeveel mensen er zijn eerd, is op dit moment vol- een woordvoerder van de j niet te zeggen. Het zoek is nog in volle gang. or Harmen van der Werf ES - MM Store Ganze- id aan de Piet Heinstraat Goes is in de nacht van op zaterdag leegge- )fd. De complete voor- ad dvd's ter waarde van ,000 tot 100.000 euro is legenomen. Fleurbaay, eigenaar d MM Stores in Goes, ssingen en Middelburg, aft een beloning van vijf- izend euro uitgeloofd or mensen die iets kun- melden over de dief- Hij was nog niet verze- d tegen inbraak. „Ik zit een jaar in Goes", ver- I Fleurbaay, „en huurde winkel eerst. Je gaat i niet investeren in een 'Jr alarmsysteem. Vorige ek heb ik het pand ge- cht. De zaken gingen zo ed. Ik durfde de aankoop a de winkel nu wel aan." jhad een afspraak om de- week de inbraakverzeke- ig te regelen. „En dan ge urt er zoiets." Om zijn uiten in het paasweekein- te kunnen helpen, heeft lurbaay dvd-films uit n winkels in Vlissingen Middelburg naar Goes laald. „Ik heb daar nog- wat dubbele dvd's an." Hij prijst zich ge- skig meerdere zaken te oben. „Als ik dat niet i gehad, was ik vast en ker failliet geweest." inbrekers hebben niet en dvd's gestolen, maar k een partij sigaretten, agen wat contant geld. - Op het parkeerterrein het spoor in Goes is op- in auto's ingebroken, wagens zijn in de nacht ondag op maandag door in- p onder handen genomen, jets is gestolen, wist de po- 'gisteren nog niet. Begin was het ook al raak op parkeerterrein. Toen is in auto's ingebroken door de te vernielen. Vernielin- u auto's bleven het paas- einde niet beperkt tot Van een aan de Lange hl Kapelle geparkeerde au- ruit ingeslagen. „Het kwam dit jaar wat laat op gang, maar dat komt vooral doordat Pasen zo vroeg viel. Mensen wachten af wat het weer doet. Toch zijn er nog heel wat mensen op de bonnefooi ge komen. Als het zonnetje schijnt, zijn er natuurlijk meer toeris ten, maar het was toch heel rede lijk." Schönknecht noemt het bijzonder dat de kamers met ont bijt dit jaar erg in trek waren. „Die waren eerder vol dan ho tels. Dat zal ongetwijfeld met de prijs te maken hebben." Bij het Arsenaal in Vlissingen was het vooral gisteren druk. „Zaterdag was eigenlijk een ge wone dag, vergelijkbaar met vo rig jaar", zegt directeur E. Ange- lini. „Zondag ook, maar maan dag hebben we echt geplust. Voor ons was het goed weer." Bij Miniatuur Walcheren was het, vanwege het weer, juist zon dag drukker dan gisteren. Vaste gasten Op Schouwen-Duiveland was de indruk dat er deze Pasen eer der meer dan minder toeristen naar het eiland waren gekomen dan vorig jaar. Dat dat niet di rect uit het aantal boekingen blijkt kan wel kloppen. Met na me in familiebadplaats Burgh- Haamstede - en in mindere ma te ook in Renesse - zitten erg veel vaste gasten die op een van de vele campings een jaarplaats hebben voor hun stacaravan. Zo kan het voorkomen dat het bij de WV rustig blijft, terwijl het op de straten en in de lokale su permarkten dringen geblazen is. Een bezettingsgraad durfde WV-informatrice M. Grewel niet te geven, maar wie op de bonnefooi kwam had zeker nog een plekje kunnen vinden op het Schouwse. „Vooral op cam pings, want mensen vinden het eigenlijk nog te koud voor een tent." Dat laatste beaamt voorzitter E. Troost van Recron Schouwen- Duiveland. Troost toont zich dik tevreden over het afgelopen paasweekeinde. „Vooral op de bungalowparken en in de hotels was er een heel behoorlijke be zetting. En in Renesse was het op straat en op het strand ge woon hartstikke druk. De strandpaviljoens zaten vol. Ze ker als je bedenkt dat het een heel vroege Pasen was hoor je ons niet klagen." Nergens files In Zeeuws-Vlaanderen leverde het paasweekeinde nergens files of buitensporige drukte op. De uitbaters van hotels en grotere vakantiecampings waren over het algemeen tevreden over de bezetting. Tegenvallende bezoe kersaantallen werden nergens gemeld. Ongeveer 850.000 buitenlanders DOMBURG - Met de armen vol eieren liepen kinderen gisteren door de duinen bij Domburg. „We hebben er 1250 verstopt", zei Robert-Jan Provoost van vakantiepark Hof Domburg. Het was de twaalfde keer dat de speurtocht werd gehouden en ondanks het slechte weer was de opkomst groter dan ooit. Honderden kinderen kropen in de stromende regen door de duinen, op zoek naar één van de tweehonderd gouden eieren die een prijs opleverden. „Ze liggen gewoon voor het oprapen", verontschuldigde een vader met tientallen eieren zich. Een jon getje had moeite om zijn schatten vast te houden. „Heeft u misschien een tasje?", vroeg hij. foto Lex de Meester door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Visak- tes uitschrijven, dat geeft eigen lijk nog het meeste werk. En naar fiets- en wandelroutes is ook veel vraag. Mensen die op de bonnefooi naar het Zeeuwse komen en dan hopen dat ze nog een plekje kunnen vinden op een camping of bungalowpark krijgen informalrices Tineke Veerhoek-Deurloo en Margo Grewel nauwelijks nog aan de balie. De tijd dat - om met Tineke Veerhoek te spreken - achter el ke pruimenboom een tent stond is voorbij en dat is te merken op het VW-kantoor in Burgh-Haamstede. En wat ook een stuk scheelt is het VW-call-centre waar mensen terechtkunnen met wagen. Veer hoek: „Dat merk je echt heel goed. Anders ging hier op druk ke dagen de hele dag die tele foon en dat is echt veel en veel minder geworden." Grewel knikt instemmend. De telefoon is, weet zij, een voor- dringer. Je moet telkens opne men, laten rinkelen is geen op tie. „En dan zeggen mensen aan de balie van 'Maar wij waren toch aan de beurt?' En daar heb ben ze gelijk in." Paaszaterdag begint voor Veer hoek en Grewel stipt om negen uur. Lichten aan, deur van het slot, kaartenstandaard buiten en nog even voor alle zekerheid de schappen nalopen. En dan is het wachten op klanten en dat is - leert meekijken over de schou der - hollen en stilstaan. Het ene moment is het stil en leeg en een tel later staan tien, vijftien men sen te grasduinen in de folders, kaarten en boeken. Vooral veel Duitsers. Of hij een 'fahrradkarte kan bekommen' wil één van hen weten. Veerhoek staat de man gerouti neerd en vlot te woord. 'Ein kar- te von das ganzes insel, oder nur die umgebung van Haamstede und Renesse', wil ze van de klant weten. Die Iciest voor het laatste. Bushalte Een volgende klant wil wetep waar de bushalte is en op welke tijden de bus richting Rotter dam gaat. Ook die kennis schudt Veerhoek moeiteloos uit de mouw. Ze kent de Schouwse Westhoek als haar broekzak en het komt maar zelden voor dat ze met een vraag wordt geconfronteerd waar ze zo een, twee, drie geen antwoord op heeft. Pietgeen ook geldt voor collega Grewel. „En als we iets niet weten, dan zoe ken we het op." De vragen die paaszaterdag op bezochten Nederland in het paasweekeinde. Dat was iets minder dan vorig jaar. Circa 325.000 Nederlanders gingen in eigen land op vakantie. Het Ne derlands Bureau voor Toerisme Congressen schat dat er onge veer vijftien miljoen dagtochtjes zijn gemaakt. Vooral attractie parken, musea en dierentuinen waren in trek. Overal kwamen even veel als of iets meer bezoe kers dan vorig jaar. Met de druk te op de snelwegen viel het giste ren mee; volgens de verkeerscen- trale in Driebergen keerden va kantiegangers en dagjesmensen door het matige weer waar schijnlijk eerder naar huis te rug. ANP In het WV-kantoor in Burgh-Haamstede komen vooral veel Duitsers. foto Dirk-Jan Gjeltema Veerhoek en Grewel worden af gevuurd zijn de doorsneevra- gen. Vragen over waar wat te doen is, of musea al open zijn, of themapark WaterLand al open is. En wat zoal de goede visstek- jes zijn. Het pakt ook wel eens anders uit weten Veerhoek en Grewel uit ervaring. Veerhoek diept uit haar geheu gen het verhaal op van de vrouw die aan de balie kwam met een wel heel bijzondere vraag. Zij bleek op zoek naar het graf van een van haar voorouders, een vrouw die in 1916 vermoord was. Een crime passionel vol gens Veerhoek. „Ik kende dat verhaal van die 'vreeschelijken moord' en ik wist ook waar de grafsteen stond. Ik heb het kan toor dicht gedaan en ben met die mevrouw en een emmer chloor naar die plek geweest. Dat was heel bijzonder." Wrak Bijzonder was ook het verhaal van Alfred Wise, de piloot van een Engelse bommenwerper die tijdens WO II boven Haamstede door Duits afweergeschut werd neergehaald. Dankzij bemidde ling van Veerhoek-Deurloo en haar broer Joop werden in 1991 resten van het wrak teruggevon den en bracht Wise een bezoek aan de plaats waar destijds zijn makkers sneuvelden en hij over leefde. Veerhoek: „Vorig jaar is Alfred Wise overleden, maar tot die tijd hebben we altijd contact gehouden." VLISSINGEN - Bewoners van een huis in de Hendrik straat in Vlissingen moesten zaterdagmiddag even hun huis uit. Rond half één werd een gaslek geconstateerd in de keuken. De brandweer heeft een defect stuk slang gede monteerd. Daarna konden de bewoners weer naar bin- VLISSINGEN - Een 38-jarige Vlissinger is in de nacht van vrijdag op zaterdag met geweld van zijn portemonnee beroofd. De man werd bij zijn woning in de Paul Kruger- straat aangevallen door vier personen. Hij ontsnapte en probeerde weg te komen in de richting van de Keersluis brug. De vier haalden hem in en sloegen hem in elkaar. De man heeft een gebroken vinger, gekneusde ribben en blauwe plekken opgelopen. In de portemonnee zaten enke le honderden euro's. De politie verzoekt getuigen zich te melden via telefoonnummer 0900-8844. VLISSINGEN - Het afgelopen weekeinde is op een aantal plaatsen op Walcheren ingebroken. Een bewoonster van een vakantiewoning aan het Jonkheer De Casembroot- plein in Domburg betrapte gisterochtend rond zes uur een inbreker. De inbreker ging er vandoor toen de vrouw hem opmerkte. Het hele huis was doorzocht, de man heeft onder meer twee telefoons en twee portemonnees meege nomen. Uit de Eedestraat in Vlissingen werd zaterdag ge- luids- en beeldapparatuur meegenomen. Zaterdagavond werd ingebroken in een woning aan de Fort den Haakweg in Vrouwenpolder. Daar namen de inbrekers computerap paratuur en geld mee. MIDDELBURG - Een 18-jarige jongen uit Arnemuiden is zaterdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding. De jongen reed op zijn brommer op de Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg, waar hij door een automobilist frontaal werd aangereden. De jongen is met vei*wondingen aan zijn handen en benen naar het ziekenhuis gebracht. De brommer is totaal vernield. ZOUTELANDE - Bij een controle in de buurt van Zoute- lande zijn in de nacht van zaterdag op zondag vijf brom fietsers bekeurd. Hun brommers hadden teveel vermogen. De controle werd uitgevoerd na klachten van omwonen den over overlast. door Harmen van der Werf GOES - Zeeland krijgt niet al leen een nationaal voetbalmu seum, maar mogelijk ook een na tionaal wielermuseum. Goes is in beeld als locatie. Matty Verkamman, initiatiefne mer van het voetbalmuseum in Middelburg, heeft met de Goese burgemeester D. van der Zaag een oriënterend gesprek gehad. Hij heeft er ook met commissa ris van de koningin W. van Gel der over gesproken. „Die vond het een aardig plan, ook om een einde te maken aan de Hoekse en Kabeljauwse twisten tussen Middelburg en Goes." Middel burg snoepte eerder het water schapskantoor van Goes af. Volgens Verkamman ligt het idee 'in de week' bij de gemeen te Goes en Sportpunt Zeeland in Goes. „Veel meer dan een idee is het nog niet. Zo is het na tionaal voetbalmuseum ook be gonnen." Dat instituut opent met Pasen 2007 de deuren, zo is de planning. Of het ooit zover komt met het wielermuseum, durft niemand te voorspellen. Van der Zaag: „Het lijkt mij wel aardig." De lo gische plek voor het museum is in Goes het Hollandsche Hoe ve-gebied, bij Sportpunt Zee land. Dies van de Velde, direc teur van Sportpunt Zeeland, is ook benaderd. „Het is allemaal nog zo pril", meldt hij. „Ik heb er kennis van genomen. Dat is echt alles." Dé vraag is of een nationaal wie lermuseum rendabel te maken is. Oud-wielrenner Jo de Roo uit Kapelle heeft bedenkingen. „Freddy Maertens, toch een be kende Belgische wielrenner, heeft zijn schouders gezet onder een wielermuseum in Roeselare. Dat trok vorig jaar 18.000 bezoe kers. Onvoldoende lijkt mij." In het Vlaamse Oudenaarde is sinds 2003 een Centrum Ronde van Vlaanderen. Het eerste jaar kwamen daar 40.000 mensen op af. Haalbaarheid Uit een haalbaarheidsonder zoek voor het nationaal voetbal museum in Middelburg, waar aan allerlei activiteiten worden gekoppeld met bekende voetbal lers, is naar voren gekomen dat dit goed kan zijn voor 150.000 tot meer dan 200.000 bezoekers. Verkamman is realistisch: „Voet bal is in Nederland een grotere sport dan wielrennen." Hij speelt overigens slechts een be middelende rol. „Ik heb mijn handen vol aan het voetbalmu seum." Volgens Verkamman is het idee voor een wielermuseum ont staan in samenspraak met Theo Stevens, directeur van het natio naal sportmuseum in Amster dam. zeeuwse almanak Landerig hing die Vlissingse puber op de bank. Verkouden, keelpijn, moe, beetje misse lijk maar net niet genoeg om over te geven. Tijd voor een gezond, zelfgetrokken soepje, vond haar moeder. Even later zat het meisje met lichte tegenzin in de soep te roeren. Nam een lepel, en nog een. Boog zich toen ivat die per over het bord, pikte met haar lepel iets op en riep wat paniekerig: „Er zit een vlo in mijn soep!" „Dat kan niet", zei haar moeder, maar op de rand van het bord lag toch echt iets zwarts. Opeens ging haar een licht op. Ze ging naar de keuken en keerde even later terug, in haar hand een pakje vermicelli. „Dat was nog van oma", zei ze schuldbeivust, „en er zaten torretjes in. Haar dochter rende naar het toilet. Zo te horen was ze nu wel misselijk genoeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9